Naujienos

Tamsus paros metas: kaip išvengti filmo „Vienas namuose“ scenarijaus?

2018-11-30 11:13:56

Belaukiant Kalėdų ir mintyse jau besirengiant žiūrėti kultiniu šios šventės filmu tapusį „Vienas namuose“, pravartu prisiminti ir kitą šio filmo akcentą – ilgapirščius.

Kiekvienais metais vien Lietuvoje užfiksuojama daugiau nei 20 tūkst. vagysčių, o iš jų kas dešimta – įsilaužimas į gyvenamąsias patalpas. O juostos „Vienas namuose“ nuotykiai įvyko taip pat neatsitiktinai: anksti temstant, daugeliui zujant visur po miestą prieš šventes ir pamirštant atsargumą, žmonių namai tampa lengvu vagių taikiniu. Tačiau priešingai nei kultiniame Kalėdų filme, šiais laikais ilgapirščiai tikrai nėra lengvai pergudraujami ar kvaili – dažniausiai jie ateina pasiruošę, vagystės tikslą nusimato iš anksto, o pajutę bent menkiausią pavojų nėra linkę rizikuoti. Todėl besiruošiant Kalėdoms Lietuvos policija atkreipia dėmesį į tai, kaip tamsiu paros metu yra linkę elgtis ilgapirščiai, o bendrovės „Bitė Lietuva“ ekspertai pataria, kaip gyventojai gali apgudrauti ilgapirščius ne prasčiau nei „Vienas namuose“ herojus.

„Tamsus paros metas nebūtinai reiškia, kad tai – ženklas bijoti ir laukti nusikaltėlių. Žvelgiant statistiškai, nusikaltimai, užfiksuoti rudenį ar žemą ženkliai nelenkia įvykdytų pavasarį ar vasarą. Kita vertus, plėšimai, vagystės ar įsilaužimai tamsiu paros metu gali būti pavojingesni: tamsoje labai sunku gerai įžiūrėti ilgapirščio ar piktadario veidą, o pastariesiems lengva pabėgti arba pasislėpti. Todėl artėjant didžiosioms žiemos šventėms visuomet patariame gyventojams galvoti ne vien apie dovanas ir artėjančias pramogas su šeima, bet ir laiku pasirūpinti savo bei savo artimųjų saugumu“, – įspėja Lietuvos Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis.

Anot R. Matonio, nors policijos darbuotojai nuolat rūpinasi, kad gyventi šalyje būtų kuo saugiau, kiekvienas tiek miesto, tiek kaimo gyventojas turėtų taip pat rūpintis savo užgyventu turtu. Tuo metu vienas buvęs Didžiosios Britanijos detektyvas, pasidalinęs su žmonėmis, kas labiausiai masina ar atgraso ilgapirščius, pabrėžė, kad daug kas priklauso nuo pačių gyvenamųjų patalpų savininkų.

1. Šviesa – vienas didžiausių ilgapirščių priešų

Šiandien Didžiojoje Britanijoje vos 9 proc. gyventojų investuoja į savo saugumą įsigydami papildomą tam skirtą įrangą, tačiau apsaugoti savo turtą gali padėti paprasčiausia šviesa ar į judesį reaguojančios lempos.

„Natūralu, kad ilgapirščiai, pasirinkę veikti tamsiu paros metu, labiausiai nenorėtų patekti į ryškiai apšviestas vietas. Todėl automatiškai įsijungiančios į judesį reaguojančios lempos ar prožektoriai gali atbaidyti potencialius nusikaltėlius. Lygiai taip pat ir su šviesa pačiuose gyvenamosiose patalpose – ten, kur įjungtos lempos ilgapirščiams brautis norėsis mažiausiai, todėl jei išeinama vakarui iš namų, kartais verta palikti įjungtas kad ir mažiausias šviesas. Tam galima įsigyti ar įsisukti ekonomines lemputes. Kita vertus, artėja Kalėdos, tad apsisaugojimas nuo ilgapirščių šviesa gali būti suderintas ir su šventinėmis dekoracijomis, pavyzdžiui, šviečiančiomis girliandomis, pakabinamos ant langų ar balkonų ar terasų turėklų“, – teigia Policijos departamento atstovas.

2. Puikiu pagalbininku gali tapti senas išmanusis telefonas

Kaip teigia „Bitės Profas“ Gintaras Gruodis, padėti apsaugoti savo namus gali netgi nebenaudojamas išmanusis telefonas, tereikia jį tinkamai tam paruošti.

„Visada klientams ir bičiuliams patariu neskubėti išmesti senų išmaniųjų telefonų, nes niekada nežinai, kur ir kaip jie dar gali praversti. Išmani namų apsauga – vienas tokių pavyzdžių. Tam, kad įsirengtumėte namie nieko nekainuojančią improvizuotą kamerą jums tereikia tiek senojo tiek dabartinio išmaniųjų telefonų ir vienos programėlės. Atsisiuntus „Alfred Home Security Camera“ („iOS“, „Android“) ir įsirašius ją abejuose telefonuose, senesnį išmanųjį tereikės pasidėti norimoje vietoje ir galėsite per naująjį išmanųjį stebėti savo namus. Tai pravartu ne tik „laukiant“ netikėtų svečių, bet ir auginant pašėlusį augintinį ar norint pamatyti, ką veikia namie trumpam palikti vaikai. Kita vertus, šio metodo nepavyks naudoti kaip ilgalaikės stebėjimo kameros, tačiau kaip trumpalaikis ar laikinas sprendimas tai tikrai suveikia“, – sako G. Gruodis.

3. Pravartu susitvarkyti gyvenamosios vietos aplinką

Dar vienas dalykas, kurio galime pasimokyti iš su Kalėdomis siejamo filmo yra gyvenamosios vietos aplinka, kuri, nesutvarkyta, gali tapti nusikaltimo „bendrininku“.

„Kartais gyventojai, nenorėdami užkrauti savo namų nereikalingais daiktais, nusprendžia perkelti juos į balkonus ar savo kiemus. To nerekomenduojame daryti arba prieš darant gerai pagalvoti apie pačius daiktus, kurie atsiduria balkone ar kieme. Visada patariame nepamiršti, kad visi tokie daiktai gali tapti lengva pagunda ilgapirščiams patekti į jūsų gyvenamąsias patalpas. Pasiėmę, pavyzdžiui, seną, nebenaudojamą dviratį įsilaužėliai gali be savo įrankių paprasčiausiai išdaužti langą arba pakėlę kitus daiktus taip pat juos panaudoti norėdami įsilaužti į namus. Todėl pasirūpinti savo aplinka verta ne vien dėl estetinių priežasčių, bet ir saugumo“, – sako R. Matonis.

4. Išmanūs saugumo sprendimai šiandien „draugauja“ su telefonu

Pasak G. Gruodžio, šiandien saugumo sistemos yra lengvai susiejamos su išmaniaisiais telefonais, o kai kurioms jų netgi nereikia elektros šaltinio, tad jos gali saugoti turtą net tose vietose, kur dar neįvesta elektra.

„Tenka pastebėti, kad žmonės dažnai kreipiasi dėl išmanių saugumo sprendimų tada, kai nukenčia nuo ilgapirščių ar patiria kitokių nuostolių. Bet šiandien saugumo sistemos ne tik lengvai įsidiegiamos, bet ir dar lengvai naudojamos: pavyzdžiui, išmanioji saugumo paslauga AJAX leidžia visus detektorius – dūmų, vandens nuotėkio, stiklo dužimo ir kt. – susieti su savo išmaniuoju telefonu. Kitas šių laikų saugumo technologijų išmanumą liudijantis pavyzdys – „Arlo“ kameros variantas „Arlo Go“, kuriam nereikia elektros šaltinio, tad vieną kartą pakrauta ši kamera gali veikti tris mėnesius. Tokia kamera pravarti tiems žmonėms, kurie rudenį ar žiemą užsiima statybomis ir bijo, kad neapšviestose ar kitaip neapsaugotose statybų teritorijose ilgapirščiai gali susigundyti lengvu grobiu. Tuo metu kamera vagis dažnai priverčia apsigalvoti“, – sako G. Gruodis.

5. Netikėti ženklai-išdavikai

Kartais ilgapirščių žvilgsnį gali užkabinti paprasčiausi dalykai, kuriems neteikiame didelės reikšmės, tačiau kurie gali lemti nemalonų vagių apsilankymą jūsų namuose.

„Visada gyventojams patariame atkreipti dėmesį į lengvai pamirštamas detales, kurios retai praslysta pro ilgapirščių, planuojančių nusikaltimą, akis. Vienas dažniausių pavyzdžių – tradicinės pašto dėžutės. Kartais žmonės pamiršta jas patikrinti, tuomet jose prisikaupia skrajučių, kitos korespondencijos ir ilgapirščiai mato, kad pašto dėžutė netikrinama. Kelias dienas prasukę ratus pro pašto dėžutes ir įsidėmėję, kad niekas jų neatidaro, vagys gali nusitaikyti būtent į jūsų būstą. Tad reikėtų ne tik reguliariai pasitikrinti pašto dėžutę – ar paprašyti, kad ją patikrintų kaimynai – bet ir per daug nesidžiaugti apie išvykimą ar nebuvimą namie socialiniuose tinkluose ir nestatyti prie langų itin brangių ar akį traukiančių daiktų“, – sako R. Matonis.

12 paprastų patarimų, kurie padės užtikrinti, kad Kalėdos neprimins kriminalinių filmų

Jei nesinori, kad Kalėdos primintų per televizorių švenčių metu žiūrimų kriminalinių filmų, verta nepamiršti ir elementarių, tačiau veiksmingų apsisaugojimo būdų, kurie priklauso nuo mūsų pačių:

1. Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į butą. Nepasitikėkite vien asmens prisistatymu, specialaus pažymėjimo rodymu, neatidarykite durų įvairiems „specialistams“. Klauskite apie atvykimo tikslą.

2. Pasidomėkite, kokios yra durų apsaugos naujovės (įvairios spynos ir pan.), kad maksimaliai apsaugotumėte savo namus. Tinkamai sutvirtinkite buto duris, įdėkite patikimas spynas, įtaisykite akutę, durų sklendę.

3. Užrakinkite duris visais užraktais, netgi keletui minučių, kai išnešate šiukšles, ar išeinate į parduotuvę. Nepalikite raktų laiškų dėžutėse, po kilimėliu ar kitose „slaptose“ vietose.

4. Kuriame aukšte begyventumėte, išvažiuodami iš namų sandariai uždarykite langus, balkono duris.

5. Pametę raktus, būtinai pakeiskite spyną.

6. Labai naudingas telefoninis užraktas laiptinėms. Jeigu tokio jūsų name nėra, pasitarkite su kaimynais ir įsirenkite. Tokiu būdu galėsite neįsileisti nepažįstamųjų.

7. Susitarkite su patikimais kaimynais, kad kai jūsų nėra pasaugotų namus, išimtų spaudą iš pašto dėžutės. Už tai būkite pasiruošę pasaugoti jų namus, kai jie bus išėję ar išvykę.

8. Įsirenkite bute ar gyvenamajame name apsauginę signalizaciją arba išmaniąją apsaugos sistemą, tokiu būdu jūsų namai bus saugomi 24 valandas per parą.

9. Jei gyvenate žemutiniuose aukštuose, įsistiklinkite balkonus. Gerai apšvieskite kiemą ir automobilių stovėjimo aikštelę.

10. Apsidrauskite namų turtą draudimo bendrovėje. Saugodami savo turtą, kreipkitės į artimiausią policijos komisariatą ar policijos nuovadą dėl daiktų žymėjimo, kas palengvintų nustatyti rasto daikto priklausomybę ir grąžinti jį teisėtam savininkui.

11. Jei sugrįžę namo pastebėjote, kad bute jau lankėsi vagys (atvertos durys, išdaužtas langas ir t.t.), neikite į butą, nes nusikaltėliai dar gali būti neišėję arba slėptis bute. Nieko nelieskite rankomis, nepalikite bereikalingų savo pėdsakų ir nepanaikinkite nusikaltėlių. Užeikite pas kaimynus ir iškvieskite policiją.

12. Jeigu jus apvogė ar apgavo nedelsiant kreipkitės į policiją. Skubiai pranešus ir tiksliai apibudinus įtariamus asmenis bei jų automobilius, bus galima greičiau sulaikyti nusikaltėlius ir apsaugoti nuo nelaimių kitus žmones.

Ši naujiena peržiūrėta 3175 kartus. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-03-18 11:21:18

Vairuotojų išbandymas duobėtais keliais, gatvėmis: nuostoliai siekia tūkstančius

Atėjus pavasariui vairuotojų gyvenimą kartina duobės mūsų šalies gatvėse ir keliuose. Pataikius į duobę kartais pakanka pakeisti padangą, tačiau dažnai transporto priemonę, deja, tenka gabenti į remonto dirbtuves.
       2024-03-15 16:47:59

ES reguliavimas „ChatGPT“ ir dirbtiniam intelektui: pliusų daugiau, nei minusų?

Šią savaitę Europos Parlamentas (EP) vienbalsiai patvirtino taisyklių rinkinį, kuris reguliuos dirbtinio intelekto (DI) įrankius, įskaitant „Google Gemini“ ir „ChatGPT“.
       2024-03-15 15:20:11

Skrendame dažnai, suprantame mažai: 9 keisti faktai apie aviaciją

Aviacijos specialistai skaičiuoja, kad kasmet lėktuvais skrenda apie 4,5 mlrd. žmonių. Be to, šios transporto priemonės kasmet pergabena apie 60 mln. tonų krovinių. Šie skaičiai, ko gero, būtų dar didesni, jeigu ne aviaciją kiek pristabdžiusi pandemija.
       2024-03-15 14:32:47

Lietuvoje pasirinktas 5G diegimo būdas gerina ne visus kokybės parametrus

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) 2023 m. atliko mobiliosios interneto prieigos paslaugų kokybės rodiklių įvertinimo matavimus Lietuvos teritorijoje veikiančiuose operatorių UAB „Bitė Lietuva“, Telia Lietuva, AB, UAB „Tele2“ tinkluose.
       2024-03-12 13:43:04

Odos niežulį gali sukelti net patiriamas stresas ar įtampa

Odos niežulys – itin varginantis pojūtis, galintis kilti dėl pačių įvairiausių veiksnių. Dažnai visai nesudėtinga atpažinti jo priežastį, pavyzdžiui, reakciją į vabzdžio įkandimą, tačiau pasitaiko, kad niežulys nepraeina net nesant jokiems matomiems odos pakitimams.
       2024-03-12 13:38:53

Žvejyba – ar tikrai verta?

Žvejyba nėra tik žuvų gaudymas; tai laisvalaikio praleidimo būdas, aistra ir veikla, kuri turi gilią reikšmę daugeliui žmonių visame pasaulyje. Nuo ramybės akimirkų, praleistų prie vandens, iki didžiulio džiaugsmo, kurį suteikia didelio laimikio sugavimas. Žvejyba teikia daugybę patirčių, kurios praturtina tiek protą, tiek sielą.
       2024-03-12 12:50:01

Skelbiami „Auksinių scenos kryžių“ nominantai

Profesionaliojo scenos meno vertinimo komisija iš 93-ių pateiktų pasiūlymų išrinko „Auksinių scenos kryžių“ nominantus už 2023 m. kūrybą pagal atskiras kategorijas.
       2024-03-08 18:44:44

FM siūlo reikšmingai didesnes baudas ir daugiau saugiklių azartiniams lošimams

Finansų ministerija pristatė parengtas azartinių lošimų įstatymo (ALĮ) pataisas, kuriomis reikšmingai didinamos baudos azartinių lošimų organizatoriams už įstatymo reikalavimų nevykdymą.
       2024-03-08 10:16:10

Amžiui nepavaldus kelionių troškimas: kur dažniausiai keliauja senjorai?

Kelionių organizatoriai pastebi, kad kasmet vis daugiau vyresniosios kartos atstovų nori pažinti pasaulį ir leidžiasi atostogauti į svečias šalis. „Tez Tour“ atlikto visuomenės tyrimo duomenimis, 55 metų ir vyresni asmenys sudaro apie 20 proc. visų keliautojų.
       2024-03-07 20:15:00

„Bitė“ nutraukia 4G namų maršrutizatorių prekybą

„Bitė Lietuva“ stabdo 4G namų maršrutizatorių prekybą. Vietoje jų naujieji 5G įrenginiai, kurie padės naudotis dar spartesniu ir stabilesniu internetu. Naudojantys 4G maršrutizatorius pokyčio nepajaus, pasak ekspertų, naujieji įrenginiai suteiks 10 kartų greitesnį internetą bei atvers galimybes naudotis naujomis paslaugomis.
       2024-03-07 20:09:02

Įpročiai iš vaikystės: 5 smagūs būdai, padėsiantys vaikams gyventi tvariau

Didžioji dalis mūsų įpročių yra įgyjami dar vaikystėje, todėl labai svarbu apie aplinkai ir žmonėms draugiško gyvenimo būdo naudą savo atžaloms pasakoti nuo pat mažų dienų.
       2024-03-07 13:40:46

Atkreipia dėmesį į dažniausias vaistų nuo skausmo vartojimo klaidas

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto praėjusiais metais pateiktais duomenimis, Lietuvoje net ketvirtadalis žmonių kenčia nuo nugaros ar kaklo skausmų, o beveik vienas iš penkių – nuo rankų, kojų skausmo.
       2024-03-07 13:00:00

Tenusišypso Jums Viešpats, Maestro Rimai Tuminai

Eidamas 73-iuosius metus, kovo 6 d. mirė Valstybinio Vilniaus mažojo teatro įkūrėjas, ilgametis šio teatro meno vadovas režisierius Rimas Tuminas. Simboliška, kad vos prieš keletą dienų, kovo 2-ąją, paminėję Valstybinio Vilniaus mažojo teatro 34-ąjį gimtadienį, dabar atsisveikiname su jo pradininku Maestro Rimu Tuminu.
       2024-03-06 16:40:13

„Elektrum Lietuva“ pajamos augo 1,7 karto, pelnas – 5 kartus

Didžiausiai Baltijos šalyse žaliosios elektros gamintojai Latvijos energetikos grupei „Latvenergo“ priklausanti bendrovė „Elektrum Lietuva“ neaudituotais duomenimis pernai gavo 357 mln. eurų pajamų ir uždirbo 3,3 mln. eurų grynojo pelno – atitinkamai 1,7 ir 5 kartus daugiau negu 2022 m.
       2024-03-06 16:30:24

Pajamų deklaravimas ir įmokos „Sodrai“: ką svarbu žinoti

Prasidėjus pajamų deklaravimui, savarankiškai dirbantys gyventojai turėtų prisiminti, kad nuo uždirbtų ir deklaruotų pajamų taip pat reikia sumokėti ir socialinio draudimo bei sveikatos draudimo įmokas.
       2024-03-06 16:24:50

Šį delikatesą valgė dar pirmykščiai žmonės: jis turi unikalią dietinę savybę

Austrės – visais laikais Europos didikų mėgtas delikatesas, neseniai iš naujo atrastas ir Lietuvoje. Savo išskirtiniu, vandenynu alsuojančiu skoniu jos papuošia dažną šventę ar draugų susibūrimą.
       2024-03-05 19:54:51

Palygino Baltijos šalių gyventojų taupymo ir apsipirkimo įpročius

„Rimi“ duomenimis, per praėjusius metus tinklo parduotuvėse visoje Lietuvoje parduota beveik 1 715 tonų nukainotų maisto produktų su besibaigiančio galiojimo terminu. „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Vaidas Lukoševičius sako, kad tokia iniciatyva padėjo pirkėjams ženkliai sutaupyti.
       2024-03-05 17:28:21

Mūsų augintiniams tai nepatiks: MWC parodoje pristatyti net du šunys-robotai

Dirbtiniam intelektui (DI) kasdien kėsinantis į mūsų darbo vietą, ją „prarasti“ iškilo grėsmė ir mūsų šuniui. Neseniai pasibaigusioje „Mobile World Congress“ (MWC) parodoje net dvi kompanijos pristatė augintinius robotus, kurie ne tik atlieka triukus, bet ir leidžiasi paglostomi.
       2024-03-05 17:22:30

Tokia sriuba – tikra oranžinės spalvos terapija: šildo skrandį ir kelia nuotaiką

Kai beveik pusmetį gyvename pilkoje darganoje, pasiilgstame spalvų ne tik aprangoje, interjere, bet ir lėkštėse. Todėl tokie ryškūs patiekalai, kaip oranžinė sriuba iš batatų bei morkų, suvilios net nemėgstančius tradicinių sriubų.
       2024-03-05 14:44:32

Ekspertas pataria, kaip valyti plokščiaekranį televizorių

Kadangi naujausiuose televizoriuose įdiegtos pažangiausios technologijos, norint mėgautis išskirtine vaizdo kokybe, labai svarbu, kad ekranas būtų švarus. Kartais dulkės ir dėmės gadina vaizdo kokybę, todėl būtina nuolat valyti ekraną.
       2024-03-05 11:09:56

Dirbtinis intelektas. Kaip nuo jo apsisaugoti kūrėjams?

Pastaraisiais metais kūrybinėse industrijose kilo rimtų neramumų dėl dirbtinio intelekto (DI) panaudojimo. Holivudą sukrėtė galingas aktorių ir scenaristų streikas, dėl kurio studijos buvo priverstos sustabdyti daugumos pagrindinių projektų įgyvendinimą.
       2024-03-05 10:45:01

Gauti šių medžiagų vaikams yra gyvybiškai svarbu

Dauguma tėvų žino: kalcis gyvybiškai svarbus sveikiems vaikų dantims ir stipriems kaulams. Tačiau šis mineralas taip pat nepakeičiamas nervų, kraujotakos ir širdies sistemų veiklai, medžiagų apykaitos procesui.
       2024-03-04 17:18:30

Kodėl Grenlandijos gyventojai beveik neserga širdies ligomis: tai žuvis

Nors lašišą dažniausiai kepame, o rūkyta arba sūdyta keliauja ant sumuštinukų, galima pasilepinti ir gardžiomis salotomis, kurios tikrai papuoš šventės ar savaitgalio stalą.
       2024-03-04 12:26:29

Ką daryti norint išlaikyti savo nekilnojamojo turto vertę

Beveik 60 proc. visų Lietuvos gyventojų gyvena daugiabučiuose namuose ir jame esantis butas, dažniausiai, yra vienintelis nekilnojamasis turtas, kuris jiems priklauso. Kokia bus jo vertė priklauso ne tik nuo buto, bet ir viso daugiabučio, techninės būklės.
       2024-03-04 12:21:10

„Tele2“ su senosios kartos 3G ryšiu atsisveikins iki 2025-ųjų pabaigos

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ savo tinkle pradeda senosios kartos 3G ryšio išjungimą. Su nebeaktualiu 3G ryšiu visiškai bus atsisveikinta iki 2025 m. pabaigos.
       2024-03-03 13:39:10

Trys technologijų tendencijos, kurios keičia mūsų gyvenimo būdą

Įsibėgėjant XXI amžiui, inovatyvių technologijų įgalinimas iš naujo apibrėžia mūsų kasdienio gyvenimo būdą ir įpročius. Naujovių horizonte išsiskiria trys tendencijos, kurios iš esmės pakeis mūsų santykį su mus supančiu pasauliu:
       2024-03-03 09:21:18

Artėja kompensacijų metas už saulės elektrinių sukauptą perteklių

Dalis „Ignitis“ privačių ir verslo klientų, įsigijusių saulės elektrines nutolusiuose parkuose ar įsirengusių jas ant stogo, pagamino daugiau elektros energijos nei reikia jų individualiems ar verslo poreikiams.
       2024-03-01 21:00:10

Kokie naudoti automobiliai labiausiai domino pirkėjus 2023-aisiais?

Naudotų automobilių rinka nėra vis dar nėra skaidri ir prireiks daug laiko pokyčiams, todėl automobilių defektai vis dar slepiami, o rida ir toliau klastojama.
       2024-02-28 18:37:46

„Hanner“ statomam viešbučiui Venecijoje atsirinko Lietuvos gamintojus

Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ į Venecijoje statomo viešbučio „Hampton by Hilton“ projektą įtraukė ir lietuviškų kompanijų. Viešbutyje jau montuojami šalies gamintojo „Aluvesto“ langai, o kambariuose bus naudojami Kaune pagaminti „Fitsout“ baldai ir interjero elementai.
       2024-02-28 18:30:33

Kirenija – uostamiestis, kuris padės sielą prikelti iš žiemos miego

Nors kalendorinis pavasaris jau ne už kalnų, budinančių saulės spindulių dar tenka palaukti. Trūksta įspūdžių, augalijos, o kartais atrodo, kad šaltasis sezonas tiesiog išsiurbė jėgas ir sunku bus jas susigrąžinti.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.