Naujienos

Kiek ir kokių skaitmeninių įrenginių mums šiandien reikia?

2015-10-20 20:15:22

Daug žmonių apsiginkluoja išsyk trimis skaitmeniniais įrenginiais: nešiojamuoju (arba staliniu) kompiuteriu, mobiliuoju (dažnai išmaniuoju) telefonu ir planšetiniu kompiuteriu. Ar nevertėtų šio ginkluotės trejeto sumažinti iki dviejų? Kodėl nebeužtenka kurio nors vieno įrenginio, pavyzdžiui, planšetinio kompiuterio ar išmaniojo telefono?

foto

Galų gale, kada turimus įrenginius reikėtų keisti naujais? IT paslaugų valdymo ir informacijos saugos bendrovės „Synergy Consulting“ vadovas Tyrūnas Jokubauskas aptaria įvairius skaitmeninių įrenginių pasirinkimo variantus.

Du, bet nebūtinai trys

„Kiekvieno žmogaus turimą skaitmeninių įrenginių komplektą lemia jo veiklos pobūdis ir poreikiai. Jei žmogus tiktai naršo internete, tikrina elektroninį paštą ar palieka įrašus internete, tai jam tiek daug įrenginių nereikia. Šiuo atveju galbūt užtektų ir planšetinio kompiuterio. Tačiau jei reikia surinkti kokius nors tekstus, žaisti kompiuterinius žaidimus, jam reikėtų rimtesnio įrenginio“, – sako T. Jokubauskas.

Mobiliojo telefono šiais laikais, pasak bendrovės „Synergy Consulting“ vadovo, jau vargiai atsisakysime. Tačiau jei įsigijome vieną iš pastaruoju metu atsiradusių išmaniųjų telefonų, tokiu atveju planšetės tikriausiai nebereikės arba ją tiesiog užmiršime.

„Optimalus variantas greičiausiai būtų mobilusis telefonas ir nešiojamasis kompiuteris. Kiek esu pastebėjęs, mano kolegos per susitikimus, nors ir turi planšetes, užsirašinėja ranka. Kita vertus, galbūt yra žmonių, kurie labai prie savo „ipadų“ pripranta ir be jų negali? Spėju, kad planšetiniai kompiuteriai atras savo vietą gydymo įstaigose. Juos naudojantys gydytojai, lankydami ligonius palatose, galėtų greitai peržiūrėti savo pacientų ligos istorijas. Dabar gi jos vis dar daugiausia išlieka pramogų lygyje“, – svarsto T. Jokubauskas.

Kompiuteris pasensta per 5 metus

IT ekspertas taip pat pastebi, kai kurie yra atradę sau hibridinį variantą – pusiau planšetę ir pusiau kompiuterį. Tai įrenginys su nuimama klaviatūra – be jos kompiuteris tampa planšete. Tokie multifunkciniai įrenginiai, anot T. Jokubausko, dabar tampa madingi.

IT vystosi labai greitai, naujovės greitai sensta. Kai kuriems populiariųjų skaitmeninių įrenginių naudotojams atrodo, kad prieš metus pirktas skaitmeninis įrenginys jau yra beviltiškai pasenęs. Ar toks vertinimas protingas ir teisingas?

„Mano įsitikinimu, tai priklauso nuo piniginės storio. Jei gali sau leisti vaikytis madų, tai vaikykis, tačiau tai kainuos labai brangiai. Galima paskaičiuoti, kiek teks pakloti, jei kasmet pirksi po naują telefoną ir planšetę. Geresnis telefonas kainuos apie 550–600 eurų, panašiai kainuos planšetė, o vertesnis kompiuteris – jau ir visi 1–1,5 tūkst. eurų. Taigi vaikytis naujovių gal ir nėra pragmatiškas požiūris. Manau, kad telefonus galima keisti kartą per trejus metus, o kompiuterį užtektų ir kartą per penkerius metus“, – tvirtina „Synergy Consulting“ vadovas.

Patys perspėja apie savo senatvę

Kuriuos paties įrenginio mus siunčiamus signalus reikėtų laikyti ženklais ar užuominomis, kad jau reikia keisti įrenginį? T. Jokubauskas išskiria kelis pagrindinius ženklus.

1. Jūsų įrenginys nebepalaiko naujos operacinės sistemos. Pirma, kas rodo, kad reikia keisti telefoną ar planšetinį kompiuterį, yra gamintojo išleista nauja operacinė sistema, kurios jūsų įrenginys nebepalaiko. Tai atsitinka, kai įrenginys yra per senas, kad į jį būtų galima įdiegti naują operacinę sistemą. Pavyzdžiui, į pirmuosius ar antruosius išmaniuosius telefonus jau nebegalėtume įdiegti paskutinės operacinės sistemos (iOS) versijos. Tai reiškia, kad įrenginys lieka be palaikymo, be atnaujinimų. Tokiu atveju jau reikėtų pradėti mąstyti apie naują įrenginį.

2. Kompiuteris dirba itin lėtai. Kai kuriais atvejais galime stebėti, kad kompiuteris pradėjo veikti labai lėtai. Gali būti, kad jis tiesiog nebepaveža šiuolaikinių programų ar operacinių sistemų. Jei būtent tai yra lėto kompiuterio darbo priežastis, įvertinkite perspektyvą įsigyti naują.

3. Kompiuteris susidėvėjo fiziškai.Intensyviai naudojami kompiuteriai subraižomi, apdaužomi, aplaužomi, ima prastai veikti jų ventiliatoriai. Žinoma, daugelis šių pažeidimų yra taisomi. Tačiau jei imate jausti, kad kompiuteris ūžia per garsiai, per daug kaista, o programos veikia lėtai, tai yra ženklai, kad šį kompiuterį jau reikėtų keisti.

Senas – tinka, naujas – geresnis

„Kokių nors seno kompiuterio pliusų, lyginant jį su nauju, tikrai nerasime. Priešingai, jis kelia ne vieną problemą. Pirmiausia, jis gali būti per silpnas visoms šiuolaikinėms technologijoms. Pavyzdžiui, per pastarąjį dešimtmetį keitėsi bevielio ryšio standartai. Gali būti, kad sename kompiuteryje yra sena bevielio tinklo korta, kuri nebegali prisijungti prie šiuolaikinių bevielių tinklų“, – teigia T. Jokubauskas.

Vis dėlto senas kompiuteris gali tikti, jei naudotojo poreikiai yra nedideli. „Jeigu seną kompiuterį naudojate kaip spausdinimo mašinėlę, tai galite ir toliau jį naudoti kaip spausdinimo mašinėlę. Sudėtingiau mėgstantiems kompiuterinius žaidimus, kurie reikalauja didžiulių resursų, galingo procesoriaus, vaizdo kortos, daug operatyvinės atminties. Žaidimų mėgėjai priversti dažniau atnaujinti savo kompiuterius“, – sutinka T. Jokubauskas.

Individualus skaitmeninių įrenginių komplektas irgi tiesiogiai priklauso nuo veiklos ir darbo pobūdžio. Senas telefonas ir naujas nešiojamas kompiuteris, anot T. Jokubausko, yra labai geras derinys. Telefonas atlieka telefono funkciją, o turėdamas šiuolaikinį kompiuterį gali naršyti socialiniuose tinklalapiuose, bet kur ir bet kada prisijungti prie interneto. Aišku, seno telefono ir naujo kompiuterio derinys nėra geresnis nei naujas kompiuteris ir naujas telefonas. Tačiau jei tereikia tik kam nors paskambinti, surinkti trumpąją žinutę ar atsiliepti, kai tau skambina, o kitos funkcijos nėra svarbios, tai galima naudoti ir patį seniausią telefoną.

Su vienu neišsiversime

„Senieji mobilieji telefonai juk turi vieną didelį pranašumą prieš išmaniuosius – itin ilgą pakrauto akumuliatoriaus naudojimo laiką. Juos užtenka įkrauti kartą per savaitę, kai tuo tarpu išmaniuosius tenka krauti kasdien. Galbūt toks telefonas tiks jūsų seneliui ar močiutei?“ – aiškina „Synergy Consulting“ vadovas.

Verslo žmonės, anot T. Jokubausko, dažniausiai renkasi telefoną ir nešiojamąjį kompiuterį. Šis derinys yra tikrai gera kombinacija, o išgyventi be planšetinio kompiuterio esą tikrai galima. Planšetinius kompiuterius „Synergy Consulting“ vadovas priskiria pramogų ar laisvalaikio sričiai. „Tačiau akivaizdu, kad su vienu skaitmeniniu įrenginiu šiais laikais nebeišsisuksime“, – pripažįsta T. Jokubauskas.

Kodėl gi neišsisuksime? Šiuolaikiniai telefonai, žinoma, yra pakankamai galingi, per juos galima žiūrėti ir filmą, tačiau, deja, nepatogu. Galima ir tekstą rinkti, bet irgi nebus patogu, nes tai yra mažas daiktas. Todėl ir vienu, ir kitu atveju jausime poreikį turėti daugiau nei vieną skaitmeninį įrenginį.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-06-30 12:56:13

Visi duomenys turės būti apmokestinami vienodu tarifu

Siekdami užtikrinti atvirą ir nediskriminacinę prieigą prie interneto, ES ryšio operatoriai vartotojams negali taikyti skirtingų duomenų perdavimo kainų pagal jų panaudojimo pobūdį.
       2022-06-29 15:28:52

Žuvies patiekalai tiesiai iš jūros: tartaras, sevičė ir pokės dubuo

Vasara tradiciškai yra grilio metas – ant grotelių ir iešmų keliauja mėsa, žuvis, daržovės ir net sūris. Visgi vasara yra ir laikas, kai norisi valgyti lengviau, gaiviau, o tai padaryti padeda vis gausėjantis šviežio derliaus pasirinkimas.
       2022-06-29 15:21:28

Reanimatologas paaiškino, kodėl įvyksta smegenų mirtis

Smegenų mirtis – plonytė linija, kurią peržengus nebėra kelio atgal. Mirus smegenims, miršta ir žmogus, tačiau dar kurį laiką medicininės įrangos dėka jo širdis gali plakti, savo funkcijas gali atlikti ir kiti organai.
       2022-06-29 15:11:28

Nedžiugina darbas? Patarimai, kaip atrasti mėgstamą

Darbas nebedžiugina? O gal planuojate jį keisti? Ne vienas žmogus darbe yra jautęsis ne savo vietoje, tačiau pakeitus darbą jis ir vėl gali nepatikti. Ką daryti, kad mylimo darbo paieškos pagaliau būtų vaisingos?
       2022-06-29 15:07:13

Pirmosios voveraitės: grybautojas patarė kaip pasiruošti išvykai į mišką

Įsibėgėjus vasarai galime pasilepinti ne tik įvairiausiomis sodo ir daržo gėrybėmis, bet ir grybais, kurių pirmas derlius jau pasirodė ir parduotuvėse.
       2022-06-29 15:00:59

Dalį elektros kainos ir toliau reguliuos valstybė, tai įtakos galutinei kainai

Ne retas gyventojas galvoja, kad pasirinkus nepriklausomą tiekėją, sutartyje sutarta galutinė elektros kaina negali keistis, tačiau net ir nepriklausomo tiekėjo klientams elektros energijos kaina susideda iš dviejų dalių:
       2022-06-29 14:56:02

Prezidentas NATO viršūnių susitikime: penki žingsniai Rusijai sustabdyti

„Rusija išliks ilgalaike karine grėsme NATO, todėl Aljansas privalo imtis būtinų priemonių ženkliai stiprinti savo saugumą, ypač Baltijos regione“, – šiandien Madride prasidėjusiame NATO viršūnių susitikime sakė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.
       2022-06-28 13:06:05

Koks vanduo geriausiai gaivina per karščius ir kiek jo turime išgerti?

Įsivyravus karščiams itin svarbu organizme palaikyti skysčių balansą. Karštomis dienomis taip ir traukia ledinis vanduo, nes norisi ne tik numalšinti troškulį, bet ir atsivėsinti.
       2022-06-22 12:28:22

Ant laužo – ne tik bulvės, bet ir šakotis: dalijasi Joninių idėjomis

Artėjančios Joninės – dažno laukiama proga iš miesto pabėgti į gamtos prieglobstį. Neatsiejama to dalis – maisto gaminimas lauke ir jaukios akimirkos, susibūrus aplink laužą.
       2022-06-22 08:58:15

Vaistininkė apie gydomąją arbatų galią ir suderinamumą su vaistais

Visi žinome, kad peršalus reikia gerti ramunėlių ar liepžiedžių arbatą, o kosint – čiobrelių, tačiau neretai žinios apie vaistažoles tuo ir pasibaigia. Kokių vaistažolių arbatas vartoti kuriais atvejais ir kaip jas tinkamai paruošti – pataria vaistininkė.
       2022-06-21 15:56:49

Važiuoti su žieminėmis padangomis vasarą – brangu ir nesaugu

„Žieminės padangos jau beveik atgyveno, per vasarą jas visiškai užbaigsiu ir rudenį pirksiu naujas“. Tai yra gana dažnai sutinkama vairuotojų, ypač taupesnių, idėja.
       2022-06-20 21:46:39

Kas gali nutikti, jeigu trumpam sutrinka elektros skaitiklio veikimas?

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo ginčą tarp vartotojo ir UAB „Perlas Energija“ bei AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) dėl elektros energijos suvartojimo duomenų nesutapimo, elektros energijos pirkimo–pardavimo ir persiuntimo paslaugos teikimo sutarties nutraukimo ir mokesčių už elektros energiją perskaičiavimo.
       2022-06-20 20:54:40

Borrellis dėl Kaliningrado: kaltinimas Lietuvai – melas, gryna propaganda

ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis pirmadienį pareiškė, kad Lietuva laikosi ES sankcijų blokuodama tam tikrų prekių gabenimą geležinkeliu į Rusijos Kaliningrado eksklavą.
       2022-06-20 20:40:37

Chemija Lietuvoje: ar greitai turėsime Nobelio premiją?

Vilniaus universiteto (VU) chemikai šiemet mini 225-ąsias Chemijos katedros įkūrimo metines. Anot dabartinio Chemijos ir geomokslų fakulteto dekano prof. Aivaro Kareivos, per tiek metų šis mokslas Lietuvoje turėjo ir nuosmukio laikotarpių, ir pasaulyje pripažintų specialistų, ženkliai prisidėjusių prie mokslo raidos.
       2022-06-19 21:54:43

Prezidentei – Pasaulio ekonomikos apdovanojimas

Sekmadienis, birželio 19 d. (Kylis). Prezidentei Daliai Grybauskaitei Vokietijoje, Kylyje, įteiktas prestižinis Pasaulio ekonomikos apdovanojimas (Global Economy Prize 2022).
       2022-06-18 15:20:01

Nepriklausomą elektros tiekėją pasirinko beveik 80 proc. antrojo etapo gyventojų

Šiandien, baigiantis antrajam nepriklausomo elektros energijos tiekėjo pasirinkimo etapui, bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) duomenimis 79,2 proc. arba 586 tūkst. šio etapo vartotojų priėmė sprendimą ir pasirašė sutartį su savo nauju ir nepriklausomu energijos tiekėju.
       2022-06-18 15:17:04

Azijietiška virtuvė vasarą: aštrūs patiekalai atsigaivins per karščius?

Azijiečių virtuvėje naudojami metodai ir ingredientai jau seniai pamėgti sveiką gyvenimo būdą puoselėjančių žmonių. Tokiuose patiekaluose nėra sočiųjų riebalų pertekliaus, beveik nevartojama pieno produktų, maistas dažnai virtas arba troškintas garuose, prioritetą skiriant produktų šviežumui ir sezoniškumui.
       2022-06-18 15:14:05

Nepasirinkusiems elektros tiekėjo – dar savaitė galutiniam apsisprendimui

Antrojo liberalizavimo etapo buitiniai vartotojai, nesuspėję pasirinkti nepriklausomo elektros tiekėjo, tai galės padaryti dar savaitę. Jiems sudaroma galimybė nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkti iki sekmadienio, birželio 26 d. imtinai.
       2022-06-18 15:11:24

Specialistai: Norint mažinti skendimų skaičių reikia liautis drausti

Kas penktas lietuvis nemoka plaukti, o 3 iš 10 gyventojų yra bent kartą skendę, rodo skolinimosi internetu platformos „Vivus Finance“ užsakymu atliktas reprezentatyvus šalies gyventojų tyrimas.
       2022-06-17 20:13:14

Laisvalaikis miške ar prie ežero - ne bet kur ir ne bet kaip

Vasarą daugelis žmonių renkasi aktyvias pramogas gamtoje. Vieni skuba prie vandens telkinių, kiti mėgaujasi miško gėrybėmis ir gaiva. Aplinkos apsaugos departamento (AAD) specialistai primena, kad mišką ar kitą gamtos kampelį reikia tausoti, tinkamai jame elgtis bei dalijasi patarimais, kaip poilsiauti atsakingai.
       2022-06-17 08:56:49

Mitai apie autonominį vairavimą

Ar savivaldžiai automobiliai taps realybe? Ir kaip turės pasikeisti žmonių požiūris, kad autonominius automobilius priimtų plačioji visuomenė? Šiuos ir kitus klausimus nagrinėja &Audi tyrimas „SocAlty“, parengtas bendradarbiaujant su 19 šios srities ekspertų.
       2022-06-17 08:51:16

Didysis bijūnų žydėjimas: nuo senųjų veislių iki modernių spalvų ir formų

Nors ir vėluodamas, bet su maksimalia galia ir grožiu, kurio sukaupė per lietumi dosnias savaites, Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode, didįjį žydėjimą pradėjo turtingiausias Lietuvos bijūnynas: šiemet iš viso maždaug 30 arų plote žydi per 600 bijūnų kolekcinių vienetų.
       2022-06-16 20:43:13

Vitaminų šaltinis – agrastai: naudokite juos ne tik uogienėms

Šviežio derliaus agrastai – jau pasirodė parduotuvių lentynose. Šios gėrybės – nuo seno lietuvių vertinamos, tačiau pastaruoju metu kiek primirštos. O veltui. Šios sodo gėrybės ne tik skanios, bet ir ypatingai vertingos sveikatai.
       2022-06-15 08:50:09

Neapsisprendžiantiems: kaip išsirinkti sau tinkamą IT specialybę?

Pastaraisiais metais darbo rinkoje būtų sunku surasti populiaresnę ir perspektyvesnę sritį, nei IT – šie specialistai nuolat viliojami patrauklia alga, o atvirų darbo vietų kasdien daugėja.
       2022-06-15 08:44:11

Vilniuje pristatytas rekordą pasiekęs 3D gatvės piešinys: įvykiai Ukrainoje

Vilniuje birželio 14 dieną pristatytas didžiausias Baltijos šalyse ir dydžio rekordą Lietuvoje pasiekęs trimatis gatvės piešinys. Visai greta sostinės spaudos rūmų kūrinį pavadinimu „Meilė ir baimė“ nutapė pasaulinio garso menininkas Edgaras Muelleris.
       2022-06-15 08:35:38

„PILETILEVI GROUP“ ir „TIKETOS“ sandoris apribojo konkurenciją

Šiandien Konkurencijos taryba atsisakė duoti leidimą vykdyti koncentraciją Estijos bendrovei „Piletilevi Group“ įsigijus 100 proc. „Tiketos“ akcijų.
       2022-06-11 13:08:16

Tarptautinę falafelių dieną kulinarijos technologė pataria, kaip pasigaminti

Tarptautinė falafelių diena minima birželio 12 d. Falafeliai – tai tipiškas Artimųjų Rytų virtuvės patiekalas, pagamintas iš avinžirnių, kurie yra augalinių baltymų šaltinis, mažinantis blogojo cholesterolio kiekį.
       2022-06-10 19:46:34

Vištų augintojams – nuostolių kompensacijos

Nuostolių dėl Rusijos karo Ukrainoje patiriantys broilerių ir vištų dedeklių augintojai jau gavo pirmąsias kompensacijas. 35 broilerių ir vištų dedeklių laikytojams, pateikusiems paraiškas, pervesta 1,84 mln. Eurų.
       2022-06-10 18:51:26

„Eutelsat“ pašalins draudžiamus rusiškus kanalus

„Eutelsat“ yra pasirengusi sustabdyti Rusijos kanalų „RTR Planeta“ ir „Rossija 24“ retransliavimą savo palydovais birželio 25 d.
       2022-06-10 15:33:57

Keičiasi prekybos internetu taisyklės: į ką svarbiausia atkreipti dėmesį?

Šių metų birželio 1 d. įsigaliojo naujos taisyklės, taikomos santykiams tarp gamintojų, didmenininkų ir mažmenininkų. Naujose taisyklėse ypatingas dėmesys skirtas įmonių veiklai elektroninėje erdvėje.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.