Naujienos

5 būdai, kaip tapti laimingu esamame darbe ir uždirbti kiek nori

2016-12-22 09:57:46

Ne paslaptis, kad daugelis vidutinio amžiaus žmonių, o ypatingai jaunimas, dirbantys įvairius samdomus darbus nesijaučia laimingi, todėl dažnas bando laimės ieškoti emigruodamas. 2015 m. buvo užfiksuota net 44533 emigravusių asmenų, pagal Lietuvos statistikos departamento duomenis, tačiau ar emigravus tikrai tapsite laimingi naujame darbe?

foto

Kaip padaryti, kad visiems mūsų poreikiams bei reikmėms atsirastų daugiau pajamų, nejaustumėme diskomforto? Kaip pasiekti laimę esamame darbe, kai kolegos ar aplinkiniai nemalonūs, kai norisi didesnės algos, o santykiai su darbdaviu ne geriausi?

Visgi, pirmiausiai, vertėtų pamąstyti, kodėl, jūsų nuomone, tai vyksta su jumis, kodėl būtent jūs nesijaučiate laimingi darbe ir galbūt pakapstę gyliau savyje, net rastumėte sąsajų, kad visgi nusipelnėte būti šioje padėtyje ir tokiame nusivylimo taške ar patys tai sukūrėte.

Pagrindinėmis įžvalgomis, kaip tapti laimingu darbe ir uždirbti tiek, kiek nori, dalinasi Evelina Tamulaitienė, savirealizacijos ir verslumo projekto „Verslodara“ įkūrėja, lektorė ir metodikos autorė.

Vidiniai asmenybės iššūkiai

Visas negandas mes prisitraukiame patys. Labai daug ką lemia žmogaus charakteris, būdo bruožai ir skleidžiamos vibracijos.

„Labai svarbu tinkamai puoselėti savo vidinį pasaulį, gerbti ir mylėti save bei nepasiduoti aplinkinių išskiriamoms neigiamoms energijoms, nes aplinka, kurioje mes esame, ir atspindi mūsų vidinį pasaulį: nerimą, neapykantą ir baimes“ – teigia Evelina Tamulaitienė, teikianti savirealizacijos, sąmoningumo ir verslumo mokymus projekte „Verslodara“.

Norint jaustis laimingu esamame darbe yra svarbus asmenybės tipas ir jo vidinė darna, harmonija ir kas be ko visi talentai, kvalifikacija, kompetencija, nes visa tai yra tiesiogiai susiję su darbdaviu, kolektyvu, santykių su jais palaikymu ir net algos pakėlimu.

Visi turime prikaupę nešvarumų, nuoskaudų, pykčio ir kitų negerovių savo viduje, kurios labai greitai ima lemti mūsų asmenybę, neigiama linkme ima veikti aplinką ir mūsų pasąmonę ir kol visa to neatsikratome, vargu ar pavyksta atsipalaiduoti ir jaustis laimingais.

Ką daryti, kad 100 % būtum laimingas darbe?

Pirmiausiai, įdėkite 100 % ar net 110 % savo pastangų pakeisti esamą situaciją ir viską maksimaliai darykite, tapkite savo paties geriausia versija, kokia tik begalite tapti esamoje vietoje, darbe ir gyvenimo padėtyje.

Kai iš savęs išspausite maksimumą: išmoksite bendrauti su darbdaviu, kolegomis, išmoksite išreikšti savo lūkesčius, išmoksite susidraugauti su savimi ir sužinoti, ko jūs tikrai norite ir kokie yra Jūsų lūkesčiai iš paties savęs, savo gyvenimo bei susidėlioti savo asmeninį gyvenimo planą - visa tai padarius, net ir aplinkiniai jaus jūsų vidinę stiprybę.

Turėkite tikslius norus, išsikeltus tikslus ir planą, kaip visa tai pasiekti, nes tik tuomet jausite stiprų vidinį pasitikėjimą eiti ir kalbėtis su darbdaviu, kad suteiktų geresnes darbo sąlygas ar pakeltų atlyginimą. Visa tai apima vieną svarbiausių aspektų – tai savo vidaus susitvarkymą. Nes kai jūs susitvarkysite su savo vidumi, spinduliuosite stiprybe tiek viduje, tiek išorėje ir tokios asmenybės niekas nenorės menkinti ir sužeminti.

„Dėl visko priklausimo nuo jūsų asmenybės yra daromas testas ir su VERSLODARA projekto nariais - su kokiomis mintimis išeiname į aplinką ir kas tuomet vyksta su mumis. Testas parodė, kad dažniausiai, kai esame baimėje, pervargę ir jaučiame nerimą, aplinkiniai yra linkę mus užsipulti įvairiose kasdienėse situacijose: parduotuvėje, kelyje, darbe ar kaimynystėje, o tai dar labiau paveikia mūsų asmenybę neigiama linkme“ – dalinasi projekto įkūrėja ir lektorė, E. Tamulaitienė.

Kitas svarbus aspektas link geresnių jūsų ir darbdavio santykių – niekada nemeluokite darbdaviui. Nebūkite naivūs, kad verslininkai to nepastebės, atvirkščiai, jie per savo verslo steigimą ir vystymą bus jau matę tokių situacijų, kad jiems bus nesudėtinga jus perprasti ir įrodyti melo pėdsakus. Nesvarbu dėl ko būtų tas melas, tačiau kartą pamelavus, darbdavys praras pasitikėjimą ir nebebus garantuotas jumis, tokiu atveju apie gerus santykius ir laimingą darbo atmosferą galite pamiršti, nes jūsų ryšys bus jau nutrūkęs, o jį atstatyti labai sudėtinga.

Pažvelkite į situaciją iš darbdavio pozicijos

Atradimas psichologijoje, kad jeigu jūs per pusę metų dirbdami toje pačioje vietoje vis dar neturite pinigų, kyla įtarimas dėl jūsų ambicijų ir nusiteikimo atsiradimo „Aš pats fainiausias“, psichologų nuomone, jūs jaučiatės viduje aukščiau vadovo, atsiranda mąstymas „Aš padaryčiau geriau“.

Samdomame darbe, kolegų rate darbuotojai labai dažnai būna negerbia savo vadovo ar direktoriaus, užkulisiuose neretai sklando apkalbos ir neigiami atsiliepimai, nors būtent vadovas moka algą bei kitus mokesčius už juos. Vargu ar dauguma samdomų darbuotojų žino, kiek darbdavys turi sumokėti mokesčių, kad galėtų juos išlaikyti.

„Retas darbuotojas žino, kad jei darbdavys svajoja į rankas darbuotojui skirti 1000 eurų atlyginimą ir čia kalbama dar be jokių šildymo, elektros, ofiso išlaikymo, darbo priemonių bei kitų darbuotojų išlaikymo mokesčių, tai šalia šios atlyginimo sumos dar turite konkrečiai sumokėti 695 eurus valstybei ir tai yra beveik 70 % norimos darbuoto atlyginimo sumos“ – dalinasi pašnekovė.

Tad verslininkams tikrai yra sudėtinga daryti verslą Lietuvoje ir dėl to kartais reiktų atsižvelgti į savo darbdavį palankiau, žinant šiuos skaičius ir tai, kad jis vis tiek stengiasi jums suteikti, kuo palankesnes ir geresnes darbo sąlygas bei užmokestį. Pažvelkite į situaciją iš darbdavio pusės: suskaičiuokite kiek darbuotojų yra išlaikoma, koks įmonės pelnas ir ar pats pateisinate savo darbu tas išlaidas, kurias už jus mokas darbdavys.

Kaip paprašyti didesnio atlyginimo?

Kada geriausias metas eiti pas darbdavį ir koks geriausias būdas paprašyti atlyginimo pakėlimo? Tikriausiai, ne vienas samdomas darbuotojas norėtų tai sužinoti.

„Dar dirbdama samdomą darbą ir norėdama pradėti ką nors savo aš žinojau tiksliai, ko aš noriu ir kiek man reikia pinigų, kad galėčiau pragyventi komfortabiliai. Tuo metu man reikėjo 10 000 litų ir aš nuėjau pas darbdavį pasiteirauti, ką man reiktų padaryti, kad galėčiau gauti per mėnesį šią sumą“ – dalinasi patirtimi E. Tamulaitienė, šiuo metu be „Verslodara“ projekto vadovaujanti dar 4 nuosaviems projektams ir verslams.

Tad prieš keliaujant pas darbdavį, pirmiausiai, turite turėti ryžto, žinoti konkrečius savo tikslus ir sumas, kurių jums reikia komfortabiliam jūsų gyvenimui, kad paklaustas, apie kokio atlyginimo pakėlimą kalbama, žinotumėte atsakymą.

Taip pat galite ir patys jau turėti įžvalgų, kur galėtumėte papildomai prisidėti ir užsitarnauti didesnį atlyginimą. Suraskite savo stipriąsias savybes ir mokėkite save parduoti. Pirmą kartą save pardavėte darbdaviui atėję į pirmąjį darbo pokalbį, tad mokėkite parduoti ir antrąjį kartą, kad jums pakeltų atlyginimą.

Visgi, turite atsiminti, kad ne kiekviena įmonė galės jums skirti didesnį atlyginimą ar pridėti papildomų užduočių, todėl jei tiksliai žinote, ko norite, kokie jūsų tikslai, vertėtų pasiieškoti kitokių darbo galimybių ir pasiūlymų, nes visas potencialas yra jumyse ir tereikia išmokti klausyti savo širdies.

Kaip pradėti klausyti savo širdies?

Tam labai padeda savęs stebėjimas, kas vyksta su jumis ir būdravimas. Pavyzdžiui, ryte atsikėlus ir užkliuvus už kokio daikto, stebėkite kas su jumis vyksta ir pakeiskite savo skleidžiamas vibracijas. Nors ir užkliuvote, stipriai susitrenkėte koją, galbūt net liks mėlynė sumušimo vietoje, tačiau nusiteikite, kad toliau, visą likusią dienos dalį jums seksis puikiai, nors daugelis nusiteikia, kad jei jau rytas prasidėjo blogai, tai tokia bus ir visa likusi diena. Todėl sekite savo mąstyseną, poelgius ir bandykite daryti pokyčius, įžvelgti pozityvumo.

Yra sakoma, kad tai, į ką susitelkiame – dauginasi. Tai reiškia, kad jei susitelkiame į ką nors negatyvaus, tai negatyvios situacijos mus ir pradeda supti, tačiau jei susitelksime tik į gerus dalykus, bandysime net ir nesėkmėje įžvelgti pozityvumo, pamatysime, kaip aplink mus padaugės galimybių, atsivers naujų kelių.

Taip pat visatoje yra sakoma, kad viskas turi augti ir didėti. Tad jei jūs esate savo darbe jau 10 metų ir niekas nesikeičia, alga tokia pati kaip ir buvo, vadinasi metas ryžtis kažką keisti ir judėti į priekį, nes esate užstrigę savo viduje. Tai puikus metas pradėti galvoti apie naujas veiklas, galimybes, kur galėtumėte uždirbti daugiau bei jaustis pilnai laimingi.

Motyvacijos palaikymui svarbu: 100 % pripažinti sau ar esamas darbas jus tenkina ir bet kuriuo atveju dirbti su savimi, apgalvoti visų savo karjeros perspektyvų realumą, pasidaryti realų planą, kaip pasiekti didesnius rezultatus esamame darbe arba pradėti individualią veiklą, o jei baisu viską iškarto mesti vienu metu, galite pasiieškoti gretutinių variantų, kelių veiklų suderinamumo ir dar būnant esamame darbe ieškotis sau jau naujų klientų, nesistenkite daryti skubotų išvadų ir staigių perėjimų.

Nuo ko pradėti ieškant naujų idėjų?

Evelina dalinasi, kad „Verslodara“ projekto mokymu metu yra vienas žaidimas - „Idėjų gaudyklė“, kur pora savaičių nariai turi stebėti save, savo mintis, kas vyksta aplinkui ir kiekvieną dieną gaudyti idėjas ir vėliau jas pasisakyti. Šio žaidimo esmė yra, kad kasdien susiduriant su kokia naujiena, problema ar kitų įvykiu, pradėti sukti savo smegenis, ką jūs šioje situacijoje darytumėte kitaip, jei tuo užsiimtumėte patys. Šiame žaidime nėra rėmų ir būna dienų su nuliu idėjų, o būna ir bent po keturias skirtingas idėjas per dieną. Po šios proto mankštos pradedama pastebėti įvairias galimybes ir idėjas, kurias būtų galima realizuoti.

Atradus sau palankias idėjas ir norint su jomis toliau padirbėti ir realizuoti į realų verslą, turite sugrįžti į pradžią – darbą su savimi. Išsikelkite tikslus, turėkite aiškius ir konkrečius norus, ryžtingai eikite ir dirbkite su savimi: baimėmis, aplinkos įtaka, nusistatymu ir mąstymu, nes daugeliui tolyn žengti žingsnį trukdo būtent juos kaustančios baimės ir negatyvus mąstymas. Todėl jei sumastėte ką nors daryti, stenkitės klausyti širdies ir to neatidėti, o iš karto palaipsniui vykdyti, nes su kiekviena diena delsiant atrasite vis daugiau proto išvedžiojimų, idėjų slopinimo priežasčių ir negatyvių minčių.

Visgi, labai svarbu yra paminėti, kad ieškantis laimės tiek naujoje veikloje, tiek dar dirbant samdomame darbe, pirmiausiai, turite pradėti nuo artimųjų, namų ir šeimos. Nes jei namuose nesijausite laimingi, niekas nesidžiaugs, kad ir ką be pasirinktumėte ir nepalaikys jūsų, tai jums nesinorės nieko daryti, truks motyvacijos. Todėl pirmiausiai vertėtų pokyčius pradėti nuo namų, bandykite kiekvieną mėnesį padaryti kažką gero savo šeimai, net jei tai ir pietų pagaminimas, ką retai darydavote. Svarbu pradėti nuo tokių mažų dalykų ir pagerinti santykius šeimoje, suteikti vieni kitiems pasitikėjimo ir palaikymo, kas sukurs pozityvią aplinką apie jus ir motyvuos žengti tolyn, o jau tada galėsite kurti savo laimę esamame ar naujame darbe.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-24 13:18:23

Kaip vos už kelis eurus pasigaminti gardų patiekalą pietums ar vakarienei

Paprasta paruošti, sotu ir pigu – sakote, taip nebūna? Pritrūkusiems idėjų gardžiai ir nebrangiai vakarienei, prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos meistrai turi pasiūlymą – iškepkite orkaitėje sultingas vištienos šlauneles su daržovių garnyru.
       2024-04-24 13:08:54

Susidūrėte su gyvūnu kelyje: ar būtina kviesti policiją?

Įsibėgėjant pavasariui, keliuose auga susidūrimų su laukiniais gyvūnais skaičius. Tą lemia balandžio mėnesį prasidedanti gyvūnų migracija, kurios metu žvėrys dažniau pasirodo keliuose, bei ne visuomet atsargus vairuotojų elgesys.
       2024-04-24 13:05:06

Gyventojai dažniau skundžiasi dėl keliamo triukšmo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, Tarptautinę triukšmo suvokimo dieną, kasmet minimą balandžio paskutinį trečiadienį, atkreipia dėmesį į triukšmo žalą sveikatai ir primena, kur kreiptis, kai ramybės neduoda netoliese esantys triukšmą skleidžiantys objektai.
       2024-04-24 12:55:04

Priešpienis: svarbus raktas į vaikų sveikatą

Priešpienis, kurį mūsų kūdikiai gauna pirmomis gyvenimo valandomis, yra tikras imuniteto šaltinis. Jame gausu natūralių antikūnų, kurie padeda kūdikiams apsisaugoti nuo įvairių ligų, skatina jų imunitetą ir ruošia juos kovoti su virusais ir bakterijomis.
       2024-04-24 12:50:56

Ženšenis: natūralus kelias į gerą seksualinį gyvenimą

Nevaisingumas yra didėjanti problema visame pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad apie 17,5% suaugusiųjų planetos žmonių – tai beveik 1 iš 6 žmonių – patiria šią bėdą. Be to, maždaug 40% atvejų problema kyla dėl vyrų fiziologijos.
       2024-04-24 10:11:24

Ketinate imti paskolą namo statybai? Štai ką svarbu žinoti

Mintis nuosavame sklype pasistatyti savus namus – itin patraukli, tačiau neturint pakankamai santaupų tą padaryti ne visada paprasta. Kokius kriterijus turi atitikti būsimasis tokios paskolos gavėjas ir kokios yra ne visiems žinomos šio kredito subtilybės.
       2024-04-24 09:59:54

Internetiniai sukčiai aktyviausi tada, kai esame labiausiai pažeidžiami

Bene efektyviausias internetinių sukčių ginklas – netikėtumas. Dažniausiai sukčių siųstos žinutės ragina nedelsiant imtis veiksmų dėl užblokuotos banko sąskaitos, neteisingai nurodyto siuntos gavėjo adreso ar gautos baudos.
       2024-04-24 09:34:31

Šių uogų priešuždegiminės savybės dažnai pamirštamos: ką gausite suvalgę saują

Dar pirmųjų civilizacijų laikais valgytos vynuogės, pastaraisiais dešimtmečiais tapo vienos mėgstamiausių lietuvių uogų. Jos dažnai papuošia šventinį stalą, o savo saldumu papildo kasdienę mitybą.
       2024-04-24 09:22:04

Sugadintas kaimynų turtas: kada teks mokėti iš savos kišenės

Lietuvos žmonės nėra linkę artimai bičiuliautis su kaimynais – tyrimai rodo, kad 6 iš 10 apsiriboja mandagiu pasisveikinimu. Santykius su jais, deja, dar labiau kartina nelaimės, kurių metu sugadinamas kaimynų būstas ir jame esantis turtas.
       2024-04-23 15:06:05

Europos Parlamentas užtikrino geresnes vartotojų teises į remontą

Siekiant sumažinti atliekų kiekį, naujosiomis taisyklėmis vartotojams suteikiamos didesnės teisės į prekių remontą bei didinamas šio sektoriaus prieinamumas ir patrauklumas.
       2024-04-23 13:15:52

Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: „Android 15“ atnaujinimas

Šių metų duomenimis, „Android“ išlieka populiariausia operacine sistema pasaulyje, todėl jos atnaujinimų laukia milijonai vartotojų. Iki oficialaus „Android 15“ išleidimo liko beveik pusė metų.
       2024-04-22 17:08:51

Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę augo beveik 3 kartus

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 2,9 karto ir vidutiniškai siekė 78,65 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, ji augo 2,9 karto, Estijoje – 2,8 karto.
       2024-04-22 17:04:57

Vos iš kelių pigių ingredientų – purus biskvitinis pyragas per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys, jei netikėtai užsuko svečiai, o saldumynų lentynėlė – kaip tyčia tuščia.
       2024-04-22 16:36:43

Mažieji pagalbininkai noriau kibs į darbus darže ar sode: 5 patarimai

Vaikams instinktyviai patinka būti arčiau gamtos, jie mėgsta žaisti lauke. Tačiau pramogos gali virsti ir naudingais užsiėmimais. Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, taip pat ir padės ugdyti vaiko norą valgyti daugiau vaisių bei daržovių.
       2024-04-22 16:28:39

Įspėja verslus, kaip neapsigauti: ką žada vietoj ISO sertifikato?

„Nemokamas sūris tik pelėkautuose“ – posakis, aktualus ne tik taupantiems vartotojams, bet ir augti (tačiau – tik už kiek įmanoma palankesnį biudžetą) siekiantiems verslams. Vienu dažniausių žingsnių verslo procesų optimizavime tampa ISO vadybos sistemos diegimas.
       2024-04-22 16:22:46

Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?

Elektros sąskaita sudaro bene didžiausią kiekvieno namų ūkio komunalinių išlaidų dalį. Nors žinome pagrindines elektros taupymo taisykles, pavyzdžiui, išjungti tai, kas nenaudojama, tačiau esminio elektros suvartojimo pokyčio tai nepaskatina.
       2024-04-22 11:32:19

Automobilio priežiūra pavasarį: kam būtina skirti didžiausią dėmesį

Pavasarį žmonės dažniau nei šaltuoju sezonu sėda prie automobilio vairo. Kad transporto priemonė negestų, svarbu laiku atlikti techninės priežiūros darbus ir pašalinti po žiemos atsiradusius gedimus.
       2024-04-22 11:00:35

Tommy Hilfiger batų kokybė - kokia ji?

Tommy Hilfiger – tai vardas, kuris daugeliui asocijuojasi su amerikietišku stiliumi ir nepriekaištinga kokybe. Šis prekės ženklas jau daugelį metų žinomas dėl savo ryškios spalvų paletės, klasikinio dizaino ir aukštos klasės medžiagų, kurios naudojamos kurti viską - nuo drabužių iki aksesuarų.
       2024-04-22 10:45:36

Kokybiško šampūno pasirinkimas

Plaukų priežiūra apima daugybę skirtingų procedūrų ir produktų. Nors ne visi naudoja kaukes, purškiklius, aliejukus ir serumus, tačiau tikrai visi reguliariai naudoja šampūnus. Tai būtiniausia plaukų priežiūros priemonė - todėl ypač svarbu jį rinktis pagal plaukų ir galvos odos tipą.
       2024-04-22 10:19:43

Vitaminai maitinančioms - pirkti kompleksą ar atskirai?

Žindymo metu viskas, ko reikia augančiam organizmui, gaunama su motinos pienu. Taigi, jei mamos organizme yra ryškus maistinių medžiagų trūkumas, vaikas taip pat kenčia nuo jų trūkumo.
       2024-04-22 09:51:47

Interjero dizainas: Kaip įsirengti svetainę?

Svetainė – tai nėra tiesiog paprastas kambarys. Tai erdvė, kurioje susilieja kasdieniai mūsų gyvenimai, kur susitinkame su šeimos nariais ir svečiais, kur atsipalaiduojame po įtemptos darbo dienos arba švenčiame svarbias progas.
       2024-04-20 20:38:34

Pakruojo dvaro gėlininkai: tulpės gali išgelbėti gyvybę

Likus vos kelioms dienoms iki didžiausio regione tulpių ir pavasario gėlių festivalio Pakruojo dvare, kurio metu erdvioje išskleidžia keli milijonai žiedų, dvaro gėlininkai pasidalino mažai žinoma istorija, kad tulpės pasaulyje buvo naudojamos ne vien grožiui.
       2024-04-20 10:41:23

Vyndarystės tradicijos Lietuvoje – ar jos egzistuoja ar mes aludarių kraštas

Jeigu internetinėje enciklopedijoje „Vikipedija“ užsuktumėte į kategoriją „lietuviški gėrimai“, paieškoje atrastumėte tik vieną subkategoriją – „Lietuvos alus“. Tikriausiai, nuostabos tai nekelia, juk mes – aludarių kraštas.
       2024-04-19 19:12:53

Kas dešimtas skambutis Lietuvoje – sukčių iš padirbto numerio

„Telia“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius užkirto kelią 2,6 mln. atakų, nutaikytų į Lietuvos mobiliojo ryšio abonentus. Apsaugoti vartotojus bendrovei padėjo dar pernai aktyvuota automatinė padirbtų mobiliųjų numerių (angl. „spoofing“) filtravimo sistema.
       2024-04-19 19:00:45

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai.
       2024-04-19 12:27:56

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių salotų nevalgėte

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar sveikais priešpiečiais.
       2024-04-19 12:19:30

Ekspertai: norite statyti moderniai? Atsigręžkite į natūralumą ir tradicijas

Mes tikimės, kad statybų technologijos nuolat tobulės ir taps futuristiškesnės, tačiau klimato kaita verčia suabejoti, ar aklas progresas yra geriausias pasirinkimas.
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.