Naujienos

Ką kuria „Futurepreneurs“ programos dalyviai?

2017-03-30 18:16:37

Prieš mėnesį startavusi jaunimo verslumo skatinimo programa „Futurepreneurs“ įgauna pagreitį. Joje dalyvaujantys jaunuoliai jau išklausė dvi paskaitų sesijas, analizavo bei apsibrėžė kuriamo verslo tikslus, auditorijas, galimus partnerius ar rėmėjus – sukonstravo savo verslo modelio juodraštį.

Dauguma dalyvių sprendžia problemas, su kuriomis verslas ar vartotojai susiduria kiekvieną dieną, ir tokiu būdu tikisi sukurti ir įgyvendinti inovatyvų savo pasiūlymą.

„Programoje dalyvaujantiems jaunuoliams identifikavome esmines ar būtinas spręsti problemas, su kuriomis susiduria verslas šiandien. Reikia pripažinti, kad kartais požiūris iš šalies ir šviežias žvilgsnis gali atnešti puikių idėjų ir sprendimų“, – teigia „Futurepreneurs“ programą įgyvendinančio Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko direktorė Laima Kaušpadienė. Tuo pačiu ji priduria, kad jaunuoliai ir patys galėjo siūlyti savo idėjas verslui. Taigi kokias problemas jie ketina spręsti?

Nuo naujų internetinių platformų iki gamtą saugančių technologijų

Sparčiausiai augančiame pasaulyje pramonės sektoriuje – informacinėse ir komunikacinėse technologijose –jaunuoliai pasiūlė daugiausia idėjų. „Pasiūlymai įvairūs: nuo lengvai naudojamo interaktyvaus ir konkrečiai tik turistams skirto žemėlapio iki renginių ar nuolaidų bei pasiūlymų platformų internete. Taip pat populiarios idėjos kurti būsto nuomos aplikacijas, naujas ir inovatyvias įdarbinimo ar verslo idėjų dalinimosi platformas“, – teigia L. Kaušpadienė.

„Mes patys naudojomės populiariausiomis žemėlapių aplikacijomis ir pamatėme trūkumų, kuriuos norėtume ir galėtume pataisyti. Ieškome konkrečiai turistams sukurto, lengvai naudojamo, modernaus interaktyvaus žemėlapio ir taip siekiame sukurti savo vartotojų nišą“, – savo idėją dalyvauti projekte ir kurti naują turistinį interaktyvų žemėlapį pristatė Tautvydas Gusarovas.

Švariųjų, aplinką tausojančių technologijų sritis taip pat yra ne mažiau populiari. Šios inovacijos, būdamos viena iš prioritetinių sričių Lietuvoje, taip pat domina ir jaunuolius. „Kaip keletą pavyzdžių galiu paminėti bandymus kurti platformas, kuriose mažieji švarios energijos tiekėjai galėtų parduoti savo energiją, siekius kovoti su maisto atliekų problema, panaudoti organines atliekas, kurti medžiagas, galinčias pakeisti plastiką ar perdirbti ir iš naujo gamyboje pritaikyti automobilių padangas“, – keletą pavyzdžių išskiria L. Kaušpadienė.

„Norėjome prikelti tai, kas sena ir nereikalinga – į tai, kas nauja, įdomu ir ekologiška. Todėl ketiname perdirbti išmetamą tekstilę į stilingus ir unikalius rūbus, aksesuarus namams ir žmonėms“, – teigia vienas iš dalyvių Darius Bruzgulis. „Mūsų tikslas – ne tapti milijonieriais, o išgelbėti planetą nuo kalnų šiukšlių, plastiko sankaupų vandenynuose ir ant žemės“, – pažymi Inga Labutytė-Atkočaitienė, kuri su savo komanda ketina pasitelkti biotechnologijas ir siekia sukurti plastiką iš kanapių, galintį visiškai pakeisti plastiką pakuotėse.

Mobilios aplikacijos greitiesiems mokėjimams – jau beveik rinkoje?

Dažniausiai pasitaikę finansinių technologijų pavyzdžiai susiję su šiuo metu vyraujančia finansinių technologijų tendencija – momentiniais mokėjimai. Taigi ir čia jaunuoliai neatsilieka nuo šiuolaikinių problemų ir ketina kurti mobiliąsias aplikacijas greitiesiems mokėjimams, elektronines ar mobilias pinigines, mobilius mokėjimo punktus smulkiam ir vidutiniam verslui ar skaitmeninių parduotuvių čekių, pakeisiančių popierinius, platformas.

„Norėjome sukurti praktišką ir lengvai pritaikomą būdą pakeisti popierinius parduotuvių čekius ir taip sudaryti galimybes vartotojams ne tik sekti savo išlaidas, bet ir planuoti asmeninį biudžetą bei stebėti savo apsipirkimo įpročius. Vienu metu atkreipsime dėmesį ir į asmeninio finansų planavimo problematiką ir į išteklių taupymą“, – teigia skaitmeninių čekių aplikacijos mobiliesiems telefonams kūrėjų komandą atstovaujanti Andrėja Juršytė. Kita komanda siūlo palengvinti paprasto vartotojo kasdienybę ir siūlo išmanią alternatyvą tradiciniam apsipirkimui parduotuvėje – mobiliąją aplikaciją, kuria pirkėjai galės nuskenuoti prekes ir iš karto už jas sumokėti taip išvengdami eilių.

Logistika ir transportas bei gynyba ir saugumas taip pat nepamiršti

Logistikos ir transporto sritis yra labai universali, todėl šioje kategorijoje galima įgyvendinti pačias įvairiausias startuolių idėjas, kurios padės tiek taupyti laiką, tiek spręsti logistikos problemas. Logistikos srityje jaunuoliai ieškos atsakymų, kaip sumažinti kuro sąnaudas ir taip sutaupyti lėšas, taip pat siūlomos idėjos kurti išmanius sunkvežimių vairuotojams pritaikomus akinius ar dabar populiarią „pavežimo“ paslaugą pritaikyti ir adaptuoti krovinių vežimui.

Gynybos ir saugumo pramonės srityje pasiūlyti jaunuolių sprendimai aktualūs ne tik kiekvieno gyventojo, bet ir valstybės lygmeniu. „Džiaugiamės, kad šioje srityje taip pat sulaukėme įdomių idėjų: nuo išmanios spynos iki autonominės dronų sistemos, kuri gali būti pritaikoma saugant valstybės išorės sienas“, – teigia L. Kaušpadienė.

Geriausius sužinosime jau po mėnesio

„Kol kas išskirti komandų, kurioms sekasi geriausiai nenorime ir negalime, nes programa dar tik įpusėjo, komandos intensyviai dirba, atlieka namų darbus ir kas dvi savaites vykstančiose sesijose semiasi žinių iš kompetentingų dėstytojų. Jaunuoliams taip pat suteikiama galimybė konsultuotis ir tartis su programoje dalyvaujančiais mentoriais – savo sričių profesionalais“, – pažymi L. Kaušpadienė.

„Futurepreneurs“ programos finišas – gegužės 3 d., kada komisija išrinks kiekvienos srities geriausią komandą ir pasiūlymą. „Tikimės, kad jaunuoliai pasieks didžiausią šios programos tikslą – sukurs startuolį, sprendžiantį ateities problemas. Su nekantrumu laukiame gegužės 3 dienos, kai sužinosime laimėtojus. Tačiau vien tik šiuo finišu neapsiribojame – tikime, kad patirties įgiję jaunuoliai ir toliau sieks plėtoti esamas ar kurti naujas verslo idėjas“, – priduria L. Kaušpadienė.

Plačiau apie programą

„Futurepreneurs“ – tai tarptautinė verslumo skatinimo programa, kviečianti jaunimą iki 29 metų kurti ateities startuolius ir pokyčių verslą. Programa Lietuvoje įgyvendinama pirmą kartą.

Prie projekto organizavimo prisideda: Vilniaus universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, VU Verslo mokykla, UAB „Tieto Lietuva“, Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija, „Lietuvos energija“, „AsstrA Associated Traffic AG“, rizikos kapitalo fondas „Practica Capital“, verslo akseleratorius „Startup.lt“, VGTU „Linkmenų fabrikas“, „Swedbank“, „Callcredit Information Group“, „Civitta“. Žiniomis ir patarimais dalinsis partneriai iš Nyderlandų „Pure Birds“, taip pat iš Lietuvos Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros, Lietuvos inovacijų centro, Baltijos aplinkos forumo, Žinių ekonomikos forumo, „Verslios Lietuvos“.

Informaciniai konkurso partneriai – „BZN Start“, ZIP FM ir „Startup Lithuania“. Programą įgyvendina Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas.

Ši naujiena peržiūrėta 3831 kartą. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-18 12:50:03

Esu mažos, iki 3 ha miško valdos savininkas. Ką turėčiau žinoti?

Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško. Vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro. Dažnai šių sklypų savininkai yra žmonės, nesusiję su miškininkyste, turintys kitų sričių išsilavinimą, gyvenantys ir dirbantys miestuose.
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
       2024-04-17 15:11:49

RRT: skaitmeninių sukčių metodams tobulėjant, esamų priemonių nebepakanka

Praėjus beveik metams nuo pirmųjų Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimų, skirtų skaitmeniniams sukčiams pažaboti, buvo apžvelgti jų rezultatai – pristatyta statistika, kurią renka tiek operatoriai, pašto paslaugų teikėjai, tiek susijusios institucijos.
       2024-04-17 15:08:56

Įminė mįslę, kaip nesutikti su vadovu ar aukštesnio statuso žmogumi?

Daugeliui mūsų labai sunku nesutikti su vadove arba bet kuo kitu, kas yra aukštesnėje galios pozicijoje. Tai gali būti ir darbinė, ir asmeninė aplinka – statusu viršesnis žmogus ar vyresnis šeimos narys, mama, tėtis ar kitas autoritetas.
       2024-04-17 15:02:57

Kaip saugiai transportuoti televizorių, skalbimo mašiną ar šaldytuvą

Persikraustymas į naujus namus paprastai būna džiaugsmingas nuotykis, tačiau kartu su juo tenka ir nelengva užduotis saugiai pervežti didelius prietaisus, pavyzdžiui, televizorius, šaldytuvus ir skalbykles.
       2024-04-17 14:56:33

5 svarbiausi dokumentai, norintiems parduoti automobilį greičiau ir brangiau

Parduodant automobilį svarbu turėti visus su jo eksploatavimu susijusius dokumentus. Tai sumažins abejones dėl pardavėjo sąžiningumo bei transporto priemonės būklės.
       2024-04-16 22:02:22

Lietuvos radijo ir televizijos komisija patyrė kibernetinę ataką

Š. m. balandžio 16 d. nuo 9 val. iki 12 val. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) interneto svetainė patyrė kibernetinę ataką, tačiau dėl greitos LRTK reakcijos ir pritaikytų techninių priemonių, jokia žala nepadaryta.
       2024-04-16 16:45:30

Kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: galite būti nepasiekiami

Be išmaniojo telefono – nė žingsnio namuose, tad tokio paties komforto norisi ir keliaujant. Likti be ryšio svetimoje šalyje – ne išeitis, tad Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, primena, ką reikėtų pasitikrinti ir kokius žingsnius būtina atlikti dar prieš kelionę.
       2024-04-16 13:41:30

7 finansiniai žmonių asmenybės tipai: pasitikrinkite, kuris esate jūs

Siekiant finansinės gerovės ir stabilumo, dažnai pamirštamas aspektas yra mūsų finansinis asmenybės tipas. Tai – pasikartojantis elgesys su pinigais ir požiūris į juos.
       2024-04-16 13:30:44

Vilniaus TV bokšto rekonstrukcija: taurėje lankytojams atvertos naujos erdvės

Šiandien aukščiausiame Lietuvos statinyje – Vilniaus televizijos bokšte – surengtos bokšto viršutinės taurės naujų erdvių rekonstrukcijos pabaigtuvės. Pabaigus šį darbų etapą, lankytojams atveriamos naujos erdvės, kuriose jų laukia naujos paslaugos bei pramogos.
       2024-04-15 14:01:19

Dirbtinio intelekto rinka 2030-aisiais: investuoti, reguliuoti ar bijoti?

Gyvename dirbtinio intelekto psichozės laikais – stebime lenktynes, kuriose neaiškios nei taisyklės, nei starto ir finišo linijos. Nežinome, kada jos baigsis, tačiau aišku viena – šiandien svarbiausia pasirinkti strategiją ir judėti kryptingai, sako advokatas, „TGS Baltic“ partneris Mindaugas Civilka.
       2024-04-15 13:37:33

Vidaus vartojimas – Lietuvos ekonomikos augimo variklis

Išankstiniai indikatoriai rodo, kad ekonominis aktyvumas Lietuvoje laipsniškai atsigauna. Vis dėlto, kol daugelis pagrįstai Lietuvos ekonomikos atsigavimą sieja su eksporto ir pramonės rodikliais, vidaus vartojimas tampa ypač svarbiu komponentu, šiemet stipriai patempsiančiu šalies ekonomiką į viršų.
       2024-04-15 13:35:07

Ne tik varlių šlaunelės ir sraigės: 2 greiti ir pigūs prancūziški patiekalai

Maisto gamyboje prancūzai išties moka panaudoti viską, kas yra geriausia: tiek šviežius ir kokybiškus ingredientus, tiek ištobulintas skonių derinimo technikas. Ką ir bekalbėti apie valgymo kultūrą, kuri skatina mėgautis ne tik maistu, bet ir kompanija.
       2024-04-15 12:56:56

Kodėl įspėjamuosius pranešimus kartais gauna ne visi gyventojai?

Jonas, gyvenantis Vilniaus Naujamiesčio mikrorajone, bet dirbantis Viršuliškėse, darbo metu negavo pranešimo apie gaisrą, įsiplieskusį netoli jo namų. Kodėl? Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2” Inovacijų eksperto, nors ši konkreti situacija išgalvota,
       2024-04-15 12:48:50

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms: atlikusi Lietuvos civilinės aviacijos valdymo ir skrydžių saugos užtikrinimo sistemos auditą, JAV federalinės aviacijos administracija (FAA) suteikė galimybes Lietuvos oro vežėjams vykdyti komercinius skrydžius JAV teritorijoje Lietuvoje registruotais orlaiviais.
       2024-04-15 12:24:48

Kuo naudinga garso terapija?

Teigiamas garso poveikis žmogui žinomas nuo senų laikų. Įvairių istorijų galima rasti jau senovės Egipte, Indijoje, Graikijoje. Tam tikri aspektai pasiekė ir dabartinį laikotarpį. Pavyzdžiui, ganėtinai populiariu užsiėmimu vis dar išlieka garso terapija.
       2024-04-15 12:17:15

Koks turėtų būti seifo saugumo lygis?

Seifas yra naudingas itin įvairių daiktų saugojimui nuo įsilaužimų ar gaisro. Dažniausiai žmonės šį įsigyja norėdami paslėpti ginklus, dokumentus, pinigus, brangią įrangą, papuošalus, raktus. Žinoma, įvairių vertingų daiktų egzistuoja ir gerokai daugiau.
       2024-04-15 12:10:41

Ką veikti lietingais vakarais porai? 5 idėjos

Nors už lango oras vis gerėja, vasarėja, tačiau saulėtas dienas anksčiau arba vėliau keičia lietingos ir tenka galvoti ką smagaus nuveikti. Žinoma, kad kai šalia yra mylimas žmogus – rasti smagias veiklas yra kur kas paprasčiau.
       2024-04-12 11:27:43

Ką būtina žinoti apie vaistų nuo skausmo vartojimą? Didžiausios klaidos

Vaistai nuo skausmo yra dažnas medikamentas kiekvieno žmogaus vaistinėlėje. Jų populiarumą didžiąja dalimi lemia universalus poveikis – jie vartojami tiek kenčiant ūminį skausmą, tiek turint lėtinių ligų.
       2024-04-10 18:52:18

Blokuojami 23 IP adresai, kuriais pasiekiama Kremliaus propaganda

2024 m. balandžio 10 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą blokuoti 23 IP adresus, kuriais sudaroma galimybė žiūrėti Lietuvos Respublikoje draudžiamas transliuoti pagrindines Kremliaus propagandos televizijos programas.
       2024-04-10 18:47:02

Ženšenis: natūralus adaptogenas jūsų sveikatai

Kas yra adaptogenai ir kodėl jie svarbūs mūsų organizmui? Adaptogenai yra natūralios kilmės medžiagos, kurios padeda organizmui prisitaikyti prie stresinių situacijų ir įveikti iššūkius. 1947 m. rusų mokslininkas Nikolai Lazarev sukūrė terminą „adaptogenas‘‘.
       2024-04-10 12:25:28

Lietuvos biudžetas nepasipildo milijonais už automobilių ridos klastojimą

Dėl didelių ridos klastojimo mastų Lietuvoje nukenčia ne tik naudotų automobilių pirkėjai, bet ir valstybės biudžetas. Automobilių duomenų įmonė „carVertical“ atliko tyrimą daugiau nei dešimtyje Europos šalių tam, kad nustatytų, kaip skirtingose valstybėse kovojama su ridos klastojimu.
       2024-04-09 20:35:59

IT Lietuvoje: trečdalis tėvų vis dar mano, kad tikslieji mokslai – berniukams

Dauguma (59 proc.) tėvų Lietuvoje mano, kad IT srities profesijos yra ir išliks perspektyviais karjeros pasirinkimais jų vaikams, o 39 proc. yra įsitikinę, kad programavimo įgūdžiai yra esminiai ir ateityje jų reikės daugeliui.
       2024-04-09 20:02:33

Ar galiu savo miške iškirsti sausuolius ir ko tam reikia?

Valstybinė miškų tarnyba pastaruoju metu sulaukia miškų savininkų klausimų apie galimybes išsikirsti nudžiūvusius medžius (sausuolius). Žmonės teiraujasi, kur kreiptis ir kokių dokumentų ar suderinimų tam reikia.
       2024-04-08 19:24:01

Ką daryti, kad turimas turtas nenuvertėtų: atkreipkite dėmesį į 4 žingsnius

Lietuvių sukauptas grynasis finansinis turtas per penkerius metus padvigubėjo, tačiau tik nedidelė dalis gyventojų žino, kaip išsaugoti sukaupto turto vertę, kad galėtų juo džiaugtis patys senatvėje ar perduoti savo ateities kartoms.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.