iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija iliustracija
Naujienos

Didėjantis lietuvių mobilumas keičia suvokimą apie kelionės į darbą trukmę

2016-09-26 15:05:33

Visame pasaulyje įprasta į darbą važiuoti keliasdešimt ar daugiau nei 100 kilometrų. Europos didmiesčių gyventojai tokioje kelionėje užtrunka net kelias valandas. Tuo tarpu lietuviai yra sėslesni, nors pastaruoju metu vejamės europiečius.

foto

Asmuo, gyvenantis sostinėje, bet kasdien važiuojantis dirbti į Kauną arba atvirkščiai, nuostabos jau nekelia.

Europos Sąjungos statistikos tarnybos „Eurostat“ duomenimis, 20 proc. Londono priemiesčių gyventojų daugiau negu dvi valandas per dieną praleidžia keliaudami į darbą ir atgal iš jo. Šis skaičius sudaro vieną dieną per savaitę. Vokietijoje 37 proc. visų gyventojų kasdien bent po valandą praleidžia kelyje. Panaši tendencija vyrauja visoje Europoje, tik italai gali pasigirti – vidutinė jų keliavimo į darbą trukmė siekia 23 minutes.

Renkasi darbovietę, bet ne miestą

Kaune įsikūrusios tarptautinės duomenų valdymo bendrovės „Callcredit Information Group“ padalinio vadovas Dainius Aksinavičius sako, kad jų įmonėje taip pat yra dirbančiųjų, kasdien į darbą atvykstančių iš kitų miestų. „Turime darbuotojų, kasdien į biurą atvažiuojančių iš kitų miestų, konkrečiau – Vilniaus ir Elektrėnų. Labai džiugina darbuotojų motyvacija dirbti mūsų įmonėje, nepaisant skiriančio atstumo. Sudarome sąlygas tam, kad žmonės norėtų dirbti pas mus ir siekiame pritraukti geriausius specialistus, todėl mums nėra svarbi jų gyvenamoji vieta“, – pasakoja D. Aksinavičius.

Kiekvieną rytą kauniečiai vyksta į darbą Vilniuje, Šiauliuose, Panevėžyje ar Klaipėdoje, o sostinės gyventojai darbus atranda Kaune. Tai keičia susiformavusį požiūrį apie priimtiną atstumą iki darbo vietos, nes lietuviai renkasi karjeros galimybę ir nesuka galvos dėl laiko, praleidžiamo kelionėje į darbą.

Darbo diena prasideda anksti

Ketverius metus įmonėje „Callcredit Information Group“ dirbantis Rimvydas gyvena Elektrėnuose, o į darbą Kaune kasdien vyksta autobusu. „Pasirinkau darbą, o ne gyvenamąją vietą. Anksčiau gyvenau ir dirbau Vilniuje, tačiau vėliau dėl šeimyninių aplinkybių persikėliau į Elektrėnus, kuriuose jau tada kaip vieną iš teigiamų alternatyvų įžvelgiau galimybę dirbti tiek Vilniuje, tiek Kaune“, – pasakoja pašnekovas.

Rimvydo diena prasideda anksti – 6 valandą ryte, tačiau Kaune jis atsiduria dar prieš darbo pradžią. „Turiu galimybę dirbti iš namų. Vieną žiemą, užėjus dideliems šalčiams, įmonės vadovas pasiūlė šią alternatyvą“, – pasakoja Rimvydas.

Personalo atrankos įmonės „Alliance for Recruitment“ partneris Andrius Francas sako, kad darbovietės pasirinkimas – žmogaus valioje. Specialistas teigia, kad jei asmuo ieško darbo Vilniuje, tikimybė, kad jis gaus atitinkamą pasiūlymą dirbti Kaune – nedidelė, tačiau yra. „Tokiais atvejais daug bendraujame su kandidatu ir aiškinamės ar jis turi šaknų tame mieste, ar nori pradėti karjerą naujoje vietoje“, – pasakoja jis,

Kaunas vejasi Vilnių

Pastaruoju metu Kaune kuriasi daug tarptautinių kompanijų, savo padalinius čia steigia sostinės įmonės. Tuo pačiu didėja konkurencija dėl darbuotojų – stengiamasi pritraukti naujus ir išlaikyti turimus.

A. Francas sako šiuo metu pastebintis suaktyvėjusią Kauno darbo rinką. „Konkurenciją didina gamybinių įmonių atsiradimas, paslaugų centrų atėjimas bei naujų IT kompanijų steigimasis“, – sako jis. Nors skirtumai tarp dviejų didžiausių Lietuvos miestų išlieka, tačiau pasak specialisto, Kaune jaučiamas didesnis pagyvėjimas ir pasikeitęs vietos valdžios požiūris.

„Pagrindinis skirtumas yra tas, kad Vilniuje vis dar yra daugiau patrauklių darbdavių ir užsienio įmonių centrinių būstinių. Kuriant miestą, kaip patrauklią lokaciją naujų darbo vietų kūrimui, labai svarbus ir savivaldybės požiūris į miesto plėtrą bei perspektyvas, todėl džiugu, kad šioje srityje Kaune vyksta dideli pokyčiai“, – pasakoja A. Francas.

Patirtis vertingesnė už sukeltus nepatogumus

„Callcredit Information Group“ skaitmeninės rinkodaros asistentė Gintarė sostinėje gyvena penkerius metus. Šiek tiek mažiau negu pusę metų kasdien į darbą mergina vyksta traukiniu. „Darbą Kaune pasirinkau dėl patirties – norėjau daugiau išmokti apie skaitmeninę rinkodarą ir manau, kad dabartinė mano darbovietė – ideali vieta mokytis. Kiekvieną dieną dirbu su skirtingų dydžių kompanijomis ir bendrauju su komanda, esančia Jungtinėje Karalystėje“, – pasakoja Gintarė.

Į darbą kasdien išvykstanti pusė aštuonių ryte, o į namus atkeliaujanti aštuntą valandą vakare, Gintarė sako, toks važinėjimas kelia nepatogumų, tačiau pirmenybę mergina teikia patirčiai ir žiūri į ilgalaikę karjeros perspektyvą. A. Francas pastebi, kad vadovaujančio lygio darbuotojų tarpe yra daugiau važinėjančių iš Vilniaus į Kauną. „Specialistai labiau juda iš Kauno į sostinę, tačiau Kaune besikuriant naujoms tarptautinėms įmonėms, važinėjančių darbuotojų skaičius tik didės“, – prognozuoja jis.

Kiekvieną dieną maršrutu Vilnius – Kaunas migruojantys darbuotojai retai susimąsto apie galimybę persikelti į miestą, kuriame dirba. Didesnis atstumas netampa našta ar problema. „Žinau kelis atvejus, kai darbuotojai jau 10 metų važinėja iš Vilniaus į Kauną ir iš Kauno į Vilnių. Jei žmogus turi šeimą ir namus – nėra taip paprasta viską perkelti kitur“, – sako A. Francas.

„Callcredit Information Group“ duomenų bazių inžinierius Andrius gavęs pasiūlymą dirbti Kaune, pirmąją darbo dieną susikrovė daiktus ir iš Vilniaus persikėlė į laikinąją sostinę. „Didžiausią įtaką padarė laiko išnaudojimo galimybės. Vietoje kelionės iš Vilniaus į Kauną ir atgal aš pasirinkau šį laiką išnaudoti savo mėgstamai veiklai. Be to, aš neturiu didelių finansinių įsipareigojimų bankams, dar nesu sukūręs šeimos, taigi galiu sau leisti tokius eksperimentus. Esu vilnietis – čia gimiau, augau ir studijavau, todėl man norėjosi pažiūrėti kaip gyvena kiti miestai“, – savo pasirinkimą aiškina Andrius.

Užsienyje – normali praktika

„Callcredit Information Group“ komunikacijos specialistė Eglė į darbą taip pat važiuoja iš Vilniaus. Ketverius metus įmonėje dirbanti mergina teigia, kad prie kelionių yra pripratusi. „Gyvenau Jonavoje, kai pradėjau dirbti šioje įmonėje, todėl važinėjimas į darbą man buvo tapęs įprastu dalyku. Persikrausčiusi į Vilnių net nemąsčiau keisti darbovietės, nes čia jaučiuosi vertinama ir turiu galimybę tobulėti“, – sako Eglė.

„Callcredit Information Group“ pagrindinis biuras yra įsikūręs Jungtinėje Karalystėje, todėl Eglei dažnai tenka bendrauti su kolegomis britais. „ Jiems keliauti į ir iš darbo bent jau valandą laiko yra visiškai normalus dalykas. Daug mūsų kolegų gyvena toliau nuo Lidso, kur yra įsikūręs pagrindinis įmonės biuras ir kelionės traukiniais yra tiesiog neišvengiamos“, - pasakoja Eglė.

Nacionalinės statistikos departamento duomenimis, vidutinė brito važiavimo į darbą trukmė išaugo iki 54 minučių. Tuo tarpu pasaulio vidurkis yra apie 40 minučių. Pusantro milijono britų kasdien į darbą keliauja daugiau negu tris valandas. Departamento užsakyto tyrimo metu paaiškėjo, kokios specialybės atstovai į darbą važiuoja ilgiausiai – tai buhalteriai (75 minutės) ir IT darbuotojai (65,6 minutės).

„Nuo Londono iki Lidso, yra daugiau nei 300 kilometrų atstumas. Didžioji dalis „Callcredit Information Group“ vadovų gyvena prie Londono, todėl vienos valandos kelionės jiems yra įprastas dalykas ir kolegai britui tikrai nepasiskųsi, kad kasdien važinėji iš Vilniaus“, – juokauja Eglė.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų el. paštas:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
iliustracija2019-08-22 17:23:09

Kokie ženklai rodo, kad atėjo laikas įsigyti naują šaldytuvą

Paprastai buitinę techniką keičiame nauja tada, kai ji nepataisomai sugenda. Vienas ilgiausiai naudojamų buities prietaisų yra šaldytuvas. Jis retai kada pats duoda aiškų signalą apie artėjantį laiką jį remontuoti arba apskritai pakeisti nauju.
iliustracija2019-08-22 17:16:00

„airBaltic“ specialia dovana pagerbė Baltijos kelio 30-metį

Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ šiandien pasveikino partnerius ir darbuotojus tarptautiniame Rygos oro uoste, kur vyko renginys, skirtas pagerbti rugpjūčio 23 d. minimam Baltijos kelio 30-mečiui. Šia proga kompanija Baltijos šalims padovanojo šių šalių vėliavomis puoštus lėktuvus ir Baltijos keliui skirtą dainą.
iliustracija2019-08-21 13:43:25

Vėlinės paskelbtos ne darbo diena

Seimas priėmė Darbo kodekso pataisas (projektas Nr. XIIP-4833(2), kuriomis nutarta nuo 2020 m. lapkričio 2-ąją – Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dieną, įtraukti į švenčių sąrašą ir ją paskelbti ne darbo diena. Už naujas teisės akto nuostatas balsavo 57 Seimo nariai, prieš buvo 10, susilaikė 24 parlamentarai.
iliustracija2019-08-20 19:23:36

Po metų iš saulės elektrą gaminsis penkiskart daugiau gyventojų

Elektrą iš saulės kitų metų pabaigoje gaminsis per 10 tūkst. gyventojų – tai penkiskart didesnis gaminančių vartotojų skaičius, nei šiuo metu. Tokiam proveržiui kelią atvėrė nutolusių saulės elektrinių įteisinimas ir numatoma finansinė parama jų įrengimui.
iliustracija2019-08-20 19:18:57

Kokiais būdais be antivirusinių programėlių galima apsaugoti savo išmanųjį?

Šiais laikais, kai didžiąją dalį duomenų laikome skaitmeninėje erdvėje, išmaniojo saugumas turėtų būti aktualus kiekvienam vartotojui. Visiems geriausiai žinomas būdas, kaip apsaugoti bet kokį įrenginį nuo įsilaužėlių – antivirusinės programos.
iliustracija2019-08-20 19:16:42

Būsto paieška studentui: kodėl verta pirkti nuosavą?

Paskutinis vasaros mėnuo – laikas, kuomet į didžiuosius Lietuvos miestus, daugiausia sostinę, po vasaros atostogų sugrįžta studentai. Dažnas jų padedant tėvams ieško būsto, kuriam kelia esminius kriterijus.
iliustracija2019-08-16 18:38:48

Atostogų paskui vietinius: kur rudenį pasitinka pietų europiečiai?

Nuo Portugalijos Algarvės iki Graikijos Peloponeso – Pietų Europoje rudenį pasitinka tie, kurie mėgsta šilumą, ramybę, tobulo grožio paplūdimius ir skanų maistą: nuo čili festivalio iki pagal slaptą receptą gaminamų desertų.
iliustracija2019-08-16 18:35:15

Minint 25-ąjį išmaniojo telefono gimtadienį: 10 stebinančių faktų

Lygiai prieš ketvirtį amžiaus, rugpjūčio 16-ąją, prekyboje JAV pasirodė pirmasis telefonas, kuris atitiko išmaniojo apibrėžimą: galėjo ne tik skambinti, bet ir turėjo papildomų funkcijų, leido naudotis internetu ir atsisiųstomis programėlėmis.
iliustracija2019-08-14 16:29:03

Kaip pavėžėjai užtikrina jūsų saugumą: 5 patikimiausi automobiliai

Automobilių pramonė užtikrindama patikimumą ir saugumą pastaraisiais metais žengė didžiulį šuolį. Tuo įsitikinę autoservisų specialistai, kartu perspėjantys, jog reguliari transporto priemonių priežiūra vis dar nėra pakankamai „madinga“.
iliustracija2019-08-14 16:25:34

Ateities miestas – toks, kuriame viską pasiekti užteks 20 minučių

Keletą pastarųjų dešimtmečių Vakaruose vyravęs miesto modelis, kai gyvenamosios, darbo laisvalaikio, komercinės ir kultūrinės zonos buvo atskirtos, o susisiekimą tarp jų geriausiai užtikrino nuosavas automobilis, nyksta.
iliustracija2019-08-14 16:22:23

Pirmasis garso įrašas pasaulyje: kaip garsas veikia ir atrodo šiandien

Prieš 142 metus amerikiečių mokslininkas ir išradėjas Tomas Edisonas sukūrė pirmuosius, tuomet visiškai neįtikėtino ir pasaulį nustebinusio išradimo, prototipus. Fonografu pavadintas prietaisas galėjo ne tik įrašyti garsą, bet ir jį netrukus atkurti.
iliustracija2019-08-14 16:19:55

Ruošiatės atostogoms? Nepamirškite pasirūpinti savo augalais

Vasarą daugybė žmonių išvažiuoja atostogauti, namus neretai palikdami savaitei ar dviem. Vienas didžiausių galvosūkių – ką daryti su augalais, kurie reikalauja nuolatinės priežiūros. Išvažiuojant į ilgesnę kelionę, populiaru juos palikti kaimynų priežiūrai. Tačiau galimybė tam ne visuomet yra, ypač atostogų sezonu.
iliustracija2019-08-13 16:49:16

Lietuvos keliuose apstu „nematomų“ automobilių

Rinkdamiesi automobilį Lietuvos gyventojai pirmiausiai vertina techninius jo parametrus ir kainą, o labiausiai mėgstamos spalvos yra tamsios bei konservatyvios. Tai patvirtina ir „Regitros“ duomenys: net 40 proc. visų 2018 m. šalyje pirmą kartą registruotų lengvųjų automobilių buvo pilkos spalvos.
iliustracija2019-08-13 16:46:51

Išsaugoti regėjimą padeda paprastos taisyklės: ką dažniausiai pamirštame?

Kartais jausti akių skausmą, pastebėti raudonį ar po ilgo įtempto darbo prie kompiuterio vaizdą matyti tarsi per miglą – daugelis turbūt susidūrė su tokiais akių nuovargio simptomais.
iliustracija2019-08-13 16:44:04

Esate kairiarankis? Užteks kankintis – tegul įrenginiai prisitaiko prie jūsų

Žirklės, gitara, užrašinė, liniuotė, čiaupas, skardinių atidarytuvas – kaip manote, ką visa tai turi bendro? Atsakymą jums gali pasufleruoti šiandien minima proga – Tarptautinė kairiarankių diena. Įprastai šie ir daugybė kitų kasdien mūsų naudojamų daiktų būna pritaikyti dešiniarankiams. Ne išimtis ir technologijos.
iliustracija2019-08-13 16:40:40

Elektros rinkoje didmeninė elektros kaina Baltijos šalyse toliau krenta

Elektros energijos kainos Baltijos šalyse mažėja jau antrą savaitę iš eilės. Jas žemyn traukia regione išaugusios elektros energijos gamybos apimtys ir pingančios gamybai naudojamos žaliavos.
iliustracija2019-08-13 16:37:53

Kodų korteles visiškai pakeis saugesni prisijungimo būdai

Nuo rugsėjo 10 d. „Luminor“ klientai prisijungti prie banko internete bei tvirtinti mokėjimus galės naudodamiesi nemokama programėle „Smart-ID“, mobiliuoju parašu, elektroniniu parašu arba kodų generatoriumi. Kodų kortelės nuo tos dienos nebegalios ir klientai negalės su jomis atlikti jokių banko operacijų.
iliustracija2019-08-12 15:55:38

Socialiniuose tinkluose plinta medikų atlikto eksperimento vaizdo įrašas

Socialiniame tinkle “Facebook” jau trečdalis milijono lietuvių peržiūrėjo Krizių tyrimo centro filmuotą eksperimentą, kurio metu viešoje vietoje susmunka žmogus. Praeiviai reaguoja gan vangiai, neatlieka nė vieno šioje situacijoje būtino veiksmo, maža to, net neskambina greitajai medicinos pagalbai.
iliustracija2019-08-12 15:42:26

Pataria teisininkė: ką reikia žinoti prieš pradedant verslą?

Dažniausiai pradedantys verslininkai daugiausiai dėmesio skiria verslo plano kūrimui ir investicijų paieškoms. Tačiau teisės specialistai pataria visų pirma pasirūpinti savo intelektinės nuosavybės apsauga ir tik tada toliau vystyti veiklą.
iliustracija2019-08-12 08:33:40

Atostogos užsienyje su vaikais: kokias rizikas tėvai užmiršta

Vasarą su atžalomis atostogaujančios šeimos užsienyje dažniau nei Lietuvoje patiria rimtus iššūkius dėl vaikų sveikatos ar nelaimingų atsitikimų. Draudikai atkreipia dėmesį, kad užsienyje vaikai šiemet dažniausiai kenčia nuo ausų uždegimų ir ūmių peršalimų, žarnyno virusų, alerginių reakcijų bei traumų.
iliustracija2019-08-12 08:27:58

Atostogos tobulų saulėlydžių saloje: kurortas, kupinas laisvės dvelksmo

Viena iš įdomiausių vietų Europoje, į kurią iš Vilniaus galima nuskristi lėktuvu, yra nedidelė sala Viduržemio jūroje – Ispanijai priklausanti Menorka. Gyvenimo ritmą čia diktuoja vanduo: saloje yra vienas didžiausių natūralių uostų pasaulyje, stūkso įspūdingi dar XIX a. menantys švyturiai, o sostinėje veikia vandens taksi.
iliustracija2019-08-11 18:43:39

NT galvosūkis – būstas su pilna ar daline apdaila?

Jei gyvenime pritrūkote iššūkių, kraustykitės į naujus namus. Daugeliui šis procesas tampa tikru išbandymu – kokį būstą rinktis, kurioje vietoje, kokį biudžetą jam galite skirti ir galiausiai – kaip nauji namai turėtų atrodyti? Jei sklandžiai įveikėte etapus susijusius su būsto tipu, jo kaina ir pageidautina lokacija, vis dar laukia namų įrengimo galvosūkis.
iliustracija2019-08-11 18:36:30

„airBaltic“ pristato specialų lietuvišką lėktuvo dizainą

Dėl augančio oro linijų bendrovės „airBaltic“ paslaugų poreikio Lietuvoje, kompanija sukūrė specialų savo lėktuvo „Airbus A220-300“ dizainą. Šis „airBaltic“ orlaivis nudažytas Lietuvos vėliavos spalvomis ir pavadintas Vilniaus vardu.
iliustracija2019-08-11 14:22:38

Sezonas įsibėgėja: 4 išmanūs patarimai grybautojams

Anksti prasidėjusi vasara ir lietinga rugpjūčio pradžia kelia džiaugsmą grybautojams – šiais metais miškuose bei pievose gausu įspūdingų laimikių. Jei artėjantį savaitgalį ketinate grybauti, technologijų ekspertai pataria su savimi pasiimti ne tik pintinę, bet ir išmanųjį telefoną.
iliustracija2019-08-05 19:08:59

Saulės jėgainė ant stogo – didelė grėsmė kilus gaisrui?

Dar dabar nerimsta aistros dėl pavasarį vykusio gaisro vienoje Norvegijos įmonių, kurios stogas buvo padengtas saulės moduliais. Sudėtingas gaisro gesinimas sukėlė nesibaigiančias diskusijas, ar saulės moduliai galėjo apsunkinti ugniagesių darbą.
iliustracija2019-08-05 19:04:55

Dviračių vairuotojų įpročiai neramina: kas penktas išnyksta tamsoje

Beveik 40 proc. dviratininkų gatvėmis važinėja be privalomų atšvaitų. Kitų matomumą kelyje garantuojančių priemonių – dviračio žibintų ar drabužių su šviesą atspindinčiomis detalėmis – naudojimas dar retesnis.
iliustracija2019-08-05 19:00:01

Aviacijos ekspertai paaiškino, kodėl vėluoja lėktuvai ir kokios keleivių teisės

Nors statistika rodo, kad vėluojančių lėktuvų tenka laukti ne taip ir ilgai, taip tikrai gali neatrodyti tiems, kurie yra patekę tarp tų nelaimingųjų, kurių skrydis buvo atidėtas ir teko šiek tiek palaukti.
iliustracija2019-08-05 18:45:39

Kaip neprarasti svarbios informacijos, kai keičiame išmanųjį telefoną

Naujo išmaniojo telefono įsigijimas sukelia džiaugsmą kiekvienam. Tačiau šią emociją netrukus keičia nerimas prisiminus, kad reikės kažkokiu būdu išsaugoti senajame įrenginyje esančius duomenis.
iliustracija2019-08-05 18:42:01

Pataria pradedantiems verslą: idėjomis reikia dalintis

Dažnai kalbama, kad verslams, kurie nepasiduos skaitmenizacijai, nulemta pralaimėti konkurencinę kovą. Tačiau ekspertai pabrėžia, jog pati savaime ji pranašumo negarantuoja, daug svarbiau – dalintis idėjomis ir tartis su rinkos senbuviais.
iliustracija2019-08-05 18:37:49

Lietuviška mašininio vertimo sistema pralenkė „Google“, „Microsoft“ ir kitus

Lietuviška vertimo sistema, kurią sukūrė „Tilde“ komanda, pasauliniame vertimo mašinų konkurse WMT („World Machine Translation“) buvo pripažinta geriausia lietuvių–anglų bei anglų–lietuvių vertimų kategorijoje.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama