Naujienos

Daiktų dalijimosi platformos kūrėjai keliasi į Kauną dėl IT specialistų

2016-10-05 12:44:17

Bespręsdami gyvenimišką problemą ir sostinėje verslą įkūrę jauni verslininkai naujų galimybių Dalinuosi.lt plėtrai dairosi Kaune ir neabejoja čia vystomos inovacijų ekosistemos pajėgumu. Per 20 tūkst. registruotų vartotojų turinti socialinių inovacijų srities svetainė supažindina norinčius išnuomoti daiktus ir buria atsakingų vartotojų bendruomenę.

foto

UAB „Dalinuosi.lt“ kūrėjai Paulius Valatkevičius ir Mantas Živačevskis. Nuotrauka UAB „Dalinuosi.lt“

Jau šiandien įmonės komanda savo daiktus kraunasi Kauno mokslo ir technologijų parko patalpose, „Santakos“ slėnyje.

Įveikė skeptikų abejones

„Žinote tą situaciją, kai draugai skolinasi ar keičiasi daiktais? Jei pamiršta grąžinti, kartais būna nepatogu priminti arba neaišku, kokio atlygio paprašyti. Ši draugo Paulius įžvelgta problema pastūmėjo sukurti svetainę, kurioje galima nuomoti savo daiktus ir taip ji išsivystė į dalijimosi ekonomikos platformą“, - apie verslo pradžią pasakoja Mantas Živačevskis, UAB „Dalinuosi.lt“ IT skyriaus vadovas.

Nors iš pradžių į jaunuolių sumanymą lietuviai žvelgė skeptiškai – interneto vartotojai bijojo, kad daiktai nesugrįš pas šeimininkus, tačiau sėkmingi užsienio pavyzdžiai ir kantrybė leido verslui įleisti šaknis. Prieš 4 m. įmonę kūrę neseniai bakalauro studijas baigę alytiškiai dar neturėjo net tokių saugiklių kaip interneto bendruomenės palaikymas, negalėjo pasiūlyti greitai ir patogiai apdrausti skolinamus daiktus.

Šiandien Dalinuosi.lt turi per 20 tūkst. užregistravusių vartotojų, siūlo nuomai daugiau nei 2,6 tūkst. daiktų. Per mėnesį įvyksta daugiau nei 100 atvejų, kai žmonės išnuomoja arba suranda tai, ko ieškojo. „Stengiamės užtikrinti saugų ir sklandų nuomos procesą, įskaitant pinigų pervedimą, automatiškai sugeneruojame nuomos sutartį. Be to, dirbame su vienu iš didžiausių šalyje draudimu, siūlome savininkams apdrausti tam tikrus daiktus, kad pavyktų išvengti vagystės ar apgadinimo atvejų“, - sako M. Živačevskis.

Atskleidžia sezoninius lietuvių poreikius

Verslininkas pastebi, kad lietuvių nuomojamų daiktų populiarumas priklauso nuo sezono – pavyzdžiui, vasaroms trumpam iš svečių šalių grįžtantys tautiečiai nuomojasi automobilius. Žiemą žmonės daugiau laiko praleidžia namuose, tuo metu išauga susidomėjimas video žaidimų konsolėmis. Visuomet dėmesio sulaukia veiksmo kameros „GoPro“, kita vaizdo technika. Dalinuosi.lt patirtis parodė, kad Lietuvoje yra susiformavusi stipri profesionalių fotografų bendruomenė, kuri dalijasi reikiama įranga ir patarimais, tokiu pavyzdžiu užkrėsdama ir kitus.

Platformos vystytojai idėjų svetainės tobulinimui semiasi iš vartotojų ir investuotojų atsiliepimų bei savo patirties skolinant ir skolinantis daiktus. „Esame savo platformą išnagrinėję iš vartotojų pozicijų. Nuomodami daiktus pastebėjome, kad kai kurie iš jų gana greitai atsiperka ir praverčia labiau nei dūlėtų spintoje. Pavyzdžiui, projektoriaus nuoma man atsipirko jau po pusantrų metų, žinoma, tai priklauso nuo daugelio aplinkybių“, - dalijasi patirtimi pašnekovas. Vyras dažniausiai į keliones išsiruošia su skolintomis veiksmo kameromis, nešiojama kolonėle.

Verslininkas sako, kad konkurentų kuriamai platformai Lietuvoje neturi. Vienas žinomiausių pasaulyje dalijimosi ekonomikos pavyzdžių, „Airbnb“ platforma, kurioje žmonės nuomoja savo būstą, įkvepia lietuvius plėsti savo kuriamos bendruomenės ratą. „Nors nuomojantys daiktus gauna pelną, tai yra puikus dalijimosi ekonomikos pavyzdys, kai kuriama pridėtinė vertė – mažinamas vartotojiškumas, skatinama suteikti daiktams ilgesnį gyvenimo laiką“, - pastebi vienas iš įmonės kūrėjų.

Sulaukė verslo angelų dėmesio

Jaunas verslininkas pastebi, kad auginant verslą daugeliu atveju gelbsti stipri komanda ir jos užsispyrimas įveikti kliūtis. Vis dėlto, ypač svarbus ir reikšmingas verslo plėtroje lūžio momentas buvo rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“ įkūrėjo Iljos Laurso investicijos ir vertingos įžvalgos dėl produkto vystymo.

„Tai mums atvėrė naujų galimybių duris ir padėjo išvystyti dabartinę platformą. Ypač reikšmingas yra I. Laurso įvertinimas – daug visko matęs žmogus pasitikėjo mumis ir mūsų idėja“, - pasakoja M. Živačevskis. Vieno žinomiausių Lietuvoje ir pasaulyje verslininkų I. Laurso suteikta patirtis leido įsitraukti į derybas su draudimo įmone dėl bendradarbiavimo.

Tolimesniuose įmonės planuose numatyta produkto plėtra Europoje, kad daiktų nuomos svetainė pritrauktų tarptautinę bendruomenę. Šiuo metu įmonė stiprina savo pozicijas didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir pažintis su Kauno mokslo ir technologijų parku paskatino įsilieti į inovatyvių įmonių bendruomenę. „Norime, kad žmonės žinotų, jog ne tik Vilniuje vyksta daug inovatyvių dalykų, Kaunas niekuo nenusileidžia“, - sako pašnekovas.

Tikisi pritraukti IT specialistus

„Kaunas labai didelis miestas ir žmonių, kurie dalijasi – daug. Kad būtų lengviau pasiekti talentingus žmones, būsime ir Vilniuje, ir laikinojoje sostinėje. KTU ruošia daugiausia ir vienus geriausių programuotojų visoje Lietuvoje, o Kauno mokslo ir technologijų parke įsikūrė labai daug IT įmonių, todėl šia sinergija ir pasinaudosime“, - įsitikinęs Parke besikuriantis verslininkas.

Kaune išplėtota verslo ekosistema, kuri su mieste įsikūrusių universitetų pagalba stiprėja ir visa ši bendruomenė atveria daug bendradarbiavimo, verslo auginimo ir investuotojų pritraukimo galimybių. Pašnekovas teigia, kad būtent idėjų tarp mokslininkų ir antreprenerių cirkuliacija tampa gyvybiškai svarbi šių dienų socialinių inovacijų srities verslui.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-05-25 10:59:01

1 valanda per dieną sportui: kodėl to reikia?

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas aktyviai judėti reikėtų bent 30 minučių per dieną. Tačiau norint būti dar sveikesniems – fizinei veiklai kasdien rekomenduojama skirti vieną valandą.
       2020-05-25 10:54:01

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 24 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 09:51:17

Vaikų mokymas važiuoti dviračiu – kokias užduotis privalo atlikti tėvai?

Ilgos dienos namuose tapo tikru šiltojo sezono iššūkiu mažiesiems. Jei ramių pasivaikščiojimų lauke neužtenka vaiko fizinio aktyvumo poreikiams išpildyti, specialistai pataria šį šeimos laiką išnaudoti linksmai, naudingai veiklai – mokymuisi važiuoti dviračiu.
       2020-05-23 09:49:15

Šalta sriuba: kuo galite pakeisti šaltibarščius?

Nors kol kas pavasaris pasižymi permainingais orais, visgi vos pasitaikius šiltesnei dienai ant daugelio stalo karaliauja šaltibarščiai. Tačiau atsigaivinti ir pasisotinti galima ne tik jau įprastais bei visų pamėgtais šaltibarščiais, bet ir kitomis šaltomis sriubomis.
       2020-05-23 09:20:46

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 22 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 07:57:34

Apsinuodijimas alkoholiu: ką daryti?

Galvos skausmas, pykinimas, svaigulys – tai, kas dažnai užklumpa ryte, jeigu vakarėlio metu buvo nesaikingai vartojamas alkoholis. „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad apsinuodijimo alkoholiu galime išvengti saikingai vartodami svaigiuosius gėrimus.
       2020-05-22 17:29:16

Eskedar Maštavičienė: „Kultūra yra išmokstamas, ne įgimtas dalykas“

„Iš prigimties visi žmonės esame vienodi. Skirtingas kultūras, kuriose gyvename, mes perimame iš aplinkos“, – įsitikinusi prieš trylika metų su pabėgėlių programa iš Etiopijos į Lietuvą atvykusi ir čia šeimą sukūrusi Eskedar Maštaviečienė.
       2020-05-22 17:18:39

Pomidorų padažas ir kečupas: kuo skiriasi ir kaip pasigaminti patiems?

Pomidorų padažą ko gero rasime kiekvieno tautiečio virtuvėje. Jį nesudėtingai galima pasigaminti patiems. Žinoma, padažas gali nebūti tokios intensyvios spalvos ir konsistencijos kaip pirktinis, visgi pamėginti verta.
       2020-05-22 16:48:40

Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Nors šalyje nuosekliai auga žmonių judumas ir dirbančiųjų skaičius, ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse koronaviruso pandemijos banga artėja link pabaigos. Geriausiai šiandien sekasi Estijai ir Lietuvai.
       2020-05-22 09:51:40

„Bitė“ ir „Telecentras“ pasirašė sutartį dėl „Mezon“ pardavimo

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – „Telecentras“) ir UAB „Bitė Lietuva“ (toliau – „Bitė“) pasirašė sutartį, pagal kurią „Bitė“ perka „Telecentro“ interneto, duomenų perdavimo ir IPTV verslą, plėtojamą su „Mezon“ prekės ženklu.
       2020-05-22 09:39:22

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 21 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 11.
       2020-05-22 09:02:30

Pokyčių ženklai darbe: kaip į juos reaguoti?

Pandemija, paskelbtas karantinas ir dėl to pasikeitusi ekonominė situacija neišvengiamai paveikė darbo rinką. Kol dalis darbuotojų derina darbą iš namų ir vaikų priežiūrą, kiti turi sukti galvą dėl iškilusios grėsmės jų darbo vietai ir ribotų galimybių keisti karjeros kryptį.
       2020-05-21 08:33:58

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 20 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 16.
       2020-05-20 16:29:12

Ištyrė Santaros klinikų darbuotojų jauseną darbe

Šių metų sausio pradžioje, dar prieš COVID-19 pandemijos protrūkį Lietuvoje, buvo atliktas Santaros klinikų personalo savijautos darbe tyrimas, kurį inicijavo Santaros klinikų gydytojų profesinės sąjunga.
       2020-05-20 15:37:58

Informacija apie COVID-19 epidemiologinę situaciją

VUL Santaros klinikose nuo gegužės 15 dienos padidėjo infekuotų pacientų srautas. Taip pat fiksuojami užsikrėtusiųjų koronavirusu COVID-19 medikų atvejai.
       2020-05-20 13:39:09

Nuo rugsėjo mokinius bus galima ugdyti šeimose

Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. vaikus bus galima mokyti ir namuose pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo bendrąsias programas. Projektą, kuriame nustatoma vaikų ugdymo šeimoje tvarka ir sąlygos, parengė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
       2020-05-20 13:34:30

Leistiną kultūros renginių dalyvių skaičių numatoma didinti palaipsniui

Vyriausybė pasitarime pritarė Kultūros renginių dalyvių (žiūrovų) skaičiaus didinimo planui. Sveikatos apsaugos ir Kultūros ministerijoms pavesta atsižvelgti į šio plano nuostatas teikiant Vyriausybei siūlymus dėl karantino režimo reikalavimų švelninimo.
       2020-05-20 10:24:43

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 19 diena

Jau antrą dieną iš eilės naujų ligos atvejų skaičius yra 15. Tai kelia nerimą. Ar nebus taip, kad laisvėjantis gyvenimas vėl privers imtis rimtesnių priemonių COVID-19 ligos plitimo stabdymui.
       2020-05-20 08:55:26

Grįžtantiems į biurus ar darželius – naujos elgesio taisyklės

Lietuvoje pamažu atsilaisvinant karantino apribojimams skirtingoms veikloms, gyventojai grįžta į ankstesnį ritmą. Nuo pirmadienio duris vėl atvėrė vaikų darželiai, o įmonės pradeda planuoti bent dalinį darbuotojų srautų sugrįžimą į biurus.
       2020-05-20 07:57:18

Po karantino į gatves – tik nuplovus langus ir patikrinus padangas

Laisvėjant karantino sąlygoms vis daugiau vairuotojų grįžta į gatves: už vairo sėda ne tik esant būtiniems atvejams, bet ir važiuoja į darbą. Draudikai pataria prieš sėdant už karantino laikotarpiu mažai naudoto automobilio vairo patikrinti tepalų kiekį, žibintų bei padangų būklę.
       2020-05-20 07:09:42

Kaunas inicijuoja Kelių eismo taisyklų papildymą: rezultatai kalba patys už save

Kelių eismo taisyklės netolimoje ateityje galėtų pasipildyti nauju horizontaliojo ženklinimo simboliu – rombo formos ženklu. Kauno savivaldybė kreipėsi į Susisiekimo ministeriją siūlydama jį įteisinti.
       2020-05-20 06:35:13

Seimas po pateikimo pritarė siūlymui įteisinti balsavimą internetu

Seimas svarstys siūlymą įteisinti balsavimą internetu. Tai siūloma Seimo rinkimų įstatymo pataisomis (projektas Nr. XIIIP-4840).
       2020-05-19 18:03:53

Kas sukurs darbo vietas dirbtiniam intelektui?

„Jaunam žmogui gali susidaryti įspūdis, kad ateityje už mus viską darys kompiuteris ir nebereikės specialistų. Tačiau tam, kad kompiuteriams sukurtume darbo vietas, specialistų reikės dar daugiau“.
       2020-05-19 17:56:04

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 18 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 15.
       2020-05-19 08:28:08

Nemokama saulės energija – ir elektromobiliams krauti?

Lietuvoje kasmet taikoma vis daugiau priemonių, skirtų atsinaujinančiai energetikai plėtoti. Specialistai teigia, jog sparčiausiai auga būtent saulės energijos panaudojimas.
       2020-05-18 17:55:39

Lietuvos koronaviruso valdymo statistika Europos šalių kontekste

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, Lietuvos rodikliai Europos šalių kontekste atskleidžia tinkamą koronaviruso (COVID-19) infekcijos valdymą mūsų šalyje.
       2020-05-18 11:39:56

Apie pieno perdirbėjų uždarbį ir pieno supirkimo kainas

Pieno perdirbimo įmonių finansiniai rodikliai 2019 metais. Informacija parengta pagal Nasdaq Baltijos biržos duomenis.
       2020-05-18 11:21:23

Gyventojai patys rinksis savo elektros energijos tiekėją

Įsigaliojus gegužės 7 d. Seimo priimtoms Elektros energetikos įstatymo pataisoms, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kurių vartotojai gali patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją.
       2020-05-18 07:33:22

3 klasikiniai itališki desertai, kuriuos pagaminti paprasčiau nei tiramisu

Pažintis su itališkais desertais daugeliui, ko gero, apsiriboja tik tiramisu. Tačiau šalis, garsėjanti lazdyno ir pistacijų riešutais, sūriu ir šokoladu, konditerius įkvėpė sukurti ne vieną klasika tapusį desertą.
       2020-05-17 13:30:27

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 16 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 7.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.