Naujienos

Krūtų implantai netrukdo nei sportuoti, nei žindyti krūtimi?

2023-06-08 17:07:36

Svajojate padidinti ar padailinti krūtinę implantais, bet vis nesiryžtate? Gali būti, kad to priežastis – interneto platybėse sklandantys mitai. Tiesa, nebūtinai pagrįsti.

Daugiau nei dešimtmetį plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos srityje dirbantis plastinės chirurgijos gydytojas dr. Ernest Zacharevskij patvirtina – krūtų didinimo implantais operaciją vis dar supa nemažai klaidingų įsitikinimų (nuo aktyvaus sporto iki žindymo ar pooperacinio laikotarpio pojūčių). Viename Lietuvos žinomiausių plastinės chirurgijos centrų – SV plastinės chirurgijos centre – operuojantis specialistas dalinasi įžvalgomis apie pasaulyje populiariausių plastinių operacijų TOP 5-etuke esančią procedūrą, paneigia mitus ir atsako į pacientėms rūpimus, dažnai užduodamus klausimus.

1 mitas: implantai – tik norinčioms didesnės krūtinės

Neretai sklaidoje ar socialiniuose tinkluose aptariami ir matomi būtent tie pavyzdžiai, kurie yra itin akivaizdūs – akcentuojamas po operacijos akį traukiantis krūtinės dydis ir pan. Vis dėlto, tai toli gražu nėra kasdienybė, mat dažniausiai pacientės nori natūralaus rezultato, kurį, beje, tikrai galima pasiekti parinkus individualiai tinkamą implantą. „Nebėra tokios tendencijos, kuo didesnė krūtinė, tuo geriau. Dabar visos nori natūraliai atrodančio rezultato. Būtent todėl apie 70–80 procentų pasirenkamų implantų yra anatominės formos“, – pastebi specialistas.

Apskritai, klaidinga sieti implantus tik su didesne krūtine – implantų paskirtis toli gražu neapsiriboja tik dydžiu. Dr. Ernest Zacharevskij sako: „Implantai yra naudojami tiek estetikoje, tiek rekonstrukcijoje. Taigi, tai nebūtinai turi būti didinimas – implantai naudojami ir atkuriant simetriją ar krūtinę po onkologinių operacijų, koreguojant įgytas ar įgimtas deformacijas.“

2 mitas: implantai sumažina krūtinės jautrumą, o tam tikrose zonose atsiranda „tirpimo“ jausmas

Plastinės chirurgijos srityje pripažintas specialistas įsitikinęs – blogiausia, kai pacientės pasikliauja socialinių tinklų „konsultantėmis“. Pavyzdžiui, pasidalijimai, kad implantacija neva visam laikui pakeis pojūčius krūtinės zonoje – sumažės krūtų jautrumas, tam tikrose zonose atsiras „tirpimo“ jausmas. „Nejautrumas gali atsirasti po operacijos, priklausomai nuo to, kaip yra įdėtas implantas ir koks pjūvis buvo daromas, tačiau tai yra laikina“, – dėsto specialistas ir pabrėžia, kad tokie simptomai yra praeinantys, o jutimai sugrįžta. Žinoma, jei krūtų didinimas implantais atliekamas profesionaliai ir parenkami tinkami implantai.

3 mitas: implantas yra apčiuopiamas ir pastebimas

Dr. E. Zacharevskij pripažįsta, kad neretai sulaukia klausimo ne tik apie neva pasikeisiančius pojūčius krūtų srityje, bet ir implanto apčiuopimą. Tiesa ta, kad tinkami, profesionalų parinkti implantai neturi būti nei matomi, nei apčiuopiami. Klausiate, kodėl tuomet vis dar sklando tokios nuomonės? Gydytojas atsako: „Čia labiau kalbame apie atvejus, kai pacientės norimas implantas yra didesnis, nei ji realiai galėtų turėti tokią krūtinę pagal savo anatomiją.“

Beje, tai ypač aktualus klausimas toms, kurios turi itin smulkų kūno sudėjimą. Vėlgi, tai tikrai nereiškia, kad natūralus, „nepastebimas“ krūtinės padailinimas neįmanomas. „Tokiu atveju mes krūtinę padidiname implantais ir nuo tam tikrų pačios pacientės kūno vietų nusiurbtais riebalais“, – gydytojas užsimena apie dar vieną (hibridinį) krūtų didinimo būdą. Hibridinės operacijos metu pacientės riebalinis audinys yra suleidžiamas į tam tikras krūtinės zonas – jis apgaubia implantą taip, kad šis nebūtų nei matomas, nei čiuopiamas.

4 mitas: implantai trukdo gyvenančioms itin aktyvų gyvenimo būdą

Bėgiojate maratonus, jodinėjate žirgais, šokate ar šiaip mėgstate aktyviai leisti laisvalaikį? Implantai netrukdys jums mėgautis aktyvia gyvensena ar siekti sporto karjeros aukštumų. Jei iki šiol manėte priešingai, šimtus krūtinės didinimo implantais operacijų atlikęs profesionalas patvirtina: „Tikrai nemaža dalis pacienčių palaiko aktyvų gyvenimo būdą ar net yra profesionalios sportininkės, sėkmingai siekiančios rezultatų varžybose.“ Gydytojas pabrėžia – tokiu atveju tiesiog reikėtų rinktis mažesnius implantus.

5 mitas: po implantacijos nebegalima žindyti krūtimi

Dr. E. Zacharevskij sako, kad moterims tai itin aktualus klausimas. Galbūt tokia nuomonė susidariusi todėl, kad nemaža dalis moterų kreipiasi į specialistus būtent po gimdymo ir žindymo periodo. Natūralu, po šio periodo neretai pasikeičia krūtinės forma, dydis. Vis dėlto, klaidinga manyti, kad išsvajotą operaciją reikia atidėti kažkada ateityje planuojančioms turėti vaikų ir norinčioms žindyti krūtimi.

„Implantas jokio poveikio liaukai neturi, nes su šia nėra jokio kontakto – liauka lieka virš implanto. Aplink implantą susiformuoja vadinamoji kapsulė, jungiamasis audinys, kuriuo organizmas izoliuoja vadinamą svetimkūnį“, – pasakoja gydytojas. Vis dėlto, jei ateityje planuojate nėštumą, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad net profesionalai negali prognozuoti, kaip implantais padailinta krūtinė atrodys po nėštumo ir žindymo.

„Jeigu moteriai prieš nėštumą atliekama krūtų didinimo implantais operacija, dažnai matome tokią situaciją: implantas lieka savo vietoje, bet krūtinė nusileidžia žemyn. Tuomet implantas sukuria viršutinio poliaus pakilimą ir yra reikalinga revizinė krūtų pakėlimo operacija“, – dalinasi ilgametę patirtį sukaupęs chirurgas.

Kaip parenkami idealiai tinkantys implantai?

Žinomas specialistas sako, kad viskas prasideda nuo konsultacijos, kurios metu atsakomi visi rūpimi klausimai. Parenkant idealiai tinkančius implantus, atsižvelgiama ne tik į pacientės lūkesčius, bet ir į jos kūno sudėjimą, ūgį, krūtinės apimtį ir kitus momentus. „Pavyzdžiui, viena pacientė yra 156 cm ūgio, kita – 179 cm. Abiem pacientėms gražią krūtinę suformuos visiškai skirtingi implantai. Čia jau prasideda individualūs matavimai. Reikia įvertinti, kiek audinių būtų aplink implantą, kur jį įdėti, po liauka ar raumeniu, kokį pjūvį atlikti“, – pasakoja dr. E. Zacharevskij. Atliekami ne tik matavimai, bet ir modeliavimas – specialiu matuokliu ar kompiuterinėmis programomis sukuriamas vaizdas, kaip krūtinė atrodys po operacijos.

„Vienai pacientei tinka implantas lygiu paviršiumi, kitai reikia poliuretaninio paviršiaus implanto, kuris suauga su audiniais. Formos taip pat skirsis pagal kiekvienos pacientes anatomines savybes ir kitus niuansus, – sako E. Zacharevskij ir primena, kad ši sritis itin sparčiai tobulėja. – Implantų kartos atsinaujina, stengiamasi, kad jie būtų kuo lengvesni, nedirgintų audinių. Estetinė sritis vystosi itin greitai, tačiau tam, kad gautume patikimus, statistiškai pagrįstus medicininių tyrimų rezultatus, kartais turi praeiti daugiau nei 10 metų. Per pastarąjį dešimtmetį buvo labai daug įvairiausių diskusijų ir pasikeitimų, ypač dėl implantų paviršiaus ir tūrio užpildų.“ Būtent todėl būtina atsakingai rinktis nuolat naujausiais medicininiais tyrimais bei technologijomis besidominčius specialistus ir ieškoti klinikos, kurioje šios žinios bei inovacijos pritaikomos.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2023-10-04 13:33:53

Kaunas šildymo sezonui pasiruošęs: šilumos kaina - viena mažiausių Lietuvoje

Centralizuotai miesto šilumą tiekianti bendrovė „Kauno energija“ baigia pasiruošimą 2023–2024 m. šildymo sezonui. Siekiant užtikrinti stabilų ir patikimą šilumos tiekimą vartotojams, patikrinta 450 km šilumos trasų, rekonstruota 9,3 km įvairaus skersmens vamzdynų, nepertraukiamai šilumos gamybai paruoštos bendrovei priklausančios katilinės.
       2023-10-04 13:24:08

Vandens pavojai ir nuolydžio svarba: ką žinoti, įrengiant plokščiąjį stogą?

Plokštieji stogai – dažnas architektų pasirinkimas ne tik dėl estetinių sprendimų, bet ir dėl atsiveriančių galimybių. Ant tokio sutapdintu dar vadinamo stogo galima įrengti erdvią laisvalaikio zoną, paprasta montuoti saulės baterijas, reikalingą įrangą rekuperacijai, šildymui ar vėdinimui.
       2023-10-04 13:14:35

Rūsyje laikomas maistas – vienas pagrindinių žiurkių traukos centrų

Rudenį pastatų administratoriai dažniau sulaukia gyventojų prašymų padėtį įveikti itin nemalonų iššūkį – panaikinti užsiveisusias žiurkes. Vėstant orams šiltų ir saugių kampų pradeda ieškoti graužikai ir kiti kenkėjai, kuriems prieglobsčiu dažnai tampa gyvenamieji namai, ypač daugiabučiai.
       2023-10-04 08:44:43

Dirbtinis intelektas rinkodaroje: neteisingi klausimai gali lemti nesėkmę

Rinkodaros, kaip organizacijos veiksmų, kuriais siekiama sukurti ir pateikti rinkai ekonominę vertę, sritis yra užprogramuota keistis tokiu greičiu, kaip keičiasi vartotojo poreikiai, ir atsižvelgiant į tai, kaip sparčiai vystosi naujos technologijos.
       2023-10-03 15:03:54

Rygoje lankėtės tik praėjusiais metais? 8 naujienos paskatins ten sugrįžti

Latvija – viena populiariausių Lietuvos turistų krypčių. Dažnas jau ne kartą yra lankęsis sostinėje, tačiau jau 822 metus skaičiuojanti Ryga nuolat keičiasi. Vien per pastaruosius metus čia pažiro daug naujienų:
       2023-10-03 14:57:22

Dėl ministerijų neveiklumo ES investicijos vis dar nepasiekia regionų

Besibaigiant jau tretiems 2021-2027 m. Europos Sąjungos (ES) finansinės perspektyvos metams, Lietuvos regionuose nepradėtas nei vienas investicinis projektas, nes šalies ministerijos iki šiol nepabaigia planavimo proceso.
       2023-10-03 14:54:58

Skaitmeninė verslo tapatybė: kaip neprarasti klientų pasitikėjimo?

Pastaraisiais metais keliems Lietuvos verslams teko susidurti su klientų duomenų nutekėjimu. To pasekmes išgyveno abi pusės: klientai tapo sukčiavimo aukomis, taip pat susidūrė su dideliais kiekiais reklaminių laiškų savo pašto dėžutėse.
       2023-10-02 16:02:37

X, Y ir Z kartų finansiniai įpročiai: kokie esminiai jų skirtumai

Vieni taupo „kojinėje“, kiti pinigus laiko net ne fizinėje, o išmaniajame telefone įdiegtoje elektroninėje piniginėje. Ekspertai – „Citadele“ banko valdybos narė Rūta Ežerskienė, psichologė Viktorija Bartkutė-Vyšniauskienė ir doc. dr. Jurga Bučaitė-Vilkė – dalinasi ryškiausiais skirtingų kartų finansiniais įpročiais ir pasakoja to priežastis.
       2023-10-02 16:00:07

„Password“ keičia „passphrase“: atnaujintos slaptažodžių kūrimo rekomendacijos

Tobulėjant kibernetinių nusikaltėlių atakoms, vis daugiau dėmesio skiriama būdams, kaip nuo jų apsisaugoti. Vienas dažniausiai naudojamų, žinoma, yra paskyras internete apsaugantys slaptažodžiai.
       2023-09-29 19:31:44

Elektromobilis, hibridas ar vidaus degimo variklis? Kaip pasirinkti automobilį?

Koks automobilis pats patraukliausias kasdieniniam naudojimui? Visi giria elektromobilius, bet ar pakaks vieno įkrovimo kelionei prie jūros? O galbūt hibridas? Daug kas mano, jog tai protingas kompromisas tarp efektyvumo ir ekologijos.
       2023-09-29 14:17:13

Tamsūs vakarai – ne priežastis išlaidauti. Kaip sumažinti elektros sąskaitą

Trumpėjant dienoms ir ilgėjant tamsiam paros metui vis daugiau laiko praleidžiame namuose, su šeima. Tai lemia ir didesnes elektros sąskaitas – ne tik ilgiau laikome įjungtą apšvietimą, bet ir ilgesnes valandas praleidžiame prie televizoriaus ar elektrinės viryklės.
       2023-09-27 16:56:13

Atostogų biudžetas: ar lietuviai moka planuoti išlaidas?

Nors lietuviai vėl keliones planuoja iš anksto, dažniausiai atostogoms jie išleidžia daugiau nei tikisi. Remiantis „Tez Tour“ užsakymu atliktos reprezentatyvios keliautojų apklausos duomenimis, 48 proc. respondentų atostogoms planuoja išleisti iki 600 eurų asmeniui.
       2023-09-22 16:02:31

Kiek laiko automobilį verta drausti kasko?

Rugpjūčio mėnesį net kelissyk siautusi stichija negailėjo nei pastatų, nei automobilių. Pastarųjų savininkams audrų padaryta žala sudarė kone pusę visų registruotų žalų. Tačiau į draudimo išmokas pretenduoja tik tie, kurie apsidraudė automobilius kasko draudimu.
       2023-09-21 18:21:46

Vilnius turės didžiausią šilumos siurblį Baltijos regione

AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) pradėjo statyti galingiausią absorbcinį šilumos siurblį (AŠS) Baltijos regione, kuris padidins biokuro katilo efektyvumą ir leis panaudoti gamybos metu susidarančią atliekinę šilumą.
       2023-09-21 15:10:01

Viena klaida, ir grybus galėsit išmesti – ko nedaryti ruošiant jų atsargas

Auštantis ruduo jau dovanoja gausų miško gėrybių derlių – grybų kepuraitės pamažu užkloja ne tik samanas giriose, bet ir parduotuvių lentynas, kur gyventojai grybauti užsuka kone dar dažniau.
       2023-09-19 18:24:36

Nuo virusinių ligų apsaugos rankų plovimas: kaip taisyklingai jas plauti?

Įsibėgėjant rudens sezonui, vis sparčiau auga rizika susirgti virusinėmis ligomis kaip gripas ar koronavirusas. Vienos geriausių apsaugos priemonių – tai imuniteto stiprinimas ir skiepai, tačiau „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė išskiria ir kitą, dažnai pamirštamą priemonę – higienos laikymąsi.
       2023-09-19 11:26:54

Gyventojų siaubas – kas valandą šalyje užliejama bent po vieną būstą

Viena iš dažniausių būsto žalų priežasčių yra užliejimai, su kuriais gyventojai susiduria kiekvieną dieną. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, kasdien šalyje yra užliejama vidutiniškai po 28 būstus.
       2023-09-18 12:33:43

Soros – ateities augalai, maistingumu lenkiantys javus?

Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 2023 metus paskelbė tarptautiniais sorų metais (IYM 2023). #IYM2023 siekiama kalbėti apie sorų naudą mitybai bei sveikatai ir jų tinkamumą augti nepalankiomis ir kintančio klimato sąlygomis.
       2023-09-17 15:42:18

Kaip atlikti nepriekaištingą makiažą su vos keliomis priemonėmis

Be makiažo nė dienos neįsivaizduojantys žmonės dažniausiai savo kosmetinėse turi begales produktų. Visgi, nors neretai kyla pagunda pirkti naujus produktus, savo grožio rutiną paįvairinti galima ir su jau turimais produktais.
       2023-09-17 14:25:43

LNDT pristatys naują Yanos Ross spektaklį „Apmąstant omarą“

Pastaruoju metu retai Lietuvoje spektaklius statanti ir su septyniais kitais menininkais savo vadovavimo kadenciją Ciuricho teatrui (Schauspielhaus Zürich) baigianti Yana Ross rugsėjo mėnesį žiūrovus pakvies į premjerą „Apmąstant omarą“ Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje.
       2023-09-15 15:43:53

Maistas ir medžiotojai veja laukinius gyvūnus į kelius – artėja aktyvumo pikas

Ruduo – kone klastingiausias laikotarpis vairuotojams. Po vasaros į gatves sugrįžta didesni eismo srautai, ilgėja tamsusis paros metas, padažnėja krituliai.
       2023-09-15 10:50:38

Dirbtinį intelektą pasitelkia ir finansiniai sukčiai – nepraraskite budrumo

Dirbtinis intelektas (DI) sparčiai skverbiasi į pačias įvairiausias gyvenimo sritis – šiandien jis pasitelkiamas ne tik surinkti informaciją ar parengti dokumentus, jau pasigirsta ir kalbų apie mėginimą DI įdarbinti įmonės vadovais ar fondų valdytojais.
       2023-09-15 10:42:37

Vos 25 centai už kilogramą bulvių garantuos gardžius ir pigius pietus

Savaitgalis daugeliui yra tas metas, kai atsiranda daugiau laiko apsipirkimui ir galima neskubant įsigyti ne tik kasdienių maisto produktų, bet ir ilgo galiojimo prekių.
       2023-09-14 16:23:33

Dizainerė pataria, kaip įrengti studento būstą turint nedidelį biudžetą

Jaukaus ir praktiško studento būsto įrengimui didelių išlaidų tikrai neprireiks. Dažnai pakanka tik kūrybiškumo ir kelių detalių, kad sukurtumėte patogias gyvenimo sąlygas.
       2023-09-14 16:12:10

Stabligė – kaustanti liga

„Prevencija netūrėtų būti pakabinta tik ant sveikatos priežiūros sistemos, šeimos gydytojų komandos, bet mums reikėtų pasidalinti šia atsakomybe su socialiniu sektoriumi ir visuomenės sveikatos biurais“, – teigia šeimos gydytoja Jolanta Sauserienė.
       2023-09-14 16:08:17

Dirbti ar nedirbti sulaukus pensinio amžiaus?

Atrodytų, kad atsakymas aiškus – tie asmenys, kurie uždirba mažiau ir kurių laukia mažesnės pensinės išmokos, turėtų dažniau pasilikti darbo rinkoje sulaukę pensinio amžiaus.
       2023-09-13 18:49:13

Blokuojami 53 IP adresai, kuriais pasiekiami Rusijos propagandiniai kanalai

2023 m. rugsėjo 13 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą blokuoti 53 IP adresus, kuriais sudaroma galimybė žiūrėti Lietuvos Respublikoje draudžiamas transliuoti pagrindines Kremliaus propagandos televizijos programas.
       2023-09-13 10:13:23

„iPhone 15“ serijos įrenginiai: tokią laisvę „Apple“ duoda retai

Rugsėjo 12-tąją, antradienį technologijų milžinė „Apple“ surengė laukiamiausią metų renginį – tiesioginėje transliacijoje pristatė naujausius įrenginius. Jame „iPhone“ gerbėjai pagaliau galėjo išvysti ir netrukus rinkoje pasirodysiančius 15 kartos išmaniuosius telefonus.
       2023-09-12 13:34:22

Ekspertas apie dirbtinio intelekto įrankius verslui: leisti?

Nors aplink apstu pavyzdžių, kaip dirbtinis intelektas (DI) padeda sukurti sėkmingą reklaminę kampaniją, pameta gerų idėjų verslo plėtrai, duoda rekomendacijų, kaip sutrumpinti darbuotojų priėmimo į darbą procedūras,
       2023-09-12 13:31:25

Atsisakius šio įpročio, jūsų telefono baterija tarnaus gerokai ilgiau

Neretai širdis nukrenta į kulnus, kai ne laiku ir ne vietoje išsikrauna išmanusis telefonas. Ar tai nutiktų lankantis svetimoje šalyje ir neturint navigacijos, ar stovint eilėje prie kasos be mokėjimo kortelės – nerimą pajunta dauguma.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.