Naujienos

5 būdai, kaip tapti laimingu esamame darbe ir uždirbti kiek nori

2016-12-22 09:57:46

Ne paslaptis, kad daugelis vidutinio amžiaus žmonių, o ypatingai jaunimas, dirbantys įvairius samdomus darbus nesijaučia laimingi, todėl dažnas bando laimės ieškoti emigruodamas. 2015 m. buvo užfiksuota net 44533 emigravusių asmenų, pagal Lietuvos statistikos departamento duomenis, tačiau ar emigravus tikrai tapsite laimingi naujame darbe?

foto

Kaip padaryti, kad visiems mūsų poreikiams bei reikmėms atsirastų daugiau pajamų, nejaustumėme diskomforto? Kaip pasiekti laimę esamame darbe, kai kolegos ar aplinkiniai nemalonūs, kai norisi didesnės algos, o santykiai su darbdaviu ne geriausi?

Visgi, pirmiausiai, vertėtų pamąstyti, kodėl, jūsų nuomone, tai vyksta su jumis, kodėl būtent jūs nesijaučiate laimingi darbe ir galbūt pakapstę gyliau savyje, net rastumėte sąsajų, kad visgi nusipelnėte būti šioje padėtyje ir tokiame nusivylimo taške ar patys tai sukūrėte.

Pagrindinėmis įžvalgomis, kaip tapti laimingu darbe ir uždirbti tiek, kiek nori, dalinasi Evelina Tamulaitienė, savirealizacijos ir verslumo projekto „Verslodara“ įkūrėja, lektorė ir metodikos autorė.

Vidiniai asmenybės iššūkiai

Visas negandas mes prisitraukiame patys. Labai daug ką lemia žmogaus charakteris, būdo bruožai ir skleidžiamos vibracijos.

„Labai svarbu tinkamai puoselėti savo vidinį pasaulį, gerbti ir mylėti save bei nepasiduoti aplinkinių išskiriamoms neigiamoms energijoms, nes aplinka, kurioje mes esame, ir atspindi mūsų vidinį pasaulį: nerimą, neapykantą ir baimes“ – teigia Evelina Tamulaitienė, teikianti savirealizacijos, sąmoningumo ir verslumo mokymus projekte „Verslodara“.

Norint jaustis laimingu esamame darbe yra svarbus asmenybės tipas ir jo vidinė darna, harmonija ir kas be ko visi talentai, kvalifikacija, kompetencija, nes visa tai yra tiesiogiai susiję su darbdaviu, kolektyvu, santykių su jais palaikymu ir net algos pakėlimu.

Visi turime prikaupę nešvarumų, nuoskaudų, pykčio ir kitų negerovių savo viduje, kurios labai greitai ima lemti mūsų asmenybę, neigiama linkme ima veikti aplinką ir mūsų pasąmonę ir kol visa to neatsikratome, vargu ar pavyksta atsipalaiduoti ir jaustis laimingais.

Ką daryti, kad 100 % būtum laimingas darbe?

Pirmiausiai, įdėkite 100 % ar net 110 % savo pastangų pakeisti esamą situaciją ir viską maksimaliai darykite, tapkite savo paties geriausia versija, kokia tik begalite tapti esamoje vietoje, darbe ir gyvenimo padėtyje.

Kai iš savęs išspausite maksimumą: išmoksite bendrauti su darbdaviu, kolegomis, išmoksite išreikšti savo lūkesčius, išmoksite susidraugauti su savimi ir sužinoti, ko jūs tikrai norite ir kokie yra Jūsų lūkesčiai iš paties savęs, savo gyvenimo bei susidėlioti savo asmeninį gyvenimo planą - visa tai padarius, net ir aplinkiniai jaus jūsų vidinę stiprybę.

Turėkite tikslius norus, išsikeltus tikslus ir planą, kaip visa tai pasiekti, nes tik tuomet jausite stiprų vidinį pasitikėjimą eiti ir kalbėtis su darbdaviu, kad suteiktų geresnes darbo sąlygas ar pakeltų atlyginimą. Visa tai apima vieną svarbiausių aspektų – tai savo vidaus susitvarkymą. Nes kai jūs susitvarkysite su savo vidumi, spinduliuosite stiprybe tiek viduje, tiek išorėje ir tokios asmenybės niekas nenorės menkinti ir sužeminti.

„Dėl visko priklausimo nuo jūsų asmenybės yra daromas testas ir su VERSLODARA projekto nariais - su kokiomis mintimis išeiname į aplinką ir kas tuomet vyksta su mumis. Testas parodė, kad dažniausiai, kai esame baimėje, pervargę ir jaučiame nerimą, aplinkiniai yra linkę mus užsipulti įvairiose kasdienėse situacijose: parduotuvėje, kelyje, darbe ar kaimynystėje, o tai dar labiau paveikia mūsų asmenybę neigiama linkme“ – dalinasi projekto įkūrėja ir lektorė, E. Tamulaitienė.

Kitas svarbus aspektas link geresnių jūsų ir darbdavio santykių – niekada nemeluokite darbdaviui. Nebūkite naivūs, kad verslininkai to nepastebės, atvirkščiai, jie per savo verslo steigimą ir vystymą bus jau matę tokių situacijų, kad jiems bus nesudėtinga jus perprasti ir įrodyti melo pėdsakus. Nesvarbu dėl ko būtų tas melas, tačiau kartą pamelavus, darbdavys praras pasitikėjimą ir nebebus garantuotas jumis, tokiu atveju apie gerus santykius ir laimingą darbo atmosferą galite pamiršti, nes jūsų ryšys bus jau nutrūkęs, o jį atstatyti labai sudėtinga.

Pažvelkite į situaciją iš darbdavio pozicijos

Atradimas psichologijoje, kad jeigu jūs per pusę metų dirbdami toje pačioje vietoje vis dar neturite pinigų, kyla įtarimas dėl jūsų ambicijų ir nusiteikimo atsiradimo „Aš pats fainiausias“, psichologų nuomone, jūs jaučiatės viduje aukščiau vadovo, atsiranda mąstymas „Aš padaryčiau geriau“.

Samdomame darbe, kolegų rate darbuotojai labai dažnai būna negerbia savo vadovo ar direktoriaus, užkulisiuose neretai sklando apkalbos ir neigiami atsiliepimai, nors būtent vadovas moka algą bei kitus mokesčius už juos. Vargu ar dauguma samdomų darbuotojų žino, kiek darbdavys turi sumokėti mokesčių, kad galėtų juos išlaikyti.

„Retas darbuotojas žino, kad jei darbdavys svajoja į rankas darbuotojui skirti 1000 eurų atlyginimą ir čia kalbama dar be jokių šildymo, elektros, ofiso išlaikymo, darbo priemonių bei kitų darbuotojų išlaikymo mokesčių, tai šalia šios atlyginimo sumos dar turite konkrečiai sumokėti 695 eurus valstybei ir tai yra beveik 70 % norimos darbuoto atlyginimo sumos“ – dalinasi pašnekovė.

Tad verslininkams tikrai yra sudėtinga daryti verslą Lietuvoje ir dėl to kartais reiktų atsižvelgti į savo darbdavį palankiau, žinant šiuos skaičius ir tai, kad jis vis tiek stengiasi jums suteikti, kuo palankesnes ir geresnes darbo sąlygas bei užmokestį. Pažvelkite į situaciją iš darbdavio pusės: suskaičiuokite kiek darbuotojų yra išlaikoma, koks įmonės pelnas ir ar pats pateisinate savo darbu tas išlaidas, kurias už jus mokas darbdavys.

Kaip paprašyti didesnio atlyginimo?

Kada geriausias metas eiti pas darbdavį ir koks geriausias būdas paprašyti atlyginimo pakėlimo? Tikriausiai, ne vienas samdomas darbuotojas norėtų tai sužinoti.

„Dar dirbdama samdomą darbą ir norėdama pradėti ką nors savo aš žinojau tiksliai, ko aš noriu ir kiek man reikia pinigų, kad galėčiau pragyventi komfortabiliai. Tuo metu man reikėjo 10 000 litų ir aš nuėjau pas darbdavį pasiteirauti, ką man reiktų padaryti, kad galėčiau gauti per mėnesį šią sumą“ – dalinasi patirtimi E. Tamulaitienė, šiuo metu be „Verslodara“ projekto vadovaujanti dar 4 nuosaviems projektams ir verslams.

Tad prieš keliaujant pas darbdavį, pirmiausiai, turite turėti ryžto, žinoti konkrečius savo tikslus ir sumas, kurių jums reikia komfortabiliam jūsų gyvenimui, kad paklaustas, apie kokio atlyginimo pakėlimą kalbama, žinotumėte atsakymą.

Taip pat galite ir patys jau turėti įžvalgų, kur galėtumėte papildomai prisidėti ir užsitarnauti didesnį atlyginimą. Suraskite savo stipriąsias savybes ir mokėkite save parduoti. Pirmą kartą save pardavėte darbdaviui atėję į pirmąjį darbo pokalbį, tad mokėkite parduoti ir antrąjį kartą, kad jums pakeltų atlyginimą.

Visgi, turite atsiminti, kad ne kiekviena įmonė galės jums skirti didesnį atlyginimą ar pridėti papildomų užduočių, todėl jei tiksliai žinote, ko norite, kokie jūsų tikslai, vertėtų pasiieškoti kitokių darbo galimybių ir pasiūlymų, nes visas potencialas yra jumyse ir tereikia išmokti klausyti savo širdies.

Kaip pradėti klausyti savo širdies?

Tam labai padeda savęs stebėjimas, kas vyksta su jumis ir būdravimas. Pavyzdžiui, ryte atsikėlus ir užkliuvus už kokio daikto, stebėkite kas su jumis vyksta ir pakeiskite savo skleidžiamas vibracijas. Nors ir užkliuvote, stipriai susitrenkėte koją, galbūt net liks mėlynė sumušimo vietoje, tačiau nusiteikite, kad toliau, visą likusią dienos dalį jums seksis puikiai, nors daugelis nusiteikia, kad jei jau rytas prasidėjo blogai, tai tokia bus ir visa likusi diena. Todėl sekite savo mąstyseną, poelgius ir bandykite daryti pokyčius, įžvelgti pozityvumo.

Yra sakoma, kad tai, į ką susitelkiame – dauginasi. Tai reiškia, kad jei susitelkiame į ką nors negatyvaus, tai negatyvios situacijos mus ir pradeda supti, tačiau jei susitelksime tik į gerus dalykus, bandysime net ir nesėkmėje įžvelgti pozityvumo, pamatysime, kaip aplink mus padaugės galimybių, atsivers naujų kelių.

Taip pat visatoje yra sakoma, kad viskas turi augti ir didėti. Tad jei jūs esate savo darbe jau 10 metų ir niekas nesikeičia, alga tokia pati kaip ir buvo, vadinasi metas ryžtis kažką keisti ir judėti į priekį, nes esate užstrigę savo viduje. Tai puikus metas pradėti galvoti apie naujas veiklas, galimybes, kur galėtumėte uždirbti daugiau bei jaustis pilnai laimingi.

Motyvacijos palaikymui svarbu: 100 % pripažinti sau ar esamas darbas jus tenkina ir bet kuriuo atveju dirbti su savimi, apgalvoti visų savo karjeros perspektyvų realumą, pasidaryti realų planą, kaip pasiekti didesnius rezultatus esamame darbe arba pradėti individualią veiklą, o jei baisu viską iškarto mesti vienu metu, galite pasiieškoti gretutinių variantų, kelių veiklų suderinamumo ir dar būnant esamame darbe ieškotis sau jau naujų klientų, nesistenkite daryti skubotų išvadų ir staigių perėjimų.

Nuo ko pradėti ieškant naujų idėjų?

Evelina dalinasi, kad „Verslodara“ projekto mokymu metu yra vienas žaidimas - „Idėjų gaudyklė“, kur pora savaičių nariai turi stebėti save, savo mintis, kas vyksta aplinkui ir kiekvieną dieną gaudyti idėjas ir vėliau jas pasisakyti. Šio žaidimo esmė yra, kad kasdien susiduriant su kokia naujiena, problema ar kitų įvykiu, pradėti sukti savo smegenis, ką jūs šioje situacijoje darytumėte kitaip, jei tuo užsiimtumėte patys. Šiame žaidime nėra rėmų ir būna dienų su nuliu idėjų, o būna ir bent po keturias skirtingas idėjas per dieną. Po šios proto mankštos pradedama pastebėti įvairias galimybes ir idėjas, kurias būtų galima realizuoti.

Atradus sau palankias idėjas ir norint su jomis toliau padirbėti ir realizuoti į realų verslą, turite sugrįžti į pradžią – darbą su savimi. Išsikelkite tikslus, turėkite aiškius ir konkrečius norus, ryžtingai eikite ir dirbkite su savimi: baimėmis, aplinkos įtaka, nusistatymu ir mąstymu, nes daugeliui tolyn žengti žingsnį trukdo būtent juos kaustančios baimės ir negatyvus mąstymas. Todėl jei sumastėte ką nors daryti, stenkitės klausyti širdies ir to neatidėti, o iš karto palaipsniui vykdyti, nes su kiekviena diena delsiant atrasite vis daugiau proto išvedžiojimų, idėjų slopinimo priežasčių ir negatyvių minčių.

Visgi, labai svarbu yra paminėti, kad ieškantis laimės tiek naujoje veikloje, tiek dar dirbant samdomame darbe, pirmiausiai, turite pradėti nuo artimųjų, namų ir šeimos. Nes jei namuose nesijausite laimingi, niekas nesidžiaugs, kad ir ką be pasirinktumėte ir nepalaikys jūsų, tai jums nesinorės nieko daryti, truks motyvacijos. Todėl pirmiausiai vertėtų pokyčius pradėti nuo namų, bandykite kiekvieną mėnesį padaryti kažką gero savo šeimai, net jei tai ir pietų pagaminimas, ką retai darydavote. Svarbu pradėti nuo tokių mažų dalykų ir pagerinti santykius šeimoje, suteikti vieni kitiems pasitikėjimo ir palaikymo, kas sukurs pozityvią aplinką apie jus ir motyvuos žengti tolyn, o jau tada galėsite kurti savo laimę esamame ar naujame darbe.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-10-27 14:48:38

Deividas Norvilas: „Gyvenimo kokybė už miesto yra nepalyginamai aukštesnė“

Dabartinė situacija pasaulyje įnešė pokyčių ne tik į visuomenės, bet ir į asmeninį gyvenimą. Saugodami save ir kitus, atrandame daugiau alternatyvų dirbti nuotoliniu būdu, dar labiau vertiname artimųjų draugiją ir gamtos prieglobstį.
       2020-10-27 14:40:45

Nuo trečiadienio – karantinas ir Kaune: įvedamos naujos priemonės, ribojimai

Atsižvelgiant į kasdien kylančią koronavirusinės infekcijos plitimo kreivę bei prastėjančią epidemiologinę padėtį šalyje, greta kitų didžiųjų miestų nuo spalio 28 dienos karantinas skelbiamas ir Kaune.
       2020-10-27 14:36:15

Santaros klinikos: artėjame prie kritinės ribos

Didėjant koronaviruso infekcija užsikrėtusiųjų ir COVID-19 liga sergančių pacientų skaičiui, VUL Santaros klinikos, kaip paslaugų teikimą Vilniaus regione organizuojanti įstaiga, jau nuo praėjusios savaitės tariasi su vadinamosiomis atraminėmis ligoninėmis dėl ekstremaliai išaugusių pacientų srautų suvaldymo.
       2020-10-27 14:31:42

Kuo skiriasi pirmos ir trečios šalies slapukai – bent kartą pasiskaitykite

Merilendo universiteto duomenimis kibernetinės atakos pasaulyje vyksta kas 39 sekundes. Spalio mėnuo jau aštuntą kartą paskelbtas Europos kibernetinio saugumo mėnesiu. Saugiai naudotis internetu itin svarbu. To galima mokytis bet kokiame amžiuje.
       2020-10-27 11:45:44

ULAC medikai primena: kaip tinkamai dėvėti kaukę?

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad netaisyklingas veido kaukės dėvėjimas gali sumažinti jos veiksmingumą. Veido kaukių dėvėjimas yra viena iš infekcijos šaltinio kontrolės priemonių, kuri sumažina infekcijos plitimą visuomenėje.
       2020-10-27 11:33:25

Lietuvoje – 413 koronaviruso atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 413 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 108 iš jų registruota Vilniaus, 104 Kauno, 90 Šiaulių, 52 Klaipėdos, 15 Panevėžio apskrityse.
       2020-10-27 09:37:23

Ką daryti, jeigu šeimos nariui diagnozuotas koronavirusas?

Koronavirusu Lietuvoje užsikrečiant vis daugiau žmonių, „Eurovaistinės“ farmacininkai sako sulaukiantys vis dažnesnio klausimo, ką daryti jeigu koronavirusas buvo nustatytas artimajam?
       2020-10-27 09:02:03

Pradeda dominuoti nevaldomi COVID-19 židiniai, gali laukti Čekijos likimas

Šiuo metu Lietuvoje galimi net keturi koronaviruso epidemijos vystymosi scenarijai. Vadovaujantis pačiu pesimistiškiausiu, jau lapkričio pradžioje reikėtų ruoštis griežtoms karantino priemonėms, pastebi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Lietuvos energetikos instituto (LEI) mokslininkai.
       2020-10-27 07:30:36

Žmonės tikisi kaimynų pagalbos bėdoje, bet patys su jais – tik pasisveikina

Tyrimas parodė, kad daugiau negu pusė Baltijos šalyse gyvenančių žmonių su kaimynais nekuria ir nepalaiko draugiškų santykių, o apsiriboja mandagiu pasisveikinimu. Tik vienas iš dešimties Baltijos šalių gyventojų į kaimynus kreipiasi pagalbos.
       2020-10-27 07:24:39

Vienišais jaučiasi vis daugiau žmonių: kaip niekada svarbus tampa bendravimas

„Kai pasidalini džiaugsmu, džiaugsmas padvigubėja. O kai pasidalini skausmu, tai skausmas perpus sumažėja“, – sakydavo ilgametė „Sidabrinės linijos“ pašnekovė Teodora iš Vilniaus.
       2020-10-27 06:11:42

Profesorius Mindaugas Stankunas: Mes nebevaldome COVID-19 protrūkio Lietuvoje

Profesorius Mindaugas Stankūnas mano, kad laikas pasakyti jog Karalius nuogas: "Tikriausiai po šio Facebook‘o įrašo būsiu pavadintas „Apokalipsės raiteliu“ ar pan., bet kažkas tai turi pasakyti:
       2020-10-26 17:20:20

Ne puošmena, bet pagrindinis deserto ingredientas: 3 receptai su moliūgais

Artėjant Helovinui tėveliai iš dėžių pradeda traukti specialius kostiumus savo atžaloms ir kartu su jais iš moliūgų skaptuoti įvairaus dydžio ir formų žibintus.
       2020-10-26 17:00:12

Vietiniai karantinai įvedami dar aštuoniose savivaldybėse

Atsižvelgiant į blogėjančią epidemiologinę situaciją šalyje, nuo 2020 m. spalio 28 d. 00:00 val. iki 2020 m. lapkričio 11 d. 24:00 val. vietinis karantinas įvedamas dar 8 savivaldybėse: Kauno, Klaipėdos, Vilniaus miestų, Šilalės, Širvintų, Telšių, Trakų, Vilniaus rajonų savivaldybėse.
       2020-10-26 11:50:32

REKORDAS po penkių iš eilės REKORDŲ! Lietuvoje – 766 koronaviruso atvejai

Šią savaitę, nuo spalio 26 d. iki lapkričio 1 d. imtinai, remiantis naujuoju šviesoforo principus, raudonajai zonai priskiriamos dar aštuonios šalies savivaldybės: tai Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų savivaldybės, taip pat Vilniaus, Širvintų, Šilalės, Trakų ir Telšių rajonų savivaldybės.
       2020-10-26 10:12:12

Trijų partijų vadovai paskelbė bendrą deklaraciją

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis šiandien paskelbė bendrą deklaraciją dėl koalicijos formavimo pradžios.
       2020-10-26 09:42:46

Kaip spręsti problemą su pardavėju, kilusią apsiperkant internetu? 6 žingsniai

Nors gyvename internetinės prekybos aukso amžiuje, sunku rasti žmogų, kuris nebūtų bent kartą nusivylęs nuotoliniu būdu įsigytomis prekėmis ar paslaugomis.
       2020-10-26 09:09:06

Kaip technologijos padeda išlikti sveikam ir palaikyti gerą savijautą?

Sveika gyvensena ir rūpestis savo fiziniu kūnu yra šiuolaikinės visuomenės bruožas, taip pat – ir kasdien naudojamos technologijos. Iš pradžių su išmaniaisiais laikrodžiais ar išmaniosiomis apyrankėmis entuziastingai skaičiavome ir kontroliavome per dieną nueitus žingsnius.
       2020-10-26 05:28:42

2020 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų rezultatai

Baigėsi Seimo rinkimų antrasis turas. Rinkėjai dabartiniams valdantiesiems siūlo padirbėti opozicijoje. Tačiau ir dešiniesiems prireiks ne mažiau kaip trijų politinių partijų koalicijos norint užsitikrinti daugumą Seime.
       2020-10-25 18:35:32

Ruduo – tinkamas metas pagauti gyvenimo žuvį: ko prireiks sėkmingai žvejybai?

Pasaulyje siaučiant pandemijai, siekdami išvengti masinių susibūrimo vietų bei uždarų patalpų, vis daugiau žmonių laisvą laiką leidžia gamtoje.
       2020-10-25 17:51:09

REKORDAS po keturių iš eilės REKORDŲ! Lietuvoje – 603 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad buvo patikslinta šiandien (spalio 25 d.) centro skelbiama koronavirusinės infekcijos (COVID-19) statistika už spalio 24 d.
       2020-10-24 10:05:22

Karantinas: į raudoną zoną pateko ir didieji šalies miestai

Ateinančią savaitę, nuo spalio 26 iki lapkričio 1 d. imtinai, remiantis naujuoju šviesoforo principus, raudonajai zonai priskiriamos dar aštuonios šalies savivaldybės: tai Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų savivaldybės, taip pat Vilniaus, Širvintų, Šilalės, Trakų ir Telšių rajonų savivaldybės.
       2020-10-24 10:03:12

Paskelbtas pagal šviesoforo principą atnaujintas paveiktų šalių sąrašas

Nuo pirmadienio, spalio 26 d. įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų šalių sąrašas. Kartu su Lietuva geltonojoje zonoje atsidūrė kaimyninės Latvija ir Estija, taip pat Norvegija, Danija, Suomija, Kipras.
       2020-10-24 09:56:59

Nauja tvarka dėl izoliacijos: kas keičiasi

Europoje Tarybai pateikus rekomendacijas dėl suderinto požiūrio į laisvo judėjimo apribojimą reaguojant į koronaviruso infekcijos (COVID-19) pandemiją ir numačius šalių skirstymo į atskiras kategorijas, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją jose, tvarką,
       2020-10-24 09:52:14

REKORDAS po trijų iš eilės REKORDŲ! Lietuvoje – 474 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 474 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 188 iš jų registruoti Vilniaus, 89 Kauno, 75 Klaipėdos, 54 Šiaulių, 21 Marijampolės, 20 Telšių, 14 Tauragės, 9 Alytaus, 3 Utenos ir 1 Panevėžio apskrityse.
       2020-10-23 18:58:01

Kam senjorui išmanusis? Nustebsite, ką jie moka ir veikia su telefonu

Visuomenėje susiformavusi nuomonė, neva garbaus amžiaus žmonėms technologijos svetimos, o jei senjoras ir moka naudotis išmaniuoju, tai juo tik skambina ir žinutes siunčia. Šį mitą griauna „Telia“ salonų darbuotojai: daugybė garbaus amžiaus žmonių yra įvaldę išmaniuosius, o jų užduoti klausimai neretai nustebina.
       2020-10-23 12:11:55

NVSC budės Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinės pajėgos

Lietuvos kariuomenė gavusi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) vadovybės prašymą pasitelkti karius į pagalbą aktyvavo Taikos meto užduočių operacines pajėgas. Kariai ruošiasi padėti NVSC specialistams atlikti pirminės atvejų apklausos procedūras ir suvesti duomenis į jų sistemas.
       2020-10-23 12:04:43

REKORDAS po dviejų iš eilės REKORDŲ! Lietuvoje – 442 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 442 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 215 iš jų registruota Vilniaus, 72 Kauno, 45 Klaipėdos, 41 Šiaulių, 25 Panevėžio, 24 Telšių, 10 Marijampolės, 7 Tauragės ir 3 Utenos apskrityse.
       2020-10-23 08:09:19

Kaip parenkama vieta vėjo elektrinėms: palankus vėjas – dar ne viskas

Lietuvai siekiant jau po kelių dešimtmečių visą reikalingą elektros energiją gaminti iš atsinaujinančių šaltinių, itin reikšmingą vaidmenį vaidins vėjo energetika. Sąlygos vystyti šią energetikos rūšį mūsų šalyje iš tiesų palankios – vėjo elektrines galima statyti beveik visoje Lietuvos teritorijoje.
       2020-10-23 08:05:52

Covid-19 verčia kavines ir barus duomenų valdytojais – kaip neprisidaryti bėdų?

Trečiadienį Vyriausybė priėmė nutarimą, pagal kurį visos laisvalaikio, pramogų ir viešojo maitinimo įstaigos įpareigotos registruoti lankytojus. Su nauja prievole verslininkų pečius užgulė ir Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) reikalavimai.
       2020-10-23 07:57:22

Psichologijos knygų TOP5: kas aktualu šiais metais

Stresas, nerimas, depresija, nepasitenkinimas savo karjera ir santykiais, irzlumas, pervargimas, nemiga – XXI amžiaus žmogaus kasdienybė. Tačiau 2020-ieji metai į kiekvieno mūsų gyvenimą įnešė dar daug sumaišties.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.