iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija iliustracija
Naujienos

Pilotas - plačios karjeros galimybės

2019-03-15 17:09:55

Tuo tarpu, kai kažkam dangus atrodo tolimas ir nepasiekiamas, kiti kasdien jį raižo didesniais ar mažesniais orlaiviais. Kai kurie sako, jog piloto darbas – tai svajonių darbas viliojantis kelionėmis aplink pasaulį, kvapą gniaužiančiais vaizdais pro piloto kabinos langą, aplinkinių akį traukiančia uniforma, bei unikaliomis profesijos galimybėmis.

Komercinio piloto licencija

Bet viskas nuo pradžių. Norint dangų skrosti plieniniais paukščiais – būtina įgyti piloto licenciją. Skraidinsite turistus apsižvalgyti virš Trakų pilies ar pilotuosite Airbus‘o orlaivį iš vienos Europos sostinės į kitą? Minėtais atvejais tokiems skrydžiams mėgėjo licencijos nepakaks – kilti į dangų komerciniais tikslais galėsite tik turėdami komercinio piloto licenciją.

„Tiesiausias kelias į piloto kabiną – intensyvūs integruoti oro transporto piloto licencijos (ATPL) kursai, kuriuos baigus įgyjama komercinio piloto licencija. Per apie 18 mėnesių trunkančius pradinius pilotų mokymus būsimieji aviatoriai ne tik išmoksta teorinius dalykus, bet ir praktikuojasi, skraidydami vienmotoriais bei dvimotoriais lėktuvais,“ – pasakoja Vaida Eičinienė, projekto „Tapk pilotu“ vadovė.

Komercinės piloto licencijos įgijimas – tik durys į įvairiapusį aviacijos pasaulį. Ar skraidysite didžiaisiais keleiviniais ar kroviniais lėktuvais, reguliarius ar užsakomuosius skrydžius vykdančiose oro linijose, o gal tapsite privačių lėktuvų pilotu ir skraidinsite garsenybes ir turtuolius? Viskas priklauso nuo jūsų pasirinkimų ir sprendimų.

Skirtingi regionai – skirtingos reguliacijos

Piloto profesija neturi geografinių ribų – griežtos reguliacijos ir taisyklės iš esmės padaro piloto veiklą pritaikomą visame pasaulyje. Bendrai aviaciją reglamentuoja ICAO – Tarptautinė civilinės aviacijos organizacija, kuri diktuoja visame pasaulyje galiojančius standartus ir taisykles. Tačiau kiekviename regione papildomai dar veikia to regiono aviaciją reguliuojanti organizacija, atsakinga už aviacijos saugą, reguliacijų kūrimą, diegimą ir atnaujinimą. Nuo to, kokiame regione pilotas mokysis, priklauso, kokią licenciją pilotas įgis, o tai reiškia ir kokiose šalyse pilotas galės skraidyti.

Geografiniu požiūriu, plačiausiai pripažįstamos Europos aviacijos saugumo agentūros (EASA) patvirtintos komercinių pilotų licencijos, kurios galioja ne tik visose ES šalyse, bet ir daugelyje šalių Azijoje, Vidurio Rytuose, Afrikoje ir Pietų Amerikoje. O štai Šiaurės Amerikoje pilotai skraido su Federalinės aviacijos administracijos (FAA) patvirtintomis licencijomis. Ar FAA patvirtintos komercinių pilotų licencijos galioja kitose šalyse? Taip, jos galioja JAV bei tokiose šalyse kaip Panama, Kataras ir kai kurios Azijos regiono šalys. Todėl prieš pradedant piloto studijas reikėtų numatyti, kuriame pasaulio regione planuojama karjera. Visgi norams ar galimybės pasikeitus, pilotai turi galimybę konvertuoti savo turimą licenciją iš vieno regiono į kitą.

Papildoma kvalifikacija – naujos galimybės

Egzistuoja apie šimtas skirtingų orlaivio tipų, kokio orlaivio piloto kėdėje sėdėsite, priklausys nuo jūsų pasirinktos ir įgytos tipo kvalifikacijos (angl.k. Type Rating). Tipo mokymų metu kiekvienas pilotas išmoksta valdyti konkretaus tipo orlaivį ir įgyja kvalifikaciją valdyti būtent to, pavyzdžiui Airbus A320, tipo orlaivį.

Kaip pilotai nusprendžia, kokio tipo orlaiviu skraidyti? Rinkdamiesi orlaivio tipą, pilotai apsvarsto daugybę kintamųjų, darančių įtaką jų sprendimui. Vienas tokių – regiono, kuriame planuoja dirbti, tendencijos. Kiekvieno piloto pasirinkimas, ar skristi populiariausiais orlaivių tipais, pavyzdžiui, Boeing 737 ar Airbus A320, o gal pasirinkti mažiau populiarų tipą ir išsiskirti turima specifinio tipo kvalifikacija. Ne ką mažiau pilotui svarbu pasidomėti būsimųjų darbdavių – oro bendrovių – valdomu orlaiviu parku. Priklausomai nuo to, ar norėsite dirbti oro linijose, ar pilotuoti mažus privačius orlaivius, o gal – krovininius, tipo kvalifikacija taip pat gali skirtis.

Populiaraus tipo kvalifikacija įgyta, laikas darbo pokalbyje sužavėti oro linijų atstovus. Norite įgyti pranašumą įsidarbindami? Mokykitės, praplėskite savo gebėjimus ir įgykite dar vieno orlaivio tipo kvalifikaciją. Tuomet galėsite valdyti dviejų ar kelių tipų orlaivius.

Karjeros laiptelis aukštyn – į kapitono kėdę

Pilotas, savo karjerą pradeda dirbdamas antrojo piloto pozicijoje. Aviacijoje piloto patirtis skaičiuojama skrydžio valandomis – daugiau skrydžio valandų reiškia daugiau patirties.

Sukaupus atitinkamą skraidymo valandų kiekį, pilotas gali kandidatuoti į kapitono poziciją. Oro linijos kelia bent 500 skrydžio valandų patirties reikalavimą antrajam pilotui, dar tik pradedančiam savo karjerą. O štai kandidatui į kapitono poziciją gali tekti sukaupti apie 3000 skrydžio valandų.

Sukaupus kapitono pozicijai užimti reikalingas valandas beliks papildyti savo kvalifikaciją specialių mokymų pagalba. Jų metu vertinami tiek techniniai kandidato įgūdžiai, tiek ir asmeninės savybės, svarbios šiai pozicijai – ryžtingumas, komunikabilumas, planavimo įgūdžiai. Sėkmingai baigęs kursus ir oro linijų įvertintas teigiamai pilotas gali prisiimti daugiau atsakomybės ir pradėti dirbti aukštesnėje pozicijoje.

Skrydžių instruktoriaus darbo perspektyvos

Viena iš piloto darbo alternatyvų – instruktoriaus karjera. Priklausomai nuo patirties, instruktoriaus darbo kryptis skirsis. Vieni pilotai pasirenka dėstyti teorijos kursą pilotų pradinio rengimo kursuose, kiti moko praktikos ir kyla į dangų kartu su studentais, o treti dėsto tipo kvalifikacijos kursuose ir „skraido“ realaus skrydžio treniruoklyje.

Priklausomai nuo to, ar instruktorius ruošiasi dėstyti teoriją, praktinį skraidymą ar tipo kvalifikacijos kursą, reikalavimai jo kvalifikacijai ir patirčiai kiekvienu atveju skirsis, tačiau visiems privaloma išklausyti atitinkamą kvalifikacijos kėlimo kursą.

Būsimuosius pilotus rengiantys specialistai ne tik gerbiami ir vertinami, bet ir paklausūs. Sparčiai besivystanti aviacijos industrija diktuoja didžiulį pilotų poreikį. Anot vieno iš lyderiaujančių orlaivių gamintojo „Airbus“ duomenimis iki 2035 metų pasaulyje trūks 617 000 naujų pilotų, kuriuos, be abejonės turės apmokyti patyrę instruktoriai. Priklausomai nuo instruktoriaus patirties, kvalifikacijos, dėstomų dalykų bei regiono instruktorių atlygis vidutiniškai svyruoja nuo 26 iki 96 tūkstančių eurų per metus. O štai itin paklausių orlaivių tipų instruktoriai gali uždirbti ir 500 еurų už vieną darbo valandą.

Žinios naudingos ir ant žemės

Anot minėtojo „Airbus“, oro transporto rinka per paskutinį dešimtmetį išsiplėtė 60%. Vienas didžiausių orlaivių gamintojų suskaičiavo, kad 2017 m. oro transportą kelionėms rinkosi daugiau nei 4,1 milijardo keliautojų, o štai tarptautinė oro transporto asociacija (IATA) prognozuoja, kad 2037 m. keliones lėktuvais rinksis daugiau nei 8,2 milijardo keleivių. Padvigubėjusi aviacijos rinka per ateinančius 20 metų sukurs daugiau nei 100 milijonų darbo vietų visame pasaulyje.

Piloto patirtis, aviacinės žinios, rinkos pažinojimas iš vidaus yra vertingos ir geidžiamos darbuotojo savybės aviacijos versle, todėl nenuostabu, jog dažnai pilotas pasuka ir šiuo karjeros keliu.

Aviaciniai mokymų centrai, oro linijos, įvairios su aviacija susijusios kompanijos – jie įsidarbina ne tik aviacinio personalo mokymų srityje, bet taip pat prisiima ir administracinės ar vadybinės krypties pareigas ir įgalindami savo vertingą patirtį padeda vystyti verslą aviacijoje.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų el. paštas:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
iliustracija2019-04-19 14:29:47

4,5 mln. eurų parama gyventojams, planuojantiems įsirengti saulės elektrines

Balandžio 18 d. energetikos ministras pasirašė įsakymą, kuriuo skiriama parama nedidelių, iki 10 kilovatų (kW) galios saulės elektrinių įsirengimui. Šią paramą galės gauti elektrą savo poreikiams iš saulės šviesos gaminti planuojantys individualių namų savininkai.
iliustracija2019-04-19 13:37:42

Kelionėse tykančios infekcijos: kaip jų išvengti?

Kiekvienais metais vis daugiau Lietuvos gyventojų kelionių metu užsikrečia virusiniu hepatitu A ir taip didina šios infekcijos plitimo bei protrūkių riziką šalyje. Kepenų uždegimą sukeliančios infekcijos būtų galima išvengti, jeigu žmonės prieš kelionę pasikonsultuotų su gydytoju dėl galimų profilaktikos priemonių.
iliustracija2019-04-19 13:31:48

5 situacijos, kai „kažką nuspaudžiame“ savo telefone ir kaip jų išvengti

Įsigijus naują išmanųjį telefoną prie jo galima praleisti valandų valandas, nes norisi viską ištyrinėti ir išbandyti. Paėmus į rankas naują telefoną tai ir rekomenduojama daryti – kuo greičiau išsiaiškinsite bei išbandysite visas jo funkcijas, tuo greičiau galėsite atskleisti visą telefono potencialą.
iliustracija2019-04-18 07:29:21

Oro erdvė – ne guminė: kaip joje telpa vis daugiau lėktuvų?

„Flightradar24“ vaizdas nepalieka abejingų – Europos žemėlapyje knibždėte knibžda įvairiais greičiais ir įvairaus dydžio simboliais pažymėtų lėktuvų – kiekvieną dieną Europoje aptarnaujama daugiau kaip 30 tūkst. skrydžių.
iliustracija2019-04-18 07:23:22

Lietuvoje atsiras objektas, padėsiantis gelbėti žmonių gyvybes

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad artimiausiais metais Lietuvoje atsiras ypatingos sveikatos priežiūrai ir mokslui svarbos objektas – ciklotronas, dar žinomas kaip dalelių greitintuvas.
iliustracija2019-04-17 15:22:47

Kokia spyna rakinate asmenines paskyras internete?

Šarvuotos namų durys, patikima spyna ir akylai saugomas raktas – nors net ir visos šios priemonės negali visiškai apsaugoti nuo vagystės, gyventojai kaip tik išmano bando apsaugoti namų turtą. Tačiau apie gresiančius pavojus virtualiame pasaulyje, internete, dažnai net nesusimąstome.
iliustracija2019-04-17 15:19:20

Paspirtukai – jau ne vaikų, o suaugusiųjų reikalas

Smagia vaikų pramoga buvę paspirtukai jau išsikovojo savo vietą suaugusiųjų pasaulyje. Paryžius pernai, Madridas bei Vilnius šiemet – šiuose Europos didmiesčiuose elektriniai paspirtukai tapo bendros miestų susisiekimo sistemos grandimi, veikiančia kaip dalijimosi paslauga.
iliustracija2019-04-17 15:10:27

Energetikų dieną: 5 patarimai, kurie padės taupyti energiją

Balandžio 17-ąją minima Energetikų diena. Šia proga energetikai kviečia visus energiją vartoti efektyviau, atsakingiau, taupiau. Lengvai įgyvendinami elektros ir dujų taupymo patarimai – ne tik sumažins sąskaitas, bet ir prisidės prie gyvybiškai svarbaus aplinkos išsaugojimo ateities kartoms.
iliustracija2019-04-17 14:39:11

Laisvos Lietuvos kartos: kodėl ir kaip jos susikalba?

Kuo panašūs žmonės, gimę pirmosios Lietuvos nepriklausomybės laikotarpiu ir po 1990-ųjų? Kuo abi šios kartos skiriasi nuo savo tėvų? Sociologai, istorikai ir filosofai sutinka, kad, nepaisant amžiaus skirtumo, šalies nepriklausomybės metais gimę žmonės turi nemažai bendro.
iliustracija2019-04-17 14:33:31

Naujas pėdsakas fotografijos istorijoje – paneigus visas abejones

Šiandien išmanieji telefonai jau gali užfiksuoti kadrus, kurių kokybė prilygsta skaitmeniniams fotoaparatams. Negana to, gamintojai nuolat stengiasi atrasti būdų, kurie leistų įamžinti svarbias akimirkas net ir pačiomis sudėtingiausiomis sąlygomis.
iliustracija2019-04-17 14:19:46

Šilumos ūkio perspektyvos – biokuras gerai, bet kas toliau?

Lietuvos šilumos ūkis priartėjo prie ribos, kai naujos investicijos į biokuro katilines taps nebeefektyvios, todėl būtina turėti viziją, kaip toliau siekti Energetikos strategijoje išsikeltų tikslų ir kaip efektyviai pasinaudoti naujo ES parama, kad ateinantis dešimtmetis netaptų šilumos ūkio pažangos akligatviu.
iliustracija2019-04-16 07:47:52

Įsigijote naują telefoną? 4 dalykai, kuriuos turėtumėte atlikti su senuoju

Įsigijus naują išmanųjį, pradėti juo naudotis norisi iš karto. Tačiau technologijų ekspertai pataria prieš tai pasirūpinti senuoju ir jame esančia asmenine informacija, ypač, jei įrenginį ketinama parduoti ar padovanoti.
iliustracija2019-04-15 20:13:51

No comments. Aucun commentaire. Be komentarų

Paryžiaus Dievo Motinos katedra (Cathédrale Notre-Dame de Paris) − katedra Paryžiuje, Senos Sitė saloje. Tai vienas reikšmingiausių ankstyvosios gotikos architektūros paminklų. Tai pati seniausia katedra šiaurės Prancūzijoje. Katedra statyta Paryžiaus kaip sostinės įsitvirtinimo laikotarpiu.
iliustracija2019-04-12 13:04:21

Ramus vaiko miegas ir išmanusis telefonas: misija įmanoma?

Tie, kas turi mažamečių vaikų žino, kas yra tikroji palaima – momentas, kai jie pagaliau ramiai užmiega. Bet kokius kalnus tėvams reikia nuversti siekiant šio momento? Tam aprašyti tikriausiai neužtektų net knygos.
iliustracija2019-04-12 13:00:54

Ką dirbsime 2029 metais, kai robotai perims mūsų darbus?

Klientų džiaugsmo asistentas, duomenų šiukšlių inžinierius, nepilnamečių kibernetinių nusikaltėlių konsultantas, mašinų balso dizaineris ar kompiuterinių žaidimų aistruoliams skirtų e-sporto arenų architektas – tai tik keletas pavyzdžių, kokių specialistų reikės įmonėms jau per artimiausius dešimt metų.
iliustracija2019-04-12 11:32:31

Išmaniųjų telefonų ekranų evoliucija

Išmaniosios technologijos tobulėja taip greitai, kad net sunku prisiminti, kad kiek daugiau nei prieš dešimtmetį turėjome telefonus su itin mažais, vos tris eilutes talpinančiais nespalvotais ekranais. Šiandien vienas svarbiausių veiksnių, nulemiančių vieno ar kito telefono įsigijimą, yra išmaniojo ekrano dydis.
iliustracija2019-04-12 11:19:28

Kodėl elektromobiliams reikia kitokių padangų?

Elektromobiliai pamažu keičia automobilių rinką – griežtėjant taršos reikalavimams, bene kiekvienas gamintojas savo gamoje turi elektra varomą transporto priemonę. Tai puikiai įrodo statistika: pirmas elektromobilių milijonas buvo parduotas per šešerius metus, o antras – vos per dvejus.
iliustracija2019-04-12 11:15:38

Psichologijos paslaptys: ką atspindi mūsų telefono spalva

Psichologai pripažįsta, kad mus supančios spalvos daro didžiulę įtaką mūsų nuotaikai, elgesiui ir sprendimams. Dėl šios priežasties, rinkdamiesi drabužius ar įvairius aksesuarus, jų spalvų paletei daugelis skiriame didelį dėmesį.
iliustracija2019-04-11 20:43:43

ES lyderiai atideda „Brexitą“

Ketvirtadienis, balandžio 11 d. (Briuselis). Į neeilinę Europos Vadovų Tarybą (EVT) susirinkę ES šalių lyderiai sutarė atidėti Jungtinės Karalystės išstojimą iš Europos Sąjungos iki spalio 31 d. Europos Sąjunga Jungtinei Karalystei suteikia papildomo laiko vidiniams politiniams nesutarimams dėl „Brexito“ įveikti.
iliustracija2019-04-11 20:38:06

Ateities profesijai specialistų reikia jau dabar

Nors praėjusiame dešimtmetyje mobilusis telefonas tebuvo daiktas paskambinti anksti ryte ar vėlai vakare, kai tarifas palankesnis, dabar jau mažai kas įsivaizduoja, kad šis, kasdienis kiekvieno mūsų palydovas, negalėtų įjungti socialinių tinklų, nufilmuoti patikusio vaizdo ar leisti mėgstamos muzikos.
iliustracija2019-04-11 20:33:19

Užsienio startuoliai vis dažniau renkasi Lietuvą

Nuo išmaniųjų čiužinių, padedančių sekti ir gerinti miego kokybę iki žaliosios energijos gamybos – tokias inovatyvias idėjas turintys užsienio startuoliai vis drąsiau renkasi Lietuvą savo verslui vystyti.
iliustracija2019-04-11 20:24:18

Apie alergiją žiedadulkėms: "Tik pažintis su gamta leidžia įgyti imunitetą"

Žiedadulkėms alergiški žmonės įvairius negalavimus jaučia jau nuo vasario mėnesio ir, priklausomai nuo alergijos, juos jausti gali iki vasaros pabaigos. Neretai simptomai jaučiami dar net nepradėjus žydėti augalams, o kartais aptinkama tokių žiedadulkių, kurių augalų Lietuvoje net ir nėra.
iliustracija2019-04-10 12:52:37

ES tikisi po 20 milijardų eurų kasmetinių investicijų į dirbtinį intelektą

Dirbtinis intelektas (DI) šiuo metu visuomenėje vis dar kelia daug klausimų. Viena vertus, tai yra technologija kur kasdien visa dažniau pasitelkiama įvairiausiems verslo ir pramonės procesams optimizuoti, pasiekti didesnį veiklos efektyvumą, rasti geresnius sprendimus įvairiausioms problemoms.
iliustracija2019-04-10 08:19:50

Konferencijoje - žiniasklaidos ekspertų diskusija apie visuomeninį transliavimą

LRT rengiamoje tarptautinėje konferencijoje - žiniasklaidos ekspertų diskusija apie visuomeninį transliavimą. Kaip užtikrinti žiniasklaidos nepriklausomumą nuo valdžios institucijų? Koks žiniasklaidos indėlis stiprinant nacionalinį saugumą?
iliustracija2019-04-10 08:16:27

Atsparumas antibiotikams auga: didžiausios klaidos vartojant antibiotikus

Vaistininkai vis dažniau pastebi, kad nors ligas diagnozuoja ir gydymą paskiria gydytojai, tačiau, deja savigyda vis populiarėja, net ir žinantys, kad antibiotikai – individualiai gydytojo paskiriamas vaistas, vis tiek juos vartoja savavališkai ir stebisi neefektyvumu.
iliustracija2019-04-10 08:13:42

Urbanistas iš Belgijos: rūpinkitės ekosistema ir nebeplėskite priemiesčių

„Valstybė, teritorija, kurioje gyvename šiandien mums nepriklauso. Mes ją skolinamės iš savo vaikų, nes jiems teks gyventi tokioje valstybėje, kurią mes suplanuosime šiandien“.
iliustracija2019-04-09 19:00:03

Užstrigusio žmogaus problemos – LNDT premjeroje „Orfeo. Miesto šviesos“

Pavasarį Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) žiūrovus pakvies į tris jaunųjų kūrėjų premjeras. Tai bus LNDT organizuoto Jaunųjų kūrėjų programos konkurso laimėtojų darbai. Pirmasis debiutuos Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studentas Naubertas Jasinskas.
iliustracija2019-04-09 18:39:24

Nevalyti kaminai, stiprūs vėjai ir deginama žolė spendžia spąstus

Atšilus orams Lietuvos žmonių namai nukenčia ne tik nuo gamtos stichijų, bet ir dėl pačių gyventojų aplaidumo. Draudikai įspėja, kad pavasaris išsiskiria nevalytų kaminų ir dūmtraukių sukeltais gaisrais, deginamos žolės atneštais nuostoliais bei namams stipraus vėjo padaryta žala.
iliustracija2019-04-09 18:19:12

Registrų centro IT vizija ir plėtra patikėta R. Ryliškiui

Pagrindinių Lietuvos registrų ir valstybinės reikšmės informacinių sistemų valdymas, technologinis jų vystymas, tobulinimas ir priežiūra patikėta ilgametę patirtį nacionalinėse ir tarptautinėse kompanijose sukaupusiam Rolandui Ryliškiui.
iliustracija2019-04-09 14:41:31

5 patarimai perkančiam lėktuvo bilietus: apsisaugokite nuo netikėtų išlaidų

„Padėkite man nusipirkti lėktuvo bilietus, bijau pridaryti brangių klaidų!“ Tokį prašymą keliaujantieji savarankiškai dabar išsako dažniau nei bet kada. Tačiau baimintis nėra ko, kai kelionę planuoji atsakingai ir viskuo pasirūpini dar prieš lipdamas į lėktuvą.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama