iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija iliustracija
Naujienos

5 būdai, kaip tapti laimingu esamame darbe ir uždirbti kiek nori

2016-12-22 09:57:46

Ne paslaptis, kad daugelis vidutinio amžiaus žmonių, o ypatingai jaunimas, dirbantys įvairius samdomus darbus nesijaučia laimingi, todėl dažnas bando laimės ieškoti emigruodamas. 2015 m. buvo užfiksuota net 44533 emigravusių asmenų, pagal Lietuvos statistikos departamento duomenis, tačiau ar emigravus tikrai tapsite laimingi naujame darbe?

foto

Kaip padaryti, kad visiems mūsų poreikiams bei reikmėms atsirastų daugiau pajamų, nejaustumėme diskomforto? Kaip pasiekti laimę esamame darbe, kai kolegos ar aplinkiniai nemalonūs, kai norisi didesnės algos, o santykiai su darbdaviu ne geriausi?

Visgi, pirmiausiai, vertėtų pamąstyti, kodėl, jūsų nuomone, tai vyksta su jumis, kodėl būtent jūs nesijaučiate laimingi darbe ir galbūt pakapstę gyliau savyje, net rastumėte sąsajų, kad visgi nusipelnėte būti šioje padėtyje ir tokiame nusivylimo taške ar patys tai sukūrėte.

Pagrindinėmis įžvalgomis, kaip tapti laimingu darbe ir uždirbti tiek, kiek nori, dalinasi Evelina Tamulaitienė, savirealizacijos ir verslumo projekto „Verslodara“ įkūrėja, lektorė ir metodikos autorė.

Vidiniai asmenybės iššūkiai

Visas negandas mes prisitraukiame patys. Labai daug ką lemia žmogaus charakteris, būdo bruožai ir skleidžiamos vibracijos.

„Labai svarbu tinkamai puoselėti savo vidinį pasaulį, gerbti ir mylėti save bei nepasiduoti aplinkinių išskiriamoms neigiamoms energijoms, nes aplinka, kurioje mes esame, ir atspindi mūsų vidinį pasaulį: nerimą, neapykantą ir baimes“ – teigia Evelina Tamulaitienė, teikianti savirealizacijos, sąmoningumo ir verslumo mokymus projekte „Verslodara“.

Norint jaustis laimingu esamame darbe yra svarbus asmenybės tipas ir jo vidinė darna, harmonija ir kas be ko visi talentai, kvalifikacija, kompetencija, nes visa tai yra tiesiogiai susiję su darbdaviu, kolektyvu, santykių su jais palaikymu ir net algos pakėlimu.

Visi turime prikaupę nešvarumų, nuoskaudų, pykčio ir kitų negerovių savo viduje, kurios labai greitai ima lemti mūsų asmenybę, neigiama linkme ima veikti aplinką ir mūsų pasąmonę ir kol visa to neatsikratome, vargu ar pavyksta atsipalaiduoti ir jaustis laimingais.

Ką daryti, kad 100 % būtum laimingas darbe?

Pirmiausiai, įdėkite 100 % ar net 110 % savo pastangų pakeisti esamą situaciją ir viską maksimaliai darykite, tapkite savo paties geriausia versija, kokia tik begalite tapti esamoje vietoje, darbe ir gyvenimo padėtyje.

Kai iš savęs išspausite maksimumą: išmoksite bendrauti su darbdaviu, kolegomis, išmoksite išreikšti savo lūkesčius, išmoksite susidraugauti su savimi ir sužinoti, ko jūs tikrai norite ir kokie yra Jūsų lūkesčiai iš paties savęs, savo gyvenimo bei susidėlioti savo asmeninį gyvenimo planą - visa tai padarius, net ir aplinkiniai jaus jūsų vidinę stiprybę.

Turėkite tikslius norus, išsikeltus tikslus ir planą, kaip visa tai pasiekti, nes tik tuomet jausite stiprų vidinį pasitikėjimą eiti ir kalbėtis su darbdaviu, kad suteiktų geresnes darbo sąlygas ar pakeltų atlyginimą. Visa tai apima vieną svarbiausių aspektų – tai savo vidaus susitvarkymą. Nes kai jūs susitvarkysite su savo vidumi, spinduliuosite stiprybe tiek viduje, tiek išorėje ir tokios asmenybės niekas nenorės menkinti ir sužeminti.

„Dėl visko priklausimo nuo jūsų asmenybės yra daromas testas ir su VERSLODARA projekto nariais - su kokiomis mintimis išeiname į aplinką ir kas tuomet vyksta su mumis. Testas parodė, kad dažniausiai, kai esame baimėje, pervargę ir jaučiame nerimą, aplinkiniai yra linkę mus užsipulti įvairiose kasdienėse situacijose: parduotuvėje, kelyje, darbe ar kaimynystėje, o tai dar labiau paveikia mūsų asmenybę neigiama linkme“ – dalinasi projekto įkūrėja ir lektorė, E. Tamulaitienė.

Kitas svarbus aspektas link geresnių jūsų ir darbdavio santykių – niekada nemeluokite darbdaviui. Nebūkite naivūs, kad verslininkai to nepastebės, atvirkščiai, jie per savo verslo steigimą ir vystymą bus jau matę tokių situacijų, kad jiems bus nesudėtinga jus perprasti ir įrodyti melo pėdsakus. Nesvarbu dėl ko būtų tas melas, tačiau kartą pamelavus, darbdavys praras pasitikėjimą ir nebebus garantuotas jumis, tokiu atveju apie gerus santykius ir laimingą darbo atmosferą galite pamiršti, nes jūsų ryšys bus jau nutrūkęs, o jį atstatyti labai sudėtinga.

Pažvelkite į situaciją iš darbdavio pozicijos

Atradimas psichologijoje, kad jeigu jūs per pusę metų dirbdami toje pačioje vietoje vis dar neturite pinigų, kyla įtarimas dėl jūsų ambicijų ir nusiteikimo atsiradimo „Aš pats fainiausias“, psichologų nuomone, jūs jaučiatės viduje aukščiau vadovo, atsiranda mąstymas „Aš padaryčiau geriau“.

Samdomame darbe, kolegų rate darbuotojai labai dažnai būna negerbia savo vadovo ar direktoriaus, užkulisiuose neretai sklando apkalbos ir neigiami atsiliepimai, nors būtent vadovas moka algą bei kitus mokesčius už juos. Vargu ar dauguma samdomų darbuotojų žino, kiek darbdavys turi sumokėti mokesčių, kad galėtų juos išlaikyti.

„Retas darbuotojas žino, kad jei darbdavys svajoja į rankas darbuotojui skirti 1000 eurų atlyginimą ir čia kalbama dar be jokių šildymo, elektros, ofiso išlaikymo, darbo priemonių bei kitų darbuotojų išlaikymo mokesčių, tai šalia šios atlyginimo sumos dar turite konkrečiai sumokėti 695 eurus valstybei ir tai yra beveik 70 % norimos darbuoto atlyginimo sumos“ – dalinasi pašnekovė.

Tad verslininkams tikrai yra sudėtinga daryti verslą Lietuvoje ir dėl to kartais reiktų atsižvelgti į savo darbdavį palankiau, žinant šiuos skaičius ir tai, kad jis vis tiek stengiasi jums suteikti, kuo palankesnes ir geresnes darbo sąlygas bei užmokestį. Pažvelkite į situaciją iš darbdavio pusės: suskaičiuokite kiek darbuotojų yra išlaikoma, koks įmonės pelnas ir ar pats pateisinate savo darbu tas išlaidas, kurias už jus mokas darbdavys.

Kaip paprašyti didesnio atlyginimo?

Kada geriausias metas eiti pas darbdavį ir koks geriausias būdas paprašyti atlyginimo pakėlimo? Tikriausiai, ne vienas samdomas darbuotojas norėtų tai sužinoti.

„Dar dirbdama samdomą darbą ir norėdama pradėti ką nors savo aš žinojau tiksliai, ko aš noriu ir kiek man reikia pinigų, kad galėčiau pragyventi komfortabiliai. Tuo metu man reikėjo 10 000 litų ir aš nuėjau pas darbdavį pasiteirauti, ką man reiktų padaryti, kad galėčiau gauti per mėnesį šią sumą“ – dalinasi patirtimi E. Tamulaitienė, šiuo metu be „Verslodara“ projekto vadovaujanti dar 4 nuosaviems projektams ir verslams.

Tad prieš keliaujant pas darbdavį, pirmiausiai, turite turėti ryžto, žinoti konkrečius savo tikslus ir sumas, kurių jums reikia komfortabiliam jūsų gyvenimui, kad paklaustas, apie kokio atlyginimo pakėlimą kalbama, žinotumėte atsakymą.

Taip pat galite ir patys jau turėti įžvalgų, kur galėtumėte papildomai prisidėti ir užsitarnauti didesnį atlyginimą. Suraskite savo stipriąsias savybes ir mokėkite save parduoti. Pirmą kartą save pardavėte darbdaviui atėję į pirmąjį darbo pokalbį, tad mokėkite parduoti ir antrąjį kartą, kad jums pakeltų atlyginimą.

Visgi, turite atsiminti, kad ne kiekviena įmonė galės jums skirti didesnį atlyginimą ar pridėti papildomų užduočių, todėl jei tiksliai žinote, ko norite, kokie jūsų tikslai, vertėtų pasiieškoti kitokių darbo galimybių ir pasiūlymų, nes visas potencialas yra jumyse ir tereikia išmokti klausyti savo širdies.

Kaip pradėti klausyti savo širdies?

Tam labai padeda savęs stebėjimas, kas vyksta su jumis ir būdravimas. Pavyzdžiui, ryte atsikėlus ir užkliuvus už kokio daikto, stebėkite kas su jumis vyksta ir pakeiskite savo skleidžiamas vibracijas. Nors ir užkliuvote, stipriai susitrenkėte koją, galbūt net liks mėlynė sumušimo vietoje, tačiau nusiteikite, kad toliau, visą likusią dienos dalį jums seksis puikiai, nors daugelis nusiteikia, kad jei jau rytas prasidėjo blogai, tai tokia bus ir visa likusi diena. Todėl sekite savo mąstyseną, poelgius ir bandykite daryti pokyčius, įžvelgti pozityvumo.

Yra sakoma, kad tai, į ką susitelkiame – dauginasi. Tai reiškia, kad jei susitelkiame į ką nors negatyvaus, tai negatyvios situacijos mus ir pradeda supti, tačiau jei susitelksime tik į gerus dalykus, bandysime net ir nesėkmėje įžvelgti pozityvumo, pamatysime, kaip aplink mus padaugės galimybių, atsivers naujų kelių.

Taip pat visatoje yra sakoma, kad viskas turi augti ir didėti. Tad jei jūs esate savo darbe jau 10 metų ir niekas nesikeičia, alga tokia pati kaip ir buvo, vadinasi metas ryžtis kažką keisti ir judėti į priekį, nes esate užstrigę savo viduje. Tai puikus metas pradėti galvoti apie naujas veiklas, galimybes, kur galėtumėte uždirbti daugiau bei jaustis pilnai laimingi.

Motyvacijos palaikymui svarbu: 100 % pripažinti sau ar esamas darbas jus tenkina ir bet kuriuo atveju dirbti su savimi, apgalvoti visų savo karjeros perspektyvų realumą, pasidaryti realų planą, kaip pasiekti didesnius rezultatus esamame darbe arba pradėti individualią veiklą, o jei baisu viską iškarto mesti vienu metu, galite pasiieškoti gretutinių variantų, kelių veiklų suderinamumo ir dar būnant esamame darbe ieškotis sau jau naujų klientų, nesistenkite daryti skubotų išvadų ir staigių perėjimų.

Nuo ko pradėti ieškant naujų idėjų?

Evelina dalinasi, kad „Verslodara“ projekto mokymu metu yra vienas žaidimas - „Idėjų gaudyklė“, kur pora savaičių nariai turi stebėti save, savo mintis, kas vyksta aplinkui ir kiekvieną dieną gaudyti idėjas ir vėliau jas pasisakyti. Šio žaidimo esmė yra, kad kasdien susiduriant su kokia naujiena, problema ar kitų įvykiu, pradėti sukti savo smegenis, ką jūs šioje situacijoje darytumėte kitaip, jei tuo užsiimtumėte patys. Šiame žaidime nėra rėmų ir būna dienų su nuliu idėjų, o būna ir bent po keturias skirtingas idėjas per dieną. Po šios proto mankštos pradedama pastebėti įvairias galimybes ir idėjas, kurias būtų galima realizuoti.

Atradus sau palankias idėjas ir norint su jomis toliau padirbėti ir realizuoti į realų verslą, turite sugrįžti į pradžią – darbą su savimi. Išsikelkite tikslus, turėkite aiškius ir konkrečius norus, ryžtingai eikite ir dirbkite su savimi: baimėmis, aplinkos įtaka, nusistatymu ir mąstymu, nes daugeliui tolyn žengti žingsnį trukdo būtent juos kaustančios baimės ir negatyvus mąstymas. Todėl jei sumastėte ką nors daryti, stenkitės klausyti širdies ir to neatidėti, o iš karto palaipsniui vykdyti, nes su kiekviena diena delsiant atrasite vis daugiau proto išvedžiojimų, idėjų slopinimo priežasčių ir negatyvių minčių.

Visgi, labai svarbu yra paminėti, kad ieškantis laimės tiek naujoje veikloje, tiek dar dirbant samdomame darbe, pirmiausiai, turite pradėti nuo artimųjų, namų ir šeimos. Nes jei namuose nesijausite laimingi, niekas nesidžiaugs, kad ir ką be pasirinktumėte ir nepalaikys jūsų, tai jums nesinorės nieko daryti, truks motyvacijos. Todėl pirmiausiai vertėtų pokyčius pradėti nuo namų, bandykite kiekvieną mėnesį padaryti kažką gero savo šeimai, net jei tai ir pietų pagaminimas, ką retai darydavote. Svarbu pradėti nuo tokių mažų dalykų ir pagerinti santykius šeimoje, suteikti vieni kitiems pasitikėjimo ir palaikymo, kas sukurs pozityvią aplinką apie jus ir motyvuos žengti tolyn, o jau tada galėsite kurti savo laimę esamame ar naujame darbe.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų el. paštas:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
iliustracija2019-08-16 18:38:48

Atostogų paskui vietinius: kur rudenį pasitinka pietų europiečiai?

Nuo Portugalijos Algarvės iki Graikijos Peloponeso – Pietų Europoje rudenį pasitinka tie, kurie mėgsta šilumą, ramybę, tobulo grožio paplūdimius ir skanų maistą: nuo čili festivalio iki pagal slaptą receptą gaminamų desertų.
iliustracija2019-08-16 18:35:15

Minint 25-ąjį išmaniojo telefono gimtadienį: 10 stebinančių faktų

Lygiai prieš ketvirtį amžiaus, rugpjūčio 16-ąją, prekyboje JAV pasirodė pirmasis telefonas, kuris atitiko išmaniojo apibrėžimą: galėjo ne tik skambinti, bet ir turėjo papildomų funkcijų, leido naudotis internetu ir atsisiųstomis programėlėmis.
iliustracija2019-08-14 16:29:03

Kaip pavėžėjai užtikrina jūsų saugumą: 5 patikimiausi automobiliai

Automobilių pramonė užtikrindama patikimumą ir saugumą pastaraisiais metais žengė didžiulį šuolį. Tuo įsitikinę autoservisų specialistai, kartu perspėjantys, jog reguliari transporto priemonių priežiūra vis dar nėra pakankamai „madinga“.
iliustracija2019-08-14 16:25:34

Ateities miestas – toks, kuriame viską pasiekti užteks 20 minučių

Keletą pastarųjų dešimtmečių Vakaruose vyravęs miesto modelis, kai gyvenamosios, darbo laisvalaikio, komercinės ir kultūrinės zonos buvo atskirtos, o susisiekimą tarp jų geriausiai užtikrino nuosavas automobilis, nyksta.
iliustracija2019-08-14 16:22:23

Pirmasis garso įrašas pasaulyje: kaip garsas veikia ir atrodo šiandien

Prieš 142 metus amerikiečių mokslininkas ir išradėjas Tomas Edisonas sukūrė pirmuosius, tuomet visiškai neįtikėtino ir pasaulį nustebinusio išradimo, prototipus. Fonografu pavadintas prietaisas galėjo ne tik įrašyti garsą, bet ir jį netrukus atkurti.
iliustracija2019-08-14 16:19:55

Ruošiatės atostogoms? Nepamirškite pasirūpinti savo augalais

Vasarą daugybė žmonių išvažiuoja atostogauti, namus neretai palikdami savaitei ar dviem. Vienas didžiausių galvosūkių – ką daryti su augalais, kurie reikalauja nuolatinės priežiūros. Išvažiuojant į ilgesnę kelionę, populiaru juos palikti kaimynų priežiūrai. Tačiau galimybė tam ne visuomet yra, ypač atostogų sezonu.
iliustracija2019-08-13 16:49:16

Lietuvos keliuose apstu „nematomų“ automobilių

Rinkdamiesi automobilį Lietuvos gyventojai pirmiausiai vertina techninius jo parametrus ir kainą, o labiausiai mėgstamos spalvos yra tamsios bei konservatyvios. Tai patvirtina ir „Regitros“ duomenys: net 40 proc. visų 2018 m. šalyje pirmą kartą registruotų lengvųjų automobilių buvo pilkos spalvos.
iliustracija2019-08-13 16:46:51

Išsaugoti regėjimą padeda paprastos taisyklės: ką dažniausiai pamirštame?

Kartais jausti akių skausmą, pastebėti raudonį ar po ilgo įtempto darbo prie kompiuterio vaizdą matyti tarsi per miglą – daugelis turbūt susidūrė su tokiais akių nuovargio simptomais.
iliustracija2019-08-13 16:44:04

Esate kairiarankis? Užteks kankintis – tegul įrenginiai prisitaiko prie jūsų

Žirklės, gitara, užrašinė, liniuotė, čiaupas, skardinių atidarytuvas – kaip manote, ką visa tai turi bendro? Atsakymą jums gali pasufleruoti šiandien minima proga – Tarptautinė kairiarankių diena. Įprastai šie ir daugybė kitų kasdien mūsų naudojamų daiktų būna pritaikyti dešiniarankiams. Ne išimtis ir technologijos.
iliustracija2019-08-13 16:40:40

Elektros rinkoje didmeninė elektros kaina Baltijos šalyse toliau krenta

Elektros energijos kainos Baltijos šalyse mažėja jau antrą savaitę iš eilės. Jas žemyn traukia regione išaugusios elektros energijos gamybos apimtys ir pingančios gamybai naudojamos žaliavos.
iliustracija2019-08-13 16:37:53

Kodų korteles visiškai pakeis saugesni prisijungimo būdai

Nuo rugsėjo 10 d. „Luminor“ klientai prisijungti prie banko internete bei tvirtinti mokėjimus galės naudodamiesi nemokama programėle „Smart-ID“, mobiliuoju parašu, elektroniniu parašu arba kodų generatoriumi. Kodų kortelės nuo tos dienos nebegalios ir klientai negalės su jomis atlikti jokių banko operacijų.
iliustracija2019-08-12 15:55:38

Socialiniuose tinkluose plinta medikų atlikto eksperimento vaizdo įrašas

Socialiniame tinkle “Facebook” jau trečdalis milijono lietuvių peržiūrėjo Krizių tyrimo centro filmuotą eksperimentą, kurio metu viešoje vietoje susmunka žmogus. Praeiviai reaguoja gan vangiai, neatlieka nė vieno šioje situacijoje būtino veiksmo, maža to, net neskambina greitajai medicinos pagalbai.
iliustracija2019-08-12 15:42:26

Pataria teisininkė: ką reikia žinoti prieš pradedant verslą?

Dažniausiai pradedantys verslininkai daugiausiai dėmesio skiria verslo plano kūrimui ir investicijų paieškoms. Tačiau teisės specialistai pataria visų pirma pasirūpinti savo intelektinės nuosavybės apsauga ir tik tada toliau vystyti veiklą.
iliustracija2019-08-12 08:33:40

Atostogos užsienyje su vaikais: kokias rizikas tėvai užmiršta

Vasarą su atžalomis atostogaujančios šeimos užsienyje dažniau nei Lietuvoje patiria rimtus iššūkius dėl vaikų sveikatos ar nelaimingų atsitikimų. Draudikai atkreipia dėmesį, kad užsienyje vaikai šiemet dažniausiai kenčia nuo ausų uždegimų ir ūmių peršalimų, žarnyno virusų, alerginių reakcijų bei traumų.
iliustracija2019-08-12 08:27:58

Atostogos tobulų saulėlydžių saloje: kurortas, kupinas laisvės dvelksmo

Viena iš įdomiausių vietų Europoje, į kurią iš Vilniaus galima nuskristi lėktuvu, yra nedidelė sala Viduržemio jūroje – Ispanijai priklausanti Menorka. Gyvenimo ritmą čia diktuoja vanduo: saloje yra vienas didžiausių natūralių uostų pasaulyje, stūkso įspūdingi dar XIX a. menantys švyturiai, o sostinėje veikia vandens taksi.
iliustracija2019-08-11 18:43:39

NT galvosūkis – būstas su pilna ar daline apdaila?

Jei gyvenime pritrūkote iššūkių, kraustykitės į naujus namus. Daugeliui šis procesas tampa tikru išbandymu – kokį būstą rinktis, kurioje vietoje, kokį biudžetą jam galite skirti ir galiausiai – kaip nauji namai turėtų atrodyti? Jei sklandžiai įveikėte etapus susijusius su būsto tipu, jo kaina ir pageidautina lokacija, vis dar laukia namų įrengimo galvosūkis.
iliustracija2019-08-11 18:36:30

„airBaltic“ pristato specialų lietuvišką lėktuvo dizainą

Dėl augančio oro linijų bendrovės „airBaltic“ paslaugų poreikio Lietuvoje, kompanija sukūrė specialų savo lėktuvo „Airbus A220-300“ dizainą. Šis „airBaltic“ orlaivis nudažytas Lietuvos vėliavos spalvomis ir pavadintas Vilniaus vardu.
iliustracija2019-08-11 14:22:38

Sezonas įsibėgėja: 4 išmanūs patarimai grybautojams

Anksti prasidėjusi vasara ir lietinga rugpjūčio pradžia kelia džiaugsmą grybautojams – šiais metais miškuose bei pievose gausu įspūdingų laimikių. Jei artėjantį savaitgalį ketinate grybauti, technologijų ekspertai pataria su savimi pasiimti ne tik pintinę, bet ir išmanųjį telefoną.
iliustracija2019-08-05 19:08:59

Saulės jėgainė ant stogo – didelė grėsmė kilus gaisrui?

Dar dabar nerimsta aistros dėl pavasarį vykusio gaisro vienoje Norvegijos įmonių, kurios stogas buvo padengtas saulės moduliais. Sudėtingas gaisro gesinimas sukėlė nesibaigiančias diskusijas, ar saulės moduliai galėjo apsunkinti ugniagesių darbą.
iliustracija2019-08-05 19:04:55

Dviračių vairuotojų įpročiai neramina: kas penktas išnyksta tamsoje

Beveik 40 proc. dviratininkų gatvėmis važinėja be privalomų atšvaitų. Kitų matomumą kelyje garantuojančių priemonių – dviračio žibintų ar drabužių su šviesą atspindinčiomis detalėmis – naudojimas dar retesnis.
iliustracija2019-08-05 19:00:01

Aviacijos ekspertai paaiškino, kodėl vėluoja lėktuvai ir kokios keleivių teisės

Nors statistika rodo, kad vėluojančių lėktuvų tenka laukti ne taip ir ilgai, taip tikrai gali neatrodyti tiems, kurie yra patekę tarp tų nelaimingųjų, kurių skrydis buvo atidėtas ir teko šiek tiek palaukti.
iliustracija2019-08-05 18:45:39

Kaip neprarasti svarbios informacijos, kai keičiame išmanųjį telefoną

Naujo išmaniojo telefono įsigijimas sukelia džiaugsmą kiekvienam. Tačiau šią emociją netrukus keičia nerimas prisiminus, kad reikės kažkokiu būdu išsaugoti senajame įrenginyje esančius duomenis.
iliustracija2019-08-05 18:42:01

Pataria pradedantiems verslą: idėjomis reikia dalintis

Dažnai kalbama, kad verslams, kurie nepasiduos skaitmenizacijai, nulemta pralaimėti konkurencinę kovą. Tačiau ekspertai pabrėžia, jog pati savaime ji pranašumo negarantuoja, daug svarbiau – dalintis idėjomis ir tartis su rinkos senbuviais.
iliustracija2019-08-05 18:37:49

Lietuviška mašininio vertimo sistema pralenkė „Google“, „Microsoft“ ir kitus

Lietuviška vertimo sistema, kurią sukūrė „Tilde“ komanda, pasauliniame vertimo mašinų konkurse WMT („World Machine Translation“) buvo pripažinta geriausia lietuvių–anglų bei anglų–lietuvių vertimų kategorijoje.
iliustracija2019-08-05 17:50:19

Neparduoti ir greit gendantys maisto produktai virsta elektra ir šiluma

Augant vartojimui, daugėja sąmoningo vartojimo iniciatyvų ne tik iš pirkėjų, bet ir iš prekybos tinklų. Siekdamas, kad neparduotas maistas neatsidurtų sąvartynuose, vartojimui nebetinkamus produktus prekybos tinklas „Maxima“ perduoda įmonei, kuri juos verčia biomase, o ši virsta biodujomis.
iliustracija2019-08-05 09:06:51

PayPal pataria: ko reikia mažiems ir vidutiniams el. prekybininkams

Rugpjūtis - pokyčių metas smulkaus ir vidutinio dydžio Baltijos šalių verslo sektoriuje. Kol didžioji dalis klientų atostogauja ir mėgaujasi karštomis vasaros dienomis, verslo atstovai užsiima inovacijų diegimu. Augantys elektroninių pardavimų skaičiai skatina verslo atstovus išbandyti naujas erdves.
iliustracija2019-08-05 08:21:42

Neatrastos naujos kartos televizorių funkcijos

Dažniausiai visuomenės nuomonė pasiskirsto į dvi stovyklas – vieni nieko nenori keisti savo kasdienybėje, kiti trokšta sužinoti apie naujausias technologijas, įskaitant mobiliųjų programėlių funkcijas. Tobulėjant naujausioms technologijoms žmonės vis labiau linkę jas tyrinėti ir pritaikyti kasdieniame gyvenime.
iliustracija2019-07-26 15:45:58

Kuo skiriasi OLED ir Q-LED TV?

Dažniausiai informacijos ieškome internete, nes tam nereikia daug laiko ir pastangų. Taip pat elgiamės ir rinkdamiesi tokius elektroninius įrenginius kaip televizorių – reikiamą informaciją apie susijusias technologijas randame internete. Tačiau kartais, neįsigilindami į smulkmenas, galime neteisingai suprasti pateikiamą informaciją.
iliustracija2019-07-26 15:43:01

Uber pristato naują keleivių saugumo funkciją

„Check my ride“ funkcija skirta padėti pakeleiviams nesumaišyti automobilių Augant „Uber“ klientų skaičiui, įsėdimas ne į tą „Uber“ automobilį tampa išties opi problema. Tai ypač aktualu dideliu žmonių kiekiu pasižyminčiose miesto dalyse.
iliustracija2019-07-26 15:39:49

Telefonų ekranų kokybė kaip televizorių

Itin aukštos kokybės vaizdo įrašai šiandien prieinami ne tik televizoriuose ar kino teatruose, bet ir išmaniuosiuose telefonuose. Žiūrėti televizoriams pritaikytą turinį telefone įmanoma dėl tobulėjančių išmaniųjų įrenginių ekranų, kurie jau turi vis labiau populiarėjančią HDR technologiją.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama