Naujienos

Kodėl darbdavys privalo draugauti su socialiniais tinklais?

2017-06-29 21:15:32

Darbdaviai dažnai skundžiasi, kad trūksta kvalifikuotos ir motyvuotos darbo jėgos. Tačiau pamiršta, jog patys daugiau dėmesio ir komunikacijos skiria paslaugų ar prekių pardavimų skatinimui, o ne įmonės, kaip darbdavio, įvaizdžio formavimui.

Kauno technologijos universiteto (KTU) Ekonomikos ir verslo fakulteto docentės, integruotos komunikacijos agentūros „Commedia“ vadovės Linos Girdauskienės teigimu, aiškaus darbdavio profilio neišgryninimas, labai retas komunikavimas įvaizdžio tema ir tik atskirų temų vystymas – vienos pagrindinių darbdavių komunikacijos klaidų socialiniuose tinkluose.

„Reikia suprasti, kad būsimiems darbuotojams rūpi įvairesnė informacija – ką veikia darbuotojai laisvu metu, ar turi galimybę derinti savo pomėgius ir darbą, turėti lankstų darbo grafiką, save realizuoti, kilti karjeros laiptais“, – teigė L. Girdauskienė.

– Kodėl darbdavio įvaizdis socialiniuose tinkluose yra svarbu?

– Naujausi tyrimai rodo, kad būsimi darbuotojai, prieš nuspręsdami, ar rinktis darbovietę, stebi ją socialiniuose tinkluose daugiau nei pusę metų ir vertina, ką įmonė siūlo darbuotojams, kaip jie gyvena, kuo užsiima ne tik darbo metu. Jauni žmonės didžiąją dalį sau reikalingos informacijos susirenka per socialinius tinklus, tad socialiniai tinklai yra pagrindiniai naujienų šaltiniai. Lietuvoje socialiniai tinklai pasiekia tokias pačias auditorijas kaip ir didieji naujienų portalai, tad darbdaviai turi puikius šansus save prisistatyti ir pasiekti norimą auditoriją.

Jeigu darbdavys neturi savo profilio socialiniuose tinkluose ar bent jau karjeros puslapio savo internetinėje svetainėje, jis siunčia labai aiškią žinutę būsimiems darbuotojams – savo požiūrį į darbuotoją, vyraujančią organizacinę kultūrą ir vertybes, kas tikrai nepadeda suformuoti teigiamo įvaizdžio ir pritraukti geriausių kandidatų.

Nereikia pamiršti, kad socialiniai tinklai jau tapo pagrindiniu, esamojo laiko komunikacijos kanalu. Tad būsimi darbuotojai ne tik pasyviai seka paties darbdavio pateikiamą informaciją viešojoje erdvėje, bet ir betarpiškai bendrauja su buvusiais ar esamais darbuotojais, kurie gali pateikti įvairiausios informacijos – tiek teigiamos, tiek ir neigiamos. Todėl nekomunikavimas tokiame kontekste yra viena didžiausių darbdavių klaidų.

– Kaip manote, ar visi Lietuvoje spėja vytis naujausias socialinių tinklų tendencijas?

– Lietuvoje atlikti tyrimai parodė, kad tik nedidelė įmonių dalis vysto savo, kaip darbdavio, įvaizdį socialiniuose tinkluose. Tad mes galime kalbėti tik apie tokios komunikacijos užuomazgas – „Facebook“ ir „Linkedin“ profilių turėjimą. Pasaulyje populiarus „Twitter“ Lietuvoje vis nesusilaukia darbdavių susidomėjimo, video žinutės taip pat naudojamos pakankamai retai, nors jos ypatingai patinka sekėjams.

– Nuo ko reikėtų pradėti darbdaviams, norintiems žengti pirmuosius žingsnius socialiniuose tinkluose?

– Visų pirma, reikėtų turėti karjeros skiltį savo internetinėje svetainėje. Čia galėtų pateikti ne tik darbo skelbimus, bet ir supažindinti su savo veikla, vertybėmis, karjeros galimybėmis, vadovais, kolegomis. Antra, vystyti darbdavio profilius socialiniuose tinkluose, kuriuose komunikuotų vertes būsimiems darbuotojams.

– Kurie socialiniai tinklais šiuo metu yra patys svarbiausi darbdaviams?

– Darbdaviai dabar dažniausiai naudoja „Linkedin“, kuris ir skirtas karjeros profesionalams. Aš rekomenduočiau ir „Facebook“, kuris leidžia interaktyviai, paprastai ir betarpiškai vystyti santykius su būsimais darbuotojais.

– Kaip KTU gali padėti esamiems ir būsimiems darbdaviams?

– KTU Ekonomikos ir verslo fakultete vykdoma Žmonių išteklių vadybos programa ruošia būsimus specialistus, kurie geba ne tik atlikti klasikines personalo valdymo funkcijas, bet ir yra puikiai pasiruošę dirbti šiuolaikinėje, globalioje aplinkoje, naudodami naujausias technologijas ir sistemas.

Šiuolaikinis personalo specialistas nebėra vien siauros nišinės funkcijos atlikėjas – jis tampa visos organizacijos strateginiu partneriu, nes nemaža dalimi nuo jo veiklos priklauso visos organizacijos sėkmingas vystymasis. Žmonių išteklių vadybos programa išugdo tokius įgūdžius, kaip gebėjimą efektyviai komunikuoti, kurti komunikacines kampanijas, susijusias su darbdavio įvaizdžiu, teikti kūrybinius sprendimus, kaip pritraukti reikalingo personalo. Šios ugdomos savybės bei KTU Žmonių išteklių vadybos studijų metu įgytos žinios leidžia būti sėkmingu personalo profesionalu, ypatingai vertinamu Lietuvos darbdavių.

– Nuolat kyla diskusijos, kaip plėsis socialiniai tinklai ir kiek augs jo turinio reikšmė sprendimų priėmimo procese. Kokia yra jūsų nuomonė – ateityje socialiniai tinklai bus dar svarbesni?

– Mano nuomone, socialiniai tinklai yra tik būdas greitai sužinoti reikiamą informaciją. Technologijos žmogiškųjų išteklių atrankoje leidžia tiksliau, greičiau ir teisingiau įvertinti tiek kandidatą, tiek ir organizaciją. Susiformavusi darbo rinkos situacija darbdavį ir darbuotoją pavertė lygiaverčiais partneriais ir dabar darbdaviai turi įdėti daug daugiau pastangų, kad prisitrauktų motyvuotus, energingus ir save realizuoti norinčius profesionalus.

Socialiniai tinklai būsimiems darbuotojams leidžia „nebepirkti katės maiše“ – egzistuoja įvairūs technologiniai sprendimai, leidžiantys susipažinti su organizacija iš vidaus, pajusti jos kultūrą, pamatyti būsimus kolegas ir vadovus ir tada priimti sprendimą dirbti ten ar ne.

Lygiai taip pat ir organizacijoms – jos naudoja robotus atrankoms, mobiliąsias aplikacijas informacijos surinkimui apie kandidatą. Visa tai leidžia susiformuoti platesnį ir objektyvesnį vaizdą nei pateikia pats kandidatas. Aš manau, kad socialiniai tinklai atrankos procesą padaro skaidresniu ir pateikia daugiau objektyvesnės informacijos, tad jų naudojimas tik intensyvės.

Ši naujiena peržiūrėta 3558 kartus. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-03-28 12:30:19

Stalo žaidimai šeimai: linksmybės ir mokymosi derinys

Stalo žaidimai – tai ne tik puikus būdas praleisti laiką su šeima, bet ir galimybė mokytis bei tobulėti. Nuo senovės Egipto ir Mesopotamijos laikų žmonės rinkdavosi prie bendro stalo žaisti žaidimus, kurie lavintų protą, strateginį mąstymą ir socialinius įgūdžius.
       2024-03-27 16:28:16

Taip įdarytų kiaušinių dar neragavote: nustebinsite visą šeimą

Dienoms iki Velykų sparčiai tirpstant ir šventei neišvengiamai artėjant, daugelis sprendžiame dilemą, ką gaminti ir kokiomis vaišėmis nustebinti artimuosius. Visuomet pravers, jei išsisaugosime greitai paruošiamų užkandžių receptų.
       2024-03-27 09:58:27

Kaip keičiasi vairavimo įpročiai persėdus į elektromobilį?

Nors šiandien didelę dalį naudojamo transporto vis dar sudaro benzininiai ar dyzeliniai automobiliai, perėjimas prie aplinką tausojančių elektromobilių įgauna vis didesnį pagreitį.
       2024-03-27 09:50:59

4 išmanūs sprendimai, leidžiantys efektyviai taupyti elektrą

Ar kada nors pagalvojote, kad įmanoma padidinti saugumą, palengvinti savo buitį ir dar sumažinti sąskaitas už elektrą? Aktyviai tobulinamos išmaniosios sistemos ne tik padeda siekti šių tikslų, bet ir nereikalauja daug investicijų, o jų nauda pajuntama gana greitai.
       2024-03-27 09:39:24

Žinomas treneris: trys klaidos, kurias daro tėvai mokydami vaikus plaukti

„Didelę dalį iš „tėvų mokyklos“ į baseiną ateinančių vaikų plaukti tiesiog mokome iš naujo, „nuo nulio“. Tėčiai, mamos, seneliai ir kiti artimieji, net jei yra labai geri plaukikai, mokydami yra linkę daryti klaidų, kurios gali būti lemtingos vandenyje“.
       2024-03-27 09:32:07

Delsimas mažinti naftos degalų vartojimą kainuoja 1 mln. eurų per darbo dieną

Kiekviena darbo diena, per kurią nepriimami sprendimai mažinti naftos degalų vartojimą transporto sektoriuje, Lietuvos biudžetui tiesiogiai reiškia apie 1 mln. eurų praradimų – negautų pajamų ir atsiradusių papildomų išlaidų.
       2024-03-27 09:26:50

Sinchronizuotas palūkanų karpymas Europoje ir nerimo ženklai JAV

2024-uosius rinka pradėjo optimistinėmis nuotaikomis: tiek rinkos dalyviai, tiek paskolų turintys gyventojai ir verslai nekantrauja, kada gi pasaulio centriniai bankai pirmą kartą sumažins bazinę palūkanų normą.
       2024-03-26 09:27:44

„Tele2“ tinkle jau veikia nauji dvylikaženkliai numeriai: numerių pakaks

Mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ tinkle jau pradėjo veikti pirmieji dvylikos simbolių telefono numeriai. Atsižvelgiant į šalyje atsiradusį naujų telefono numerių stygių, galimybę naudoti dvylikaženklius numerius pasiūlė Lietuvos Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT).
       2024-03-22 17:06:36

Vandens someljė atsakė į amžiną klausimą: ar sveika gerti mineralinį vandenį?

Vanduo – svarbiausias gyvybės šaltinis žemėje, sudarantis net 60–75 proc. žmogaus kūno masės. Sertifikuota vandens someljė Aistė Miliūtė pabrėžia, kad vandenyje esantys mineralai – organizmo trąšos, kurios būtinos kiekvienam žmogui.
       2024-03-21 18:33:11

Finansinių apgavysčių mastai auga: kieno naudai veikia dirbtinis intelektas?

Finansinės institucijos ir elektroninis verslas nuolat tobulina sistemų saugumą, aktyviai užsiima vartotojų informacinio raštingumo edukacija, o auganti dirbtinio intelekto (DI) pažanga sparčiai prisideda prie inovatyvių verslo sprendimų.
       2024-03-20 17:40:16

Kaip atskirti alergiją nuo peršalimo ligų ir gripo?

Pavasaris pasižymi ne tik ilgesnėmis dienomis ar šiltesniu oru, bet ir gausesniu žiedadulkių bei kitų ore tvyrančių alergenų kiekiu. Sezoninės alergijos dėl savo simptomų dažnai maišomos su peršalimo ligomis arba gripu, tačiau vaistininkai perspėja, kad būtina žinoti, nuo ko gydomasi.
       2024-03-20 17:21:02

Atakuojami Ukrainos televizijos kanalai palydove „Eutelsat Hotbird“

Pranešama, kad Ukrainos tarptautiniai kanalai „Freedom“ ir „Dom“, transliuojantys iš „Eutelsat HotBird“ palydovo, buvo užstrigę.
       2024-03-19 16:58:06

Pasitikrinkite dar kartą: primena, kaip telefone įsijungti saugos pranešimus

Lietuvoje reguliariai vykdomos civilinės saugos pratybos, gamtos stichijos – tai kelios priežastys, dėl kurių šalies gyventojai į mobiliuosius telefonus gauna informacinius perspėjimo pranešimus.
       2024-03-19 10:18:35

Ilgesnės dienos – mažesnės elektros sąskaitos: kokie įpročiai jas dar sumažins?

Šiltuoju metų laiku įprastai tikimės sulaukti mažesnių sąskaitų už dujas, šiluminę ar elektros energiją. Vis dėlto kartais sąskaitos ne mažėja, o priešingai – išauga.
       2024-03-18 11:21:18

Vairuotojų išbandymas duobėtais keliais, gatvėmis: nuostoliai siekia tūkstančius

Atėjus pavasariui vairuotojų gyvenimą kartina duobės mūsų šalies gatvėse ir keliuose. Pataikius į duobę kartais pakanka pakeisti padangą, tačiau dažnai transporto priemonę, deja, tenka gabenti į remonto dirbtuves.
       2024-03-15 16:47:59

ES reguliavimas „ChatGPT“ ir dirbtiniam intelektui: pliusų daugiau, nei minusų?

Šią savaitę Europos Parlamentas (EP) vienbalsiai patvirtino taisyklių rinkinį, kuris reguliuos dirbtinio intelekto (DI) įrankius, įskaitant „Google Gemini“ ir „ChatGPT“.
       2024-03-15 15:20:11

Skrendame dažnai, suprantame mažai: 9 keisti faktai apie aviaciją

Aviacijos specialistai skaičiuoja, kad kasmet lėktuvais skrenda apie 4,5 mlrd. žmonių. Be to, šios transporto priemonės kasmet pergabena apie 60 mln. tonų krovinių. Šie skaičiai, ko gero, būtų dar didesni, jeigu ne aviaciją kiek pristabdžiusi pandemija.
       2024-03-15 14:32:47

Lietuvoje pasirinktas 5G diegimo būdas gerina ne visus kokybės parametrus

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) 2023 m. atliko mobiliosios interneto prieigos paslaugų kokybės rodiklių įvertinimo matavimus Lietuvos teritorijoje veikiančiuose operatorių UAB „Bitė Lietuva“, Telia Lietuva, AB, UAB „Tele2“ tinkluose.
       2024-03-12 13:43:04

Odos niežulį gali sukelti net patiriamas stresas ar įtampa

Odos niežulys – itin varginantis pojūtis, galintis kilti dėl pačių įvairiausių veiksnių. Dažnai visai nesudėtinga atpažinti jo priežastį, pavyzdžiui, reakciją į vabzdžio įkandimą, tačiau pasitaiko, kad niežulys nepraeina net nesant jokiems matomiems odos pakitimams.
       2024-03-12 13:38:53

Žvejyba – ar tikrai verta?

Žvejyba nėra tik žuvų gaudymas; tai laisvalaikio praleidimo būdas, aistra ir veikla, kuri turi gilią reikšmę daugeliui žmonių visame pasaulyje. Nuo ramybės akimirkų, praleistų prie vandens, iki didžiulio džiaugsmo, kurį suteikia didelio laimikio sugavimas. Žvejyba teikia daugybę patirčių, kurios praturtina tiek protą, tiek sielą.
       2024-03-12 12:50:01

Skelbiami „Auksinių scenos kryžių“ nominantai

Profesionaliojo scenos meno vertinimo komisija iš 93-ių pateiktų pasiūlymų išrinko „Auksinių scenos kryžių“ nominantus už 2023 m. kūrybą pagal atskiras kategorijas.
       2024-03-08 18:44:44

FM siūlo reikšmingai didesnes baudas ir daugiau saugiklių azartiniams lošimams

Finansų ministerija pristatė parengtas azartinių lošimų įstatymo (ALĮ) pataisas, kuriomis reikšmingai didinamos baudos azartinių lošimų organizatoriams už įstatymo reikalavimų nevykdymą.
       2024-03-08 10:16:10

Amžiui nepavaldus kelionių troškimas: kur dažniausiai keliauja senjorai?

Kelionių organizatoriai pastebi, kad kasmet vis daugiau vyresniosios kartos atstovų nori pažinti pasaulį ir leidžiasi atostogauti į svečias šalis. „Tez Tour“ atlikto visuomenės tyrimo duomenimis, 55 metų ir vyresni asmenys sudaro apie 20 proc. visų keliautojų.
       2024-03-07 20:15:00

„Bitė“ nutraukia 4G namų maršrutizatorių prekybą

„Bitė Lietuva“ stabdo 4G namų maršrutizatorių prekybą. Vietoje jų naujieji 5G įrenginiai, kurie padės naudotis dar spartesniu ir stabilesniu internetu. Naudojantys 4G maršrutizatorius pokyčio nepajaus, pasak ekspertų, naujieji įrenginiai suteiks 10 kartų greitesnį internetą bei atvers galimybes naudotis naujomis paslaugomis.
       2024-03-07 20:09:02

Įpročiai iš vaikystės: 5 smagūs būdai, padėsiantys vaikams gyventi tvariau

Didžioji dalis mūsų įpročių yra įgyjami dar vaikystėje, todėl labai svarbu apie aplinkai ir žmonėms draugiško gyvenimo būdo naudą savo atžaloms pasakoti nuo pat mažų dienų.
       2024-03-07 13:40:46

Atkreipia dėmesį į dažniausias vaistų nuo skausmo vartojimo klaidas

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto praėjusiais metais pateiktais duomenimis, Lietuvoje net ketvirtadalis žmonių kenčia nuo nugaros ar kaklo skausmų, o beveik vienas iš penkių – nuo rankų, kojų skausmo.
       2024-03-07 13:00:00

Tenusišypso Jums Viešpats, Maestro Rimai Tuminai

Eidamas 73-iuosius metus, kovo 6 d. mirė Valstybinio Vilniaus mažojo teatro įkūrėjas, ilgametis šio teatro meno vadovas režisierius Rimas Tuminas. Simboliška, kad vos prieš keletą dienų, kovo 2-ąją, paminėję Valstybinio Vilniaus mažojo teatro 34-ąjį gimtadienį, dabar atsisveikiname su jo pradininku Maestro Rimu Tuminu.
       2024-03-06 16:40:13

„Elektrum Lietuva“ pajamos augo 1,7 karto, pelnas – 5 kartus

Didžiausiai Baltijos šalyse žaliosios elektros gamintojai Latvijos energetikos grupei „Latvenergo“ priklausanti bendrovė „Elektrum Lietuva“ neaudituotais duomenimis pernai gavo 357 mln. eurų pajamų ir uždirbo 3,3 mln. eurų grynojo pelno – atitinkamai 1,7 ir 5 kartus daugiau negu 2022 m.
       2024-03-06 16:30:24

Pajamų deklaravimas ir įmokos „Sodrai“: ką svarbu žinoti

Prasidėjus pajamų deklaravimui, savarankiškai dirbantys gyventojai turėtų prisiminti, kad nuo uždirbtų ir deklaruotų pajamų taip pat reikia sumokėti ir socialinio draudimo bei sveikatos draudimo įmokas.
       2024-03-06 16:24:50

Šį delikatesą valgė dar pirmykščiai žmonės: jis turi unikalią dietinę savybę

Austrės – visais laikais Europos didikų mėgtas delikatesas, neseniai iš naujo atrastas ir Lietuvoje. Savo išskirtiniu, vandenynu alsuojančiu skoniu jos papuošia dažną šventę ar draugų susibūrimą.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.