iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija iliustracija
Naujienos

Kiek ir kokių skaitmeninių įrenginių mums šiandien reikia?

2015-10-20 20:15:22

Daug žmonių apsiginkluoja išsyk trimis skaitmeniniais įrenginiais: nešiojamuoju (arba staliniu) kompiuteriu, mobiliuoju (dažnai išmaniuoju) telefonu ir planšetiniu kompiuteriu. Ar nevertėtų šio ginkluotės trejeto sumažinti iki dviejų? Kodėl nebeužtenka kurio nors vieno įrenginio, pavyzdžiui, planšetinio kompiuterio ar išmaniojo telefono?

foto

Galų gale, kada turimus įrenginius reikėtų keisti naujais? IT paslaugų valdymo ir informacijos saugos bendrovės „Synergy Consulting“ vadovas Tyrūnas Jokubauskas aptaria įvairius skaitmeninių įrenginių pasirinkimo variantus.

Du, bet nebūtinai trys

„Kiekvieno žmogaus turimą skaitmeninių įrenginių komplektą lemia jo veiklos pobūdis ir poreikiai. Jei žmogus tiktai naršo internete, tikrina elektroninį paštą ar palieka įrašus internete, tai jam tiek daug įrenginių nereikia. Šiuo atveju galbūt užtektų ir planšetinio kompiuterio. Tačiau jei reikia surinkti kokius nors tekstus, žaisti kompiuterinius žaidimus, jam reikėtų rimtesnio įrenginio“, – sako T. Jokubauskas.

Mobiliojo telefono šiais laikais, pasak bendrovės „Synergy Consulting“ vadovo, jau vargiai atsisakysime. Tačiau jei įsigijome vieną iš pastaruoju metu atsiradusių išmaniųjų telefonų, tokiu atveju planšetės tikriausiai nebereikės arba ją tiesiog užmiršime.

„Optimalus variantas greičiausiai būtų mobilusis telefonas ir nešiojamasis kompiuteris. Kiek esu pastebėjęs, mano kolegos per susitikimus, nors ir turi planšetes, užsirašinėja ranka. Kita vertus, galbūt yra žmonių, kurie labai prie savo „ipadų“ pripranta ir be jų negali? Spėju, kad planšetiniai kompiuteriai atras savo vietą gydymo įstaigose. Juos naudojantys gydytojai, lankydami ligonius palatose, galėtų greitai peržiūrėti savo pacientų ligos istorijas. Dabar gi jos vis dar daugiausia išlieka pramogų lygyje“, – svarsto T. Jokubauskas.

Kompiuteris pasensta per 5 metus

IT ekspertas taip pat pastebi, kai kurie yra atradę sau hibridinį variantą – pusiau planšetę ir pusiau kompiuterį. Tai įrenginys su nuimama klaviatūra – be jos kompiuteris tampa planšete. Tokie multifunkciniai įrenginiai, anot T. Jokubausko, dabar tampa madingi.

IT vystosi labai greitai, naujovės greitai sensta. Kai kuriems populiariųjų skaitmeninių įrenginių naudotojams atrodo, kad prieš metus pirktas skaitmeninis įrenginys jau yra beviltiškai pasenęs. Ar toks vertinimas protingas ir teisingas?

„Mano įsitikinimu, tai priklauso nuo piniginės storio. Jei gali sau leisti vaikytis madų, tai vaikykis, tačiau tai kainuos labai brangiai. Galima paskaičiuoti, kiek teks pakloti, jei kasmet pirksi po naują telefoną ir planšetę. Geresnis telefonas kainuos apie 550–600 eurų, panašiai kainuos planšetė, o vertesnis kompiuteris – jau ir visi 1–1,5 tūkst. eurų. Taigi vaikytis naujovių gal ir nėra pragmatiškas požiūris. Manau, kad telefonus galima keisti kartą per trejus metus, o kompiuterį užtektų ir kartą per penkerius metus“, – tvirtina „Synergy Consulting“ vadovas.

Patys perspėja apie savo senatvę

Kuriuos paties įrenginio mus siunčiamus signalus reikėtų laikyti ženklais ar užuominomis, kad jau reikia keisti įrenginį? T. Jokubauskas išskiria kelis pagrindinius ženklus.

1. Jūsų įrenginys nebepalaiko naujos operacinės sistemos. Pirma, kas rodo, kad reikia keisti telefoną ar planšetinį kompiuterį, yra gamintojo išleista nauja operacinė sistema, kurios jūsų įrenginys nebepalaiko. Tai atsitinka, kai įrenginys yra per senas, kad į jį būtų galima įdiegti naują operacinę sistemą. Pavyzdžiui, į pirmuosius ar antruosius išmaniuosius telefonus jau nebegalėtume įdiegti paskutinės operacinės sistemos (iOS) versijos. Tai reiškia, kad įrenginys lieka be palaikymo, be atnaujinimų. Tokiu atveju jau reikėtų pradėti mąstyti apie naują įrenginį.

2. Kompiuteris dirba itin lėtai. Kai kuriais atvejais galime stebėti, kad kompiuteris pradėjo veikti labai lėtai. Gali būti, kad jis tiesiog nebepaveža šiuolaikinių programų ar operacinių sistemų. Jei būtent tai yra lėto kompiuterio darbo priežastis, įvertinkite perspektyvą įsigyti naują.

3. Kompiuteris susidėvėjo fiziškai.Intensyviai naudojami kompiuteriai subraižomi, apdaužomi, aplaužomi, ima prastai veikti jų ventiliatoriai. Žinoma, daugelis šių pažeidimų yra taisomi. Tačiau jei imate jausti, kad kompiuteris ūžia per garsiai, per daug kaista, o programos veikia lėtai, tai yra ženklai, kad šį kompiuterį jau reikėtų keisti.

Senas – tinka, naujas – geresnis

„Kokių nors seno kompiuterio pliusų, lyginant jį su nauju, tikrai nerasime. Priešingai, jis kelia ne vieną problemą. Pirmiausia, jis gali būti per silpnas visoms šiuolaikinėms technologijoms. Pavyzdžiui, per pastarąjį dešimtmetį keitėsi bevielio ryšio standartai. Gali būti, kad sename kompiuteryje yra sena bevielio tinklo korta, kuri nebegali prisijungti prie šiuolaikinių bevielių tinklų“, – teigia T. Jokubauskas.

Vis dėlto senas kompiuteris gali tikti, jei naudotojo poreikiai yra nedideli. „Jeigu seną kompiuterį naudojate kaip spausdinimo mašinėlę, tai galite ir toliau jį naudoti kaip spausdinimo mašinėlę. Sudėtingiau mėgstantiems kompiuterinius žaidimus, kurie reikalauja didžiulių resursų, galingo procesoriaus, vaizdo kortos, daug operatyvinės atminties. Žaidimų mėgėjai priversti dažniau atnaujinti savo kompiuterius“, – sutinka T. Jokubauskas.

Individualus skaitmeninių įrenginių komplektas irgi tiesiogiai priklauso nuo veiklos ir darbo pobūdžio. Senas telefonas ir naujas nešiojamas kompiuteris, anot T. Jokubausko, yra labai geras derinys. Telefonas atlieka telefono funkciją, o turėdamas šiuolaikinį kompiuterį gali naršyti socialiniuose tinklalapiuose, bet kur ir bet kada prisijungti prie interneto. Aišku, seno telefono ir naujo kompiuterio derinys nėra geresnis nei naujas kompiuteris ir naujas telefonas. Tačiau jei tereikia tik kam nors paskambinti, surinkti trumpąją žinutę ar atsiliepti, kai tau skambina, o kitos funkcijos nėra svarbios, tai galima naudoti ir patį seniausią telefoną.

Su vienu neišsiversime

„Senieji mobilieji telefonai juk turi vieną didelį pranašumą prieš išmaniuosius – itin ilgą pakrauto akumuliatoriaus naudojimo laiką. Juos užtenka įkrauti kartą per savaitę, kai tuo tarpu išmaniuosius tenka krauti kasdien. Galbūt toks telefonas tiks jūsų seneliui ar močiutei?“ – aiškina „Synergy Consulting“ vadovas.

Verslo žmonės, anot T. Jokubausko, dažniausiai renkasi telefoną ir nešiojamąjį kompiuterį. Šis derinys yra tikrai gera kombinacija, o išgyventi be planšetinio kompiuterio esą tikrai galima. Planšetinius kompiuterius „Synergy Consulting“ vadovas priskiria pramogų ar laisvalaikio sričiai. „Tačiau akivaizdu, kad su vienu skaitmeniniu įrenginiu šiais laikais nebeišsisuksime“, – pripažįsta T. Jokubauskas.

Kodėl gi neišsisuksime? Šiuolaikiniai telefonai, žinoma, yra pakankamai galingi, per juos galima žiūrėti ir filmą, tačiau, deja, nepatogu. Galima ir tekstą rinkti, bet irgi nebus patogu, nes tai yra mažas daiktas. Todėl ir vienu, ir kitu atveju jausime poreikį turėti daugiau nei vieną skaitmeninį įrenginį.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-01-18 11:14:36

Autonominis avarinis stabdymas: revoliucinė, bet ne visada veikianti sistema

2022 metais visi nauji Europos Sąjungoje parduodami automobiliai privalės stabdyti patys, t. y. turėti autonominio avarinio stabdymo (angl. Autonomous Emergency Braking, AEB) sistemas.
       2020-01-18 11:05:38

Apsipirkimas mobiliuoju telefonu: ko galime pasimokyti iš jauniausių?

Pasaulinės elektroninės prekybos statistikos duomenys rodo, jog 2020-ieji bus tie metai, kai perkant internetu mobilieji įrenginiai nukonkuruos kompiuterius. Populiarėjantis apsipirkimo būdas yra daug patogesnis dėl galimybės įsigyti norimų prekių bet kur ir bet kada.
       2020-01-17 17:00:16

Programavime įgyvendinti sumanymą iš pirmo karto sunkiai pavyksta

Informacinės technologijos (IT) mūsų gyvenime jau apsigyveno seniai ir trauktis nežada. Su informatika susijusių specialybių populiarumas vis dar auga, nors galima išgirsti nuomonių, kad šioje srityje specialistų turime daug, bet šią sferą profesionaliai išmanančių – trūksta.
       2020-01-17 16:55:58

Slaptos „Google Chrome“ funkcijos: kaip iš naršyklės gauti dar daugiau?

Šiandien interneto naršyklė „Google Chrome“ vis dar yra populiariausia pasaulyje. Dėl jos funkcionalumo, greičio ir patogumo, naršykle naudojamasi įvairiose platformose nuo asmeninių kompiuterių iki „Android“, „iPhone“ ar „iPad“ įrenginių.
       2020-01-17 16:47:24

Pieno kaina išaugo – stambieji ūkiai gauna europinį vidurkį

Lietuvos pieno perdirbimo įmonės 2019 metų gruodį už natūralų pieną stambiesiems šalies pieno ūkiams mokėjo europinį vidurkį siekiančią supirkimo kainą – 338,5 eurus už toną, arba 0,8 proc. daugiau nei lapkritį.
       2020-01-17 16:44:38

Saugūs internete: virtualaus gyvenimo taisyklės jaunuoliui

Šiandien jaunuoliai yra aktyvūs technologijų vartotojai, tad niekur nepalikti skaitmeninių pėdsakų internete beveik neįmanoma. Dėl to, itin svarbu rūpintis savo skaitmenine tapatybe, virtualioje erdvėje elgtis atsakingai ir apgalvotai, taip, kaip realiame gyvenime.
       2020-01-17 16:40:53

Mokslininkas apie žiemą dygstančius grybus: šis reiškinys mums siunčia žinią

Viešojoje erdvėje šią žiemą netrūksta gyventojų keliamų nuotraukų, kuriose – miške rasti grybai. „Tai ne prasimanymas, o šių metų žiemos realybė.
       2020-01-17 16:37:26

Laikas, kai moterų akys nustoja blizgėti: kaip sau padėti?

Keičiantis amžiui, keičiasi ir moteriškų hormonų pusiausvyra, o tai turi įtakos ir savijautai. „Eurovaistinės“ sveikatos specialistai sako pastebintys, kad moterims, kurios nežino, kaip tinkamai pasirūpinti savimi, tai gali trukdyti netgi paprasčiausiai kasdienei veiklai.
       2020-01-17 08:11:18

Dakaro organizatoriai „Agrorodeo“ komandai įteikė medalius už pagalbą varžovui

Dakaro ralio organizatoriai Vaidotui Žalai ir Sauliui Jurgelėnui už pagalbą prancūzų R. Chabot ir G. Pillot ekipažui įteikė „Epic story“ atminimo medalius, kurie yra dalijami istorijų, labiausiai atspindinčių Dakaro ralio dvasią dalyviams.
       2020-01-16 12:15:31

Banko kortelės kodą bandė išgauti mirtinais smūgiais

Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Arvydas Gramba, surašęs kaltinamąjį aktą, teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje trys visaginiečiai kaltinami nužudymu. Jiems taip pat pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo nužudytojo mokėjimo kortele bei jos neteisėto panaudojimo.
       2020-01-16 12:08:03

ES suteikė Estijos pavėžėjimo paslaugų platformai „Bolt“ 50 mln. Eur kreditą

EIB suteikia įmonės „Bolt“ plėtrai bei tyrimams ir naujiems produktams kurti 50 mln. Eur vertės kvazikapitalo kreditą. „Bolt“ investuos šios paskolos lėšas į savo teikiamų pavėžėjimo paslaugų saugos, patikimumo ir tvarumo didinimą.
       2020-01-16 11:45:34

Gyvenimas „nuo algos iki algos“: ką vertėtų daryti kitaip?

Nauji metai dažnam yra naujų darbų bei tikslų įgyvendinimo pradžia – prisižadama išmokti ką nors naujo, pradėti sveikiau gyventi ar galiausiai – nuosekliau ir atsakingiau planuoti finansus, kad paskutinės dienos iki atlyginimo nebūtų kupinos nerimo.
       2020-01-16 09:01:48

Kaip pamačius nuolaidas nepamesti galvos?

Sausį drąsiai galime vadinti atsinaujinimo mėnesiu. Jo laukiame ne tik dėl to, kad pradedame vykdyti Naujųjų metų išvakarėse sau duotus pažadus, tačiau šį mėnesį prasideda ir taip laukti išpardavimai. Didžioji dalis moterų skuba nusipirkti seniai nusižiūrėtą suknelę, batelius ar rankinę, kuriai vis pagailėdavo pinigų.
       2020-01-16 08:53:54

„Microsoft“ galimybė studentams: kviečia kurti dirbtinio intelekto sprendimus

Technologijų kompanija „Microsoft“ Lietuvoje ieško inovatyvių studentų ir kviečia juos dalyvauti konkurse „AI Guardians“. Jo tikslas – rasti geriausias, dirbtiniu intelektu paremtų sprendimų idėjas, kurios padėtų tobulinti aukštąjį mokslą.
       2020-01-16 08:45:29

Pretenduojate į paramą elektrinei įrengti? Nepadarykite šių klaidų

2020-ieji startavo gera žinia gyventojams, norintiems būti energetiškai nepriklausomiems ir kartu prisidėti prie aplinkos tausojimo. Iki pat sausio pabaigos dal galima pretenduoti į Europos Sąjungos (ES) paramą, skirtą saulės elektrinėms individualiuose namuose įsirengti ir nutolusioms saulės elektrinėms įsigyti.
       2020-01-16 08:41:52

Žmogus imasi nemirtingumo projektų

Atsarginiai organai, genų inžinerija, kamieninės ląstelės – tai kelios medicinos sritys, į kurias šiuo metu nukreipti milžiniški finansiniai, moksliniai ir technologiniai resursai. Geriausiu gydytojo pagalbininku tampa informacinės technologijos, dirbtinis intelektas, vis aštriau iškyla ir nauji etiniai klausimai, į kuriuos atsakymų dar nėra.
       2020-01-16 08:25:29

Pernai dvigubai daugiau užsienio startuolių verslo plėtrai pasirinko Lietuvą

Nors konkurencija tarp Lietuvos ir kitų šalių startuolių ekosistemų sparčiai stiprėja, inovatyvūs verslai iš ne Europos Sąjungos šalių palankiai vertina Lietuvos startuolių ekosistemą.
       2020-01-16 08:03:39

„DiscoverEU“: 2020 m. dar 20 000 jaunuolių galės geriau pažinti Europą

Per ketvirtąjį iniciatyvos DiscoverEU etapą, kuris baigėsi 2019 m. lapkričio 28 d., sulaukta maždaug 75 000 paraiškų iš visos Europos, apie 20 000 aštuoniolikmečių bus įteikti kelionės bilietai.
       2020-01-16 07:51:56

Dėl galimai pagrobtos mergaitės Vilniuje, prie TV bokšto

Visą naktį intensyviai vykdyta galimai pagrobtos mergaitės paieška kol kas nedavė užčiuopiamų rezultatų. Tyrimo metu iškelta daug versijų, visos jos nuodugniai tikrinamos.
       2020-01-16 07:48:14

4 dažniausiai pasitaikančios akių ligos ir kaip jų išvengti

Greitas gyvenimo ritmas, dažnas stresas darbe ir, žinoma, naujosios technologijos, be kurių mes sunkiai įsivaizduojame savo dieną, dažnai paskatina įvairių ligų vystymąsi vis jaunesniame amžiuje.
       2020-01-15 17:55:09

Sustabdytas 10-asis Dakaro ralio greičio ruožas

Dakaro ralio organizatoriai dėl saugumo anksčiau laiko sustabdė 10-ąjį greičio ruožą. Automobilių įskaitoje šiandien greičiausias buvo Carlosas Sainzas su „MINI“ bagiu, „Agrorodeo“ ekipa dėl Sauliaus Jurgelėno rankos skausmų prilėtino tempą.
       2020-01-15 14:23:53

Šįkart viskas kitaip: ką rodo ekonomikos temperatūros indeksas?

Šalies ekonomikai nuosekliai augant, nuolat kylant vidutiniam darbo užmokesčiui ir klestint nekilnojamo turto rinkai, kyla klausimų, ar toks augimas yra tvarus. Galbūt tikrieji ekonomikos iššūkiai čia pat, tik jie dar neryškūs ir dėl to nekelia nerimo?
       2020-01-15 14:18:47

Atnaujintos taksi ir „pavėžėjų“ veiklos taisyklės: ką būtina žinoti?

Susisiekimo ministerija primena, kad nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo Kelių transporto kodekso pakeitimai, susiję su keleivių vežimu už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą („pavėžėjimo“ veikla) ir lengvaisiais automobiliais taksi.
       2020-01-15 14:16:19

Į Lietuvą atgabenti pirmieji dujų jungties su Lenkija vamzdžiai

Dujų perdavimo sistemos operatoriui „Amber Grid“ pradėjus dujotiekių jungties su Lenkija statybą, priimti pirmieji į Lietuvą atgabenti vamzdžiai. Kryptingai siekiama, kad dujos jais pradėtų tekėti projekte numatytu laiku – 2021-ųjų pabaigoje.
       2020-01-15 14:12:20

Sužinokite, kodėl Lietuvos žmonėms patinka pasivaikščiojimai su šunimis?

Lietuvoje gerokai pasikeitė požiūris į šunis: jie laikomi nebe sargais, o šeimos nariais, mokomi paklusnumo ir socializuojami, kad tinkamai elgtųsi viešose vietose. Paradoksalu, bet augintiniai nepadeda Lietuvos žmonėms užmegzti naujų pažinčių ar tvirtesnių ryšių su kaimynais bei kitais šunų augintojais.
       2020-01-15 14:09:55

Buitinės įrangos pokštai: kaip prižiūrėti, kad gedimai nekainuotų visų santaupų?

Visiems kartais „atsitinka gyvenimas“ ir nei iš šio, nei iš to sugenda skalbyklė ar šaldytuvas. Dažniausiai tai atsitinka pačiu netinkamiausiu metu, nes tenka išleisti nemažai pinigų buitinės įrangos taisymui ar naujos įsigijimui, o tokių išlaidų paprastai neplanuojame.
       2020-01-15 14:06:54

Pomidorai – aukso obuoliai, kuriuos atrado actekai

Pomidorai – viena populiariausių daržovių visame pasaulyje, panašiai kaip ir bulvė, mus pasiekė tik XVI amžiuje iš Pietų Amerikos. Didžiojoje Britanijoje ilgai laikyta nuodingu dekoratyviniu augalu, šiuo metu ji varžosi su kitomis daržovėmis savo sveikatai naudingomis savybėmis ir net vadinama supermaistu.
       2020-01-15 14:03:59

Miego sutrikimai ir jų keliami pavojai – kaip to išvengti?

Vos atsigulę visi norime užmigti žaibiškai, miegoti nepertraukiamai, o ryte prabusti žvalūs ir energingi. Visgi, ne kiekvienas iš mūsų gali pasigirti kokybišku nakties miegu. Mokslinių tyrimų duomenys rodo, kad miego sutrikimai neigiamai veikia net 35 – 40 proc. pasaulio gyventojų.
       2020-01-14 07:23:34

6 netikėčiausios dirbtinio intelekto naujienos

Kasmet vykstanti didžiausia pasaulyje technologijų paroda „CES“ – tarsi naujas žvilgsnis į ateitį. Inovacijas tobulinančios bendrovės pristato vis pažangesnius išradimus ir rodo, kaip gyvensime ateityje.
       2020-01-14 07:19:14

Planuojate pirkti pirmąjį būstą? Nepadarykite šių klaidų

Naujųjų metų pradžia – pokyčių metas. Vieni keičia plaukų spalvą, kiti garderobą, o kai kurie gyvenamąją vietą. Keičiant namus kyla nemažai klausimų, o ypač, jei ruošiamasi įsigyti pirmąjį būstą. Namas ar butas, miesto centre, miegamajame rajone, o gal šalia miesto?
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama