Straipsniai

Televizijos vaizdo kokybė skirstymo tinkluose

2016-03-15 09:48:27

Parengti studijose video reportažai, laidos ir filmai mus pasiekia labai skirtingais būdais. Kai kuriais atvejais nutinka taip, kad vaizdas televizoriaus ekrane yra gerokai prastesnis nei parengtas TV studijose. O kartais jis ir visai nutrūksta.

Kodėl taip nutinka?

foto

Studijoje parengtas vaizdo signalas rimčiausiems TV signalų skirstytojams atiduodamas SDI formatu. Deja, šis vaizdo formatas dėl labai didelio perduodamų duomenų kiekio visai netinka skirstymui televizijos žiūrovams.

Tam, kad perduotume žiūrovui vaizdo signalą, reikia sumažinti perduodamų duomenų kiekį. Tai daroma "suspaudžiant" (glaudinant) vaizdo signalą. Tuo pačiu sumažinama ir perduodamo vaizdo kokybė. Reikia pripažinti, kad glaudinimo algoritmai vis labiau tobulėja ir vaizdo kokybės praradimo nuostoliai tampa vis mažesni.

Antžeminėje skaitmeninėje televizijoje Lietuvoje naudojamas standartas yra H.264/MPEG-4 AVC glaudinimui ir signalas perduodamas DVB-T standarto siųstuvais. Buvome pirmieji, pritaikę šį standartą Europoje. Lietuvoje veikia ne vieno operatoriaus DVB-T tinklai ir dėl skirtingų įrangos gamintojų bei naudojamų glaudinimo parametrų vaizdo kokybė neženkliai skiriasi.

Egzistuoja ir kitas antžeminės televizijos siuntimo formatas - DVB-T2. Jis užtikrina didesnį perduodamų duomenų kiekį ir tai reiškia arba aukštesnę vaizdo kokybę arba daugiau programų viename televizijos tinkle. Lietuvoje šis standartas straipsnio rašymo metu dar nenaudojamas, bet kai kuriose vietovėse mus pasiekia tokie signalai iš kaimyninių šalių.

Palydovinėje skaitmeninėje televizijoje ilgą laiką buvo naudojamas MPEG-2 glaudinimo standartas ir DVB-S siuntimo standartas, tačiau atsirandant vis daugiau aukštos raiškos (HD) televizijos programų palaipsniui pereinama prie MPEG-4 ir DVB-S2 standartų.

Prieiname išvados, kad skaitmeninė antžeminė DVB-T ir skaitmeninė palydovinė DVB-S2 televizijos užtikrina gana stabilų ir kokybišką signalų priėmimą.

Na o kaip su kabeliniais tinklais?

Čia labai daug priklauso nuo operatoriaus. Kai kurie tinklai yra techniškai tvarkingi ir užtikrina gerą kokybę, o kai kuriuose žiūrovai norėtų geresnės paslaugos.

Kokios priežastys lemia skirtumus?

Visų pirma, skirstyti vaizdus kabeliniu tinklu reiškia nemažus iššūkius tinklo struktūrai. Iki vartotojo patenkantys signalai turėtų būti kuo mažiau konvertuojami, stiprinami ir panašiai, nes kiekvienas veiksmas prastina signalo kokybę. Kai kurie operatoriai priimtą H.264/MPEG-4 AVC signalą konvertuoja į MPEG-2. Ypač kokybė nukenčia vis dar naudojamuose analoginiuose tinkluose. Atsiranda signalo triukšmas ar dar blogiau "intermoduliacija/ribojimas", jei signalo perdavimo kelyje pasitaiko netiesiškas arba perkrautas stiprintuvas.

Visi signalai kabelyje turėtų būti daugmaž vienodo stiprumo, bet fizikos mes apgauti negalime ir kabeliuose aukštesnio dažnio signalai yra labiau slopinami. Tenka koreguoti amplitudinę dažninę kabelinio tinklo dalies charakteristiką. Tai įneša tam tikrus signalo iškraipymus. Jie priklauso nuo naudojamos įrangos kokybės.

Kartais stebina ir operatorių požiūris į savo klientus. Reikia atlikti darbus, tai jie ir atliekami, kada patogu paslaugos tiekėjui, paliekant žiūrovą be paslaugos.

Atskira tema: vaizdo perdavimas interneto tinklais

Vienas iš televizijos perdavimo būdų yra IPTV. Programų pasirinkimas, ypač rusiškų čia nemažas. Taip jau nutiko, kad internetą sudaro labai skirtingi tinklai, kuriuos prižiūri skirtingi operatoriai, kiekvienas jų turintis savus srautų valdymo prioritetus. Skiriasi ir tinklų kokybė. Na o didžiausia bėda tokio tinklo stabilumui yra prielaida, kad visi vartotojai jiems skirtu srautu vienu metu nesinaudos. Tai vadinama "overbooking". Pas kiekvieną operatorių šis rodiklis skiriasi. Kai kuriais atvejais jis skiriasi ir atskiroms vartotojų grupėms. Tačiau kartais "kamšatis" kurioje nors tinklo vietoje atsiranda...

Dar mažiau galima pasitikėti bevieliu, radijo bangomis perduodamu internetu, kur signalo sklidimą įtakoja kiti interneto, radijo bangų naudotojai, radijo bangų sklidimo sąlygos ir kitos priežastys.

Pridėjus tinkluose pasitaikančius gedimus bei atliekamus darbus, galima teigti, kad televizijos stabilumas internete daugumoje atvejų dar neprilygsta skaitmeninei antžeminei (dešimt nemokamų lietuviškų programų) ir palydovinei (čia rasime ir gerą dešimtį nemokamų rusiškų programų) televizijai. Jei turite galimybę įsirengti antenas, tai ja ir pasinaudokite. Jei Jums pakaks nemokamų televizijos programų, tai taip ir nuo abonentinio mokesčio išsivaduosite.

Šis straipsnis peržiūrėtas 9912 kartų. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Televizija: kiti panašūs straipsniai
       2023-06-20 10:33:09

Lietuviai taupo ir prisimena seną būdą, kuris leidžia televiziją žiūrėti nemokamai

Vasarą atostogaujame skirtingose vietose. Tačiau ne visi žino, kad net ir atokiose vietovėse per vietinę televizijos anteną galima žiūrėti iki 26 TV kanalų ir už tai visiškai nemokėti. Nemokama ir palydovinės televizijos paslauga.
       2022-01-12 14:21:32

Kuo televizijos antenos geriau nei internetinė televizija IPTV?

Šiame technologijų laikmetyje egzistuoja įvairios televizijos technologijos. Visos jos leidžia televizijos žiūrovams mėgautis įvairiu informaciniu ir pramogų turiniu. Tačiau jos turi ir išskirtinių savybių.
       2021-10-15 09:50:43

LRT televizijos dažniai

LRT televizijos dažniai. LRT televiziją matyti gali visi antžeminės televizijos DVB-T žiūrovai, priimantys signalą TV antenų pagalba. Čia rasite informaciją apie LRT siuntimo dažnius ir kanalus.
       2021-10-07 09:01:29

Nerodo palydovinė ar antžeminė televizija: ar jau kviesti antenų meistrą?

Dažnai sulaukiu skambučių dėl kylančių televizijos problemų. Deja, ne visada dėl to būna kalta televizijos antena, priedėlis ar jungiamieji kabeliai.
Daugiau naujų straipsnių
       2024-01-06 22:47:02

Kokią televiziją pasirinkti: antžeminę ir / ar palydovinę?

Stabilus vaizdas TV ekrane, didelis televizijos programų pasirinkimas, HD ar UHD raiška dideliame ekrane. Visa tai gali sutekti Jums šiuolaikinis televizorius. Paprastai jis turi integruotus antžeminės ir palydovinės televizijos imtuvus.
       2023-12-26 13:20:44

TV antenos: apie televizijos antenas detaliai

TV antenos užtikrina nemokamą eterinę antžeminę ar palydovinę televiziją, kurių dėka galite nemokamai matyti daug nacionalinių ir užsienio TV programų.
       2023-10-27 10:57:25

Temperatūros palaikymas bute: komfortas leidžia mums taupyti

Kai atsikraustėme į butą, kuris turi autonominę šilumos apskaitos sistemą, susidūrėme su problemomis. Buvo sunku išlaikyti norimą stabilią temperatūrą bute.
       2023-06-20 10:55:49

OCTAGON SX888 4K IPTV priedėlio IP adreso keitimas

Kai pervežame OCTAGON SX888 4K IPTV priedėlį iš vienos vietos į kitą vietą, gali tekti pakeisti priedėlio IP adreso nustatymus. Ypač tai aktualu, jei priedėlis naudojamas su statiniu IP adresu.
       2023-06-20 10:33:09

Lietuviai taupo ir prisimena seną būdą, kuris leidžia televiziją žiūrėti nemokamai

Vasarą atostogaujame skirtingose vietose. Tačiau ne visi žino, kad net ir atokiose vietovėse per vietinę televizijos anteną galima žiūrėti iki 26 TV kanalų ir už tai visiškai nemokėti. Nemokama ir palydovinės televizijos paslauga.
       2023-04-27 13:51:39

Gaudome palydovines televizijos programas DVB-S2 kemperyje

Misija nėra labai paprasta, bet, kiek pasitreniravus, tampa įmanoma. Reikia tik žinoti pagrindinius principus. Juos ir aprašysiu šioje publikacijoje.
       2023-02-26 16:08:43

LED lempa į šviestuvą vietoje senos liuminiscencinės lempos

Periodiškai net tarp technikų kyla ginčai kaip perdaryti liuminiscencinių lempų šviestuvą, kad jis tiktų LED lempoms. Atsakymas labai paprastas: nieko perdarinėti nereikia.
       2023-01-09 13:49:19

Kaip neapgalvoti procesai trukdo sklandžiam darbui ir kenkia reputacijai

Straipsnis paremtas tikra istorija, kai sugalvojome įsigyti naują skalbimo mašiną. Senoji 2022 m. gruodžio viduryje sugedo, o kaip tyčia dar kažkoks virusas prisikabino - remontuoti sveikatos nėra, todėl buvo nuspręsta skubiai įsigyti naują. Pasirinkome vieną geresnių gamintojų, todėl krovinio svoris buvo apie 90 kg.
       2022-08-23 16:03:32

Imtuvai T2-MI TV srautui iš palydovų priimti

Kai kurie SAT palydovai siunčia TV signalus, kurie skirti antžeminės televizijos tinklų siųstuvų moduliatoriams. Tačiau ne visi palydoviniai imtuvai DVB-S2 tinka tokių srautų priėmimui.
       2022-08-22 14:08:29

Išplėsta TVP kuriamų TV programų retransliavimo Lietuvoje aprėptis

7 Pietryčių Lietuvos tinkle transliuojamų kanalų aprėptis nuo 2022 m. liepos buvo išplėsta, įjungus ST2 (LRTC2) tinklą. Daugiau negu trigubai išplėsta TV programų „TVP Wilno“, „TVP Polonia“, „TVP Info“, „TVP Historia 2“, „TVP World“ ir „Belsat TV“ retransliavimo per nemokamos eterinės televizijos tinklus aprėptis.
       2022-01-12 14:21:32

Kuo televizijos antenos geriau nei internetinė televizija IPTV?

Šiame technologijų laikmetyje egzistuoja įvairios televizijos technologijos. Visos jos leidžia televizijos žiūrovams mėgautis įvairiu informaciniu ir pramogų turiniu. Tačiau jos turi ir išskirtinių savybių.
       2021-11-03 06:58:04

Apie teatrą paprastai. Scenos užkulisiai

Teatras mums visada asocijuojasi su aktoriais. Taip, režisierius ir jie čia svarbiausi. Bet šį kartą ne apie juos. Teatras yra gerokai didesnė sąvoka. Tai - organizacija, kuri turi daug funkcijų ir komandos narių.
       2021-10-15 09:50:43

LRT televizijos dažniai

LRT televizijos dažniai. LRT televiziją matyti gali visi antžeminės televizijos DVB-T žiūrovai, priimantys signalą TV antenų pagalba. Čia rasite informaciją apie LRT siuntimo dažnius ir kanalus.
       2021-10-07 09:01:29

Nerodo palydovinė ar antžeminė televizija: ar jau kviesti antenų meistrą?

Dažnai sulaukiu skambučių dėl kylančių televizijos problemų. Deja, ne visada dėl to būna kalta televizijos antena, priedėlis ar jungiamieji kabeliai.
       2021-09-27 16:32:24

Darnus transporto sistemos vystymas Vilniaus savivaldybei neįkandamas?

Pastaruoju metu, pasiremiant skambiomis idėjomis apie automobilių taršos mažinimą, vykdomos gatvių rekonstrukcijos, t. y. Vilniaus gatvių siaurinimas. Tik pamirštama, kad gyventojus reikia ne prievarta ir sukeliamais sunkumais iškrapštyti iš automobilių, bet pirmiau sukurti tinkamas judėjimo alternatyvas.
       2021-06-24 11:43:18

Pirmojo DVB-T siųstuvų tinklo dažniai. Tinklu siunčiamos lietuviškos TV programos

TV žiūrovams pateikiami pirmojo DVB-T siųstuvų tinklo dažniai visuose Lietuvos miestuose. Po paskutinio dažnių keitimo visi dažniai virš 700 MHz atlaisvinti 5G interneto plėtrai. Siunčiamos TV programos: LNK, TV6, BTV, TV3, Info TV, 2 TV, TV1, TV8, Lietuvos rytas TV, Current Time, Delfi TV.
       2021-06-10 14:21:35

Televizijos antenų montavimas. Pagalba televizijos priėmimo, IT klausimais.

Turiu 20 metų patirtį televizijos priėmimo srityje. Dirbu Jums ir kviečiu naudotis mano paslaugomis įrengiant antenas nemokamoms (nėra abonentinio mokesčio) TV programoms. Televizija, radijas, internetas keičia mūsų gyvenimą.
       2021-04-23 09:02:59

Vilniaus, Klaipėdos ir Biržų regionuose bus keičiami televizijos DVB-T dažniai

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) informuoja, kad 2021 m. gegužės–birželio mėn. planuojama keisti skaitmeninės antžeminės televizijos DVB-T dažnius Vilniaus, Klaipėdos ir Biržų regionuose,
       2021-04-19 06:44:14

Pietryčių Lietuvai – Lenkijos televizijos programos

Pietryčių Lietuvoje per eterinės televizijos tinklą retransliuojamas TV kanalas lenkų kalba „TVP Wilno“. Kanalas „TVP Wilno“ retransliuojamas nemokamai, nekoduotu signalu greta 5 nemokamų nekoduotų Lenkijos TV kanalų, kurie šiame regione retransliuojami nuo 2018 metų gegužės.
       2021-04-06 18:00:54

Šiuolaikiniai televizoriai, TV programos eteryje ir TV antenų montavimas

Apsilankę televizorių parduotuvėje nustembame: kokie dideli dabar televizorių ekranai. Ir daugumos televizorių pirkėjų pasirinkimu dažniausiai tampa didelio ekrano televizorius, sugebantis atkurti 4K raiškos ar net 8K raiškos vaizdą.
       2021-03-15 10:17:26

Nemokamos naujienos. Nemokamos televizijos programos

Puslapis internete www.tvnaujienos.lt pasipildo vis didesniu informacijos, naujienų kiekiu. Jas visas galite skaityti nemokamai. O, įsirengę vietinės DVB-T ir palydovinės DVB-S2 televizijos antenas, galite žiūrėti TV programas nemokamai.
       2021-02-12 07:11:19

Pirksime internetu arba: į pagalbą WEB puslapių dailidėms

Po to kai gavau penkis kilogramus pažaliavusių bulvių ir gabalą lašinių vietoje šaltai rūkyto kumpio, pradėjau galvoti apie maisto produktų pristatymo kompanijos pakeitimą, nors gal ir bus kiek brangiau. Na maniau, jei jau šį puslapį suprogramavau, tai elektroninėje parduotuvėje užsiregistruoti sugebėsiu.
       2021-02-08 07:53:49

Palydovinės antenos - suprantamai apie jas

Geriausia televizijos signalo priėmimo įranga yra palydovinės televizijos DVB-S2 antena. Transliaciją ji priima ne iš ant žemės esančio televizijos bokšto, bet iš palydovo. Tai yra didelė konstrukcija, kainuojanti kelis kartus daugiau nei antžeminės televizijos DVB-T lauko antena.
       2020-11-20 14:25:23

Kodėl krečia kompiuteris?

Dažnai kyla klausimas: kodėl, prisilietus prie kompiuterio korpuso, krečia elektros srovė? Toks pat klausimas gali kilti ir apie televizorius ar kitą elektroninę įrangą, kuri turi impulsinius maitinimo šaltinius.
       2020-10-31 07:51:56

Paspirtukai, automobiliai ir pėstieji. Kaip sugyventi?

Kai esi pabuvęs visų paminėtų eismo dalyvių kailyje, pradedi geriau suprasti kur yra probleminės vietos. Šiame straipsnelyje kiek detaliau apžvelgsime eismo problemas iš paspirtuko vairuotojo pusės.
       2020-10-29 17:17:26

Kaip prijungti lemputę su dviem jungikliais?

Tai ne taip jau sudėtinga, bet būtina, kad tarp jungiklių būtų pravestas laidas, bent į vieną jungiklį atvesta įtampa ir bent iš vieno nuvestas laidas į lemputę. Reikalingi du 3 kontaktų perjungiantys jungikliai.
       2020-10-08 10:50:16

IPTV paskutinės vystymosi tendencijos

Interneto greitaveika nestovi vietoje ir jos augimas leidžia vis stipriau jaustis IPTV paslaugų tiekėjams ir jų paslaugų vartotojams. Buvo įprasta, kad televizijos paslaugas savo vartotojams teikia tinklo turėtojas. Dabar auga ir TV tiekėjų skaičius, kurie neturi savo interneto tinklų, tačiau teikia paslaugas visiems interneto vartotojams.
       2020-09-19 10:42:11

Ar Lietuvoje bus dar vienas mobiliojo ryšio operatorius?

Pastaruoju metu kyla diskusijos dėl valstybės ryšio priemonių valdymo efektyvumo, dubliavimo, tolesnio vystymo modelio. Diskutuojama ir apie Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnybos valdymo modelio pakeitimą.
       2020-09-12 08:09:42

Antžeminės televizijos DVB-T antenų tipai pagal stiprinimą

Tai TV antenos be stiprintuvo ir antenos su stiprintuvais. Bet visos antenos dar pasižymi ir savo signalo stiprinimo savybėmis. Ne visais atvejais parduotuvėje reikia prašyti "stipriausios" antenos.
       2020-09-12 07:54:59

Antžeminės televizijos DVB-T antenų tipai pagal pastatymo vietą

Antžeminės televizijos antenos paprastai skirstomos pagal įrengimo vietą, signalo stiprinimo tipą ir priimamų dažnių diapazoną. Čia apžvelgsime TV antenų klasifikaciją pagal pastatymo vietą.
    Daugiau ankstesnės informacijos:  1  2
* Straipsniai, esantys šiame puslapyje, gali būti publikuojami kituose puslapiuose nurodant informacijos šaltinį www.tvnaujienos.lt aktyvia interneto nuoroda.