Naujienos

eSporto fenomenas – žaidėjų fantazijos ar rimtas verslas?

2017-04-06 12:40:26

eSportas šiandien – didelės emocijos, milžiniški pinigai ir didžiulis augantis verslas. Sudėtinga teigti, kad pirmasis istorijoje kompiuterinio žaidimo turnyras turėjo daug bendro su dabartiniais turnyrais, kurių metu matome pilnus stadionus ir sporto sales.

1972 m. organizuotas Stantfordo universiteto teritorijoje turnyras buvo įdomus renginys, nukreiptas į studentų ir mokslinių darbuotojų auditoriją. Virtualūs žaidimai tuo metu buvo tokia pat egzotika, kaip dronai prieš dešimt metų ar VR akiniai prieš penkis.

Didelę įtaką augančiam eSporto populiarumui turėjo paslaugų, įgalinančių tiesiogines žaidimų transliacijas, plėtra. Čia, žinoma, verta paminėti „Twitch.tv“ servisą ir jo azijietiškus atitikmenis. Įdomu tai, kad „YouTube“ taip pat sukūrė žaidimams skirtą platformą savo kanale „YouTube Gaming“. Šiandien didžiausi žaidimų turnyrai žiūrimumo požiūriu gali nurungti net daugybę populiarių tradicinio sporto rungtynių. Pavyzdžiui, populiariausia šaudyklė „Counter-Strike: Global Offensive“ gali pritraukti net 1,3 mln. žiūrovų. Taigi šiandien eSportas – tai kur kas daugiau nei žaidėjų pramoga. Tai patvirtina ir rinkos tyrėjo „Newzoo“ naujausio eSporto tyrimo rezultatai. „Newzoo“ šiais metais prognozuoja 41.3% siekiantį globalų rinkos augimą. Prognozuojama, kad prekės ženklai visame pasaulyje 2017 m. eSportui skirs 517 mln. dolerių, o iki 2020 m. jų investicijos į šį verslą išaugs dvigubai.

Ne tik didelės kompanijos ir prekės ženklai įžvelgia eSporte didžiules galimybes, bet ir tradicinio sporto atstovai. Bendruomenė, socialiniai ryšiai ir sąveikos yra eSporto šerdis, lemianti jo nepaprastą augimą. Todėl, tiek tradicinis sportas, tiek verslai eSporte įžvelgia naują įsigijimo kanalą: eSporto čempionatai yra puikus ir lengvas būdas pritraukti dideles auditorijas ir komunikuoti jiems savo prekės ženklo vertę. Tradicinio sporto atstovai tiesiogiai įsitraukia į eSportą. Pavyzdžiui, šių metų vasario mėn. NBA pranešė, kad paleidžia savo eSporto lygą. „NBA 2K eLeague“ startuos 2018 m. NBA eSporto lyga visiškai imituos faktinę NBA: šioje lygoje žaidėjai bus renkami lygiai tokiu pat principu, kaip tai vyksta tradiciniame sporte.

Įsitraukimas į žaidimų industriją plečiasi neįtikėtinu greičiu ir pastaruoju metu matome paraleliai besivystančias pramoginę ir profesionalaus žaidimų sporto kryptis tiek globaliai, tiek ir mūsų rinkose. Lenovo kompanija tiki, kad žaidimo esmė slypi bendruomenėje ir žaidimo potyriuose. Būdami pirmaujančiu asmeninių kompiuterių gamintoju pasaulyje, mes tikime dar geresne žaidimo patirtimi ir kuriame ją kartu su žaidimų bendruomene, išgirsdami tiek individualaus žaidėjo, tiek visos bendruomenės poreikius. Neseniai pristatėme žaidėjų auditorijai skirtą Lenovo prekės ženklą – „Legion by Lenovo“, kuris ir atneša Lenovo sprendimus per mūsų partnerius, žaidimų renginius, eSporto turnyrus – visa tai, kad pasiektume bendrą tikslą – žaidimas taptų dar patrauklesnis ir labiau įtraukiantis, – taip Lenovo įsitraukimą komentuoja Suomijos ir Baltijos šalių rinkodaros vadovas Jani Hermansson.

Pasak „Newzoo“, 2017 m. globali eSporto auditorija pasieks 385 mln, iš kurių 191 mln. sudarys entuziastai. Įdomu tai, kad ir dabar beveik 40% eSporto mėgėjų – gerbėjai, kurie mėgsta stebėti, kaip kažkas žaidžia. Panašiai, kaip tradicinio futbolo ar krepšinio atvejais – užuot patys lakstydami su kamuoliu, tie žmonės su didžiuliu malonumu stebi profesionalų rungtynes.

Pasak Varle.lt IT produktų eksperto Mindaugo Žyliaus, eSporto žaidėjai yra idealūs klientai kompiuterine technika prekiaujantiems verslams, nes juk pažangios technologijos yra gerų pramogų pagrindas. Kalbant apie profesionalias lygas, eSporto žaidimų turnyrus, reikėtų pabrėžti tai, kad čia sėkmė priklauso nuo milisekundžių. Reakcijos laikas priklauso nuo žaidėjo įgūdžių ir žinoma, įrangos greičio. Žaidėjas reaguoja tik į tai, ką mato monitoriuje, todėl labai svarbu kad elektroninė transmisija būtų sparti ir tiksli ir čia padėti gali žaidimams optimizuota įranga, – teigia Varle.lt specialistas. eSporto auditorija augs ir ne tik todėl, kad tai sparčiai populiarėjantis verslas. Nauji ir patrauklūs technologijų sprendimai lemia, kad žaidimais susidomi ir tie, kurie iki šiol su jais neturėjo nieko bendro.

Džiaugiamės, jog kompiuterinių žaidimų mėgėjai ir profesionalai Lietuvoje nelieka užmiršti. Stebime kasdien kylantį bendruomenės susidomėjimą ir įsitraukimą į projektą bei jo plėtrą, todėl tikime, kad jau artimiausiu metu turėsime vieningą, nedalomą ir stiprėjančią žaidėjų bendruomenę „po vienu stogu“. Projektas niekada nebus sėkmingas be bendraminčių, todėl ePlay.lt vardu galiu tik garsiai pasidžiaugti, jog sulaukiame itin didelio palaikymo ir iniciatyvos iš, nepabijosiu pavadinti, projekto draugų – Varle.lt bei Lenovo. Pastarieji ne tik prisideda prie prizinių fondų steigimo, žaidimų kultūros plėtros, tačiau ir aprūpina projektą kokybiška technika, kurią žaidėjai galės savo rankomis išbandyti finalinių turnyrų etapų metu, – mintimis dalinasi ePlay.lt eSporto projektų vadovas Simonas Budraitis.

Lietuvoje kovo mėn. pabaigoje startavo „Varle.lt Lietuvos eSporto lyga“. Kol kas didesnio ir tiek dalyvių pritraukiančio tik Lietuvos regionui skirto eSporto čempionato dar nebuvo. Taip pat be šio dabar vykstančio čempionato šiais metais vyks dar du dideli čempionatai: „Varle.lt Lietuvos moksleivių eSporto lyga“ bei „Varle.lt King of Baltics“, kuriame laukiama dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų Baltijos šalių.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-10-31 10:19:50

Į patalpas žiemai veržiasi graužikai? Apie klaidas, bandant su jais kovoti

Graužikai – problema, su kuria susiduriama ne tik namuose. Su šia problema galime susidurti ir darbe – atvėsus orams graužikai iš lauko veržiasi į vidų ir nieko stebėtino, kad sugeba atrasti kelią ir į biurus, sandėlius ar kitas darbines patalpas.
       2020-10-31 10:16:00

Pasitikrinkite: ar išnaudojate šiuos išmaniųjų belaidžių ausinių privalumus?

Mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ pardavimai rodo, kad tarp populiariausių išmaniųjų įrenginių belaidės ausinės užima antrąją vietą, nusileisdamos tik išmaniesiems laikrodžiams.
       2020-10-31 09:26:42

REKORDAS! Praėjusią parą registruotas 1001 koronaviruso atvejis

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 1 001 naujas koronaviruso atvejis, bendras susirgusiųjų skaičius siekia 14 824. Dar 8 žmonės mirė, šeštadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
       2020-10-31 09:00:46

Bravo už planą Vytautui Kasiulevičiui

Skelbdamas naujienas retai susiduriu su tuo, kad išsakytos mintys 100% sutaptų su manosiomis. Taip dažnai nutinka pamačius profesoriaus Vytauto Kasiulevičiaus išdėstytas mintis. Ne išimtis ir šios:
       2020-10-30 17:40:36

Epidemiologiniai tyrimai, kurie šiuo metu vėluoja, nebebus atliekami

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad ir toliau kasdien fiksuojant daugiau nei 700 koronavirusinės infekcijos atvejų, tų asmenų, kurie iki vakar gavo informaciją apie teigiamą laboratorinio tyrimo COVID-19 ligai nustatyti rezultatą, tačiau NVSC specialistai su jais nesusisiekė, užsikrėtimo aplinkybės nebebus tiriamos.
       2020-10-30 11:07:37

Praėjusią parą registruoti 735 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 735 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 181 iš jų registruotas Kauno, 129 Klaipėdos, 128 Vilniaus, 80 Šiaulių, 78 Telšių apskrityse.
       2020-10-30 09:31:50

Namus nuo vagių apsaugo kameros, užrakintos durys, šunys bei kaimynai

Artėjantį Vėlinių ir Visų Šventųjų savaitgalį šalies gyventojai keliaus aplankyti mirusių artimųjų kapų. Išvykstantys iš namų kelioms dienoms turėtų nepamiršti pasirūpinti buto ar namo saugumu, nes tokie ilgieji savaitgaliai yra pats darbymetis ilgapirščiams.
       2020-10-30 08:58:12

Premjero Sauliaus Skvernelio kritika išrinktiesiems

"Priartėjome prie 1000 užsikrėtusių asmenų per parą. Padėtis yra rimta ir verčia imtis rimtų sprendimų. Tą ir darome. Tie, kurie sako, kad ši Vyriausybė nesiruošė, turėtų žinoti: jeigu būtume nesiruošę, šiandien užsikrėtusius skaičiuotume ne šimtais, o galbūt net dešimtimis tūkstančių.
       2020-10-30 07:34:52

Išmanusis – dovanų: į ką atkreipti dėmesį renkant telefoną jaunuoliui?

Artėjant didžiosioms metų šventėms tėvai savo atžalas neretai nusprendžia palepinti naujais išmaniaisiais telefonais. Bet išsirinkti tinkamiausią gali būti sudėtinga, ypač kai šiandien rinkoje pasirinkimas ir pasiūla tokia didelė – vien šiemet visame pasaulyje parduota daugiau nei 1,5 milijardo išmaniųjų, rodo „Statista“ duomenys.
       2020-10-29 16:01:42

Prezidentas subūrė Sveikatos ekspertų tarybą efektyviam pandemijos valdymui

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį susitiko su sveikatos srities specialistais, kurie Prezidento iniciatyva suformuos COVID-19 pandemijos valdymo ekspertų grupę.
       2020-10-29 15:51:22

Užliejimas, gedimai ir kitos žalos būste – nuomotojo ar nuomininko atsakomybė?

Nuomojantis ar nuomojant būstą, jame įvykę nelaimingi atsitikimai atneša keliskart daugiau rūpesčių. Patirtus nuostolius lydi ginčai – kas atsakingas už įvykį, kam privaloma atlyginti žalą bei kaip užtikrinti, kad panašūs nesutarimai ateityje nepasikartotų?
       2020-10-29 15:41:06

2020 m. kibernetiniai nusikaltėliai prisitaikė prie skaitmenizacijos

Pasaulį apėmus pandemijai prie naujos realybės prisitaikė ne tik visuomenė bei verslai, bet ir kibernetiniai nusikaltėliai. Įmonėms pradėjus dirbti per nuotolį ir pakitus ne tik darbo aplinkai bei priemonėms, bet ir komunikacijai tarp darbuotojų, tai lėmė spartesnį tam tikrų kenkėjiškų programų išplitimą Lietuvoje.
       2020-10-29 10:31:45

REKORDAS po REKORDO! Lietuvoje – 950 koronaviruso atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 950 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 350 iš jų registruoti Vilniaus, 152 Kauno, 124 Klaipėdos, 120 Telšių, 97 Šiaulių apskrityse. Dar 35 atvejai registruoti Panevėžio, 32 Tauragės, 28 Marijampolės, 7 Alytaus ir 5 Utenos apskrityse.
       2020-10-29 08:57:41

Orijus Gasanovas: „Pandemija paspartino įmonių kompiuterizaciją“

Pavasarį šalyje paskelbus karantiną, visų gyvenimai tarsi sustojo: retesni susitikimai su draugais, pasikeitusios laisvalaikio veiklos, darbas nuotoliniu būdu.
       2020-10-29 08:48:26

Apie izoliaciją NVSC sąlytį turėjusius informuos trumposiomis SMS žinutėms

Pastarąsias dvi savaites, kuomet fiksuojamas svarus koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų augimas, kartu auga ir sąlytį turėjusių arba, paprastai tariant – kontaktavusių su užsikrėtusiaisiais, skaičius.
       2020-10-29 08:44:18

6 svarbiausi klausimai, kuriuos turite užduoti savo kardiologui

Vizitas pas kardiologą šiuo visiems įtemptu laikotarpiu drąsiai gali būti prilyginamas laimingam loterijos bilietui. Galiausiai apsilankius gydytojo kabinete, trumpą konsultacijos laiką norisi išnaudoti teisingai. O kokius klausimus reikėtų užduoti, kad vizitas būtų sėkmingas ir efektyvus?
       2020-10-29 08:39:47

4 priežastys, kodėl planšetė yra geriau už nešiojamąjį kompiuterį

Anksčiau neretai kovą tarp šių dviejų įrenginių beveik visuomet laimėdavo nešiojamasis kompiuteris, tačiau pastaraisiais metais planšetės itin patobulėjo. Dabar jos savo našumu ir patogumu jau prilygsta „vyresniesiems broliams“.
       2020-10-28 17:03:42

Verslo atsakomybė – ir apsaugoti darbuotojus, ir tęsti veiklą

Lietuvoje augant susirgimų koronavirusu atvejų skaičiui, atsakingo verslo įmonės į epidemiologinę situaciją reaguoja operatyviai ir, nelaukdamos oficialių nurodymų, pačios imasi iniciatyvos užtikrinti tiek savo darbuotojų, tiek visuomenės saugumą.
       2020-10-28 16:39:50

Simonas Urbonas dalijasi trimis nebrangiais receptais iš kiaušinių

Atrodo, kad iškepti kiaušinienę gali net ir visai kojos į virtuvę nekeliantis žmogus, tačiau trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas sako, jog norint patikrinti geriausius pasaulio šefus, reikia jų paprašyti iškepti būtent kiaušinį.
       2020-10-28 14:37:09

„Microsoft“ nuotolinio darbo tyrimas: išlikome produktyvūs, bet inovuoti sunkiau

Praėjusiais metais tik 15 proc. įmonių leido darbuotojams dirbti lanksčiai. Kilusi pandemija situaciją pakeitė ir šiandien nuotolinį darbą propaguoja net 76 proc. tirtų įmonių, o 88 proc. verslo lyderių tikisi ilgalaikių pokyčių šioje srityje, rodo „Microsoft“ tyrimas 15-oje Europos rinkų.
       2020-10-28 14:23:36

Amerikiečius į Kauną atviliojo IT specialistų pasiūla

Prieš 5 metus sudėliota strategija šiandien jau virto realybe: atidarydama biurą Kaune JAV kapitalo įmonė „Bentley Systems“ tuomet skelbė ketinanti per artimiausius kelerius metus nusamdyti apie keturias dešimtis IT specialistų.
       2020-10-28 14:18:08

„RTR Planeta“ retransliavimas gali būti laikinai sustabdytas

2020 m. spalio 28 d. posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) nusprendė pradėti procedūrą dėl Lietuvoje rusų kalba retransliuojamos televizijos programos „RTR Planeta“ laisvo priėmimo Lietuvos Respublikos teritorijoje sustabdymo.
       2020-10-28 11:44:45

Laikinai apriboti renginiai ir susibūrimai viešose vietose

Atsižvelgusi į šalyje blogėjančią epidemiologinę situaciją, Vyriausybė trečiadienio posėdyje apsisprendė nuo 2020 m. spalio 30 d. iki lapkričio 13 d. riboti atvirose ir uždarose erdvėse organizuojamus renginius ir susibūrimus viešose vietose.
       2020-10-28 11:20:46

Nuotekose daugėja pavojingų cheminių medžiagų, naudojamų buityje

Gyventojų ir įmonių išleidžiamose nuotekose daugėja sveikatai pavojingų cheminių medžiagų, rodo vandentvarkos bendrovės „Vilniaus vandenys“ tyrimai. Nustatytos pavojingos medžiagos dažnai slypi kasdieniuose buities daiktuose, kaip tualetiniame popieriuje ar vaikų seilinukuose.
       2020-10-28 11:13:35

Vizija: Lietuva – stipri, teisinga, žalia ir inovatyvi gerovės valstybė

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį visuomenei pristatė Gerovės Lietuvos viziją, kuria ketina vadovautis, dirbdamas kartu su būsima Vyriausybe.
       2020-10-28 10:56:36

REKORDAS! Praėjusią parą registruoti 776 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 776 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 270 iš jų registruota Vilniaus, 173 Kauno, 120 Klaipėdos, 73 Šiaulių, 63 Telšių apskrityse.
       2020-10-28 10:32:09

Vaistininkų teiraujasi preparatų nuo nemigos, šluoja vitaminus imunitetui

Į vaistinę užsukę klientai stebuklingo recepto apsisaugoti nuo COVID-19 jau neieško, tačiau kur kas dažniau ieško pagalbos pandemijos sukeltiems psichologiniams negalavimams gydyti.
       2020-10-28 08:34:10

Automobilio termometras daugiau dėl ramybės, negu vardan tikslumo

Vairavimo sąlygas tiksliau įsivertinti bei pagal jas pasirinkti saugų vairavimo būdą norintys vairuotojai ne visuomet linkę pasitikėti atskiriems miestams ar vietovėms sinoptikų skelbiama apytiksle temperatūra.
       2020-10-28 08:25:29

Patarimai, kaip padidinti įmonės apyvartinį kapitalą

Kaip vadinamas kiekvienam verslui svarbus finansų rodiklis, neretai įvardijamas įmonės „kraujotakos“ sistema? Ko gero, daugeliui verslininkų nebus sudėtinga atsakyti, kad tai – apyvartinis kapitalas. Tačiau kalbai pasisukus apie tai, kaip jį tinkamai valdyti, galima išgirsti nebūtinai teisingų idėjų.
       2020-10-28 08:18:04

Belaidžių ausinių funkcijos: ar tikrai visas žinojote?

Belaidės ausinės – vienas patogiausių aksesuarų, nes leidžia lengvai, be laidų klausytis muzikos ar kalbėtis telefonu. Taip pat tai ir šiuo metu gana populiari stiliaus detalė, nes tokias ausines gali pamatyti pas dažną praeivį gatvėje.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.