Naujienos

Nauja kokybės kartelė atviro tinklo srityje: išskaidyta tinklo programinė įranga

2016-02-27 13:29:28

- Operacinė sistema „Dell Networking OS 10“ (OS10) tampa nauju standartu didelių duomenų centrų ir debesijos operatorių naudojamai atvirai programinei įrangai, jos dizainui ir modulinei architektūrai;

foto

- Bazinis modulis naudoja nepakeistą, atviro kodo „Linux“ operacinę sistemą, taip pat platformą, pasižyminčią mobilumu bei turtinga programėlių kūrimo aplinka;
- „Dell“ ir trečių šalių programos bei programavimo galimybės leidžia programinę įrangą pritaikyti įvairiems naudojimo scenarijams ir operacijų modeliams.

„Dell“ plečia paslaugas atviro tinklo (angl. Open Networking) technologijų srityje, pristatydama operacinę sistemą „Dell Networking OS 10“ (OS10). Ši naujos kartos tinklo programinė įranga žada į naują lygmenį pakelti dideliuose duomenų centruose naudojamos programinės įrangos lankstumą ir programavimo galimybes. „OS10“ leidžia išskaidyti tinklo programinę įrangą, taip išplečiant šiuolaikinių duomenų centrų funkcionalumą, todėl klientai turi daugiau galimybių pasirinkti, kaip programinė įranga naudojama IT operacijų metu.

„Šiuolaikiniai, programine įranga valdomi (angl. Software Defined) duomenų centrai reikalauja naujo požiūrio į operacijas – ne tik į tinklus, bet ir į duomenų apdorojimo bei saugojimo elementus, – teigia Tomas Burnsas, „Dell Networking and Enterprise Infrastructure“ viceprezidentas ir vadovas. – „OS10“ klientams užtikrina ateičiai pritaikytas galimybes, leidžiančias daug greičiau ir nuosekliau modernizuoti jų tinklus bei duomenų centrų infrastruktūrą. Klientams tai suteikia galimybę didinti efektyvumą ir optimizuoti procesus.„OS10“ – įdomi ir nauja „Dell“ kryptis, plečianti ir stiprinanti kompanijos tinklo sprendimų, susijusių su programinės ir aparatinės įrangos inovacijomis, asortimentą, – teigia „IDC“ duomenų centrų tinklų tyrimų vadovas Bradas Casemore‘as. – Verta pažymėti, kad „Dell“ į tinklus žvelgia plačiau, nei vien tik kaip į uždarą operacijų atlikimo vietą ar diskrečią sritį, kadangi tikimasi, jog sparčiai keisis vartojimo modelių ir IT operacijų reikalavimai, tuo tarpu tradiciškai uždarų, tarpusavyje negalinčių sąveikauti, IT sistemų nebeliks.“

Tinklo operacinės sistemos duomenų struktūros išskaidymas

„OS10“ platforma sukurta, atsižvelgiant į naujus atviros programinės įrangos, veikiančios modulių principu, reikalavimus, todėl vartotojai gali sukurti efektyviausius ir lanksčiausius sąveikos tarp tinklo sistemų būdus.

„OS10“ sudaro bazinis ir įvairių papildomų programų moduliai. Tai, kas anksčiau būdavo siūloma kaip glaudžiai integruotų, gamintojo parinktų duomenų struktūrų komplektas, dabar yra atskirta, siekiant klientams suteikti daugiau pasirinkimo, valdymo ir programavimo galimybių.

„OS10“ bazinis modulis (angl. Base Module) – nemokamas ir veikia visiškai atviro, nemodifikuoto „Linux“ operacinės sistemos branduolio pagrindu. „Linux“ yra viena plačiausiai naudojamų operacinių sistemų, ji užtikrina, kad bus rasta bendra kalba tarp kelių IT lygių, įskaitant tinklų, duomenų saugojimo ir skaičiavimų sistemas. Bazinis „OS10“ modulis gali išnaudoti „Linux“ bendruomenės teikiamus privalumus, o tai padidina modulio programavimo, mobilumo ir lankstumo, kuriant programų aplinką, galimybes.

„OS10“ bazinis modulis naudoja „Open Compute Project“ (OCP) patvirtintą „Switch Abstraction Interface“ (SAI) sąsają, kuri siūlo įprastą, kūrėjams draugišką programavimo aplinką, apjungiančią tinklo operacines sistemas ir konkrečias fiziniuose komutatoriuose esančias silicio mikroschemas. Šiandien SAI padeda interneto kompanijoms ir debesijos paslaugų operatoriams pasinaudoti naujausiais silicio mikroschemų industrijos pasiekimais, leidžiančiais dar lanksčiau programuoti komutatorius.

„OS10“ programų moduliai (angl. Application Modules) – bazinis „OS10“ modulis gali būti papildytas „Dell“ siūlomomis tradicinėmis tinklo funkcijomis (L2 ir L3 lygių protokolais), taip pat daugybe trečių šalių sukurtų „Linux“ programų, atviro išeities kodo sprendimais, tokiais kaip IP, tarptinklinių jungčių ir saugumo tarnybomis, valdymo ir automatizavimo instrumentais. Tai leidžia klientams pritaikyti IT operacijas saviems poreikiams, atsižvelgiant į skirtingus naudojimo atvejus bei operacijų procesų variantus.

Nuo tinklo operacijų prie kūrimo operacijų

Nemodifikuoto „Linux“ branduolio pagrindu sukurta „OS10“ turi daugybę privalumų, kadangi klientai vis dažniau kuria programinę įrangą, tuo tarpu duomenų centrai su jų serveriais, duomenų saugyklomis ir tinklo įranga nebetraktuojami kaip vieninga uždara sistema.

„Galimybė organizacijoms infrastruktūrą apibrėžti kaip kodą yra pamatinė ir būtina bet kurios kūrėjų bendruomenės iniciatyvos dalis, viso to rezultatas – bendradarbiavimas ir nenutrūkstamas bendravimas“, – teigė „Puppet Labs“ vykdomasis direktorius Nigelas Kerstenas.

Nors „OS10“ pirmiausia skirta tradiciniams tinklo operatoriams, įpratusiems dirbti su įprastomis programavimo priemonėmis, tačiau su nauja programine įranga „Dell“ taikosi ir į programuotojų bendruomenes, siekiančias turėti bendrą programavimo erdvę, apjungiančią serverius, duomenų saugojimo ir tinklo elementus.

„Ji leidžia naudoti vieną bendrą kalbą tarp tradiciškai uždarų organizacijų – tiek plėtojimo, tiek ir skaičiavimų, tinklų bei duomenų saugojimo srityje – taip ne tik sumažėja kompleksiškumo problemų, tačiau kartu padidėja sparta ir prieinamumas. Mes su nekantrumu laukiame darbo su „Dell“ pratęsimo, o taip pat naujienų, kaip seksis „OS10“, organizacijoms vis dažniau diegiant kūrėjų bendruomenių siūlomas technologijas tinklų valdymo srityje.“

Debiutas rinkoje

„OS10“ bazinis modulis prekyboje turėtų pasirodyti kovo mėnesį, o „Dell“ sukurti programų moduliai beta testavimo stadiją pasieks kiek vėliau šiais metais.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-04-20 17:04:12

Pradedamas paskutinis sudėtingas dujų jungties su Lenkija statybų etapas

Atlikus tris ketvirtadalius Lietuvą ir Lenkiją sujungsiančio dujotiekio tiesimo darbų, pradedamas baigiamasis jungties statybų etapas – dujų apskaitos ir slėgio reguliavimo stoties statyba.
       2021-04-20 15:42:53

Sriubos – puikus būdas praturtinti pavasarinį racioną: kaip paruošti?

Sriuba yra idealus pasirinkimas ieškantiems sveiko, lengvo ir skanaus maisto. Visgi sriubų ant pietų ar vakarienės stalo neretai atsisakoma dėl laiko joms pagaminti stokos.
       2021-04-20 14:12:59

Planuojate įsigyti naują miegamojo lovą? Štai, klausimai sau apie jau turimą

Toks pirkinys kaip miegamojo lova, tarnaus tikrai ne vienerius metus ir net ne penkerius, tačiau vis tiek netruks ateiti diena, kai nuspręsite ją pakeisti nauja.
       2021-04-20 12:57:06

Pavasarinis organizmo valymas: kokie produktai atgaivins kūną

Artėjant šiltajam sezonui, norisi padailinti kūno linijas ir atsikratyti per žiemą apėmusio sąstingio. Vienas iš būdų tai padaryti – organizmo valymas.
       2021-04-20 12:42:11

Vaistininkų komplimentai žmonėms, dar miške apsižiūrintiems, ar neturi erkių

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai vienareikšmiškai sutinka – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar namo iš gamtos neparsinešame erkių.
       2021-04-20 12:39:13

Pandemija ir gerovės valstybė: vieni kaupia pinigus, kiti – skursta

Ženkliai sumažėjo kas trečio Lietuvos gyventojo pajamos, beveik tiek pat sako gyvenantys prasčiau nei per pirmąjį karantiną – rodo nevyriausybinių organizacijų užsakymu atlikta apklausa.
       2021-04-20 12:32:20

Seimas supaprastino sutikimo skiepytis tvarką

Seimas pritarė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-267(2), kuriomis apibrėžiam sutikimo skiepytis nuo užkrečiamosios, pandemiją sukėlusios ligos,
       2021-04-20 12:29:00

Dezinfekciniai skysčiai gali sutrikdyti sveikatą: kokių medžiagų vengti

Paviršiams dezinfekuoti skirtas skystis neturėtų būti naudojamas ant rankų, taip pat svarbu atidžiai perskaityti informaciją dezinfekcinio skysčio etiketėje, pataria chemikas.
       2021-04-20 12:16:13

Ministerija: valstybės valdomos įmonės neturi konkuruoti su privačiu verslu

Ekonomikos ir inovacijų ministerija Vyriausybei pateikė atnaujintą Valstybės valdomų įmonių (VVĮ) pertvarkos ir valdymo centralizavimo priemonių planą. Vyriausybė rytoj dar neketina jo svarstyti.
       2021-04-20 12:10:16

Iš ko susideda elektros kaina?

Nuosekliai atsisakant monopolinių elektros energijos tiekimo sąlygų ir kainų reguliavimo, kiekvienas Lietuvos gyventojas gali rinktis jam tinkamą elektros tiekėją. Iki 2023 m. vykstantis pokytis naudingas kiekvienam elektros vartotojui, nes būtent jis sprendžia iš ko ir už kokią kainą pirkti elektrą savo namams.
       2021-04-20 12:01:37

Jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

„Tiguan“ – populiariausią „Volkswagen“ Europoje ir geriausiai parduodamą visureigį Baltijos šalyse – jau galima įsigyti ir su iš elektros tinklo kraunama hibridine pavara, kuri apjungia galingą elektros motorą bei 1,4 l TSI variklį.
       2021-04-20 11:43:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1138

Atlikus 19133 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1138. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-19 13:31:46

Ar paprastas skyrybų procesas iš tikrųjų didina skyrybų skaičių Lietuvoje?

Pagal statistiką, Lietuvoje išsiskiria beveik kas antra pora. Dažnai svarstoma, kad prie šios statistikos gali prisidėti skyrybas vykdančių kontorų žadamos greitos ir paprastos skyrybos arba net skyrybos internetu.
       2021-04-19 13:28:43

6 superproduktai, kurie pavasarį turi atsidurti kasdieniame valgiaraštyje

Pavasarį sveikesnės mitybos tendencijos dar labiau pastebimos. Prieš šiltąjį sezoną žmonės nori padailinti kūno linijas ir kartu jaustis žvalūs bei energingi.
       2021-04-19 10:20:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 594

Atlikus 8249 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 594. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-19 09:41:55

Anapilin iškeliavo garsus mikrochirurgas Kęstutis Vitkus

Šįryt Lietuva neteko garsaus šalies rekonstrukcinės ir plastinės mikrochirurgijos gydytojo, plastinės chirurgijos pradininko Lietuvoje prof. Kęstučio Vitkaus. Profesorius mirė eidamas 69-uosius metus.
       2021-04-19 09:34:43

Vilniuje – 9 nauji viešojo transporto maršrutai, 20 ekologiškų autobusų

Iki 2023 m. sostinės viešojo transporto parką papildys dar mažiausiai 22 nauji dujiniai arba elektriniai autobusai, kurie kursuos ir keleivius veš devyniais maršrutais periferinėse miesto teritorijose.
       2021-04-19 09:14:34

Žymios merginos dalinasi patarimais, kaip pasidaryti natūralų makiažą

Natūralus makiažas jau keletą metų iš eilės išlieka viena pagrindinių grožio tendencijų, o karantino metu, kuomet bendraujama tik technologijų pagalba, toks makiažas yra itin aktualus.
       2021-04-19 08:03:09

Įsirengiant saulės ar vėjo jėgainę būtina atkreipti dėmesį į prijungimo sąlygas

Nuolatos augant gyventojų ir verslo susidomėjimui įsirengti atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės ar vėjo – jėgainę, bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) klientus ragina atkreipti dėmesį į svarbiausias elektrinių prijungimo sąlygas.
       2021-04-19 08:00:24

Ko dar galima laukti iš COVID-19?

Prof. Juozas Augutis, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius. Naujų atvejų prognozės Lietuvoje rodo, kad didinant vakcinavimo tempus atokvėpio nuo didelio naujų atvejų skaičiaus galime tikėtis birželio mėnesį.
       2021-04-18 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 733

Atlikus 13909 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 733. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-17 17:00:47

5 nauji įgūdžiai, kurie gali papildyti jūsų CV

Laiką namuose išnaudokite tikslingai. Pavyzdžiui, išmokite naujų įgūdžių ir įtraukite juos į savo gyvenimo aprašymą. Tam prireiks tik išmaniojo telefono arba kompiuterio, interneto ir šiek tiek motyvacijos.
       2021-04-17 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1276

Atlikus 19040 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1276. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-17 07:29:40

Nelaimingi atsitikimai darbe: ką svarbu žinoti darbdaviui ir darbuotojui

Nepriklausomai nuo Valstybinės darbo inspekcijos informacinio ir konsultacinio darbo rezultatų, parengtų rekomendacijų, inspekcinės veiklos, vis dar pasitaiko, kad žmonės žūsta statybose.
       2021-04-16 17:48:01

Nuolatinis karantino palydovas – akių sausumas

Karantino metu daugelis iš mūsų buvo priversti dirbti ir mokytis iš namų, gyvą bendravimą išmainyti į pokalbius vaizdo skambučiais.
       2021-04-16 14:30:17

Nuo 2021 m. gegužės 1 d. įvedama nauja transporto priemonių savininkų sistema

Vyriausybei siekiant mažinti šešėlį automobilių versle ir apsaugoti automobilių pirkėjų interesus, nuo 2021 m. gegužės 1 d. pradės veikti nauja apskaitos sistema – bus fiksuojami visų transporto priemonių savininkai,
       2021-04-16 14:09:00

M. Skuodis: „Lietuvos paštas“ situaciją dėl siuntų skirstymo stabilizavo

Susisiekimo ministras konstatuoja, kad „Lietuvos paštas“ (LP) padėtį, skirstant išaugusį siuntų srautą, stabilizavo, tačiau visų suinteresuotų pusių lūkesčiai dar nėra patenkinti.
       2021-04-16 13:55:09

Benedikto kiaušinių diena: sugriaukime mitus dėl sunkumų ruošiant šį patiekalą

Balandžio 16-ąją minima Benedikto kiaušinių diena yra ypatinga šventė maisto gurmanams iš viso pasaulio. Šią dieną žmonės raginami išbandyti seniai daugumos pamėgtus priešpiečius, kuriems dažnai pagailima laiko.
       2021-04-16 13:45:35

Top 5 energetikos sektoriaus tendencijos: nuo virtualių elektrinių iki dronų

Apie vandenilį, kaip galimą ateities kurą, jau yra girdėję daugelis iš mūsų. Tačiau ateities energetika neįsivaizduojama ne tik be jo, bet ir be dronų, virtualių elektrinių ar masinio energijos kaupiklių naudojimo.
       2021-04-16 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1117

Atlikus 18687 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1117. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.