Naujienos

Mokslo ir verslo dialogui skatinti – kasmetinės INFOBALT stipendijos

2016-02-25 11:09:52

Asociacija INFOBALT, bendradarbiaudama su IT sektoriaus įmonėmis, šeštą kartą investavo į jaunųjų mokslininkų ateitį – geriausiais pripažintų mokslinių tiriamųjų darbų autoriams buvo įteiktos vardinės stipendijos.

foto

Per šešerius metus INFOBALT stipendijos skirtos jau daugiau nei 40-iai fizinių ir technologijos mokslų krypčių jaunųjų tyrėjų, o bendra stipendijų fondo suma pasiekė beveik 35 tūkst. Eur. Nuotraukas galite parsisiųsti čia.

„Aukštosios technologijos, didesnė pridėtinė vertė ir išsilavinęs jaunimas yra Lietuvos kelias į savarankišką ir klestinčią visuomenę. Skatiname Lietuvos jaunuosius mokslininkus siekti akademinių aukštumų ir į tai visų pirma žiūrime kaip į socialinę asociacijos pareigą. Sudėtingus tyrimus vykdantiems jauniems mokslininkams reikia finansinės paramos, o ypač – kontaktų su šalies verslu, todėl tikimės, kad mūsų pavyzdžiu paseks ir kiti sėkmingo verslo atstovai“, – teigia INFOBALT prezidentas Tomas Vitkus.

Suburia inovacijoms neabejingus rėmėjus

Į asociacijos INFOBALT teikiamas stipendijas gali pretenduoti Lietuvos mokslų akademijos organizuojamos jaunųjų mokslininkų konferencijos laureatai. Šiais metais laimėtojai buvo atrinkti iš 38 kandidatų. 4,5 tūkst. Eur stipendijų fondas šiemet skirtas penkioms vardinėms ir keturioms paskatinamosioms INFOBALT stipendijoms. Asociacijos stipendijų rėmėjais kasmet tampa inovatyvaus IT verslo atstovai, kurie ne tik remia, bet ir patys dalyvauja jaunųjų mokslininkų darbų vertinime.

„INFOBALT iniciatyvą remiame ir prie jaunųjų mokslininkų stipendijų finansavimo prisidedame jau trečius metus iš eilės. Norime paskatinti jaunuosius tyrėjus kurti mūsų šalyje“, – teigia Kazimieras Tonkūnas, generalinio stipendijų rėmėjo „INVL Technology“ direktorius.

Telematikos sprendimų bendrovės, stipendijų rėmėjos „Ruptela“ vadovas Andrius Rupšys teigia, kad mokslinių tyrimų bei jų pritaikymo versle svarbą padeda suprasti kasdienis darbas su technologijomis ir inovacijomis. „Tolesnę Lietuvos ateitį kuria dabartinis jaunimas, todėl kuo daugiau galimybių jie turės realizuoti savo idėjas mokslinėje ar bet kurioje kitoje veikloje, tuo dažniau Lietuvos vardą regėsime pasaulinių lyderių ir inovatorių sąrašuose“, – sako A. Rupšys.

Postūmis toliau plėtoti tyrimus

Didžiausios 1000 Eur dydžio stipendijos šiais metais skirtos Fizinių ir technologijos mokslų centro mokslo darbuotojui dr. Evaldui Stankevičiui ir Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto doktorantui Martynui Sabaliauskui.

Dr. E. Stankevičius pristatė darbą apie Beselio tipo pluoštų masyvo formavimą naudojant periodinius darinius, suformuotus lazerinės interferencinės litografijos metodu. „Šią sritį nagrinėju jau daugiau kaip 4 metus. Mūsų naudojama technologija kur kas profesionalesnė ir našesnė už naudotą anksčiau, todėl džiaugiuosi, kad mano darbas buvo įvertintas. Džiugu, kad verslininkai inicijuoja stipendijas ir taip skatina jaunuosius mokslininkus gerinti rezultatus. Manau, kad ši stipendija man bus postūmis ir toliau plėtoti savo tyrimų sritį“, – pasakoja dr. E. Stankevičius.

Martynas Sabaliauskas, pristatęs skaitmeninių organinės prigimties kurpalių modelių segmentavimo ir projektavimo į plokštumą tyrimą, pabrėžia, kad mokslinėje veikloje jam svarbiausias tyrimų pritaikymas praktikoje. „Mano nagrinėtos temos idėja paprasta – pagreitinti vienetinės avalynės gamybą, pritaikyti rinkoje. Šią sritį pasirinkau būtent dėl realaus pritaikymo ir manau, kad tai labai svarbi sąlyga šių dienų tyrimams. Šaunu, kad patys verslininkai pasiūlo idėjų galimiems darbams“, – teigia M. Sabaliauskas.

Šiemet buvo skirtos ir trys 500 Eur dydžio stipendijos. Šių vardinių stipendijų laureatais tapo VU doktorantė Miglė Kazlauskienė, FTMC vyriausias mokslo darbuotojas dr. Mindaugas Gedvilas ir KTU doktorantas Kumar Anubhav Tiwari, atvykęs studijuoti KTU doktorantūroje iš Indijos ir pristatęs savo darbą anglų kalba.

Jau keletą metų siekdama skatinti jaunimą drąsiau kandidatuoti ir pristatyti savo tyrimus, asociacija skiria ir paskatinamąsias stipendijas. Šiemet 250 Eur stipendijos atiteko FTMC jaunesniajam mokslo darbuotojui Andriui Arlauskui, VGTU doktorantui Arūnui Kremensui, VU doktorantei Olgai Opuchovič ir KTU doktorantei Sandrai Mikuckytei.

Skatina galvoti apie praktinį pritaikymą

Pasak INFOBALT Inovacijų komiteto vadovo Tauro Pėstininko, konkursu siekiama akademinę karjerą pasirinkusiam jaunimui suteikti progą pabendrauti su verslo atstovais, kitaip pristatyti savo tyrimų rezultatus ir rimčiau pagalvoti apie jų praktinio taikymo galimybes.

„Aptariant pateiktus projektus patyrę verslininkai diskutuoja su kandidatais apie galimas taikymo sritis, dalijasi savo patirtimi. Labai tikimės, kad tai suteiks pojūtį kad jaunieji mokslininkai savo tyrimais gali keisti pasaulį. Dėl verslo ir mokslo santykio jie tai mato plačiau – ne tik akademinę ir ne tik lietuvišką pasaulio dalį. Šis požiūris ir bus didžiausia vertė, kurią būsimieji Lietuvos mokslo, o galbūt ir verslo lyderiai išsineš iš šio mūsų bendradarbiavimo“, – teigia T. Pėstininkas.

Kandidatai INFOBALT stipendijoms buvo atrinkti iš VI-osios jaunųjų mokslininkų konferencijos „Tarpdalykiniai tyrimai fiziniuose ir technologijos moksluose – 2016“ dalyvių pranešimų. Stipendijos laureatams įteiktos minint Lietuvos mokslų akademijos 75-erių metų sukaktį.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-04-20 17:04:12

Pradedamas paskutinis sudėtingas dujų jungties su Lenkija statybų etapas

Atlikus tris ketvirtadalius Lietuvą ir Lenkiją sujungsiančio dujotiekio tiesimo darbų, pradedamas baigiamasis jungties statybų etapas – dujų apskaitos ir slėgio reguliavimo stoties statyba.
       2021-04-20 15:42:53

Sriubos – puikus būdas praturtinti pavasarinį racioną: kaip paruošti?

Sriuba yra idealus pasirinkimas ieškantiems sveiko, lengvo ir skanaus maisto. Visgi sriubų ant pietų ar vakarienės stalo neretai atsisakoma dėl laiko joms pagaminti stokos.
       2021-04-20 14:12:59

Planuojate įsigyti naują miegamojo lovą? Štai, klausimai sau apie jau turimą

Toks pirkinys kaip miegamojo lova, tarnaus tikrai ne vienerius metus ir net ne penkerius, tačiau vis tiek netruks ateiti diena, kai nuspręsite ją pakeisti nauja.
       2021-04-20 12:57:06

Pavasarinis organizmo valymas: kokie produktai atgaivins kūną

Artėjant šiltajam sezonui, norisi padailinti kūno linijas ir atsikratyti per žiemą apėmusio sąstingio. Vienas iš būdų tai padaryti – organizmo valymas.
       2021-04-20 12:42:11

Vaistininkų komplimentai žmonėms, dar miške apsižiūrintiems, ar neturi erkių

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai vienareikšmiškai sutinka – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar namo iš gamtos neparsinešame erkių.
       2021-04-20 12:39:13

Pandemija ir gerovės valstybė: vieni kaupia pinigus, kiti – skursta

Ženkliai sumažėjo kas trečio Lietuvos gyventojo pajamos, beveik tiek pat sako gyvenantys prasčiau nei per pirmąjį karantiną – rodo nevyriausybinių organizacijų užsakymu atlikta apklausa.
       2021-04-20 12:32:20

Seimas supaprastino sutikimo skiepytis tvarką

Seimas pritarė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-267(2), kuriomis apibrėžiam sutikimo skiepytis nuo užkrečiamosios, pandemiją sukėlusios ligos,
       2021-04-20 12:29:00

Dezinfekciniai skysčiai gali sutrikdyti sveikatą: kokių medžiagų vengti

Paviršiams dezinfekuoti skirtas skystis neturėtų būti naudojamas ant rankų, taip pat svarbu atidžiai perskaityti informaciją dezinfekcinio skysčio etiketėje, pataria chemikas.
       2021-04-20 12:16:13

Ministerija: valstybės valdomos įmonės neturi konkuruoti su privačiu verslu

Ekonomikos ir inovacijų ministerija Vyriausybei pateikė atnaujintą Valstybės valdomų įmonių (VVĮ) pertvarkos ir valdymo centralizavimo priemonių planą. Vyriausybė rytoj dar neketina jo svarstyti.
       2021-04-20 12:10:16

Iš ko susideda elektros kaina?

Nuosekliai atsisakant monopolinių elektros energijos tiekimo sąlygų ir kainų reguliavimo, kiekvienas Lietuvos gyventojas gali rinktis jam tinkamą elektros tiekėją. Iki 2023 m. vykstantis pokytis naudingas kiekvienam elektros vartotojui, nes būtent jis sprendžia iš ko ir už kokią kainą pirkti elektrą savo namams.
       2021-04-20 12:01:37

Jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

„Tiguan“ – populiariausią „Volkswagen“ Europoje ir geriausiai parduodamą visureigį Baltijos šalyse – jau galima įsigyti ir su iš elektros tinklo kraunama hibridine pavara, kuri apjungia galingą elektros motorą bei 1,4 l TSI variklį.
       2021-04-20 11:43:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1138

Atlikus 19133 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1138. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-19 13:31:46

Ar paprastas skyrybų procesas iš tikrųjų didina skyrybų skaičių Lietuvoje?

Pagal statistiką, Lietuvoje išsiskiria beveik kas antra pora. Dažnai svarstoma, kad prie šios statistikos gali prisidėti skyrybas vykdančių kontorų žadamos greitos ir paprastos skyrybos arba net skyrybos internetu.
       2021-04-19 13:28:43

6 superproduktai, kurie pavasarį turi atsidurti kasdieniame valgiaraštyje

Pavasarį sveikesnės mitybos tendencijos dar labiau pastebimos. Prieš šiltąjį sezoną žmonės nori padailinti kūno linijas ir kartu jaustis žvalūs bei energingi.
       2021-04-19 10:20:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 594

Atlikus 8249 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 594. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-19 09:41:55

Anapilin iškeliavo garsus mikrochirurgas Kęstutis Vitkus

Šįryt Lietuva neteko garsaus šalies rekonstrukcinės ir plastinės mikrochirurgijos gydytojo, plastinės chirurgijos pradininko Lietuvoje prof. Kęstučio Vitkaus. Profesorius mirė eidamas 69-uosius metus.
       2021-04-19 09:34:43

Vilniuje – 9 nauji viešojo transporto maršrutai, 20 ekologiškų autobusų

Iki 2023 m. sostinės viešojo transporto parką papildys dar mažiausiai 22 nauji dujiniai arba elektriniai autobusai, kurie kursuos ir keleivius veš devyniais maršrutais periferinėse miesto teritorijose.
       2021-04-19 09:14:34

Žymios merginos dalinasi patarimais, kaip pasidaryti natūralų makiažą

Natūralus makiažas jau keletą metų iš eilės išlieka viena pagrindinių grožio tendencijų, o karantino metu, kuomet bendraujama tik technologijų pagalba, toks makiažas yra itin aktualus.
       2021-04-19 08:03:09

Įsirengiant saulės ar vėjo jėgainę būtina atkreipti dėmesį į prijungimo sąlygas

Nuolatos augant gyventojų ir verslo susidomėjimui įsirengti atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės ar vėjo – jėgainę, bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) klientus ragina atkreipti dėmesį į svarbiausias elektrinių prijungimo sąlygas.
       2021-04-19 08:00:24

Ko dar galima laukti iš COVID-19?

Prof. Juozas Augutis, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius. Naujų atvejų prognozės Lietuvoje rodo, kad didinant vakcinavimo tempus atokvėpio nuo didelio naujų atvejų skaičiaus galime tikėtis birželio mėnesį.
       2021-04-18 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 733

Atlikus 13909 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 733. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-17 17:00:47

5 nauji įgūdžiai, kurie gali papildyti jūsų CV

Laiką namuose išnaudokite tikslingai. Pavyzdžiui, išmokite naujų įgūdžių ir įtraukite juos į savo gyvenimo aprašymą. Tam prireiks tik išmaniojo telefono arba kompiuterio, interneto ir šiek tiek motyvacijos.
       2021-04-17 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1276

Atlikus 19040 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1276. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-17 07:29:40

Nelaimingi atsitikimai darbe: ką svarbu žinoti darbdaviui ir darbuotojui

Nepriklausomai nuo Valstybinės darbo inspekcijos informacinio ir konsultacinio darbo rezultatų, parengtų rekomendacijų, inspekcinės veiklos, vis dar pasitaiko, kad žmonės žūsta statybose.
       2021-04-16 17:48:01

Nuolatinis karantino palydovas – akių sausumas

Karantino metu daugelis iš mūsų buvo priversti dirbti ir mokytis iš namų, gyvą bendravimą išmainyti į pokalbius vaizdo skambučiais.
       2021-04-16 14:30:17

Nuo 2021 m. gegužės 1 d. įvedama nauja transporto priemonių savininkų sistema

Vyriausybei siekiant mažinti šešėlį automobilių versle ir apsaugoti automobilių pirkėjų interesus, nuo 2021 m. gegužės 1 d. pradės veikti nauja apskaitos sistema – bus fiksuojami visų transporto priemonių savininkai,
       2021-04-16 14:09:00

M. Skuodis: „Lietuvos paštas“ situaciją dėl siuntų skirstymo stabilizavo

Susisiekimo ministras konstatuoja, kad „Lietuvos paštas“ (LP) padėtį, skirstant išaugusį siuntų srautą, stabilizavo, tačiau visų suinteresuotų pusių lūkesčiai dar nėra patenkinti.
       2021-04-16 13:55:09

Benedikto kiaušinių diena: sugriaukime mitus dėl sunkumų ruošiant šį patiekalą

Balandžio 16-ąją minima Benedikto kiaušinių diena yra ypatinga šventė maisto gurmanams iš viso pasaulio. Šią dieną žmonės raginami išbandyti seniai daugumos pamėgtus priešpiečius, kuriems dažnai pagailima laiko.
       2021-04-16 13:45:35

Top 5 energetikos sektoriaus tendencijos: nuo virtualių elektrinių iki dronų

Apie vandenilį, kaip galimą ateities kurą, jau yra girdėję daugelis iš mūsų. Tačiau ateities energetika neįsivaizduojama ne tik be jo, bet ir be dronų, virtualių elektrinių ar masinio energijos kaupiklių naudojimo.
       2021-04-16 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1117

Atlikus 18687 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1117. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.