iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija iliustracija
Naujienos

„Moterys@IT“ – įkvepiančios sėkmės istorijos skatinant moteris rinktis IT

2016-01-18 16:21:49

Šiandien vieningai sutariama, kad viena didžiausių IT sektoriaus problemų Lietuvoje – kompetentingų šios srities specialistų trūkumas. Ieškant būdų, kaip verslui patenkinti nuolat augantį IT darbuotojų poreikį, Lietuvoje siekiama IT specialybėmis sudominti daugiau moterų.

foto

Visame pasaulyje minint kompiuterių mokslo pradininkės Ados Lovelace gimimo dieną, asociacija INFOBALT kartu su partneriais subūrė IT sektoriaus profesionales kartu ieškoti idėjų, kaip paskatinti daugiau moterų rinktis IT kaip studijų ir karjeros kelią.

IT rinkoje – mažiau nei trečdalis moterų

„2018 m. šalies IT rinkai reikės jau penkiaženklio žmonių skaičiaus, todėl IT srityje yra didžiulis neišnaudotas potencialas. Dėl to atsirado poreikis suburti didžiausią patirtį IT industrijoje sukaupusių moterų tinklą, kurio atstovės turi daug vertingos patirties ir gali ne tik įkvėpti daugiau moterų rinktis IT karjerą, bet ir kokybiškai įvardinti esamas problemas bei galimus jų sprendimo būdus“, – teigia asociacijos INFOBALT vykdomasis direktorius Paulius Vertelka.

Prie moterų tinklo sukūrimo prisijungė ir nacionalinė iniciatyva „Moterys ir technologijos“. Pasak iniciatyvos vadovės Vilmos Misiukonienės, tyrimai atskleidžia, kad Europoje iš 1000 bakalauro studijas baigiančių merginų tik 29 iš jų įgyja informacinių ir komunikacinių technologijų išsilavinimą ir tik 4 iš jų ilgainiui pradeda dirbti IT sektoriuje.

„Tyrimai atskleidžia, kad IT kompanijose dirba tik apie 30 proc. moterų, o jeigu kalbame apie technines pozicijas, šis skaičius sumažėja iki 16 proc. Nors savaime tai nėra problema, mūsų IT pramonėje trūksta įvairovės, kūrybiškumo bei skirtingų požiūrių, todėl moterys turi daugybę galimybių siekti karjeros šioje srityje“, – teigia V. Misiukonienė.

Trūksta motyvacijos ir drąsos

Pirmojo iniciatyvos renginio metu pirmiausia buvo ieškoma priežasčių, kodėl IT srityje yra kur kas mažiau moterų nei vyrų. Kaip vieną didžiausių kliūčių, atbaidančių moteris nuo technologijų, IT profesijų atstovės įvardino susiformavusius stereotipus ir išankstinį nusiteikimą – moterys dažnai nesiryžta siekti karjeros IT srityje, nes pesimistiškai vertina savo galimybes.

TEO LT Aplikacijų valdymo padalinio vadovė Lina Strelkauskienė renginio dalyvėms pristatė TEO LT atlikto tyrimo „Technologijos ant aukštakulnių“ rezultatus. „Bendrovės technologiniuose padaliniuose dirbančių moterų tyrimas parodė, kad karjeros IT siekiančios moterys iš tiesų susiduria su tam tikromis kliūtimis, tačiau viena didžiausių – jų pačių motyvacijos trūkumas“, – teigia L. Strelkauskienė.

Pasak L. Strelkauskienės, moterims trūksta drąsos pokyčiams – statistiškai toje pačioje vietoje jos dirba ilgiau nei vyrai. „Išanalizavę šių metų duomenis pastebėjome, kad vyrai horizontalią ar vertikalią karjerą padarė daugiau kaip keturis kartus dažniau nei moterys. Bendrovėje kol kas nėra moterų, užimančių IT architekčių, eksperčių ir didžiosios dalies vyresniųjų specialisčių pareigas“, – teigia L. Strelkauskienė.

Tyrimas taip pat atskleidė, kad nepaisant to, jog IT sektoriuje yra bene geriausios galimybės derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus (lankstus darbo grafikas, galimybė dirbti nuotoliniu būdu ir prisidėti prie pasirinktų projektų), ši kliūtis kelti kompetenciją apklaustų moterų buvo įvardinta kaip viena didžiausių.

Ieškota būdų, kaip didinti moterų įsitraukimą

Jau pirmojo moterų susitikimo metu buvo ieškoma būdų, kaip didinti moterų įsitraukimą į IT: kaip ugdyti skaitmeninius mergaičių įgūdžius dar mokykloje, padėti merginoms planuoti karjerą IT srityje dar studijuojant ir didinti skaitmeninį šalies moterų verslumą.

Renginio dalyvės sutarė, kad bene svarbiausia šio moterų tinklo užduotis – daugiau kalbėti apie sėkmingą karjerą technologijų srityje padariusias moteris, viešinti jų sėkmės istorijas, nes tokie pavyzdžiai jaunoms ir savo kelio dar tik ieškančioms merginoms – pats didžiausias įkvėpimas.

IT profesijos atstovės taip pat sutarė, kad profesinis orientavimas turi prasidėti kuo anksčiau ir vykti tiek šeimoje, tiek mokykloje ir studijų įstaigoje. Taip pat būtina keisti pasenusias mokymo programas ir informacines technologijas įtraukti ir į kitų dalykų studijų programas.

Iniciatyva subūrė daug bendraminčių

Idėja suburti IT profesijos atstovių ir verslininkių tinklą sulaukė bendraminčių palaikymo – prie iniciatyvos prisijungė bendrovė TEO LT, „Barclays“ operacijų centras Lietuvoje ir jaunimo tinklas „Global Shapers Vilnius“.

„Esame įsitikinę, kad tik didžiausią patirtį sukaupusios IT profesionalės gali padėti įkvėpti kitas moteris. Šių moterų nuomonė ir įžvalgos geriausiai atspindi dabartines rinkos tendencijas ir poreikius bei skatina jaunimą rinktis tokį kelią. Džiaugiamės, kad pavyko suburti tiek moterų, norinčių ne tik pasidalinti savo sėkmingos karjeros IT patirtimi, bet ir siekiančių prisidėti skatinant į IT įtraukti ir kitas moteris, o dar smagiau tai, kad prie diskusijos apie lyčių lygiateisiškumą ir moterų įtraukimą į IT pamažu jungiasi ir vyriškosios lyties atstovai“, – teigia Žydrūnė Vitaitė, telekomunikacijų įmonės MAINSEC vadovė ir jaunimo tinklo „Global Shapers Vilnius“ narė.

Didinti moterų susidomėjimą IT specialybėmis taip pat panoro daugiau kaip 30 sėkmingų moterų, tarp kurių – „Vinted“ bendraįkūrėja Milda Mitkutė, pasidalinusi savo patirtimi kuriant skaitmeninį verslą ir „Barclays“ operacijų centro Lietuvoje Didžiųjų duomenų skyriaus vadovė Olga Lagun, papasakojusi savo sėkmės istoriją siekiant IT karjeros korporacijoje.

Organizatorių teigimu, renginys „Moterys@IT“ – puikus startas 2016 metais planuojamoms veikloms, kuriomis bus siekiama, kad moterų skaičius IT industrijoje pradėtų nuosekliai augti.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-02-19 15:25:21

Lietuvių įmonė – tarp geidžiamiausių JAV darbdavių

Lietuvių įkurta logistikos kompanija „GP Transco“ pripažinta viena geidžiamiausių darbdavių Jungtinėse Amerikos Valstijose. Taip mano Kanados ir JAV vežėjus vertinantys „Smart-Trucking“ ekspertai.
       2020-02-19 15:18:42

Mitybos patarimai senjorams: į ką atkreipti dėmesį?

Rūpintis sveikata ir mityba reikia visiems, tačiau rekomenduojama atsižvelgti ir į savo amžių. Nors atrodo, kad esant vyresnio amžiaus mitybos principai neturėtų skirtis nuo anksčiau galiojusių, tačiau yra dalykų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį.
       2020-02-19 15:12:12

Kaip tvarka šaldytuve susijusi su maisto švaistymu?

Preliminariais Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) skaičiavimais, kiekvienas Europos Sąjungos gyventojas kasmet išmeta apie 173kg, o kiekvienas lietuvis – apie 60 kg maisto. Kodėl jo išmetama tiek daug?
       2020-02-18 18:07:22

Rekordiškai šilta žiema ir kenkėjai: ko tikėtis pavasarį?

Socialiniuose tinkluose gyventojai dalijasi pirmųjų žibučių, snieguolių bei pumpurus kraunančių medžių fotografijomis. Meteorologai taip pat patvirtino: ši žiema pati šilčiausia per daugiau nei 200 metų, kai Lietuvoje atliekami meteorologiniai stebėjimai.
       2020-02-18 17:59:18

Antžeminės televizijos DVB-T eteryje - nauja programa Delfi.tv

Pasikeitimai DVB-T eteryje į TV programų skaičiaus didėjimo pusę. Iš vienos pusės - gerai, kad TV programų daugėja, o iš kitos pusės - liūdina, nes tai pasikeitimai ne į aukštesnės kokybės pusę.
       2020-02-18 06:42:43

Lietuviško medaus galia: gydo gerklės skausmą, gaivina odą ir stiprina organizmą

Senovės lietuviai sakydavo, kad medus – ne tik maistas, bet ir vaistas. Šiandien jo naudą sveikatai patvirtina ir mokslas. Visgi medus naudingas ne tik malšinant gerklės skausmą ar kovojant su peršalimo simptomais.
       2020-02-18 06:40:37

Vilkas ėriuko kailyje: kaip apsisaugoti nuo apgaulingų programėlių

Kompanija „Google“ šį mėnesį iš savo programėlių parduotuvės „Google Play“ ištrynė 382 milijonus parsisiuntimų turėjusias 24 programėles, kurios pripažintos apgaulingomis. Vartotojams nieko neįtariant jų duomenys galėjo būti naudojami be jų žinios.
       2020-02-15 06:37:41

„Microsoft“ tyrimas: 70 proc. interneto vartotojų patiria internetines grėsmes

Viso pasaulio interneto vartotojų elgesys šiandien vertinamas prasčiausiai per pastaruosius ketverius metus, rodo kompanijos „Microsoft“ kasmet sudaromas Skaitmeninio mandagumo indeksas (angl. Digital Civility Index, DCI).
       2020-02-14 11:15:01

Marius Liatukas: Ar koronavirusas gali pavirsti nenugalima jėga?

Pasaulio fabriku vadinama Kinija pastarosiomis savaitėmis sukaustyta koronaviruso baimės. Tą netruko pajusti ir verslas: nukeliamos kelionės pas šioje Azijos valstybėje veikiančius partnerius, atšaukiami skrydžiai, pristabdytas siuntų ir krovinių gabenimas iš kai kurių Kinijos regionų, neveikia dalis tenykščių fabrikų.
       2020-02-13 21:30:54

Vienas dūris išgelbės gyvybę

„Džiaugiuosi, kad mano vaikas nevakcinuotas. Pasiskaitykite apie skiepus, ten vieni nuodai. Autizmas garantuotas“, - savo įžvalgomis dalijasi vaikų neskiepijantys tėvai. Kai vaikas atsiduria intensyviosios terapijos skyriuje, nuomonę gimdytojai pakeičia. Tik kad nebūtų vėlu.
       2020-02-13 21:27:38

Ką pasirinkti: skalbyklę su džiovinimo funkcija ar atskirą džiovyklę?

Šiais laikais skalbyklių ir džiovyklių pasiūla tokia didelė, kad kartais sunku apsispręsti, kuris variantas būtų tinkamesnis. Kiekvienas prietaisas turi savo pliusų ir minusų, kuriuos pirkėjui verta apsvarstyti prieš įsigyjant naują prietaisą.
       2020-02-12 18:10:10

Dirbtinis intelektas atskleidė aiškiausiai kalbančius TV žinių vedėjus

Šneką paverčiantis tekstu dirbtinis intelektas nustatė, kurie šalies TV žinių vedėjai kalba aiškiausiai. Tyrimą antrąsyk inicijavusi bendrovė „Kantar“ išanalizavo robotų šifruotą žinių medžiagą ir sudarė aiškiausiai kalbančių TV vedėjų dešimtuką.
       2020-02-12 16:14:27

9 iš 10 lietuvių baiminasi dėl robotų keliamų grėsmių darbo rinkai

Daugelį rutininių darbų už mus jau daro robotai, tačiau jie vis labiau kėsinasi ir į profesijas, kurios tradiciškai priskiriamos žmogaus rankų darbui. Kaip parodė naujausias tyrimas*, ši robotizacija sėja nerimą: 88 proc. lietuvių mano, kad robotai kelia grėsmę darbo vietoms.
       2020-02-12 16:11:18

Robotizacija neišvengiama, tačiau bijoti jos nereikia

Gamyba ir sandėliavimas, kaip ir dauguma kitų pramonės šakų, nestovi vietoje. Kuriamos naujos, žmonių darbą palengvinančios technologijos. Diegiami nauji, turimus resursus optimaliau išnaudoti leidžiantys sprendimai. Kaip neatsilikti nuo permainų?
       2020-02-12 15:19:21

Sekstingo ribos: nuo žaidimo iki psichologinių traumų

Sekstingą (angl. sexting – dviejų žodžių „sex“ ir „texting“ kombinacija) Oksfordo žodynas oficialiai įtraukė prieš penkmetį. Tai atviro seksualaus turinio žinučių, apnuoginto ar nuogo kūno nuotraukų, filmukų siuntimas ar gavimas, naudojantis bet kokia skaitmenine priemone.
       2020-02-11 14:08:00

Ką darote ne taip, kad vaikas domisi tik kompiuteriniais žaidimais?

Kompiuteriniai žaidimai ir buvimas virtualioje erdvėje šiandien ne tik užima didelę dalį žmonių laisvalaikio, bet ir kursto karštas diskusijas. Ypač tarp tėvų, kurių vaikai, pasak suaugusiųjų, per daug laiko praleidžia prie kompiuterio ar telefono.
       2020-02-11 14:01:06

Apie propagandos technikas ir kaip jas atpažinti

Parodoje „Studijos 2020“ būsimus studentus Vilniaus universiteto (VU) bendruomenė ne tik kvietė sužinoti aktualią informaciją apie stojimą ir gyvenimą VU, bet ir siūlė įdomių paskaitų ciklą įvairiomis aktualiomis temomis.
       2020-02-07 17:33:10

Įsigijote brangų pirkinį? Patarimai, kaip pasirūpinti, kad jis tarnautų ilgai

Prekybininkams skelbiant finalinius žiemos išpardavimus, gyventojai skuba pasinaudoti nuolaidomis ir įsigyti brangesnių pirkinių: buitinės technikos, elektronikos prietaisų ar išmaniųjų įrenginių. Išsvajotus pirkinius įsigiję gyventojai vis atidžiau jais rūpinasi, ir vis dažniau siekia užsitikrinti papildomą apsaugą nuo rizikų.
       2020-02-07 17:27:53

Pavilnionių gatvė sujungs trūkinėjantį gatvių tinklą

Vilnius vienu etapu priartėjo prie itin reikšmingos miesto susisiekimo sistemai magistralinės gatvės statybos – vyriausiasis miesto architektas Mindaugas Pakalnis pritarė Pavilnionių gatvės nuo Vakarinio aplinkkelio iki Ukmergės gatvės ir Ukmergės – L. Zamenhofo gatvių sankryžos rekonstravimo projektiniams pasiūlymams.
       2020-02-07 08:31:39

Koronavirusas kėsinasi užkrėsti pasaulio ekonomiką: galimi du scenarijai

Kinijoje sparčiai plintantis koronavirusas verčia susirūpinti ir ekonomistus, ir atskirų sektorių atstovus: jei infekcijos plitimas artimiausiomis savaitėmis nebus pažabotas, liūdnus padarinius pajaus žmonės visame pasaulyje.
       2020-02-07 08:27:44

Išmaniosios kartos mokinys: kas jis ir kokie jo iššūkiai?

Pasaulinė statistika rodo, kad iš beveik 5 mlrd. internetu besinaudojančių žmonių net 3,7 mlrd. aktyviai naudoja socialinius tinklus, įsijungdami į juos nuo ankstyvos paauglystės.
       2020-02-07 08:24:07

„Blackberry“ eros pabaiga: kodėl išnyko šis telefonas?

Pirmosiomis vasario dienomis elektronikos prekių gamintojas „TCL“ paskelbė nuo šiol nebeišleisiantis naujų „Blackberry“ telefonų modelių, o nuo rugpjūčio 31 d. sustabdantis prekybą esamais.
       2020-02-06 09:34:40

Su skrydžiais susiję mitai: tinginiaujantys pilotai ir turbulencija

Su komerciniais skrydžiais susiję ne tik gausybe įvairiausių taisyklių, bet ir klaidingų keleivių įsitikinimų, kurie kai kuriuos žmones atgraso lipti į lėktuvą. Tačiau aviakompanijos „GetJet Airlines“ pilotas Irmantas Lasys skuba juos raminti ir paneigia populiariausius mitus.
       2020-02-06 08:59:20

Smulkinta mėsa ar faršas: kaip pasirinkti ir ką pagaminti?

Šiandien parduotuvėse esantis šviežios mėsos pasirinkimas gali atitikti kiekvieno, net ir reikliausio, pirkėjo poreikius – siūloma nuo įvairiausių išpjovų iki smulkintos šviežios mėsos ar faršo. Tiesa, dažnam vis dar gali kilti klausimas, kuo skiriasi faršas ir smulkinta mėsa?
       2020-02-06 08:52:18

Sveikas maistas – kaip vaistas. Subalansuota mityba – ligų profilaktikai

Gydytoja dietologė Rūta Petereit pataria, kaip nesunkiai pereiti prie subalansuotos mitybos, užtikrina, kad pradėti gyventi sveikai niekada nevėlu. Aktorė Kristina Savickytė-Damanskienė dalijasi mažomis gudrybėmis, kaip prie sveikos mitybos pratina septynmetį sūnų.
       2020-02-06 08:47:55

Seksologas – apie erekcijos sutrikimų priežastis ir būdus, kaip jų išvengti

Pasak Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Urologijos centro seksualinės medicinos gydytojo, urologo dr. Roberto Adomaičio, seksualinė sveikata vis dar nėra prioritetinė sritis, nors lytinės funkcijos sutrikimai gali pranašauti apie kur kas rimtesnes ligas.
       2020-02-06 08:07:55

Po 10-ies metų emigracijoje: darbdavio požiūris skyrėsi kaip diena ir naktis

Jei jautiesi laukiamas, priimti sprendimą grįžti į Lietuvą nėra sunku net po svetur praleisto dešimtmečio, sako gyvenimą gimtinėje vėl pradėję kurti buvę emigrantai. Jų teigimu, norėdami susigrąžinti išvykusiuosius turėtume sudaryti patrauklias darbo sąlygas ir suteikti galimybę jiems pritaikyti jau įgytas žinias.
       2020-02-06 07:57:13

Vaistininkas atsako, kaip saugotis įvairių virusų

Koronaviruso žaibiškas plitimas paskui save sėja nerimą ir nežinomybę, kaip apsisaugoti nuo šio viruso. Kol gyventojai ginkluojasi medicininėmis kaukėmis, sveikatos specialistai primena ir kitus būdus saugotis virusų – dažnu atveju net efektyvesnius.
       2020-02-06 07:52:19

Ko šiandien ieško ir ko neranda Lietuvos darbdaviai?

Ketvirtoji pramonės revoliucija keičia darbo specifiką, procesą bei žmogaus vietą ir savijautą darbo rinkoje. Robotai jau perėmė 29 proc. žmogaus atliekamų užduočių, o kelerių metų bėgyje šis skaičius turėtų pasiekti 42 proc., rodo Pasaulio ekonomikos forumo atliktas tyrimas „The Future of Jobs Report 2018“.
       2020-02-05 18:10:24

Uhano virusas 2019-nCoV: kaip išlikti saugiam?

Kinijos epidemijai plintant, viskas gali atrodyti baisu. Čia rasite 10 paprastų atsargumo priemonių, galinčių apsaugoti jus nuo užsikrėtimo koronavirusu. Kadangi naujasis Uhano koronavirusas išplito ne tik visoje žemyninėje Kinijoje, bet ir visame pasaulyje, kyla panika.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama