iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija iliustracija
Naujienos

Šiandien kandidatai apie jus turi žinoti daugiau nei bet kada anksčiau

2017-09-26 08:53:30

Informacijos įtaka šiandien juntama visur, taip pat ir personalo atrankų srityje. Tapo įprasta, kad daugiau informacijos visuomet turi darbdavys, o ne kandidatas, tačiau ši praktika turėtų keistis.

„Jei siekiate pritraukti geriausius kandidatus, svarbu žinoti, kas lemia kiekvieno jų individualų apsisprendimą dairantis karjeros perspektyvų bei parinkti tinkamiausią būdą papasakoti apie siūlomą poziciją“, – įsitikinusi personalo atrankos ir laikinojo įdarbinimo bendrovės „Manpower Lit“ verslo vystymo vadovė Gerda Baltrūnaitė.

Vien atlyginimu Lietuvoje privilioti nepavyks

Šių metų pasauliniame kandidatų lūkesčių tyrime „Global Candidate Preferences Survey“, atliktame „ManpowerGroup Solutions“ užsakymu, dalyvavo 14 tūkst. 18-65 metų respondentų iš 19 įtakingiausių verslo sektorių visame pasaulyje. Kaip ir galima numanyti, trimis svarbiausiais kriterijais renkantis darbą apklaustieji įvardino darbo užmokestį, darbo pobūdį ir darbo grafiko lankstumą. Norintiems pakeisti darbą, užmokesčio dydis tampa net dvigubai svarbesniu veiksniu už darbo pobūdį. Tačiau ši taisyklė Lietuvoje galioja tik žemesnės kvalifikacijos darbuotojams, kuriems taip pat labai imponuoja darbo pobūdis, laikas bei vieta.

„Aukštesnės kvalifikacijos specialistai rinkdamiesi darbą pirmiausia vertina karjeros galimybes ir požiūrį į darbuotoją. Jie pirmenybę teikia įmonėms, pasižyminčioms aukšta organizacine kultūra, todėl jau atrankos pradžioje kruopščiai stebi, kaip pokalbio metu su jais bendrauja vidiniai arba išoriniai atrankų konsultantai, kokį įspūdį finalinių susitikimų metu palieka galimai būsimi vadovai“, – sako G. Baltrūnaitė. Anot jos, vis dažniau mūsų kalbinami kandidatai išreiškia norą dirbti tik tarptautinėse kompanijose, o darbą žinomose įmonėse laiko prestižu.

Prioritetai renkantis darbą priklauso ir nuo šalies. Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje ar Norvegijoje kandidatams labiausiai rūpi darbo pobūdis, Australijoje – atlyginimas, lankstumo galimybės ir geografinė vieta. Brazilijoje, Kosta Rikoje ir Indijoje karjeros galimybės motyvuoja labiau nei atlygis.

Laikas pasiūlyti „išbandyti“ darbo vietą

Tinkamų kandidatų pritraukimas prasideda nuo profesionalaus darbo skelbimo. Yra keletas svarbiausių aspektų, kurių reikia nepamiršti jį formuluojant. „Global Candidate Preferences Survey“ tyrimas atskleidė, kad itin svarbu skelbimą padaryti matomą tinkamai auditorijai, sutvarkyti įmonės internetinę svetainę, kuri vis dar yra pagrindinis šaltinis ieškant informacijos apie darbdavį. Kita efektyvi, tačiau Lietuvoje dar ne itin dažnai naudojama priemonė – ryšiai su visuomene, turint tikslą atsakingai formuoti patrauklaus darbdavio įvaizdį. Turinys apie sunkiau randamų specialistų profesiją tipinę darbo dieną publikuojamas tiksliniuose kanaluose, taip sukuriant artimesnį ryšį su potencialiais darbuotojais.

„Taip pat svarbi grįžtamojo ryšio galimybė: reiktų paraginti kandidatus domėtis darbo vieta, užduoti klausimus raštu, telefonu ar socialiniuose tinkluose. Jei jau siūlote grįžtamąjį ryšį, būtinai pasirūpinkite, kad atsakymo potencialiems darbuotojams nereiktų laukti. Inovatyvu ir sveikintina suteikti kandidatams galimybę darbo vietą „išbandyti“ – pasiūlyti prisidėti prie nedidelio projekto įgyvendinimo, pasisvečiuoti biure“, – pažymi personalo atrankų ekspertė.

Ji primena, kad darbo skelbimai – vis dar efektyviausias darbuotojų pritraukimo būdas, bet svarbu atkreipti dėmesį į kintančią jų formą. Siekiant sulaukti jaunosios kartos kandidatų susidomėjimo, netradicinės formos skelbimai: video, nuotraukų galerijos, judantys vizualai socialiniuose tinkluose, bus sėkmingesni, o konservatyvesnei visuomenės daliai pritraukti labiausiai tiks tradiciniai skelbimai.

Skaidrumas tampa koziriu

Tyrimo rezultatai rodo, kad kandidatai vis dažniau domisi ne tik darbo užmokesčio dydžiu ar darbdavio įvaizdžiu, bet ir pamatinėmis įmonės vertybėmis ar verslo etika. Personalo atrankų specialistai pastebi, kad skaidrumas ir atvirumas atsiperka. Pavyzdžiui, kompanijos, atlyginimų viešinimą darbo skelbimuose pavertusios vidinės kultūros dalimi, sustiprina ne tik potencialių, bet ir esamų darbuotojų pasitikėjimą. Ieškantiems darbo svarbu lengvai rasti ne tik pagrindinę informaciją apie darbdavį, bet ir iš arčiau susipažinti su privilegijomis darbuotojams, tikrąja vidine įmonės kultūra, misija, vizija, požiūriu į socialinę atsakomybę. Tai ypač svarbu, norint pritraukti tūkstantmečio kartos žmonių – vis daugiau jų pageidauja dirbti socialiai atsakingose ir etiško verslo kultūrą puoselėjančiose bendrovėse, nes patys aktyviai užsiima labdaringa ar kita socialine veikla.

„Tam, kad įmonė atrodytų patikima, būtina peržiūrėti internete randamą informaciją apie kompanijos veiklą, vadovų „Facebook“ bei „LinkedIn“ profilius. Atkreipkite dėmesį į internete sklandančius atsiliepimus apie jūsų įmonę, nes kartais iš pirmo žvilgsnio nereikšmingas pasisakymas apie darbovietę gali atbaidyti net ir labai motyvuotą kandidatą“, – sako G. Baltrūnaitė.

Šiandien darbo ieškantis žmogus informacijos apie įmones gali rasti daugiau nei bet kada anksčiau. Naudodamiesi informacinių technologijų suteikiamomis galimybėmis, darbdaviai turėtų imtis visų praktinių, emocinių ir interaktyvių priemonių, skatinančių dialogą ir kandidatų įsitraukimą. Neabejojama, kad, ieškant geriausių talentų, šiandienos konkurencinis pranašumas yra būtent gerai informuoti kandidatai.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų el. paštas:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
iliustracija2019-08-21 13:43:25

Vėlinės paskelbtos ne darbo diena

Seimas priėmė Darbo kodekso pataisas (projektas Nr. XIIP-4833(2), kuriomis nutarta nuo 2020 m. lapkričio 2-ąją – Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dieną, įtraukti į švenčių sąrašą ir ją paskelbti ne darbo diena. Už naujas teisės akto nuostatas balsavo 57 Seimo nariai, prieš buvo 10, susilaikė 24 parlamentarai.
iliustracija2019-08-20 19:23:36

Po metų iš saulės elektrą gaminsis penkiskart daugiau gyventojų

Elektrą iš saulės kitų metų pabaigoje gaminsis per 10 tūkst. gyventojų – tai penkiskart didesnis gaminančių vartotojų skaičius, nei šiuo metu. Tokiam proveržiui kelią atvėrė nutolusių saulės elektrinių įteisinimas ir numatoma finansinė parama jų įrengimui.
iliustracija2019-08-20 19:18:57

Kokiais būdais be antivirusinių programėlių galima apsaugoti savo išmanųjį?

Šiais laikais, kai didžiąją dalį duomenų laikome skaitmeninėje erdvėje, išmaniojo saugumas turėtų būti aktualus kiekvienam vartotojui. Visiems geriausiai žinomas būdas, kaip apsaugoti bet kokį įrenginį nuo įsilaužėlių – antivirusinės programos.
iliustracija2019-08-20 19:16:42

Būsto paieška studentui: kodėl verta pirkti nuosavą?

Paskutinis vasaros mėnuo – laikas, kuomet į didžiuosius Lietuvos miestus, daugiausia sostinę, po vasaros atostogų sugrįžta studentai. Dažnas jų padedant tėvams ieško būsto, kuriam kelia esminius kriterijus.
iliustracija2019-08-16 18:38:48

Atostogų paskui vietinius: kur rudenį pasitinka pietų europiečiai?

Nuo Portugalijos Algarvės iki Graikijos Peloponeso – Pietų Europoje rudenį pasitinka tie, kurie mėgsta šilumą, ramybę, tobulo grožio paplūdimius ir skanų maistą: nuo čili festivalio iki pagal slaptą receptą gaminamų desertų.
iliustracija2019-08-16 18:35:15

Minint 25-ąjį išmaniojo telefono gimtadienį: 10 stebinančių faktų

Lygiai prieš ketvirtį amžiaus, rugpjūčio 16-ąją, prekyboje JAV pasirodė pirmasis telefonas, kuris atitiko išmaniojo apibrėžimą: galėjo ne tik skambinti, bet ir turėjo papildomų funkcijų, leido naudotis internetu ir atsisiųstomis programėlėmis.
iliustracija2019-08-14 16:29:03

Kaip pavėžėjai užtikrina jūsų saugumą: 5 patikimiausi automobiliai

Automobilių pramonė užtikrindama patikimumą ir saugumą pastaraisiais metais žengė didžiulį šuolį. Tuo įsitikinę autoservisų specialistai, kartu perspėjantys, jog reguliari transporto priemonių priežiūra vis dar nėra pakankamai „madinga“.
iliustracija2019-08-14 16:25:34

Ateities miestas – toks, kuriame viską pasiekti užteks 20 minučių

Keletą pastarųjų dešimtmečių Vakaruose vyravęs miesto modelis, kai gyvenamosios, darbo laisvalaikio, komercinės ir kultūrinės zonos buvo atskirtos, o susisiekimą tarp jų geriausiai užtikrino nuosavas automobilis, nyksta.
iliustracija2019-08-14 16:22:23

Pirmasis garso įrašas pasaulyje: kaip garsas veikia ir atrodo šiandien

Prieš 142 metus amerikiečių mokslininkas ir išradėjas Tomas Edisonas sukūrė pirmuosius, tuomet visiškai neįtikėtino ir pasaulį nustebinusio išradimo, prototipus. Fonografu pavadintas prietaisas galėjo ne tik įrašyti garsą, bet ir jį netrukus atkurti.
iliustracija2019-08-14 16:19:55

Ruošiatės atostogoms? Nepamirškite pasirūpinti savo augalais

Vasarą daugybė žmonių išvažiuoja atostogauti, namus neretai palikdami savaitei ar dviem. Vienas didžiausių galvosūkių – ką daryti su augalais, kurie reikalauja nuolatinės priežiūros. Išvažiuojant į ilgesnę kelionę, populiaru juos palikti kaimynų priežiūrai. Tačiau galimybė tam ne visuomet yra, ypač atostogų sezonu.
iliustracija2019-08-13 16:49:16

Lietuvos keliuose apstu „nematomų“ automobilių

Rinkdamiesi automobilį Lietuvos gyventojai pirmiausiai vertina techninius jo parametrus ir kainą, o labiausiai mėgstamos spalvos yra tamsios bei konservatyvios. Tai patvirtina ir „Regitros“ duomenys: net 40 proc. visų 2018 m. šalyje pirmą kartą registruotų lengvųjų automobilių buvo pilkos spalvos.
iliustracija2019-08-13 16:46:51

Išsaugoti regėjimą padeda paprastos taisyklės: ką dažniausiai pamirštame?

Kartais jausti akių skausmą, pastebėti raudonį ar po ilgo įtempto darbo prie kompiuterio vaizdą matyti tarsi per miglą – daugelis turbūt susidūrė su tokiais akių nuovargio simptomais.
iliustracija2019-08-13 16:44:04

Esate kairiarankis? Užteks kankintis – tegul įrenginiai prisitaiko prie jūsų

Žirklės, gitara, užrašinė, liniuotė, čiaupas, skardinių atidarytuvas – kaip manote, ką visa tai turi bendro? Atsakymą jums gali pasufleruoti šiandien minima proga – Tarptautinė kairiarankių diena. Įprastai šie ir daugybė kitų kasdien mūsų naudojamų daiktų būna pritaikyti dešiniarankiams. Ne išimtis ir technologijos.
iliustracija2019-08-13 16:40:40

Elektros rinkoje didmeninė elektros kaina Baltijos šalyse toliau krenta

Elektros energijos kainos Baltijos šalyse mažėja jau antrą savaitę iš eilės. Jas žemyn traukia regione išaugusios elektros energijos gamybos apimtys ir pingančios gamybai naudojamos žaliavos.
iliustracija2019-08-13 16:37:53

Kodų korteles visiškai pakeis saugesni prisijungimo būdai

Nuo rugsėjo 10 d. „Luminor“ klientai prisijungti prie banko internete bei tvirtinti mokėjimus galės naudodamiesi nemokama programėle „Smart-ID“, mobiliuoju parašu, elektroniniu parašu arba kodų generatoriumi. Kodų kortelės nuo tos dienos nebegalios ir klientai negalės su jomis atlikti jokių banko operacijų.
iliustracija2019-08-12 15:55:38

Socialiniuose tinkluose plinta medikų atlikto eksperimento vaizdo įrašas

Socialiniame tinkle “Facebook” jau trečdalis milijono lietuvių peržiūrėjo Krizių tyrimo centro filmuotą eksperimentą, kurio metu viešoje vietoje susmunka žmogus. Praeiviai reaguoja gan vangiai, neatlieka nė vieno šioje situacijoje būtino veiksmo, maža to, net neskambina greitajai medicinos pagalbai.
iliustracija2019-08-12 15:42:26

Pataria teisininkė: ką reikia žinoti prieš pradedant verslą?

Dažniausiai pradedantys verslininkai daugiausiai dėmesio skiria verslo plano kūrimui ir investicijų paieškoms. Tačiau teisės specialistai pataria visų pirma pasirūpinti savo intelektinės nuosavybės apsauga ir tik tada toliau vystyti veiklą.
iliustracija2019-08-12 08:33:40

Atostogos užsienyje su vaikais: kokias rizikas tėvai užmiršta

Vasarą su atžalomis atostogaujančios šeimos užsienyje dažniau nei Lietuvoje patiria rimtus iššūkius dėl vaikų sveikatos ar nelaimingų atsitikimų. Draudikai atkreipia dėmesį, kad užsienyje vaikai šiemet dažniausiai kenčia nuo ausų uždegimų ir ūmių peršalimų, žarnyno virusų, alerginių reakcijų bei traumų.
iliustracija2019-08-12 08:27:58

Atostogos tobulų saulėlydžių saloje: kurortas, kupinas laisvės dvelksmo

Viena iš įdomiausių vietų Europoje, į kurią iš Vilniaus galima nuskristi lėktuvu, yra nedidelė sala Viduržemio jūroje – Ispanijai priklausanti Menorka. Gyvenimo ritmą čia diktuoja vanduo: saloje yra vienas didžiausių natūralių uostų pasaulyje, stūkso įspūdingi dar XIX a. menantys švyturiai, o sostinėje veikia vandens taksi.
iliustracija2019-08-11 18:43:39

NT galvosūkis – būstas su pilna ar daline apdaila?

Jei gyvenime pritrūkote iššūkių, kraustykitės į naujus namus. Daugeliui šis procesas tampa tikru išbandymu – kokį būstą rinktis, kurioje vietoje, kokį biudžetą jam galite skirti ir galiausiai – kaip nauji namai turėtų atrodyti? Jei sklandžiai įveikėte etapus susijusius su būsto tipu, jo kaina ir pageidautina lokacija, vis dar laukia namų įrengimo galvosūkis.
iliustracija2019-08-11 18:36:30

„airBaltic“ pristato specialų lietuvišką lėktuvo dizainą

Dėl augančio oro linijų bendrovės „airBaltic“ paslaugų poreikio Lietuvoje, kompanija sukūrė specialų savo lėktuvo „Airbus A220-300“ dizainą. Šis „airBaltic“ orlaivis nudažytas Lietuvos vėliavos spalvomis ir pavadintas Vilniaus vardu.
iliustracija2019-08-11 14:22:38

Sezonas įsibėgėja: 4 išmanūs patarimai grybautojams

Anksti prasidėjusi vasara ir lietinga rugpjūčio pradžia kelia džiaugsmą grybautojams – šiais metais miškuose bei pievose gausu įspūdingų laimikių. Jei artėjantį savaitgalį ketinate grybauti, technologijų ekspertai pataria su savimi pasiimti ne tik pintinę, bet ir išmanųjį telefoną.
iliustracija2019-08-05 19:08:59

Saulės jėgainė ant stogo – didelė grėsmė kilus gaisrui?

Dar dabar nerimsta aistros dėl pavasarį vykusio gaisro vienoje Norvegijos įmonių, kurios stogas buvo padengtas saulės moduliais. Sudėtingas gaisro gesinimas sukėlė nesibaigiančias diskusijas, ar saulės moduliai galėjo apsunkinti ugniagesių darbą.
iliustracija2019-08-05 19:04:55

Dviračių vairuotojų įpročiai neramina: kas penktas išnyksta tamsoje

Beveik 40 proc. dviratininkų gatvėmis važinėja be privalomų atšvaitų. Kitų matomumą kelyje garantuojančių priemonių – dviračio žibintų ar drabužių su šviesą atspindinčiomis detalėmis – naudojimas dar retesnis.
iliustracija2019-08-05 19:00:01

Aviacijos ekspertai paaiškino, kodėl vėluoja lėktuvai ir kokios keleivių teisės

Nors statistika rodo, kad vėluojančių lėktuvų tenka laukti ne taip ir ilgai, taip tikrai gali neatrodyti tiems, kurie yra patekę tarp tų nelaimingųjų, kurių skrydis buvo atidėtas ir teko šiek tiek palaukti.
iliustracija2019-08-05 18:45:39

Kaip neprarasti svarbios informacijos, kai keičiame išmanųjį telefoną

Naujo išmaniojo telefono įsigijimas sukelia džiaugsmą kiekvienam. Tačiau šią emociją netrukus keičia nerimas prisiminus, kad reikės kažkokiu būdu išsaugoti senajame įrenginyje esančius duomenis.
iliustracija2019-08-05 18:42:01

Pataria pradedantiems verslą: idėjomis reikia dalintis

Dažnai kalbama, kad verslams, kurie nepasiduos skaitmenizacijai, nulemta pralaimėti konkurencinę kovą. Tačiau ekspertai pabrėžia, jog pati savaime ji pranašumo negarantuoja, daug svarbiau – dalintis idėjomis ir tartis su rinkos senbuviais.
iliustracija2019-08-05 18:37:49

Lietuviška mašininio vertimo sistema pralenkė „Google“, „Microsoft“ ir kitus

Lietuviška vertimo sistema, kurią sukūrė „Tilde“ komanda, pasauliniame vertimo mašinų konkurse WMT („World Machine Translation“) buvo pripažinta geriausia lietuvių–anglų bei anglų–lietuvių vertimų kategorijoje.
iliustracija2019-08-05 17:50:19

Neparduoti ir greit gendantys maisto produktai virsta elektra ir šiluma

Augant vartojimui, daugėja sąmoningo vartojimo iniciatyvų ne tik iš pirkėjų, bet ir iš prekybos tinklų. Siekdamas, kad neparduotas maistas neatsidurtų sąvartynuose, vartojimui nebetinkamus produktus prekybos tinklas „Maxima“ perduoda įmonei, kuri juos verčia biomase, o ši virsta biodujomis.
iliustracija2019-08-05 09:06:51

PayPal pataria: ko reikia mažiems ir vidutiniams el. prekybininkams

Rugpjūtis - pokyčių metas smulkaus ir vidutinio dydžio Baltijos šalių verslo sektoriuje. Kol didžioji dalis klientų atostogauja ir mėgaujasi karštomis vasaros dienomis, verslo atstovai užsiima inovacijų diegimu. Augantys elektroninių pardavimų skaičiai skatina verslo atstovus išbandyti naujas erdves.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama