Naujienos

Verčiant Lietuvą programuotojų šalimi konkurencijai vietos nebelieka

2017-10-17 12:06:56

Pastaruoju metu itin sparčiai populiarėjančio programavimo mokančios mokyklos ir akademijos jau nebeapsiriboja vien tik žinių bei įgūdžių perteikimu ir užsibrėžia ambicingesnių tikslų.

Siekiama burti programuotojų bendruomenę, dalintis patirtimi ir žiniomis tiek su jau patyrusiais programuotojais, tiek su dar tik pradedančiais atrasti programavimą, apskritai skatinti domėtis programavimo mokymosi būdais ir šios veiklos atnešama nauda.

Siekdama burti programuotojų bendruomenę ir paskatinti tarpusavyje bendradarbiauti pradedančiuosius ir jau patyrusius programuotojus, web programavimo akademija „3W Academy Lithuania” rugsėjo pabaigoje organizavo dviejų dienų socialinę akciją - konkursą „Code Mode 12017“. Renginyje dalyvavo ir patyrę, ir patirtį pamažu bekaupiantys programuotojai, tarp jų – buvę ar esami „3W Academy” studentai. Susiskirstę į komandas, jie tarpusavyje varžėsi kurdami svetainę nevyriausybinei organizacijai, taip pat ieškojo klaidų ar vartotojui nepatogių elementų viešojo sektoriaus interneto svetainėse.

Dėmesys realiems projektams

„Nuo pat veiklos pradžios Lietuvoje iš Prancūzijos kilusi „3W Academy” išsikėlė sau tikslą: paversti Vilnių programuotojų miestu. Tačiau dabar matome, kad šis tikslas išsiplėtė ir tapo ambicingesnis: norime, kad Lietuva taptų programuotojų šalimi. Todėl siekiame ne konkuruoti su kitomis programuotojus rengiančiomis mokyklomis ar apskritai šioje srityje dirbančiomis įstaigomis bei programuotojais, o bendradarbiauti: tik taip vykdysime „3W Academy” misiją – paversti Lietuvą programuotojų šalimi”, – neabejoja „3W Academy” vykdantysis direktorius Vaidas Barauskas.

Daugelio dalyvių dėmesį patraukė neįprasta data, nurodyta renginio pavadinime. Kodėl 12017? „Manome, jog technologijų srities žmonėms būtų tikslinga laiko atskaitos tašku laikyti tą metą, kai žmonija ėmė technologiškai tobulėti. Tai nutiko prieš maždaug 12 tūkstančių metų, iš čia ir tokia data”, – šypteli V. Barauskas.

Organizuoti „Code Mode 12017“ paskatino ir kitos web profesionalų nuolat pastebimos problemos. „Neretai besimokant programuoti dirbama su išgalvotais projektais, o tai mažina tiek besimokančiojo motyvaciją, tiek jo galimybes jau pabaigus mokslus būsimam darbdaviui pateikti portfolio su realiais projektais. „3W Academy” tikslas yra būti kuo arčiau realybės. Daug lengviau mokytis programuoti, kai žinai, ką nori sukurti ir supranti, kad tavo būsimas darbas spręs kažkokią realią problemą. Tokia nuostata buvo viena iš idėjų, dėl kurių ir susirinkome į „Code Mode 12017“, – pasakoja „3W Academy” vadovas.

Nuo konkurso iki socialinės akcijos

Renginį taip pat paskatino ir jo pobūdį nulėmė nauja „3W Academy” iniciatyva. Kadangi daugelis Lietuvos nevyriausybinių organizacijų neturi galimybės susikurti arba atsinaujinti savo interneto svetainių, akademijos studentai neatlygintinai kurs svetaines šioms organizacijoms. Toks sprendimas naudingas abiems pusėms: studentai įgyja realios web projekto įgyvendinimo patirties, o NVO gauna nemokamą interneto svetainę.

„Norėjome pagelbėti nevyriausybinėms organizacijoms, mat jos dažnai neturi galimybių paskelbti apie savo svarbią ir naudingą veiklą. Pasiūlę NVO galimybę bendradarbiauti ir sukurti ar atnaujinti svetainę, sulaukėme daugiau nei 70 užklausų. Tokiu būdu „Code Mode 12017“ iš programuotojų bendruomenės renginio ir konkurso išaugo iki prasmingos socialinės akcijos”, – pastebi „3W Academy” projektų koordinatorius Audrius Laurutis.

Viešojo sektoriaus organizacijų svetainės – nepatogios ir nepatrauklios vartotojams

Galiausiai problematiška yra pačių interneto svetainių situacija. „Šioje srityje dar ilgą laiką programuotojams darbo užteks”, – užtikrina V. Barauskas.

Ši problema atsispindėjo ir vienoje iš „Code Mode 12017“ konkurso užduočių. Programuotojų komandos ieškojo klaidų savo pasirinktose viešojo sektoriaus organizacijų svetainėse. Komandos pastebėjo nemažai pasikartojančių problemų, kurios apsunkina apsilankymą šiuose puslapiuose, jie tampa nepatogūs ir nepatrauklūs vartotojams, tokių puslapių lankomumas mažėja.

Puslapiuose neretai yra neįdiegti saugumo sertifikatai, jie nepritaikyti išmaniesiems telefonams, planšetėms ir kitiems įrenginiams. Kita dažnai pasikartojanti problema – svetainės yra apkrautos per dideliais paveikslėliais ir nuotraukomis. Nemažai puslapių apskritai yra neatnaujinami, kai kurios funkcijos nebeveikia, jų dizainas netvarkingas.

Programuotojai ne tik analizavo valstybinių institucijų ar nevyriausybinių organizacijų svetainių problemas, bet ir pateikė pasiūlymus, kaip jas išspręsti. „Šiuos pasiūlymus išsiųsime organizacijoms ir pasiūlysime joms galimybę bendradarbiauti bei išspręsti problemas”, – planais dalijosi A. Laurutis.

Tad kas svarbu patogiam interneto puslapiui? Pasak V. Barausko, jau daugiau nei 10 metų dirbančio programuotoju ir web dizaineriu, kuo puslapyje daugiau įvairiausių pasirinkimų ir mygtukų, tuo jo lankytojui sunkiau apsispręsti, todėl kuriant puslapį būtina turėti tai omenyje. Reikia vengti papildomų elementų, kurie nekuria jokios vertės. Svarbiausia suprasti, kad į svetainę jos lankytojas paprastai ateina turėdamas kažkokį tikslą, o puslapio kūrėjai privalo suteikti jam visas galimybes tą tikslą pasiekti.

Programuotojų bendruomenės telkimas buvo sėkmingas

Atsižvelgdamos į patogumą vartotojui, programuotojų komandos kūrė svetainę labdaros ir paramos fondui „Pagalbos namuose tarnyba". Kaune įsikūrusios organizacijos veikla apima sergančių, vienišų, neįgalių žmonių lankymą namuose ir visos reikalingos pagalbos suteikimą, taip pat dienos centro užsiėmimus, ligonius prižiūrinčių artimųjų konsultaciją. Renginio komisija drauge su pačia NVO išrinko tinkamiausią svetainės variantą. „Neabejojame, kad ši gerumo akcija bus sėkmingo tolesnio bendradarbiavimo pradžia”, – teigė A. Laurutis.

Renginio organizatoriai išlaikė vientisumą ir buvo orientuoti į technologijas visur, nuo renginio pavadinimo iki apdovanojimų, todėl prizinis 1000 eurų fondas komandoms buvo išmokėtas bitkoinais.

„Code Mode 12017“ dalyviai džiaugėsi galėję įgyti vertingos patirties ir jau laukia naujų renginių. „Girdėdami dalyvių atsiliepimus, net neabejojame, kad bandymas burti programuotojų bendruomenę buvo sėkmingas ir tokių renginių labai reikia, todėl jau planuojame naujus renginius", – patikino V. Barauskas.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-08-07 17:45:20

Kelionės į Nidą – ar tikrai pamatyti Negyvąsias kopas yra prabanga?

Nida – vienas populiariausių Lietuvos kurortų, kasmet sulaukianti kelis šimtus tūkstančių turistų iš Lietuvos bei užsienio. Nors nemažai šurmulio sukėlė šiais metais Neringoje smarkiai padidinta rinkliava už automobilį, žmonės toliau plūsta mėgautis nuostabiu šalies kampeliu.
       2020-08-07 17:12:17

Dirbtinis intelektas – sritis, kuri savo piko dar nepasiekė

„Daugeliui dirbtinis intelektas (DI) asocijuojasi su filmų brukamais protingais, tačiau pavojingais robotais-mašinomis, keliančiais grėsmę žmonių egzistencijai, tačiau oficiali sąvoka gana greitai nuleidžia ant žemės“, – teigia Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Informatikos fakulteto prof. dr. Tomas Krilavičius.
       2020-08-07 17:09:54

Vairuotojų kultūra: užstatyti automobiliai ir atlenkti valytuvai

Vasaros karščiai ir mintys apie atostogas priverčia atsipalaiduoti bei prarasti budrumą ne vieną vairuotoją. Skubėdami ilsėtis ar pramogauti jie kartais neatkreipia dėmesio, ar laikosi kelių eismo taisyklių, rizikuodami išprovokuoti kitų vairuotojų nepasitenkinimą ar net sulaukti policijos dėmesio.
       2020-08-07 16:56:37

Tarptautinė alaus diena: 3 ypatingi patiekalai iš šio gėrimo

Alus – vienas populiariausių gėrimų visame pasaulyje. Tačiau maisto gurmanams jis žinomas ir kaip puikus ingredientas, suteikiantis patiekalams išskirtinį skonį. Rugpjūčio 7-ąją minima Tarptautinė alaus diena.
       2020-08-07 16:52:33

Laužo dūmo aromatu kvepiantys desertai: 3 idėjos vasaros iškylai

Vasaros iškylos neapsieina be ant laužo kepamų šašlykų ar dešrelių, tačiau ar bandėte ant kepimo grotelių ruošti desertus? Prekybos tinklo „Maxima“ maisto gamybos ekspertė Brigita Baratinskaitė dalinasi idėjomis, kaip ant laužo ugnies pasigaminti desertą.
       2020-08-07 16:45:41

Praėjusią parą patvirtinti dvidešimt trys koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtinti dvidešimt trys nauji koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Devyni iš jų registruoti Vilniaus apskrityje, septyni – Kauno, penki – Utenos ir du Panevėžio apskrityje.
       2020-08-06 17:42:04

Pristatyta kompiuteriui nenusileidžianti planšetė „Galaxy Tab S7“

Vakar vykusio virtualaus „Samsung“ produktų pristatymo metu bendrovė pristatė naujausią planšetinį kompiuterį „Galaxy Tab S7“ ir didesnę jo versiją „Tab S7+“. Abu įrenginiai turi didelį ekraną, galingą procesorių, patobulintą „S Pen“ rašiklį, klaviatūrą ir kitas funkcijas, kurios vartotojams leis planšetėmis naudotis kaip kompiuteriu.
       2020-08-06 15:37:29

Draugystės per atstumą: kaip išmaniai palaikyti ryšį ar susirasti naujų draugų

Pokalbiai ir susitikimai su draugais būtini draugystei išsaugoti, tačiau vis dažniau tai turime daryti nuotoliniu būdu. Bendravimas per atstumą bus smagesnis, jei pasitelksite keletą išmanių sprendimų.
       2020-08-06 14:41:21

Pasitikrinkite ar žinote: 5 išmanūs „Google Maps“ triukai

Kelionių po Lietuvą ar svetur planavimas dažnam kelia nemenkų iššūkių. Žinodami ir įvaldę šias patogias programėlės „Google Maps“ funkcijas, išvykas planuosite kaip profesionalai ir sutaupysite daug brangaus laiko.
       2020-08-06 10:16:03

Šalies ekonomika kol kas pandemiją atlaikė kur kas geriau, nei tikėtasi

Naujausi šalies ekonomikos rodikliai rodo, kad kol kas pandemija atlaikyta kur kas geriau, nei tikėtasi. Tolygūs išlieka mokėjimai pagal Ekonomikos skatinimo planą, baigiant įgyvendinti vienas priemones, įsibėgėja ir/arba pradedamos vykdyti kitos.
       2020-08-06 09:18:11

Grūdiniai produktai: kodėl juos verta įtraukti į savo kasdienę mitybą

Vaisių ir daržovių nauda sveikatai – nenuginčijama, tačiau apie grūdinių produktų vartojimą vis dar sklando įvairūs mitai. Dietistė Živilė Dumbraitė teigia, kad tinkamai parinktus grūdinius produktus kiekvienas turėtume įtraukti į savo racioną ir dalijasi patarimais, kaip teisingai juos vartoti ir išsirinkti parduotuvių lentynose.
       2020-08-06 08:50:59

Registrų sutrikimai tęsiasi – notarų klientams teks semtis kantrybės

Notarų klientams, ypač norintiems atlikti nekilnojamojo turto perleidimo sandorius, teks gerokai pasisemti kantrybės – dalis valstybinės įmonės Registrų centro valdomų registrų vis dar stringa.
       2020-08-06 08:44:22

Termometro pasirinkimo vingrybės: kas temperatūrą matuoja tiksliausiai?

Nuo koronaviruso proveržio pradžios temperatūrą šalies gyventojai matuojasi dažniau ir atidžiau. Nors dar prieš dešimtmetį pardavinėti uždraustų gyvsidabrio termometrų vis dar galima rasti kai kurių šalies gyventojų namuose, pastaruosius iš vaistinių lentynų jau seniai išstūmė kitokių technologijų ir modelių prietaisai.
       2020-08-06 08:40:14

Kodėl žindyti viešai vis dar yra stigma?

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, dėl pasirinkimo maitinti krūtimi kiekvienais metais daugiau kaip 823 tūkst. vaikų ir daugiau kaip 20 tūkst. motinų išvengia mirties.
       2020-08-06 08:30:23

Naujausi COVID-19 atvejai: daugiausia užsikrėtimų – Kauno apskrityje

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtinti dvidešimt keturi nauji koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Trylika registruota Kauno apskrityje, po keturis atvejus – Utenos ir Vilniaus apskrityse.
       2020-08-05 14:42:11

Aviečių metas: 3 skanių ir sveikų desertų idėjos

Saldžios ir sodrios spalvos avietės – vienos populiariausių vasaros uogų. Mitybos specialistai jas rekomenduoja vartoti dėl sveikatai naudingų maistinių savybių, konditeriai avietes giria dėl jų universalumo gaminant desertus, o prekybininkai teigia, kad sezono metu šios uogos yra vienos populiariausių.
       2020-08-05 14:30:54

Kaip sutvarkyti automobilį, kad atrodytų lyg ką tik iš salono?

Kodėl vienas naudotas automobilis atranda naują šeimininką vos per kelias dienas, o kitas ištisus mėnesius „kabo“ skelbimų lentose? Pasirodo, kaip gyvenime, taip ir dėvėtų automobilių rinkoje viską lemia pirmas įspūdis, prie kurio labiausiai prisideda transporto priemonės švara, tvarka.
       2020-08-05 14:27:16

Ar durys į universitetą uždarytos neišlaikius matematikos egzamino?

Liepos 5 dieną Nacionalinė švietimo agentūra paskelbė matematikos, chemijos, fizikos, informacinių technologijų, užsienio kalbų rusų ir anglų, istorijos, geografijos ir biologijos valstybinių brandos egzaminų rezultatus.
       2020-08-05 11:25:34

Per parą koronavirusas patvirtintas dešimčiai žmonių

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakar parą Lietuvoje patvirtinta dešimt naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. Keturi atvejai registruoti Kauno apskrityje, trys – Vilniaus, du – Panevėžio, dar vienas atvejis patvirtintas Šiaulių apskrityje.
       2020-08-05 07:56:03

Apklausa: elektrą taupo devyni iš dešimties gyventojų

Karantino metu daugelyje namų ūkių išaugus elektros suvartojimui ir sąskaitoms, devyni iš dešimties gyventojų stengiasi mažinti energijos naudojimą. Bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa parodė, kad populiariausias ir paprasčiausias būdas taupyti elektrą – išjungti šviesą vos tik išėjus iš patalpos.
       2020-08-05 07:54:13

IT sektorius: ar talentų trūkumą išspręstų moterų atėjimas į rinką?

Užimtumo tarnybos duomenimis, karantino metu darbo neteko daugiau moterų. Negana to, pastarąjį mėnesį moterų nedarbo rodiklis pralenkė vyrų. Viena iš pagrindinių to priežasčių – dauguma moterų vis dar dirba ekonominiams nuosmukiams jautresniame paslaugų sektoriuje.
       2020-08-05 07:49:17

Nesugebantiems pailsėti per atostogas: kaip išsimiegoti ir atsipalaiduoti?

Net 70 proc. žmonių pripažįsta, jog atostogų metu jiems sunkiai sekasi atsipalaiduoti ir netikrinti darbinio elektroninio pašto, rodo „LinkedIn Summer Vacation data“ tyrimo duomenys.
       2020-08-04 15:31:42

Atgaiva karštą vasaros dieną: kaip pasigaminti skanią šaltą arbatą namuose?

Šalta arbata – gaivinantis ir troškulį karštą vasaros dieną malšinantis gėrimas, kurį lengvai galime pasidaryti ir namų sąlygomis. Tačiau kaip išsirinkti, kokius ingredientus geriausia derinti tarpusavyje?
       2020-08-04 15:24:59

Mokytojas: profesija ar pašaukimas?

Charizmatiškas, inovatyvus, kūrybiškas, lankstus, lyderis – tik keli žodžiai, apibūdinantys šiuolaikinį mokytoją. Dažnai žodį „mokytojas“ lydi ir kitas – „pašaukimas“.
       2020-08-04 11:56:30

Lietuvoje – septyniolika naujų koronaviruso atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakar parą Lietuvoje patvirtinta septyniolika naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. Šeši atvejai registruoti Vilniaus apskrityje, po penkis – Panevėžio ir Kauno, dar vienas atvejis patvirtintas Šiaulių apskrityje.
       2020-08-04 11:51:14

Miško pardavimas ir supirkimas: kaip viskas vyksta?

Nemaža dalis miškų savininkų nusprendę parduoti mišką su žemės sklypu ar tik medieną susiduria su didžiule informacijos lavina apie formalumus, medienos supirkimo kainą, miško pardavimo procesą ir kt.
       2020-08-03 16:35:04

Revoliucijos nesukėlusios technologijos: nuo riedžių iki išmaniųjų akinių

Kiekviena nauja inovacija atkeliauja su milžiniškomis perspektyvomis ir pažadu pakeisti mūsų pasaulį iš esmės. Kita vertus, tokioms vizijoms persikelti į realybę pavyksta gana retai.
       2020-08-03 16:27:09

Koronavirusas (COVID-19) - rugpjūčio 2 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 10.
       2020-08-02 18:40:21

Renkamės augintinį - nuo ko pradėti?

Ištikimas šuo, murkianti katė, o gal – ilgaausis triušis? Nusprendus į namus priimti naują šeimos narį – naminį gyvūnėlį, šeimininkai ne retai susiduria su dilema, kaip išsirinkti tinkamiausią augintinį.
       2020-08-02 18:36:19

5 lengvi užkandžiai, kurie suteiks energijos aktyviai veiklai

Būna dienų, kai norisi kalnus nuversti, tačiau jėgų kaip nėra, taip nėra. Kartais norint gauti daugiau energijos, kuri leistų aktyviai praleisti laisvalaikį ir padidinti fizinę ištvermę, tereikia vos vieno tinkamo užkandžio.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.