Naujienos

5 skaitmeninės rinkodaros tendencijos 2020 m.: kas naujo ir kas – seno?

2019-11-12 12:02:33

Metų pabaigai artėjant skaitmeninės rinkodaros ekspertai dalijasi 2020 metų prognozėmis. Kaip keisis mūsų interneto vartojimo įpročiai ir kokios penkios pagrindinės tendencijos kitais metais stiprės? Pasirenkime garso, emocijų, prekių ženklų balsų, dirbtinio intelekto ir iš rankų nepaleidžiamo išmaniojo telefono metams.

Šiais metais Lisabonoje vykusioje didžiausioje Europos technologijų konferencijoje „Web Summit“ idėjomis dalijosi daugybė IT, technologijų, skaitmeninės rinkodaros bei reklamos ekspertų ir didžiąją dalį jų įžvalgų galima apibendrinti penkiomis populiarumo bangą kitais metais pagausiančiomis tendencijomis, apie kurias kalbės visi.

1 tendencija. Populiarėjantys „podcastai“

Lietuviškai dar vadinamosios tinklalaidės – įvairios trukmės ir temų garso įrašai, kuriais dalijasi kūrėjai. Konferencijoje dalyvavę Estijos kompanijos „Ria. com Marketplaces“ analitikai ir ekspertai pastebi, kad tokia turinio forma jau vejasi „Youtube“ platformą. Tiesa, „podcastai“ intensyviai populiarėja Europoje bendrai, tačiau Lietuvoje „Youtube“, kaip naujas komunikacijos kanalas, vis dar paklausus ir nuolat kylantis. Vis dėlto, „podcastai“ atkeliauja ir į mūsų šalį.

„Tinklalaidės šiuolaikiniam žmogui yra patogesnis informacijos apdorojimo formatas – jų galima klausytis bet kada: turint ir dvi laisvas minutes, ir valandą stovint kamštyje. Ryškėja ir europiečiams įdomiausios temos – savęs tobulinimas, kalbų mokymasis, pokalbiai su nuomonės formuotojais ir lyderiais, naujienos, mokslas, technologijos, sėkmės istorijos, humoras bei sveikata“, – teigia „Ria. com Marketplaces“ valdybos narys Artem Umanets.

Eksperto teigimu, garso tiklalaidės jau dabar yra, o ateityje dar stiprės, kaip įrankis savišvietai ir reklamai. Jos gali sustiprinti prekių ženklą, suteikti daug informacinės naudos yra lengvai pasiekiamos ir naudojamos. Kas gali būti patraukliau?

2 tendencija. Emocijos, kuriančios ryšį

Šiandien vienas didžiausių iššūkių prekių ženklams – užtikrinti, kad klientas grįžtų ne kartą. Neseniai, norėdami suprasti, kokios reklamos veikia efektyviau, „New York Times“ atliko tyrimą. 1200 skaitytojų klausė – kokią emociją jie patiria skaitydami straipsnį. Rezultatai parodė, kad reklamos daug geriau veikė šalia straipsnių, kurie kėlė tokius jausmus kaip meilė, liūdesys ir baimė.

„Gilios istorijos, kurios paliečia žmogaus emocijas, tiesiog veiks geriau, nei tos, kurios suteikia daug informacijos. Taigi, iššaukiant skirtingus jausmus, galima sukurti tikrą ryšį su klientu, o tas ryšys skatins žmogų grįžti vėl ir vėl“, – teigia A. Umanets.

3 tendencija. Prekių ženklo vertybių svarba

Konferencijoje Richard Edelman, ryšių su visuomene kompanijos „Edelman“ vadovas, akcentavo dar vieną tendenciją. Jo teigimu, prekių ženklo rinkodara yra aukščiausia demokratijos forma.

Jeigu politiniuose rinkimuose mes renkamės ir balsuojame vieną kartą per ketverius-penkerius metus, tai lygiai taip pat vartotojas kiekvieną dieną balsuoja už vieną ar kitą prekių ženklą. Kompanijos, kurios turi savą poziciją, prisideda prie visuomenei svarbių iššūkių sprendimo, keičia pasaulį, todėl vartotojas, rinkdamasis jų prekę ar paslaugą, balsuoja už vertybes ir prioritetus – visai kaip politikoje. Tai ir yra tikra demokratija, veikianti kiekvieną dieną.

4 tendencija. Dirbtinis intelektas – patikimumui

Ši tema pastaraisiais metais yra neišsemiama dėl vienos priežasties – dirbtinis intelektas vis tobulėja ir keičiasi. Taigi, siekdamos išlaikyti klientus, kompanijos turi nuolat kartu eiti į priekį ir siūlyti vis įdomesnius sprendimus.

„Pavyzdžiui, automobilių skelbimų platforma „Auto.Ria.com“ šiais metais dirbtinį intelektą pasitelkė siekiant didinti vartotojų pasitikėjimą įkeliamais automobilių skelbimais. Ši technologija automatiškai nuskaito numerius ir patikrina viešai prieinamą istoriją. Tikriausiai visų kompanijų, siekiančių išlikti konkurencingomis, pirmasis prioritetas turi būti analize ir didžiaisiais duomenimis pagrįsti sprendimai bei dirbtinis intelektas“, – svarsto A. Umanets.

5 tendencija. Mobiliesiems pritaikyta aplinka

Šiais metais internete mobiliaisiais telefonais naršančių vartotojų skaičius pasiekė 60 proc. Tai – įrodymas, kad mobiliųjų vartotojų srautas tampa neįtikėtinai svarbus ir kompanijos privalės optimizuoti savo puslapius, jeigu dar to nepadarė. Konferencijoje ekspertai pasidalijo ir keliais patarimais plėtojant savo svetaines.

Visų pirma – svarbiausią turinį rodyti iš karto. Pavyzdžiui, jeigu esate maisto restoranas – neslėpkite jo meniu ir kontaktų, taip pat verta neapkrauti pertekline informacija. Kuriant svetainę ir ją plėtojant visų pirma mobiliųjų prietaisų turėtojams, o tik po to – kompiuterių, suteikia reikšmingų privalumų daugumai vartotojų, kurie atranda puslapį per mobilųjį įrenginį.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-07-03 16:29:04

Norite įsiamžinti, kaip tikras blogeris? Vadovaukitės šiais patarimais

Nors dar prieš keletą metų sąvoka blogeris kai kam buvo naujiena, šiandien daugelis iš mūsų seka bent kelis Lietuvos ar pasaulio tinklaraštininkus, nuolat pasakojančius apie savo gyvenimą ir publikuojančius pavydą keliančias nuotraukas.
       2020-07-03 16:25:59

Vilniaus senamiestyje įsigalios kilpinis eismas: ką svarbu žinoti?

Jau nuo antradienio, liepos 7 d., Vilniaus senamiestyje įsigalioja nauja eismo organizavimo tvarka – Senamiesčio lankytojai bei gyventojai ir toliau galės privažiuoti automobiliu prie savo namų, darbo vietų ir traukos objektų, tačiau negalės kirsti Senamiesčio.
       2020-07-03 16:17:03

Plastinė nosies operacija: kokiais atvejais ji atliekama ir ko tikėtis

Nosis yra bene labiausiai pastebima veido dalis, ypatingai svarbi jo harmonijai. Net keli milimetrai gali ženkliai pakeisti nosies formą, o tuo pačiu ir bendrą veido išvaizdą. Pasak plastikos chirurgų, nosies plastika arba rinoplastika – viena sudėtingiausių ir subtiliausių estetinių operacijų.
       2020-07-02 15:37:59

Jus nustebins, kokį poveikį daro tirpiais elektrolitais praturtintas vanduo

Malšinti troškulį vandeniu yra vienas paprasčiausių ir lengviausiai prieinamų būdų. Sveikatos specialistai rekomenduoja iš vandens gauti dar didesnę naudą – praturtinti jį elektrolitais. Vaistininkė pasakoja, kad dehidratacija kūne prasideda akimirksniu, tai ypač pastebima mažiems vaikams.
       2020-07-02 15:30:10

Vandens gertuves vilniečiams surasti padės interaktyvus žemėlapis

Vasarai įsibėgėjus, bendrovė „Vilniaus vandenys“ ne tik toliau plečia vandens gertuvių tinklą mieste – dvi naujos gertuvės įrengtos sporto aikštyne prie Baltojo tilto – bet ir vilniečių bei sostinės svečių patogumui, sužymėjo jas interaktyviame žemėlapyje.
       2020-07-02 15:03:46

Koronavirusas (COVID-19) - liepos 2 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 7.
       2020-07-02 13:27:41

5 populiarūs mitai apie makaronus: kokius iš tikrųjų rinktis

Daugelis lietuvių garbina itališką virtuvę, tačiau būtiniausių žinių apie esminį šios virtuvės ingredientą – makaronus – jiems labai trūksta. Lietuviams makaronai vis dar asocijuojasi su sovietiniu požiūriu į siaubingos kokybės akimirksniu į košę suverdantį produktą.
       2020-07-02 13:16:52

„Samsung“ pristatė 8 terabaitų „SSD 870 QVO“ duomenų kaupiklį

„Samsung“ pristatė naują antros kartos „SSD 870 QVO“ SATA magistralės tipo duomenų kaupiklį su itin didele talpa. Net 8 terabaitų talpos kaupiklis pasižymi greičiu, didele atminties talpa ir patikimu veikimu.
       2020-07-02 13:12:57

Ką vartoti, norint užbėgti virusams už akių?

Ar žinojote, kad Žemės planetoje egzistuoja apytiksliai 10 nonilijonų skirtingų virusų? National Geographic teigia, kad šis skaičius reiškia, jog virusų mūsų planetoje yra tiek, kad kiekvienai visatoje esančiai žvaigždei jų būtų galima priskirti po 100 milijonų.
       2020-07-02 13:09:43

„Sodra“ pradeda mokėti pensijų anuitetus. Jau yra pirmas klientas

Pirmas šalies gyventojas, dalyvavęs pensijų kaupime ir sulaukęs pensinio amžiaus, jau pateikė „Sodrai“ prašymą įsigyti standartinį pensijų anuitetą. „Sodra“ centralizuota pensijų anuitetų mokėtoja tapo nuo liepos 1-osios.
       2020-07-01 19:04:04

LRTK atkreipė dėmesį į Latvijos sprendimą

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) atkreipė dėmesį į Latvijos nacionalinės elektroninių žiniasklaidos priemonių tarybos (NEPLP) sprendimą uždrausti retransliuoti septynis RT kanalus ir jos raginimą kitas Bendrijos nares padaryti tą patį.
       2020-07-01 09:52:14

Kiek gyventojų pirmieji privalės pasirinkti elektros energijos tiekėją

Lietuvoje palaipsniui atsisakant monopolinių elektros tiekimo buitiniams vartotojams sąlygų, jau šią vasarą beveik šimto tūkstančių nekilnojamojo turto objektų savininkai gaus pranešimus.
       2020-07-01 07:07:31

Lietuvoje pradedama prekiauti naujaisiais LG 8K televizoriais

2020 m. pradžioje išleistus „LG Electronics“ (LG) 8K televizorius jau galima įsigyti Lietuvoje. 8K televizorius išsiskiria rodomu ryškiu ir tiksliu vaizdu, kuriamais itin tikroviškais žiūrėjimo įspūdžiais.
       2020-07-01 06:43:46

Kaip karantinas paveikė el. prekybos verslą?

Šįmet verslas susidūrė su neeiline situacija, kuomet daugelis įmonių dėl siaučiančios pandemijos bei įvesto karantino sustabdė ar apribojo veiklą bei susidūrė su kur kas mažesniais pirkėjų srautais.
       2020-07-01 06:40:38

Kur priduoti senas padangas?

Kada suvartojame maistą, pakuotes arba likusias šiukšles paprasčiausiai išmetame į šiukšliadėžę ar konteinerį. Su padangomis, kada jos susidėvi, taip daryti nevertėtų, nes jas gali susirinkti piktavaliai ir perpardavinėti.
       2020-07-01 06:36:22

5 verslo strategiją supantys mitai: kokiais melais vadovaujasi organizacijos?

Už melą sau blogiau gali būti tik mitai, kurie laikomi nekvestionuojama ir neliečiama tiesa. Jie ypač pavojingi verslo pasaulyje, kur privaloma būti sąžiningu sau bei pripažinti kartais net ir labai skaudžią realybę.
       2020-06-30 12:38:13

4 naujos telefoninės apgaulės ir kaip nuo jų apsisaugoti

Telefoniniai sukčiai išmone išties nesiskundžia. Nors daugelį jų naudojamų apgaulės triukų jau esame girdėję, kasdien atsiranda vis naujesnių ir įmantresnių apgavysčių telefonu būdų.
       2020-06-30 11:22:10

Pirmą kartą ruošiate žuvį? Štai, ką reikėtų žinoti

„Iki“ maisto ekspertė Vilma Juodkazienė dalijasi keturiais patarimais, padėsiančiais pirmą kartą ruošiantiems žuvį, ir receptais, pagal kuriuos ją skaniai pagaminti galės net virtuvės pirmokas.
       2020-06-30 10:31:48

Testas: legendiniai 90-ųjų žaidimai – pasitikrinkite, ar atpažinsite visus juos?

Sinoptikai žada šaltesnį nei dabar įprasta liepos mėnesį, tad kelis vėsesnius vasaros vakarus galima paskirti legendiniams žaidimams prisiminti.
       2020-06-30 06:50:43

IT srities realybė: poreikis didėja, norinčių studijuoti mažėja

Lietuvoje informacinių technologijų krypčių profesijos yra laikomos vienomis iš populiariausių, informacinių technologijų specialistų poreikis nuolat auga, daugeliui pavydą kelia ir jiems siūlomas darbo atlygis.
       2020-06-29 17:34:31

Baltijos jūroje susidarė palankios sąlygos daugintis Vibrio bakterijoms

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro birželio 25 dienos duomenimis informuoja, kad Baltijos jūroje, dėl kylančios paviršiaus vandens temperatūros, susidaro tinkamos sąlygos daugintis Vibrio bakterijoms.
       2020-06-29 10:51:08

Lietuvos gyventojai rinksis savo elektros energijos tiekėją: kas ir kada vyks?

Elektros energijos rinka Lietuvoje netrukus taps nereguliuojama – valstybė nebereguliuos gyventojams teikiamos elektros energijos kainos ir jie turės galimybę rinktis, iš kurio elektros tiekėjo nori pirkti elektrą.
       2020-06-28 18:11:01

Gydytojos rekomendacijos kaip elgtis alinančių karščių metu

Kardiologė: nesveika širdis vasarą kelia ypatingą pavojų. Gydytojos rekomendacijos kaip elgtis alinančių karščių metu žmonėms, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis.
       2020-06-26 08:24:13

Lengvai užkurti ugnį ir neperkepti mėsos padės jūsų išmanusis

Vasarai įsibėgėjant, kiemuose vis dažniau rūksta dūmai, kvepiantys skrudinamais kepsniais, žuvimi ar daržovėmis. Norėdami pasisemti idėjų, kaip kepsninėje gaminti ne tik mėsą, bet ir saldžius desertus, į pagalbą pasitelkite savo išmaniuosius.
       2020-06-26 08:11:31

Lietuviai skuba atsigriebti: atostogų skraidinantys lėktuvai jau pilni

Nuo liepos atsinaujinantiems užsakomiesiems skrydžiams į užsienio kurortus žodis „palengva“ netinka – keliones į pirmuosius turistams atsivėrusius Graikijos ir Bulgarijos kurortus poilsiautojai šluote šluoja.
       2020-06-26 08:03:52

Karštis ir lietūs skatina uodų vystymąsi

Leisti laiką lauke, mėgautis geru oru ir gamta – vieni didžiausių malonumų vasarą. Tačiau pasibuvimą gamtoje dažnai sugadina zyziantys ir geliantys uodai. Kenkėjų kontrolės ekspertai pastebi uodų aktyvumą, kuriam didelę įtaką turi šiuo metu vyraujantys karšti orai ir lietūs.
       2020-06-26 07:05:15

Važiuojantiems automobiliu šis įprotis gali baigtis skaudžiomis pasekmėmis

Važiuodami per karščius vieni vairuotojai aklinai užsidaro automobilių langus ir mėgaujasi oro kondicionieriaus teikiama vėsa, kiti gi atvirkščiai – nemėgsta ir nesinaudoja šiais atvėsinančiais įrenginiais.
       2020-06-25 17:56:10

Koronavirusas (COVID-19) - birželio 24 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 2.
       2020-06-25 09:19:57

„Apple“ operacinė sistema keičiasi neatpažįstamai

Kompanija „Apple“ šią savaitę vartotojams pristatė naujausią savo operacinės sistemos „iOS 14“ versiją. Joje laukia daug reikšmingų atnaujinimų – keisis legendinis „iPhone“ pradžios ekranas.
       2020-06-25 08:01:54

„Samsung“ pristatė televizorių interneto vaikams – Z kartai

Neseniai Amerikos mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad žmogus išmaniuoju telefonu kasdien naudojasi apie 3 val. 43 minutes. Tyrimo duomenimis telefonui kasdien skiriame 8 minutėmis daugiau dėmesio nei televizijai.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.