Naujienos

Specialistai pataria, kaip pasiruošti IT karjeros pradžiai

2017-01-27 18:43:42

IT specialistai yra vieni geidžiamiausių darbuotojų Lietuvos darbo rinkoje. Pasirinkę šią profesiją jie tikisi sėkmingo kopimo karjeros laiptais, tačiau informacinių technologijų srities mokslus baigę jaunuoliai, taip pat, kaip ir kitų specialybių atstovai, susiduria su įvairiais sunkumais bei iššūkiais.

Kaip suplanuoti karjerą IT srityje, pataria tarptautinės duomenų valdymo bendrovės „Callcredit Information Group“ Kauno padalinio IT specialistai.

Karjera – tai visą gyvenimą trunkantis procesas. Vienas pirmųjų karjeros planavimo žingsnių – saviugda, po kurios ateina suvokimas, kokį darbą norima dirbi. Jauni ir išsilavinę žmonės savo karjeros pradžioje neretai jaučiasi pasimetę, nes neturi darbo patirties ir reikiamų įgūdžių, todėl bijo pretenduoti į norimą darbo poziciją.

Kūrybiškumas svarbiau už patirtį

„Callcredit Information Group“ Kauno padalinio vadovas Dainius Aksinavičius sako, kad karjerą pradedančio jauno ir išsilavinusio žmogaus darbo patirtis darbdaviui ne visada yra svarbiausias faktorius.

„Jauni žmonės nori realizuoti savo kūrybinį potencialą, todėl jų entuziazmas, smalsumas ir noras tobulėti kartais yra daug svarbiau už turimą darbo patirtį“, – teigia D. Aksinavičius. Jo nuomone, pagrindinis Kauno pranašumas – neišnaudotas miesto ir jame besimokančių žmonių talentas bei galima plati įmonių plėtra, sukursianti daugybę darbo vietų jauniems žmonėms.

„Verslo paslaugų sektoriaus plėtros ribos šiame mieste dar nėra išnaudotos iki galo. Vien mūsų įmonėje šiuo metu dirba beveik 180 žmonių – per penkerius metus tai tikrai nemažas pasiekimas. Kai įsikūrėme Kaune, buvome viena pirmųjų IT įmonių“, – sako D. Aksinavičius.

Svarbu išsirinkti tinkamą kryptį

Kalbinti IT specialistai vienbalsiai teigė, kad savo karjeros pradžioje jiems labiausiai trūko žinių, tačiau įvardino vieną svarbų privalumą, kurį turi šios profesijos atstovai.

„Būsimas IT specialistas turi galimybę tobulėti neįsidarbinęs konkrečioje darbovietėje, kadangi gali pradėti dirbti namuose ir tokiu būdu įgyti reikiamos patirties. Taip pat svarbu teisingai išsirinkti kryptį – ar ateityje žmogus norės vien tik programuoti, o gal testuoti arba kurti pačius kompiuterius? Net ir išsirinkus programavimo kryptį, atsiveria įvairios galimybės tobulėti“, – pasakoja „Callcredit Information Group“ vyresnysis duomenų bazių vystymo specialistas Giedrius Kaleckas.

Ar tam tikri dalykai jaunam specialistui pradėjus dirbti bus iššūkis ar neįveikiamas sunkumas, priklauso nuo jo asmenybės, motyvacijos, požiūrio į darbą ir atsakomybės jausmo. Studentui iššūkiu gali tapti suderinti darbą, studijas ir laisvalaikį, o individualistams teks susitaikyti su tuo, kad daugelis darbų IT srityje vyksta komandoje.

„Daliai jaunuolių gali būti sunku apsiprasti su konkrečia darbo aplinka, taisyklėmis ar procedūromis. Įsidarbinęs įsipareigoji atlikti pavestas užduotis ir nesi visiškai laisvas rinktis ką daryti, kada dirbti, kiek dirbti ir panašiai. Nelabai pareigingam žmogui laikytis tokių apribojimų gali būti sunku“, – teigia KTU Informacijos sistemų katedros vedėja Rita Butkienė.

Pradžioje užtenka motyvacijos ir anglų kalbos žinių

„Callcredit Information Group“ duomenų bazių vadovas Giedrius Mickevičius pasakoja, kad tik po trejų metų darbo IT srityje suprato, kad joje nori dirbi ilgą laiką. Tuo tarpu jo kolegė, IT sistemų infrastruktūros priežiūros komandos vadovė Radvilė Krušinskienė, pasakoja šią sritį pasirinkusi, nes jai patiko skaičiai, logika ir naujovės.

„Tiesą sakant, niekada nenorėjau būti programuotoju ir visada to sėkmingai vengdavau – tiek mokykloje, tiek universitete. Tačiau padirbus IT srityje pamačiau, kad programavimas nėra vien tik klaviatūros barbenimas, o kolegos yra ne „nolife‘eriai“, tačiau įdomūs, protingi bei turinys įvairių pomėgių žmonės“, – savo karjeros pradžią prisimena G. Mickevičius.

Kaip pasakoja Giedrius, ieškančiam darbo jaunam IT specialistui, pakanka motyvacijos ir anglų kalbos žinių. „Motyvacija yra svarbiausias veiksnys, kuris vėliau parodys, kaip tam žmogui seksis darbe. Pačioje pradžioje aš save laikiau ne programuotoju, o analitiku – tokios buvo ir mano pareigos, tačiau didžiausia sėkmė yra pakliūti į įmonę, kuri nori, kad darbuotojai tobulėtų ir skiria tam daug dėmesio“, – pasakoja duomenų bazių vadovas G. Mickevičius.

Pirmojo įspūdžio galia

Jei jaunas IT specialistas apsisprendė pretenduoti į tam tikrą darbo vietą, jis turi žinoti, kad turės tinkamai save pristatyti darbdaviui: pateikti gyvenimo aprašymą, patirtį ir kvalifikaciją įrodančius dokumentus bei sudalyvauti pokalbyje.

„Reikia mokėti save pristatyti, nes tuo to priklausys, ar bus pasiūlyta darbo vieta. Jaunuoliai turėtų suvokti, kad darbdaviai nėra linkę „pirkti katės maiše“ ir greičiausiai patikrins tam tikras pretendento į konkrečią poziciją žinias arba paprašys atlikti užduotį, tam kad nuspręstų ar žmogus yra tinkamas siūlomai pozicijai“, – pasakoja R. Butkienė.

Stiprūs IT specialistai buriasi Kaune

Pastaruoju metu Kaunas garsėja ne tik kaip Lietuvos IT ir mokslo centras, tačiau ir paslaugų centrų buveinė – sukurta didelė kvalifikuotų informacinių technologijų specialistų bazė. Kokią Kauno IT sektoriaus viziją mato šioje srityje dirbantys specialistai?

„Į Kauną kelsis programinės įrangos kūrimo įmonės ir daug startuolių, nes verslūs KTU studentai čia kurs naujus produktus. Šiems produktams palaikyti įsikurs IT sistemų platformos priežiūros paslaugas teikiančios įmonės. Dauguma sistemų kursis pasaulinėse platformose, tokiose kaip Azure, AWS ir panašiai“, – pasakoja R. Krušinskienė.

„Labai tikiuosi, kad Kaunas taps patrauklia vieta plėtoti IT verslą, kad tiek šios, tiek kitų sričių specialistai mielai rinksis šį miestą ir darbui, ir gyvenimui. Tuomet Kaunas tikrai suklestės, o IT verslas bus viena iš pagrindinių šiame mieste plėtojamų verslo sričių“ – sako R. Butkienė.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-10-20 10:48:41

Lietuvoje – kaip Italijoje: pirmasis kietagrūdžių derlius ir makaronai

Pirmą kartą Lietuvoje, po ne vienerių metų bandymų, užaugintas sėkmingas kietagrūdžių kviečių derlius, iš kurio „Malsena Plius“ pagamino makaronus. Iki šiol kietagrūdžiai kviečiai buvo siejami su šiltesnio klimato šalimis – tai tradicinė itališka grūdinė kultūra, kurią pagaliau pavyko užauginti ir lietuviams.
       2020-10-20 10:41:16

Angeliška kantrybė: Lietuvoje klientus pas konkurentus išveda nusivylimas

Lojalumas Lietuvoje anaiptol nėra atgyvenusi sąvoka, o persivilioti klientą iš konkurentų ne tokia ir lengva užduotis. Reprezentatyvus šalies gyventojų nuomonės tyrimas atskleidė, kad netgi prastą aptarnavimą jie yra linkę atleisti.
       2020-10-20 10:36:39

Didžiausi mitai apie belaides ausines ir ar jais vis dar tikite?

Per pastarąjį dešimtmetį belaidžių ausinių populiarumas pasiekė aukštumas – tai lėmė rinkoje atsiradusi didesnė technologijų įvairovė. Vis dėlto nepaisant jų nepaprasto populiarumo, belaidės ausinės vis dar neatsikrato aplink jas sklandančių klaidingų prielaidų.
       2020-10-20 10:31:03

„iPhone 12“ dėžutėje neberasime kroviklio ir ausinių: kodėl?

Praeitą savaitę pristatyti naujosios „iPhone 12“ serijos išmanieji telefonai dėžutėje pirmą kartą atkeliaus be įkroviklių ir ausinių. Tokiu sprendimu bendrovė, manoma, siekia dar labiau paskatinti sparčiai populiarėjančią belaidžio įkrovimo technologiją, belaidžių ausinių naudojimo populiarumą.
       2020-10-20 10:24:42

Iki sprendimo statyti Vilniuje metro liko paskutinis žingsnis

Didžiųjų Europos miestų politinis apsisprendimas dėl metropolitenų statybos trukdavo įvairiai. Londonas apsisprendė per 4 metus, o Varšuva dėl metro diskutavo apie 70 metų, nes diskusijas nutraukdavo pasauliniai karai. Užtat šiuo metu Varšuvos metropoliteną, dosniai remiamą ES pinigais, stato net dvi tarptautinės korporacijos.
       2020-10-20 10:21:05

Seimui pristatytas 2021 m. valstybės biudžetas

Finansų ministras Vilius Šapoka parlamentui pristatė 2021 m. valstybės biudžeto projektą (Nr. XIIIP-5302), kuriame pagrindinis dėmesys skiriamas pažeidžiamiausiems, skolos ir išlaidų valdymui bei investicijoms į ateitį.
       2020-10-20 10:17:21

Šalyje patvirtinti 202 koronavirusinės infekcijos atvejai

Per vakar parą Lietuvoje buvo patvirtinti 202 atvejai koronavirusinės infekcijos atvejai. 65 atvejai buvo patvirtinti Vilniaus apskrityje, 58 Kauno, 22 Klaipėdos, 15 Marijampolės, 8 Panevėžio, 28 Šiaulių, po 3 Telšių ir Utenos apskrityse.
       2020-10-19 18:22:27

Būsto energinės klasės: kuo jos skiriasi ir kokie pokyčiai laukia nuo 2021 m.

Nuo kitų metų statybų leidimai bus išduodami tik aukščiausią – A++ – energinę klasę turintiems daugiabučiams, beveik prilygstantiems pasyviems namams.
       2020-10-19 16:48:37

Susirūpinimas dėl COVID-19 pradeda pasiekti ir Vyriausybę

Saulius Skvernelis: "Atėjo laikas padaryti pauzę visuomeniniame gyvenime. Koronavirusas ir toliau plinta Lietuvoje. Ypač grėsminga situacija keliose savivaldybėse.
       2020-10-19 16:11:35

Pandemija noro įsigyti būstą neatėmė – ieško didesnių ir ne tik Vilniuje

Šių metų pradžioje užklupusi koronaviruso pandemija tapo iššūkiu pastaraisiais metais Lietuvoje stabiliai augusiai būsto rinkai. Visgi, panašu, kad stabtelėjimas tebuvo trumpalaikis, o pasibaigus karantinui šalies gyventojai vėl pradėjo aktyviai domėtis galimybėmis įsigyti būstą.
       2020-10-19 16:04:25

VU virusologė L. Kalinienė apie koronavirusą: klausimų šiandien daug

Koronaviruso susirgimų atvejams sparčiai augant, naujos informacijos apie šį virusą poreikis tampa vis aktualesnis. Imunologai nuolat apžvelgia padėtį, kuriama nauja vakcina ir problema atrodo kryptingai sprendžiama.
       2020-10-19 15:45:02

Sostinėje nuo antradienio pradedamos dalyti jodo tabletės

Nuo antradienio, spalio 20 d., vilniečiai vaistinių tinkluose „Eurovaistinė“, „Camelia“, „Gintarinė vaistinė“, „Norfos vaistinė“ ir „Benu“ gali nemokamai gauti kalio jodido tablečių, skirtų apsaugoti organizmą nuo žalingo radioaktyviojo jodo poveikio galimos radiacinės nelaimės atveju.
       2020-10-19 09:48:20

Kodėl latviai aplenkė lietuvius lenktynėse dėl 5G?

Nauja ryšio technologijos karta – 5G ryšys – ne tik kelia diskusijų apie šios technologijos galimybes ir trūkumus, tačiau paskatino ir neregėtas lenktynes tarp šalių. Šiandien praktiškai visos valstybės konkuruoja dėl to, kurios gyventojai galės greičiau naudotis itin sparčia interneto technologija.
       2020-10-19 09:43:50

Lietuvoje – 205 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 205 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 70 iš jų registruota Vilniaus, 44 Šiaulių, 27 Kauno, 22 Klaipėdos, 21 Telšių, po 7 – Marijampolės ir Panevėžio, 6 Tauragės bei 1 Alytaus apskrityse.
       2020-10-18 14:54:53

Ar mes jau pakeliui į Italijos pavasario COVID-19 scenarijų?

Ženklus naujų COVID-19 atvejų skaičiaus augimas rodo rimtas infekcijos prevencijos spragas. Paradoksalu, kad tai vyksta LR Sveikatos apsaugos ministerijai ir LR Vyriausybei nuveikus krūvą gerų darbų karantino metu kartu su visuomene.
       2020-10-18 14:51:27

Praėjusią parą patvirtini 252 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 252 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 97 iš jų registruoti Vilniaus, 43 Klaipėdos, 39 Kauno, 23 Šiaulių apskrityse. Dar 20 atvejų fiksuota Panevėžio, 10 Tauragės, 9 Telšių, 6 Alytaus ir 5 Marijampolės apskrityse.
       2020-10-17 13:33:19

Atgijo seniausias Palangoje kurortinis pastatas

Šeštadienį po rekonstrukcijos atidarytas Palangos kurhauzas. „Šiandien matome Palangos kurhauzą atkurtą, restauruotą ir netrukus galėsiantį priimti dar daugiau svečių, atlikėjų, žiūrovų.
       2020-10-17 10:45:35

Klementinas ar mandarinas? Ekspertė įvardijo pagrindinius jų skirtumus

Jei vasarą nesikuklindami valgėme prisirpusias braškės, vyšnias ar šilauoges, rudenį kibirais namo nešamės obuolius ir kriaušes. Pamažu pradedame žvalgytis į parduotuvių lentynas, tikėdamiesi pradėti daugelio laukiamą mandarinų valgymo sezoną.
       2020-10-17 10:38:36

Gyventojų prašoma budrumo: plinta virusu užkrėsti kenkėjiški el. laiškai

Šalyje plintant virusu apkrėstiems suklastotiems elektroniniams laiškams, Lietuvos bankų asociacija (LBA) primena, kad visus gaunamus elektroninius pranešimus reikia vertinti itin apdairiai ir neskubėti atsidaryti prisegtų priedų.
       2020-10-17 10:33:13

Lietuvoje – 228 nauji koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 228 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 66 iš jų registruoti Vilniaus, po 42 – Kauno ir Klaipėdos apskrityse.
       2020-10-17 06:28:07

Patarimai smulkiajam verslui: kur ieškoti pagalbos pandemijos metu?

Koronaviruso pandemijai nesitraukiant, šalyje veikiančios verslo įmonės savo veikloje susiduria su vis didesniais iššūkiais. Naujausi apklausų duomenys rodo, kad susidariusią situaciją jos vertina iš tiesų kritiškai.
       2020-10-17 06:11:08

Pakartotinis visuomenės informavimas dėl Vilniaus TV bokšto rekonstrukcijos

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – Telecentras) tęsdamas pasirengimą Vilniaus televizijos bokšto rekonstrukcijai organizuoja rekonstrukcijos projekto pristatymą visuomenei.
       2020-10-16 15:41:37

Pavargęs vadovas – stereotipas, kurį būtina keisti

Šiandien, kai daug įmonių dirba iš namų vadovams ant pečių krinta daugybė papildomų užduočių, dienotvarkės perpildytos, todėl dažną jų lydi stresas ir nuovargis.
       2020-10-16 10:36:11

Pasaulinė maisto diena: kaip efektyviai pakeisti mitybos įpročius?

Minint pasaulinę maisto dieną, Vilniaus visuomenės sveikatos biuro (Biuras) specialistai pabrėžia subalansuotos ir sveikos mitybos svarbą bei pataria, kaip galima efektyviai pakeisti savo mitybos įpročius.
       2020-10-16 10:34:14

Skonių penketukas: kaip tinkamai juos derinti ir sukurti tobulą patiekalą?

Pasaulio virtuvės yra be galo spalvingos, tačiau visus jų ypatumus galima sutalpinti vos į penkis pagrindinius skonius. Tai saldumas, rūgštumas, kartumas, sūrumas bei naujai atrastas umami.
       2020-10-16 10:27:44

REKORDAS! Per parą registruotas 281 naujas koronaviruso atvejis

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 281 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. 83 iš jų registruoti Kauno apskrityje, 69 Vilniaus, 38 Klaipėdos, 34 Šiaulių, 26 Telšių, 14 Marijampolės, 9 Panevėžio, 7 Tauragės bei 1 Utenos apskrityse.
       2020-10-16 08:39:04

Su savadarbėmis kaukėmis į lėktuvą keleiviai gali būti neįleisti

Keliautojai, kurie naudojasi Lietuvos oro uostų paslaugomis, turėtų įsidėmėti, jog į terminalų vidų įleidžiami tik nosį ir burną dengiančias asmens apsaugos priemones (AAP) dėvintys asmenys.
       2020-10-16 08:15:29

NVSC: tikslas – kad verslas veiktų, bet tam būtina išpildyti svarbias sąlygas

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) iniciatyva šiandien organizuoto susitikimo su Vilniaus miesto savivaldybe atstovais metu sutarta, kad verslas privalo ieškoti būdų, kaip užtikrinti, jog būtų laikomasi visų infekcijos prevencijos reikalavimų.
       2020-10-15 18:14:46

Andrius Kubilius apie kitų metų biudžetą

"Kai gerai užšventi, tai iš ryto būna blogai. Ir pabudęs galvoji - kodėl reikėjo vakar taip neatsargiai ir neatsakingai švaistytis. Šiandien Vyriausybė patvirtino kitų metų biudžeto projektą. "Neturiu jo kaip kitaip pavadinti, kaip tik “skausmingų pagirių biudžetu”."
       2020-10-15 09:21:11

REKORDAS! Lietuvoje 255 koronaviruso atvejai. Ar mes turime valdžią?

Europos šalys imasi viruso stabdymo priemonių. Kaimyninė Latvija paskelbė apie naujas prevencines priemones. O Lietuvoje tylu. Kodėl? Rinkimai? Suprantame, kad gatvėse ir renginiuose daug "besmegenių", kuriems viruso buvimas nė motais.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.