Naujienos

Užsieniečiai apie kolegas lietuvius: sumanūs, greiti ir sveikai įsiutę

2018-02-26 18:30:48

Ziegelbrucke miestelis Šveicarijoje gali pasirodyti ramus, nuo pasaulio reikalų atitolęs užkampis kalnų papėdėje. Tačiau toks įspūdis klaidingas. Čia įsikūrusi „Carlsberg“ grupės tiekimo grandinės būstinė, iš kurios koordinuojami procesai beveik 100 daryklų visame pasaulyje.

Šioje būstinėje galime sutikti ir du lietuvius. Vienas jų – Marius Šveistrys.

Įmonėms apsimoka rūpintis kiekvienu savo darbuotoju

Tiesa, Ziegelbrucke M. Šveistrys nedažnas svečias – didžioji jo darbo laiko dalis skirta kelionėms po „Carlsberg“ daryklas visame pasaulyje, bendravimui su jų žmonėmis, mokymui bei gamybos standartų – jie vienodi visai grupei – kūrimui bei diegimui.

„Anksčiau buvo įprasta žmones įmonėse skirstyti į vadovybę ir darbininkus. Į pastaruosius žiūrėta kaip lengvai pakeičiamus vienetus – vienus atleidai, kitus priėmei, o įmonės veikla nuo to nepasikeitė. Bet tai – pasenęs požiūris.

Turime beveik 100 daryklų, todėl matau labai aiškiai – ten, kur žmonių įgūdžiai geresni, kur jų įsitraukimas didesnis, ten darykla veikia pastebimai geriau. Tai reiškia, kad įmonėms apsimoka rūpintis visais savo darbuotojais. Mano užduotis – kurti gamybos standartus ir rūpintis, kad darbuotojų efektyvumas augtų“, – apie savo darbą pasakoja M. Šveistrys.

Anot pašnekovo, didžioji „Carlsberg“ darbuotojų dalis, o jų yra 41 tūkst., tiesiogiai dalyvauja gamyboje. Nuo jų priklauso daug kas, be to, jų rankose daug potencialo.

Rūpestis visais įmonių darbuotojais – vakarietiškos, Lietuvoje dar neįprastos darbo kultūros dalis. Ji paneigia įsitikinimą, kad atsakomybė prie prieš savo žmones, asmeninis darbuotojų tobulėjimas yra nesuderinami su įmonės pelno siekiu. Šie elementai ne tik suderinami, bet ir puikiai vienas kitą papildo. Tiek dirbdamas „Švyturys–Utenos alus“, tiek persikėlęs Šveicarijon, M. Šveistrys ieško sprendimų kaip geriausiai suderinti šiuos elementus.

Pradėjo kaip logistikos specialistas

Šveicarijoje M. Šveistrys atsidūrė neatsitiktinai. Tai – nuoseklaus kilimo rezultatas, kurio startas įvyko 2005 m., kuomet jis tapo „Švyturys–Utenos alus“ logistikos specialistu.

Po 5 metų M. Šveistrys jau buvo daryklos Utenoje vadovas. Po kurio laiko jis palypėjo dar aukščiau – 5 karjeros laipteliu įmonėje tapo gamybos direktoriaus, atsakingo už Klaipėdos ir Utenos daryklas, pareigos. Ši vieta atsilaisvino, kuomet ankstesnis vadovas Imantas Čepulis tapo „Carlsberg“ grupės Azijos regiono Investicijų ir Turto vadovu.

Lietuvio teigimu, sėkmingai karjerai reikia 2 ingredientų: nuoseklumo – pradėti nuo pirmo laiptelio ir palaipsniui kilti aukštyn, o kartu būtina nepamiršti bent kartą per dieną pagalvoti – ką galiu padaryti daugiau nei nurodyta pareigybės aprašyme.

Pašnekovas pasakoja, kad dabartinės pareigos jį susirado pačios – naujasis vadovas Šveicarijoje su pasiūlymu asmeniškai kreipėsi į M. Šveistrį, kurį anksčiau jau buvo pastebėjęs reprezentuojant Lietuvos daryklas.

„Švyturys–Utenos alus“ – daugiau nei tinkama vieta tarptautinės karjeros startui, įmonės organizacinė kultūra vakarietiška, o darbo tempas, konkurencija rinkoje ir aistra nugalėti net didesnė nei svetur. Darbuotojai su tokiais įgūdžiais aukštai vertinami“, – tikina pašnekovas.

Sumanūs, išradingi, greiti ir sveikai įsiutę

Pasak M. Šveistrio, kiekvienoje šalyje yra savos organizacinės kultūros ypatybės. Pavyzdžiui, aukšto pragyvenimo valstybėse darbuotojai mažiau įsitraukę, jiems stinga noro daryti geriau. Lietuvoje situacija priešinga – įsitraukimas pas mus didesnis, darbuotojams rūpi padaryti ne tik gerai, bet ir geriau.

„Lietuva, palyginti su kitomis šalimis, atrodo labai gerai. Tačiau mes – nedidelė šalis, o nuolatinis gyventojų mažėjimas ir alaus rinkos ribojimai dar labiau mažina mūsų matomumą „Carlsberg“ grupėje. Užtat yra rinkų, kur daryklos dirba ne taip našiai, ten mažiau rūpinamasi žmonėmis, tačiau jos sukuria didesnį pelną vien dėl to, kad ten daugiau gyventojų.

„Carlsberg“ vadovybė visiškai rami dėl Lietuvos darbuotojų bei vadovybės įsitraukimo į darbą. Lietuviai labai savarankiški ir paraginimų čia nereikia – tobulėjimas vyksta nuolat ir labai organiškai“, – tvirtina pašnekovas.

Anot jo, Lietuvos alaus rinka nedidelė, tačiau čia tenka nuolat ir itin operatyviai reaguoti į pokyčius bei taikytis prie sunkėjančios ekonominės aplinkos, organizacijų persitvarkymo, nepailstant vystyti produktų asortimentą ir užsitikrinti lyderystę rinkoje. Todėl kolegos „Carlsberg“ būstinėje lietuvius apibūdina kaip sumanius, išradingus, greitus ir sveikai įsiutusius.

Darbuotojai svarbiau nei mechanizmai

„Dirbant Lietuvoje, vienas įsimintiniausių pasiekimų – įvertinimas kaip geriausios „Carlsberg“ įmonės darbų saugos srityje. 3 metus pas mus nebuvo nei vieno incidento. Deja, Lietuvoje ši sritis dar nepakankamai vertinama, nors, pavyzdžiui, „Carlsberg“ grupėje – tai vienas svarbiausių darbotvarkės klausimų. Pristatydama veiklos rezultatus, grupės vadovybė pirmiausiai kalba apie darbų saugos situaciją.

Taip daroma ne be pagrindo – aiškiai suvokiama, kad organizacijos sėkmė priklauso nuo komandos, nuo to, kaip žmonės motyvuoti siekti tikslų. Taip, technologijų vystymas svarbus, kaip ir svarbios laiku atliekamos investicijos. Tačiau įmonėse visų pirma dirba žmonės ir būtent jie yra svarbiausi“, – teigia M. Šveistrys.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2023-03-31 12:05:30

Kai ilgai ruoštas rašto darbas netikėtai dingsta: kaip išsaugoti kelias kopijas

Netikėtai prarastas rašto darbas gali sukelti labai daug streso visiems šiuo metu mokslus baigiantiems studentams. Svarbiausią savo metų ar netgi ketverių darbą galite prarasti nuspaudę neteisingas mygtukų kombinacijas, nepersikėlę į saugią vietą arba netyčia ištrynę.
       2023-03-30 17:21:30

Per trejus metus elektromobilių padaugėjo 5 kartus

Vis daugiau lietuvių persėda į elektromobilius. Pagal VĮ „Regitra“ duomenis, per pastaruosius trejus metus įkraunamų hibridinių automobilių ir elektromobilių Lietuvoje padaugėjo beveik 5 kartus.
       2023-03-29 14:58:36

Kodėl Lietuvoje galime matyti ir girdėti kitose šalyse transliuojamas laidas?

Gyvendami Lietuvoje, ypač pasienio regionuose, dažnai galime matyti kaimyninių šalių transliuojamas televizijos programas ir klausytis radijo laidų.
       2023-03-29 14:54:57

Pigios elektros laikai baigėsi, ko reikia saulės energetikos proveržiui

Saulės energetika Lietuvoje didina tempus. Pernai fiksuota rekordinė saulės energetikos plėtra – Aplinkos bendros galios elektrines.
       2023-03-29 13:04:30

Dirbtinio intelekto asistentės „Siri“ galimybės, apie kurias gal dar nežinote

Esamiems „Apple“ įrenginių naudotojams nereikia ilgos įžangos apie tai, kas yra „Siri“ ir pasakoti apie šios išmanios asistentės privalumus ar trūkumus. Tačiau net ir ilgamečiai vartotojai neišnaudoja visų galimybių, o kai kurios komandos nustebina „iPhone“ ar kitų „iOS“ įrenginių gerbėjus.
       2023-03-28 13:20:23

Televizorių gamintojai žengia į ryškumo karus ir vaizdus be laidų

Šių dienų televizoriai, rodos, pasiekė lygį, kai tobulėti nebėra kur. Beveik visi jie ploni it skustuvas ir mūsų akis jau kurį laiką glosto 4K ar dar didesnės raiškos vaizdai.
       2023-03-28 12:53:43

Kauno marių regioninio parko atstovas: kai kurie vaikai nėra buvę miške

Gamtos mokyklos labai populiarios Norvegijoje, Švedijoje ir Suomijoje. Net mažiausi Norvegijos vaikai itin daug laiko praleidžia gamtoje, nepriklausomai nuo oro sąlygų.
       2023-03-28 12:21:18

Sausas ar šlapias maistas: patarimai, kaip išsirinkti tinkamą augintinių pašarą

Lentynose išvydus pašaro augintiniams asortimentą, gali kilti nemažai klausimų – sausas ėdalas, konservai, šlapias maistas maišeliuose? O gal viskas kartu?
       2023-03-28 09:03:24

Kaip nesudėtingai ir nebrangiai paruošti skirtingų rūšių mėsą

Artėjant ryškiausiai pavasario šventei, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ inicijuota apklausa atskleidė, kad beveik pusė gyventojų patiekalus savo velykiniam stalui ketina gamintis patys, o kas antras planuoja paruošti bent dalį vaišių.
       2023-03-26 21:09:29

Meniu „Auksiniais scenos kryžiais“ pagerbti geriausi 2022 metų scenos menininkai

Kovo 26 d. įteiktos Kultūros ministerijos Profesionaliojo scenos meno premijos ir atminimo ženklai – „Auksiniai scenos kryžiai“, „Boriso Dauguviečio auskaras“ bei Padėkos premija.
       2023-03-24 10:19:57

RRT argumentai „už“ ir „prieš“ išankstinio mokėjimo kortelių registraciją

Seime ruošiamasi svarstyti įstatymo pataisą, numatančią, kad Lietuvoje nebeliktų „anoniminių“ SIM kortelių. Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) išnagrinėjo tokį sprendimą ir pateikė savo įžvalgas dėl galimų pasekmių.
       2023-03-23 11:44:51

Šviesolaidis ir 5G ryšys: konkurentai ar kaip kirvis su kotu?

Nors šviesolaidinis internetas Lietuvoje skaičiuoja jau trečią dešimtmetį, o komercinis 5G įjungtas tik pernai, tačiau naujos kartos mobilusis ryšys techninėmis savybėmis meta iššūkį stiklo skaiduloms.
       2023-03-23 11:39:33

F kodo baimė: pirmas žingsnis lemtingas

„Egzistuoja toks juokas – diagnozės neturi tas, kuris nebuvo pas psichiatrą. Neva, jei neturi diagnozės, jau ir sveikas“, – sako klinikinis psichologas Antanas Mockus. Anot jo, klaidinga manyti, jog visuomenėje yra arba tik sveiki, arba nesveiki.
       2023-03-23 11:35:25

Elektroniniam parašui reikės naujo pavyzdžio asmens tapatybės kortelės

Asmens dokumentų išrašymo centras prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – ADIC) praneša, kad kvalifikuotam elektroniniam parašui sukurti bus reikalingos naujo pavyzdžio asmens tapatybės kortelės.
       2023-03-22 11:20:00

Daržininkystė pradedantiesiems: kaip užsiauginti derlių patiems?

Šviežio derliaus gėrybės ne vieną įkvepia įsirengti savo nuosavą daržą. O ir įsibėgėjantis pavasaris praneša apie artėjančius sodininkystės darbus. Be to, savų produktų auginimas gali tapti ne tik mėgstama laisvalaikio veikla, bet ir dovanoti sveikesnių – ekologiškų daržovių.
       2023-03-22 11:17:00

Nemiga dar ne nuosprendis: ką apie jūsų miegą gali pasakyti išmanieji įrenginiai

Apie tai, kaip ramiai ir kiek ilgai miegate, nebūtinai turite spręsti patys – apie savo poilsio kokybę galite sužinoti ir iš išmanaus laikrodžio arba specialių įrenginių. Šie įrenginiai kiekvieną naktį analizuoja jūsų miego įpročius.
       2023-03-22 10:10:39

Erkių sezonas jau prasidėjo – kaip tinkamai apsaugoti savo keturkojus?

Atėjus pavasariui skubame mėgautis bundančia gamta. Deja, ilgėjant pasivaikščiojimams su augintiniais, ne vienam jo šeimininkui galvos skausmu tampa gamtoje tūnantys parazitai ir jų platinamos ligos.
       2023-03-21 12:58:24

Ekspertai: ką butų gyventojams reikia žinoti apie nutolusias saulės elektrines

Brangstant elektrai, vis daugiau žmonių svarsto apie nuosavos saulės elektrinės įsirengimą. Ir nors ilgą laiką manyta, kad investuoti į saulės energiją gali tik namų savininkai, tačiau ši galimybė prieinama ir daugiabučių gyventojams.
       2023-03-21 12:39:42

Kaip teisingai laistyti orchidėjas namuose jums gali pasakyti programėlės

Galite nebesukti galvos dėl to, kokiu būdu laistyti orchidėjas, tinkamai prižiūrėti kaktusus ar tręšti daržovių ūkį savo sode – visa galite sužinoti ir iš išmaniųjų aplikacijų.
       2023-03-21 12:39:42

Tyrimas atskleidė – 1 iš 4 naudotų automobilių į Lietuvą įvežamas iš Vokietijos

Daugybė automobilių pradeda savo gyvenimą vienoje šalyje, kol galiausiai kažkuriuo metu atsiduria kitoje. Tai ypač tinka kalbant apie Vakarų Europos transporto priemones, kurios sudaro didelę dalį naudotų automobilių rinkos Rytų Europoje.
       2023-03-20 15:05:50

Laimės dienos proga: pataria, kaip išlikti laimingam technologijų pasaulyje

Internetas ir socialiniai tinklai labai greitai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Dabar ieškodami ramybės skubame slėpti mobiliuosius ir bėgti nuo socialinių tinklų, tačiau, psichologo teigimu, toks nusiteikimas tik apriboja mūsų laimę.
       2023-03-20 15:03:09

„Bolt“ paspirtukų sezonas: nauji miestai ir mažiau tolerancijos nusižengimams

Į Lietuvos miestų gatves šią savaitę sugrįžta žalieji el. paspirtukai – susisiekimo paslaugų platforma „Bolt“ pradeda penktąjį sezoną mūsų šalyje.
       2023-03-19 08:02:04

Saulės moduliai: kuo juos nuplauti pavasarį?

Po tamsios ir niūrios žiemos saulės modulių savininkai ruošiasi pradėti „gaudyti“ pavasario saulę. Tačiau kartu su prasidedančiu intensyviu saulės gamybos sezonu patariama nepersistengti valant, plaunant ar kitaip bandant nušveisti saulės modulius.
       2023-03-16 14:40:26

Kur dingsta jūsų internetas: kurios aplikacijos „suvalgo“ daugiausiai duomenų?

Jeigu nusprendėte atsisiųsti kelių valandų trukmės filmą naudodami mobiliuosius duomenis, jums prireiks apie 6 GB. Maždaug tiek pat duomenų sunaudotumėte naršydami internete visą savaitę arba kiekvieną dieną kalbėdami vaizdo skambučiais.
       2023-03-15 14:38:41

Kibernetinės grėsmės: ko išmokome per metus?

Ukrainoje jau daugiau nei metus tęsiantis Rusijos invazijai, karas paraleliai vyksta ir virtualioje erdvėje. Apie šį, kibernetinį, karą girdime mažiau nei apie karinius veiksmus ant žemės.
       2023-03-15 14:14:21

RRT sprendimas leis pagerinti televizijos transliavimo kokybę regionuose

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) leido padidinti devynių skaitmeninės antžeminės televizijos stočių siųstuvų galias. Toks sprendimas susijęs su geresne televizijos transliavimo kokybe.
       2023-03-15 14:07:27

Gaminantiems vartotojams: kompensavimo tvarka už elektrinių sukauptą perteklių

Pernai daugiau nei 10 tūkst. „Ignitis“ klientų, įsigijusių elektrines saulės parkuose ar įsirengusių jas ant stogo, pagamino daugiau elektros energijos nei reikia jų individualiems poreikiams. Už sukauptą energijos perteklių, gyventojai gali gauti kompensaciją.
       2023-03-15 14:02:19

Elektros rinkoje – kova dėl vartotojų: vis daugiau gyventojų keičia tiekėją

Antrą mėnesį mažinamos elektros kainos nepriklausomų elektros tiekėjų klientų skaičius kreipia skirtingomis kryptimis – vieni sulaukia daugiau naujų klientų, kiti skaičiuoja praradimus.
       2023-03-15 13:58:16

„Bolt“ reikalaus iš užsieniečių vairuotojų bazinių anglų kalbos žinių

Susisiekimo paslaugų platforma „Bolt” kovo mėnesį pradeda iniciatyvą, skirtą sustiprinti pavežėjimo paslaugas teikiančių asmenų bendravimo įgūdžius. Užsienio šalyje išduotą vairuotojo pažymėjimą registracijai pateikiantys vairuotojai nuo šiol privalo turėti ir bazinių anglų kalbos žinių sertifikatą.
       2023-03-15 13:58:16

„iPhone“ ir „iPad“ netrukus atsiras nauja saugumo funkcija: kaip ji apsaugos?

„Apple“ skelbia apie visiškai naują saugumo funkciją (angl. „Advanced Data Protection“), kuri jau netrukus atsiras jūsų išmaniajame „iPhone“ ir „iPad“. Ši funkcija papildomai apsaugos telefono duomenis taip, kad jų niekaip negalės pasiekti įsilaužėlis ar netgi valstybinės institucijos darbuotojas.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.