Naujienos

Užsieniečiai apie kolegas lietuvius: sumanūs, greiti ir sveikai įsiutę

2018-02-26 18:30:48

Ziegelbrucke miestelis Šveicarijoje gali pasirodyti ramus, nuo pasaulio reikalų atitolęs užkampis kalnų papėdėje. Tačiau toks įspūdis klaidingas. Čia įsikūrusi „Carlsberg“ grupės tiekimo grandinės būstinė, iš kurios koordinuojami procesai beveik 100 daryklų visame pasaulyje.

Šioje būstinėje galime sutikti ir du lietuvius. Vienas jų – Marius Šveistrys.

Įmonėms apsimoka rūpintis kiekvienu savo darbuotoju

Tiesa, Ziegelbrucke M. Šveistrys nedažnas svečias – didžioji jo darbo laiko dalis skirta kelionėms po „Carlsberg“ daryklas visame pasaulyje, bendravimui su jų žmonėmis, mokymui bei gamybos standartų – jie vienodi visai grupei – kūrimui bei diegimui.

„Anksčiau buvo įprasta žmones įmonėse skirstyti į vadovybę ir darbininkus. Į pastaruosius žiūrėta kaip lengvai pakeičiamus vienetus – vienus atleidai, kitus priėmei, o įmonės veikla nuo to nepasikeitė. Bet tai – pasenęs požiūris.

Turime beveik 100 daryklų, todėl matau labai aiškiai – ten, kur žmonių įgūdžiai geresni, kur jų įsitraukimas didesnis, ten darykla veikia pastebimai geriau. Tai reiškia, kad įmonėms apsimoka rūpintis visais savo darbuotojais. Mano užduotis – kurti gamybos standartus ir rūpintis, kad darbuotojų efektyvumas augtų“, – apie savo darbą pasakoja M. Šveistrys.

Anot pašnekovo, didžioji „Carlsberg“ darbuotojų dalis, o jų yra 41 tūkst., tiesiogiai dalyvauja gamyboje. Nuo jų priklauso daug kas, be to, jų rankose daug potencialo.

Rūpestis visais įmonių darbuotojais – vakarietiškos, Lietuvoje dar neįprastos darbo kultūros dalis. Ji paneigia įsitikinimą, kad atsakomybė prie prieš savo žmones, asmeninis darbuotojų tobulėjimas yra nesuderinami su įmonės pelno siekiu. Šie elementai ne tik suderinami, bet ir puikiai vienas kitą papildo. Tiek dirbdamas „Švyturys–Utenos alus“, tiek persikėlęs Šveicarijon, M. Šveistrys ieško sprendimų kaip geriausiai suderinti šiuos elementus.

Pradėjo kaip logistikos specialistas

Šveicarijoje M. Šveistrys atsidūrė neatsitiktinai. Tai – nuoseklaus kilimo rezultatas, kurio startas įvyko 2005 m., kuomet jis tapo „Švyturys–Utenos alus“ logistikos specialistu.

Po 5 metų M. Šveistrys jau buvo daryklos Utenoje vadovas. Po kurio laiko jis palypėjo dar aukščiau – 5 karjeros laipteliu įmonėje tapo gamybos direktoriaus, atsakingo už Klaipėdos ir Utenos daryklas, pareigos. Ši vieta atsilaisvino, kuomet ankstesnis vadovas Imantas Čepulis tapo „Carlsberg“ grupės Azijos regiono Investicijų ir Turto vadovu.

Lietuvio teigimu, sėkmingai karjerai reikia 2 ingredientų: nuoseklumo – pradėti nuo pirmo laiptelio ir palaipsniui kilti aukštyn, o kartu būtina nepamiršti bent kartą per dieną pagalvoti – ką galiu padaryti daugiau nei nurodyta pareigybės aprašyme.

Pašnekovas pasakoja, kad dabartinės pareigos jį susirado pačios – naujasis vadovas Šveicarijoje su pasiūlymu asmeniškai kreipėsi į M. Šveistrį, kurį anksčiau jau buvo pastebėjęs reprezentuojant Lietuvos daryklas.

„Švyturys–Utenos alus“ – daugiau nei tinkama vieta tarptautinės karjeros startui, įmonės organizacinė kultūra vakarietiška, o darbo tempas, konkurencija rinkoje ir aistra nugalėti net didesnė nei svetur. Darbuotojai su tokiais įgūdžiais aukštai vertinami“, – tikina pašnekovas.

Sumanūs, išradingi, greiti ir sveikai įsiutę

Pasak M. Šveistrio, kiekvienoje šalyje yra savos organizacinės kultūros ypatybės. Pavyzdžiui, aukšto pragyvenimo valstybėse darbuotojai mažiau įsitraukę, jiems stinga noro daryti geriau. Lietuvoje situacija priešinga – įsitraukimas pas mus didesnis, darbuotojams rūpi padaryti ne tik gerai, bet ir geriau.

„Lietuva, palyginti su kitomis šalimis, atrodo labai gerai. Tačiau mes – nedidelė šalis, o nuolatinis gyventojų mažėjimas ir alaus rinkos ribojimai dar labiau mažina mūsų matomumą „Carlsberg“ grupėje. Užtat yra rinkų, kur daryklos dirba ne taip našiai, ten mažiau rūpinamasi žmonėmis, tačiau jos sukuria didesnį pelną vien dėl to, kad ten daugiau gyventojų.

„Carlsberg“ vadovybė visiškai rami dėl Lietuvos darbuotojų bei vadovybės įsitraukimo į darbą. Lietuviai labai savarankiški ir paraginimų čia nereikia – tobulėjimas vyksta nuolat ir labai organiškai“, – tvirtina pašnekovas.

Anot jo, Lietuvos alaus rinka nedidelė, tačiau čia tenka nuolat ir itin operatyviai reaguoti į pokyčius bei taikytis prie sunkėjančios ekonominės aplinkos, organizacijų persitvarkymo, nepailstant vystyti produktų asortimentą ir užsitikrinti lyderystę rinkoje. Todėl kolegos „Carlsberg“ būstinėje lietuvius apibūdina kaip sumanius, išradingus, greitus ir sveikai įsiutusius.

Darbuotojai svarbiau nei mechanizmai

„Dirbant Lietuvoje, vienas įsimintiniausių pasiekimų – įvertinimas kaip geriausios „Carlsberg“ įmonės darbų saugos srityje. 3 metus pas mus nebuvo nei vieno incidento. Deja, Lietuvoje ši sritis dar nepakankamai vertinama, nors, pavyzdžiui, „Carlsberg“ grupėje – tai vienas svarbiausių darbotvarkės klausimų. Pristatydama veiklos rezultatus, grupės vadovybė pirmiausiai kalba apie darbų saugos situaciją.

Taip daroma ne be pagrindo – aiškiai suvokiama, kad organizacijos sėkmė priklauso nuo komandos, nuo to, kaip žmonės motyvuoti siekti tikslų. Taip, technologijų vystymas svarbus, kaip ir svarbios laiku atliekamos investicijos. Tačiau įmonėse visų pirma dirba žmonės ir būtent jie yra svarbiausi“, – teigia M. Šveistrys.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-09-24 15:28:52

Daugėjant užsikrėtusiųjų sportinių veiklų metu – specialios NVSC rekomendacijos

Laisvalaikio leidimas sporto klubuose, šokių studijose ar kitose uždarose erdvėse įprastai buvo rekomenduotos veiklos, gerinančios fizinę ir psichosocialinę būseną, tačiau dabar daugėja susijusių užsikrėtimo atvejų.
       2020-09-24 15:20:21

Per artimiausius dešimt metų elektromobilį Lietuvoje planuoja įsigyti kas antras

Lietuviai yra didžiausi elektromobilių entuziastai Baltijos valstybėse, o maždaug pusė (46 proc.) šalies gyventojų per artimiausią dešimtmetį planuoja įsigyti elektra varomą automobilį.
       2020-09-24 15:02:22

Ką būsto apšvietimas sako apie šeimininko charakterį?

Būsto apšvietimas ne tik suteikia funkcionalumo, jaukumo ir grožio interjerui, gerina nuotaiką, darbingumą bei užtikrina kokybišką poilsį – jis kalba ir apie mūsų asmenybes. Apšvietimo dizaineriai pastebi, kad šviesos kiekis bei šviestuvų tipai atspindi ne tik šeimininko interesus, bet ir charakterį.
       2020-09-24 08:50:14

REKORDAS! Praėjusią parą Lietuvoje – 138 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 138 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 60 iš jų registruota Šiaulių, 37 Kauno, 33 Vilniaus, 5 Panevėžio, 2 Marijampolės ir 1 Utenos apskrityse.
       2020-09-24 07:48:04

Koronavirusas atokvėpio vilčių neteikia

Koronaviruso atvejų Lietuvoje daugėja. Ne visi laikomės rekomendacijų ir elgiamės atsakingai. Gal reomendacijas reiktų keisti nurodymais? Ryšium su viruso plitimu epidemiologė Rolanda Lingienė facebook'e pateikia savo pamastymus ir ateities veiklos planus.
       2020-09-23 18:01:53

Tyrimas: kas pandemijos metu lemia gyventojų sprendimą dėl būsto įsigijimo

Pandemijos kontekste įsigyti nuosavą būstą Lietuvos gyventojus labiausiai paskatintų žemesnės būsto paskolos palūkanos bei pasiūlymas laikinai padengti paskolos įmokas darbo netekimo atveju.
       2020-09-23 17:59:42

„Paysera“ pradeda prekybą auksu

Didžiausia Lietuvos elektroninių pinigų įstaiga „Paysera LT“ pradeda prekybą auksu. Skirtingai nei kitos „fintech“ bendrovės, „Paysera LT“ prekiaus ne biržoje parduodamais šio tauriojo metalo vienetais, o tikrais luitais, plytelėmis ir monetomis.
       2020-09-23 09:37:21

Per pandemiją sujudo etatiniai vagišiai: vogti eina kaip į darbą

Tęstines vagystes vykdantys ilgapirščiai Lietuvoje jaučiasi nebaudžiami – sučiupti jie atsiperka tik piniginėmis baudomis, kurių nemoka, ir vos paleisti dar tą pačią dieną leidžiasi ieškoti naujo grobio.
       2020-09-23 09:26:02

Socialinių tinklų paveikslas keičiasi. Kur ir ką veikia jaunimas?

Kol milijardai žmonių spiečiasi didžiuosiuose socialiniuose tinkluose, jaunimas randa naujų erdvių ir būdų bendrauti privačiai bei išreikšti save. Nuo garsiųjų „TikTok“, „Discord“ ir „Reddit“ iki dar tik augančių „Byte“, „QQ“ ir „Qzone“ – erdvių bendrauti, atsiskleisti ir sužinoti kas dabar „ant bangos“ paaugliams nestinga.
       2020-09-23 09:20:52

„Samsung“ pristatė naują duomenų kaupiklį „980 PRO“ – patiks žaidimų mėgėjams

Rugsėjo 23 d. „Samsung“ pristatė pirmąjį vartotojams skirtą PCIe 4.0 sąsajos NVMe standarto duomenų kaupiklį – „980 PRO“.
       2020-09-23 09:14:31

Darnus judumas – nauda ne tik miestui, bet ir indėlis į asmeninę sveikatą

Ši savaitė yra Europos judumo savaitė, kurios metu siekiama skatinti, populiarinti ir išbandyti darnias transporto priemones kasdienėms kelionėms mieste. Šių metų darnaus judumo savaitės tema – „Judumas – be jokios taršos“.
       2020-09-23 09:08:45

Šalyje per vakar parą patvirtinti 73 atvejai

Per vakar parą Lietuvoje patvirtinti 73 atvejai. Iš jų 31 Kauno, 22 Šiaulių, 14 Vilniaus, 3 Panevėžio, 2 Marijampolės ir 1 Tauragės apskrityse. 23 žmonės koronavirusine infekcija užsikrėtė ne židiniuose. 3 įvežtiniai atvejai patvirtinti iš Baltarusijos, Rusijos Federacijos ir Vokietijos Federacijos atvykusiems asmenims.
       2020-09-23 09:05:10

Beveik pusė vaikų prie ekranų praleidžia daugiau penkių valandų

Nematomi nuotolinio mokymo rezultatai: beveik pusė vaikų prie ekranų praleidžia daugiau penkių valandų. Nors šiais mokslo metais ugdymo procesas sugrįžo į įprastą ritmą, augant užsikrėtimų mokyklose skaičiui, prisimenama ir pavasarį taikyta nuotolinio mokymo(si) koncepcija.
       2020-09-23 08:53:22

Vos pusė darbuotojų yra nusiteikę veikti organizacijos labui

Vos pusė darbuotojų yra nusiteikę veikti organizacijos labui: galbūt verta didinti jų įsitraukimą? Kone kiekvieno darbdavio svajonė – įsitraukę, motyvuoti, tobulėjantys ir gerus atsiliepimus į išorę nešantys darbuotojai.
       2020-09-23 08:36:10

„Sodra“ primena jaunuoliams: pasitikrinkite, ar esate draudžiami

„Sodra“ primena jaunuoliams: pasitikrinkite, ar esate draudžiami sveikatos draudimu „Sodra“ išsiuntė priminimus beveik 3,5 tūkst. gyventojų, kuriems jau rugsėjį gali tekti patiems sumokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) mokestį.
       2020-09-23 08:20:32

Sena daržovė, nauji gaminimo būdai: ką dar gali pasiūlyti svogūnai?

Turbūt nėra virtuvės, kurioje tarp maisto produktų nerastume svogūnų. Juos tapo įprasta naudoti praktiškai visuose gaminiuose – ruošiant salotas, troškinius ar patiekalus iš mėsos.
       2020-09-23 08:03:41

Šiemet Lietuvoje nuo erkinio encefalito mirė trys asmenys

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, šiais metais užregistruoti trys mirties atvejai nuo erkinio encefalito (EE). Mirties atvejai nustatyti Vilniaus, Kauno ir Panevėžio apskrityse. Ligoniai priklausė 65–74 ir 45–54 metų amžiaus grupėms.
       2020-09-23 07:55:52

Visuomenės sveikatos specialistai rekomenduoja darbą organizuoti nuotoliniu būdu

Lietuvoje per savaitgalį, t. y. penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį, užfiksavus 249 koronaviruso (COVID-19) atvejus, plečiantis židiniams įmonėse, organizacijose, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) darbdaviams rekomenduoja darbą organizuoti nuotolinius būdu, kur tai įmanoma.
       2020-09-22 16:21:16

Lietuvos eksporto prognozės: tikimasi, kad kitąmet sugrįšime į 2019 m. lygį

Prasidėjusi pandemija, griežtas ir ilgai užsitęsęs karantinas jau dabar pakeitė mūsų šalies bei viso pasaulio eksporto tendencijas, tačiau prognozuojama, kad poveikis bus dar didesnis nei tikėtasi – neigiamų pasekmių mastą lems tai, ar kils antroji viruso banga, ar ne.
       2020-09-22 09:28:02

Per vakar parą Lietuvoje patvirtinti 45 koronavirusinės infekcijos atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras praneša, kad per praėjusią parą Lietuvoje buvo patvirtinti 45 nauji COVID-19 infekcijos atvejai. Atvejai buvo patvirtinti 5 apskrityse: Kauno apskrityje patvirtinta 20 atvejų, Vilniaus – 13 atvejų, Šiaulių – 9, Klaipėdos – 2 atvejai ir 1 Alytaus apskrityje.
       2020-09-22 08:55:32

Kaip išvengti nugaros skausmų dirbant su kompiuteriu?

Nugaros skausmai yra viena iš dažniausių nedarbingumo priežasčių. Amerikos chiropraktikų asociacijos duomenimis, pusė darbingo amžiaus amerikiečių teigia patiriantys nugaros skausmus.
       2020-09-22 08:53:07

Psichologė pataria: kaip išvengti vaikų keliamų scenų apsipirkinėjant?

Krentantis ant žemės ir garsiai rėkiantis vaikas parduotuvėje – dažna tėvų baimė. Tačiau didelės vaikų užgaidos gali ne tik iššaukti nemalonias situacijas viešumoje, bet ir išbalansuoti santykius šeimoje.
       2020-09-22 08:50:37

Ką reikia žinoti prieš sėdant prie pakaitinio automobilio vairo?

Daugelis savo kasdienybės nebeįsivaizduoja be automobilio, todėl net ir kelių dienų pertrauka be asmeninės transporto priemonės tampa rimtu iššūkiu. Pastebima, kad pastaruoju metu šalies vairuotojai vis dažniau renkasi pakaitinio automobilio paslaugą, kurią siūlo jų draudimų bendrovės.
       2020-09-21 11:46:36

Tyrimas: 1 iš 5 lietuvių slaptažodį nulaužti užtruktų iki 10 sekundžių

Metai iš metų atliekami saugumo internete tyrimai rodo tą pačią bėdą – žmonės savo paskyroms apsaugoti naudoja apmaudžiai silpnus slaptažodžius, be to juos keičia – retai. Ši problema ypač paaštrėjo pandemijos metu, mat darbas iš namų padidino duomenų apsaugos ir privatumo grėsmes.
       2020-09-21 11:38:36

Noras eiti į mokyklą išblėso. Kaip reaguoti tėvams?

Pirmųjų dienų entuziazmas einant į mokyklą daliai vaikų po truputį slopsta. „Eurovaistinės“ vaistininkai sako sulaukiantys tėvų klausimų, kaip padėti vaikams turėti daugiau energijos ir noro mokytis. Pastebima, kad daugėja sloguojančių, kosinčių vaikų.
       2020-09-21 10:49:17

Šiandieninis COVID-19 valdymo komiteto posėdis ir sprendimai

Saulius Skvernelis šiandien po COVID-19 valdymo komiteto posėdžio informuoja: "Radviliškyje pratrūkęs COVID-19 židinys yra pamokanti istorija, kad viskas prasideda nuo neatsargaus elgesio. Tereikia labai nedaug: kažkas iškišo nosį per kaukę, kažkas nenusiplovė rankų – ir turime problemą.
       2020-09-21 10:44:22

Per praėjusią parą koronavirusas patvirtintas 70-čiai žmonių

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 70 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 31 iš jų registruotas Vilniaus, 18 Šiaulių, 7 Kauno, 7 Telšių, 5 Panevėžio apskrityse. Dar po 1 atvejį vakarykštę parą patvirtinta Klaipėdos ir Marijampolės apskrityse.
       2020-09-20 11:39:52

Lietuvoje – 80 naujų koronaviruso atvejų

NVSC informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 80 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 31 iš jų registruotas Šiaulių, 15 Vilniaus, 14 Kauno, 7 Panevėžio apskrityse. Tuo metu, Klaipėdos apskrityje registruoti 6 COVID-19 atvejai, Telšių – 4, dar po 1 – Tauragės, Alytaus ir Marijampolės apskrityse.
       2020-09-19 15:15:13

Kasiulevičius apie COVID-19: vienintelis būdas – mažinti socialinį aktyvumą

Lietuvoje nustačius kol kas didžiausią naujų per dieną nustatytų koronaviruso atvejų skaičių, Vilniaus universiteto profesorius sako, kad viruso plitimą sumažintų tik mažesnis žmonių socialinis aktyvumas.
       2020-09-19 11:18:26

REKORDAS! Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 99 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 99 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 49 iš jų registruoti Šiaulių, 31 Vilniaus, 12 Kauno, 5 Panevėžio ir po 1 – Klaipėdos bei Marijampolės apskrityse.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.