Naujienos

Mobiliosios programėlės populiarėja: jaunos mamos apsiperka ir migdydamos vaikus

2016-04-25 21:11:49

M. prekybos bumas pasiekė ir Lietuvą. Apie trečdalis internetu perkančių lietuvių jau apsiperka per mobiliuosius telefonus ir planšetes. Dažniausiai tai – jaunos, vaikus auginančios mamos. Nereta jų teigia, kad geriausias laikas apsipirkti – kai migdo vaikus.

foto

Pasaulyje prekyba per išmaniuosius telefonus ir planšetes vidutiniškai sudaro 34 proc. visų pardavimų internetinėse parduotuvėse. Lietuva sparčiai vejasi: palyginus su 2015 m., e. parduotuvėse, naudodamiesi planšete ar mobiliuoju telefonu, prekes renkasi dvigubai daugiau vartotojų. Šios tendencijos keičia klientų įpročius: apsipirkinėjama vakarais, atliekant kasdieninius darbus, vis dažniau pasirenkama prekes atsiimti patiems ir mokėti grynais pinigais.

Apsipirkimas internetinėse parduotuvėse per mobiliuosius įrenginius nebestebina, o daugeliui tai jau tapo įpročiu. E. parduotuvės skiria dideles investicijas, kad klientams būtų dar patogiau ir greičiau per mobiliuosius įrenginius ieškoti ir pirkti prekes. Dėl šios priežasties nuolatos atnaujinamos mobiliosios internetinės parduotuvės svetainės versijos ir siūlomos vis patogesnės mobiliosios programėlės. Prognozuojama, kad 2016 metais kas trečias pirkinys vien „Pigu.lt“ bus per mobiliąją programėlę arba mobiliąją svetainės versiją, naršant išmaniajame telefone ar planšetėje.

Prekes apžiūri per mobilųjį telefoną, tačiau perka kompiuteriu

Apsipirkimas per mobiliuosius įrenginius sparčiai populiarėja – e. parduotuvėse, naudodamiesi planšete ar mobiliuoju telefonu, prekes renkasi 27 proc. vartotojų. 2015 m. kovo mėnesį tokių pirkėjų buvo beveik dvigubai mažiau (15 proc.). Dalis lietuvių pirkimą užbaigia ar mokėjimą atlieka kompiuteryje. Pirkimą mobiliajame telefone ar planšetėje užbaigia 15 proc. klientų.

Panašios tendencijos matomos ir kitose Baltijos šalyse. Latvijoje prekes per mobiliuosius įrenginius renkasi 25 proc., o nusiperka 16 proc. vartotojų. Estijoje situacija panaši – mobiliuoju telefonu ar planšete prekes apžiūrinėja 23 proc., įsigyja 15 proc.

9 iš 10 pirkėjų, kurie renkasi ir perka prekes per mobiliąją aplikaciją, naudojasi mobiliuoju telefonu, likę renkasi planšetę (9 proc.). Latvijoje ir Estijoje apsipirkimą planšete renkasi tris kartus daugiau vartotojų nei Lietuvoje, o mobiliuosius telefonus apsipirkimui internetu renkasi 7 iš 10 klientų. Nors planšetės rečiau pasirenkamos ieškant prekių e. parduotuvėse, visose trijose Baltijos šalyse šių įrenginių naudotojai išleidžia didesnes sumas nei pirkdami mobiliaisiais telefonais.

Pastebima, kad 1 iš 5 vartotojų, prieš įsigydamas prekę e. parduotuvėje kompiuteriu, prieš tai ją keletą kartų apžiūri per mobilųjį telefoną ar planšetę. Naudojantis mobiliąja aplikacija pasiekiamas daug ilgesnis naršymo sesijos ilgis, t.y. pirkėjas ilgiau domisi preke, skaito jos aprašymus ir kitų pirkėjų komentarus.

Internetu perka migdydamos vaikus

Didžioji dalis pirkėjų, kurie naudojasi mobiliaisiais įrenginiais ieškant ir perkant prekes internetu, – jaunos moterys (65 proc.), dažniausiai perkančios vakarais. „Pigu.lt“ klientų telefoninė apklausa atskleidė, kad apsipirkimui jos laiką išnaudoja migdydamos vaikus. Kompiuteriu, priešingai, dažniausiai prekės įsigyjamos darbo metu arba per pietų pertrauką, tarp 12-13 val.

„Kinta ir įsigyjamų prekių asortimentas. Apsipirkdami per mobiliuosius įrenginius, dažniausiai klientai renkasi pigesnes ir kasdienio vartojimo prekes. Populiariausios prekės – kosmetika, vaikų ir buitinės prekės. Apklausos metu klientai minėjo, kad, naudojantis mobiliaisiais įrenginiais, lengviau išsirinkti mažesnes prekes, o kompiuteriu apžiūrimos didesnės ir brangesnės prekės, pvz., elektroninė ir buitinė technika. Žinoma, tokį pirkėjų pasirinkimą lemia ir techninės prietaisų galimybės – kompiuteriu galima apžiūrėti prekes detaliau, pasirinkti didesnes nuotraukas bei matyti daugiau prekių vienu metu“, - teigia „Pigu.lt“ rinkodaros direktorė Giedrė Vilkė.

Lankstesnis prekių pasirinkimo būdas lemia ir jų atsiėmimo pobūdį – mobiliaisiais įrenginiais apsipirkinėjantys klientai dažniausiai pirkinius atsiima jų atsiėmimo punktuose (70 proc.), t.y. renkasi būti nesuvaržyti laiko ir vietos. O atsiskaito dažniausiai grynaisiais pinigais.

Ateityje – vis daugiau investicijų į mobiliąsias aplikacijas

E. parduotuvių siūlomos mobiliosios programėlės leidžia paprastai ir greitai išsirinkti prekę, ją užsisakyti ir už ją susimokėti. Dėl šios priežasties apsipirkimas per mobiliąsias programėles – visame pasaulyje populiarėjanti alternatyva apsipirkimui kompiuteriu.

Šiuo metu JAV apie trečdalis (29,7 proc.) užsakymų e. parduotuvėse padaromi per išmaniuosius telefonus ir planšetes. Tačiau m. prekybos tendencijas diktuoja Pietryčių Azija. Japonijoje, Pietų Korėjoje ir Kinijoje kas antras gyventojas apsiperka naudodamasis mobiliuoju įrenginiu. Prognozuojama, kad 2019 metais m. prekyba Kinijoje sudarys daugiau kaip 70 proc. visos elektroninės prekybos. Panašios tendencijos atkeliauja ir į Vakarų Europą, kartu ir Lietuvą. Tai skatina e. komercijos įmones nukreipti investicijas į mobiliųjų aplikacijų vystymą ir jų pritaikymą kintantiems vartotojų poreikiams.

„Svarbiausia - mobiliosios aplikacijos kokybė ir patrauklumas vartotojams. Nebeužtenka vartotojams pasiūlyti patogaus ir greito apsipirkimo interneto svetainėje, tad privalome investuoti į mobiliąsias technologijas. Svarbus mobiliosios programėlės dizainas, prekių išdėstymas, asortimentas, aptarnavimo kokybė ir greitis“, - dalijasi mintimis Giedrė Vilkė.

Ši naujiena peržiūrėta 3300 kartų. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-16 16:45:30

Kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: galite būti nepasiekiami

Be išmaniojo telefono – nė žingsnio namuose, tad tokio paties komforto norisi ir keliaujant. Likti be ryšio svetimoje šalyje – ne išeitis, tad Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, primena, ką reikėtų pasitikrinti ir kokius žingsnius būtina atlikti dar prieš kelionę.
       2024-04-16 13:41:30

7 finansiniai žmonių asmenybės tipai: pasitikrinkite, kuris esate jūs

Siekiant finansinės gerovės ir stabilumo, dažnai pamirštamas aspektas yra mūsų finansinis asmenybės tipas. Tai – pasikartojantis elgesys su pinigais ir požiūris į juos.
       2024-04-16 13:30:44

Vilniaus TV bokšto rekonstrukcija: taurėje lankytojams atvertos naujos erdvės

Šiandien aukščiausiame Lietuvos statinyje – Vilniaus televizijos bokšte – surengtos bokšto viršutinės taurės naujų erdvių rekonstrukcijos pabaigtuvės. Pabaigus šį darbų etapą, lankytojams atveriamos naujos erdvės, kuriose jų laukia naujos paslaugos bei pramogos.
       2024-04-15 14:01:19

Dirbtinio intelekto rinka 2030-aisiais: investuoti, reguliuoti ar bijoti?

Gyvename dirbtinio intelekto psichozės laikais – stebime lenktynes, kuriose neaiškios nei taisyklės, nei starto ir finišo linijos. Nežinome, kada jos baigsis, tačiau aišku viena – šiandien svarbiausia pasirinkti strategiją ir judėti kryptingai, sako advokatas, „TGS Baltic“ partneris Mindaugas Civilka.
       2024-04-15 13:37:33

Vidaus vartojimas – Lietuvos ekonomikos augimo variklis

Išankstiniai indikatoriai rodo, kad ekonominis aktyvumas Lietuvoje laipsniškai atsigauna. Vis dėlto, kol daugelis pagrįstai Lietuvos ekonomikos atsigavimą sieja su eksporto ir pramonės rodikliais, vidaus vartojimas tampa ypač svarbiu komponentu, šiemet stipriai patempsiančiu šalies ekonomiką į viršų.
       2024-04-15 13:35:07

Ne tik varlių šlaunelės ir sraigės: 2 greiti ir pigūs prancūziški patiekalai

Maisto gamyboje prancūzai išties moka panaudoti viską, kas yra geriausia: tiek šviežius ir kokybiškus ingredientus, tiek ištobulintas skonių derinimo technikas. Ką ir bekalbėti apie valgymo kultūrą, kuri skatina mėgautis ne tik maistu, bet ir kompanija.
       2024-04-15 12:56:56

Kodėl įspėjamuosius pranešimus kartais gauna ne visi gyventojai?

Jonas, gyvenantis Vilniaus Naujamiesčio mikrorajone, bet dirbantis Viršuliškėse, darbo metu negavo pranešimo apie gaisrą, įsiplieskusį netoli jo namų. Kodėl? Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2” Inovacijų eksperto, nors ši konkreti situacija išgalvota,
       2024-04-15 12:48:50

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms: atlikusi Lietuvos civilinės aviacijos valdymo ir skrydžių saugos užtikrinimo sistemos auditą, JAV federalinės aviacijos administracija (FAA) suteikė galimybes Lietuvos oro vežėjams vykdyti komercinius skrydžius JAV teritorijoje Lietuvoje registruotais orlaiviais.
       2024-04-15 12:24:48

Kuo naudinga garso terapija?

Teigiamas garso poveikis žmogui žinomas nuo senų laikų. Įvairių istorijų galima rasti jau senovės Egipte, Indijoje, Graikijoje. Tam tikri aspektai pasiekė ir dabartinį laikotarpį. Pavyzdžiui, ganėtinai populiariu užsiėmimu vis dar išlieka garso terapija.
       2024-04-15 12:17:15

Koks turėtų būti seifo saugumo lygis?

Seifas yra naudingas itin įvairių daiktų saugojimui nuo įsilaužimų ar gaisro. Dažniausiai žmonės šį įsigyja norėdami paslėpti ginklus, dokumentus, pinigus, brangią įrangą, papuošalus, raktus. Žinoma, įvairių vertingų daiktų egzistuoja ir gerokai daugiau.
       2024-04-15 12:10:41

Ką veikti lietingais vakarais porai? 5 idėjos

Nors už lango oras vis gerėja, vasarėja, tačiau saulėtas dienas anksčiau arba vėliau keičia lietingos ir tenka galvoti ką smagaus nuveikti. Žinoma, kad kai šalia yra mylimas žmogus – rasti smagias veiklas yra kur kas paprasčiau.
       2024-04-12 11:27:43

Ką būtina žinoti apie vaistų nuo skausmo vartojimą? Didžiausios klaidos

Vaistai nuo skausmo yra dažnas medikamentas kiekvieno žmogaus vaistinėlėje. Jų populiarumą didžiąja dalimi lemia universalus poveikis – jie vartojami tiek kenčiant ūminį skausmą, tiek turint lėtinių ligų.
       2024-04-10 18:52:18

Blokuojami 23 IP adresai, kuriais pasiekiama Kremliaus propaganda

2024 m. balandžio 10 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą blokuoti 23 IP adresus, kuriais sudaroma galimybė žiūrėti Lietuvos Respublikoje draudžiamas transliuoti pagrindines Kremliaus propagandos televizijos programas.
       2024-04-10 18:47:02

Ženšenis: natūralus adaptogenas jūsų sveikatai

Kas yra adaptogenai ir kodėl jie svarbūs mūsų organizmui? Adaptogenai yra natūralios kilmės medžiagos, kurios padeda organizmui prisitaikyti prie stresinių situacijų ir įveikti iššūkius. 1947 m. rusų mokslininkas Nikolai Lazarev sukūrė terminą „adaptogenas‘‘.
       2024-04-10 12:25:28

Lietuvos biudžetas nepasipildo milijonais už automobilių ridos klastojimą

Dėl didelių ridos klastojimo mastų Lietuvoje nukenčia ne tik naudotų automobilių pirkėjai, bet ir valstybės biudžetas. Automobilių duomenų įmonė „carVertical“ atliko tyrimą daugiau nei dešimtyje Europos šalių tam, kad nustatytų, kaip skirtingose valstybėse kovojama su ridos klastojimu.
       2024-04-09 20:35:59

IT Lietuvoje: trečdalis tėvų vis dar mano, kad tikslieji mokslai – berniukams

Dauguma (59 proc.) tėvų Lietuvoje mano, kad IT srities profesijos yra ir išliks perspektyviais karjeros pasirinkimais jų vaikams, o 39 proc. yra įsitikinę, kad programavimo įgūdžiai yra esminiai ir ateityje jų reikės daugeliui.
       2024-04-09 20:02:33

Ar galiu savo miške iškirsti sausuolius ir ko tam reikia?

Valstybinė miškų tarnyba pastaruoju metu sulaukia miškų savininkų klausimų apie galimybes išsikirsti nudžiūvusius medžius (sausuolius). Žmonės teiraujasi, kur kreiptis ir kokių dokumentų ar suderinimų tam reikia.
       2024-04-08 19:24:01

Ką daryti, kad turimas turtas nenuvertėtų: atkreipkite dėmesį į 4 žingsnius

Lietuvių sukauptas grynasis finansinis turtas per penkerius metus padvigubėjo, tačiau tik nedidelė dalis gyventojų žino, kaip išsaugoti sukaupto turto vertę, kad galėtų juo džiaugtis patys senatvėje ar perduoti savo ateities kartoms.
       2024-04-04 14:32:35

Lietuvą sėkmingai pasiekė stiklinės stadijos europiniai unguriai

Žuvininkystės tarnyba prie LR žemės ūkio ministerijos, įvykdžiusi viešųjų pirkimų procedūras, šiemet sėkmingai įsigijo ir sulaukė 415 kg stiklinės stadijos europinių ungurių. Tiekėjas žuvis pristatė specialiose talpyklose, pritaikytose saugiam gyvų žuvų transportavimui, tiesiai iš Prancūzijos.
       2024-04-04 14:09:28

Paštu apsimetantys sukčiai masiškai atakuoja mobiliojo ryšio vartotojus

Daugiau nei 6500 pranešimų iš gyventojų vien tik per kovo mėnesį. Ir virš pusės tūkstančio užblokuotų nuorodų per beveik metų laikotarpį. Lietuvos paštu apsimetantiems sukčiams toliau siautėjant ir mobiliojo ryšio vartotojus atakuojant žinutėmis, bendrovė gyventojus kviečia išlikti budriais.
       2024-04-03 10:20:23

Ekonominiai ciklai: ar žinote, kaip jais pasinaudoti jūsų naudai?

Investuodami turėtume domėtis ne tik tuo, į ką bei kiek investuoti, tačiau ir kada tai daryti – ar mūsų investicijos bus pelningos, labai priklauso nuo ekonominių ciklų.
       2024-04-02 09:49:57

Pavasaris – vagišių darbymetis: neša kepsnines, net ir sunešiotus batus

Kaip rodo statistika, pavasaris – ilgapirščių darbymetis. Informatikos ir ryšių departamento duomenimis, vagys suaktyvėja kovą, o vis labiau šylant orams ir dar labiau įsibėgėja – praėjusių metų kovo–gegužės mėnesiais, palyginti su šaltuoju sezonu, vagysčių skaičius išaugo maždaug trečdaliu.
       2024-03-30 09:45:42

Žvilgsnis į ateitį – „airBaltic“ išbandė „SpaceX“ internetą „Starlink“

Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ pranešė atlikusi pirminį „SpaceX“ interneto ryšio sistemos „Starlink“ bandymą savo lėktuve „Airbus A220-300“. Antžeminis bandymas buvo atliktas aviakompanijos bazėje Rygoje.
       2024-03-29 18:12:09

Pensijos tolsta, darbuotojai sensta. Keisti požiūrį privalės ir darbdaviai

Amžius, kuomet Lietuvos piliečiai gali išeiti į senatvės pensiją, šiemet pasiekė 64 metus ir 8 mėnesius vyrams bei 64 metus ir 4 mėnesius moterims. Abiejų lyčių pensijos amžius susilygins 2026 metais, kai pasieks 65 metus ir daugiau nebeaugs.
       2024-03-29 14:30:49

Žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina.
       2024-03-28 19:17:33

Seimas spręs, ar leisti gyventojams pasitraukti iš pensijų kaupimo

Seimas pradėjo svarstyti Seimo narės Ligitos Girskienės pristatytas Pensijų kaupimo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma suteikti asmeniui teisę bet kuriuo metu atsisakyti dalyvauti pensijų kaupime ir atgauti sumokėtas pensijų įmokas.
       2024-03-28 13:42:30

Daugiau nei ketvirtadalis vairuotojų vėluoja laiku atlikti techninę apžiūrą

Nors Lietuvos įstatymai įpareigoja vairuotojus kas 2 metus atlikti automobilio techninę apžiūrą, 2023 m. „Transekstos“ duomenimis, net 26 proc. automobilių savininkų pernai vėlavo tai padaryti.
       2024-03-28 13:39:30

Pasiūlymas internete lėmė prarastą laisvę: kaip atskirti verbavimą?

„Siūlome nemokamai mokytis anglų kalbos ir šokių“ – toks, atrodytų, nekaltas skelbimas internete tapo lemtingu net apie 50 merginų Lietuvoje. Už „nemokamas“ pamokas jos galiausiai priverstos atsiskaityti priverstiniu darbu striptizo klube.
       2024-03-28 12:30:19

Stalo žaidimai šeimai: linksmybės ir mokymosi derinys

Stalo žaidimai – tai ne tik puikus būdas praleisti laiką su šeima, bet ir galimybė mokytis bei tobulėti. Nuo senovės Egipto ir Mesopotamijos laikų žmonės rinkdavosi prie bendro stalo žaisti žaidimus, kurie lavintų protą, strateginį mąstymą ir socialinius įgūdžius.
       2024-03-27 16:28:16

Taip įdarytų kiaušinių dar neragavote: nustebinsite visą šeimą

Dienoms iki Velykų sparčiai tirpstant ir šventei neišvengiamai artėjant, daugelis sprendžiame dilemą, ką gaminti ir kokiomis vaišėmis nustebinti artimuosius. Visuomet pravers, jei išsisaugosime greitai paruošiamų užkandžių receptų.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.