Naujienos

Devyni patarimai, į ką atkreipti dėmesį renkantis būstą

2017-08-22 17:46:16

Tobulo būsto nėra – kiekvienas turi didesnių ar mažesnių trūkumų. Vis dėlto geriau apie juos sužinoti prieš tai, nei nuspręsite įsigyti ar išsinuomoti savo būsimą būstą. Įmonių grupės „Civinity“ Lietuvos regiono vadovas Nerijus Šarauskas pataria, į kokius 9 dalykus reikėtų atkreipti dėmesį norint išvengti papildomų nepatogumų ateityje.

Pasak „Civinity“ atstovo, jei būstas, kuris jus domina, yra senos statybos name, svarbiausia įvertinti įvairių inžinerinių sistemų būklę.

1. Įvertinkite iš čiaupo bėgančio vandens slėgį. Senuose pastatuose vandens slėgis gali būti sumažėjęs dėl pasenusių vamzdynų ar nepakankamo diametro pagrindinių vandentiekio vamzdžių. Silpna vandens srovė gali sukelti nepatogumų buityje. Jei vamzdynai pasenę, reikėtų paklausti, ar esami namo gyventojai yra aptarę galimybę juos pakeisti. Taip pat verta pasidomėti, kaip apskaitomas vandens sunaudojimas, ar bute yra įrengti individualūs apskaitos prietaisai.

2. Atkreipkite dėmesį, ar radiatoriai šyla tolygiai. Jei būsto ieškote žiemos laikotarpiu, reikėtų įvertinti radiatorių skleidžiamą šilumą. Kai radiatoriai nėra reguliuojami, tačiau įšilę skirtingai, tai gali rodyti įvairias šildymo sistemos problemas, pavyzdžiui, ne pagal projektą pakeistus radiatorius ar papildomai prijungtus šildymo įrenginius.

„Norint įsigyti ar išsinuomoti būstą senesnės statybos name, esamų savininkų pravartu paprašyti praėjusio šildymo sezono sąskaitų ir pažiūrėti, kiek energijos buvo sunaudota buto šildymui, palyginti tai su bendromis daugiabučio ir netgi kitų toje vietoje esančių namų vidutinėmis šilumos suvartojimo sąnaudomis. Dideli skirtumai gali atskleisti šildymo sistemos spragas, o jums – ir didesnius komunalinių paslaugų mokesčius.“, – sako „Civinity“ atstovas.

3. Atidžiai apžiūrėkite buto ir namo sienas. Įvairūs estetiniai pažeidimai ir nusidėvėjimas didelių rūpesčių ateityje nepadarys, bet drėgmės dėmės ir skysčių prasiskverbimas pro pastato sienas gali būti įspėjamieji ženklai apie pažeistus vandentiekio, nuotėkų ar šildymo sistemų vamzdynus.

Iš pirmo žvilgsnio nedidelės drėgmės dėmės ant lubų ar sienų gali pranašauti didelius inžinerinių sistemų gedimus, kuriuos pašalinti bus itin brangu. Pastebėjus tokių požymių, reikėtų konsultuotis su pastatų priežiūros specialistais, kad jie geriau įvertintų situaciją.

4. Pasidomėkite remonto aplinkybėmis. Jei bute pastebėsite neseniai atliktą remontą, pasidomėkite, kodėl jis buvo padarytas, kokios medžiagos ir sprendimai panaudoti. Galbūt pakabinamos lubos slepia reguliariai drėkstančias tikrąsias lubas, o nauji tapetai – sienose atsivėrusius plyšius?

5. Įvertinkite bendrųjų patalpų techninę būklę. Laiptinės, rūsio ar požeminio garažo būklė atskleidžia namo savininkų požiūrį į bendrą turtą ir jų gebėjimą spręsti bendras namo problemas.

„Jei bendrosios patalpos yra netvarkingos, nudėvėtos, tikėtina, kad iškilus rimtesnės problemoms jas namo bendruomenei bus sudėtinga išspręsti. Tuo metu rūpestingai prižiūrimos erdvės leidžia tikėtis, kad susidūrus ir su didesniais iššūkiais namo gyventojai bus suinteresuoti juos spręsti kartu“, – teigia N. Šarauskas.

Pasak „Civinity“ atstovo, naujos statybos namai dažniausiai neturi senos statybos statiniams būdingų trūkumų, bet tai automatiškai neužtikrina, kad tai leis išvengti bet kokių gedimų ar problemų ateityje. Yra keli dalykai, kuriuos vertėtų patikrinti ir renkantis būstą neseniai pastatytame name:

1. Atkreipkite dėmesį į pastato ir buto terasas bei balkonus. Dažniausiai pasitaikantis jų trūkumas – prasta hidroizoliacija, dėl kurios galite nukentėti tiek jūs, tiek kaimynai. Jei pastebėjote įtartinų požymių, pasiteiraukite, ką apie tai galvoja buto savininkai, ar jie ruošiasi kreiptis į statybų bendrovę ar namo administratorių, atlikti remontą ir ištaisyti trūkumą.

2. Pasidomėkite, ar tinkamai veikia vėdinimo sistema. Vėdinimo sistemos sutrikimai – tai kitas dažnai paplitęs naujų pastatų defektas. Tam turi įtakos geras konstrukcijų sandarumas, bet netinkamai suprojektuotas vėdinimas. Esant nepakankamam vėdinimui ir ventiliacijai name dėl to gali nukentėti ne tik bendras komforto lygis, bet per ilgesnį laikotarpį susiformuoti nepageidaujami reiškiniai, tokie kaip drėkstantys langai ar ant sienų susidarantis pelėsis.

„Tinkamai įrengta vėdinimo sistema leidžia namui „gerai kvėpuoti“ ir ilgainiui padeda išlaikyti pastatų konstrukcijų kokybę. Labiausiai pastebimas blogos oro cirkuliacijos požymis – pelėsiai, kurių neįmanoma visiškai išnaikinti, jei ventiliacijos sistema funkcionuoja netinkamai", – paaiškina „Civinity“ Lietuvos regiono vadovas.

Pasak N. Šarausko, reikėtų patikrinti netgi tai, ar gartraukis virtuvėje prijungtas prie garų šalinimo angos – pasitaiko atvejų, kai šis įrenginys prijungiamas prie patalpų ventiliacijos liuko.

3. Patikrinkite, kiek laiko reikia, kad iki buto atitekėtų karštas vanduo. Jei karšto vandens iš čiaupo reikia laukti itin ilgai, tuomet pastate galimai panaudoti netinkami cirkuliacijos siurbliai. Gali būti, kad karšto vandens cirkuliacijos sistema blogai suprojektuota ir šio konstrukcinio trūkumo jau nepavyks ištaisyti, o gyvenant tokiame bute teks su tuo susitaikyti. Atminkite, kad tokiu atveju, nors iš čiaupo kurį laiką bėgs šaltas vanduo, už jį mokėsite kaip už karštą.

4. Apžiūrėkite rūsio patalpas. Taip galėsite papildomai įvertinti statybų kokybę ir namo būklę. Jei pamatuose pastebėsite susiformavusių įtrūkimų, tai gali būti ženklas, kad namo pamatai nelygūs ar kad gruntas netinkamai paruoštas. Ateityje įtrūkimai pamatuose gali „persimesti“ į pastato sienas, o pamatams prireikti papildomo sutvirtinimo.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-20 10:41:23

Vyndarystės tradicijos Lietuvoje – ar jos egzistuoja ar mes aludarių kraštas

Jeigu internetinėje enciklopedijoje „Vikipedija“ užsuktumėte į kategoriją „lietuviški gėrimai“, paieškoje atrastumėte tik vieną subkategoriją – „Lietuvos alus“. Tikriausiai, nuostabos tai nekelia, juk mes – aludarių kraštas.
       2024-04-19 19:12:53

Kas dešimtas skambutis Lietuvoje – sukčių iš padirbto numerio

„Telia“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius užkirto kelią 2,6 mln. atakų, nutaikytų į Lietuvos mobiliojo ryšio abonentus. Apsaugoti vartotojus bendrovei padėjo dar pernai aktyvuota automatinė padirbtų mobiliųjų numerių (angl. „spoofing“) filtravimo sistema.
       2024-04-19 19:00:45

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai.
       2024-04-19 12:27:56

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių salotų nevalgėte

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar sveikais priešpiečiais.
       2024-04-19 12:19:30

Ekspertai: norite statyti moderniai? Atsigręžkite į natūralumą ir tradicijas

Mes tikimės, kad statybų technologijos nuolat tobulės ir taps futuristiškesnės, tačiau klimato kaita verčia suabejoti, ar aklas progresas yra geriausias pasirinkimas.
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-18 12:50:03

Esu mažos, iki 3 ha miško valdos savininkas. Ką turėčiau žinoti?

Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško. Vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro. Dažnai šių sklypų savininkai yra žmonės, nesusiję su miškininkyste, turintys kitų sričių išsilavinimą, gyvenantys ir dirbantys miestuose.
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
       2024-04-17 15:11:49

RRT: skaitmeninių sukčių metodams tobulėjant, esamų priemonių nebepakanka

Praėjus beveik metams nuo pirmųjų Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimų, skirtų skaitmeniniams sukčiams pažaboti, buvo apžvelgti jų rezultatai – pristatyta statistika, kurią renka tiek operatoriai, pašto paslaugų teikėjai, tiek susijusios institucijos.
       2024-04-17 15:08:56

Įminė mįslę, kaip nesutikti su vadovu ar aukštesnio statuso žmogumi?

Daugeliui mūsų labai sunku nesutikti su vadove arba bet kuo kitu, kas yra aukštesnėje galios pozicijoje. Tai gali būti ir darbinė, ir asmeninė aplinka – statusu viršesnis žmogus ar vyresnis šeimos narys, mama, tėtis ar kitas autoritetas.
       2024-04-17 15:02:57

Kaip saugiai transportuoti televizorių, skalbimo mašiną ar šaldytuvą

Persikraustymas į naujus namus paprastai būna džiaugsmingas nuotykis, tačiau kartu su juo tenka ir nelengva užduotis saugiai pervežti didelius prietaisus, pavyzdžiui, televizorius, šaldytuvus ir skalbykles.
       2024-04-17 14:56:33

5 svarbiausi dokumentai, norintiems parduoti automobilį greičiau ir brangiau

Parduodant automobilį svarbu turėti visus su jo eksploatavimu susijusius dokumentus. Tai sumažins abejones dėl pardavėjo sąžiningumo bei transporto priemonės būklės.
       2024-04-16 22:02:22

Lietuvos radijo ir televizijos komisija patyrė kibernetinę ataką

Š. m. balandžio 16 d. nuo 9 val. iki 12 val. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) interneto svetainė patyrė kibernetinę ataką, tačiau dėl greitos LRTK reakcijos ir pritaikytų techninių priemonių, jokia žala nepadaryta.
       2024-04-16 16:45:30

Kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: galite būti nepasiekiami

Be išmaniojo telefono – nė žingsnio namuose, tad tokio paties komforto norisi ir keliaujant. Likti be ryšio svetimoje šalyje – ne išeitis, tad Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, primena, ką reikėtų pasitikrinti ir kokius žingsnius būtina atlikti dar prieš kelionę.
       2024-04-16 13:41:30

7 finansiniai žmonių asmenybės tipai: pasitikrinkite, kuris esate jūs

Siekiant finansinės gerovės ir stabilumo, dažnai pamirštamas aspektas yra mūsų finansinis asmenybės tipas. Tai – pasikartojantis elgesys su pinigais ir požiūris į juos.
       2024-04-16 13:30:44

Vilniaus TV bokšto rekonstrukcija: taurėje lankytojams atvertos naujos erdvės

Šiandien aukščiausiame Lietuvos statinyje – Vilniaus televizijos bokšte – surengtos bokšto viršutinės taurės naujų erdvių rekonstrukcijos pabaigtuvės. Pabaigus šį darbų etapą, lankytojams atveriamos naujos erdvės, kuriose jų laukia naujos paslaugos bei pramogos.
       2024-04-15 14:01:19

Dirbtinio intelekto rinka 2030-aisiais: investuoti, reguliuoti ar bijoti?

Gyvename dirbtinio intelekto psichozės laikais – stebime lenktynes, kuriose neaiškios nei taisyklės, nei starto ir finišo linijos. Nežinome, kada jos baigsis, tačiau aišku viena – šiandien svarbiausia pasirinkti strategiją ir judėti kryptingai, sako advokatas, „TGS Baltic“ partneris Mindaugas Civilka.
       2024-04-15 13:37:33

Vidaus vartojimas – Lietuvos ekonomikos augimo variklis

Išankstiniai indikatoriai rodo, kad ekonominis aktyvumas Lietuvoje laipsniškai atsigauna. Vis dėlto, kol daugelis pagrįstai Lietuvos ekonomikos atsigavimą sieja su eksporto ir pramonės rodikliais, vidaus vartojimas tampa ypač svarbiu komponentu, šiemet stipriai patempsiančiu šalies ekonomiką į viršų.
       2024-04-15 13:35:07

Ne tik varlių šlaunelės ir sraigės: 2 greiti ir pigūs prancūziški patiekalai

Maisto gamyboje prancūzai išties moka panaudoti viską, kas yra geriausia: tiek šviežius ir kokybiškus ingredientus, tiek ištobulintas skonių derinimo technikas. Ką ir bekalbėti apie valgymo kultūrą, kuri skatina mėgautis ne tik maistu, bet ir kompanija.
       2024-04-15 12:56:56

Kodėl įspėjamuosius pranešimus kartais gauna ne visi gyventojai?

Jonas, gyvenantis Vilniaus Naujamiesčio mikrorajone, bet dirbantis Viršuliškėse, darbo metu negavo pranešimo apie gaisrą, įsiplieskusį netoli jo namų. Kodėl? Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2” Inovacijų eksperto, nors ši konkreti situacija išgalvota,
       2024-04-15 12:48:50

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms: atlikusi Lietuvos civilinės aviacijos valdymo ir skrydžių saugos užtikrinimo sistemos auditą, JAV federalinės aviacijos administracija (FAA) suteikė galimybes Lietuvos oro vežėjams vykdyti komercinius skrydžius JAV teritorijoje Lietuvoje registruotais orlaiviais.
       2024-04-15 12:24:48

Kuo naudinga garso terapija?

Teigiamas garso poveikis žmogui žinomas nuo senų laikų. Įvairių istorijų galima rasti jau senovės Egipte, Indijoje, Graikijoje. Tam tikri aspektai pasiekė ir dabartinį laikotarpį. Pavyzdžiui, ganėtinai populiariu užsiėmimu vis dar išlieka garso terapija.
       2024-04-15 12:17:15

Koks turėtų būti seifo saugumo lygis?

Seifas yra naudingas itin įvairių daiktų saugojimui nuo įsilaužimų ar gaisro. Dažniausiai žmonės šį įsigyja norėdami paslėpti ginklus, dokumentus, pinigus, brangią įrangą, papuošalus, raktus. Žinoma, įvairių vertingų daiktų egzistuoja ir gerokai daugiau.
       2024-04-15 12:10:41

Ką veikti lietingais vakarais porai? 5 idėjos

Nors už lango oras vis gerėja, vasarėja, tačiau saulėtas dienas anksčiau arba vėliau keičia lietingos ir tenka galvoti ką smagaus nuveikti. Žinoma, kad kai šalia yra mylimas žmogus – rasti smagias veiklas yra kur kas paprasčiau.
       2024-04-12 11:27:43

Ką būtina žinoti apie vaistų nuo skausmo vartojimą? Didžiausios klaidos

Vaistai nuo skausmo yra dažnas medikamentas kiekvieno žmogaus vaistinėlėje. Jų populiarumą didžiąja dalimi lemia universalus poveikis – jie vartojami tiek kenčiant ūminį skausmą, tiek turint lėtinių ligų.
       2024-04-10 18:52:18

Blokuojami 23 IP adresai, kuriais pasiekiama Kremliaus propaganda

2024 m. balandžio 10 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą blokuoti 23 IP adresus, kuriais sudaroma galimybė žiūrėti Lietuvos Respublikoje draudžiamas transliuoti pagrindines Kremliaus propagandos televizijos programas.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.