Naujienos

Seniai joks telefonas taip nešokiravo: „LG G5“ apžvalga

2016-04-29 13:21:12

Praeitais metais „LG“ lažinosi dėl odos panaudojimo išmaniajame telefone ir atrodo, kad kiek prašovė. Šiais metais flagmanas gavo visiškai naują dizainą, drakono širdį ir drąsią dvigubą kamerą. Tačiau Varle.lt mobiliųjų įrenginių specialistai patestavę telefoną teigia, kad jei pažvelgtume į išmanųjį iš arčiau, pastebėtume, kad tų staigmenų čia kur kas daugiau.

foto

Juk tai šiuo metu vienintelis masinėje prekyboje pasirodęs modulinis išmanusis telefonas su „Magic“ lizdu. Jis leidžia papildomai prijungti keletą išorinių įrenginių: pusiau profesionalią kamerą su mygtukais ir didelę bateriją ar išorinį garso stiprintuvą.

Kada paskutinį kartą matėte flagmanų vidų? Po metaliniais korpusais gamintojai slepia nuo naudotojų prieigą prie savo įrenginių vidaus. O štai „LG G5“ nebijo savęs parodyti. Štai jis – žiūrėkite.

Modulinis dizainas

„LG G5“ padarė tikrą perversmą įprastame „G“ serijos įrenginių dizaine. Atrodo taip, tarsi telefono kūrėjams būtų liepta viską pamiršti ir sukurti kažką naujo. Todėl dingo mygtukai galinėje korpuso dalyje – dabar jie šone. Pamirštas plastikas – naujojo flagmano korpusas patikėtas metalui.

Kameros modulis išdėstytas ant nedidelio pastorinimo ant galinės korpuso dalies. Kiek žemiau yra pirštų atspaudų skaitytuvas suderintas su maitinimo įjungimo mygtuku. Jei atidžiau pažvelgtume į kameros modulį, pamatytume du objektyvus. Tai dar vienas dalykų, kuriais naujasis išmanusis skiriasi nuo „G4“ modelio.

„LG G5“ modelyje gamintojas įgyvendino originalią nuimamos modulinės baterijos dalies idėją. Tai ir yra pagrindinis, standartinis modulis. Tam, kad galima būtų išimti akumuliatorių reikia atrakinti bateriją. Tereikia paspausti mygtuką, patraukti apatinę korpuso dalį ir baterija atsiduria mūsų rankose. Tačiau tai ne šiaip baterijos skyrius. Visas gudrumas tame, jog tokiu būdu prie „LG G5“ telefono galima prijungti ir kitus modulius, pavyzdžiui, papildomą kamerą, HiFi modulį ir kt. Bendrai koncepcijos esmė yra tokia, kad keičiant modulį, bateriją naudotojas tiesiog perstato iš vieno modulio į kitą. Tačiau tai neatmeta galimybės to, jog kiekvienas modulis gali turėti savo bateriją.

Kuo galima pakeisti standartinį modulį? Kol kas „LG“ siūlo tik du variantus. „LG CAM Plus“ pozicionuojama kaip sprendimas tiems, kurie nuolat naudoja išmanųjį telefoną kaip fotoaparatą, t.y., praktiškai visiems naudotojams. Pagridinė jos paskirtis yra palengvinti vaizdų fiksavimo procesą. Tai pasiekiama dviem būdais. Pirmiausia ant modulio korpuso yra aparatiniai valdymo dalykai: užrakto, kameros įjungimo, video įrašymo mygtukai, padidinimo ratukas ir LED indikatorius. Pats modulis yra pastebimai storesnis už standartinį, todėl laikyti telefoną horizontalioje padėtyje lengviau. Viduje yra integruota 1200 mAh baterija. Antras standartinio modulio pakeitimo variantas – išorinis garso sistemos priedėlis „LG Hi-Fi Plus“, kurį kūrė „B&O Play“ kompanija.

Bendrai, „LG G5“ išmanusis telefonas yra pakankamai kompaktiškas. Tai standartiškas, kišenėje telpantis įrenginys, kuriuo patogu naudotis viena ranka. Liečiant sukelia lygaus ir lengvo daikto įspūdį. Atrodo patraukliai. Gamintojas siūlo 4 spalvų variantų pasirinkimo paletę: sidabrinį, titano, rožinį ir auksinį.

Ekranas

Telefonas pasižymi 5.3 colio IPS ekranu, kuris turi 2560 х 1440 pikselių raišką. Ekranas yra apsaugotas grūdintu stiklu, kurio kraštai yra kiek užlenkti.

Lygiai taip pat kaip ir baterijos skyrius, ekranas irgi turi savo paslaptį. Kompanijos specialistai paskaičiavo, kad vidutinis telefono naudotojas įjungia telefoną 150 kartų per dieną, dažniausiai tam, kad pažiūrėtų laiką ar gautus pranešimus. Tokia elgsena lemia nereikalingus judesius ir lemia greitesnį įjungimo mygtuko nusidevėjimą. Anksčiau tokios kompanijos, kaip pavyzdžiui, „Motorola“, bandė „žadinti“ telefoną tada, kai jis ištraukiamas iš kišenės ar rankinės. „LG G5“ gamintojas į šį sprendimą pažvelgė paprasčiau ir padarė taip, kad ant telefono ekrano visą parą būtų atvaizduojama svarbiausia informacija: laikas, data ir pranešimai. Be to, tokiame režime ekranas sunaudoja tik 0.8% baterijos. Vertėtų pažymėti taip pat ir tai, kad šios informacijos atvaizdavimui naudojamas atskiras vaizdo valdiklis, kuris nepriklauso nuo pagrindinio procesoriaus.

Dar viena įdomi „LG G5“ telefono ypatybė – specialus dienos šviesos režimas. Jo dėka išmanusis telefonas gali padidinti ekrano ryškumą iki 850 nitų taip, kad net ryškioje saulėje informacija telefone įskaitoma.

Kamera

„LG G5“ turi dvi galines kameras: 16 megapikselių pagrindinę ir 8 megapikselių plačiakampę su 135 laipsnių objektyvu. Palyginimui: pagrindinė kamera turi 70 laipsnių kampą. Plačiakampis objektyvas idealiai tinka užfiksuoti vaizdams lauke, koncertuose ir visur ten, kur reikia aprėpti daugiau erdvės. Abi kameros gali dirbti vienu metu.

Baterija

„LG G5“ turi 2800 mAh talpos bateriją. Tai yra kiek mažiau nei turėjo ankstesnis „LG G4“ modelis (3000 mAh). Telefonas neturi bevielio įkrovimo galimybės, tačiau toks variantas yra įmanomas įsigijus papildomą keičiamą modulį, atliekantį šią funkciją.

Našumas

„LG G5“ telefonas yra aprūpintas keturių branduoliu „Snapdragon 820“ procesoriumi. Tai vienas geriausių procesorių, kuris yra šiuo metu prieinamas telefonų gamintojams. „Snapdragon 820“ puikiai susidoroja su 3D grafika integruoto „Adreno 530“ (CPU) dėka. Naujausios kartos LPDDR4 operatyviosios atminties talpa yra 4 GB, o 32 GB flash atminties galima išplėsti microSD dėka net iki 2 TB. Išmanusis telefonas veikia „Android 6.0.1“ operacinės sistemos su atnaujinta firmine sąsaja pagrindu.

„LG G5“ įrenginį galima apibūdinti taip – tam tikra prasme revoliucinis ir našus minimalistinis išmanusis telefonas su unikalia kamera, kurio keičiamų modulių galimybės atveria plačius įrenginio papildomų funkcijų ir galimybių horizontus.

Ši naujiena peržiūrėta 3220 kartų. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-24 10:11:24

Ketinate imti paskolą namo statybai? Štai ką svarbu žinoti

Mintis nuosavame sklype pasistatyti savus namus – itin patraukli, tačiau neturint pakankamai santaupų tą padaryti ne visada paprasta. Kokius kriterijus turi atitikti būsimasis tokios paskolos gavėjas ir kokios yra ne visiems žinomos šio kredito subtilybės.
       2024-04-24 09:59:54

Internetiniai sukčiai aktyviausi tada, kai esame labiausiai pažeidžiami

Bene efektyviausias internetinių sukčių ginklas – netikėtumas. Dažniausiai sukčių siųstos žinutės ragina nedelsiant imtis veiksmų dėl užblokuotos banko sąskaitos, neteisingai nurodyto siuntos gavėjo adreso ar gautos baudos.
       2024-04-24 09:34:31

Šių uogų priešuždegiminės savybės dažnai pamirštamos: ką gausite suvalgę saują

Dar pirmųjų civilizacijų laikais valgytos vynuogės, pastaraisiais dešimtmečiais tapo vienos mėgstamiausių lietuvių uogų. Jos dažnai papuošia šventinį stalą, o savo saldumu papildo kasdienę mitybą.
       2024-04-24 09:22:04

Sugadintas kaimynų turtas: kada teks mokėti iš savos kišenės

Lietuvos žmonės nėra linkę artimai bičiuliautis su kaimynais – tyrimai rodo, kad 6 iš 10 apsiriboja mandagiu pasisveikinimu. Santykius su jais, deja, dar labiau kartina nelaimės, kurių metu sugadinamas kaimynų būstas ir jame esantis turtas.
       2024-04-23 15:06:05

Europos Parlamentas užtikrino geresnes vartotojų teises į remontą

Siekiant sumažinti atliekų kiekį, naujosiomis taisyklėmis vartotojams suteikiamos didesnės teisės į prekių remontą bei didinamas šio sektoriaus prieinamumas ir patrauklumas.
       2024-04-23 13:15:52

Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: „Android 15“ atnaujinimas

Šių metų duomenimis, „Android“ išlieka populiariausia operacine sistema pasaulyje, todėl jos atnaujinimų laukia milijonai vartotojų. Iki oficialaus „Android 15“ išleidimo liko beveik pusė metų.
       2024-04-22 17:08:51

Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę augo beveik 3 kartus

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 2,9 karto ir vidutiniškai siekė 78,65 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, ji augo 2,9 karto, Estijoje – 2,8 karto.
       2024-04-22 17:04:57

Vos iš kelių pigių ingredientų – purus biskvitinis pyragas per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys, jei netikėtai užsuko svečiai, o saldumynų lentynėlė – kaip tyčia tuščia.
       2024-04-22 16:36:43

Mažieji pagalbininkai noriau kibs į darbus darže ar sode: 5 patarimai

Vaikams instinktyviai patinka būti arčiau gamtos, jie mėgsta žaisti lauke. Tačiau pramogos gali virsti ir naudingais užsiėmimais. Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, taip pat ir padės ugdyti vaiko norą valgyti daugiau vaisių bei daržovių.
       2024-04-22 16:28:39

Įspėja verslus, kaip neapsigauti: ką žada vietoj ISO sertifikato?

„Nemokamas sūris tik pelėkautuose“ – posakis, aktualus ne tik taupantiems vartotojams, bet ir augti (tačiau – tik už kiek įmanoma palankesnį biudžetą) siekiantiems verslams. Vienu dažniausių žingsnių verslo procesų optimizavime tampa ISO vadybos sistemos diegimas.
       2024-04-22 16:22:46

Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?

Elektros sąskaita sudaro bene didžiausią kiekvieno namų ūkio komunalinių išlaidų dalį. Nors žinome pagrindines elektros taupymo taisykles, pavyzdžiui, išjungti tai, kas nenaudojama, tačiau esminio elektros suvartojimo pokyčio tai nepaskatina.
       2024-04-22 11:32:19

Automobilio priežiūra pavasarį: kam būtina skirti didžiausią dėmesį

Pavasarį žmonės dažniau nei šaltuoju sezonu sėda prie automobilio vairo. Kad transporto priemonė negestų, svarbu laiku atlikti techninės priežiūros darbus ir pašalinti po žiemos atsiradusius gedimus.
       2024-04-22 11:00:35

Tommy Hilfiger batų kokybė - kokia ji?

Tommy Hilfiger – tai vardas, kuris daugeliui asocijuojasi su amerikietišku stiliumi ir nepriekaištinga kokybe. Šis prekės ženklas jau daugelį metų žinomas dėl savo ryškios spalvų paletės, klasikinio dizaino ir aukštos klasės medžiagų, kurios naudojamos kurti viską - nuo drabužių iki aksesuarų.
       2024-04-22 10:45:36

Kokybiško šampūno pasirinkimas

Plaukų priežiūra apima daugybę skirtingų procedūrų ir produktų. Nors ne visi naudoja kaukes, purškiklius, aliejukus ir serumus, tačiau tikrai visi reguliariai naudoja šampūnus. Tai būtiniausia plaukų priežiūros priemonė - todėl ypač svarbu jį rinktis pagal plaukų ir galvos odos tipą.
       2024-04-22 10:19:43

Vitaminai maitinančioms - pirkti kompleksą ar atskirai?

Žindymo metu viskas, ko reikia augančiam organizmui, gaunama su motinos pienu. Taigi, jei mamos organizme yra ryškus maistinių medžiagų trūkumas, vaikas taip pat kenčia nuo jų trūkumo.
       2024-04-22 09:51:47

Interjero dizainas: Kaip įsirengti svetainę?

Svetainė – tai nėra tiesiog paprastas kambarys. Tai erdvė, kurioje susilieja kasdieniai mūsų gyvenimai, kur susitinkame su šeimos nariais ir svečiais, kur atsipalaiduojame po įtemptos darbo dienos arba švenčiame svarbias progas.
       2024-04-20 20:38:34

Pakruojo dvaro gėlininkai: tulpės gali išgelbėti gyvybę

Likus vos kelioms dienoms iki didžiausio regione tulpių ir pavasario gėlių festivalio Pakruojo dvare, kurio metu erdvioje išskleidžia keli milijonai žiedų, dvaro gėlininkai pasidalino mažai žinoma istorija, kad tulpės pasaulyje buvo naudojamos ne vien grožiui.
       2024-04-20 10:41:23

Vyndarystės tradicijos Lietuvoje – ar jos egzistuoja ar mes aludarių kraštas

Jeigu internetinėje enciklopedijoje „Vikipedija“ užsuktumėte į kategoriją „lietuviški gėrimai“, paieškoje atrastumėte tik vieną subkategoriją – „Lietuvos alus“. Tikriausiai, nuostabos tai nekelia, juk mes – aludarių kraštas.
       2024-04-19 19:12:53

Kas dešimtas skambutis Lietuvoje – sukčių iš padirbto numerio

„Telia“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius užkirto kelią 2,6 mln. atakų, nutaikytų į Lietuvos mobiliojo ryšio abonentus. Apsaugoti vartotojus bendrovei padėjo dar pernai aktyvuota automatinė padirbtų mobiliųjų numerių (angl. „spoofing“) filtravimo sistema.
       2024-04-19 19:00:45

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai.
       2024-04-19 12:27:56

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių salotų nevalgėte

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar sveikais priešpiečiais.
       2024-04-19 12:19:30

Ekspertai: norite statyti moderniai? Atsigręžkite į natūralumą ir tradicijas

Mes tikimės, kad statybų technologijos nuolat tobulės ir taps futuristiškesnės, tačiau klimato kaita verčia suabejoti, ar aklas progresas yra geriausias pasirinkimas.
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-18 12:50:03

Esu mažos, iki 3 ha miško valdos savininkas. Ką turėčiau žinoti?

Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško. Vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro. Dažnai šių sklypų savininkai yra žmonės, nesusiję su miškininkyste, turintys kitų sričių išsilavinimą, gyvenantys ir dirbantys miestuose.
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
       2024-04-17 15:11:49

RRT: skaitmeninių sukčių metodams tobulėjant, esamų priemonių nebepakanka

Praėjus beveik metams nuo pirmųjų Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimų, skirtų skaitmeniniams sukčiams pažaboti, buvo apžvelgti jų rezultatai – pristatyta statistika, kurią renka tiek operatoriai, pašto paslaugų teikėjai, tiek susijusios institucijos.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.