Naujienos

„Moterys@IT“ – įkvepiančios sėkmės istorijos skatinant moteris rinktis IT

2016-01-18 16:21:49

Šiandien vieningai sutariama, kad viena didžiausių IT sektoriaus problemų Lietuvoje – kompetentingų šios srities specialistų trūkumas. Ieškant būdų, kaip verslui patenkinti nuolat augantį IT darbuotojų poreikį, Lietuvoje siekiama IT specialybėmis sudominti daugiau moterų.

foto

Visame pasaulyje minint kompiuterių mokslo pradininkės Ados Lovelace gimimo dieną, asociacija INFOBALT kartu su partneriais subūrė IT sektoriaus profesionales kartu ieškoti idėjų, kaip paskatinti daugiau moterų rinktis IT kaip studijų ir karjeros kelią.

IT rinkoje – mažiau nei trečdalis moterų

„2018 m. šalies IT rinkai reikės jau penkiaženklio žmonių skaičiaus, todėl IT srityje yra didžiulis neišnaudotas potencialas. Dėl to atsirado poreikis suburti didžiausią patirtį IT industrijoje sukaupusių moterų tinklą, kurio atstovės turi daug vertingos patirties ir gali ne tik įkvėpti daugiau moterų rinktis IT karjerą, bet ir kokybiškai įvardinti esamas problemas bei galimus jų sprendimo būdus“, – teigia asociacijos INFOBALT vykdomasis direktorius Paulius Vertelka.

Prie moterų tinklo sukūrimo prisijungė ir nacionalinė iniciatyva „Moterys ir technologijos“. Pasak iniciatyvos vadovės Vilmos Misiukonienės, tyrimai atskleidžia, kad Europoje iš 1000 bakalauro studijas baigiančių merginų tik 29 iš jų įgyja informacinių ir komunikacinių technologijų išsilavinimą ir tik 4 iš jų ilgainiui pradeda dirbti IT sektoriuje.

„Tyrimai atskleidžia, kad IT kompanijose dirba tik apie 30 proc. moterų, o jeigu kalbame apie technines pozicijas, šis skaičius sumažėja iki 16 proc. Nors savaime tai nėra problema, mūsų IT pramonėje trūksta įvairovės, kūrybiškumo bei skirtingų požiūrių, todėl moterys turi daugybę galimybių siekti karjeros šioje srityje“, – teigia V. Misiukonienė.

Trūksta motyvacijos ir drąsos

Pirmojo iniciatyvos renginio metu pirmiausia buvo ieškoma priežasčių, kodėl IT srityje yra kur kas mažiau moterų nei vyrų. Kaip vieną didžiausių kliūčių, atbaidančių moteris nuo technologijų, IT profesijų atstovės įvardino susiformavusius stereotipus ir išankstinį nusiteikimą – moterys dažnai nesiryžta siekti karjeros IT srityje, nes pesimistiškai vertina savo galimybes.

TEO LT Aplikacijų valdymo padalinio vadovė Lina Strelkauskienė renginio dalyvėms pristatė TEO LT atlikto tyrimo „Technologijos ant aukštakulnių“ rezultatus. „Bendrovės technologiniuose padaliniuose dirbančių moterų tyrimas parodė, kad karjeros IT siekiančios moterys iš tiesų susiduria su tam tikromis kliūtimis, tačiau viena didžiausių – jų pačių motyvacijos trūkumas“, – teigia L. Strelkauskienė.

Pasak L. Strelkauskienės, moterims trūksta drąsos pokyčiams – statistiškai toje pačioje vietoje jos dirba ilgiau nei vyrai. „Išanalizavę šių metų duomenis pastebėjome, kad vyrai horizontalią ar vertikalią karjerą padarė daugiau kaip keturis kartus dažniau nei moterys. Bendrovėje kol kas nėra moterų, užimančių IT architekčių, eksperčių ir didžiosios dalies vyresniųjų specialisčių pareigas“, – teigia L. Strelkauskienė.

Tyrimas taip pat atskleidė, kad nepaisant to, jog IT sektoriuje yra bene geriausios galimybės derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus (lankstus darbo grafikas, galimybė dirbti nuotoliniu būdu ir prisidėti prie pasirinktų projektų), ši kliūtis kelti kompetenciją apklaustų moterų buvo įvardinta kaip viena didžiausių.

Ieškota būdų, kaip didinti moterų įsitraukimą

Jau pirmojo moterų susitikimo metu buvo ieškoma būdų, kaip didinti moterų įsitraukimą į IT: kaip ugdyti skaitmeninius mergaičių įgūdžius dar mokykloje, padėti merginoms planuoti karjerą IT srityje dar studijuojant ir didinti skaitmeninį šalies moterų verslumą.

Renginio dalyvės sutarė, kad bene svarbiausia šio moterų tinklo užduotis – daugiau kalbėti apie sėkmingą karjerą technologijų srityje padariusias moteris, viešinti jų sėkmės istorijas, nes tokie pavyzdžiai jaunoms ir savo kelio dar tik ieškančioms merginoms – pats didžiausias įkvėpimas.

IT profesijos atstovės taip pat sutarė, kad profesinis orientavimas turi prasidėti kuo anksčiau ir vykti tiek šeimoje, tiek mokykloje ir studijų įstaigoje. Taip pat būtina keisti pasenusias mokymo programas ir informacines technologijas įtraukti ir į kitų dalykų studijų programas.

Iniciatyva subūrė daug bendraminčių

Idėja suburti IT profesijos atstovių ir verslininkių tinklą sulaukė bendraminčių palaikymo – prie iniciatyvos prisijungė bendrovė TEO LT, „Barclays“ operacijų centras Lietuvoje ir jaunimo tinklas „Global Shapers Vilnius“.

„Esame įsitikinę, kad tik didžiausią patirtį sukaupusios IT profesionalės gali padėti įkvėpti kitas moteris. Šių moterų nuomonė ir įžvalgos geriausiai atspindi dabartines rinkos tendencijas ir poreikius bei skatina jaunimą rinktis tokį kelią. Džiaugiamės, kad pavyko suburti tiek moterų, norinčių ne tik pasidalinti savo sėkmingos karjeros IT patirtimi, bet ir siekiančių prisidėti skatinant į IT įtraukti ir kitas moteris, o dar smagiau tai, kad prie diskusijos apie lyčių lygiateisiškumą ir moterų įtraukimą į IT pamažu jungiasi ir vyriškosios lyties atstovai“, – teigia Žydrūnė Vitaitė, telekomunikacijų įmonės MAINSEC vadovė ir jaunimo tinklo „Global Shapers Vilnius“ narė.

Didinti moterų susidomėjimą IT specialybėmis taip pat panoro daugiau kaip 30 sėkmingų moterų, tarp kurių – „Vinted“ bendraįkūrėja Milda Mitkutė, pasidalinusi savo patirtimi kuriant skaitmeninį verslą ir „Barclays“ operacijų centro Lietuvoje Didžiųjų duomenų skyriaus vadovė Olga Lagun, papasakojusi savo sėkmės istoriją siekiant IT karjeros korporacijoje.

Organizatorių teigimu, renginys „Moterys@IT“ – puikus startas 2016 metais planuojamoms veikloms, kuriomis bus siekiama, kad moterų skaičius IT industrijoje pradėtų nuosekliai augti.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-09-20 11:39:52

Lietuvoje – 80 naujų koronaviruso atvejų

NVSC informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 80 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 31 iš jų registruotas Šiaulių, 15 Vilniaus, 14 Kauno, 7 Panevėžio apskrityse. Tuo metu, Klaipėdos apskrityje registruoti 6 COVID-19 atvejai, Telšių – 4, dar po 1 – Tauragės, Alytaus ir Marijampolės apskrityse.
       2020-09-19 15:15:13

Kasiulevičius apie COVID-19: vienintelis būdas – mažinti socialinį aktyvumą

Lietuvoje nustačius kol kas didžiausią naujų per dieną nustatytų koronaviruso atvejų skaičių, Vilniaus universiteto profesorius sako, kad viruso plitimą sumažintų tik mažesnis žmonių socialinis aktyvumas.
       2020-09-19 11:18:26

REKORDAS! Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 99 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 99 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 49 iš jų registruoti Šiaulių, 31 Vilniaus, 12 Kauno, 5 Panevėžio ir po 1 – Klaipėdos bei Marijampolės apskrityse.
       2020-09-18 16:05:55

Mažai judantiems biurų darbuotojams trumpėja raumenys ir formuojasi kupra

Sporto treneriai pastebi, kad vis daugiau žmonių skundžiasi nugaros skausmais, kurių priežastis dažnu atveju yra paprasčiausias judėjimo trūkumas. Biurų darbuotojų, kurie turi galimybę sportuoti darbe, ne tik fizinė sveikata, bet ir efektyvumas ir produktyvumas yra didesnis.
       2020-09-18 16:03:18

Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui vadovaus Martynas Budraitis

Konkursą eiti Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinio direktoriaus pareigas laimėjo Martynas Budraitis, dabartinis šio teatro vadovas.
       2020-09-18 09:53:26

Praėjusią parą – 61 koronaviruso atvejis

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 61 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 13 Kauno, 11 Šiaulių, 8 Telšių, 4 Panevėžio, 2 Klaipėdos bei 1 Marijampolės apskrityse.
       2020-09-18 09:25:54

Dar nebuvote grybauti? Spėsite: štai kokie grybai augs iki pat šalnų

Pirmosios rudens savaitės grybautojams buvo išties dosnios, bet jei dar nespėjote prisirinkti miško gėrybių, laiko tikrai yra – anot profesionalaus grybautojo Vytenio Daugudžio, grybų sezonas tęsiasi iki pat sniego.
       2020-09-18 09:23:41

Ar išmaniems sprendimams atkeliaujant į automobilius vairuosime saugiau?

Šią savaitę vykstanti Europos judumo savaitė ir rugsėjį į miestus sugrįžtančios spūstys, kviečia atkreipti dėmesį į transporto iššūkius. Šiemet, nepaisant pandemijos, jau pirmosiomis rudens savaitėmis vien Vilniuje automobilių srautai lyginant su rugpjūčio rodikliais išaugo beveik dešimtadaliu, viešojo transporto – apie 20 proc.
       2020-09-17 10:12:20

Siūloma įtvirtinti asmeninio asistento paslaugą neįgaliesiems

Seimas pradėjo svarstyti socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio pristatytas Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-5015), kuriomis siūloma įtvirtinti asmeninės pagalbos poreikį kaip vieną iš specialiųjų poreikių rūšių ir plėsti asmeninio asistento paslaugą.
       2020-09-17 10:07:47

Universitetas, kolegija ar programavimo akademija: kur mokytis programavimo?

Nutarus žengti į programavimo pasaulį, teks priimti ne vieną reikšmingą sprendimą. Ko gero, vienas svarbiausių – kokiu būdu ir pro kurias duris į šį šiandien daugelį viliojantį pasaulį geriausia ir efektyviausia įžengti. Arba, kitaip tariant, kur ir kaip mokytis programavimo.
       2020-09-17 09:13:08

Kaip išmaniosios technologijos gali padėti maitintis sveikiau?

Vėstantys orai ir artėjantis ligų sezonas priverčia dažniau susimąstyti apie savo sveikatą, o norint būti žvaliems ir energingiems, itin svarbu pilnavertė, subalansuota mityba. Įvairūs išmanūs įrenginiai suteikia vis daugiau galimybių patogiau, lengviau formuoti sveikos gyvensenos įpročius.
       2020-09-17 09:03:03

Lietuva ir informacinių ryšių technologijų reguliavimo sritis pasaulyje

Lietuva ir vėl pasaulyje įvertinta kaip viena iš geriausiai atitinkančių reguliavimo kriterijus informacinių ryšių technologijų (IRT) srityje. Tarptautinės Telekomunikacijų Sąjungos (ITU) paskelbtoje „ICT Regulatory Tracker 2019” ataskaitoje Lietuva už 2019 metus surinko 96,5 balus iš 100 galimų ir užėmė trečiąją vietą.
       2020-09-17 08:58:22

Rekordinis COVID-19 atvejų skaičius: per parą Lietuvoje – net 62

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 62 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 17 Kauno, 15 Šiaulių, po 3 – Panevėžio ir Klaipėdos apskrityse. Tuo metu, po 1 atvejį vakarykštę parą registruota Marijampolės bei Alytaus apskrityse.
       2020-09-16 09:41:50

Muilo nuperkame daugiau, tačiau ar rankas plauname taisyklingai?

Per pirmąjį šių metų pusmetį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, rankų muilo pardavimai pagal apyvartą Lietuvoje išaugo 21 proc., o odos dezinfekavimo priemonių – 132 proc., rodo tarptautinės rinkos tyrimų bendrovės „Nielsen Baltics“ duomenys.
       2020-09-16 09:39:46

Lietuviškos bulvės: ar išties jau visi patiekalai išragauti?

Dažnam mūsų Italija yra skaniausių makaronų ir picų šalis, o į Prancūziją vyksta ištikimi jūros gėrybių gerbėjai, žinantys, kad būtent šioje šalyje ras aukščiausią kokybę. Tuo metu Lietuvos nacionalinė virtuvė neatskiriama nuo patiekalų su bulvėmis.
       2020-09-16 09:15:29

IT specialistų aukso amžius: kaip pritraukti geriausius darbuotojus?

Iki 2030 m. IT specialistų trūkumas pasaulyje pasieks 4,3 mln. darbuotojų. Jų kritiškai trūksta ir Lietuvoje. Pastaruosius dvejus metus šis skaičius siekė 3–4 tūkst. specialistų.
       2020-09-16 09:07:51

Praėjusią parą koronavirusas patvirtintas 45-iems žmonėms

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 45 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 21 iš jų registruotas Vilniaus, 7 Šiaulių, 5 Kauno, 4 Panevėžio apskrityse. Dar po 3 atvejus patvirtinta Tauragės ir Klaipėdos bei 2 Telšių apskričių gyventojams.
       2020-09-16 06:29:15

Kaip išsirinkti žuvų taukus ir ką būtina žinoti prieš juos vartojant?

Visi nuo seno žino žuvų taukų naudą kiekvieno sveikatai. Šis maisto papildas ypač aktualus šiuolaikiniam žmogui, kuriam ne visuomet pavyksta pasirūpinti visaverte mityba.
       2020-09-15 10:15:21

Lietuvoje registruota 11 naujų koronaviruso atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 11 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 6 iš jų registruoti Kauno, 3 Vilniaus ir po 1 – Klaipėdos bei Telšių apskrityse.
       2020-09-15 06:59:56

Tyrimas: 1 iš 8 merginų Lietuvoje patiria moteriškos higienos priemonių stygių

Net labiausiai išsivysčiusiose valstybėse ir didžiuosiuose pasaulio miestuose menstruacijų tema vis dar išlieka tabu. Jaunos merginos ne tik nedrįsta šia tema kalbėti, bet ir neturi mensturacijų metu naudojamų higienos priemonių.
       2020-09-15 06:48:40

SM: atvykstantiems į Lietuvą privaloma elektroninė registracija

Susisiekimo ministerija informuoja, kad nuo šio antradienio, rugsėjo 15 d., visi keleiviai, atvykstantys į Lietuvą reguliariais, specialiais ar užsakomaisiais reisais oro, jūrų ar sausumos transportu, turi elektroniniu būdu pateikti savo asmens duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC).
       2020-09-15 06:40:00

Sveika ir gardu: kaip vaikų lėkštes papildyti daržovėmis?

„Ką pasiūlyti vaikui, kad daržoves jis valgytų noriai?“ – galvos skausmą tėvams keliantis klausimas. Rudenį savo lėkštes noriai pildome sezoninėmis daržovėmis, tuo tarpu tėveliams jomis sudominti mažuosius – nemenkas iššūkis.
       2020-09-15 06:36:05

Įsigijęs naują būstą, savininkas privalo atsiskaityti už suvartotą elektrą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir UAB „Ignitis“ dėl atsiskaitymo už elektros energiją, pripažino, kad šiuo atveju UAB „Ignitis“ pagrįstai reikalauja apmokėti už suvartotą elektros energijos kiekį.
       2020-09-15 06:30:55

Baltijos šalys ir Lenkija bendradarbius diegiant 5G ryšio tinklus

Pirmadienį Lietuvos susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič, Latvijos susisiekimo ministras Talis Linkaitis, Estijos Ekonomikos ir susisiekimo ministras Taavi Aas ir Lenkijos skaitmeninių reikalų ministras Marek Zagorski elektroniniu būdu pasirašė ketinimų memorandumą.
       2020-09-14 10:31:20

Šalyje užfiksuotas 51 koronavirusinės infekcijos atvejis

Per vakar parą patvirtintas 51 naujas koronavirusinės infekcijos atvejis. Beveik pusė jų užfiksuoti Vilniaus apskrityje – 24. Kauno apskrityje patvirtinti 9, 7 Šiaulių, 5 Panevėžio, 3 Telšių, 2 Klaipėdos, 1 Tauragės, 1 Alytaus apskrityse.
       2020-09-13 11:26:39

Lietuvoje patvirtinti 39 koronavirusinės infekcijos atvejai

Per vakar parą patvirtinti 39 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Daugiausiai – 11 – Vilniaus, 7 Klaipėdos, 6 Tauragės, po 5 Šiaulių ir Telšių, po 2 Kauno ir Panevėžio bei 1 Alytaus apskrityse.
       2020-09-12 09:09:03

Lietuvoje patvirtinti 53 koronavirusinės infekcijos atvejai

Per vakar parą šalyje buvo nustatyti 53 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Iš jų 13 Kauno, 12 Šiaulių, po 9 Vilniaus ir Panevėžio, 6 Klaipėdos, 2 Tauragės, po 1 Marijampolės ir Alytaus apskrityse.
       2020-09-12 08:55:40

Kojų tinimas gali perspėti apie rimtas ligas

Dažniausiai kojos ir pėdos tinsta karštomis dienomis, dėl ilgo sėdėjimo, judėjimo trūkumo ar nepatogios avalynės. „Jei kojos ištino dėl to, kad vartojote daugiau skysčių, daug laiko praleidote automobilyje ar lėktuve nuleistomis kojomis, jeigu tinimas yra laikinas ir pasitaiko retai, dėl to nereikėtų nerimauti.
       2020-09-12 08:49:34

Darbuotojai į biurus negrįš, jei šie neprisitaikys prie naujos realybės

Verslams bandant susiplanuoti galimus tolesnio veikimo scenarijus ir išvengti antro masinio kraustymosi iš biurų į namus, pats laikas atsigręžti į tą, nuo kurio labiausiai priklausys verslo ateitis: žmogų, darbuotoją, komandos narį.
       2020-09-12 08:44:43

Pesticidai maiste: ar pirktas obuolys visuomet blogiau už sode užaugintą?

Neretai tenka išgirsti samprotavimų, kad sveikos daržovės ir vaisiai gali būti tik tie, kuriuos užauginame savo darže ar sode, o rinkdamiesi juos parduotuvėje turėtume būti atidesni, nes šiuose vaisiuose ir daržovėse gali būti daugiau pesticidų likučių.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.