Naujienos

Kiek ir kokių skaitmeninių įrenginių mums šiandien reikia?

2015-10-20 20:15:22

Daug žmonių apsiginkluoja išsyk trimis skaitmeniniais įrenginiais: nešiojamuoju (arba staliniu) kompiuteriu, mobiliuoju (dažnai išmaniuoju) telefonu ir planšetiniu kompiuteriu. Ar nevertėtų šio ginkluotės trejeto sumažinti iki dviejų? Kodėl nebeužtenka kurio nors vieno įrenginio, pavyzdžiui, planšetinio kompiuterio ar išmaniojo telefono?

foto

Galų gale, kada turimus įrenginius reikėtų keisti naujais? IT paslaugų valdymo ir informacijos saugos bendrovės „Synergy Consulting“ vadovas Tyrūnas Jokubauskas aptaria įvairius skaitmeninių įrenginių pasirinkimo variantus.

Du, bet nebūtinai trys

„Kiekvieno žmogaus turimą skaitmeninių įrenginių komplektą lemia jo veiklos pobūdis ir poreikiai. Jei žmogus tiktai naršo internete, tikrina elektroninį paštą ar palieka įrašus internete, tai jam tiek daug įrenginių nereikia. Šiuo atveju galbūt užtektų ir planšetinio kompiuterio. Tačiau jei reikia surinkti kokius nors tekstus, žaisti kompiuterinius žaidimus, jam reikėtų rimtesnio įrenginio“, – sako T. Jokubauskas.

Mobiliojo telefono šiais laikais, pasak bendrovės „Synergy Consulting“ vadovo, jau vargiai atsisakysime. Tačiau jei įsigijome vieną iš pastaruoju metu atsiradusių išmaniųjų telefonų, tokiu atveju planšetės tikriausiai nebereikės arba ją tiesiog užmiršime.

„Optimalus variantas greičiausiai būtų mobilusis telefonas ir nešiojamasis kompiuteris. Kiek esu pastebėjęs, mano kolegos per susitikimus, nors ir turi planšetes, užsirašinėja ranka. Kita vertus, galbūt yra žmonių, kurie labai prie savo „ipadų“ pripranta ir be jų negali? Spėju, kad planšetiniai kompiuteriai atras savo vietą gydymo įstaigose. Juos naudojantys gydytojai, lankydami ligonius palatose, galėtų greitai peržiūrėti savo pacientų ligos istorijas. Dabar gi jos vis dar daugiausia išlieka pramogų lygyje“, – svarsto T. Jokubauskas.

Kompiuteris pasensta per 5 metus

IT ekspertas taip pat pastebi, kai kurie yra atradę sau hibridinį variantą – pusiau planšetę ir pusiau kompiuterį. Tai įrenginys su nuimama klaviatūra – be jos kompiuteris tampa planšete. Tokie multifunkciniai įrenginiai, anot T. Jokubausko, dabar tampa madingi.

IT vystosi labai greitai, naujovės greitai sensta. Kai kuriems populiariųjų skaitmeninių įrenginių naudotojams atrodo, kad prieš metus pirktas skaitmeninis įrenginys jau yra beviltiškai pasenęs. Ar toks vertinimas protingas ir teisingas?

„Mano įsitikinimu, tai priklauso nuo piniginės storio. Jei gali sau leisti vaikytis madų, tai vaikykis, tačiau tai kainuos labai brangiai. Galima paskaičiuoti, kiek teks pakloti, jei kasmet pirksi po naują telefoną ir planšetę. Geresnis telefonas kainuos apie 550–600 eurų, panašiai kainuos planšetė, o vertesnis kompiuteris – jau ir visi 1–1,5 tūkst. eurų. Taigi vaikytis naujovių gal ir nėra pragmatiškas požiūris. Manau, kad telefonus galima keisti kartą per trejus metus, o kompiuterį užtektų ir kartą per penkerius metus“, – tvirtina „Synergy Consulting“ vadovas.

Patys perspėja apie savo senatvę

Kuriuos paties įrenginio mus siunčiamus signalus reikėtų laikyti ženklais ar užuominomis, kad jau reikia keisti įrenginį? T. Jokubauskas išskiria kelis pagrindinius ženklus.

1. Jūsų įrenginys nebepalaiko naujos operacinės sistemos. Pirma, kas rodo, kad reikia keisti telefoną ar planšetinį kompiuterį, yra gamintojo išleista nauja operacinė sistema, kurios jūsų įrenginys nebepalaiko. Tai atsitinka, kai įrenginys yra per senas, kad į jį būtų galima įdiegti naują operacinę sistemą. Pavyzdžiui, į pirmuosius ar antruosius išmaniuosius telefonus jau nebegalėtume įdiegti paskutinės operacinės sistemos (iOS) versijos. Tai reiškia, kad įrenginys lieka be palaikymo, be atnaujinimų. Tokiu atveju jau reikėtų pradėti mąstyti apie naują įrenginį.

2. Kompiuteris dirba itin lėtai. Kai kuriais atvejais galime stebėti, kad kompiuteris pradėjo veikti labai lėtai. Gali būti, kad jis tiesiog nebepaveža šiuolaikinių programų ar operacinių sistemų. Jei būtent tai yra lėto kompiuterio darbo priežastis, įvertinkite perspektyvą įsigyti naują.

3. Kompiuteris susidėvėjo fiziškai.Intensyviai naudojami kompiuteriai subraižomi, apdaužomi, aplaužomi, ima prastai veikti jų ventiliatoriai. Žinoma, daugelis šių pažeidimų yra taisomi. Tačiau jei imate jausti, kad kompiuteris ūžia per garsiai, per daug kaista, o programos veikia lėtai, tai yra ženklai, kad šį kompiuterį jau reikėtų keisti.

Senas – tinka, naujas – geresnis

„Kokių nors seno kompiuterio pliusų, lyginant jį su nauju, tikrai nerasime. Priešingai, jis kelia ne vieną problemą. Pirmiausia, jis gali būti per silpnas visoms šiuolaikinėms technologijoms. Pavyzdžiui, per pastarąjį dešimtmetį keitėsi bevielio ryšio standartai. Gali būti, kad sename kompiuteryje yra sena bevielio tinklo korta, kuri nebegali prisijungti prie šiuolaikinių bevielių tinklų“, – teigia T. Jokubauskas.

Vis dėlto senas kompiuteris gali tikti, jei naudotojo poreikiai yra nedideli. „Jeigu seną kompiuterį naudojate kaip spausdinimo mašinėlę, tai galite ir toliau jį naudoti kaip spausdinimo mašinėlę. Sudėtingiau mėgstantiems kompiuterinius žaidimus, kurie reikalauja didžiulių resursų, galingo procesoriaus, vaizdo kortos, daug operatyvinės atminties. Žaidimų mėgėjai priversti dažniau atnaujinti savo kompiuterius“, – sutinka T. Jokubauskas.

Individualus skaitmeninių įrenginių komplektas irgi tiesiogiai priklauso nuo veiklos ir darbo pobūdžio. Senas telefonas ir naujas nešiojamas kompiuteris, anot T. Jokubausko, yra labai geras derinys. Telefonas atlieka telefono funkciją, o turėdamas šiuolaikinį kompiuterį gali naršyti socialiniuose tinklalapiuose, bet kur ir bet kada prisijungti prie interneto. Aišku, seno telefono ir naujo kompiuterio derinys nėra geresnis nei naujas kompiuteris ir naujas telefonas. Tačiau jei tereikia tik kam nors paskambinti, surinkti trumpąją žinutę ar atsiliepti, kai tau skambina, o kitos funkcijos nėra svarbios, tai galima naudoti ir patį seniausią telefoną.

Su vienu neišsiversime

„Senieji mobilieji telefonai juk turi vieną didelį pranašumą prieš išmaniuosius – itin ilgą pakrauto akumuliatoriaus naudojimo laiką. Juos užtenka įkrauti kartą per savaitę, kai tuo tarpu išmaniuosius tenka krauti kasdien. Galbūt toks telefonas tiks jūsų seneliui ar močiutei?“ – aiškina „Synergy Consulting“ vadovas.

Verslo žmonės, anot T. Jokubausko, dažniausiai renkasi telefoną ir nešiojamąjį kompiuterį. Šis derinys yra tikrai gera kombinacija, o išgyventi be planšetinio kompiuterio esą tikrai galima. Planšetinius kompiuterius „Synergy Consulting“ vadovas priskiria pramogų ar laisvalaikio sričiai. „Tačiau akivaizdu, kad su vienu skaitmeniniu įrenginiu šiais laikais nebeišsisuksime“, – pripažįsta T. Jokubauskas.

Kodėl gi neišsisuksime? Šiuolaikiniai telefonai, žinoma, yra pakankamai galingi, per juos galima žiūrėti ir filmą, tačiau, deja, nepatogu. Galima ir tekstą rinkti, bet irgi nebus patogu, nes tai yra mažas daiktas. Todėl ir vienu, ir kitu atveju jausime poreikį turėti daugiau nei vieną skaitmeninį įrenginį.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-01-27 12:49:33

Stichinis snygis žmonėms per parą atnešė šimtatūkstantinius nuostolius

Stichinis snygis Lietuvos žmonėms, jų namams ir automobiliams padarė rekordinius nuostolius. Draudimo bendrovė „Gjensidige“ iki šio vidurdienio jau rezervavo virš 100 tūkst. eurų automobilių, žmonių bei įmonių turto nuostoliams atlyginti.
       2021-01-27 12:47:24

Prof. D. Matulis: tikiu, kad mokslo šviesa išsklaidys pandemijos tamsumas

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) profesorius Daumantas Matulis už nuopelnus mokslui ir Vilniaus garsinimą pasaulyje šiemet pelnė Šv. Kristoforo apdovanojimą.
       2021-01-27 12:36:51

Valstybė didina finansavimą aukštajam mokslui

Didinti valstybės lėšas vienam studentui, taip užtikrinant geresnę studijų kokybę, didesnius atlyginimus dėstytojams ir mokslo darbuotojams. Sumažinti didžiulius ir nepagrįstus skirtumus tarp skirtingų studijų kainų bei padidinti finansavimą socialinių mokslų studijoms.
       2021-01-27 12:32:15

Kaip žiemą pramogauti saugiai ir padėti ištikus nelaimei

Lietuvoje įsitvirtinus žiemiškiems orams, sulaukus sniego, nemažai žmonių mėgsta leisti laiką gamtoje – važinėja rogutėmis, slidinėja, lipa ant užšalusių vandens telkinių. Be gryno oro, fizinio aktyvumo, geros nuotaikos užtaiso, žiemos pramogose slypi nemažai pavojų.
       2021-01-27 12:26:18

COVID-19 ligą įveikęs Tautvydas džiaugiasi neseniai gimusia dukra

Po intensyvaus gydymo iš Kauno klinikų į namus sugrįžęs Tautvydas džiaugiasi ne tik sėkmingai įveikęs COVID-19 ligą, bet ir neseniai pasaulį išvydusia dukra. „Taip jau gavosi, kad mane išvežė į Kauno klinikas dėl COVID-19 ligos, o draugę – gimdyti“, – savo istoriją prisimindamas šypsosi vaikinas.
       2021-01-27 12:22:29

Žmonės raginami prisidėti prie viruso suvaldymo

Greičiau nutraukti viruso plitimą ir išsaugoti daugiau gyvybių – prie šio tikslo gali prisidėti kiekvienas, kuriam patvirtinta koronavirusinė infekcija (COVID-19), savarankiškai užpildęs anketą ir pateikęs išsamius duomenis, kaip ir kur užsikrėtė, su kuo turėjo didelės rizikos kontaktą.
       2021-01-27 12:17:54

Investicija į vaikų ateitį: žinoma mama atskleidė, ką būtina žinoti

Planuojant šeimos pagausėjimą, o gal jau turint mažamečių vaikų – gyvenimas ir seni įpročiai kinta. Pasikeičia ne tik kasdieninė rutina, bet ir finansų planavimas bei skaičiavimas.
       2021-01-27 12:15:00

Gyventojų konsultavimui pasitelkiamos dirbtinio intelekto programos

Į skaitmeninę erdvę keliasi ne tik Lietuvos verslas, bet ir valstybinės įmonės bei viešųjų paslaugų tiekėjai. Jie pagal skaitmenizuotų viešųjų paslaugų indeksą Europoje užima šeštą vietą ir lenkia ES vidurkį.
       2021-01-27 12:05:27

Karantinas ir judėjimo ribojimai tarp savivaldybių pratęsti iki pavasario

Vyriausybė šiandien apsisprendė iki vasario 28 dienos pratęsti visoje šalyje galiojantį karantiną ir judėjimo ribojimus tarp savivaldybių. Tokį pasiūlymą ministrų kabinetui pristatė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
       2021-01-27 10:13:17

Neatlaikęs sniego sankaupos Pilaitėje subliuško pripučiamas futbolo maniežas

Vilniaus miesto savivaldybė šiandien sulaukė pranešimo, kad nepaisant visų prevencinių priemonių, kurių buvo imtasi, Pilaitės gimnazijos futbolo maniežas neatlaikė sniego sankaupos ir jį dengiantis kupolas subliūško.
       2021-01-27 10:07:09

Kibernetinių piktavalių tipai: kaip juos atpažinti ir nuo jų apsiginti

Ekspertų vertinimu, šiemet įmonių išlaidos visame pasaulyje kibernetinei gynybai gali siekti net 166 mlrd. JAV dolerių. Skaičiuojama, jog kibernetinių atakų padaryta žala gali būti nepalyginamai didesnė ir sieks net 6 trilijonus JAV dolerių.
       2021-01-27 09:35:33

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 1278 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 10181 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 1278 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 10,8% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 6598
       2021-01-27 08:33:23

Sniegas atneša nuostolius gyventojų turtui: nepamirškite valyti namų stogų

Žiemai stebinant neįprastu sniego gausumu, pastarąją savaitę draudikai fiksuoja gerokai išaugusį žalų gyventojų turtui skaičių. Specialistai prognozuoja, kad šiomis dienomis šalį užklupus snygiui, nuostolių gyvenantys nuosavuose namuose patirs ir dar daugiau.
       2021-01-27 08:30:45

Snygis sostinėje: tarnybos dirba be perstojo, padėti kviečiami ir vilniečiai

Jau antrą parą Vilniuje ir visoje Lietuvoje tęsiasi sniego audra – vietomis prisnigta net iki 30 cm. Vilniaus savivaldybės įmonių grupė dirba ištisą parą: visame mieste nuolat sukasi 50 skirtingo dydžio ir pajėgumų sniego valymo mašinų, kurios prižiūri net 1690 sostinės gatvių.
       2021-01-27 08:22:10

Vaistininkai įspėja: nesistenkite nukasti viso sniego iškart

Didžiojoje dalyje Lietuvos vis dar nesibaigiantis snygis, daugelį kiemų užklojo storu sniego sluoksniu, kastuvus teko prisiminti ne tik nuosavų namų, bet ir daugiabučių gyventojams.
       2021-01-27 08:20:05

Šeimos gydytoja: technologijos sveikatai stebėti po truputį išstumia savigydą

Ant dažno gyventojo riešo galima pamatyti išmanųjį laikrodį ar apyrankę, matuojančią žingsnius ar pulsą, o prasidėjus koronaviruso pandemijai išpopuliarėjo ir pulsoksimetrai – prietaisai, matuojantys deguonies įsotinimą kraujyje.
       2021-01-27 08:13:31

COVID-19 iššūkiai Vilniuje: planuojant vakcinavimą – išankstinis testavimas

Vilnius pradeda dar vienos tikslinės grupės testavimą greitaisiais serologiniais testais. Išsitirti mobiliuosiuose punktuose jau šiandien kviečiami švietimo įstaigų darbuotojai.
       2021-01-26 15:41:21

Vilniaus TV bokštas rengiamas rekonstrukcijai

Prieš kiek daugiu nei keturis dešimtmečius pastatytas Vilniaus TV bokštas iki šiol nebuvo kapitaliai remontuojamas, tačiau atliktos ekspertizės išvadose teigiama, jog būtina iš esmės rekonstruoti tiek pagrindinę pastato konstrukciją, tiek vidaus infrastruktūros tinklus.
       2021-01-26 15:37:34

Dalis vaikų grįš į sostinės mokyklas: ką svarbu žinoti tėvams

Švietimo ir mokslo ministerija praėjusią savaitę paskelbus, jog dalis vaikų jau galės grįžti į mokyklas, Vilniaus savivaldybėje ugdymo įstaigas lanko 272 pradinukai ir 443 mokymosi sunkumus patiriantys vaikai, suformuotos 228 grupės.
       2021-01-26 12:23:37

Persikvalifikavimas: būdas užsitikrinti stabilesnį rytojų

Pasikeitęs gyvenimo ritmas privertė sustoti daugybę verslų, o anot Užimtumo tarnybos direktorės Ingos Balnanosienės pandemijos metu labiausiai nukentėjo ne konkrečios profesijos atstovai, o sektoriai.
       2021-01-26 12:19:16

Ekspertų taryba siūlo toliau tęsti karantino priemones

Ekspertų taryba, įvertinusi epidemiologinę šalies situaciją, konstatuoja, kad iki šiol Ekspertų tarybos siūlytos ir Vyriausybės įgyvendintos epidemijos valdymo priemonės duoda teigiamą rezultatą:
       2021-01-26 10:55:29

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 686 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 7784 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 686 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 10,7% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 6551
       2021-01-26 09:49:52

10 negirdėtų „iPhone“ triukų, kurie pakeis jūsų gyvenimą

Išmanieji telefonai turi daugybę kasdienybei palengvinti skirtų funkcijų. Tačiau ne visas jas naudojame, o dalies jų net nežinome. Štai „iPhone“ gerbėjai gali pasitikrinti, kiek iš žemiau įvardintų funkcijų naudoja, o kiek jų girdi pirmąjį kartą.
       2021-01-26 09:36:23

Dėl gausaus sniego sutriko laiškininkų bei kurjerių veikla

Lietuvos paštas perspėja, kad dėl gausaus sniego ir dėl to pablogėjusių eismo sąlygų, gali sutrikti laiškininkų bei kurjerių darbas, todėl gyventojus prenumerata, laiškai bei siuntos gali pasiekti vėliau.
       2021-01-26 09:30:29

Karpis: patarimai, kaip vartoti ir gardūs receptai

Lietuvių nuo seno pamėgtas karpis – iki šiol nepraranda savo populiarumo. Ši žuvis ne tik dažnai puošia šventinį gyventojų stalą, bet pamėgta vartoti ir kasdien. Karpis – skanus, lengvai pagaminamas, pasižymi ir įvairiausių vitaminų bei gerųjų medžiagų gausa.
       2021-01-26 09:03:42

Nudegimai, pirma pagalba nudegimų atvejais

Odos nudegimą paprastai sukelia tiesioginis sąlytis su ugnimi ar įkaitusiais daiktais, sausas karštis, trintis, karšti skysčiai ar garai, rūgštys, šarmai, elektros srovė, radiacija.
       2021-01-26 08:58:58

Ar bitkoinas ir pelenuose žiba?

Bitkoino − pirmosios ir populiariausios kriptovaliutos − kaina per pastaruosius kelerius mėnesius padidėjo maždaug keturis kartus. Ji šių metų pradžioje viršijo 40 tūkst. JAV dolerių už vieną bitkoiną. Tiesa, netrukus bitkoino kaina smuktelėjo ketvirtadaliu.
       2021-01-26 08:49:55

Draudikai įspėja: atėjus snygiui, vairuotojams teks atsiminti, ko mokėsi

Paskelbus apie į šalį atėjusį snygį, kuris truks kelias paras, draudikai perspėja vairuotojus apie pavojus keliuose ir siūlo prisiminti, ko mokėsi vairavimo mokyklose.
       2021-01-25 13:28:56

HELLA Lietuvoje pradeda gaminti degalų valdymo modulį: mažins CO2 išmetimą

Dvejus metus Lietuvoje veikianti „HELLA Lithuania“ pradeda gaminti degalų valdymo modulį, skirtą vokiečių gamintojo premium klasės automobiliams. Bendrovės produktas bus skirtas prisidėti prie automobilių išmetamo anglies dioksido mažinimo ir kartu užtikrinti efektyvesnį automobilių veikimą.
       2021-01-25 09:45:37

Praėjusią parą Lietuvoje registruotas 541 naujas koronaviruso atvejis

Atlikus 3832 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas 541 naujas koronaviruso atvejis. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 10,8% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 6726
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.