iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija iliustracija
Naujienos

5 būdai, kaip tapti laimingu esamame darbe ir uždirbti kiek nori

2016-12-22 09:57:46

Ne paslaptis, kad daugelis vidutinio amžiaus žmonių, o ypatingai jaunimas, dirbantys įvairius samdomus darbus nesijaučia laimingi, todėl dažnas bando laimės ieškoti emigruodamas. 2015 m. buvo užfiksuota net 44533 emigravusių asmenų, pagal Lietuvos statistikos departamento duomenis, tačiau ar emigravus tikrai tapsite laimingi naujame darbe?

foto

Kaip padaryti, kad visiems mūsų poreikiams bei reikmėms atsirastų daugiau pajamų, nejaustumėme diskomforto? Kaip pasiekti laimę esamame darbe, kai kolegos ar aplinkiniai nemalonūs, kai norisi didesnės algos, o santykiai su darbdaviu ne geriausi?

Visgi, pirmiausiai, vertėtų pamąstyti, kodėl, jūsų nuomone, tai vyksta su jumis, kodėl būtent jūs nesijaučiate laimingi darbe ir galbūt pakapstę gyliau savyje, net rastumėte sąsajų, kad visgi nusipelnėte būti šioje padėtyje ir tokiame nusivylimo taške ar patys tai sukūrėte.

Pagrindinėmis įžvalgomis, kaip tapti laimingu darbe ir uždirbti tiek, kiek nori, dalinasi Evelina Tamulaitienė, savirealizacijos ir verslumo projekto „Verslodara“ įkūrėja, lektorė ir metodikos autorė.

Vidiniai asmenybės iššūkiai

Visas negandas mes prisitraukiame patys. Labai daug ką lemia žmogaus charakteris, būdo bruožai ir skleidžiamos vibracijos.

„Labai svarbu tinkamai puoselėti savo vidinį pasaulį, gerbti ir mylėti save bei nepasiduoti aplinkinių išskiriamoms neigiamoms energijoms, nes aplinka, kurioje mes esame, ir atspindi mūsų vidinį pasaulį: nerimą, neapykantą ir baimes“ – teigia Evelina Tamulaitienė, teikianti savirealizacijos, sąmoningumo ir verslumo mokymus projekte „Verslodara“.

Norint jaustis laimingu esamame darbe yra svarbus asmenybės tipas ir jo vidinė darna, harmonija ir kas be ko visi talentai, kvalifikacija, kompetencija, nes visa tai yra tiesiogiai susiję su darbdaviu, kolektyvu, santykių su jais palaikymu ir net algos pakėlimu.

Visi turime prikaupę nešvarumų, nuoskaudų, pykčio ir kitų negerovių savo viduje, kurios labai greitai ima lemti mūsų asmenybę, neigiama linkme ima veikti aplinką ir mūsų pasąmonę ir kol visa to neatsikratome, vargu ar pavyksta atsipalaiduoti ir jaustis laimingais.

Ką daryti, kad 100 % būtum laimingas darbe?

Pirmiausiai, įdėkite 100 % ar net 110 % savo pastangų pakeisti esamą situaciją ir viską maksimaliai darykite, tapkite savo paties geriausia versija, kokia tik begalite tapti esamoje vietoje, darbe ir gyvenimo padėtyje.

Kai iš savęs išspausite maksimumą: išmoksite bendrauti su darbdaviu, kolegomis, išmoksite išreikšti savo lūkesčius, išmoksite susidraugauti su savimi ir sužinoti, ko jūs tikrai norite ir kokie yra Jūsų lūkesčiai iš paties savęs, savo gyvenimo bei susidėlioti savo asmeninį gyvenimo planą - visa tai padarius, net ir aplinkiniai jaus jūsų vidinę stiprybę.

Turėkite tikslius norus, išsikeltus tikslus ir planą, kaip visa tai pasiekti, nes tik tuomet jausite stiprų vidinį pasitikėjimą eiti ir kalbėtis su darbdaviu, kad suteiktų geresnes darbo sąlygas ar pakeltų atlyginimą. Visa tai apima vieną svarbiausių aspektų – tai savo vidaus susitvarkymą. Nes kai jūs susitvarkysite su savo vidumi, spinduliuosite stiprybe tiek viduje, tiek išorėje ir tokios asmenybės niekas nenorės menkinti ir sužeminti.

„Dėl visko priklausimo nuo jūsų asmenybės yra daromas testas ir su VERSLODARA projekto nariais - su kokiomis mintimis išeiname į aplinką ir kas tuomet vyksta su mumis. Testas parodė, kad dažniausiai, kai esame baimėje, pervargę ir jaučiame nerimą, aplinkiniai yra linkę mus užsipulti įvairiose kasdienėse situacijose: parduotuvėje, kelyje, darbe ar kaimynystėje, o tai dar labiau paveikia mūsų asmenybę neigiama linkme“ – dalinasi projekto įkūrėja ir lektorė, E. Tamulaitienė.

Kitas svarbus aspektas link geresnių jūsų ir darbdavio santykių – niekada nemeluokite darbdaviui. Nebūkite naivūs, kad verslininkai to nepastebės, atvirkščiai, jie per savo verslo steigimą ir vystymą bus jau matę tokių situacijų, kad jiems bus nesudėtinga jus perprasti ir įrodyti melo pėdsakus. Nesvarbu dėl ko būtų tas melas, tačiau kartą pamelavus, darbdavys praras pasitikėjimą ir nebebus garantuotas jumis, tokiu atveju apie gerus santykius ir laimingą darbo atmosferą galite pamiršti, nes jūsų ryšys bus jau nutrūkęs, o jį atstatyti labai sudėtinga.

Pažvelkite į situaciją iš darbdavio pozicijos

Atradimas psichologijoje, kad jeigu jūs per pusę metų dirbdami toje pačioje vietoje vis dar neturite pinigų, kyla įtarimas dėl jūsų ambicijų ir nusiteikimo atsiradimo „Aš pats fainiausias“, psichologų nuomone, jūs jaučiatės viduje aukščiau vadovo, atsiranda mąstymas „Aš padaryčiau geriau“.

Samdomame darbe, kolegų rate darbuotojai labai dažnai būna negerbia savo vadovo ar direktoriaus, užkulisiuose neretai sklando apkalbos ir neigiami atsiliepimai, nors būtent vadovas moka algą bei kitus mokesčius už juos. Vargu ar dauguma samdomų darbuotojų žino, kiek darbdavys turi sumokėti mokesčių, kad galėtų juos išlaikyti.

„Retas darbuotojas žino, kad jei darbdavys svajoja į rankas darbuotojui skirti 1000 eurų atlyginimą ir čia kalbama dar be jokių šildymo, elektros, ofiso išlaikymo, darbo priemonių bei kitų darbuotojų išlaikymo mokesčių, tai šalia šios atlyginimo sumos dar turite konkrečiai sumokėti 695 eurus valstybei ir tai yra beveik 70 % norimos darbuoto atlyginimo sumos“ – dalinasi pašnekovė.

Tad verslininkams tikrai yra sudėtinga daryti verslą Lietuvoje ir dėl to kartais reiktų atsižvelgti į savo darbdavį palankiau, žinant šiuos skaičius ir tai, kad jis vis tiek stengiasi jums suteikti, kuo palankesnes ir geresnes darbo sąlygas bei užmokestį. Pažvelkite į situaciją iš darbdavio pusės: suskaičiuokite kiek darbuotojų yra išlaikoma, koks įmonės pelnas ir ar pats pateisinate savo darbu tas išlaidas, kurias už jus mokas darbdavys.

Kaip paprašyti didesnio atlyginimo?

Kada geriausias metas eiti pas darbdavį ir koks geriausias būdas paprašyti atlyginimo pakėlimo? Tikriausiai, ne vienas samdomas darbuotojas norėtų tai sužinoti.

„Dar dirbdama samdomą darbą ir norėdama pradėti ką nors savo aš žinojau tiksliai, ko aš noriu ir kiek man reikia pinigų, kad galėčiau pragyventi komfortabiliai. Tuo metu man reikėjo 10 000 litų ir aš nuėjau pas darbdavį pasiteirauti, ką man reiktų padaryti, kad galėčiau gauti per mėnesį šią sumą“ – dalinasi patirtimi E. Tamulaitienė, šiuo metu be „Verslodara“ projekto vadovaujanti dar 4 nuosaviems projektams ir verslams.

Tad prieš keliaujant pas darbdavį, pirmiausiai, turite turėti ryžto, žinoti konkrečius savo tikslus ir sumas, kurių jums reikia komfortabiliam jūsų gyvenimui, kad paklaustas, apie kokio atlyginimo pakėlimą kalbama, žinotumėte atsakymą.

Taip pat galite ir patys jau turėti įžvalgų, kur galėtumėte papildomai prisidėti ir užsitarnauti didesnį atlyginimą. Suraskite savo stipriąsias savybes ir mokėkite save parduoti. Pirmą kartą save pardavėte darbdaviui atėję į pirmąjį darbo pokalbį, tad mokėkite parduoti ir antrąjį kartą, kad jums pakeltų atlyginimą.

Visgi, turite atsiminti, kad ne kiekviena įmonė galės jums skirti didesnį atlyginimą ar pridėti papildomų užduočių, todėl jei tiksliai žinote, ko norite, kokie jūsų tikslai, vertėtų pasiieškoti kitokių darbo galimybių ir pasiūlymų, nes visas potencialas yra jumyse ir tereikia išmokti klausyti savo širdies.

Kaip pradėti klausyti savo širdies?

Tam labai padeda savęs stebėjimas, kas vyksta su jumis ir būdravimas. Pavyzdžiui, ryte atsikėlus ir užkliuvus už kokio daikto, stebėkite kas su jumis vyksta ir pakeiskite savo skleidžiamas vibracijas. Nors ir užkliuvote, stipriai susitrenkėte koją, galbūt net liks mėlynė sumušimo vietoje, tačiau nusiteikite, kad toliau, visą likusią dienos dalį jums seksis puikiai, nors daugelis nusiteikia, kad jei jau rytas prasidėjo blogai, tai tokia bus ir visa likusi diena. Todėl sekite savo mąstyseną, poelgius ir bandykite daryti pokyčius, įžvelgti pozityvumo.

Yra sakoma, kad tai, į ką susitelkiame – dauginasi. Tai reiškia, kad jei susitelkiame į ką nors negatyvaus, tai negatyvios situacijos mus ir pradeda supti, tačiau jei susitelksime tik į gerus dalykus, bandysime net ir nesėkmėje įžvelgti pozityvumo, pamatysime, kaip aplink mus padaugės galimybių, atsivers naujų kelių.

Taip pat visatoje yra sakoma, kad viskas turi augti ir didėti. Tad jei jūs esate savo darbe jau 10 metų ir niekas nesikeičia, alga tokia pati kaip ir buvo, vadinasi metas ryžtis kažką keisti ir judėti į priekį, nes esate užstrigę savo viduje. Tai puikus metas pradėti galvoti apie naujas veiklas, galimybes, kur galėtumėte uždirbti daugiau bei jaustis pilnai laimingi.

Motyvacijos palaikymui svarbu: 100 % pripažinti sau ar esamas darbas jus tenkina ir bet kuriuo atveju dirbti su savimi, apgalvoti visų savo karjeros perspektyvų realumą, pasidaryti realų planą, kaip pasiekti didesnius rezultatus esamame darbe arba pradėti individualią veiklą, o jei baisu viską iškarto mesti vienu metu, galite pasiieškoti gretutinių variantų, kelių veiklų suderinamumo ir dar būnant esamame darbe ieškotis sau jau naujų klientų, nesistenkite daryti skubotų išvadų ir staigių perėjimų.

Nuo ko pradėti ieškant naujų idėjų?

Evelina dalinasi, kad „Verslodara“ projekto mokymu metu yra vienas žaidimas - „Idėjų gaudyklė“, kur pora savaičių nariai turi stebėti save, savo mintis, kas vyksta aplinkui ir kiekvieną dieną gaudyti idėjas ir vėliau jas pasisakyti. Šio žaidimo esmė yra, kad kasdien susiduriant su kokia naujiena, problema ar kitų įvykiu, pradėti sukti savo smegenis, ką jūs šioje situacijoje darytumėte kitaip, jei tuo užsiimtumėte patys. Šiame žaidime nėra rėmų ir būna dienų su nuliu idėjų, o būna ir bent po keturias skirtingas idėjas per dieną. Po šios proto mankštos pradedama pastebėti įvairias galimybes ir idėjas, kurias būtų galima realizuoti.

Atradus sau palankias idėjas ir norint su jomis toliau padirbėti ir realizuoti į realų verslą, turite sugrįžti į pradžią – darbą su savimi. Išsikelkite tikslus, turėkite aiškius ir konkrečius norus, ryžtingai eikite ir dirbkite su savimi: baimėmis, aplinkos įtaka, nusistatymu ir mąstymu, nes daugeliui tolyn žengti žingsnį trukdo būtent juos kaustančios baimės ir negatyvus mąstymas. Todėl jei sumastėte ką nors daryti, stenkitės klausyti širdies ir to neatidėti, o iš karto palaipsniui vykdyti, nes su kiekviena diena delsiant atrasite vis daugiau proto išvedžiojimų, idėjų slopinimo priežasčių ir negatyvių minčių.

Visgi, labai svarbu yra paminėti, kad ieškantis laimės tiek naujoje veikloje, tiek dar dirbant samdomame darbe, pirmiausiai, turite pradėti nuo artimųjų, namų ir šeimos. Nes jei namuose nesijausite laimingi, niekas nesidžiaugs, kad ir ką be pasirinktumėte ir nepalaikys jūsų, tai jums nesinorės nieko daryti, truks motyvacijos. Todėl pirmiausiai vertėtų pokyčius pradėti nuo namų, bandykite kiekvieną mėnesį padaryti kažką gero savo šeimai, net jei tai ir pietų pagaminimas, ką retai darydavote. Svarbu pradėti nuo tokių mažų dalykų ir pagerinti santykius šeimoje, suteikti vieni kitiems pasitikėjimo ir palaikymo, kas sukurs pozityvią aplinką apie jus ir motyvuos žengti tolyn, o jau tada galėsite kurti savo laimę esamame ar naujame darbe.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2019-12-14 08:49:25

Bankai: augantys indėliai, skolinimo tendencijos, nauji rinkos dalyviai

Bankuose laikomų indėlių suma toliau sparčiai augo, jie aktyviai skolino gyventojams, bet įmonėms skolino mažiau. Šiek tiek sumažėjo ir bankų pelnas, daugiausia pajamų jie uždirbo iš skolinimo, rinka pritraukė naujų dalyvių.
       2019-12-14 08:43:32

„Vilties švyturys“ – šimtai į gyvenimą grąžintų žmonių

„Daug kas yra linkęs vengti žmonių, praeityje turėjusių priklausomybių. Tačiau tie, kas su jais susipažįsta, dažniausiai pakeičia savo nuomonę, nes vienas pagrindinių blaivybės išlaikymo sąlygų – visiškas sąžiningumas.
       2019-12-14 08:21:06

Psichologė pataria: kaip siekiant tikslų išvengti perdegimo

Turite ambicingų tikslų ir jautriai reaguojate į nesėkmes? Pabaigę darbus jaučiate jėgų trūkumą ir norite griūti į lovą? Jei tokia savijauta kamuoja visą laiką, gali būti, jog esate pervargę ir vien tik gerai išsimiegoti jau nebeužteks.
       2019-12-13 14:31:12

Daiktų žymėjimas „keliasi“ į elektroninę erdvę

Daiktų žymėjimas policijoje vykdomas jau daugiau nei 15 metų. Kaskart suorganizavus prevencines daiktų žymėjimo priemones, žmonės išties noriai pristato turimus vertingesnius daiktus pažymėti policijoje, taip padidindami tikimybę prarastą daiktą greičiau sugrąžinti teisėtam savininkui.
       2019-12-13 14:22:01

Saugokis paspirtuko, nes ir jis irgi gali smarkiai traumuoti

Šiauliuose paspirtuku važiavęs ir moterį kliudęs bei sužalojęs asmuo iš įvykio vietos paspruko, palikęs sužalotąją gulėti ant žemės. Šiauliuose – tai pirmas paspirtuko sužalotas pėsčiasis.
       2019-12-13 14:09:31

Pagrindinė avarijų priežastis – ne vairavimo klaidos, o vairuotojo elgesys

Techninės klaidos vairuojant, Kelių eismo taisyklių nepaisymas, greičio viršijimas ar vairavimas apsvaigus nuo seno yra įvardijamos kaip pagrindinės keliuose įvykstančių eismo įvykių priežastys.
       2019-12-13 14:05:01

Pristatytos gairės „influencerių“ reklamos žymėjimui

Šiandien nuomonės formuotojams, reklamą socialiniuose tinkluose užsakantiems verslininkams bei kitiems suinteresuotiems asmenims pristatytos Reklamos žymėjimo socialinėje erdvėje gairės, parengtos po beveik metus Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (toliau – Tarnyba) vykdytos Lietuvos nuomonės formuotojų reklamos stebėsenos.
       2019-12-13 14:00:50

Šventinis stalas: kaip jį paruošti be streso?

Kalėdų laukimas – vienas gražiausių laikotarpių metuose. Tačiau šventišką nuotaiką gali aptemdyti perpildyti prekybos centrai, išlaidos dovanoms ir idėjų stygius šventiniams patiekalams. Kaip Kalėdų stalo ruošimo nepaversti nuovargį keliančiu darbu ir jam pasiruošti be streso?
       2019-12-13 13:57:55

Telefone laikote darbo duomenis? Atkreipkite dėmesį į šiuos patarimus

Darbui naudoti asmeninį telefoną yra išties labai patogu. Tačiau, ar esate tikras, kad visa jame kaupiama informacija yra tinkamai apsaugota? Pasaulio kibernetinio saugumo organizacijų lyderės „IronNet Cybersecurity“ atliktas tyrimas atskleidė, kad 80 proc. įmonių per metus patiria bent vieną kibernetinį įsilaužimą.
       2019-12-13 13:55:48

8 iš 10 lietuvių per šventes gauna nereikalingų daiktų

Ar pamenate, kiek nereikalingų daiktų radote po Kalėdų eglute praėjusiais metais? Net 8 iš 10 lietuvių teigia per Kalėdas gaunantys bent vieną nereikalingą daiktą, o 4 iš 10 tokias dovanas kaupia, rodo įspūdžio dovanų platinimo bendrovės „Gera dovana“ atlikta klientų apklausa.
       2019-12-13 13:52:31

2019 metų telefonų apžvalga: ką apie technologijų ateitį praneša šie telefonai

Iki šiol telefonų gamintojai stengėsi kurti tokius telefonus, kurie yra tik šiek tiek geresni už anksčiau pasirodžiusius konkurentų modelius. Tačiau 2019 metais išmaniųjų technologijų rinkoje įvyko nemažai pokyčių, kurie vienaip ar kitaip sudrebino telefonų rinką.
       2019-12-13 13:44:47

Daiktų internetas: 5 pavyzdžiai, atskleidžiantys jo potencialą

Daiktų internetas neabejotinai yra vienas pagrindinių XXI a. atributų. Tarpusavyje sujungti įvairūs įrenginiai ne tik praplečia savo galimybes, bet ir ženkliai keičia kasdienį žmonių gyvenimą.
       2019-12-12 12:16:50

Imuniteto stiprinimas žiemą – ką renkasi lietuviai?

Kiekvieną žiemą, spustelėjus rimtesniam šalčiui, susiduriame su aplinkoje siaučiančiais virusais. Į kovą su ligomis specialistai pataria įtraukti ne tik vaistus, bet ir atitinkamus maisto produktus, kurie sustiprintų imunitetą ir padėtų organizmui išlikti atsparesniam.
       2019-12-12 07:50:59

Ką dovanoti, kai linkime sveikatos?

Didžiųjų švenčių proga linkėti sveikatos – pats nuoširdžiausias būdas pasakyti, kaip žmogus jums rūpi. Tačiau kuo palydėti šiuos žodžius – daugeliui tikras galvosūkis. Pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ atstovė Jovita Juodsnukytė sako, kad pirmiausiai svarbu galvoti apie žmogų, o ne apie dovaną.
       2019-12-12 07:44:47

Dušo kabina be kalkių nuosėdų – misija įmanoma

Maudytis duše po tekančiu vandeniu – ne tik higienos procedūra, bet ir nepakartojamas malonumas, ryte suteikiantis žvalumo, vakare nuraminantis prieš miegą. Viskas būtų puiku, jei ne tos kalkių nuosėdos ant dušo sienelių.
       2019-12-11 13:00:28

Aktorius Vytautas Rumšas apie Atgimimo laikotarpį

Mintimis apie gyvenimą prieš 30 metų dalijasi aktorius ir režisierius Vytautas Rumšas. Pokalbis yra Lietuvos nacionalinio dramos teatro organizuojamo interviu ciklo, skirto 80 sezonui, dalis. Teatrologė Daiva Šabasevičienė kalbina teatro žmones, kviesdama tinklalaidėje papasakoti apie gyvenimą, spektaklius, užkulisius ir žiūrovus prieš 30 metų.
       2019-12-11 12:55:51

6 iš 10 lietuvių nėra linkę pratęsti garantijos: įvardijo, kodėl

60% lietuvių, įsigydami buitinę techniką, elektronikos prietaisus, TV, foto ar video techniką nėra linkę pratęsti jų garantijos. Tarp dažniausiai įvardijamų priežasčių – manymas, kad pigiems daiktams tokia garantija nereikalinga (32 proc.).
       2019-12-11 12:44:01

Proporcijos interjere: kaip vizualiai „padidinti“ namus?

Interjero dizainas apima ne tik grožį ir estetiką. Tam, kad kambarys atrodytų gerai, neužtenka jį tiesiog apstatyti moderniais baldais. Vienos svarbiausių taisyklių įrenginėjant namus yra simetrija ir proporcijos. Jos lemia, kaip bus išnaudota erdvė ir kaip žmogus jausis įėjęs į kambarį.
       2019-12-11 12:38:06

Vaizdo kokybės gerinimas – pagrindiniai kriterijai, renkantis televizorių

Technologijos vystosi labai greitai ir per penkis pastaruosius metus televizijos vaizdo ir garso kokybė pastebimai pagerėjo. Vos prieš kelerius metus, perkant televizorių, vienas iš pagrindinių kriterijų buvo ekrano dydis ir televizoriaus storis.
       2019-12-11 12:34:21

Kaip išmokyti vaiką plaukti: trenerių patarimai tėvams

Net ir garsiausi plaukikai ne tokiais gimsta, o jais tampa. O mokėjimas plaukti nebūtinai turi tapti sportiniu gebėjimu, visų pirma tai – vienas iš gyvybiškai svarbiausių įgūdžių ir atgaiva kūnui. Tad tėvų noras, kad vaikas išmoktų plaukti – visuomet sveikintinas.
       2019-12-10 11:08:01

Darbo rinkos tendencijos: 5 patarimai personalo vadovams

66 proc. Europos vadovų teigia, jog darbo rinkoje patiriamas talentų trūkumas. Jis net gi artėja prie krizinio lygmens, kai svarbiems strateginiams tikslams pasiekti trūks tai padaryti galinčios darbo jėgos. Dėl šios priežasties talentų pritraukimas įkaitusioje darbo rinkoje ir tinkamas personalo valdymas tampa ypatingai svarbiu uždaviniu.
       2019-12-10 11:02:24

Kalėdinė muzika: kodėl vienus džiugina, o kitus pykdo?

Dar lapkritį prasidėjęs kalėdinės muzikos bumas šiuo metu yra bene aukščiausiame taške – beveik neįmanoma praeiti pro prekybos centrą neišgirdus vieno garsiausių šios šventės hitų. Kodėl vienus tai erzina, o kiti, nesvarbu, kiek kartų jau girdėję, dainas kaskart noriai niūniuoja drauge?
       2019-12-10 10:39:47

Ar žinote kiek asmeninių duomenų kaupia jūsų programėlės?

Pasauliniais statistikos duomenimis, šiandien kiekvienas vartotojas savo išmaniajame telefone turi vidutiniškai apie 60-90 programėlių. Tačiau, vos 10 iš jų vartotojai naudoja reguliariai. Kaskart parsisiunčiant naują mobiliąją programą, išmaniojo šeimininko prašoma suteikti prieigą prie tam tikrų asmeninių duomenų.
       2019-12-10 07:15:45

Prieššventiniai vairuotojų išbandymai: kaip menkas įlenkimas virsta bauda

Prasidėjus šventiniams apsipirkimams ir renginiams žmonės dažniau nei įprastai automobilius palieka stovėjimo aikštelėse, sausakimšuose kiemuose ar siaurose gatvelėse. Draudikai įspėja, kad prieš šventes šiose vietose padaugėja smulkių avarijų.
       2019-12-06 14:58:11

Viešasis transportas Vilniuje judės greičiau – Ukmergės gatvė tik pradžia

Sostinės Ukmergės gatvės A juosta važiuoti galės viešasis transportas, elektromobiliai, taip pat nuo šios savaitės sugrąžinamas taksi judėjimas. Tyrimas ir rezultatų analizė parodė, kad spalį Ukmergės gatvės dalyje viešojo transporto greitis didėjo iki 30 proc., pažeidėjų sumažėjo beveik dvigubai.
       2019-12-06 11:51:59

Dviguba išmaniojo telefono apsauga: lengva pasidaryti – sunku „nulaužti“

Šiandien telefone telpa visas mūsų gyvenimas. Bet vienoje paskyroje saugomi ir visi mūsų prisijungimo duomenys, nuotraukos ar kita asmeninė informacija, todėl ją būtina tinkamai apsaugoti. Tą padaryti padeda slaptažodžiai, tačiau ši priemonė nėra visiškai patikima.
       2019-12-06 11:47:07

Įsigijote naują išmanųjį? Žingsniai, kuriuos turite atlikti nedelsiant

Ką tik įsigijote išmanųjį ir nekantraujate pradėti juo naudotis? Daugelis į rankas paėmę naują telefoną pirmiausia pradeda nuo smagių dalykų – išsirenka viršelio foną, skambučio melodiją ir skuba siųstis daugiausia naudojamas programėles.
       2019-12-06 07:58:51

Gyvūnų gynėjai sumokėjo už protu nesuvokiamą žiaurumą

Metų pradžioje paaiškėjo, kaip atsirado mitas apie tai, kaip gyviems kailiniams žvėreliams diriamas kailis. Tarptautinė kailio federacija pateikė įrodymus, jog už tai, kad du kinai tai padarytų prieš filmavimo kameras, jiems sumokėjo gyvūnų teisių aktyvistai.
       2019-12-05 18:20:48

Gydytoja perspėjo sergančiuosius: taip elgdamiesi atitolinate pasveikimą

Atvėsus orams ir prasidėjus peršalimų sezonui, dažnam tenka skirstyti prioritetus – likti sveikti namuose ar ir toliau rūpintis darbais sergant? Specialistai įspėja – pasirinkę pastarąjį variantą galime pakenkti ne tik savo, bet ir kolegų sveikatai, bei pataria, kokių priemonių imtis, norint pasveikti greičiau.
       2019-12-05 18:17:18

„Facebook“ imasi teisinių veiksmų prieš apgaulingas reklamas

„Facebook“ Kalifornijoje, JAV, pateikė ieškinį bendrovei „ILikeAd Media International Company Ltd.“ ir dviem fiziniams asmenims dėl reklamos sklaidos ir naudojimosi taisyklių pažeidimų. Skelbiant apgaulingas reklamas daryta žala „Facebook“ paskyroms ir skelbtas apgaulingas turinys, kuriuo buvo reklamuojamos suklastotos prekės ir dietinės piliulės.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama