Naujienos

5 klaidos, kurias daro autoservisų klientai

2017-06-02 12:54:54

Kaip yra pasakęs populiarios britų BBC televizijos laidos apie automobilius „Top Gear“ (liet. „aukščiausia pavara“ vedėjas Jeremy Clarksonas „Nežinau, iš kur kilusi „Lada“, kuria važinėjau. Ar kas ją padarė. Galiu tik spėti, kad jis ant kažko labai pyko“.

Taip ir neretas lietuvis pyksta tai ant vairuotojų kelyje, tai ant automobilio markės, o galiausiai - ant automobilių servisų. Kartais pastaroji pykčio forma atrodo netgi lyg būtų visuotinai išplitęs neregėto masto globalus reiškinys.

Tačiau, kokias klaidas daro patys automobilių servisų klientai ir kaip būtų galima bent šiek tiek padidinti pasitikėjimą tarp autoserviso ir jo kliento, daugiamete darbo patirtimi dalijasi pašnekovė, bene garsiausio pasaulyje veikiančio nepriklausomų servisų tinklo „Bosch“ autoserviso, įsikūrusio J.Kubiliaus g.16, Vilniuje vadovė, p. Loreta Pupiuvienė.

Pasak pašnekovės, kliento pasitikėjimas autoservisu tiesiog būtinas. „Kitaip nėra prasmės apskritai vystyti automobilių remonto paslaugų verslo. Klientas autoservise privalo jausti, kad atvyko į vietą, kur gali tikėtis tikros pagalbos remontuojant jo automobilį, o ne apsikrauti emociniu stresu, kad jį kažkas nori apiplėšti. Tam yra būtina nuo pat bendravimo su klientu pradžios, nuo pirmojo kontakto elgtis sąžiningai su klientu ir abiem pusėm teisingai suvokti informaciją“, - teigia p. L.Pupiuvienė.

Taigi, kokios dažniausiai pasitaikančios klaidos, kurias daro automobilių servisų klientai?

Autoservisą renkasi pagal kainą

Turbūt teko girdėti seną gerą posakį: „Jei automobilį remontuojate pats, tai liks viena maža detalė, kuri niekur netiks“. Taigi, turbūt daugelis sutiks, jog profesionalų pagalba remontuojant automobilį yra tiesiog būtina. Kiekvienas darbas turi savo meistrą, todėl jei patys kažko atlikti nesugebame, kreipiamės į profesionalus. Tik kaip nepermokėti ir nelikti apgautam?

„Nepasitikėjimo autoservisais mastas toks didelis, kad dažnas klientas vedinas minties „ai, vis tiek visur taiso automobilius „x-rankiai“, kreipiasi į pigiausiai paslaugas suteikiantį autoservisą arba dar blogiau – į garažą. Tačiau patirtis rodo, kad ir koks žmogus taupus bebūtų, niekada nerekomenduoju rinktis auto remonto paslaugų pagal mažiausios kainos rodiklį. Yra daug daugiau veiksnių, renkantis patikimą automobilių servisą nei žema kaina. Galiu drąsiai teigti, apie 70 % mūsų naujų klientų automobilio gedimus „jau kažkur labai pigiai kažkas taisė“, o rezultatas atitiko investiciją – gavosi „pigus“, - patirtimi dalijasi autoserviso vadovė.

Kai autoservisą renkasi aklai pagal reklamą

Anokia paslaptis, jog daugelis stambių kompanijų kartais piktnaudžiauja savo dideliu žinomumu bei puikiu marketingo ir reklamos skyriaus darbu ir „pinigus ima už žinomą vardą“.

„Tikrai pritariu, kad žinomo vardo autoservisas nebūtinai gerai sutaisys automobilį. Iš klientų esu girdėjusi įvairių nesėkmingų istorijų. Todėl patarčiau renkantis autoservisą ne tik visada tikėti reklaminiais šūkiais, bet ir pasidomėti realia situacija, kaip įmonė išpildo praktikoje reklaminius savo pažadus klientams. O tai šiais laikais padaryti labai paprasta. Internetas visagalis. Todėl Google paieškos laukelyje įvedus planuojamo aplankyti autoserviso pavadinimą pridėję žodelį „+ forumas“, rasite realių žmonių diskusijas apie būtent to autoserviso suteiktas paslaugas. Nors pritariu tai minčiai, kad dabar internete išplito netikrų komentarų mada dėl nesąžiningos įmonių viena su kita konkurencijos, tačiau šiek tiek tikrų žmonių atsiliepimų tiesos internete vis tiek galima rasti. Tikėtina, jos nerasite įmonės Facebook fanų puslapio atsiliepimų skiltyje, nes detaliau peržiūrėjus negatyvių komentuotojų profilius, neretai galima pastebėti, kad tai tiesiog kitame autoservise dirbančio žmogaus, niekad nebuvusio, tarkime, pas mus, piktybinis komentaras. Todėl tikriausi komentarai forumuose, kur žmonės jau yra išvystę ilgas diskusijas apie automobilių remontą. Šiomis diskusijomis rekomenduoju pasitikėti. Na ir visada gerai klausyti draugų atsiliepimų. Jeigu turite gerą draugą, kuris turi patirties bendravime su autoservisais, tikėtina, kad draugas „kiaulės nepakiš“, - sako p. L.Pupiuvienė.

Per skubėjimą nuveža automobilį į pirmą pasitaikiusį arčiausiai esantį automobilių servisą

Jeigu žmogus turi begales neatliktų darbų ir reikalų, o jo automobilis sugedo kelyje netikėtai ir kaip sakoma, visiškai ne laiku, dažnai pasitaikanti didelė klaida – atiduoti taisyti automobilį netoli gedimo vietos įsikūrusiame pirmame pasitaikiusiame autoservise. „Pasidomėti automobilio remonto sėkme remiantis autoserviso kompetencija tiesiog būtina. Per skubėjimą žmonės padaro vėliau brangiai kainuosiančių klaidų. Pirmiausia, visada patariu nelaimės vietoje nedaryti drąstiškų sprendimų, o veikti ramiai ir apgalvotai, kaip elgtumėtės, jei planuotumėte automobilio techninę apžiūrą. Juk jeigu gedimas nebūtų įvykęs staiga, o galėtumėte ramiai planuotis, argi paliktumėte savo automobilį pirmoje sankryžoje tik pamatę jums nežinomą autoservisą? Todėl net ir nutikus neplanuotam gedimui, būtinai paieškokite patikimo autoserviso. Apklauskite draugus, bičiulius, paprašykite jų tikrų automobilio taisymo istorijų, pasidomėkite internete. Verčiau jau innvestuokite į sugedusio automobilio pervežimo paslaugą į tikrai gerą autoservisą nei vėliau permokėsite ar iš vis negausite sutaisyto automobilio nežinomame autoservise“, - pataria automobilių serviso „Bosch“ Vilniuje vadovė L.Pupiuvienė.

Tačiau atkreipkime dėmesį, jog net ir pažįstamų rekomendacijos ne visada gali atitikti būtent jūsų situacijos. Tad ir čia reikia nepamesti galvos. „Galų gale, net jei išsirinkote autoservisą pagal rekomendacijas, nepamaišys pačiam pasiskambinti į autoservisą ir susidaryti savo asmeninę nuomonę. Labai daug ką pasako apie serviso požiūrį į klientus ir darbą net pirmas telefoninis pokalbis. Jeigu pokalbio metu jaučiate, kad į jus žiūri atsainiai, jus aplanko jausmas, tarsi, jiems nemalonu, kad jūs kreipiatės į juos pagalbos, o į jūsų klausimus atsako piktai arba išsisukinėja nuo konkrečios informacijos, rekomenduoju dar kartą gerai pasvarstyti apie kito autoserviso pasirinkimo galimybę“, - priduria pašnekovė.

Kai klientas nepasidomi kiek kainuos automobilio remontas

Žmonės mėgsta siurprizus, tik ne nenumatytų išlaidų „siurprizų“, susijusių su automobilio taisymu. Turbūt dažnas žmogus yra susidūręs su ta nemalonia situacija, kad automobilio remontas kainuoja nurodytą sumą plius 50 %. Kad taip neatsitiktų ilgametę patirtį autoserviso versle turinti p. Loreta Pupiuvienė pataria: „Būtinai iš anksto aptarkite būsimas automobilio remonto išlaidas, trūkstamų detalių, jeigu situacija to reikalauja, gavimo terminus bei kainas. Autoservisai negali sakyti, kad nežino remonto paslaugų ar detalių kainų, kai tuo tarpu jie disponuoja labai aiškiu ir konkrečiu kainininku. Na, o jeigu atsirastų pavojus, kad sutarta automobilio remonto kaina gali keistis, iš anksto susitarkite, kad apie tai jus autoserviso darbuotojai informuotų iš karto“.

Kai atsiimdamas automobilį jo rimtai neapžiūri

Sena gera tiesa, kad automobilio variklis visada veiks be pertrūkių stebint auto mechanikui. „Atsiimdami automobilį, neskubėkite išvažiuoti iš autoserviso. Išbandykite jį vietoje, jei reikia, išbandykite važiavimą jau suremontuotu automobiliu gatvėje ir atsiradus net mažiausiam įtarimui dėl galimai blogai sutaisyto automobilio kalbėkite su autoserviso darbuotojais iš karto. Na, o jeigu bėda nutiks jau išvažiavus iš autoserviso, neatidėliokite grįžimo į tą patį autoservisą. Bent jau paskambinkite ir praneškite apie pastebėtą nesklandumą iš kart. Na, o kad neatsirastų nepagrįstų kaltinimų autoservisui dėl „neįdėtų naujų detalių už kurias mokėjote“, reikalaukite senų detalių bei naujų detalių garantijos“ - įspėja p. L.Pupiuvienė.

Nors liaudyje juokaujama, kad naudotas automobilis – puiki transporto priemonė važiuoti į autoservisą ir atgal, tačiau ir turėdami visiškai naują automobilį, nereiškia, kad galėsime išvengti kelio į autoservisą. Todėl, kai ramiai suvokiame, jog šeimos biudžete išlaidos automobiliui tokios pat svarbios, kaip išlaidos kariuomenei valstybės biudžete, galime sąmoningiau ir paprasčiau žiūrėti į automobilio remontą bei išvengti brangiai kainuojančių klaidų.

Ši naujiena peržiūrėta 3156 kartus. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-18 12:50:03

Esu mažos, iki 3 ha miško valdos savininkas. Ką turėčiau žinoti?

Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško. Vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro. Dažnai šių sklypų savininkai yra žmonės, nesusiję su miškininkyste, turintys kitų sričių išsilavinimą, gyvenantys ir dirbantys miestuose.
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
       2024-04-17 15:11:49

RRT: skaitmeninių sukčių metodams tobulėjant, esamų priemonių nebepakanka

Praėjus beveik metams nuo pirmųjų Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimų, skirtų skaitmeniniams sukčiams pažaboti, buvo apžvelgti jų rezultatai – pristatyta statistika, kurią renka tiek operatoriai, pašto paslaugų teikėjai, tiek susijusios institucijos.
       2024-04-17 15:08:56

Įminė mįslę, kaip nesutikti su vadovu ar aukštesnio statuso žmogumi?

Daugeliui mūsų labai sunku nesutikti su vadove arba bet kuo kitu, kas yra aukštesnėje galios pozicijoje. Tai gali būti ir darbinė, ir asmeninė aplinka – statusu viršesnis žmogus ar vyresnis šeimos narys, mama, tėtis ar kitas autoritetas.
       2024-04-17 15:02:57

Kaip saugiai transportuoti televizorių, skalbimo mašiną ar šaldytuvą

Persikraustymas į naujus namus paprastai būna džiaugsmingas nuotykis, tačiau kartu su juo tenka ir nelengva užduotis saugiai pervežti didelius prietaisus, pavyzdžiui, televizorius, šaldytuvus ir skalbykles.
       2024-04-17 14:56:33

5 svarbiausi dokumentai, norintiems parduoti automobilį greičiau ir brangiau

Parduodant automobilį svarbu turėti visus su jo eksploatavimu susijusius dokumentus. Tai sumažins abejones dėl pardavėjo sąžiningumo bei transporto priemonės būklės.
       2024-04-16 22:02:22

Lietuvos radijo ir televizijos komisija patyrė kibernetinę ataką

Š. m. balandžio 16 d. nuo 9 val. iki 12 val. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) interneto svetainė patyrė kibernetinę ataką, tačiau dėl greitos LRTK reakcijos ir pritaikytų techninių priemonių, jokia žala nepadaryta.
       2024-04-16 16:45:30

Kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: galite būti nepasiekiami

Be išmaniojo telefono – nė žingsnio namuose, tad tokio paties komforto norisi ir keliaujant. Likti be ryšio svetimoje šalyje – ne išeitis, tad Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, primena, ką reikėtų pasitikrinti ir kokius žingsnius būtina atlikti dar prieš kelionę.
       2024-04-16 13:41:30

7 finansiniai žmonių asmenybės tipai: pasitikrinkite, kuris esate jūs

Siekiant finansinės gerovės ir stabilumo, dažnai pamirštamas aspektas yra mūsų finansinis asmenybės tipas. Tai – pasikartojantis elgesys su pinigais ir požiūris į juos.
       2024-04-16 13:30:44

Vilniaus TV bokšto rekonstrukcija: taurėje lankytojams atvertos naujos erdvės

Šiandien aukščiausiame Lietuvos statinyje – Vilniaus televizijos bokšte – surengtos bokšto viršutinės taurės naujų erdvių rekonstrukcijos pabaigtuvės. Pabaigus šį darbų etapą, lankytojams atveriamos naujos erdvės, kuriose jų laukia naujos paslaugos bei pramogos.
       2024-04-15 14:01:19

Dirbtinio intelekto rinka 2030-aisiais: investuoti, reguliuoti ar bijoti?

Gyvename dirbtinio intelekto psichozės laikais – stebime lenktynes, kuriose neaiškios nei taisyklės, nei starto ir finišo linijos. Nežinome, kada jos baigsis, tačiau aišku viena – šiandien svarbiausia pasirinkti strategiją ir judėti kryptingai, sako advokatas, „TGS Baltic“ partneris Mindaugas Civilka.
       2024-04-15 13:37:33

Vidaus vartojimas – Lietuvos ekonomikos augimo variklis

Išankstiniai indikatoriai rodo, kad ekonominis aktyvumas Lietuvoje laipsniškai atsigauna. Vis dėlto, kol daugelis pagrįstai Lietuvos ekonomikos atsigavimą sieja su eksporto ir pramonės rodikliais, vidaus vartojimas tampa ypač svarbiu komponentu, šiemet stipriai patempsiančiu šalies ekonomiką į viršų.
       2024-04-15 13:35:07

Ne tik varlių šlaunelės ir sraigės: 2 greiti ir pigūs prancūziški patiekalai

Maisto gamyboje prancūzai išties moka panaudoti viską, kas yra geriausia: tiek šviežius ir kokybiškus ingredientus, tiek ištobulintas skonių derinimo technikas. Ką ir bekalbėti apie valgymo kultūrą, kuri skatina mėgautis ne tik maistu, bet ir kompanija.
       2024-04-15 12:56:56

Kodėl įspėjamuosius pranešimus kartais gauna ne visi gyventojai?

Jonas, gyvenantis Vilniaus Naujamiesčio mikrorajone, bet dirbantis Viršuliškėse, darbo metu negavo pranešimo apie gaisrą, įsiplieskusį netoli jo namų. Kodėl? Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2” Inovacijų eksperto, nors ši konkreti situacija išgalvota,
       2024-04-15 12:48:50

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms: atlikusi Lietuvos civilinės aviacijos valdymo ir skrydžių saugos užtikrinimo sistemos auditą, JAV federalinės aviacijos administracija (FAA) suteikė galimybes Lietuvos oro vežėjams vykdyti komercinius skrydžius JAV teritorijoje Lietuvoje registruotais orlaiviais.
       2024-04-15 12:24:48

Kuo naudinga garso terapija?

Teigiamas garso poveikis žmogui žinomas nuo senų laikų. Įvairių istorijų galima rasti jau senovės Egipte, Indijoje, Graikijoje. Tam tikri aspektai pasiekė ir dabartinį laikotarpį. Pavyzdžiui, ganėtinai populiariu užsiėmimu vis dar išlieka garso terapija.
       2024-04-15 12:17:15

Koks turėtų būti seifo saugumo lygis?

Seifas yra naudingas itin įvairių daiktų saugojimui nuo įsilaužimų ar gaisro. Dažniausiai žmonės šį įsigyja norėdami paslėpti ginklus, dokumentus, pinigus, brangią įrangą, papuošalus, raktus. Žinoma, įvairių vertingų daiktų egzistuoja ir gerokai daugiau.
       2024-04-15 12:10:41

Ką veikti lietingais vakarais porai? 5 idėjos

Nors už lango oras vis gerėja, vasarėja, tačiau saulėtas dienas anksčiau arba vėliau keičia lietingos ir tenka galvoti ką smagaus nuveikti. Žinoma, kad kai šalia yra mylimas žmogus – rasti smagias veiklas yra kur kas paprasčiau.
       2024-04-12 11:27:43

Ką būtina žinoti apie vaistų nuo skausmo vartojimą? Didžiausios klaidos

Vaistai nuo skausmo yra dažnas medikamentas kiekvieno žmogaus vaistinėlėje. Jų populiarumą didžiąja dalimi lemia universalus poveikis – jie vartojami tiek kenčiant ūminį skausmą, tiek turint lėtinių ligų.
       2024-04-10 18:52:18

Blokuojami 23 IP adresai, kuriais pasiekiama Kremliaus propaganda

2024 m. balandžio 10 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą blokuoti 23 IP adresus, kuriais sudaroma galimybė žiūrėti Lietuvos Respublikoje draudžiamas transliuoti pagrindines Kremliaus propagandos televizijos programas.
       2024-04-10 18:47:02

Ženšenis: natūralus adaptogenas jūsų sveikatai

Kas yra adaptogenai ir kodėl jie svarbūs mūsų organizmui? Adaptogenai yra natūralios kilmės medžiagos, kurios padeda organizmui prisitaikyti prie stresinių situacijų ir įveikti iššūkius. 1947 m. rusų mokslininkas Nikolai Lazarev sukūrė terminą „adaptogenas‘‘.
       2024-04-10 12:25:28

Lietuvos biudžetas nepasipildo milijonais už automobilių ridos klastojimą

Dėl didelių ridos klastojimo mastų Lietuvoje nukenčia ne tik naudotų automobilių pirkėjai, bet ir valstybės biudžetas. Automobilių duomenų įmonė „carVertical“ atliko tyrimą daugiau nei dešimtyje Europos šalių tam, kad nustatytų, kaip skirtingose valstybėse kovojama su ridos klastojimu.
       2024-04-09 20:35:59

IT Lietuvoje: trečdalis tėvų vis dar mano, kad tikslieji mokslai – berniukams

Dauguma (59 proc.) tėvų Lietuvoje mano, kad IT srities profesijos yra ir išliks perspektyviais karjeros pasirinkimais jų vaikams, o 39 proc. yra įsitikinę, kad programavimo įgūdžiai yra esminiai ir ateityje jų reikės daugeliui.
       2024-04-09 20:02:33

Ar galiu savo miške iškirsti sausuolius ir ko tam reikia?

Valstybinė miškų tarnyba pastaruoju metu sulaukia miškų savininkų klausimų apie galimybes išsikirsti nudžiūvusius medžius (sausuolius). Žmonės teiraujasi, kur kreiptis ir kokių dokumentų ar suderinimų tam reikia.
       2024-04-08 19:24:01

Ką daryti, kad turimas turtas nenuvertėtų: atkreipkite dėmesį į 4 žingsnius

Lietuvių sukauptas grynasis finansinis turtas per penkerius metus padvigubėjo, tačiau tik nedidelė dalis gyventojų žino, kaip išsaugoti sukaupto turto vertę, kad galėtų juo džiaugtis patys senatvėje ar perduoti savo ateities kartoms.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.