iliustracija iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija
Naujienos

Pilotas - plačios karjeros galimybės

2019-03-15 17:09:55

Tuo tarpu, kai kažkam dangus atrodo tolimas ir nepasiekiamas, kiti kasdien jį raižo didesniais ar mažesniais orlaiviais. Kai kurie sako, jog piloto darbas – tai svajonių darbas viliojantis kelionėmis aplink pasaulį, kvapą gniaužiančiais vaizdais pro piloto kabinos langą, aplinkinių akį traukiančia uniforma, bei unikaliomis profesijos galimybėmis.

Komercinio piloto licencija

Bet viskas nuo pradžių. Norint dangų skrosti plieniniais paukščiais – būtina įgyti piloto licenciją. Skraidinsite turistus apsižvalgyti virš Trakų pilies ar pilotuosite Airbus‘o orlaivį iš vienos Europos sostinės į kitą? Minėtais atvejais tokiems skrydžiams mėgėjo licencijos nepakaks – kilti į dangų komerciniais tikslais galėsite tik turėdami komercinio piloto licenciją.

„Tiesiausias kelias į piloto kabiną – intensyvūs integruoti oro transporto piloto licencijos (ATPL) kursai, kuriuos baigus įgyjama komercinio piloto licencija. Per apie 18 mėnesių trunkančius pradinius pilotų mokymus būsimieji aviatoriai ne tik išmoksta teorinius dalykus, bet ir praktikuojasi, skraidydami vienmotoriais bei dvimotoriais lėktuvais,“ – pasakoja Vaida Eičinienė, projekto „Tapk pilotu“ vadovė.

Komercinės piloto licencijos įgijimas – tik durys į įvairiapusį aviacijos pasaulį. Ar skraidysite didžiaisiais keleiviniais ar kroviniais lėktuvais, reguliarius ar užsakomuosius skrydžius vykdančiose oro linijose, o gal tapsite privačių lėktuvų pilotu ir skraidinsite garsenybes ir turtuolius? Viskas priklauso nuo jūsų pasirinkimų ir sprendimų.

Skirtingi regionai – skirtingos reguliacijos

Piloto profesija neturi geografinių ribų – griežtos reguliacijos ir taisyklės iš esmės padaro piloto veiklą pritaikomą visame pasaulyje. Bendrai aviaciją reglamentuoja ICAO – Tarptautinė civilinės aviacijos organizacija, kuri diktuoja visame pasaulyje galiojančius standartus ir taisykles. Tačiau kiekviename regione papildomai dar veikia to regiono aviaciją reguliuojanti organizacija, atsakinga už aviacijos saugą, reguliacijų kūrimą, diegimą ir atnaujinimą. Nuo to, kokiame regione pilotas mokysis, priklauso, kokią licenciją pilotas įgis, o tai reiškia ir kokiose šalyse pilotas galės skraidyti.

Geografiniu požiūriu, plačiausiai pripažįstamos Europos aviacijos saugumo agentūros (EASA) patvirtintos komercinių pilotų licencijos, kurios galioja ne tik visose ES šalyse, bet ir daugelyje šalių Azijoje, Vidurio Rytuose, Afrikoje ir Pietų Amerikoje. O štai Šiaurės Amerikoje pilotai skraido su Federalinės aviacijos administracijos (FAA) patvirtintomis licencijomis. Ar FAA patvirtintos komercinių pilotų licencijos galioja kitose šalyse? Taip, jos galioja JAV bei tokiose šalyse kaip Panama, Kataras ir kai kurios Azijos regiono šalys. Todėl prieš pradedant piloto studijas reikėtų numatyti, kuriame pasaulio regione planuojama karjera. Visgi norams ar galimybės pasikeitus, pilotai turi galimybę konvertuoti savo turimą licenciją iš vieno regiono į kitą.

Papildoma kvalifikacija – naujos galimybės

Egzistuoja apie šimtas skirtingų orlaivio tipų, kokio orlaivio piloto kėdėje sėdėsite, priklausys nuo jūsų pasirinktos ir įgytos tipo kvalifikacijos (angl.k. Type Rating). Tipo mokymų metu kiekvienas pilotas išmoksta valdyti konkretaus tipo orlaivį ir įgyja kvalifikaciją valdyti būtent to, pavyzdžiui Airbus A320, tipo orlaivį.

Kaip pilotai nusprendžia, kokio tipo orlaiviu skraidyti? Rinkdamiesi orlaivio tipą, pilotai apsvarsto daugybę kintamųjų, darančių įtaką jų sprendimui. Vienas tokių – regiono, kuriame planuoja dirbti, tendencijos. Kiekvieno piloto pasirinkimas, ar skristi populiariausiais orlaivių tipais, pavyzdžiui, Boeing 737 ar Airbus A320, o gal pasirinkti mažiau populiarų tipą ir išsiskirti turima specifinio tipo kvalifikacija. Ne ką mažiau pilotui svarbu pasidomėti būsimųjų darbdavių – oro bendrovių – valdomu orlaiviu parku. Priklausomai nuo to, ar norėsite dirbti oro linijose, ar pilotuoti mažus privačius orlaivius, o gal – krovininius, tipo kvalifikacija taip pat gali skirtis.

Populiaraus tipo kvalifikacija įgyta, laikas darbo pokalbyje sužavėti oro linijų atstovus. Norite įgyti pranašumą įsidarbindami? Mokykitės, praplėskite savo gebėjimus ir įgykite dar vieno orlaivio tipo kvalifikaciją. Tuomet galėsite valdyti dviejų ar kelių tipų orlaivius.

Karjeros laiptelis aukštyn – į kapitono kėdę

Pilotas, savo karjerą pradeda dirbdamas antrojo piloto pozicijoje. Aviacijoje piloto patirtis skaičiuojama skrydžio valandomis – daugiau skrydžio valandų reiškia daugiau patirties.

Sukaupus atitinkamą skraidymo valandų kiekį, pilotas gali kandidatuoti į kapitono poziciją. Oro linijos kelia bent 500 skrydžio valandų patirties reikalavimą antrajam pilotui, dar tik pradedančiam savo karjerą. O štai kandidatui į kapitono poziciją gali tekti sukaupti apie 3000 skrydžio valandų.

Sukaupus kapitono pozicijai užimti reikalingas valandas beliks papildyti savo kvalifikaciją specialių mokymų pagalba. Jų metu vertinami tiek techniniai kandidato įgūdžiai, tiek ir asmeninės savybės, svarbios šiai pozicijai – ryžtingumas, komunikabilumas, planavimo įgūdžiai. Sėkmingai baigęs kursus ir oro linijų įvertintas teigiamai pilotas gali prisiimti daugiau atsakomybės ir pradėti dirbti aukštesnėje pozicijoje.

Skrydžių instruktoriaus darbo perspektyvos

Viena iš piloto darbo alternatyvų – instruktoriaus karjera. Priklausomai nuo patirties, instruktoriaus darbo kryptis skirsis. Vieni pilotai pasirenka dėstyti teorijos kursą pilotų pradinio rengimo kursuose, kiti moko praktikos ir kyla į dangų kartu su studentais, o treti dėsto tipo kvalifikacijos kursuose ir „skraido“ realaus skrydžio treniruoklyje.

Priklausomai nuo to, ar instruktorius ruošiasi dėstyti teoriją, praktinį skraidymą ar tipo kvalifikacijos kursą, reikalavimai jo kvalifikacijai ir patirčiai kiekvienu atveju skirsis, tačiau visiems privaloma išklausyti atitinkamą kvalifikacijos kėlimo kursą.

Būsimuosius pilotus rengiantys specialistai ne tik gerbiami ir vertinami, bet ir paklausūs. Sparčiai besivystanti aviacijos industrija diktuoja didžiulį pilotų poreikį. Anot vieno iš lyderiaujančių orlaivių gamintojo „Airbus“ duomenimis iki 2035 metų pasaulyje trūks 617 000 naujų pilotų, kuriuos, be abejonės turės apmokyti patyrę instruktoriai. Priklausomai nuo instruktoriaus patirties, kvalifikacijos, dėstomų dalykų bei regiono instruktorių atlygis vidutiniškai svyruoja nuo 26 iki 96 tūkstančių eurų per metus. O štai itin paklausių orlaivių tipų instruktoriai gali uždirbti ir 500 еurų už vieną darbo valandą.

Žinios naudingos ir ant žemės

Anot minėtojo „Airbus“, oro transporto rinka per paskutinį dešimtmetį išsiplėtė 60%. Vienas didžiausių orlaivių gamintojų suskaičiavo, kad 2017 m. oro transportą kelionėms rinkosi daugiau nei 4,1 milijardo keliautojų, o štai tarptautinė oro transporto asociacija (IATA) prognozuoja, kad 2037 m. keliones lėktuvais rinksis daugiau nei 8,2 milijardo keleivių. Padvigubėjusi aviacijos rinka per ateinančius 20 metų sukurs daugiau nei 100 milijonų darbo vietų visame pasaulyje.

Piloto patirtis, aviacinės žinios, rinkos pažinojimas iš vidaus yra vertingos ir geidžiamos darbuotojo savybės aviacijos versle, todėl nenuostabu, jog dažnai pilotas pasuka ir šiuo karjeros keliu.

Aviaciniai mokymų centrai, oro linijos, įvairios su aviacija susijusios kompanijos – jie įsidarbina ne tik aviacinio personalo mokymų srityje, bet taip pat prisiima ir administracinės ar vadybinės krypties pareigas ir įgalindami savo vertingą patirtį padeda vystyti verslą aviacijoje.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų el. paštas:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
iliustracija2019-06-19 17:51:29

Bet kurią veją gali prižiūrėti robotas vejapjovė

Vis daugiau Lietuvos namų ūkių vejos priežiūrą patiki robotams vejapjovėms. Robotai vejapjovės į Lietuvą atkeliavo prieš maždaug 15 metų, kuomet rinkai juos pasiūlė revoliucinį vejos priežiūros sprendimą sukūrusi „Husqvarna“.
iliustracija2019-06-19 17:42:19

Naujos skaitmeninės priemonės kovai su šešėliu

2018 m. balandį Vyriausybė inicijavo išskirtinį šešėlinės ekonomikos mažinimo paskatų paketą. Iki 2019 m. liepos 1 d. galima sumokėti „pamirštus“ mokesčius be baudų ir delspinigių – taip sudaryta išskirtinė galimybė neskaidriai veikiančiam verslui pradėti naują etapą.
iliustracija2019-06-19 17:35:18

Atskleidžia, kodėl jus vis dar gelia uodai

Manote, kad tamsūs rūbai vilioja uodus, todėl vengiate rengtis juodą megztinį vakarodami prie ežero? Vis dar tikite mitais, kad uodai gelia tik tiems, kurių kraujas yra saldus? Specialistai tikina, kad „saldaus kraujas“ – tik pramanai, o šviesi apranga neužtikrina, kad uodai praskris pro šalį.
iliustracija2019-06-19 17:27:16

Daugėja peršalimo atvejų: ligą sukelti gali paprasčiausias kondicionierius

Nors vasara ir peršalimas gali atrodyti kaip sunkiai suderinami dalykai, po itin karštų savaičių į vaistines plūsta vis daugiau rimtais peršalimo simptomais besiskundžiančių žmonių.
iliustracija2019-06-18 17:26:31

Geriausias LG siūlomas LED televizorius „NanoCell“ – jau ir Lietuvoje

LG Electronics (LG) „NanoCell“ televizoriai, pažangiausias kompanijos LED televizorių gaminys, suteikia aukščiausią vaizdo kokybę, tikrovišką vaizdą, kalibruotas spalvas ir platesnius žiūrėjimo kampus, kartu su nepaprastai plonu monitoriumi bei daugiau plačių ekranų pasirinkimų nei bet kada anksčiau.
iliustracija2019-06-18 17:20:23

Kaune iškilo legendinei senbernarei Bitei skirta skulptūra

Apie legendinį ir kauniečiams puikiai žinomą šunį – senbernarę Bitę – nuo šiol primins ją įamžinusi skulptūra. Prie Žaliakalnio turgaus iškilęs naujas meno kūrinys tapo naujausiu idėjų konkurso „Kauno akcentai“ projektu.
iliustracija2019-06-15 07:43:08

Populiariausių ir geriausiai apmokamų programavimo kalbų Europoje TOP 10

Prieš priimant sprendimą mokytis geidžiamiausios profesijos darbo rinkoje - programavimo, neretai kyla klausimas: kuri iš šimtų pasaulyje naudojamų programavimo kalbų yra perspektyviausia ir geriausiai apmokama.
iliustracija2019-06-15 07:38:31

„Mobility Tech 2019“: savivaldžių automobilių ateities politika gimsta Vilniuje

Šiandien Vilniuje tarptautiniame renginyje „Mobility Tech 2019“ Europos ekspertai diskutuoja apie savivaldžių automobilių ateities perspektyvas Europos Sąjungoje. Jų pasiūlymai taps pagrindu formuojant šios srities Europos transporto politiką.
iliustracija2019-06-15 07:35:05

IBM gimtadienis: 6 faktai apie IT banginį, kurio nekentė Steve‘as Jobsas

Daugiau nei 350 tūkstančių darbuotojų 177 šalyse turinti JAV korporacija IBM sekmadienį švęs savo 108-ąjį gimtadienį. Ir nors žmonėms ji geriausiai žinoma dėl savo techninių ir programinių sprendimų, šimtus tūkstančių patentų turinti kompanija yra sukūrusi visiems mums gerai pažįstamų dalykų.
iliustracija2019-06-15 07:25:22

Pensijų kaupimas: trijų žingsnių gidas, kaip nepasiklysti pasirinkimuose

Artėjantis pensijų sistemos reformos pabaigos terminas paskatino užklausų bangą dėl dalyvavimo II pensijų pakopoje. Atsižvelgdama į dažniausiai užduodamus klausimus, Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacija (LIPFA) parengė trijų žingsnių gidą, padėsiantį susigaudyti esminiuose privataus pensijos kaupimo momentuose.
iliustracija2019-06-15 07:22:29

Kokius vaistus vartojantiems žmonėms vengti saulės vonių?

Karštis ir saulė į vaistines bei gydymo įstaigas jau atginė būrius žmonių, besiskundžiančių perkaitimu, odos nudegimu, sutrikusia širdies veikla ir kitais karščio sukeltais negalavimais.
iliustracija2019-06-15 07:16:18

Kaip nepadaryti klaidos renkantis naują dviratį?

Šiltuoju metų laiku dviratis – ne tik smagi pramoga, bet ir populiari bei stilinga susisiekimo priemonė. Pastaruoju metu madoje ryškios spalvos, įvairūs raštai ir aksesuarai, tačiau neretai pamirštama atsižvelgti į tai, kokiais keliais ar kaip ilgai bus važinėjama.
iliustracija2019-06-15 07:02:57

LSMU medicinos studentai išgelbėjo gyvybę bendramoksliui

Staigi mirtis gali ištikti kiekvieną – reikia būti tam pasirengus. Tad visi būsimieji medikai turėtų praktiškai mokėti pradinio žmogaus gaivinimo veiksmus bei atlikti defibriliaciją.
iliustracija2019-06-14 12:52:23

Misija: lengvos ir išmanios vestuvės. 5 patarimai jai įgyvendinti

Vasaros vestuvių sezonas įsibėgėja ir daugeliui būsimųjų jaunavedžių yra ne tik džiugus laukimo, bet ir įtemptas, šventės organizavimo darbų kupinas metas. Todėl technologijų ekspertai dalijasi patarimais, kaip didžiąją šventę surengti lengviau ir patogiau.
iliustracija2019-06-14 12:49:24

„Bolt“ pradeda veikti Londone: siūlys mažesnes kainas ir „panikos“ mygtuką

Viena didžiausių Europos pavėžėjimo paslaugų platformų „Bolt“, anksčiau žinoma kaip „Taxify“, šiandien pradeda veikti Londone. Platforma pristato aukštesnius saugumo standartus bei vietiniams pavėžėjams konkurencingas sąlygas – tikimasi, kad mažesnės kainos keleiviams ir lankstesni komisiniai vairuotojams leis „Bolt“ mieste įsitvirtinti greitai.
iliustracija2019-06-14 12:47:17

Ketvirtoji pramonės revoliucija – versle išliks tik inovatoriai

Dešimtmetį Lietuvoje gyvenančio brito, verslininko Alex Gibb teigimu, jei įmonės nori pranokti konkurentus, išlikti ir suklestėti, jos jau dabar turi būti pasirengusios diegti inovacijas ir prisitaikyti prie kintančio pasaulio, priešingu atveju, jos tiesiog žlugs.
iliustracija2019-06-14 12:39:03

Išgauti pribloškiančius kadrus padės kelios išmaniojo funkcijos

Šiandien, kai mūsų dėmesys koncentruotis į vieną dalyką tesiekia vos 8 sekundes, komunikacija nuotraukomis ir filmukais tapo itin svarbia tarpusavio bendravimo dalimi.
iliustracija2019-06-14 12:36:17

Pamatėte Sosnovskio barštį? Praneškite, kur jis!

Sunkiai naikinamas mechaniniais ar net cheminiais būdais Sosnovskio barštis sparčiai plinta ir užima vis daugiau Lietuvos teritorijos. Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) ir Aplinkos ministerija kviečia Lietuvos gyventojus būti neabejingiems ir pranešti apie jo augimo vietas.
iliustracija2019-06-14 12:32:58

Geriausias televizorius jūsų namams: kaip tokį išsirinkti?

Planuojate įsigyti naują televizorių, tačiau nesate tikri, kokiais kriterijais reiktų vadovautis? Pateikiame technologijų eksperto patarimus, kaip nepasiklysti tarp televizorių modelių, raiškos ir funkcijų įvairovės, bei į ką svarbiausia atkreipti dėmesį, renkantis šį naują buities prietaisą.
iliustracija2019-06-14 12:25:34

NT rinkos rodiklis, galintis padėti prognozuoti, ar pigs būstas Lietuvoje

Ekonomikos klasika teigia, kad kainos laisvoje rinkoje, iš esmės, priklauso nuo paklausos ir pasiūlos santykio: jei paklausa auga labiau nei pasiūla, kainos didėja, jei atvirkščiai – mažėja.
iliustracija2019-06-14 12:22:24

Rekordiniai karščiai Lietuvoje puola ir išmaniuosius įrenginius

Pastarosiomis dienomis oro temperatūra bando mūsų kantrybę. Taip pat tenka apsirūpinti dideliais kiekiais vandens, pamiršti dietas ir vaduotis ledais, o išeiti į lauką be rimtos priežasties nerekomenduojama.
iliustracija2019-06-14 12:19:14

„Uber“ pristato savaeigę transporto priemonę, maisto pristatymo dronais testus

Antrąją ir paskutiniąją trečiojo kasmetinio „Elevate Summit“ susitikimo dieną „Uber“ pristatė kaip bendradarbiauja su vyriausybės ir pramonės atstovais kuriant pirmąjį pasaulyje oro transporto tinklą su saugiomis bei tyliomis elektrinėmis „Uber Air“ transporto priemonėmis.
iliustracija2019-06-12 18:28:19

Uber pristatė oro transporto kelionių naujoves

Kasmetinėje dviejų dienų „The Uber Elevate Summit“ konferencijoje Vašingtone mobilumo platformos „Uber“ atstovai pristatė paslaugą „Uber Air“, dizaino koncepcijas bei partnerystes, kurios padės įgyvendinti naujausią „Uber“ ambiciją – sukurti pirmąjį pasaulyje miesto oro transporto tinklą.
iliustracija2019-06-07 17:41:20

Vienas iš šešių šalies gyventojų nėra nė karto iškėlęs kojos iš Lietuvos

Tyrimas parodė, kad vienas iš šešių Lietuvos žmonių nėra nė karto buvęs užsienyje. Už valstybės sienos nė sykio kojos neiškėlusių mūsų šalies gyventojų kur kas daugiau nei tokių žmonių Latvijoje ar Estijoje. Naujausiais duomenimis, beveik kas aštuntas Latvijos ir Estijos gyventojas nėra lankęsis kitoje valstybėje.
iliustracija2019-06-07 17:37:13

Pasakyk, kur gyveni, pasakysiu, kokia tavo sveikata

Oro užterštumas, geriamojo vandens kokybė, žalumos kiekis ir kiti gyvenamosios aplinkos veiksniai turi įtakos vaikų ir suaugusiųjų sveikatai ir lėtinių ligų raidai – nutukimui, alergijoms, širdies ir kraujagyslių ligoms, taip pat psichologiniams bei emociniams sutrikimams.
iliustracija2019-06-07 17:30:50

Įjungtas – įprastas televizorius, išjungtas – tikras meno kūrinys

Ar kasdien naudojami buities prietaisai gali tapti unikaliais meno kūriniais? Būti ne tik pramogų centru, bet ir namų interjero akcentu? Mūsų dienomis televizorius tapo reikšminga interjero detale, taigi, labai svarbu, kad šis prietaisas patalpoje iš tiesų derėtų tiek įjungtas, tiek išjungtas.
iliustracija2019-06-06 11:08:08

Būdai, kaip susikurti modernią ir patogią darbo erdvę namie

Prieš pora metų pradėtas skaičiuoti „Leesman“ darbo efektyvumo indeksas rodo, kad 90 proc. dirbančių asmenų darbo erdvę laiko vienu svarbiausiu produktyvumo elementų. Nesvarbu, dirbate ofise ar namie – darbo aplinka turi būti patogi ir leidžianti susikaupti.
iliustracija2019-06-05 14:51:41

5 svarbiausios procedūros, atliekamos automobilio techninės priežiūros metu

Reguliari techninė automobilio priežiūra yra tokia pat svarbi, kaip ir periodiška žmogaus sveikatos, pavyzdžiui, dantų patikra. Tinkamai prižiūrėta transporto priemonė ne tik suteikia jo savininkui saugumo jausmą kelyje, bet ir užtikrina ekonominę automobilio vertę.
iliustracija2019-06-05 14:39:25

Rekordinis karštis padidina širdies smūgio pavojų: kaip apsisaugoti?

Kad ir kaip maloniai džiugintų šilta vasara, termometrų stulpeliams staigiai šoktelėjus į rekordines aukštumas, karštis gali tapti labai pavojingu. Karšta oro temperatūra labiausiai veikia vaikus, vyresnio amžiaus asmenis ar tuos, kurie turi lėtinių ligų.
iliustracija2019-06-05 13:54:40

Pradedama teikti hibridinės televizijos paslauga HiTV

Šalies televizijos ir radijo kompanijos su televizorių gamintojų atstovybėmis Lietuvoje parengė ir šiandien pradeda teikti naujos kartos hibridinės televizijos paslaugą HiTV visoje Lietuvoje.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama