Naujienos

Specialistai pataria, kaip pasiruošti IT karjeros pradžiai

2017-01-27 18:43:42

IT specialistai yra vieni geidžiamiausių darbuotojų Lietuvos darbo rinkoje. Pasirinkę šią profesiją jie tikisi sėkmingo kopimo karjeros laiptais, tačiau informacinių technologijų srities mokslus baigę jaunuoliai, taip pat, kaip ir kitų specialybių atstovai, susiduria su įvairiais sunkumais bei iššūkiais.

Kaip suplanuoti karjerą IT srityje, pataria tarptautinės duomenų valdymo bendrovės „Callcredit Information Group“ Kauno padalinio IT specialistai.

Karjera – tai visą gyvenimą trunkantis procesas. Vienas pirmųjų karjeros planavimo žingsnių – saviugda, po kurios ateina suvokimas, kokį darbą norima dirbi. Jauni ir išsilavinę žmonės savo karjeros pradžioje neretai jaučiasi pasimetę, nes neturi darbo patirties ir reikiamų įgūdžių, todėl bijo pretenduoti į norimą darbo poziciją.

Kūrybiškumas svarbiau už patirtį

„Callcredit Information Group“ Kauno padalinio vadovas Dainius Aksinavičius sako, kad karjerą pradedančio jauno ir išsilavinusio žmogaus darbo patirtis darbdaviui ne visada yra svarbiausias faktorius.

„Jauni žmonės nori realizuoti savo kūrybinį potencialą, todėl jų entuziazmas, smalsumas ir noras tobulėti kartais yra daug svarbiau už turimą darbo patirtį“, – teigia D. Aksinavičius. Jo nuomone, pagrindinis Kauno pranašumas – neišnaudotas miesto ir jame besimokančių žmonių talentas bei galima plati įmonių plėtra, sukursianti daugybę darbo vietų jauniems žmonėms.

„Verslo paslaugų sektoriaus plėtros ribos šiame mieste dar nėra išnaudotos iki galo. Vien mūsų įmonėje šiuo metu dirba beveik 180 žmonių – per penkerius metus tai tikrai nemažas pasiekimas. Kai įsikūrėme Kaune, buvome viena pirmųjų IT įmonių“, – sako D. Aksinavičius.

Svarbu išsirinkti tinkamą kryptį

Kalbinti IT specialistai vienbalsiai teigė, kad savo karjeros pradžioje jiems labiausiai trūko žinių, tačiau įvardino vieną svarbų privalumą, kurį turi šios profesijos atstovai.

„Būsimas IT specialistas turi galimybę tobulėti neįsidarbinęs konkrečioje darbovietėje, kadangi gali pradėti dirbti namuose ir tokiu būdu įgyti reikiamos patirties. Taip pat svarbu teisingai išsirinkti kryptį – ar ateityje žmogus norės vien tik programuoti, o gal testuoti arba kurti pačius kompiuterius? Net ir išsirinkus programavimo kryptį, atsiveria įvairios galimybės tobulėti“, – pasakoja „Callcredit Information Group“ vyresnysis duomenų bazių vystymo specialistas Giedrius Kaleckas.

Ar tam tikri dalykai jaunam specialistui pradėjus dirbti bus iššūkis ar neįveikiamas sunkumas, priklauso nuo jo asmenybės, motyvacijos, požiūrio į darbą ir atsakomybės jausmo. Studentui iššūkiu gali tapti suderinti darbą, studijas ir laisvalaikį, o individualistams teks susitaikyti su tuo, kad daugelis darbų IT srityje vyksta komandoje.

„Daliai jaunuolių gali būti sunku apsiprasti su konkrečia darbo aplinka, taisyklėmis ar procedūromis. Įsidarbinęs įsipareigoji atlikti pavestas užduotis ir nesi visiškai laisvas rinktis ką daryti, kada dirbti, kiek dirbti ir panašiai. Nelabai pareigingam žmogui laikytis tokių apribojimų gali būti sunku“, – teigia KTU Informacijos sistemų katedros vedėja Rita Butkienė.

Pradžioje užtenka motyvacijos ir anglų kalbos žinių

„Callcredit Information Group“ duomenų bazių vadovas Giedrius Mickevičius pasakoja, kad tik po trejų metų darbo IT srityje suprato, kad joje nori dirbi ilgą laiką. Tuo tarpu jo kolegė, IT sistemų infrastruktūros priežiūros komandos vadovė Radvilė Krušinskienė, pasakoja šią sritį pasirinkusi, nes jai patiko skaičiai, logika ir naujovės.

„Tiesą sakant, niekada nenorėjau būti programuotoju ir visada to sėkmingai vengdavau – tiek mokykloje, tiek universitete. Tačiau padirbus IT srityje pamačiau, kad programavimas nėra vien tik klaviatūros barbenimas, o kolegos yra ne „nolife‘eriai“, tačiau įdomūs, protingi bei turinys įvairių pomėgių žmonės“, – savo karjeros pradžią prisimena G. Mickevičius.

Kaip pasakoja Giedrius, ieškančiam darbo jaunam IT specialistui, pakanka motyvacijos ir anglų kalbos žinių. „Motyvacija yra svarbiausias veiksnys, kuris vėliau parodys, kaip tam žmogui seksis darbe. Pačioje pradžioje aš save laikiau ne programuotoju, o analitiku – tokios buvo ir mano pareigos, tačiau didžiausia sėkmė yra pakliūti į įmonę, kuri nori, kad darbuotojai tobulėtų ir skiria tam daug dėmesio“, – pasakoja duomenų bazių vadovas G. Mickevičius.

Pirmojo įspūdžio galia

Jei jaunas IT specialistas apsisprendė pretenduoti į tam tikrą darbo vietą, jis turi žinoti, kad turės tinkamai save pristatyti darbdaviui: pateikti gyvenimo aprašymą, patirtį ir kvalifikaciją įrodančius dokumentus bei sudalyvauti pokalbyje.

„Reikia mokėti save pristatyti, nes tuo to priklausys, ar bus pasiūlyta darbo vieta. Jaunuoliai turėtų suvokti, kad darbdaviai nėra linkę „pirkti katės maiše“ ir greičiausiai patikrins tam tikras pretendento į konkrečią poziciją žinias arba paprašys atlikti užduotį, tam kad nuspręstų ar žmogus yra tinkamas siūlomai pozicijai“, – pasakoja R. Butkienė.

Stiprūs IT specialistai buriasi Kaune

Pastaruoju metu Kaunas garsėja ne tik kaip Lietuvos IT ir mokslo centras, tačiau ir paslaugų centrų buveinė – sukurta didelė kvalifikuotų informacinių technologijų specialistų bazė. Kokią Kauno IT sektoriaus viziją mato šioje srityje dirbantys specialistai?

„Į Kauną kelsis programinės įrangos kūrimo įmonės ir daug startuolių, nes verslūs KTU studentai čia kurs naujus produktus. Šiems produktams palaikyti įsikurs IT sistemų platformos priežiūros paslaugas teikiančios įmonės. Dauguma sistemų kursis pasaulinėse platformose, tokiose kaip Azure, AWS ir panašiai“, – pasakoja R. Krušinskienė.

„Labai tikiuosi, kad Kaunas taps patrauklia vieta plėtoti IT verslą, kad tiek šios, tiek kitų sričių specialistai mielai rinksis šį miestą ir darbui, ir gyvenimui. Tuomet Kaunas tikrai suklestės, o IT verslas bus viena iš pagrindinių šiame mieste plėtojamų verslo sričių“ – sako R. Butkienė.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-01-16 09:32:52

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 1122 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 9540 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 1122 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 12,6% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 8500
       2021-01-16 08:48:54

NVSC primena – izoliacijos taisyklių laikytis būtina

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad dėl sąlyčio su COVID-19 užsikrėtusiuoju izoliuoti asmenys privalo laikytis izoliavimo taisyklių, su kuriomis jie supažindinami izoliavimo metu. Tai būtina, kad būtų užkirstas kelias infekcijos plitimui visuomenėje.
       2021-01-15 13:08:12

Žiemiškos sąlygos kelia pavojus darbo vietose

Žemą oro temperatūrą ypač aktualu įvertinti dirbantiesiems lauko sąlygomis. Elektros linijų tiesimo, krovimo, kelių, inžinerinių komunikacijų tiesimo ir remonto, miško kirtimo, teritorijų, gatvių, kiemų valymo, statybos ir kiti darbai, atliekami lauke, nesustoja ir žiemą.
       2021-01-15 10:59:13

Skaitmeninės technologijos drebina tradicinio žemės ūkio pamatus

Prof. Astrida Miceikienė, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos kanclerė Vienas autoritetingiausių pasaulio verslo leidinių „Forbes“ 2017 m. išplatino informaciją apie tai, kad mūsų planetoje visiškai be tiesioginio fizinio žmogaus darbo sėkmingai užaugintas ir nuimtas pirmasis derlius.
       2021-01-15 09:32:52

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 1149 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 9842 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 1149 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 12,9% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 9020
       2021-01-15 08:24:06

Išmaniųjų įrenginių kovos: ar planšetė gali atstoti kompiuterį?

Ribos tarp skirtingų išmaniųjų įrenginių kasmet vis labiau nyksta. Planšetės įgyja vis daugiau funkcijų, galios ir universalumo. Todėl dažnam iškyla klausimas, ar galima apsieiti be stacionaraus ar nešiojamo kompiuterio?
       2021-01-15 08:00:56

Kodėl koronavirusas pavojingesnis nėščiosioms ir gimdyvėms?

„Gimdymo metu labiausiai bijojau, kad per medikų dėvimus apsauginius kostiumus, kaukes, skydelius ir kas keturias valandas besikeičiančias pamainas neišgirsiu, ką man sako gydytojai ir nepadarysiu visko taip, kaip reikėtų“
       2021-01-15 07:54:11

Rizika užsikrėsti COVID-19 liga išlieka ir būnant lauke

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkreipia dėmesį, kad nesilaikant saugaus atstumo, nedėvint tinkamos apsauginės veido kaukės, užsikrėsti koronavirusu (COVID-19 liga) galima ir būnant lauke, atvirose erdvėse.
       2021-01-15 07:54:11

Jaučiančius COVID-19 simptomus epidemiologai ragina registruotis tyrimui

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai (NVSC), jiems talkinantys savanoriai, atliekantys epidemiologinę diagnostiką, pastebi, kad žmonės neretai, nepaisant jaučiamų koronavirusinei infekcijai (COVID-19) būdingų simptomų, delsia registruotis tyrimui.
       2021-01-15 07:09:38

Sveikesnio gyvenimo receptai: kaip desertuose pakeisti cukrų?

Sausis – mėnuo, kai visi dar turime entuziazmo tesėti sau duotus naujų metų pažadus. Viena sričių, kurios naujų metų pažadai beveik niekada neaplenkia – saldumynų ir desertų vartojimas.
       2021-01-15 07:03:04

Verslas skaitmenizuojasi − LVPA padeda tą daryti sparčiau

Išmanusis įrangos valdymas, robotai, gamybos procesų skaitmeninimas tapo neatsiejamu pažangių ir perspektyvių Lietuvos įmonių atributu. Per pastaruosius penkerius metus LVPA kartu su verslu prie jo modernizavimo prisidėjo beveik 415 mln. Eur investicijomis.
       2021-01-14 09:52:48

Asmens duomenų apsauga: ką galvoja Lietuvos gyventojai

Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos užsakymu 2020 m. pabaigoje atlikta daugiau kaip 1 000 Lietuvos gyventojų apklausa. Ji atskleidė, kad visuomenei asmens duomenų apsauga rūpi, o atlaidumas pažeidėjams šioje srityje mažėja.
       2021-01-14 09:42:12

Praėjusią parą Lietuvoje registruotas 1371 naujas koronaviruso atvejis

Atlikus 10182 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas 1371 naujas koronaviruso atvejis. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 13,6% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 9867
       2021-01-14 08:17:21

Ekspertas pataria, kaip susitvarkyti kompiuterio darbalaukį – ir kam to reikia?

Kompiuterio darbalaukis vieniems – šventa vieta, kur laikomos tik pačios svarbiausios nuorodos ir dokumentai, o pas kitus ir velnias koją nusilaužtų.
       2021-01-14 07:59:43

Sinoptikams prognozuojant -15 laipsnių šalčio, 10 vaistininkės patarimų

Pastaraisiais metais Lietuvoje neužklumpa didesni šalčiai, todėl 15 laipsnių žemiau nulio nukritusi temperatūra, lietuviams jau yra neįprastas reiškinys. „Eurovaistinės“ vaistininkė Vilmantė Uselienė primena, kaip reikėtų elgtis per šalčius ir ko tokiu oru nepamiršti.
       2021-01-13 13:41:27

Norite išsimiegoti? Savo lovą naudokite tik miegui

Miegas – vienas pagrindinių veiksnių lemiančių gerą savijautą. Pandemijos metu dalis visuomenės išbalansavo savo miego ritmą, pradėdami eiti miegoti ir keltis vis kitu metu. Vaistininkai sunerimę, kad miego higienai skiriama per mažai dėmesio.
       2021-01-13 09:39:16

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 1694 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 11369 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 1694 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 14,1% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 10828
       2021-01-13 07:18:26

Menininkai apie 1991 m. sausio įvykius: geriau mirti nei grįžti į praeitį

„Kam kilo mintis paišyti ant barikadų – niekas neatsimena. Tekstilės katedra davė kokius 5 litrus dažų ir šluotų. Turėjau tapybos kursą. Su žiguliuku ir visu kursu nuvažiavom prie tų barikadų, išsikrovėm dažus.
       2021-01-12 14:02:21

Tomas Lūža: nepavyksta pastoti – nebijokite kreiptis į specialistus

Žinoma, kad nevaisingumas paliečia pakankamai daug porų, tačiau daugelis vis dar klaidingai vertina priežastis, dėl kurių nepavyksta susilaukti kūdikio. Kokie veiksniai padeda ar trukdo moteriai pastoti?
       2021-01-12 09:56:17

COVID-19 serganti Seimo narė sukritikavo ir merą Šimašių, ir ministrą Dulkį

"Mano sveikatos būklė gerėja. Taip manau. Su kauke galiu kvėpuoti. Temperatūra kritusi. Kiti parametrai įvairiai. Noriu padėkoti medikams, jų padėjėjams ir savanoriams (čia jų nesutikau. O gal neatpažinau).
       2021-01-12 09:47:55

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 902 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 7601 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 902 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 14,7% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 11851
       2021-01-12 07:51:30

VDI: koronaviruso grėsmės nepaisantys darbdaviai ir darbuotojai kenkia sau

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) pastaruoju metu gauna daugiau paklausimų, susijusių su rizikomis kilti COVID-19 protrūkiams darbovietėse. Darbuotojai susirūpinę saugių darbo sąlygų užtikrinimu: ne tik dėl darbdavių taikomų prevencinių priemonių, bet ir dėl kolegų elgesio.
       2021-01-12 07:45:35

Kodėl startuoliai žlunga nespėję įgyvendinti savo idėjų?

Pasaulinė statistika rodo, kad 9 iš 10 startuolių žlunga net neišvystę savo idėjų: 20 proc. jų veiklą baigia dar pirmaisiais gyvavimo metais, dar 30 proc. – antraisiais. Kokios didžiausios ir dažniausios ankstyvos stadijos startuolių klaidos tai lemia ir kaip jų išvengti?
       2021-01-11 14:27:14

Elektros rinkos barometras: praėjusią savaitę elektra Lietuvoje brango 36 proc.

Praėjusią savaitę elektros didmeninė kaina Lietuvoje kilo 36 proc. ir siekė 53,69 Eur/MWh. Panašiai elektros energijos kaina išaugo visose ir kitose Baltijos šalyse – Estijoje ir Latvijoje ji kilo 35 proc. ir siekė 53,38 Eur/MWh.
       2021-01-11 09:52:22

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 775 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 4269 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 775 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 15,2% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 12459
       2021-01-11 09:26:32

Nauji metai, blogas elektros plano pasirinkimas: ką daryti?

2020 metų pabaigoje nepriklausomą elektros tiekėją pirmą kartą pasirinko daugiau kaip 87 tūkst. didžiausių buitinių vartotojų. Vis dėlto, elektros kainoms šiemet ėmus kilti dalis gyventojų buvimu laisvoje rinkoje gali nusivilti, jei pasirinko su biržos kaina tampriai susietus mokėjimo planus, perspėja ekspertai.
       2021-01-10 17:19:08

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys apie skaidrumą

"Kai ėmiausi šių atsakomybių, žinojau, jog laukia daug problemų. Tenka apgailestauti, kad, nors Vyriausybė ir SAM deda visas pastangas, kad šalį pasiektų kaip galima daugiau vakcinų, ir jų, pirmiausia, gautų prioritetinėse grupėse nustatyti asmenys, atsirado piktnaudžiaujančiųjų tuo metu, kai svarbiausia vienybė ir sąžiningumas.
       2021-01-10 09:52:22

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 1490 naujų koronaviruso atvejų

Atlikus 8162 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruota 1490 naujų koronaviruso atvejų. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 15,7% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 13406
       2021-01-10 07:53:20

Gyventojams – daugiau galimybių susipažinti su tvarkomais asmens duomenimis

Gyventojai nuo šiol turi daugiau galimybių greitai ir patogiai susipažinti su įvairiuose valstybės registruose bei informacinėse sistemose tvarkomais jų asmens duomenimis.
       2021-01-10 07:46:46

Septynios neteisėtai laikytos lūšys perduotos globoti Belgijos gyvūnų centrui

Šiandien Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnai Belgijos gyvūnų centrui perdavė laikinai globoti 7 lūšis. Lūšys Joniškyje buvo laikomos neteisėtai ir netinkamomis sąlygomis.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.