Naujienos

Kriptovaliutos - ateities valiutos ar grėsmė ekonomikai ir vartotojams?

2018-11-03 14:51:28

Pavojingos, nestabilios, naudojamos nusikaltėlių ir netgi... nelegalios - tokie priekaištai dažniausiai taikomi kriptovaliutoms. Vis dėlto susidomėjimas jomis vis didėja. Sandoriai tampa vis skaidresni, o pasaulinės korporacijos planuoja įvesti savo skaitmenines valiutas ir atpažinimo raktus.

Mes patikrinome, kokius technologinius ir saugumo sprendimus, norėdami pagerinti kriptovaliutų reputaciją, taiko šių valiutų biržos ir portfeliai.

Priekaištas #1 - Kriptovaliutos yra nesaugios

Vienas iš pagrindinių skaitmeninėms valiutoms ir jas platinančioms biržoms taikomų priekaištų - programišių atakų ir investuotų lėšų praradimo rizika. „Luno“ užsakymu „SW Research“ 2018 m. birželio mėn. atlikti tyrimai rodo, kad 45% skaitmeninių valiutų neturinčių Lenkijos interneto vartotojų norėtų jas pirkti, jei būtų užtikrinti, jog jų lėšos bus tinkamai apsaugotos nuo kibernetinių atakų.

Kaip yra saugomos kriptovaliutos? Pagrindas yra blokų grandinės technologija. Supaprastinant, tai yra skaitmeninis operacijų įrašas duomenų blokų grandinės sistemoje. Kiekvienas kitas sandoris yra „prirašomas“ prie šios grandinės. Šios kriptovaliutos šaltinio kodas turi būti viešas – taip vartotojai gali sekti duomenų įrašus ir užfiksuoti piktnaudžiavimą.

Skaitmeninių valiutų biržos ir portfeliai taip pat taiko eilę apsaugos priemonių. Kriptovaliutų portfeliai naudoja taip vadinamus privačius ir viešus raktus. Kuo jie skiriasi? Privatus raktas naudojamas šifravimui, o viešas raktas - įrašo nuskaitymui. Turėdami tik viešą raktą, negalime atkurti privataus rakto. Vartotojai turi rūpintis savo skaitmeninių privačių raktų saugumu - prarastas raktas negali būti atkurtas, tokiu atveju nepadės net susisiekimas su valiutos portfelio savininku.

„Jei norime būti tikri, kad mūsų privatus raktas yra gerai apsaugotas, verta atkreipti dėmesį į taip vadinamus neizoliuotus portfelius (ang. non-custodial wallets). Tokių portfelių operatoriai privačius vartotojų raktus laiko tradicinėse saugyklose, kurios saugomos biometrijos principu - patvirtinant pirštų atspaudais arba skenuojant akies tinklainę. Vieno vartotojo privatus raktas yra skirstomas į keletą dalių ir kiekviena iš šių dalių yra saugoma kitoje vietoje, dažnai kitoje šalyje. Kaip sujungti privataus rakto fragmentus žino tik portfelio operatorius. Kai programišius gauna tik rakto fragmentą, jis iš jo negauna jokios naudos. Kaip bebūtų keista, skaitmeninis bitkoinas yra saugiausias, kai jį saugome tradiciniais metodais“, - aiškina Magdalena Golebievska, „Luno“ Rytų Europos regiono globalaus vadovė.

Kitas pažymėtinas variantas yra „lightning network“ technologija, taip pat žinoma kaip bitkoino „antrasis sluoksnis“ arba jo „perdanga“. Ji pasižymi nepriklausomumu nuo trečiųjų šalių ir griežtomis apsaugos priemonėmis, kurios daro įspūdį net patyrusiems programuotojams. „Lightning network“ technologija, kitaip nei bankų atveju, nesuteikia galimybės kištis į mūsų sąskaitas ir niekam nesuteikia įgaliojimų atlikti operacijas be mūsų sutikimo. Bankai gali visa tai daryti, nes mes, kaip klientai, nesame duomenų bazių - netgi su mumis susijusių - savininkai. Operacijos primena bendros banko sąskaitos atidarymą su apibrėžtu skaičiumi įgaliotų asmenų - kas tai bus, sprendžiame mes. Dėl to lėšų blokavimas ar klaidos sukėlimas tampa neįmanomas.

Verta prisiminti, kad šios apsaugos priemonės neatleidžia mūsų nuo atsakomybės, ir, nors technologijos mums padeda, turime rūpintis savo duomenimis ir slaptažodžiais. Naudojamės tik gerą vardą turinčių įmonių, biržų ir portfelių paslaugomis. Verta apsaugoti savo elektroninio pašto paskyrą ir socialinių tinklų paskyras, naudoti stiprius slaptažodžius ir įgalinti dviejų veiksnių autentifikavimą. Dar vienas įdomus sprendimas - fiziniai apsaugos prietaisai. Kuriant kriptovaliutų savininkams skirtus išmaniuosius telefonus, be kita ko, dirba „HTC“ ir „Sikur“.

Priekaištas #2 - Kriptovaliutos - tai nusikaltėlių rojus

Ten, kur yra pinigai ir galimybė greitai užsidirbti, atsiras ir apgaulių. Teisėsaugos institucijos visame pasaulyje skelbia finansinių piramidžių atvejus prisidengiant kriptovaliutomis, ICO arba į blokų grandines investuojančiais startuoliais. Kibernetiniai nusikaltėliai savo pasiūlymus skiria tiek nieko neįtariantiems vartotojams, kurie dažnai neturi jokių žinių apie skaitmenines valiutas, tiek ir profesionaliems investuotojams. Pažvelkime į kai kuriuos įsimintiniausius atvejus.

„Transform“ įmonės įkūrėjas Michael'is Terpin'as per pastaruosius mėnesius nukentėjo nuo dviejų programišių atakų. Neseniai Terpin'as padavė ieškinį JAV mobiliojo ryšio operatoriui
„AT&T“ už pavogus 24 milijonus dolerių kriptovaliutomis.
„AT&T“ tinklas buvo pagrindinis nukentėjusiojo telekomunikacinių paslaugų teikėjas. Terpin'as teigia, kad bendrovė programišių pagalba jį apiplėšė ir pareikalavo 224 mln. EUR žalos atlyginimo.

Nepaisant vyriausybės nenoro, Kinija sudaro didžiulę kriptovaliutų rinkos dalį ir ateityje ji gali tapti pioniere įvedant blokų grandinės technologijas. Kovo mėnesį iš Kinijos investuotojo „Zhang“ sąskaitos dingo 100 milijonų juanių, arba 15 milijonų dolerių. Tyrimo metu policija surado kaltininką ir 2 bendrininkus. Atakuodami didžiųjų investuotojų asmeninius kompiuteris, šie vyrai iš viso pavogė 600 mln. juanių. Kinijos policija pripažino, kad tai buvo didžiausias su kriptovaliutomis susijusio nusikaltimo tyrimas istorijoje.

Nuo šios atakos taip pat nukentėjo Lenkijos kriptovaliutų birža „Coinroom“. Rugpjūtį įsilaužėliai perėmė biržos internetinį domeną ir nukreipė vartotojus į netikrą svetainę. Tai ne vienintelis toks atvejis. Programišiai neseniai įsilaužė į Korėjos biržą „Coinrail“, iš kurios jie pavogė apie 30% virtualių valiutų. Iš japonijos biržos „Coalists“ programišiams pavyko pavogti virš 500 mln. JAV dolerių. 2017 metais buvo užregistruotos 2 biržos, kurios žlugo po programišių atakos.

Sukčiai neretai pasitelkia kūrybiškumą. Parduotuvėje „Google Play“ atsirado mobili aplikacija pavadinimu „Ethereum“, kurios kaina - 335 eurų. Neįtikėtina? Vis tik atsirado daugiau nei 100 žmonių, kuriuos suviliojo toks pasiūlymas. Aplikacija surinko net 22 vartotojų atsiliepimus, o vidutinis įvertinimas buvo maždaug 4/5 žvaigždučių. Vartotojai turėjo būti labai nusivylę, kai po įdiegimo pasirodė, kad programa, be atitinkamos kriptovaliutos simbolio rodymo, daugiau nieko nedaro.

„Pagal vieną iš dažniausiai skleidžiamų mitų apie bitkoinus - tai yra nusikaltėlių valiuta. Tikriausiai taip yra dėl to, kad dalis šios valiutos pirmaeivių jos gyvavimo pradžioje 2009 m. bitkoinus naudojo tam, kad galėtų paslėpti savo sandorius nuo mokesčių administratorių. Tačiau manau, kad bitkoinas po beveik 10 metų veikimo rinkoje jau išauga iš šios vaikiškos ligos, be to, dabar mes jau žinome, kaip stebėti operacijas, kaip veikia blokų grandinė, tai jau visiškai skaidri sistema, visa grandinė yra matoma kiekvienam vartotojui. Be abejo, kovai su šiuo mitu padės rinkos reguliavimas valstybių lygmeniu“, - komentuoja Magdalena Golebievska iš „Luno“.

Priekaištas #3 - Kriptovaliutų kursai nėra stabilūs

Lenkijoje vyrauja nuomonė, kad kriptovaliutos yra nestabilios. Šis požiūris aptinkamas tiek populiaraus dueto „Taconafide“ tekstuose, tiek ir viešosios nuomonės tyrimuose. „Luno“ ir „SW Research“ apklausos rodo, kad kursų svyravimai - tai vienas iš trijų pagrindinių veiksnių, kurie atgraso interneto vartotojus nuo bitkoinų pirkimo (taip pat - programišių atakos ir reglamentavimo trūkumas valstybės lygmeniu).

Emocijas kurstė didžiulis kriptovaliutų kainų augimas 2017 metų žiemą - daugiausia bitkoino, kurio kursas nuo 900 USD padidėjo iki 20 000 USD. 2018 m. rugsėjį, po vasarinių svyravimų, bitkoino kursas siekė apie 6 500 USD („CoinMarketCap“ duomenys). Remiantis „Allianz“ ekonomistų analize, bitkoino kaina turėtų stabilizuotis 5000 USD lygyje.

Kita vertus, žvelgiant iš prekybininkų perspektyvos, dažni kursų pokyčiai tai puiki naujiena - dėl žaidimo kriptovaliutų biržose jie gali daugiau uždirbti. Vis atsirandantys kainų rekordai didina skaitmeninių valiutų žinomumą ir skatina visuomenės susidomėjimą. Kas žino, jei ne kainų rekordai, ar lenkai tiek daug žinotų apie kriptovaliutas?

„Kalbant apie bitkoino kainų svyravimus, reikia turėti omenyje, kad tai yra labai jauna, mažiau nei 10 metų rinkoje funkcionuojanti valiuta. Be abejo, stabilizuoti kainą padėtų aiškus reglamentavimas ir mokesčių taisyklės valstybės lygmeniu. Atminkite, kad kriptovaliutų rinka yra decentralizuota, eilinės kriptovaliutos ir atpažinimo raktai atsiranda ir dingsta kiekvieną dieną. Iš dabartinio maždaug 1500 kriptovaliutų skaičiaus, yra laikoma, kad rinkoje funkcionuoja tik keliasdešimt. Kalbant apie skaitmeninių valiutų ateitį, negalime būti tikri, kad būtent bitkoinas bus rytdienos pasaulio valiuta. Galbūt netrukus atsiras kriptovaliuta, kuri įveiks technologinius bitkoino apribojimus, įskaitant gana ilgą operacijų patvirtinimo laiką, kas yra kliūtis kasdieniniams pirkimams“, - komentuoja Magdalena Golebievska.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-18 12:50:03

Esu mažos, iki 3 ha miško valdos savininkas. Ką turėčiau žinoti?

Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško. Vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro. Dažnai šių sklypų savininkai yra žmonės, nesusiję su miškininkyste, turintys kitų sričių išsilavinimą, gyvenantys ir dirbantys miestuose.
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
       2024-04-17 15:11:49

RRT: skaitmeninių sukčių metodams tobulėjant, esamų priemonių nebepakanka

Praėjus beveik metams nuo pirmųjų Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimų, skirtų skaitmeniniams sukčiams pažaboti, buvo apžvelgti jų rezultatai – pristatyta statistika, kurią renka tiek operatoriai, pašto paslaugų teikėjai, tiek susijusios institucijos.
       2024-04-17 15:08:56

Įminė mįslę, kaip nesutikti su vadovu ar aukštesnio statuso žmogumi?

Daugeliui mūsų labai sunku nesutikti su vadove arba bet kuo kitu, kas yra aukštesnėje galios pozicijoje. Tai gali būti ir darbinė, ir asmeninė aplinka – statusu viršesnis žmogus ar vyresnis šeimos narys, mama, tėtis ar kitas autoritetas.
       2024-04-17 15:02:57

Kaip saugiai transportuoti televizorių, skalbimo mašiną ar šaldytuvą

Persikraustymas į naujus namus paprastai būna džiaugsmingas nuotykis, tačiau kartu su juo tenka ir nelengva užduotis saugiai pervežti didelius prietaisus, pavyzdžiui, televizorius, šaldytuvus ir skalbykles.
       2024-04-17 14:56:33

5 svarbiausi dokumentai, norintiems parduoti automobilį greičiau ir brangiau

Parduodant automobilį svarbu turėti visus su jo eksploatavimu susijusius dokumentus. Tai sumažins abejones dėl pardavėjo sąžiningumo bei transporto priemonės būklės.
       2024-04-16 22:02:22

Lietuvos radijo ir televizijos komisija patyrė kibernetinę ataką

Š. m. balandžio 16 d. nuo 9 val. iki 12 val. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) interneto svetainė patyrė kibernetinę ataką, tačiau dėl greitos LRTK reakcijos ir pritaikytų techninių priemonių, jokia žala nepadaryta.
       2024-04-16 16:45:30

Kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: galite būti nepasiekiami

Be išmaniojo telefono – nė žingsnio namuose, tad tokio paties komforto norisi ir keliaujant. Likti be ryšio svetimoje šalyje – ne išeitis, tad Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, primena, ką reikėtų pasitikrinti ir kokius žingsnius būtina atlikti dar prieš kelionę.
       2024-04-16 13:41:30

7 finansiniai žmonių asmenybės tipai: pasitikrinkite, kuris esate jūs

Siekiant finansinės gerovės ir stabilumo, dažnai pamirštamas aspektas yra mūsų finansinis asmenybės tipas. Tai – pasikartojantis elgesys su pinigais ir požiūris į juos.
       2024-04-16 13:30:44

Vilniaus TV bokšto rekonstrukcija: taurėje lankytojams atvertos naujos erdvės

Šiandien aukščiausiame Lietuvos statinyje – Vilniaus televizijos bokšte – surengtos bokšto viršutinės taurės naujų erdvių rekonstrukcijos pabaigtuvės. Pabaigus šį darbų etapą, lankytojams atveriamos naujos erdvės, kuriose jų laukia naujos paslaugos bei pramogos.
       2024-04-15 14:01:19

Dirbtinio intelekto rinka 2030-aisiais: investuoti, reguliuoti ar bijoti?

Gyvename dirbtinio intelekto psichozės laikais – stebime lenktynes, kuriose neaiškios nei taisyklės, nei starto ir finišo linijos. Nežinome, kada jos baigsis, tačiau aišku viena – šiandien svarbiausia pasirinkti strategiją ir judėti kryptingai, sako advokatas, „TGS Baltic“ partneris Mindaugas Civilka.
       2024-04-15 13:37:33

Vidaus vartojimas – Lietuvos ekonomikos augimo variklis

Išankstiniai indikatoriai rodo, kad ekonominis aktyvumas Lietuvoje laipsniškai atsigauna. Vis dėlto, kol daugelis pagrįstai Lietuvos ekonomikos atsigavimą sieja su eksporto ir pramonės rodikliais, vidaus vartojimas tampa ypač svarbiu komponentu, šiemet stipriai patempsiančiu šalies ekonomiką į viršų.
       2024-04-15 13:35:07

Ne tik varlių šlaunelės ir sraigės: 2 greiti ir pigūs prancūziški patiekalai

Maisto gamyboje prancūzai išties moka panaudoti viską, kas yra geriausia: tiek šviežius ir kokybiškus ingredientus, tiek ištobulintas skonių derinimo technikas. Ką ir bekalbėti apie valgymo kultūrą, kuri skatina mėgautis ne tik maistu, bet ir kompanija.
       2024-04-15 12:56:56

Kodėl įspėjamuosius pranešimus kartais gauna ne visi gyventojai?

Jonas, gyvenantis Vilniaus Naujamiesčio mikrorajone, bet dirbantis Viršuliškėse, darbo metu negavo pranešimo apie gaisrą, įsiplieskusį netoli jo namų. Kodėl? Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2” Inovacijų eksperto, nors ši konkreti situacija išgalvota,
       2024-04-15 12:48:50

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms: atlikusi Lietuvos civilinės aviacijos valdymo ir skrydžių saugos užtikrinimo sistemos auditą, JAV federalinės aviacijos administracija (FAA) suteikė galimybes Lietuvos oro vežėjams vykdyti komercinius skrydžius JAV teritorijoje Lietuvoje registruotais orlaiviais.
       2024-04-15 12:24:48

Kuo naudinga garso terapija?

Teigiamas garso poveikis žmogui žinomas nuo senų laikų. Įvairių istorijų galima rasti jau senovės Egipte, Indijoje, Graikijoje. Tam tikri aspektai pasiekė ir dabartinį laikotarpį. Pavyzdžiui, ganėtinai populiariu užsiėmimu vis dar išlieka garso terapija.
       2024-04-15 12:17:15

Koks turėtų būti seifo saugumo lygis?

Seifas yra naudingas itin įvairių daiktų saugojimui nuo įsilaužimų ar gaisro. Dažniausiai žmonės šį įsigyja norėdami paslėpti ginklus, dokumentus, pinigus, brangią įrangą, papuošalus, raktus. Žinoma, įvairių vertingų daiktų egzistuoja ir gerokai daugiau.
       2024-04-15 12:10:41

Ką veikti lietingais vakarais porai? 5 idėjos

Nors už lango oras vis gerėja, vasarėja, tačiau saulėtas dienas anksčiau arba vėliau keičia lietingos ir tenka galvoti ką smagaus nuveikti. Žinoma, kad kai šalia yra mylimas žmogus – rasti smagias veiklas yra kur kas paprasčiau.
       2024-04-12 11:27:43

Ką būtina žinoti apie vaistų nuo skausmo vartojimą? Didžiausios klaidos

Vaistai nuo skausmo yra dažnas medikamentas kiekvieno žmogaus vaistinėlėje. Jų populiarumą didžiąja dalimi lemia universalus poveikis – jie vartojami tiek kenčiant ūminį skausmą, tiek turint lėtinių ligų.
       2024-04-10 18:52:18

Blokuojami 23 IP adresai, kuriais pasiekiama Kremliaus propaganda

2024 m. balandžio 10 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą blokuoti 23 IP adresus, kuriais sudaroma galimybė žiūrėti Lietuvos Respublikoje draudžiamas transliuoti pagrindines Kremliaus propagandos televizijos programas.
       2024-04-10 18:47:02

Ženšenis: natūralus adaptogenas jūsų sveikatai

Kas yra adaptogenai ir kodėl jie svarbūs mūsų organizmui? Adaptogenai yra natūralios kilmės medžiagos, kurios padeda organizmui prisitaikyti prie stresinių situacijų ir įveikti iššūkius. 1947 m. rusų mokslininkas Nikolai Lazarev sukūrė terminą „adaptogenas‘‘.
       2024-04-10 12:25:28

Lietuvos biudžetas nepasipildo milijonais už automobilių ridos klastojimą

Dėl didelių ridos klastojimo mastų Lietuvoje nukenčia ne tik naudotų automobilių pirkėjai, bet ir valstybės biudžetas. Automobilių duomenų įmonė „carVertical“ atliko tyrimą daugiau nei dešimtyje Europos šalių tam, kad nustatytų, kaip skirtingose valstybėse kovojama su ridos klastojimu.
       2024-04-09 20:35:59

IT Lietuvoje: trečdalis tėvų vis dar mano, kad tikslieji mokslai – berniukams

Dauguma (59 proc.) tėvų Lietuvoje mano, kad IT srities profesijos yra ir išliks perspektyviais karjeros pasirinkimais jų vaikams, o 39 proc. yra įsitikinę, kad programavimo įgūdžiai yra esminiai ir ateityje jų reikės daugeliui.
       2024-04-09 20:02:33

Ar galiu savo miške iškirsti sausuolius ir ko tam reikia?

Valstybinė miškų tarnyba pastaruoju metu sulaukia miškų savininkų klausimų apie galimybes išsikirsti nudžiūvusius medžius (sausuolius). Žmonės teiraujasi, kur kreiptis ir kokių dokumentų ar suderinimų tam reikia.
       2024-04-08 19:24:01

Ką daryti, kad turimas turtas nenuvertėtų: atkreipkite dėmesį į 4 žingsnius

Lietuvių sukauptas grynasis finansinis turtas per penkerius metus padvigubėjo, tačiau tik nedidelė dalis gyventojų žino, kaip išsaugoti sukaupto turto vertę, kad galėtų juo džiaugtis patys senatvėje ar perduoti savo ateities kartoms.
       2024-04-04 14:32:35

Lietuvą sėkmingai pasiekė stiklinės stadijos europiniai unguriai

Žuvininkystės tarnyba prie LR žemės ūkio ministerijos, įvykdžiusi viešųjų pirkimų procedūras, šiemet sėkmingai įsigijo ir sulaukė 415 kg stiklinės stadijos europinių ungurių. Tiekėjas žuvis pristatė specialiose talpyklose, pritaikytose saugiam gyvų žuvų transportavimui, tiesiai iš Prancūzijos.
       2024-04-04 14:09:28

Paštu apsimetantys sukčiai masiškai atakuoja mobiliojo ryšio vartotojus

Daugiau nei 6500 pranešimų iš gyventojų vien tik per kovo mėnesį. Ir virš pusės tūkstančio užblokuotų nuorodų per beveik metų laikotarpį. Lietuvos paštu apsimetantiems sukčiams toliau siautėjant ir mobiliojo ryšio vartotojus atakuojant žinutėmis, bendrovė gyventojus kviečia išlikti budriais.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.