iliustracija iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija
Naujienos

Kaip pomėgį paversti pragyvenimo šaltiniu?

2015-12-17 17:18:15

KTU „Santakos“ slėnyje gruodžio 16 d. vyko antrasis „Tavo verslo maratonas – Technorama 2016“ renginys – „Ar pomėgis gali tapti sėkmingu verslu?“. Renginio kviestiniai svečiai buvo „SEOHelis“ vadovas ir įkūrėjas Vytis Uogintas bei rašytojas-poetas ir UAB „Kokosas“ direktorius Mantvydas Leknickas, kurie kalbėjo apie tai, kaip pomėgis tapo jų pragyvenimo šaltiniu.

foto

Verslo renginių maratonas Kauno technologijos universitete (KTU) tęsiasi. „Ar pomėgis gali tapti sėkmingu verslu?“ renginys pritraukė ne tik studentus, kurie nori pradėti kurti savo verslą ir galbūt įgyvendinti svajonę, bet ir nepataisomus romantikus.

5 metų skrydis į kosmosą arba kaip aukštai kils tavo svajonė?

Prieš daugiau nei 5 metus KTU „Startup Space“ verslo inkubatoriuje Vytis Uogintas kartu su bendraminčiais pradėjo savo pirmąjį projektą, kuris, tiesa, nebuvo sėkmingas. Tada sekė dar du, taip pat nelabai sėkmingi bandymai užkariauti rinką, tačiau vis kažko pritrūkdavo.

„Mes manėme, kad viską galime padaryti čia ir dabar. Užkariauti pasaulį mums atrodė labai lengva, tačiau taip nebuvo“, – kalbėjo „SEOHelis“ vadovas Vytis Uogintas.

Supratę rinkos poreikius ir galimybę veiklą plėtoti internete jie įkūrė įmonę „SEOHelis“, kuri teikia „SEO“ paslaugas. „SEO“ – ilgalaikis procesas, gerinantis svetainės pozicijas, pardavimus ir padedantis didinti potencialių lankytojų skaičių internetinėje svetainėje per „Google“ organinę paiešką.

„Labai džiaugėmės pirmaisiais klientais, tačiau tai buvo tik startas. Užsakymų daugėjo, didėjo ir komanda“, – pasakojo kažkada startuoliu buvęs V. Uogintas. Komandai, kuri savo veiklą pradėjo KTU „Startup Space“ patalpose, greitai pradėjo trūkti vietos ir jie išsikėlė į naują biurą.

„Prasidėjo naujas mūsų įmonės etapas. Reikėjo generuoti daugiau pajamų, gauti didesnius užsakymus, kad išlaikytume visą komandą ir erdvę kurioje dirbome. Pamatėme, jog tai per sunku. Rinka tuo metu taip pat išgyveno ne geriausius laikus. Teko pripažinti, jog nesusitvarkome su esame situacija“, – apie verslo pamokas kalbėjo V. Uogintas.

Tenka ir atleisti darbuotojus

„Jeigu reikia atleisti žmogų, kuri diena tam tinkamiausia? Gal penktadienis, o gal pirmadienis?“ – retorinį klausimą uždavė renginio svečias Vytis pripažindamas, jog įgyvendinant idėją – sukurti verslą – teko priimti ir ne pačius maloniausius sprendimus.

Sunkūs laikai versle privertė dar labiau sutelkti komandą, dar aktyviau ieškoti užsakymų ir išmokti save „parduoti“. Ir tada prasidėjo naujas etapas, kuris anot V. Uoginto tęsiasi ir dabar. UAB „SEOHelis“ auga, plečiasi ir sėkmingai vykdo naujus projektus.

„Patirtis, kurią įgijau vykdydamas ankstesnius projektus, visos klaidos ir nesėkmės leido sukurti tai, ką turiu dabar. Jeigu jūs norite sukurti kažką savo, neturite būti geriausias, neturite būti ir pigiausiais. Tik kokybė ir generuojama vertė yra ilgalaikis kelias į sėkmingo verslo kūrimą“, – kalbėjo „SEOHelis“ vadovas Vytis Uogintas.

Vytis taip pat įsitikinęs, jog joks projektas nebus įgyvendintas jei nebus stiprios komandos. Šiandien iš 12 „SEOHelis“ darbuotojų net 5 yra tie žmonės, kurie buvo pačioje įmonės kūrimo pradžioje. „Aš nevadinu žmonių darbuotojais ir nesu jiems kažkoks bosas. Mes esame komanda. Palaikome vieni kitus ir dirbame kartu. Nesu tas, kuris liepia sėdėti ilgai darbe, tiesiog kai darbas patinka, kai teikia malonumą ir rezultatus norisi daryti dar daugiau ir dar geriau“, – mintimis dalijosi Vytis.

Eilės pavergusios tūkstančius ir noras daryti tai, kas patinka

Per 53 tūkstančius sekėjų socialiniame tinkle „Facebook“ turintis Mantvydas Leknickas žinomas ne vienai moteriai ar merginai. Eilutės, kurios priverčia susimąstyti, kartais žavėtis arba net supykti ant savęs, suguldytos į poezijos knygą „Kniedytos mintys“. Pats Mantvydas pasakojo, kad noras rašyti atsirado dar mokykloje.

„Dar mokyklos laikais man patiko rašyti. Ir aš rašiau daug. Žinoma, visada svajojau išleisti savo knygą, tačiau apie ką ji bus, kokio formato ir kada – neįsivaizdavau. Žinojau, kad noriu tai padaryti ir viskas“, – kalbėjo Mantvydas Leknickas.

„Pirmieji bandymai surasti skaitytoją prasidėjo internete. Turėdamas savo blogą pradėjau kurti auditoriją, tiesa, ji augo labai lėtai. Atsirasdavo vienas kitas komentaras. Buvo tokių, kuriems mano kūryba patiko. Bet buvo ir kitų, kurie sakė: kokias nesąmones čia rašai? Tačiau aš nepasidaviau“, – apie sunkią pradžią kalbėjo rašytojas-poetas.

Kai visi grupės draugai jau seniai aktyviai reiškėsi socialiniame tinkle „Facebook“ Mantvydas tik pradėjo po truputį skelbsi savo eilėraščius. „Atsirado daugiau sekėjų, atsirado daugiau žmonių, kurie skatino rašyti“, – pasakojo M. Leknickas.

Nusprendęs išleisti knygą Mantvydas susidūrė su problema – leidyklos jam užvėrė duris. Be to, jis norėjo ne tik išleisti knygą, tačiau ir surasti savo skaitytoją. „Kam reikalinga knyga, kurios niekas neskaito?“ – juokais sako Mantvydas.

Supratęs, kad auditoriją jau turi, tada dar nesiekė 50 tūkstančių sekėjų, jis savarankiškai išleido knygą „Kniedytos mintys“. Negana to, jis pažadėjo, jog užsisakiusiems knygą iš anksto, jis atsiųs ją su ranka įrašytu eilėraščiu. Per parą laiko buvo išpirkta 1 000 knygų, pratęsus terminą buvo parduota dar 500.

„Buvo nerealus jausmas. Labai gera“, – apie sėkmę kalbėjo Mantvydas. Netrukus leidyklos panoro bendradarbiauti, tačiau dabar Mantvydas galėjo rinktis ir atsakyti „taip“ arba „ne“.

„Daug kas sako, kad tai netikėta sėkmė. Tikrai ne. Aš ilgai dirbau, daug rašiau ir ne vienerius metus, tam reikėjo laiko ir drąsos. Manau, jog jei ne artimi žmonės, kurie skatino nesustoti ir daryti toliau, nebūčiau to pasiekęs“, – pasakojo M. Leknickas.

Socialiniai tinklai – didžiulė rinka

Po sėkmingo starto rašytojas-poetas nesustojo. Suprato, jog socialiniai tinklai yra didžiulė rinka, kuri dar iki galo neišnaudota. Kartu su komanda įkūręs reklamos įmonę UAB „Kokosas“ toliau specializuojasi socialinių tinklų marketingo srityje.

„Mano pavyzdys, jog savo darbu (eilėmis) galima surinkti didelę auditoriją ir su ja bendrauti, leido suprasti, kad bet kuri įmonė gali atrasti savo klientą. Socialiniai tinklai yra neišnaudotos platybės. Daug kas sako, kad jie išsisemia. Tikrai ne, jie mutuoja, persipina, tačiau aktyviai veikia kiekvieno mūsų gyvenimus. Ar kas nors dabar neturi „Facebook“, „Instagram“?“, – retoriškai klausė M. Leknickas.

Paklaustas, kas dabar svarbiausia norint išlikti rinkoje ir toliau sėkmingai daryti tai, kas patinka, Mantvydas atviras: „svarbu tikėjimas savo idėja. Svarbu suburti tinkamą komandą ir suprasti, kad esi jos dalis. Nepamiršti pasakyti ačiū už nuveiktus darbus ir atsiprašau, jei kažką padarei klaidą.“

M. Leknickas tiki, jog kiekvieno kiekviena idėja gali augti, tik reikia nepasiduoti, kai „kažkokie dideli“ sako, kad nepavyks.

Receptas tavo – virtuvė mūsų

Diskusiją moderavęs verslo inkubatoriaus KTU „Startup Space“ vadovas Donatas Smailys renginio dalyviams pristatė galimybes, kurias gali išnaudoti kiekvienas moksleivis ar studentas. UAB „SEOHelis“ viena iš KTU „Startup Space“ sėkmės istorijų, tačiau jų ne viena. Žaidimų, muzikos instrumentų ir kitų įrenginių kūrėjai jau dabar telkia naujas komandas ir mažais žingsneliais eina link savo idėjų įgyvendinimo.

„Ateikite į KTU „Startup Space“ su idėja, kuria tikite ir mes pasistengsime, kad ji taptų tikru verslu. Nėra kvailų idėjų, tik kartais per anksti nuleidžiamos rankos“, – kalbėjo D. Smailys.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-02-25 09:18:54

Koronavirusas: viskas, ką vilniečiai turi žinoti

Visų pirma, ką turime žinoti, kad virusas yra ne kažkur toli. Ir net nėra klausimo, ar jis pateks pas mus. Tai atsitiks, būkime pasiruošę. Ir galiu jus patikinti – kaip besielgtų nacionalinė valdžia – už sostinę atsakingi žmonės savo pareigas supranta deramai ir vilniečiais pasirūpins.
       2020-02-25 08:01:30

Ką daryti, kad sportas nepakenktų?

„Jaučiausi gerai, kol nepradėjau sportuoti. Niekada nemaniau, kad paprasčiausias bėgimas sugadins man sveikatą“, – su tokiais žodžiais kaunietė Joana pasirodė traumatologo kabinete. Moteris tikina, kad pradėjusi lankytis sporto salėje, jau po pirmųjų treniruočių nusprendė, kad teiginys, jog sportas – sveikata, yra mitas.
       2020-02-24 16:09:45

„Brexitas“ įvyko. O kas toliau laukia e. parduotuvių?

Su sausiu baigėsi ir 47-erius metus trukusi Jungtinės Karalystės (JK) narystės Europos Sąjungoje (ES). Klausimą „kas toliau“ sau uždavė daugybės sričių atstovai, o siuntų bendrovės ir jų paslaugomis besinaudojantys žmonės ir įmonės – ne išimtis.
       2020-02-24 16:06:23

Elektros rinkos barometras: vėjuoti orai sumažino elektros energijos kainas

Praėjusią savaitę didmeninė elektros energijos kaina sumažėjo visose Baltijos šalyse. Lietuvoje elektra pigo mažiausiai, bet kaina vis dar nepasiekė Latvijos ir Estijos lygio: Latvijos ir Estijos prekybos zonose vidutinė elektros energijos kaina krito 20 proc. iki 23,75 EUR/MWh, Lietuvoje – 19 proc. iki 23,52 EUR/MWh.
       2020-02-24 15:51:38

Papildomos priemonės dėl skrydžių iš Šiaurės Italijos keleivių patikros

Nuo vasario 24 dienos Lietuvos oro uostuose taikomos papildomos rizikos valdymo priemonės dėl koronaviruso užsikrėtimo atvejų Italijoje. Tikrinami ir konsultuojami visi iš Šiaurės Italijos oro uostų į Lietuvą atvykstantys keleiviai, oro uostuose tai atlieka Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai ir savanoriai.
       2020-02-24 14:29:43

Veiksmai dėl koronaviruso COVID-19: tik laukiame kol pasieks ir Lietuvą

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius pasidalijo įrašu, kuriuo skatina institucijas imtis veiksmų, kad koronaviruso atveju Lietuva būtų pasiruošusi.
       2020-02-22 17:15:21

Kaip Bendrojo pagalbos centro operatoriai pažeidėjus auklėjo

Auklėjimas – tai tinkamo elgesio formavimas. Paprastai auklėjami yra vaikai ir lemiamas vaidmuo tenka jų tėvams. Bet ką daryti, jei žmogus suaugęs, o jo elgesys vis tiek yra neatsakingas ir nebrandus? Tokiais atvejais auklėjimu gali tekti užsiimti ir Bendrojo pagalbos centro pareigūnams.
       2020-02-22 17:06:23

Istorinis pasiekimas – pirmą kartą Lietuvai suteiktas A+ kredito reitingas

Lietuva užkopė į istorines kredito reitingų aukštumas – pirmą kartą istorijoje mūsų šaliai buvo suteiktas A+ ilgalaikio skolinimosi reitingas. Tokį įvertinimą Lietuvai suteikusi tarptautinė kredito reitingų agentūra „Standard & Poor’s“ pažymi spartų ir subalansuotą šalies ekonomikos augimą bei tvirtą fiskalinę politiką.
       2020-02-22 11:54:59

Prezidentas: sutarimui dėl ES biudžeto reikia daugiau laiko

Pasibaigus Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui, lyderiai sutarė toliau tęsti diskusijas dėl Daugiametės finansinės programos 2021 – 2027 metams. Pasak Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos, derybos įvairiuose dvišaliuose ir daugiašaliuose formatuose buvo ilgos ir intensyvios.
       2020-02-22 11:51:16

Aštuoni Lietuvos objektai, nustebinsiantys net visko mačiusius

Dangaus krantu vadinamas miestas, supamas beveik 300 ežerų; neaprėpiami, visoje Europoje saugomų paukščių perimviečių horizontai; XVIII a. dvaro teritorijoje įkurta fizinio krūvio terapijos klinika – šių išskirtinių turistinių objektų toli ieškoti nereikia.
       2020-02-21 15:48:19

Koronavirusas – tai didelis smūgis Ukrainai

Pareigūnai mėgino išvaikyti protestuotojus nuo kelio, kad galėtų pravažiuoti autobusai, kuriuose yra žmonės, galimai užsikrėtę koronavirusu. Tai toli gražu buvo ne vienas autobusas, o šeši. Jiems miesto gyventojai trukdė važiuoti į gydymo įstaigą, o keli iš jų netgi pasipriešino ir susirėmė su policininkais.
       2020-02-21 14:44:58

Regionų virtuvė: iš kur atėjo patiekalai, neatsiejami nuo mūsų kasdienybės?

Skanaudami cepelinus ar šaltibarščius esame tikri, kad tai nacionaliniai mūsų šalies patiekalai – jie pirmiausia šauna į galvą, pagalvojus apie lietuvišką virtuvę. Bet yra ir daugybė kitų lietuviškų valgių ar maisto produktų, kuriais mėgaujamės kasdien, tačiau net nesusimąstome, iš kur jie atsirado.
       2020-02-21 14:39:33

Priemonės koronaviruso prevencijai – konsultavimas ir kontaktų vengimas

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) jau beveik mėnesį visuose trijuose Lietuvos oro uostuose aktyviai vykdo Kinijoje keliavusių žmonių konsultavimą, informuoja visuomenę. Per visą laikotarpį iš viso registruoti 176 keliavusieji Kinijoje.
       2020-02-21 08:19:22

Ar sulankstomi telefonai pakeis telefonų rinką?

Pasaulinis sulankstomų telefonų krepšelis praėjusią savaitę pasipildė dar vienu, kompanijos „Samsung“ antruoju modeliu – „Galaxy Z Flip“. „Huawei“ ir „Motorola“ savo sulankstomus sprendimus pristatė jau anksčiau, todėl rinkoje šiuo metu turime jau keturis skirtingus sulankstomus telefonus, iš kurių vienas oficialiai parduodamas ir Lietuvoje.
       2020-02-21 08:17:23

Ar žinote, kam renkami jūsų asmeniniai duomenys?

Viešas socialinių tinklų profilis su laisvai prieinamomis asmeninėmis nuotraukomis, elektroniniu paštu ir įrašais, programėlėms suteikta prieiga prie buvimo vietos ir bankinių duomenų – visa tai būdinga tiek dažnam paaugliui, tiek ir suaugusiam.
       2020-02-21 08:13:39

Karpos – neestetiškas apie imuniteto problemas signalizuojantis negalavimas

Nors karpos estetiškai nepatrauklus, tačiau dažniausiai nepavojingas negalavimas, vis tik nereiktų į jų atsiradimą numoti ranka – dažnai jos signalizuoja apie suprastėjusią organizmo imuninę sistemą, o vyresnio amžiaus žmonėms derėtų jas parodyti gydytojui dėl vėžio prevencijos.
       2020-02-20 11:07:57

Legalaus turinio platformos – vaistai nuo piratavimo

Nors Lietuva priskiriama prie labiausiai technologijų srityje pažengusių pasaulio šalių, taip pat esame įtraukti ir į daugiausiai pirataujančių šalių dešimtuką. Autorių teisių gynėjų nuomone, augantis legalaus turinio platformų populiarumas rodo ir didėjantį visuomenės sąmoningumą.
       2020-02-19 15:25:21

Lietuvių įmonė – tarp geidžiamiausių JAV darbdavių

Lietuvių įkurta logistikos kompanija „GP Transco“ pripažinta viena geidžiamiausių darbdavių Jungtinėse Amerikos Valstijose. Taip mano Kanados ir JAV vežėjus vertinantys „Smart-Trucking“ ekspertai.
       2020-02-19 15:18:42

Mitybos patarimai senjorams: į ką atkreipti dėmesį?

Rūpintis sveikata ir mityba reikia visiems, tačiau rekomenduojama atsižvelgti ir į savo amžių. Nors atrodo, kad esant vyresnio amžiaus mitybos principai neturėtų skirtis nuo anksčiau galiojusių, tačiau yra dalykų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį.
       2020-02-19 15:12:12

Kaip tvarka šaldytuve susijusi su maisto švaistymu?

Preliminariais Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) skaičiavimais, kiekvienas Europos Sąjungos gyventojas kasmet išmeta apie 173kg, o kiekvienas lietuvis – apie 60 kg maisto. Kodėl jo išmetama tiek daug?
       2020-02-18 18:07:22

Rekordiškai šilta žiema ir kenkėjai: ko tikėtis pavasarį?

Socialiniuose tinkluose gyventojai dalijasi pirmųjų žibučių, snieguolių bei pumpurus kraunančių medžių fotografijomis. Meteorologai taip pat patvirtino: ši žiema pati šilčiausia per daugiau nei 200 metų, kai Lietuvoje atliekami meteorologiniai stebėjimai.
       2020-02-18 17:59:18

Antžeminės televizijos DVB-T eteryje - nauja programa Delfi.tv

Pasikeitimai DVB-T eteryje į TV programų skaičiaus didėjimo pusę. Iš vienos pusės - gerai, kad TV programų daugėja, o iš kitos pusės - liūdina, nes tai pasikeitimai ne į aukštesnės kokybės pusę.
       2020-02-18 06:42:43

Lietuviško medaus galia: gydo gerklės skausmą, gaivina odą ir stiprina organizmą

Senovės lietuviai sakydavo, kad medus – ne tik maistas, bet ir vaistas. Šiandien jo naudą sveikatai patvirtina ir mokslas. Visgi medus naudingas ne tik malšinant gerklės skausmą ar kovojant su peršalimo simptomais.
       2020-02-18 06:40:37

Vilkas ėriuko kailyje: kaip apsisaugoti nuo apgaulingų programėlių

Kompanija „Google“ šį mėnesį iš savo programėlių parduotuvės „Google Play“ ištrynė 382 milijonus parsisiuntimų turėjusias 24 programėles, kurios pripažintos apgaulingomis. Vartotojams nieko neįtariant jų duomenys galėjo būti naudojami be jų žinios.
       2020-02-15 06:37:41

„Microsoft“ tyrimas: 70 proc. interneto vartotojų patiria internetines grėsmes

Viso pasaulio interneto vartotojų elgesys šiandien vertinamas prasčiausiai per pastaruosius ketverius metus, rodo kompanijos „Microsoft“ kasmet sudaromas Skaitmeninio mandagumo indeksas (angl. Digital Civility Index, DCI).
       2020-02-14 11:15:01

Marius Liatukas: Ar koronavirusas gali pavirsti nenugalima jėga?

Pasaulio fabriku vadinama Kinija pastarosiomis savaitėmis sukaustyta koronaviruso baimės. Tą netruko pajusti ir verslas: nukeliamos kelionės pas šioje Azijos valstybėje veikiančius partnerius, atšaukiami skrydžiai, pristabdytas siuntų ir krovinių gabenimas iš kai kurių Kinijos regionų, neveikia dalis tenykščių fabrikų.
       2020-02-13 21:30:54

Vienas dūris išgelbės gyvybę

„Džiaugiuosi, kad mano vaikas nevakcinuotas. Pasiskaitykite apie skiepus, ten vieni nuodai. Autizmas garantuotas“, - savo įžvalgomis dalijasi vaikų neskiepijantys tėvai. Kai vaikas atsiduria intensyviosios terapijos skyriuje, nuomonę gimdytojai pakeičia. Tik kad nebūtų vėlu.
       2020-02-13 21:27:38

Ką pasirinkti: skalbyklę su džiovinimo funkcija ar atskirą džiovyklę?

Šiais laikais skalbyklių ir džiovyklių pasiūla tokia didelė, kad kartais sunku apsispręsti, kuris variantas būtų tinkamesnis. Kiekvienas prietaisas turi savo pliusų ir minusų, kuriuos pirkėjui verta apsvarstyti prieš įsigyjant naują prietaisą.
       2020-02-12 18:10:10

Dirbtinis intelektas atskleidė aiškiausiai kalbančius TV žinių vedėjus

Šneką paverčiantis tekstu dirbtinis intelektas nustatė, kurie šalies TV žinių vedėjai kalba aiškiausiai. Tyrimą antrąsyk inicijavusi bendrovė „Kantar“ išanalizavo robotų šifruotą žinių medžiagą ir sudarė aiškiausiai kalbančių TV vedėjų dešimtuką.
       2020-02-12 16:14:27

9 iš 10 lietuvių baiminasi dėl robotų keliamų grėsmių darbo rinkai

Daugelį rutininių darbų už mus jau daro robotai, tačiau jie vis labiau kėsinasi ir į profesijas, kurios tradiciškai priskiriamos žmogaus rankų darbui. Kaip parodė naujausias tyrimas*, ši robotizacija sėja nerimą: 88 proc. lietuvių mano, kad robotai kelia grėsmę darbo vietoms.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama