Naujienos

Kokias programėles naudoja išmanūs sunkvežimių vairuotojai?

2016-12-07 12:37:12

Išmanieji telefonai yra beveik kiekvieno kišenėje, ne išimtis ir vilkikų vairuotojai. Didžiausias išmaniųjų privalumas – mobiliosios programėlės, kurios padeda ne tik “užmušti laiką” belaukiant eilėje išsikrauti, bet taip pat palengvina kelionę bei įprastus darbus.

foto

Mobiliųjų programėlių, kurios palengvina vairuotojams gyvenimą, yra daug. Dėl tos pačios priežasties būna sunku išsirinkti, kurias įsirašyti į savo išmanųjį telefoną. Ilgai nedvejodami, paklausėme pačių vilkikų vairuotojų, kokias mobiliąsias programėles jie naudoja, kurias labiausiai mėgsta bei kokių jiems trūksta.

Apklausoje dalyvavo 179 vilkikų vairuotojai iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos ir Baltarusijos.
kaip-daznai-naudoja-programeles

Kaip matote, mobiliųjų programėlių naudotojų tarp vilkikų vairuotojų nestokoja. Bent retsykiais jomis naudojasi net 91 procentas apklaustųjų. Kas įdomu, pastebimas net 20 procentų skirtumas tarp lietuvių ir rusakalbių vairuotojų, kurie aplikacijomis naudojasi kasdien. Net 63,3 proc. vairuotojų už Lietuvos ribų pažymėjo, kad be mobiliųjų programėlių neapsieina ne dienos. O tarp lietuvių, kasdien aplikacijas naudoja 48,2 proc. atsakiusiųjų vairuotojų. Ar tai reiškia, kad Lietuviai mažiau išmanūs?

Kokiam tikslui naudoja programėles?

Be abejo, dauguma vairuotojų važiuoja skersai ir išilgai visą Europą, todėl ne nuostabu, kad didžioji dalis naudoja aplikacijas skirtas maršruto sudarymui (šį atsakymą pasirinko 111 respondentų). Pagrindinės aplikacijos tai GoogleMaps (70 proc.), iGo (54,1 proc). Tarp rusakalbių vairuotojų – Yandex.Navigator (naudoja beveik 42 proc. ne lietuvių vairuotojų). Apie 15 proc. atsakiusiųjų taip pat naudoja Waze.

Praleisti tiek laiko kabinoje, toli nuo šeimos ir pažįstamu nėra lengva, todėl aplikacijos skirtos bendravimui ar dalintis informacija yra iškart antroje vietoje pagal populiarumą. Dažniausiai vilkikų vairuotojų telefonuose rasime Facebook Messenger (beveik 80 proc. respondentų), Viber (64,5 proc) ir WhatsApp (36 proc). Kas įdomu, vairuotojai taip pat naudoja GoogleTranslator dažniau negu tikėjomės (36 proc. respondentų). Nors vilkikų vairuotojai tikri keliauninkai, visgi visų kalbų neišmoksi.

Trečioje bei ketvirtoje vietoje pagal populiarumą – programėlės skirtos darbui (pasirinko 82 respondentai) ir naujienų skaitymui (81 iš atsakiujsiųjų). Tai parodo, jog vairuotojai ne tik paplepėti mėgsta, bet yra atsakingi ir domisi kas vyksta pasaulyje.

Programėlės skirtos laisvalaikio praleidimui

Belaukiant eilėje, ar darant pertrauką vairuotojai dažniausiai įsijungia Youtube (78 proc.) ir Facebook (89 proc.). Rusakalbiai taip pat leidžia laisvalaikį socialiniame tinkle Vkontakte (Facebook analogas). Aplikacija naudojasi net 41 procentas rusakalbių respondentų. Mažiau populiarios – Instagram, Periscope, Snapchat (naudojasi mažiau nei 10 proc. vairuotojų).

Ką dar rasime vilkiko vairuotojo telefone?

Kas antras respondentas naudojasi programėlėmis skirtomis laisvų parkavimosi vietų vilkikams paieškai. Tarp populiariausių – Truck Parking Europe ir tik šiemet sukurta programėlė TransParking (veikia ir be interneto ryšio), kurią mielai naudoja net 28% apklaustųjų.

Savo “geležini žirgą” tenka maitinti, kartais jis išalksta visai netikėtai, todėl ieškoti artimiausios degalinės pasitaiko kas penktam vairuotojui. Programėles nakvynės paieškai naudoja 26 proc. aplikacijų naudotojų, maitinimosi įstaigų – 20 proc.

Kad nepamiršti apie būtiną poilsio pertrauką, kas ketvirtas iš apklaustųjų naudoja programėles skirtas vairuotojo darbo laiko apskaičiavimui. Tarp populiariųjų taip pat aplikacijos perspėjančios apie kamščius ir foto radarus kelyje, pvz. Yanosik, Waze, Speedcam, GoogleMaps bei skirtos krovinių paieškai maršrute, kaip TransExpress.

Ko trūksta?

Paklausti, kokių programėlių jiems trūksta, kurios padėtų trasoje, atsakymų būta įvairių. Vairuotojai dažnai skundžiasi, kad trūksta programėlių, kurios gerai veiktų visoje Europoje bei tokių, kur nereikėtų pastovaus interneto ryšio. Taip pat trūksta gerų žemėlapių su tiksliais kodais, arba vienos programėlės, kuri įspėtų apie kamščius, mokamus kelius ir vietinius įstatymus bei baudas.Tarp apklaustųjų vairuotojų daugiausia yra Android operacinės sistemos naudotojų (net 83 proc. respondentų). iOS naudoja beveik 16 proc. apklaustųjų.

Nemokamos Android Aplikacjos, kurias verta išbandyti

Drivemode: vairuotojo interface

Vairuotojo dėmesio blaškymas dėl mobiliųjų telefonų yra mūsų laikų bėda. Drivemode yra puikus sprendimas tiems eismo dalyviams, kurie negali gyventi be savo mobiliojo telefono.

Jis leidžia balsu atsakyti į tekstinius pranešimus, pavyzdžiui, Facebook Messenger ir WhatsApp programose, bei naudotis kitomis programėlėmis, pvz., muzikos grotuvu ar navigacija. Programėlė automatiškai įsijungia po prisijungimo prie jungčių stotelės (Docking station) arba Bluetooth. Praneša apie gaunamus pranešimus ir leidžia nustatyti automatinius atsakymus.
drivemode

Drivemode gerokai supaprastina naudojimąsi telefonu vairuojant. Inovacinė sąsaja „no look“ remiasi tik klausa ir periferine rega. Nustebsite sužinoję, kiek daug galima padaryti be žiūrėjimo, pasitelkiant tik balso pranešimus, atitinkamas spalvas ir animaciją, kurie neblaško dėmesio. Atsisiųsti

ICE – kritiniu atveju

Programėlė, kuri gali išgelbėti sveikatą ir gyvybę. Ji saugo informaciją, reikalingą gelbėtojams ir gydytojams, jei taptumėte nelaimingo atsitikimo (avarijos) auka. Be artimųjų asmenų kontaktų sąrašo, ji taip pat leidžia saugoti informaciją apie vartojamus vaistus, ligas, alergijas ir kitą medicininę informaciją.

Specialus pavojaus signalinis mygtukas leidžia kritiniu atveju išsiųsti tekstinį pranešimą visiems asmenims iš kontaktų sąrašo, šiame pranešime, be kita ko, bus duomenys iš mobiliojo telefono GPS, todėl kontaktiniai asmenys bus nedelsiant informuoti apie gyvybei pavojingą situaciją ir gaus informaciją apie dabartinę naudotojo buvimo vietą. Programėlėje ICEcard nėra reklamų.

TransParking – suraskite vilkikų stovėjimo aikštelę kelyje

Kiekvieną dieną tūkstančiai vairuotojų iš visos Europos susiduria su ta pačia problema: rasti stovėjimo vietą vairavimo pertraukai. Į pagalbą vairuotojui ateina TransParking – nemokama programėlė išmaniajam telefonui, kuri informuoja apie laisvas vietas pasirinktoje automobilių stovėjimo aikštelėje ir apie tai, ar joje yra pvz., dušas, Wi-Fi.

TransParking programėlė sukurta specialiai sunkvežimių vairuotojams. Ji padeda jiems rasti artimiausią automobilių stovėjimo aikštelę ar visas stovėjimo aikšteles numatytame maršrute. Kiekvienos stovėjimo aikštelės aprašyme yra pateikiama informacija apie siūlomus patogumus, t. y. dušus, restoranus, automobilių plovyklą, treniruoklių salę, Wi-Fi, taip pat apie saugumo priemones.

Vairuotojai gali savarankiškai pridėti programėlėje automobilių stovėjimo aikšteles ir informuoti kitus naudotojus apie jų užimtumą. Didelis pliusas kūrėjams taip pat skiriamas už funkciją, kuri leidžia ieškoti automobilių stovėjimo aikštelių neprisijungus prie interneto. Dėl besiplečiančios bendruomenės automobilių stovėjimo aikštelių bazė palaipsniui auga.AutoGuard Dash Cam – Blackbox

Kaip tikina leidėjas, ši programėlė – tai tikra Jūsų automobilio „juodoji dėžė“. Ji leidžia įrašyti didelės raiškos vaizdo įrašus ir daryti nuotraukas kelionės metu, išsaugoti jas, dalintis YouTube arba siųsti elektroniniu paštu.

Įrašymas vyksta fone, todėl netrikdys kitų programų, kurios yra suaktyvintos vairuojant, pvz., navigacijos, veikimo. Įrašymas prasideda automatiškai, padėjus telefoną į stotelę arba įjungus Bluetooth ryšį.

Tacho Center

Programėlė leidžia vairuotojams atsisiųsti skaitmeninio tachografo duomenis belaidžiu būdu per Bluetooth. Tacho Center leidžia atsisiųsti visą informaciją arba naujausius tachografo duomenis. Taip pat galima išsiųsti informaciją el. paštu į kompiuterį. Programėlė taip pat parodo, kada paskutinį kartą duomenys buvo perkelti į telefoną.

Real Truck Parking 3D

O dabar pasiūlymas tiems, kurie kol kas tik mąsto apie vairuotojo profesiją ir norėtų išbandyti, kaip jiems seksis statyti sunkvežimį sausakimšoje stovėjimo aikštelėje. Pradedančiųjų mokymuisi – ideali programėlė.

Asmenukė? Ar pasikviesti fotografą?
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-10-30 11:07:37

Praėjusią parą registruoti 735 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 735 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 181 iš jų registruotas Kauno, 129 Klaipėdos, 128 Vilniaus, 80 Šiaulių, 78 Telšių apskrityse.
       2020-10-30 09:31:50

Namus nuo vagių apsaugo kameros, užrakintos durys, šunys bei kaimynai

Artėjantį Vėlinių ir Visų Šventųjų savaitgalį šalies gyventojai keliaus aplankyti mirusių artimųjų kapų. Išvykstantys iš namų kelioms dienoms turėtų nepamiršti pasirūpinti buto ar namo saugumu, nes tokie ilgieji savaitgaliai yra pats darbymetis ilgapirščiams.
       2020-10-30 08:58:12

Premjero Sauliaus Skvernelio kritika išrinktiesiems

"Priartėjome prie 1000 užsikrėtusių asmenų per parą. Padėtis yra rimta ir verčia imtis rimtų sprendimų. Tą ir darome. Tie, kurie sako, kad ši Vyriausybė nesiruošė, turėtų žinoti: jeigu būtume nesiruošę, šiandien užsikrėtusius skaičiuotume ne šimtais, o galbūt net dešimtimis tūkstančių.
       2020-10-30 07:34:52

Išmanusis – dovanų: į ką atkreipti dėmesį renkant telefoną jaunuoliui?

Artėjant didžiosioms metų šventėms tėvai savo atžalas neretai nusprendžia palepinti naujais išmaniaisiais telefonais. Bet išsirinkti tinkamiausią gali būti sudėtinga, ypač kai šiandien rinkoje pasirinkimas ir pasiūla tokia didelė – vien šiemet visame pasaulyje parduota daugiau nei 1,5 milijardo išmaniųjų, rodo „Statista“ duomenys.
       2020-10-29 16:01:42

Prezidentas subūrė Sveikatos ekspertų tarybą efektyviam pandemijos valdymui

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį susitiko su sveikatos srities specialistais, kurie Prezidento iniciatyva suformuos COVID-19 pandemijos valdymo ekspertų grupę.
       2020-10-29 15:51:22

Užliejimas, gedimai ir kitos žalos būste – nuomotojo ar nuomininko atsakomybė?

Nuomojantis ar nuomojant būstą, jame įvykę nelaimingi atsitikimai atneša keliskart daugiau rūpesčių. Patirtus nuostolius lydi ginčai – kas atsakingas už įvykį, kam privaloma atlyginti žalą bei kaip užtikrinti, kad panašūs nesutarimai ateityje nepasikartotų?
       2020-10-29 15:41:06

2020 m. kibernetiniai nusikaltėliai prisitaikė prie skaitmenizacijos

Pasaulį apėmus pandemijai prie naujos realybės prisitaikė ne tik visuomenė bei verslai, bet ir kibernetiniai nusikaltėliai. Įmonėms pradėjus dirbti per nuotolį ir pakitus ne tik darbo aplinkai bei priemonėms, bet ir komunikacijai tarp darbuotojų, tai lėmė spartesnį tam tikrų kenkėjiškų programų išplitimą Lietuvoje.
       2020-10-29 10:31:45

REKORDAS po REKORDO! Lietuvoje – 950 koronaviruso atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 950 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 350 iš jų registruoti Vilniaus, 152 Kauno, 124 Klaipėdos, 120 Telšių, 97 Šiaulių apskrityse. Dar 35 atvejai registruoti Panevėžio, 32 Tauragės, 28 Marijampolės, 7 Alytaus ir 5 Utenos apskrityse.
       2020-10-29 08:57:41

Orijus Gasanovas: „Pandemija paspartino įmonių kompiuterizaciją“

Pavasarį šalyje paskelbus karantiną, visų gyvenimai tarsi sustojo: retesni susitikimai su draugais, pasikeitusios laisvalaikio veiklos, darbas nuotoliniu būdu.
       2020-10-29 08:48:26

Apie izoliaciją NVSC sąlytį turėjusius informuos trumposiomis SMS žinutėms

Pastarąsias dvi savaites, kuomet fiksuojamas svarus koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų augimas, kartu auga ir sąlytį turėjusių arba, paprastai tariant – kontaktavusių su užsikrėtusiaisiais, skaičius.
       2020-10-29 08:44:18

6 svarbiausi klausimai, kuriuos turite užduoti savo kardiologui

Vizitas pas kardiologą šiuo visiems įtemptu laikotarpiu drąsiai gali būti prilyginamas laimingam loterijos bilietui. Galiausiai apsilankius gydytojo kabinete, trumpą konsultacijos laiką norisi išnaudoti teisingai. O kokius klausimus reikėtų užduoti, kad vizitas būtų sėkmingas ir efektyvus?
       2020-10-29 08:39:47

4 priežastys, kodėl planšetė yra geriau už nešiojamąjį kompiuterį

Anksčiau neretai kovą tarp šių dviejų įrenginių beveik visuomet laimėdavo nešiojamasis kompiuteris, tačiau pastaraisiais metais planšetės itin patobulėjo. Dabar jos savo našumu ir patogumu jau prilygsta „vyresniesiems broliams“.
       2020-10-28 17:03:42

Verslo atsakomybė – ir apsaugoti darbuotojus, ir tęsti veiklą

Lietuvoje augant susirgimų koronavirusu atvejų skaičiui, atsakingo verslo įmonės į epidemiologinę situaciją reaguoja operatyviai ir, nelaukdamos oficialių nurodymų, pačios imasi iniciatyvos užtikrinti tiek savo darbuotojų, tiek visuomenės saugumą.
       2020-10-28 16:39:50

Simonas Urbonas dalijasi trimis nebrangiais receptais iš kiaušinių

Atrodo, kad iškepti kiaušinienę gali net ir visai kojos į virtuvę nekeliantis žmogus, tačiau trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas sako, jog norint patikrinti geriausius pasaulio šefus, reikia jų paprašyti iškepti būtent kiaušinį.
       2020-10-28 14:37:09

„Microsoft“ nuotolinio darbo tyrimas: išlikome produktyvūs, bet inovuoti sunkiau

Praėjusiais metais tik 15 proc. įmonių leido darbuotojams dirbti lanksčiai. Kilusi pandemija situaciją pakeitė ir šiandien nuotolinį darbą propaguoja net 76 proc. tirtų įmonių, o 88 proc. verslo lyderių tikisi ilgalaikių pokyčių šioje srityje, rodo „Microsoft“ tyrimas 15-oje Europos rinkų.
       2020-10-28 14:23:36

Amerikiečius į Kauną atviliojo IT specialistų pasiūla

Prieš 5 metus sudėliota strategija šiandien jau virto realybe: atidarydama biurą Kaune JAV kapitalo įmonė „Bentley Systems“ tuomet skelbė ketinanti per artimiausius kelerius metus nusamdyti apie keturias dešimtis IT specialistų.
       2020-10-28 14:18:08

„RTR Planeta“ retransliavimas gali būti laikinai sustabdytas

2020 m. spalio 28 d. posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) nusprendė pradėti procedūrą dėl Lietuvoje rusų kalba retransliuojamos televizijos programos „RTR Planeta“ laisvo priėmimo Lietuvos Respublikos teritorijoje sustabdymo.
       2020-10-28 11:44:45

Laikinai apriboti renginiai ir susibūrimai viešose vietose

Atsižvelgusi į šalyje blogėjančią epidemiologinę situaciją, Vyriausybė trečiadienio posėdyje apsisprendė nuo 2020 m. spalio 30 d. iki lapkričio 13 d. riboti atvirose ir uždarose erdvėse organizuojamus renginius ir susibūrimus viešose vietose.
       2020-10-28 11:20:46

Nuotekose daugėja pavojingų cheminių medžiagų, naudojamų buityje

Gyventojų ir įmonių išleidžiamose nuotekose daugėja sveikatai pavojingų cheminių medžiagų, rodo vandentvarkos bendrovės „Vilniaus vandenys“ tyrimai. Nustatytos pavojingos medžiagos dažnai slypi kasdieniuose buities daiktuose, kaip tualetiniame popieriuje ar vaikų seilinukuose.
       2020-10-28 11:13:35

Vizija: Lietuva – stipri, teisinga, žalia ir inovatyvi gerovės valstybė

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį visuomenei pristatė Gerovės Lietuvos viziją, kuria ketina vadovautis, dirbdamas kartu su būsima Vyriausybe.
       2020-10-28 10:56:36

REKORDAS! Praėjusią parą registruoti 776 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 776 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 270 iš jų registruota Vilniaus, 173 Kauno, 120 Klaipėdos, 73 Šiaulių, 63 Telšių apskrityse.
       2020-10-28 10:32:09

Vaistininkų teiraujasi preparatų nuo nemigos, šluoja vitaminus imunitetui

Į vaistinę užsukę klientai stebuklingo recepto apsisaugoti nuo COVID-19 jau neieško, tačiau kur kas dažniau ieško pagalbos pandemijos sukeltiems psichologiniams negalavimams gydyti.
       2020-10-28 08:34:10

Automobilio termometras daugiau dėl ramybės, negu vardan tikslumo

Vairavimo sąlygas tiksliau įsivertinti bei pagal jas pasirinkti saugų vairavimo būdą norintys vairuotojai ne visuomet linkę pasitikėti atskiriems miestams ar vietovėms sinoptikų skelbiama apytiksle temperatūra.
       2020-10-28 08:25:29

Patarimai, kaip padidinti įmonės apyvartinį kapitalą

Kaip vadinamas kiekvienam verslui svarbus finansų rodiklis, neretai įvardijamas įmonės „kraujotakos“ sistema? Ko gero, daugeliui verslininkų nebus sudėtinga atsakyti, kad tai – apyvartinis kapitalas. Tačiau kalbai pasisukus apie tai, kaip jį tinkamai valdyti, galima išgirsti nebūtinai teisingų idėjų.
       2020-10-28 08:18:04

Belaidžių ausinių funkcijos: ar tikrai visas žinojote?

Belaidės ausinės – vienas patogiausių aksesuarų, nes leidžia lengvai, be laidų klausytis muzikos ar kalbėtis telefonu. Taip pat tai ir šiuo metu gana populiari stiliaus detalė, nes tokias ausines gali pamatyti pas dažną praeivį gatvėje.
       2020-10-27 22:03:24

Vilniaus meras Remigijus Šimašius kreipiasi į vilniečius

Kreipimesi išdėstomas ir požiūris į koronaviruso pandemijos valdymą mieste. Štai pilnas tekstas: "Jau kuris laikas visoje Lietuvoje smarkiai auga COVID-19 viruso atvejų skaičius. Nuo rytojaus Vilniuje, kaip ir didelėje dalyje kitų Lietuvos savivaldybių, skelbiamas lokalus karantinas.
       2020-10-27 14:48:38

Deividas Norvilas: „Gyvenimo kokybė už miesto yra nepalyginamai aukštesnė“

Dabartinė situacija pasaulyje įnešė pokyčių ne tik į visuomenės, bet ir į asmeninį gyvenimą. Saugodami save ir kitus, atrandame daugiau alternatyvų dirbti nuotoliniu būdu, dar labiau vertiname artimųjų draugiją ir gamtos prieglobstį.
       2020-10-27 14:40:45

Nuo trečiadienio – karantinas ir Kaune: įvedamos naujos priemonės, ribojimai

Atsižvelgiant į kasdien kylančią koronavirusinės infekcijos plitimo kreivę bei prastėjančią epidemiologinę padėtį šalyje, greta kitų didžiųjų miestų nuo spalio 28 dienos karantinas skelbiamas ir Kaune.
       2020-10-27 14:36:15

Santaros klinikos: artėjame prie kritinės ribos

Didėjant koronaviruso infekcija užsikrėtusiųjų ir COVID-19 liga sergančių pacientų skaičiui, VUL Santaros klinikos, kaip paslaugų teikimą Vilniaus regione organizuojanti įstaiga, jau nuo praėjusios savaitės tariasi su vadinamosiomis atraminėmis ligoninėmis dėl ekstremaliai išaugusių pacientų srautų suvaldymo.
       2020-10-27 14:31:42

Kuo skiriasi pirmos ir trečios šalies slapukai – bent kartą pasiskaitykite

Merilendo universiteto duomenimis kibernetinės atakos pasaulyje vyksta kas 39 sekundes. Spalio mėnuo jau aštuntą kartą paskelbtas Europos kibernetinio saugumo mėnesiu. Saugiai naudotis internetu itin svarbu. To galima mokytis bet kokiame amžiuje.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.