Naujienos

Singapūras – draugiškiausias pasaulio miestas, kuriame griežčiausios bausmės

2019-01-10 08:44:54

Ar įsivaizduojate, kaip galėtų atrodyti rojaus sodai? Turėdami progą būtinai nuvykite į Singapūrą. Jau vien atsidūrę šio miesto-valstybės centre galėsite lengvai nusigauti į garsųjį botanikos sodą, kuris įrašytas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

O kur dar kiti gamtos stebuklai, sukurti fantazijos nestokojančių singapūriečių rankomis. Mėgaudamiesi vaizdais, nepamirškite laikytis tvarkos. Kitaip net ir ne vietoje išspjauta kramtomoji guma gali grėsti tūkstančių dolerių bauda ar net kalėjimu.

Futuristinis miškas singapūriečių rankomis

Vienu svarbiausių Azijos finansų centru laikomo Singapūro kultūrai įtaką daro 3 etninės grupės, tai – kinai, malajai ir indai. Kiekviena jų suformavo net atskirus rajonus, nors teisingumą ir lygybę skatinanti vietos valdžia griežtai reguliuoja, kad šalyje nebūtų etninio susiskirstymo.

„Baltic Tours“ komandos narė, kelionių ekspertė Rasa Levickaitė pasakoja, kad ne vienas, atvykęs pasisvečiuoti į Singapūrą, pažintį pradeda nuo naujausio rajono – Marina Bay. Jame plyti visame pasaulyje garsūs egzotiniai sodai „Gardens By The Bay“. R. Levickaitę ypač sužavėjo supermedžių giraitė, kurią sudaro medžius primenančios žaliosios konstrukcijos, savo aukščiu siekiančios net šešiolikos aukštų namą. Medžiai ne tik teikia žmonėms pavėsį, bet ir gamina saulės energiją, tarnauja kaip oro išmetimo rezervuarai.

Kita nuostabi vieta – net jei nesate gamtos mylėtojai – Singapūro botanikos sodas, anot R. Levickaitės, pakerta kojas ir nosis. Daugelį pasaulio kraštų aplankiusi kelionių ekspertė tikina, kad šis sodas – tikras gamtos stebuklas. Įdomu tai, kad jo atsiradimui daug metų ir jėgų paskyrė patys singapūriečiai, kurių meniniai gebėjimai ir fantazija – beribiai.

„Iš viso Botanikos sode, kuris suskirstytas į atskiras teritorijas, auga daugiau kaip 15 mln. augalų. Kvepiantis sodas – tikra aromatų karalystė. Atrodo, stengiesi užuosti kiekvieną medį, krūmą, bet uoslę pasiekia vis nauji ir nauji kvapai. O štai pirmykštės bendruomenės sodas atrodo kaip natūralus tropinis miškas. Soduose aptiksite ir retų egzotinių, net nuodingų augalų“, – įspūdžiais dalijasi R. Levickaitė.

Viešose erdvėse – iki smulkmenų apgalvotas svečių pasitikimas

Po pažinties su stulbinančia Singapūro gamta pasilikite laiko aplankyti bent keletą iš gausybės šalies muziejų. Pavyzdžiui, garsiuosius mokslo ir Azijos istorijos muziejus ar Nacionalinę galeriją. „Baltic Tours“ kelionių ekspertė tikina, kad be to, jog įsimena dėl retų ekspozicijų, šios šalies muziejai visai kitaip sutinka lankytojus. Gal ir ne iš karto tai pastebėsite.

„Atkreipiau dėmesį, kad Singapūre skaitant meno kūrinių ar instaliacijų aprašymus niekada nejauti, kad kažkur neturi pakankamai žinių. Pavyzdžiui, jei kūrinys susijęs su teorinės fizikos objektais, o su jais gyvenime susidurti neteko, tai dar nereiškia, kad eksponatas bus neįdomus. Muziejuose viskas aprašoma taip, kad lankytojas susidarytų savo įspūdį, koks tai kūrinys, kodėl jis svarbus, kodėl kažkam už tai buvo suteikta Nobelio premija“, – pasakoja R. Levickaitė.

Kelionių ekspertei įsiminė ir tai, kaip muziejuose ar bet kuriose kitose viešose vietose aptarnaujami lankytojai – jų poreikiai apgalvojami iki mažiausių detalių. Pavyzdžiui, jei lauke lyja, įėjęs į bet kurią po stogu esančią erdvę, žmogus iškart gauna vietą skėčiui pakabinti.

Beje, atogrąžų klimatas lemia, kad Singapūre palyja dažnai, tačiau – labai trumpai. Na, o saulė šalies neapleidžia ištisus metus ir „užkepina“ kartais daugiau nei 30 °C. Vėsiau – gruodį ir sausį. Tokiu metu vykti į Singapūrą pasirinko ir R. Levickaitė. Patyrusi keliautoja sako, kad vykdama į ilgas keliones patogiam skrydžiui ji teikia beveik tokią pat reikšmę kaip ir viešnagei. Iš Lietuvos pasiekti Singapūrą šįkart ji pasirinko su „Turkish Airlines“ oro linijomis.

„Per keletą valandų nuskridome iš Vilniaus į Stambulą, vėliau laukė trumpas persėdimas. Viską sudėjus kelionė iš Stambulo į Singapūrą užtruko apie 12 val. Laiko zonų ir klimatinių juostų kaita bei kelionės trukmė šiek tiek vargina, tačiau komfortiškos oro linijos šį vargą gali sumažinti“, – pataria keliautoja.

Už kramtomąją gumą – kalėjimas

Pasak R. Levickaitės, Singapūras – viena pažangiausių ir moderniausių Azijos valstybių, kurios gyventojai atvirai sako, kad yra pragmatikai ir materialistai. Tačiau šių žodžių reikšmę jie paaiškina teigiamai. Kad ir kaip mylėtų apsipirkinėjimą ir jam skirtų didelę dalį laiko, materialumą jie sieja ne su prabanga, o su faktu, jog šalį sukūrė savo pačių rankomis ir darbu. Ko gero, tuo didžiuojasi kiekvienas vietinis gyventojas.

Beje, gerovės sistema iki šių dienų Singapūre kuriama laikantis griežtų įstatymų. Kai kurie, pavyzdžiui, spaudos, saviraiškos laisvės suvaržymai piktina ir pačius gyventojus. Jų nepasitenkinimą valdžios atstovai atremia teigdami, kad šiandien Singapūras gali vadintis viena švariausių ir saugiausių šalių pasaulyje.

„Jei, pavyzdžiui, sumanysite vietiniams parduoti kramtomosios gumos (o pirkti, žinia, jie mėgsta), žinokite, kad už tai galite sumokėti 100 tūkst. dolerių baudą ar dvejiems metams sėsti į kalėjimą. Tuo tarpu prekiaujantiesiems narkotikais gresia mirties bausmė. Apie tai Singapūre kalbama garsiai ir atvirai. Tikrai nesu už mirties bausmę, be to, nemanau, kad nusikaltėliui ima ir iškart nukerta galvą. Kita vertus, Singapūre gyventojai jaučiasi daug saugesni ir ramesni“, – pastebi R. Levickaitė.

Restoranai be moterų ir nirvanos paieškos

Vietiniai gal ir negali skanauti kramtomosios gumos, tačiau valgo maistą, kurį nesikuklindami prilygina nušvitimui. R. Levickaitė pamena, kaip po ilgos pasivaikščiojimų dienos vakarėjant užklydo į Mažosios Indijos (angl. Little India) rajoną, o ten prisėsti viliojo viena pilnutėlė valgykla. Užėjusi į ją keliautoja pastebėjo, kad tarp kelių šimtų vyrų ji yra vienintelė moteris.

„Labai keistas jausmas. Paklausiau padavėjo, kodėl čia visai nėra moterų, šis atsakė, kad jų tikslinė valgytojų auditorija – vieniši arba be šeimų uždirbti atvykę vyrai, kurie čia užsuka pavalgyti namų maisto. Dėl jo iš proto jie eina labiau nei dėl moterų! Maistas iš tiesų buvo labai skanus. Patiekiami dalas lęšių, daržovių, ryžių troškiniai, tofu, vištienos kariai, naan ir paratha duonelė. Trijų patiekalų vakarienė asmeniui kainuoja vos 3–5 Eur“, – prisimena R. Levickaitė.

Na, o vaikštinėjant Lau Pa Sat turguje keliautojai pro akis nepraslydo ir kavinės pavadinimas, kuris savo lankytojams žada nirvaną. Pastarojo iškaboje rašoma – „Maistas. Gėrimai. Nirvana“ (angl. Food. Drinks. Nirvana). „Net jei dvasinio nušvitimo atostogų metu siekti neketinsite, malonių emocijų vis tiek turėtumėte patirti. Nors Singapūre yra daugiau kaip 5 mln. gyventojų, jis ne veltui yra pramintas ne tik švaros, bet ir tylos, tvarkos ir pagarbos aplinkiniams, ypač atvykusiems svečiams, miestu-valstybe“, – tikina R. Levickaitė.

Tai patvirtina ir prieš keletą metų atliktas tyrimas, kuriame buvo išskirti šilčiausiai turistus sutinkantys pasaulio miestai. Singapūras atsidūrė pirmoje sąrašo vietoje, aplenkęs Stokholmą, Helsinkį ir San Franciską. „Tad jei 2019-iesiems prasidėjus planuojate, kokias tolimas kryptis įtraukti į norimų aplankyti sąrašą, Singapūras išties gali tapti vienu geriausiu jūsų šių metų kelionių pasirinkimu“, – neabejoja „Baltic Tours“ kelionių ekspertė.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-23 13:15:52

Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: „Android 15“ atnaujinimas

Šių metų duomenimis, „Android“ išlieka populiariausia operacine sistema pasaulyje, todėl jos atnaujinimų laukia milijonai vartotojų. Iki oficialaus „Android 15“ išleidimo liko beveik pusė metų.
       2024-04-22 17:08:51

Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę augo beveik 3 kartus

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 2,9 karto ir vidutiniškai siekė 78,65 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, ji augo 2,9 karto, Estijoje – 2,8 karto.
       2024-04-22 17:04:57

Vos iš kelių pigių ingredientų – purus biskvitinis pyragas per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys, jei netikėtai užsuko svečiai, o saldumynų lentynėlė – kaip tyčia tuščia.
       2024-04-22 16:36:43

Mažieji pagalbininkai noriau kibs į darbus darže ar sode: 5 patarimai

Vaikams instinktyviai patinka būti arčiau gamtos, jie mėgsta žaisti lauke. Tačiau pramogos gali virsti ir naudingais užsiėmimais. Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, taip pat ir padės ugdyti vaiko norą valgyti daugiau vaisių bei daržovių.
       2024-04-22 16:22:46

Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?

Elektros sąskaita sudaro bene didžiausią kiekvieno namų ūkio komunalinių išlaidų dalį. Nors žinome pagrindines elektros taupymo taisykles, pavyzdžiui, išjungti tai, kas nenaudojama, tačiau esminio elektros suvartojimo pokyčio tai nepaskatina.
       2024-04-22 11:32:19

Automobilio priežiūra pavasarį: kam būtina skirti didžiausią dėmesį

Pavasarį žmonės dažniau nei šaltuoju sezonu sėda prie automobilio vairo. Kad transporto priemonė negestų, svarbu laiku atlikti techninės priežiūros darbus ir pašalinti po žiemos atsiradusius gedimus.
       2024-04-22 11:00:35

Tommy Hilfiger batų kokybė - kokia ji?

Tommy Hilfiger – tai vardas, kuris daugeliui asocijuojasi su amerikietišku stiliumi ir nepriekaištinga kokybe. Šis prekės ženklas jau daugelį metų žinomas dėl savo ryškios spalvų paletės, klasikinio dizaino ir aukštos klasės medžiagų, kurios naudojamos kurti viską - nuo drabužių iki aksesuarų.
       2024-04-22 10:45:36

Kokybiško šampūno pasirinkimas

Plaukų priežiūra apima daugybę skirtingų procedūrų ir produktų. Nors ne visi naudoja kaukes, purškiklius, aliejukus ir serumus, tačiau tikrai visi reguliariai naudoja šampūnus. Tai būtiniausia plaukų priežiūros priemonė - todėl ypač svarbu jį rinktis pagal plaukų ir galvos odos tipą.
       2024-04-22 10:19:43

Vitaminai maitinančioms - pirkti kompleksą ar atskirai?

Žindymo metu viskas, ko reikia augančiam organizmui, gaunama su motinos pienu. Taigi, jei mamos organizme yra ryškus maistinių medžiagų trūkumas, vaikas taip pat kenčia nuo jų trūkumo.
       2024-04-22 09:51:47

Interjero dizainas: Kaip įsirengti svetainę?

Svetainė – tai nėra tiesiog paprastas kambarys. Tai erdvė, kurioje susilieja kasdieniai mūsų gyvenimai, kur susitinkame su šeimos nariais ir svečiais, kur atsipalaiduojame po įtemptos darbo dienos arba švenčiame svarbias progas.
       2024-04-20 20:38:34

Pakruojo dvaro gėlininkai: tulpės gali išgelbėti gyvybę

Likus vos kelioms dienoms iki didžiausio regione tulpių ir pavasario gėlių festivalio Pakruojo dvare, kurio metu erdvioje išskleidžia keli milijonai žiedų, dvaro gėlininkai pasidalino mažai žinoma istorija, kad tulpės pasaulyje buvo naudojamos ne vien grožiui.
       2024-04-20 10:41:23

Vyndarystės tradicijos Lietuvoje – ar jos egzistuoja ar mes aludarių kraštas

Jeigu internetinėje enciklopedijoje „Vikipedija“ užsuktumėte į kategoriją „lietuviški gėrimai“, paieškoje atrastumėte tik vieną subkategoriją – „Lietuvos alus“. Tikriausiai, nuostabos tai nekelia, juk mes – aludarių kraštas.
       2024-04-19 19:12:53

Kas dešimtas skambutis Lietuvoje – sukčių iš padirbto numerio

„Telia“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius užkirto kelią 2,6 mln. atakų, nutaikytų į Lietuvos mobiliojo ryšio abonentus. Apsaugoti vartotojus bendrovei padėjo dar pernai aktyvuota automatinė padirbtų mobiliųjų numerių (angl. „spoofing“) filtravimo sistema.
       2024-04-19 19:00:45

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai.
       2024-04-19 12:27:56

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių salotų nevalgėte

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar sveikais priešpiečiais.
       2024-04-19 12:19:30

Ekspertai: norite statyti moderniai? Atsigręžkite į natūralumą ir tradicijas

Mes tikimės, kad statybų technologijos nuolat tobulės ir taps futuristiškesnės, tačiau klimato kaita verčia suabejoti, ar aklas progresas yra geriausias pasirinkimas.
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-18 12:50:03

Esu mažos, iki 3 ha miško valdos savininkas. Ką turėčiau žinoti?

Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško. Vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro. Dažnai šių sklypų savininkai yra žmonės, nesusiję su miškininkyste, turintys kitų sričių išsilavinimą, gyvenantys ir dirbantys miestuose.
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
       2024-04-17 15:11:49

RRT: skaitmeninių sukčių metodams tobulėjant, esamų priemonių nebepakanka

Praėjus beveik metams nuo pirmųjų Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimų, skirtų skaitmeniniams sukčiams pažaboti, buvo apžvelgti jų rezultatai – pristatyta statistika, kurią renka tiek operatoriai, pašto paslaugų teikėjai, tiek susijusios institucijos.
       2024-04-17 15:08:56

Įminė mįslę, kaip nesutikti su vadovu ar aukštesnio statuso žmogumi?

Daugeliui mūsų labai sunku nesutikti su vadove arba bet kuo kitu, kas yra aukštesnėje galios pozicijoje. Tai gali būti ir darbinė, ir asmeninė aplinka – statusu viršesnis žmogus ar vyresnis šeimos narys, mama, tėtis ar kitas autoritetas.
       2024-04-17 15:02:57

Kaip saugiai transportuoti televizorių, skalbimo mašiną ar šaldytuvą

Persikraustymas į naujus namus paprastai būna džiaugsmingas nuotykis, tačiau kartu su juo tenka ir nelengva užduotis saugiai pervežti didelius prietaisus, pavyzdžiui, televizorius, šaldytuvus ir skalbykles.
       2024-04-17 14:56:33

5 svarbiausi dokumentai, norintiems parduoti automobilį greičiau ir brangiau

Parduodant automobilį svarbu turėti visus su jo eksploatavimu susijusius dokumentus. Tai sumažins abejones dėl pardavėjo sąžiningumo bei transporto priemonės būklės.
       2024-04-16 22:02:22

Lietuvos radijo ir televizijos komisija patyrė kibernetinę ataką

Š. m. balandžio 16 d. nuo 9 val. iki 12 val. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) interneto svetainė patyrė kibernetinę ataką, tačiau dėl greitos LRTK reakcijos ir pritaikytų techninių priemonių, jokia žala nepadaryta.
       2024-04-16 16:45:30

Kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: galite būti nepasiekiami

Be išmaniojo telefono – nė žingsnio namuose, tad tokio paties komforto norisi ir keliaujant. Likti be ryšio svetimoje šalyje – ne išeitis, tad Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, primena, ką reikėtų pasitikrinti ir kokius žingsnius būtina atlikti dar prieš kelionę.
       2024-04-16 13:41:30

7 finansiniai žmonių asmenybės tipai: pasitikrinkite, kuris esate jūs

Siekiant finansinės gerovės ir stabilumo, dažnai pamirštamas aspektas yra mūsų finansinis asmenybės tipas. Tai – pasikartojantis elgesys su pinigais ir požiūris į juos.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.