Naujienos

5 patarimai, kurie nepatiks ilgapirščiams

2018-06-19 14:52:00

Kasmet ilgai laukiama vasara su savimi atsineša ne tik šiltus orus, bet ir liūdną statistiką – kas dešimta šalyje pasitaikanti vagystė yra įsilaužimas į gyvenamąsias patalpas. O iš daugiau nei 20 tūkst. per metus Lietuvoje įvykdomų vagysčių didžiausia jų dalis įvyksta būtent vasarą.

Statistika byloja, kad tai gąsdina ir pačius šalies gyventojus, iš kurių kas šeštas išvykęs atostogauti baiminasi dėl namų turto saugumo. Lietuvos policija kartu su išmanius sprendimus kuriančia bendrovė „Bitė Lietuva“ dalinasi penkiais patarimais, kaip tinkamai pasiruošti ir apsisaugoti nuo vienos didžiausių vasaros grėsmių – vagysčių.

Kaip rodo Didžiojoje Britanijoje atlikta vagių apklausa, beveik pusė apklaustų nusikaltėlių, vykdžiusių ar bandžiusių įvykdyti vagystes teigia, kad nebandytų vykdyti apiplėšimo, jei matytų, jog tai per daug sudėtinga. Tarp saugumo priemonių, kurios atbaido potencialius vagystes planuojančius asmenis, apklausti vagys įvardino stebėjimo kameras, stambias šarvuotas duris, lojančius šunis ir kt. Apie tai, pasak Lietuvos policijos, būtinai turėtų pagalvoti ir Lietuvos gyventojai, nenorintys, kad jų namuose apsilankytų ilgapirščiai.

Pirmasis patarimas: apsauga gėdos nedaro

„Kruopščiai analizuojama kiekvieną apiplėšimo, vagystės ar sukčiavimo atvejį ir nuolat ieškome naujų techninių ir organizacinių priemonių, kaip geriau apsaugoti žmones bei jų turtą ir kaip gerinti viešųjų paslaugų visuomenei kokybę. Tačiau taip pat matome, kad žmonių saugumui užtikrinti išlieka svarbus ir jų pačių sąmoningumas: rakinamos durys bei langai, tinkamas lauko apšvietimas, patalpose įrengtos signalizacijos ar stebėjimo kameros ir t.t. Visa tai ne tik padeda užtikrinti būsimą gyventojų saugumą, bet ir, dažnu atveju, palengvina mūsų darbą“, – teigia Lietuvos Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis.

Antrasis patarimas: svarbu ne tik gąsdinimas, bet ir efektyvumas

Kaip teigia „Bitės Profas“ Egidijus Adomkaitis, nors visa papildoma namų apsauga ir daro įtaką potencialių vagių apsisprendimui apeiti namus ratu, labai svarbu visas savo saugumo priemones namuose išdėstyti efektyviai bei neapriboti jų veikimo.

„Sveikintina iniciatyva, kai žmonės namuose įsirengia ne tik kameras, bet ir, pavyzdžiui, judesio detektorius. Tačiau reikia nepamiršti tam tikrų niuansų. Pavyzdžiui: šio detektoriaus nepatartina laikyti atsukus į langą, jei detektoriaus lęšį gali pasiekti tiesioginiai saulės spinduliai, prieš bet kokį objektą, kurio temperatūra greitai keičiasi – tarkime, elektrinius ar dujinius šildytuvus – ir priešais bet kokius judančius objektus, kurių temperatūra artima žmogaus kūno temperatūrai, pavyzdžiui, judančias užuolaidas virš radiatoriaus. Arba, įsigijus vidaus sireną, nereikėtų jos įrenginėti vietose, kur akustinis signalas būna silpninamas, pavyzdžiui, balduose, už storų užuolaidų ir pan. Taip elgiamasi galvojant apie sumanią sirenos slėptuvę, tačiau siekiant efektyviausio sirenos veikimo, vis tik reikėtų ją talpinti ten, iš kur nevaržomai galėtų sklisti jos skleidžiamas garsas“, – pataria E. Adomkaitis.

Trečiasis patarimas: bendraukite su kaimynais

Anot R. Matonio, svarbu palaikyti santykius su kaimynais, nes gali pasitaikyti situacijų, kai nuo santykių su jais priklauso būsto saugumas.

„Visada rekomenduojame ne tik palaikyti santykius su patikimais kaimynais, bet ir susitarti su jais, kad kur nors išvykus, jie būtinai pasaugotų jūsų namus, išimtų spaudą iš pašto dėžutės ir vis atkreiptų dėmesį. Mainais, būtinai taip pat pasaugokite ir jų namus, kai jie bus išėję ar išvykę. Tokių santykių palaikymas – labai svarbus, nes nelaimės atvejų būtent kaimynai gali būtį ką nors matę ar girdėję bei galės suteikti vertingos informacijos aiškinantis nusikaltimą. Taip pat – kaimynai greičiausiai bus pirmoji vieta, kur belsitės, jei atėję namo rasite įsilaužimo ar vagystės pėdsakus“, – pastebi Lietuvos policijos atstovas.

Ketvirtasis patarimas: saugi aplinka – saugūs namai

„Tenka pastebėti, kad kuo labiau apšviesta ir apsaugota gyvenamoji vieta, tuo tokiose vietose retesni nusikaltimai. Todėl rekomenduojame visuomet domėtis, ar jūsų namo laiptinėje yra telefoninis užraktas, o jeigu nėra – pasitarti su kaimynais dėl jo įsirengimo. Taip pat, ypač gyvenant žemutiniuose aukštuose, rekomenduojame įsistiklinkite balkonus. Labai svarbu ir gerai apšviestas kiemas ir aplinkinės automobilių stovėjimo aikštelės. Galiausiai, svarbu apsidrausti namų turtą draudimo bendrovėje. O saugodami savo turtą, kreipkitės į artimiausią policijos komisariatą ar policijos nuovadą dėl daiktų žymėjimo, kas palengvintų nustatyti rasto daikto priklausomybę ir grąžinti jį teisėtam savininkui“, – pataria R. Matonis.

Penktasis patarimas: pasitelkite naujausias technologijas

Kaip teigia „Bitės Profas“ Egidijus Adomkaitis, šių dienų technologijos leidžia ne tik apsaugoti namus nuo pavojaus, bet ir išmaniajame telefonu realiu laiku matyti, jei apsauga suveikia.

„Nors bendra tendencija rodo, kad būstus turintys žmonės rūpinasi signalizacijomis ar kitomis apsaugos priemonėmis, didžioji jų dalis apie pavojų, nebūdami namuose, nesužinos. Galvodami apie tai, pristatėme išmaniąją saugumo paslaugą, kuri būsto savininkui visą saugumo sistemą leidžia matyti ir kontroliuoti išmaniuoju telefonu, o jei kas nors pasikėsina į namus, sistema iškart atsiunčia vartotojui pranešimą apie tai į jo programėlę. Taip pat, jei vartotojas yra pasirinkęs šią paslaugą, automatiškai informuojama ir saugumo tarnyba. Taigi, net būdamas toli nuo namų, žmogus gali telefone stebėti, kaip veikia namuose sumontuoti detektoriai. Manome, kad šio sprendimo dėka didžiosios dalies su namų saugumu susijusių nelaimių pavyks išvengti ar bent sumažinti jų padaromą žalą“, – sako E. Adomkaitis.

„Bitė“ klientams pradėtą siūlyti išmaniąją saugumo paslaugą sudaro išmanioji apsaugos sistema „Ajax“, turto draudimas, galimybė prisijungti prie saugos tarnybų reagavimo paslaugos, „Bitės“ ryšys ir lietuviška programėlė, leidžianti valdyti apsaugos sistemą net nebūnant namie. Pasak „Bitės Profo“, išmaniausia saugumo paslaugos dalis – apsaugos sistema „Ajax“, kurią sudaro išmanioji centralė, durų ir langų atidarymo, judesio, vandens nuotėkio, dūmų, stiklo dūžio detektoriai bei vidaus ir lauko sirenos, tad šis sprendimas – itin patogus visų pirma gyvenantiems butuose.

Ši naujiena peržiūrėta 3135 kartus. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-03-18 11:21:18

Vairuotojų išbandymas duobėtais keliais, gatvėmis: nuostoliai siekia tūkstančius

Atėjus pavasariui vairuotojų gyvenimą kartina duobės mūsų šalies gatvėse ir keliuose. Pataikius į duobę kartais pakanka pakeisti padangą, tačiau dažnai transporto priemonę, deja, tenka gabenti į remonto dirbtuves.
       2024-03-15 16:47:59

ES reguliavimas „ChatGPT“ ir dirbtiniam intelektui: pliusų daugiau, nei minusų?

Šią savaitę Europos Parlamentas (EP) vienbalsiai patvirtino taisyklių rinkinį, kuris reguliuos dirbtinio intelekto (DI) įrankius, įskaitant „Google Gemini“ ir „ChatGPT“.
       2024-03-15 15:20:11

Skrendame dažnai, suprantame mažai: 9 keisti faktai apie aviaciją

Aviacijos specialistai skaičiuoja, kad kasmet lėktuvais skrenda apie 4,5 mlrd. žmonių. Be to, šios transporto priemonės kasmet pergabena apie 60 mln. tonų krovinių. Šie skaičiai, ko gero, būtų dar didesni, jeigu ne aviaciją kiek pristabdžiusi pandemija.
       2024-03-15 14:32:47

Lietuvoje pasirinktas 5G diegimo būdas gerina ne visus kokybės parametrus

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) 2023 m. atliko mobiliosios interneto prieigos paslaugų kokybės rodiklių įvertinimo matavimus Lietuvos teritorijoje veikiančiuose operatorių UAB „Bitė Lietuva“, Telia Lietuva, AB, UAB „Tele2“ tinkluose.
       2024-03-12 13:43:04

Odos niežulį gali sukelti net patiriamas stresas ar įtampa

Odos niežulys – itin varginantis pojūtis, galintis kilti dėl pačių įvairiausių veiksnių. Dažnai visai nesudėtinga atpažinti jo priežastį, pavyzdžiui, reakciją į vabzdžio įkandimą, tačiau pasitaiko, kad niežulys nepraeina net nesant jokiems matomiems odos pakitimams.
       2024-03-12 13:38:53

Žvejyba – ar tikrai verta?

Žvejyba nėra tik žuvų gaudymas; tai laisvalaikio praleidimo būdas, aistra ir veikla, kuri turi gilią reikšmę daugeliui žmonių visame pasaulyje. Nuo ramybės akimirkų, praleistų prie vandens, iki didžiulio džiaugsmo, kurį suteikia didelio laimikio sugavimas. Žvejyba teikia daugybę patirčių, kurios praturtina tiek protą, tiek sielą.
       2024-03-12 12:50:01

Skelbiami „Auksinių scenos kryžių“ nominantai

Profesionaliojo scenos meno vertinimo komisija iš 93-ių pateiktų pasiūlymų išrinko „Auksinių scenos kryžių“ nominantus už 2023 m. kūrybą pagal atskiras kategorijas.
       2024-03-08 18:44:44

FM siūlo reikšmingai didesnes baudas ir daugiau saugiklių azartiniams lošimams

Finansų ministerija pristatė parengtas azartinių lošimų įstatymo (ALĮ) pataisas, kuriomis reikšmingai didinamos baudos azartinių lošimų organizatoriams už įstatymo reikalavimų nevykdymą.
       2024-03-08 10:16:10

Amžiui nepavaldus kelionių troškimas: kur dažniausiai keliauja senjorai?

Kelionių organizatoriai pastebi, kad kasmet vis daugiau vyresniosios kartos atstovų nori pažinti pasaulį ir leidžiasi atostogauti į svečias šalis. „Tez Tour“ atlikto visuomenės tyrimo duomenimis, 55 metų ir vyresni asmenys sudaro apie 20 proc. visų keliautojų.
       2024-03-07 20:15:00

„Bitė“ nutraukia 4G namų maršrutizatorių prekybą

„Bitė Lietuva“ stabdo 4G namų maršrutizatorių prekybą. Vietoje jų naujieji 5G įrenginiai, kurie padės naudotis dar spartesniu ir stabilesniu internetu. Naudojantys 4G maršrutizatorius pokyčio nepajaus, pasak ekspertų, naujieji įrenginiai suteiks 10 kartų greitesnį internetą bei atvers galimybes naudotis naujomis paslaugomis.
       2024-03-07 20:09:02

Įpročiai iš vaikystės: 5 smagūs būdai, padėsiantys vaikams gyventi tvariau

Didžioji dalis mūsų įpročių yra įgyjami dar vaikystėje, todėl labai svarbu apie aplinkai ir žmonėms draugiško gyvenimo būdo naudą savo atžaloms pasakoti nuo pat mažų dienų.
       2024-03-07 13:40:46

Atkreipia dėmesį į dažniausias vaistų nuo skausmo vartojimo klaidas

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto praėjusiais metais pateiktais duomenimis, Lietuvoje net ketvirtadalis žmonių kenčia nuo nugaros ar kaklo skausmų, o beveik vienas iš penkių – nuo rankų, kojų skausmo.
       2024-03-07 13:00:00

Tenusišypso Jums Viešpats, Maestro Rimai Tuminai

Eidamas 73-iuosius metus, kovo 6 d. mirė Valstybinio Vilniaus mažojo teatro įkūrėjas, ilgametis šio teatro meno vadovas režisierius Rimas Tuminas. Simboliška, kad vos prieš keletą dienų, kovo 2-ąją, paminėję Valstybinio Vilniaus mažojo teatro 34-ąjį gimtadienį, dabar atsisveikiname su jo pradininku Maestro Rimu Tuminu.
       2024-03-06 16:40:13

„Elektrum Lietuva“ pajamos augo 1,7 karto, pelnas – 5 kartus

Didžiausiai Baltijos šalyse žaliosios elektros gamintojai Latvijos energetikos grupei „Latvenergo“ priklausanti bendrovė „Elektrum Lietuva“ neaudituotais duomenimis pernai gavo 357 mln. eurų pajamų ir uždirbo 3,3 mln. eurų grynojo pelno – atitinkamai 1,7 ir 5 kartus daugiau negu 2022 m.
       2024-03-06 16:30:24

Pajamų deklaravimas ir įmokos „Sodrai“: ką svarbu žinoti

Prasidėjus pajamų deklaravimui, savarankiškai dirbantys gyventojai turėtų prisiminti, kad nuo uždirbtų ir deklaruotų pajamų taip pat reikia sumokėti ir socialinio draudimo bei sveikatos draudimo įmokas.
       2024-03-06 16:24:50

Šį delikatesą valgė dar pirmykščiai žmonės: jis turi unikalią dietinę savybę

Austrės – visais laikais Europos didikų mėgtas delikatesas, neseniai iš naujo atrastas ir Lietuvoje. Savo išskirtiniu, vandenynu alsuojančiu skoniu jos papuošia dažną šventę ar draugų susibūrimą.
       2024-03-05 19:54:51

Palygino Baltijos šalių gyventojų taupymo ir apsipirkimo įpročius

„Rimi“ duomenimis, per praėjusius metus tinklo parduotuvėse visoje Lietuvoje parduota beveik 1 715 tonų nukainotų maisto produktų su besibaigiančio galiojimo terminu. „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Vaidas Lukoševičius sako, kad tokia iniciatyva padėjo pirkėjams ženkliai sutaupyti.
       2024-03-05 17:28:21

Mūsų augintiniams tai nepatiks: MWC parodoje pristatyti net du šunys-robotai

Dirbtiniam intelektui (DI) kasdien kėsinantis į mūsų darbo vietą, ją „prarasti“ iškilo grėsmė ir mūsų šuniui. Neseniai pasibaigusioje „Mobile World Congress“ (MWC) parodoje net dvi kompanijos pristatė augintinius robotus, kurie ne tik atlieka triukus, bet ir leidžiasi paglostomi.
       2024-03-05 17:22:30

Tokia sriuba – tikra oranžinės spalvos terapija: šildo skrandį ir kelia nuotaiką

Kai beveik pusmetį gyvename pilkoje darganoje, pasiilgstame spalvų ne tik aprangoje, interjere, bet ir lėkštėse. Todėl tokie ryškūs patiekalai, kaip oranžinė sriuba iš batatų bei morkų, suvilios net nemėgstančius tradicinių sriubų.
       2024-03-05 14:44:32

Ekspertas pataria, kaip valyti plokščiaekranį televizorių

Kadangi naujausiuose televizoriuose įdiegtos pažangiausios technologijos, norint mėgautis išskirtine vaizdo kokybe, labai svarbu, kad ekranas būtų švarus. Kartais dulkės ir dėmės gadina vaizdo kokybę, todėl būtina nuolat valyti ekraną.
       2024-03-05 11:09:56

Dirbtinis intelektas. Kaip nuo jo apsisaugoti kūrėjams?

Pastaraisiais metais kūrybinėse industrijose kilo rimtų neramumų dėl dirbtinio intelekto (DI) panaudojimo. Holivudą sukrėtė galingas aktorių ir scenaristų streikas, dėl kurio studijos buvo priverstos sustabdyti daugumos pagrindinių projektų įgyvendinimą.
       2024-03-05 10:45:01

Gauti šių medžiagų vaikams yra gyvybiškai svarbu

Dauguma tėvų žino: kalcis gyvybiškai svarbus sveikiems vaikų dantims ir stipriems kaulams. Tačiau šis mineralas taip pat nepakeičiamas nervų, kraujotakos ir širdies sistemų veiklai, medžiagų apykaitos procesui.
       2024-03-04 17:18:30

Kodėl Grenlandijos gyventojai beveik neserga širdies ligomis: tai žuvis

Nors lašišą dažniausiai kepame, o rūkyta arba sūdyta keliauja ant sumuštinukų, galima pasilepinti ir gardžiomis salotomis, kurios tikrai papuoš šventės ar savaitgalio stalą.
       2024-03-04 12:26:29

Ką daryti norint išlaikyti savo nekilnojamojo turto vertę

Beveik 60 proc. visų Lietuvos gyventojų gyvena daugiabučiuose namuose ir jame esantis butas, dažniausiai, yra vienintelis nekilnojamasis turtas, kuris jiems priklauso. Kokia bus jo vertė priklauso ne tik nuo buto, bet ir viso daugiabučio, techninės būklės.
       2024-03-04 12:21:10

„Tele2“ su senosios kartos 3G ryšiu atsisveikins iki 2025-ųjų pabaigos

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ savo tinkle pradeda senosios kartos 3G ryšio išjungimą. Su nebeaktualiu 3G ryšiu visiškai bus atsisveikinta iki 2025 m. pabaigos.
       2024-03-03 13:39:10

Trys technologijų tendencijos, kurios keičia mūsų gyvenimo būdą

Įsibėgėjant XXI amžiui, inovatyvių technologijų įgalinimas iš naujo apibrėžia mūsų kasdienio gyvenimo būdą ir įpročius. Naujovių horizonte išsiskiria trys tendencijos, kurios iš esmės pakeis mūsų santykį su mus supančiu pasauliu:
       2024-03-03 09:21:18

Artėja kompensacijų metas už saulės elektrinių sukauptą perteklių

Dalis „Ignitis“ privačių ir verslo klientų, įsigijusių saulės elektrines nutolusiuose parkuose ar įsirengusių jas ant stogo, pagamino daugiau elektros energijos nei reikia jų individualiems ar verslo poreikiams.
       2024-03-01 21:00:10

Kokie naudoti automobiliai labiausiai domino pirkėjus 2023-aisiais?

Naudotų automobilių rinka nėra vis dar nėra skaidri ir prireiks daug laiko pokyčiams, todėl automobilių defektai vis dar slepiami, o rida ir toliau klastojama.
       2024-02-28 18:37:46

„Hanner“ statomam viešbučiui Venecijoje atsirinko Lietuvos gamintojus

Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ į Venecijoje statomo viešbučio „Hampton by Hilton“ projektą įtraukė ir lietuviškų kompanijų. Viešbutyje jau montuojami šalies gamintojo „Aluvesto“ langai, o kambariuose bus naudojami Kaune pagaminti „Fitsout“ baldai ir interjero elementai.
       2024-02-28 18:30:33

Kirenija – uostamiestis, kuris padės sielą prikelti iš žiemos miego

Nors kalendorinis pavasaris jau ne už kalnų, budinančių saulės spindulių dar tenka palaukti. Trūksta įspūdžių, augalijos, o kartais atrodo, kad šaltasis sezonas tiesiog išsiurbė jėgas ir sunku bus jas susigrąžinti.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.