Naujienos

„Cat S60“ – pirmasis pasaulyje išmanusis su visiškai integruotu termovizoriumi

2016-12-05 10:06:31

„Cat“ telefonai garsėja savo precedentų neturinčiu patvarumu, todėl įprastai nuo tokių įrenginių gamintojų niekas labai nelaukia inovatyvių funkcijų, tačiau šiais metais „Cat“ nustebino visus.

foto

„Cat S60“ modelis yra pirmasis pasaulyje išmanusis telefonas su visiškai integruotu termovizoriumi. Pažiūrėkime į šį įrenginį iš arčiau ir apžvelkime visus pagrindinius „už“ ir „prieš“.
Kam apskritai telefonui termovizorius?

Tai puikus diagnostinis įrenginys, kuris praverčia labai įvairiose srityse. Infraraudonuosius spindulius matanti kamera leidžia išplėsti regėjimo diapazoną ir pamatyti daug neakivaizdžių ar sunkiai patikrinamų reiškinių.

Statybose termovizorius labai dažnai naudojamas greitam statinių izoliacijos tyrimui. Šilumos kamera parodo visas vietas, pro kurias šiluma iš pastato praleidžiama į išorę. Žinoma, išmatuoti tikslius šilumos praradimus nepavyksta, tačiau jau iš pirmo žvilgsnio matyti, kokiems pastato elementams reikia ypatingo dėmesio. Pastatų viduje termografiją galima panaudoti patikrinimui, kur sienoje yra vamzdžiai su šiltu vandeniu ir pan. Medicinoje, pavyzdžiui, termovizija taikoma uždegimų ir kraujotakos sutrikimų aptikimui.
„Cat S60“ termovizorius „FLIR One“

Integruota „Cat S60“ šilumos kamera – tai antrosios kartos „FLIR Lepton“ modelis, kuris pasižymi 160 x 120 pikselių raiška. Infraraudonųjų spindulių kameros funkcionalumų panaudojimui reikalinga gamykliškai įdiegta „FLIR“ ar kita alternatyvi programėlė. Programėlėje rasime reikalingiausias funkcijas: temperatūros skalę, spalvų schemos pasirinkimą, galimybę perjungti į matomą šviesą.

„FLIR One“ šilumos kamera automatiškai pritaiko tonalinį diapazoną prie objektų, esančių matymo lauke, temperatūrų: šalčiausias ir šilčiausias objektai visada turi kraštutines (ryškiausias spalvas).

Kadangi infraudonųjų spindulių pasaulis ne visada yra atpažįstamas žmogui, viena naudngiausių „Cat S60“ funkcijų yra tam tikras dvigubas atvaizdavimas – t.y. matomo vaizdo uždėjimas ant esančio infraudonųjų spindulių juostoje. Vaizdas iš įprastos kameros paverčiamas juodai-baltais kontūrais ir yra uždedamas ant šiluminės kameros vaizdo.

Kita naudinga čia funkcija – dvigubų nuotraukų, apimančių matomą ir infraudonųjų spindulių vaizdus, įrašymo galimybė. „FLIR“ kamera prideda prie kiekvienos nuotrakos temperatūros skalę, kuri leidžia išmatuoti bet kokį nuotraukos punktą. Deja, tokių nuotraukų peržiūra reikalauja „FLIR“ programinės įrangos, todėl sunku šiais vaizdais pasidalinti su kitais.
Vidutinis išmanusis neeiliniame korpuse

Kaip jau galima tikėtis, tokios klasės išmanusis turi storą ir didelį korpusą: 13 mm siekiantis storis, yra tikrai daugiau nei turi didžioji dalis išmaniųjų. Įrenginio ekranas reaguoja į prisilietimus mūvint pirštines, todėl juo tikrai patogu naudotis sudėtingomis sąlygomis.

„Qualcomm Snapdragon 617“ procesorius, 3 GB RAM ir 32 GB saugyklos turėtų garantuoti pakankamą našumą kasdieniam naudotojimuisi. Kaip šiuolaikiškių išmaniųjų atstovas, „Cat S60“ ekranas turi pakankamai mažą raišką (1280 x 720 px). Telefonas palaiko dviejų SIM kortelių funkciją, turi FM radiją, talpią bateriją, o svarbiausia – yra atsparus smūgiams, dulkėms ir vandeniui iki 5m gylyje.
„Cat S60“ – kodėl verta?

„Cat S60“ – tikras tankas išmaniųjų telefonų rinkoje. Galima teigti, kad patvarumo požiūriu, tai mūsų laikų „Nokia 3310“. Tai įrenginys, kuris išgyvens branduolinę katastrofą, o po kelių tūkstančių metų archeologai ras jį kažkur smėlyje ir rodys muziejuose kaip mūsų primityvios civilizacijos pasiekimą. Kalbant rimtai, telefono konstrukcija iš tikrųjų yra labai patvari ir atitinka JAV Gynybos ministerijos sukurtas įrangos atsparumo standartus, kurie reiškia, kad įrenginys gali veikti kraštutinių temperatūrų sąlygomis ir yra atsparus smūgiams.

Mums, paprastiems naudotojams, termovizorius arba kitaip vadinama šilumos kamera tėra tik žaislas: galime pamatyti savo delnų pėdsakus ant stalo, matome, kiek karšti yra naudojami išmanieji, žiūrime kaip vėsta mūsų kava ar arbata ir t.t. Tokia funkcija tikrai greitai neatsibosta. Tačiau beveik nekyla abejonių, kad tikroji „FLIR Systems“ termovizoriaus sprendimo paskirtis yra kita ir pravers visų pirma asmenims, dirbantiems statybose ar energetikos srityje. Integruota šilumos kameros skaitmeninė programėlė kartais veikia su šiokiais tokiais vėlavimais, tačiau siūlo nemažai įdomių funkcijų, pvz. tikslų temperatūros matavimą ir vaizdo įrašų „Time lapse“ įrašymą.

Dėmesio verta „Cat S60“ 3800 mAh talpos baterija, kuri garantuoja dviejų parų veikimą. Žinoma, čia kažkiek yra kuklių vidinės konstrukcijos elementų nuopelnų, bet apie juos šiek tiek vėliau. Be to reikėtų pažymėti, kad telefonas pasižymi „Quick Charge 2.0“ funkcija, todėl pilną energijos dozę jis gauna labai greitai. Ką gi, galbūt telefonas yra ir sunkus (sveria maždaug tiek pat kiek du telefonai ir yra tokio storio kaip du kiti išmanieji), tačiau nešiojantys jį kišenėje neturi su savimi tampytis nešiojamo įkroviklio (angl. powerbank).

„Cat S 60“ veikia beveik švarios „Android 6.0 Marshmallow“ operacinės sistemos pagrindu. Telefono funkcionalumas tikrai neblogai pritaikytas asmenų, kurie naudojasi telefonu įvairiomis sąlygomis, poreikiams. Plaukiame? Galime fotografuoti po vandeniu. Reikia greitos prieigos prie žibintuvėlio ar aktyvumą matuojančios programėlės? Korpuse čia yra specialus programuojamas mygtukas. Esame bėdoje? Turime SOS mygtuką.
„Cat S60“ – kodėl neverta ar verta, bet ne visiems?

Termovizorius arba kitaip šilumos kamera – tikrai įdomi šio telefono savybė, tačiau atrodo, kad gamintojas taip įsitraukė į jos integravimą, kad visai pamiršo apie pagrindinę kamerą. Jos dėka nesukursime didelių fotografijos menų. Kamera kartais turi problemų fiksuojant ryškumą. Nuotraukos gaunasi kiek išblukusios ir trūksta joms detalumo. Apie optinio vaizdo stabilizavimo sistemos ir 4K įrašymo galimybių trūkumus turbūt nereikia minėti. Žinoma, jokios čia tragedijos nėra, tačiau šiuo požiuriu „Cat S60“ pralaimi net pigesniems konkurentams. QHD išmaniųjų telefonų su ryškiais ir dideliais ekranais pasaulyje, žiūrėjimas į šio telefono 4.7 colio įstrižainės ekraną nėra labai maloni patirtis. 1280x720 raiškos ekranas nežavi nei detalumu, nei spalvų palete. Sudėtinga tvirtinti, kad ekranas yra koks blogas, tačiau tai dar vienas „Cat S60“ elementas, kuris kažkiek primena pigesnius įrenginius.

Varle.lt mobiliųjų įrenginių specialistų teigimu, „Cat S60“ – specifinis išmanusis telefonas, skirtas tam tikrai žmonių grupei, o bendrai įdomus gali būti kiekvienam mūsų. Šis įrenginys yra ko gero šiuo metu rinkoje labiausiai atsparus vandeniui telefonas – šioje terpėje jis kaip žuvis vandenyje. Specialiais jungikliais užblokavus garsiakalbį ir mikrofoną, įrenginys teoriškai gali būti iki 5 m gylyje visą valandą.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-10-20 10:48:41

Lietuvoje – kaip Italijoje: pirmasis kietagrūdžių derlius ir makaronai

Pirmą kartą Lietuvoje, po ne vienerių metų bandymų, užaugintas sėkmingas kietagrūdžių kviečių derlius, iš kurio „Malsena Plius“ pagamino makaronus. Iki šiol kietagrūdžiai kviečiai buvo siejami su šiltesnio klimato šalimis – tai tradicinė itališka grūdinė kultūra, kurią pagaliau pavyko užauginti ir lietuviams.
       2020-10-20 10:41:16

Angeliška kantrybė: Lietuvoje klientus pas konkurentus išveda nusivylimas

Lojalumas Lietuvoje anaiptol nėra atgyvenusi sąvoka, o persivilioti klientą iš konkurentų ne tokia ir lengva užduotis. Reprezentatyvus šalies gyventojų nuomonės tyrimas atskleidė, kad netgi prastą aptarnavimą jie yra linkę atleisti.
       2020-10-20 10:36:39

Didžiausi mitai apie belaides ausines ir ar jais vis dar tikite?

Per pastarąjį dešimtmetį belaidžių ausinių populiarumas pasiekė aukštumas – tai lėmė rinkoje atsiradusi didesnė technologijų įvairovė. Vis dėlto nepaisant jų nepaprasto populiarumo, belaidės ausinės vis dar neatsikrato aplink jas sklandančių klaidingų prielaidų.
       2020-10-20 10:31:03

„iPhone 12“ dėžutėje neberasime kroviklio ir ausinių: kodėl?

Praeitą savaitę pristatyti naujosios „iPhone 12“ serijos išmanieji telefonai dėžutėje pirmą kartą atkeliaus be įkroviklių ir ausinių. Tokiu sprendimu bendrovė, manoma, siekia dar labiau paskatinti sparčiai populiarėjančią belaidžio įkrovimo technologiją, belaidžių ausinių naudojimo populiarumą.
       2020-10-20 10:24:42

Iki sprendimo statyti Vilniuje metro liko paskutinis žingsnis

Didžiųjų Europos miestų politinis apsisprendimas dėl metropolitenų statybos trukdavo įvairiai. Londonas apsisprendė per 4 metus, o Varšuva dėl metro diskutavo apie 70 metų, nes diskusijas nutraukdavo pasauliniai karai. Užtat šiuo metu Varšuvos metropoliteną, dosniai remiamą ES pinigais, stato net dvi tarptautinės korporacijos.
       2020-10-20 10:21:05

Seimui pristatytas 2021 m. valstybės biudžetas

Finansų ministras Vilius Šapoka parlamentui pristatė 2021 m. valstybės biudžeto projektą (Nr. XIIIP-5302), kuriame pagrindinis dėmesys skiriamas pažeidžiamiausiems, skolos ir išlaidų valdymui bei investicijoms į ateitį.
       2020-10-20 10:17:21

Šalyje patvirtinti 202 koronavirusinės infekcijos atvejai

Per vakar parą Lietuvoje buvo patvirtinti 202 atvejai koronavirusinės infekcijos atvejai. 65 atvejai buvo patvirtinti Vilniaus apskrityje, 58 Kauno, 22 Klaipėdos, 15 Marijampolės, 8 Panevėžio, 28 Šiaulių, po 3 Telšių ir Utenos apskrityse.
       2020-10-19 18:22:27

Būsto energinės klasės: kuo jos skiriasi ir kokie pokyčiai laukia nuo 2021 m.

Nuo kitų metų statybų leidimai bus išduodami tik aukščiausią – A++ – energinę klasę turintiems daugiabučiams, beveik prilygstantiems pasyviems namams.
       2020-10-19 16:48:37

Susirūpinimas dėl COVID-19 pradeda pasiekti ir Vyriausybę

Saulius Skvernelis: "Atėjo laikas padaryti pauzę visuomeniniame gyvenime. Koronavirusas ir toliau plinta Lietuvoje. Ypač grėsminga situacija keliose savivaldybėse.
       2020-10-19 16:11:35

Pandemija noro įsigyti būstą neatėmė – ieško didesnių ir ne tik Vilniuje

Šių metų pradžioje užklupusi koronaviruso pandemija tapo iššūkiu pastaraisiais metais Lietuvoje stabiliai augusiai būsto rinkai. Visgi, panašu, kad stabtelėjimas tebuvo trumpalaikis, o pasibaigus karantinui šalies gyventojai vėl pradėjo aktyviai domėtis galimybėmis įsigyti būstą.
       2020-10-19 16:04:25

VU virusologė L. Kalinienė apie koronavirusą: klausimų šiandien daug

Koronaviruso susirgimų atvejams sparčiai augant, naujos informacijos apie šį virusą poreikis tampa vis aktualesnis. Imunologai nuolat apžvelgia padėtį, kuriama nauja vakcina ir problema atrodo kryptingai sprendžiama.
       2020-10-19 15:45:02

Sostinėje nuo antradienio pradedamos dalyti jodo tabletės

Nuo antradienio, spalio 20 d., vilniečiai vaistinių tinkluose „Eurovaistinė“, „Camelia“, „Gintarinė vaistinė“, „Norfos vaistinė“ ir „Benu“ gali nemokamai gauti kalio jodido tablečių, skirtų apsaugoti organizmą nuo žalingo radioaktyviojo jodo poveikio galimos radiacinės nelaimės atveju.
       2020-10-19 09:48:20

Kodėl latviai aplenkė lietuvius lenktynėse dėl 5G?

Nauja ryšio technologijos karta – 5G ryšys – ne tik kelia diskusijų apie šios technologijos galimybes ir trūkumus, tačiau paskatino ir neregėtas lenktynes tarp šalių. Šiandien praktiškai visos valstybės konkuruoja dėl to, kurios gyventojai galės greičiau naudotis itin sparčia interneto technologija.
       2020-10-19 09:43:50

Lietuvoje – 205 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 205 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 70 iš jų registruota Vilniaus, 44 Šiaulių, 27 Kauno, 22 Klaipėdos, 21 Telšių, po 7 – Marijampolės ir Panevėžio, 6 Tauragės bei 1 Alytaus apskrityse.
       2020-10-18 14:54:53

Ar mes jau pakeliui į Italijos pavasario COVID-19 scenarijų?

Ženklus naujų COVID-19 atvejų skaičiaus augimas rodo rimtas infekcijos prevencijos spragas. Paradoksalu, kad tai vyksta LR Sveikatos apsaugos ministerijai ir LR Vyriausybei nuveikus krūvą gerų darbų karantino metu kartu su visuomene.
       2020-10-18 14:51:27

Praėjusią parą patvirtini 252 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 252 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 97 iš jų registruoti Vilniaus, 43 Klaipėdos, 39 Kauno, 23 Šiaulių apskrityse. Dar 20 atvejų fiksuota Panevėžio, 10 Tauragės, 9 Telšių, 6 Alytaus ir 5 Marijampolės apskrityse.
       2020-10-17 13:33:19

Atgijo seniausias Palangoje kurortinis pastatas

Šeštadienį po rekonstrukcijos atidarytas Palangos kurhauzas. „Šiandien matome Palangos kurhauzą atkurtą, restauruotą ir netrukus galėsiantį priimti dar daugiau svečių, atlikėjų, žiūrovų.
       2020-10-17 10:45:35

Klementinas ar mandarinas? Ekspertė įvardijo pagrindinius jų skirtumus

Jei vasarą nesikuklindami valgėme prisirpusias braškės, vyšnias ar šilauoges, rudenį kibirais namo nešamės obuolius ir kriaušes. Pamažu pradedame žvalgytis į parduotuvių lentynas, tikėdamiesi pradėti daugelio laukiamą mandarinų valgymo sezoną.
       2020-10-17 10:38:36

Gyventojų prašoma budrumo: plinta virusu užkrėsti kenkėjiški el. laiškai

Šalyje plintant virusu apkrėstiems suklastotiems elektroniniams laiškams, Lietuvos bankų asociacija (LBA) primena, kad visus gaunamus elektroninius pranešimus reikia vertinti itin apdairiai ir neskubėti atsidaryti prisegtų priedų.
       2020-10-17 10:33:13

Lietuvoje – 228 nauji koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 228 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 66 iš jų registruoti Vilniaus, po 42 – Kauno ir Klaipėdos apskrityse.
       2020-10-17 06:28:07

Patarimai smulkiajam verslui: kur ieškoti pagalbos pandemijos metu?

Koronaviruso pandemijai nesitraukiant, šalyje veikiančios verslo įmonės savo veikloje susiduria su vis didesniais iššūkiais. Naujausi apklausų duomenys rodo, kad susidariusią situaciją jos vertina iš tiesų kritiškai.
       2020-10-17 06:11:08

Pakartotinis visuomenės informavimas dėl Vilniaus TV bokšto rekonstrukcijos

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – Telecentras) tęsdamas pasirengimą Vilniaus televizijos bokšto rekonstrukcijai organizuoja rekonstrukcijos projekto pristatymą visuomenei.
       2020-10-16 15:41:37

Pavargęs vadovas – stereotipas, kurį būtina keisti

Šiandien, kai daug įmonių dirba iš namų vadovams ant pečių krinta daugybė papildomų užduočių, dienotvarkės perpildytos, todėl dažną jų lydi stresas ir nuovargis.
       2020-10-16 10:36:11

Pasaulinė maisto diena: kaip efektyviai pakeisti mitybos įpročius?

Minint pasaulinę maisto dieną, Vilniaus visuomenės sveikatos biuro (Biuras) specialistai pabrėžia subalansuotos ir sveikos mitybos svarbą bei pataria, kaip galima efektyviai pakeisti savo mitybos įpročius.
       2020-10-16 10:34:14

Skonių penketukas: kaip tinkamai juos derinti ir sukurti tobulą patiekalą?

Pasaulio virtuvės yra be galo spalvingos, tačiau visus jų ypatumus galima sutalpinti vos į penkis pagrindinius skonius. Tai saldumas, rūgštumas, kartumas, sūrumas bei naujai atrastas umami.
       2020-10-16 10:27:44

REKORDAS! Per parą registruotas 281 naujas koronaviruso atvejis

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 281 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. 83 iš jų registruoti Kauno apskrityje, 69 Vilniaus, 38 Klaipėdos, 34 Šiaulių, 26 Telšių, 14 Marijampolės, 9 Panevėžio, 7 Tauragės bei 1 Utenos apskrityse.
       2020-10-16 08:39:04

Su savadarbėmis kaukėmis į lėktuvą keleiviai gali būti neįleisti

Keliautojai, kurie naudojasi Lietuvos oro uostų paslaugomis, turėtų įsidėmėti, jog į terminalų vidų įleidžiami tik nosį ir burną dengiančias asmens apsaugos priemones (AAP) dėvintys asmenys.
       2020-10-16 08:15:29

NVSC: tikslas – kad verslas veiktų, bet tam būtina išpildyti svarbias sąlygas

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) iniciatyva šiandien organizuoto susitikimo su Vilniaus miesto savivaldybe atstovais metu sutarta, kad verslas privalo ieškoti būdų, kaip užtikrinti, jog būtų laikomasi visų infekcijos prevencijos reikalavimų.
       2020-10-15 18:14:46

Andrius Kubilius apie kitų metų biudžetą

"Kai gerai užšventi, tai iš ryto būna blogai. Ir pabudęs galvoji - kodėl reikėjo vakar taip neatsargiai ir neatsakingai švaistytis. Šiandien Vyriausybė patvirtino kitų metų biudžeto projektą. "Neturiu jo kaip kitaip pavadinti, kaip tik “skausmingų pagirių biudžetu”."
       2020-10-15 09:21:11

REKORDAS! Lietuvoje 255 koronaviruso atvejai. Ar mes turime valdžią?

Europos šalys imasi viruso stabdymo priemonių. Kaimyninė Latvija paskelbė apie naujas prevencines priemones. O Lietuvoje tylu. Kodėl? Rinkimai? Suprantame, kad gatvėse ir renginiuose daug "besmegenių", kuriems viruso buvimas nė motais.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.