Naujienos

KTU absolvento sukurtą prietaisą „DataLinker“ naudoja pasaulio buriuotojai

2016-02-25 10:45:47

Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventas Ričardas Novošinskas, vadovaujantis įmonei „SailRacer.net“, o laisvalaikiu buriuojantis, sukūrė prietaisą, padėsiantį buriavimo varžybose dalyvaujančioms jachtų įguloms lengviau apdoroti laivo duomenis.

foto

Naujasis produktas „DataLinker“ yra pirmas toks gaminys rinkoje, naudojantis „Bluetooth 4.0“ technologiją ir išlaikantis laisvą interneto prieigą.

Naujojo prietaiso „DataLinker“ pagalba, laivo jutiklių duomenys, tokie kaip vėjo kryptis ir greitis, kompaso rodmenys, GPS koordinatės, vandens gylis, yra perduodami į mobiliuosius telefonus, planšetinius kompiuterius, išmaniuosius laikrodžius ir išmaniuosius akinius nuo saulės „ReconJet“. Įrenginys montuojamas jachtos prietaisų skydelyje ir yra pigesnis bei paprasčiau naudojamas, nei kiti iki šiol buriuotojams siūlyti sprendimai.

Pagrindinis „DataLinker“ skirtumas nuo panašių prietaisų esančių rinkoje – naudojamas ne bevielis ryšys „Wi-Fi“, o nauja „Bluetooth 4.0“ technologija (dar vadinama „Bluetooth Smart“ arba „Bluetooth Low Energy“), kurios atstumas siekia iki 50 metrų.

„Kiekviena jachta turi tam tikrus jutiklius, sujungtus į tinklą ir „bendraujančius“ tarpusavyje. „DataLinker“ įsijungia į bendrą jachtos duomenų tinklą ir tuos duomenis ištransliuoja naudojant „Bluetooth 4.0“ technologiją. Įprastas „Bluetooth“ ryšys eikvoja netgi daugiau energijos nei bevielis internetas, todėl bateriją reikia nuolat krauti, o tai itin apsunkina buriavimą“, – paaiškino R. Novošinskas.

„DataLinker“, naudojantis naująją „Bluetooth 4.0“ technologiją, eikvoja apie 30 proc. mažiau baterijos negu prietaisai, kurių veikimui pasitelkiamas bevielis internetas. Per valandą išnaudojami tik 5 proc. energijos, o tai reiškia, kad galima drąsiai plaukti apie 20 valandų.

Pomėgis tapo pajamų šaltiniu

Paklaustas, kaip gimė „DataLinker“ idėja, verslus KTU absolventas, baigęs Informatikos magistrantūrą, prisimena, kad viskas prasidėjo nuo 2011 m. sukurtos mobiliosios programėlės „Sailracer“, padedančios pagreitinti taktinių sprendimų priėmimą ir padidinančios laivo bei įgulos efektyvumą. Pasak pašnekovo, „DataLinker“ yra jau sukurtos sistemos papildinys.

„DataLinker“ gaminį R. Novošinskui padeda vystyti esami ir buvę KTU Programų sistemų studentai: „Įmonėje šiuo metu dirba penki KTU parengti programuotojai. Pasitikiu Universiteto ruošiamais specialistais ir jų gebėjimais, dėl to komandos narius rinkausi iš savo Alma mater“.

Kam turi padėkoti už tai, kad iš informatiko tapo entrepreneriu, kuriančiu inovatyvius sprendimus? R. Novošinskas pateikia paprastą atsakymą – savo hobiui. Pašnekovo teigimu, turint pomėgį ir skiriant tam laiko ir pastangų, šį nesunkiai galima paversti pajamų šaltiniu.

Rado sprendimą baterijos taupymui

R. Novošinsko didžiausias pomėgis – buriavimas, kuriuo vyras užsiima jau gana ilgai. „Visada susidurdavau su problema tuo pat metu mobiliajame įrenginyje turėti ir laivo duomenis, ir internetą, o ne vieną arba kitą. Norint to pasiekti, yra galimų sprendimų, pavyzdžiui, panaudoti „Wi-Fi“ maršrutizatorių su 4G modemu, prie jo prijungiant laivo duomenų „Wi-Fi“ kaip „klientą“, bet informatikos išsilavinimo neturinčiam paprastam buriuotojui tai yra misija neįmanoma“, – įsitikinęs R. Novošinskas.

Jo teigimu, regatose dalyvaujantys buriniai laivai iki šiol naudojo tik prietaisus, veikusius bevielio interneto pagalba. „Problema ta, kad prisijungus prie vietinio „Wi-Fi“, prarandamas interneto ryšys. Vėjo prognozės, pranešimai iš varžybų organizatorių, jachtos koordinačių sekimas realiu laiku – buriuotojams labai svarbūs duomenys, kuriems gauti reikalingas internetas“, – sakė „DataLinker“ idėjos autorius.

Jo sukurtas prietaisas filtruoja informaciją ir perduoda tuos duomenis, kurie įgulai svarbūs varžybų metu. Dar vienas „DataLinker“ privalumas – laivo daviklių duomenys perteikiami grafiškai, o tai yra patogiau, nei stebint atskirus skaičius jachtos įrenginiuose. „DataLinker“ pajungti tereikia keturių laidų ir kelių minučių laiko.

„DataLinker“ jau išbandžiusių buriuotojų atsiliepimai yra patys geriausi. Produktas prisideda prie efektyvesnio buriavimo, suteikia galimybę po varžybų analizuoti rezultatus.

Paklausus užsienio rinkose

Startuolio „SailRacer.net“ didžioji klientų dalis yra užsieniečiai: „Sukurtas produktas orientuotas į užsienio rinkas, nes Lietuvoje burinių jachtų yra apie 300, o pasaulyje – apie milijoną. Mūsų pagrindiniai pirkėjai yra iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Italijos ir Prancūzijos.“

Siekiant pritraukti reikalingų investicijų, „DataLinker“ pasinaudojo populiariu minios finansavimo įrankiu (angl. crowdfunding) ir šiuo metu vykdo „Kickstarter“ kampaniją, prie kurios gali prisidėti visi norintys.

„DataLinker“ taip pat buvo pristatytas tarptautinėje „Dusseldorf boat show“ parodoje, o artimiausiu metu –parodose Helsinkyje ir Londone.

Fotografo paslaugos Jūsų šventei
Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-04-20 17:04:12

Pradedamas paskutinis sudėtingas dujų jungties su Lenkija statybų etapas

Atlikus tris ketvirtadalius Lietuvą ir Lenkiją sujungsiančio dujotiekio tiesimo darbų, pradedamas baigiamasis jungties statybų etapas – dujų apskaitos ir slėgio reguliavimo stoties statyba.
       2021-04-20 15:42:53

Sriubos – puikus būdas praturtinti pavasarinį racioną: kaip paruošti?

Sriuba yra idealus pasirinkimas ieškantiems sveiko, lengvo ir skanaus maisto. Visgi sriubų ant pietų ar vakarienės stalo neretai atsisakoma dėl laiko joms pagaminti stokos.
       2021-04-20 14:12:59

Planuojate įsigyti naują miegamojo lovą? Štai, klausimai sau apie jau turimą

Toks pirkinys kaip miegamojo lova, tarnaus tikrai ne vienerius metus ir net ne penkerius, tačiau vis tiek netruks ateiti diena, kai nuspręsite ją pakeisti nauja.
       2021-04-20 12:57:06

Pavasarinis organizmo valymas: kokie produktai atgaivins kūną

Artėjant šiltajam sezonui, norisi padailinti kūno linijas ir atsikratyti per žiemą apėmusio sąstingio. Vienas iš būdų tai padaryti – organizmo valymas.
       2021-04-20 12:42:11

Vaistininkų komplimentai žmonėms, dar miške apsižiūrintiems, ar neturi erkių

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai vienareikšmiškai sutinka – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar namo iš gamtos neparsinešame erkių.
       2021-04-20 12:39:13

Pandemija ir gerovės valstybė: vieni kaupia pinigus, kiti – skursta

Ženkliai sumažėjo kas trečio Lietuvos gyventojo pajamos, beveik tiek pat sako gyvenantys prasčiau nei per pirmąjį karantiną – rodo nevyriausybinių organizacijų užsakymu atlikta apklausa.
       2021-04-20 12:32:20

Seimas supaprastino sutikimo skiepytis tvarką

Seimas pritarė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-267(2), kuriomis apibrėžiam sutikimo skiepytis nuo užkrečiamosios, pandemiją sukėlusios ligos,
       2021-04-20 12:29:00

Dezinfekciniai skysčiai gali sutrikdyti sveikatą: kokių medžiagų vengti

Paviršiams dezinfekuoti skirtas skystis neturėtų būti naudojamas ant rankų, taip pat svarbu atidžiai perskaityti informaciją dezinfekcinio skysčio etiketėje, pataria chemikas.
       2021-04-20 12:16:13

Ministerija: valstybės valdomos įmonės neturi konkuruoti su privačiu verslu

Ekonomikos ir inovacijų ministerija Vyriausybei pateikė atnaujintą Valstybės valdomų įmonių (VVĮ) pertvarkos ir valdymo centralizavimo priemonių planą. Vyriausybė rytoj dar neketina jo svarstyti.
       2021-04-20 12:10:16

Iš ko susideda elektros kaina?

Nuosekliai atsisakant monopolinių elektros energijos tiekimo sąlygų ir kainų reguliavimo, kiekvienas Lietuvos gyventojas gali rinktis jam tinkamą elektros tiekėją. Iki 2023 m. vykstantis pokytis naudingas kiekvienam elektros vartotojui, nes būtent jis sprendžia iš ko ir už kokią kainą pirkti elektrą savo namams.
       2021-04-20 12:01:37

Jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

„Tiguan“ – populiariausią „Volkswagen“ Europoje ir geriausiai parduodamą visureigį Baltijos šalyse – jau galima įsigyti ir su iš elektros tinklo kraunama hibridine pavara, kuri apjungia galingą elektros motorą bei 1,4 l TSI variklį.
       2021-04-20 11:43:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1138

Atlikus 19133 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1138. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-19 13:31:46

Ar paprastas skyrybų procesas iš tikrųjų didina skyrybų skaičių Lietuvoje?

Pagal statistiką, Lietuvoje išsiskiria beveik kas antra pora. Dažnai svarstoma, kad prie šios statistikos gali prisidėti skyrybas vykdančių kontorų žadamos greitos ir paprastos skyrybos arba net skyrybos internetu.
       2021-04-19 13:28:43

6 superproduktai, kurie pavasarį turi atsidurti kasdieniame valgiaraštyje

Pavasarį sveikesnės mitybos tendencijos dar labiau pastebimos. Prieš šiltąjį sezoną žmonės nori padailinti kūno linijas ir kartu jaustis žvalūs bei energingi.
       2021-04-19 10:20:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 594

Atlikus 8249 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 594. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-19 09:41:55

Anapilin iškeliavo garsus mikrochirurgas Kęstutis Vitkus

Šįryt Lietuva neteko garsaus šalies rekonstrukcinės ir plastinės mikrochirurgijos gydytojo, plastinės chirurgijos pradininko Lietuvoje prof. Kęstučio Vitkaus. Profesorius mirė eidamas 69-uosius metus.
       2021-04-19 09:34:43

Vilniuje – 9 nauji viešojo transporto maršrutai, 20 ekologiškų autobusų

Iki 2023 m. sostinės viešojo transporto parką papildys dar mažiausiai 22 nauji dujiniai arba elektriniai autobusai, kurie kursuos ir keleivius veš devyniais maršrutais periferinėse miesto teritorijose.
       2021-04-19 09:14:34

Žymios merginos dalinasi patarimais, kaip pasidaryti natūralų makiažą

Natūralus makiažas jau keletą metų iš eilės išlieka viena pagrindinių grožio tendencijų, o karantino metu, kuomet bendraujama tik technologijų pagalba, toks makiažas yra itin aktualus.
       2021-04-19 08:03:09

Įsirengiant saulės ar vėjo jėgainę būtina atkreipti dėmesį į prijungimo sąlygas

Nuolatos augant gyventojų ir verslo susidomėjimui įsirengti atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės ar vėjo – jėgainę, bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) klientus ragina atkreipti dėmesį į svarbiausias elektrinių prijungimo sąlygas.
       2021-04-19 08:00:24

Ko dar galima laukti iš COVID-19?

Prof. Juozas Augutis, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius. Naujų atvejų prognozės Lietuvoje rodo, kad didinant vakcinavimo tempus atokvėpio nuo didelio naujų atvejų skaičiaus galime tikėtis birželio mėnesį.
       2021-04-18 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 733

Atlikus 13909 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 733. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-17 17:00:47

5 nauji įgūdžiai, kurie gali papildyti jūsų CV

Laiką namuose išnaudokite tikslingai. Pavyzdžiui, išmokite naujų įgūdžių ir įtraukite juos į savo gyvenimo aprašymą. Tam prireiks tik išmaniojo telefono arba kompiuterio, interneto ir šiek tiek motyvacijos.
       2021-04-17 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1276

Atlikus 19040 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1276. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-17 07:29:40

Nelaimingi atsitikimai darbe: ką svarbu žinoti darbdaviui ir darbuotojui

Nepriklausomai nuo Valstybinės darbo inspekcijos informacinio ir konsultacinio darbo rezultatų, parengtų rekomendacijų, inspekcinės veiklos, vis dar pasitaiko, kad žmonės žūsta statybose.
       2021-04-16 17:48:01

Nuolatinis karantino palydovas – akių sausumas

Karantino metu daugelis iš mūsų buvo priversti dirbti ir mokytis iš namų, gyvą bendravimą išmainyti į pokalbius vaizdo skambučiais.
       2021-04-16 14:30:17

Nuo 2021 m. gegužės 1 d. įvedama nauja transporto priemonių savininkų sistema

Vyriausybei siekiant mažinti šešėlį automobilių versle ir apsaugoti automobilių pirkėjų interesus, nuo 2021 m. gegužės 1 d. pradės veikti nauja apskaitos sistema – bus fiksuojami visų transporto priemonių savininkai,
       2021-04-16 14:09:00

M. Skuodis: „Lietuvos paštas“ situaciją dėl siuntų skirstymo stabilizavo

Susisiekimo ministras konstatuoja, kad „Lietuvos paštas“ (LP) padėtį, skirstant išaugusį siuntų srautą, stabilizavo, tačiau visų suinteresuotų pusių lūkesčiai dar nėra patenkinti.
       2021-04-16 13:55:09

Benedikto kiaušinių diena: sugriaukime mitus dėl sunkumų ruošiant šį patiekalą

Balandžio 16-ąją minima Benedikto kiaušinių diena yra ypatinga šventė maisto gurmanams iš viso pasaulio. Šią dieną žmonės raginami išbandyti seniai daugumos pamėgtus priešpiečius, kuriems dažnai pagailima laiko.
       2021-04-16 13:45:35

Top 5 energetikos sektoriaus tendencijos: nuo virtualių elektrinių iki dronų

Apie vandenilį, kaip galimą ateities kurą, jau yra girdėję daugelis iš mūsų. Tačiau ateities energetika neįsivaizduojama ne tik be jo, bet ir be dronų, virtualių elektrinių ar masinio energijos kaupiklių naudojimo.
       2021-04-16 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1117

Atlikus 18687 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1117. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.