Naujienos

„Porsche“ centrui žaliąją elektros energiją tieks moderni saulės elektrinė

2016-11-09 07:20:46

Ant „Porsche“ centro stogo Vilniuje įrengta moderni saulės elektrinė, kuri tiesiogiai tiekia žaliąją elektros energiją čia įsikūrusio automobilių salono ir serviso reikmėms.

foto

Naujoji saulės elektrinė, kurią įrengė atsinaujinančios energijos sprendimų bendrovė „Modus energija“, papildė kitų pažangiame „Porsche“ centre įrengtų aplinkai draugiškų technologijų sąrašą.

„Tvarumas yra viena iš „Porsche“ pamatinių vertybių – tiek savo kasdienėje veikloje, tiek kurdamas ateities automobilius koncernas orientuojasi į ekologiškus, aplinką tausojančius sprendimus. Kiekvienas naujas gamintojo modelis pasižymi vis mažesnėmis energijos suvartojimo sąnaudomis, modelių linijoje jau įsitvirtino hibridinės sportinių automobilių versijos, o iki 2020-ųjų „Porsche“ pristatys serijinės gamybos sportinį elektromobilį „Mission E“, kuris gatvėmis keliaus visiškai neteršdamas aplinkos. Lietuvoje mes taip pat siekiame perteikti šią „Porsche“ draugiškumo aplinkai filosofiją ir žaliosios energijos naudojimas yra svarbus žingsnis link švaresnės ateities“, – sako „Porsche“ įgaliotosios atstovės Lietuvoje įmonės „Prime Auto“ direktorė Rasa Klimavičiūtė.

„Porsche“ centras Vilniuje tapo pirmuoju automobilių salonu Lietuvoje ir vienu pirmųjų pastatų apskritai, ant kurio stogo nemokamai įrengėme saulės elektrinę, o pastato savininkai pirks joje gaminamą žaliąją elektros energiją ir naudos ją išskirtinai tik pastato reikmėms. Tokį naują bendradarbiavimo modelį dar tik pradedame siūlyti Lietuvoje, tačiau jau matome didelį susidomėjimą, nes pastatų savininkams nereikė nė cento investicijų, kad galėtų pereiti prie žaliosios energijos naudojimo“, – aiškina „Modus Group“ priklausančios bendrovės „Modus energija“ direktorius Nikolaj Martyniuk.

Skaičiuojama, kad ant „Porsche“ stogo įrengta 13 kW galios elektrinė per metus pagamins apie 10 tūkst. kWh elektros energijos. Tai patenkins apie 3 proc. dideliu energiniu efektyvumu išsiskiriančio „Porsche“ centro pastato poreikių. Pasak R. Klimavičiūtės, ateityje šioje jėgainėje pagaminta ekologiška elektra galės būti naudojama ir būsimiesiems „Porsche“ elektromobiliams įkrauti.

Praėjusių metų vasarą Vilniuje duris atvėręs „Porsche“ centras tapo moderniausiu automobilių pardavimo salonu Baltijos šalyse. Jame naudojamos tokios bendrą pastato energinį efektyvumą ženkliai padidinančios technologijos kaip geoterminis šildymas ir vėsinimas, rekuperacinė vėdinimo sistema, šalčio sijos, o patalpų apšvietimo intensyvumas reguliuojamas pasitelkus itin taupius LED šviestuvus ir specialius daviklius. Daugelį pastato inžinerinių sistemų galima reguliuoti nuotoliniu būdu – per išmanųjį kompiuterį ar telefoną.

N. Martyniuk aiškina, kad kartu su „Porsche“ salonu „Modus energijos“ įgyvendintas naujas bendradabiavimo modelis rinkoje leis didinti žaliosios elektros energijos rinkos dalį Lietuvoje. „Ši rinkos naujovė leidžia bet kuriam verslo centro ar kito pastato savininkui užsitikrinti žaliosios elektros energijos tiekimą be jokių papildomų rūpesčių – elektrinės projektavimu, įrengimu ir garantine priežiūra pasirūpina „Modus energijos“ specialistai. Klientas tik įsipareigoja už konkurencingą kainą pirkti visą pagaminamą elektros energiją ateityje“, – pasakoja N. Martyniuk.

„Modus energija“ neseniai įgyvendino pirmą tokio pobūdžio projektą įrengdama saulės elektrinę ant verslo miestelio „Technopolis“ stogo. Bendrovė pastebi, kad susidomėjimas tokio tipo elektros energija Lietuvoje auga, nes vis daugiau įmonių siekia vadovautis tvarios ir socialiai atsakingos veiklos standartais. Didelį dėmesį energijos iš atsinaujinančių šaltinių gamybai skirianti ES yra numačiusi, kad iki 2030 m. ne mažiau kaip 27 proc. visos elektros energijos būtų pagaminama naudojant šiuos šaltinius. Tuo metu fotovoltinės saulės elektrinės yra vienas prieinamiausių būdų užtikrinti ekologišką decentralizuotą elektros gamybą.

„Porsche“ salonas Vilniuje – ne vienintelis žaliąją energiją naudojantis „Porsche“ pastatas – ant Vokietijos mieste Leipcige veikiančios gamyklos stogo yra įrengęs saulės elektrinę, kuri per metus pagamina net 800 tūkst. kWh žaliosios elektros. Kita koncerno tvarumo srities kryptis – pažangiomis hibridinėmis technologijomis aprūpinti modeliai, kurie išsiskiria ne tik dinamiškomis ypatybėmis, bet ir mažomis degalų sąnaudomis.

Prieš dvejus metus „Porsche“ pristatė hibridinį superautomobilį „918 Spyder“. Neseniai debiutavusi antros kartos „Panamera“ sedanų serija turės hibridinį modelį „Panamera 4 E-Hybrid“, kuris galės važiuoti vien elektriniu režimu ir kurį bus galima įkrauti iš tinklo. Šį modelį bus galima įsigyti nuo 2017 metų. Tuo metu per artimiausius ketverius metus rinkoje turėtų pasirodyti ir pirmasis „Porsche“ sportinis elektromobilis „Mission E“.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-05-26 10:26:08

Pateiktos atnaujintos bendros rekomendacijos pažeidžiamiausiai gyventojų grupei

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekiant suvaldyti koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimą, parengė išsamias bendras rekomendacijas gyventojams dėl prevencinių priemonių, skirdama ypatingą dėmesį pažeidžiamiausiai grupei – sergantiesiems lėtinėmis ligomis ir vyresnio amžiaus žmonėms.
       2020-05-26 09:21:07

Lietuvos startuoliai krizės neišsigando: vos spėja suktis

Pasaulį užklupusi COVID-19 pandemija paralyžiavo nemažą dalį verslų. Tačiau technologinės įmonės, kuriančios inovatyvius produktus, šią situaciją išnaudoja maksimaliai: Lietuvos startuolių kūrėjai teigia vos spėjantys reaguoti į klientų užsakymus.
       2020-05-26 09:15:40

Kaip gyvensime ir dirbsime po karantino

Krizės ir sukrėtimai paprastai atneša ne tik negandas, bet ir spartina pokyčius. Tam, kam paprastai prireikia metų, krizių metu įvyksta vos per vieną naktį. Štai vos per savaitgalį išmokome dirbti ir mokytis namuose.
       2020-05-26 09:11:23

„Barbora“ stiprina pozicijas: dar šiemet taps e. prekybos centru

Iki šiol save pozicionavusi kaip maisto ir kasdienių prekių elektroninė parduotuvė, „Barbora“ žengia į platesnę rinką – didina ne maisto produktų asortimentą. Plėtrą į plataus vartojimo prekių pardavimą įmonė vykdo keliais etapais.
       2020-05-26 08:48:37

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 25 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 4.
       2020-05-25 10:59:01

1 valanda per dieną sportui: kodėl to reikia?

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas aktyviai judėti reikėtų bent 30 minučių per dieną. Tačiau norint būti dar sveikesniems – fizinei veiklai kasdien rekomenduojama skirti vieną valandą.
       2020-05-25 10:54:01

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 24 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 09:51:17

Vaikų mokymas važiuoti dviračiu – kokias užduotis privalo atlikti tėvai?

Ilgos dienos namuose tapo tikru šiltojo sezono iššūkiu mažiesiems. Jei ramių pasivaikščiojimų lauke neužtenka vaiko fizinio aktyvumo poreikiams išpildyti, specialistai pataria šį šeimos laiką išnaudoti linksmai, naudingai veiklai – mokymuisi važiuoti dviračiu.
       2020-05-23 09:49:15

Šalta sriuba: kuo galite pakeisti šaltibarščius?

Nors kol kas pavasaris pasižymi permainingais orais, visgi vos pasitaikius šiltesnei dienai ant daugelio stalo karaliauja šaltibarščiai. Tačiau atsigaivinti ir pasisotinti galima ne tik jau įprastais bei visų pamėgtais šaltibarščiais, bet ir kitomis šaltomis sriubomis.
       2020-05-23 09:20:46

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 22 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 07:57:34

Apsinuodijimas alkoholiu: ką daryti?

Galvos skausmas, pykinimas, svaigulys – tai, kas dažnai užklumpa ryte, jeigu vakarėlio metu buvo nesaikingai vartojamas alkoholis. „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad apsinuodijimo alkoholiu galime išvengti saikingai vartodami svaigiuosius gėrimus.
       2020-05-22 17:29:16

Eskedar Maštavičienė: „Kultūra yra išmokstamas, ne įgimtas dalykas“

„Iš prigimties visi žmonės esame vienodi. Skirtingas kultūras, kuriose gyvename, mes perimame iš aplinkos“, – įsitikinusi prieš trylika metų su pabėgėlių programa iš Etiopijos į Lietuvą atvykusi ir čia šeimą sukūrusi Eskedar Maštaviečienė.
       2020-05-22 17:18:39

Pomidorų padažas ir kečupas: kuo skiriasi ir kaip pasigaminti patiems?

Pomidorų padažą ko gero rasime kiekvieno tautiečio virtuvėje. Jį nesudėtingai galima pasigaminti patiems. Žinoma, padažas gali nebūti tokios intensyvios spalvos ir konsistencijos kaip pirktinis, visgi pamėginti verta.
       2020-05-22 16:48:40

Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Nors šalyje nuosekliai auga žmonių judumas ir dirbančiųjų skaičius, ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse koronaviruso pandemijos banga artėja link pabaigos. Geriausiai šiandien sekasi Estijai ir Lietuvai.
       2020-05-22 09:51:40

„Bitė“ ir „Telecentras“ pasirašė sutartį dėl „Mezon“ pardavimo

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – „Telecentras“) ir UAB „Bitė Lietuva“ (toliau – „Bitė“) pasirašė sutartį, pagal kurią „Bitė“ perka „Telecentro“ interneto, duomenų perdavimo ir IPTV verslą, plėtojamą su „Mezon“ prekės ženklu.
       2020-05-22 09:39:22

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 21 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 11.
       2020-05-22 09:02:30

Pokyčių ženklai darbe: kaip į juos reaguoti?

Pandemija, paskelbtas karantinas ir dėl to pasikeitusi ekonominė situacija neišvengiamai paveikė darbo rinką. Kol dalis darbuotojų derina darbą iš namų ir vaikų priežiūrą, kiti turi sukti galvą dėl iškilusios grėsmės jų darbo vietai ir ribotų galimybių keisti karjeros kryptį.
       2020-05-21 08:33:58

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 20 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 16.
       2020-05-20 16:29:12

Ištyrė Santaros klinikų darbuotojų jauseną darbe

Šių metų sausio pradžioje, dar prieš COVID-19 pandemijos protrūkį Lietuvoje, buvo atliktas Santaros klinikų personalo savijautos darbe tyrimas, kurį inicijavo Santaros klinikų gydytojų profesinės sąjunga.
       2020-05-20 15:37:58

Informacija apie COVID-19 epidemiologinę situaciją

VUL Santaros klinikose nuo gegužės 15 dienos padidėjo infekuotų pacientų srautas. Taip pat fiksuojami užsikrėtusiųjų koronavirusu COVID-19 medikų atvejai.
       2020-05-20 13:39:09

Nuo rugsėjo mokinius bus galima ugdyti šeimose

Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. vaikus bus galima mokyti ir namuose pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo bendrąsias programas. Projektą, kuriame nustatoma vaikų ugdymo šeimoje tvarka ir sąlygos, parengė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
       2020-05-20 13:34:30

Leistiną kultūros renginių dalyvių skaičių numatoma didinti palaipsniui

Vyriausybė pasitarime pritarė Kultūros renginių dalyvių (žiūrovų) skaičiaus didinimo planui. Sveikatos apsaugos ir Kultūros ministerijoms pavesta atsižvelgti į šio plano nuostatas teikiant Vyriausybei siūlymus dėl karantino režimo reikalavimų švelninimo.
       2020-05-20 10:24:43

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 19 diena

Jau antrą dieną iš eilės naujų ligos atvejų skaičius yra 15. Tai kelia nerimą. Ar nebus taip, kad laisvėjantis gyvenimas vėl privers imtis rimtesnių priemonių COVID-19 ligos plitimo stabdymui.
       2020-05-20 08:55:26

Grįžtantiems į biurus ar darželius – naujos elgesio taisyklės

Lietuvoje pamažu atsilaisvinant karantino apribojimams skirtingoms veikloms, gyventojai grįžta į ankstesnį ritmą. Nuo pirmadienio duris vėl atvėrė vaikų darželiai, o įmonės pradeda planuoti bent dalinį darbuotojų srautų sugrįžimą į biurus.
       2020-05-20 07:57:18

Po karantino į gatves – tik nuplovus langus ir patikrinus padangas

Laisvėjant karantino sąlygoms vis daugiau vairuotojų grįžta į gatves: už vairo sėda ne tik esant būtiniems atvejams, bet ir važiuoja į darbą. Draudikai pataria prieš sėdant už karantino laikotarpiu mažai naudoto automobilio vairo patikrinti tepalų kiekį, žibintų bei padangų būklę.
       2020-05-20 07:09:42

Kaunas inicijuoja Kelių eismo taisyklų papildymą: rezultatai kalba patys už save

Kelių eismo taisyklės netolimoje ateityje galėtų pasipildyti nauju horizontaliojo ženklinimo simboliu – rombo formos ženklu. Kauno savivaldybė kreipėsi į Susisiekimo ministeriją siūlydama jį įteisinti.
       2020-05-20 06:35:13

Seimas po pateikimo pritarė siūlymui įteisinti balsavimą internetu

Seimas svarstys siūlymą įteisinti balsavimą internetu. Tai siūloma Seimo rinkimų įstatymo pataisomis (projektas Nr. XIIIP-4840).
       2020-05-19 18:03:53

Kas sukurs darbo vietas dirbtiniam intelektui?

„Jaunam žmogui gali susidaryti įspūdis, kad ateityje už mus viską darys kompiuteris ir nebereikės specialistų. Tačiau tam, kad kompiuteriams sukurtume darbo vietas, specialistų reikės dar daugiau“.
       2020-05-19 17:56:04

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 18 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 15.
       2020-05-19 08:28:08

Nemokama saulės energija – ir elektromobiliams krauti?

Lietuvoje kasmet taikoma vis daugiau priemonių, skirtų atsinaujinančiai energetikai plėtoti. Specialistai teigia, jog sparčiausiai auga būtent saulės energijos panaudojimas.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.