Naujienos

Gyvūnų gynėjai sumokėjo už protu nesuvokiamą žiaurumą

2019-12-06 07:58:51

Metų pradžioje paaiškėjo, kaip atsirado mitas apie tai, kaip gyviems kailiniams žvėreliams diriamas kailis. Tarptautinė kailio federacija pateikė įrodymus, jog už tai, kad du kinai tai padarytų prieš filmavimo kameras, jiems sumokėjo gyvūnų teisių aktyvistai.

Pavasarį pasaulio žiniasklaidoje pasirodė pranešimai ir vaizdo įrašas apie tai, kaip du kinai iš Šankuno miesto prisipažino ir pasirašė priesaikas, jog buvę papirkti vyro ir moters atlikti nežmoniškai žiaurų aktą, kurį prisiminus iki šiol jaučiasi blogai. Vienas iš jų, Ma Hong She, pasakoja, kad jam ir jo kolegai Su Fen Gang buvo pasiūlyta keli šimtai juanių už šį poelgį. Gyvūno kankinimą filmavusi moteris teigė, kad jai šio vaizdo įrašo reikia, nes norinti jį parodyti savo seneliui, nemačiusiam nieko panašaus. Išgirdęs šį prašymą Ma Hong She pirmiausia ketino atsisakyti, nes tai pavojinga, kankinamas gyvūnas gali stipriai įkąsti, be to, tai pernelyg žiauru. Nieko panašaus šiedu kailininkai nėra darę savo gyvenime ar matę, kad kas nors kitas taip elgtųsi. Tik po kurio laiko radę kraupų vaizdo įrašą internete, peržiūrėtą milijonus kartų, kinai suprato, kad jais buvo pasinaudota.

Šis įrašas, išplatintas Šveicarijos gyvūnų apsaugos organizacijos, buvo rodomas mados namams, pavyzdžiui, Gucci ir Burberry po šios netikros sensacijos pašalino nuo podiumų gaminius su natūraliu kailiu, politikams, siekiant uždrausti kailinių žvėrelių sektorių įvairiose šalyse, įžymybėms, kurios padėtų formuoti neigiamą visuomenės nuomonę apie kailininkystę.

Įdomu tai, kad JAV nė viena žiniasklaidos priemonė šio šokiruojančio įrašo nerodė, nes abejojo jo patikimumu.

Deja tai nėra vienintelis surežisuotas vaizdo įrašas, kurį viešai išplatina gyvūnų teisių aktyvistai. Socialiniuose tinkluose nuolat platinami vaizdai iš skerdyklų, fermų, kuriuose rodomas žiaurus elgesys su gyvūnais, paprastai nufilmuotas slapta jose įsidarbinusių gyvūnų aktyvistų. Įdomiausia tai, kad paprašyti pateikti nemontuotą vaizdo medžiagą gyvūnų teisių aktyvistai nėra jos pateikę nė vienai valstybinei gyvūnų gerovės priežiūros įstaigai, gyvulininkystės asociacijai ar kitoms oficialioms organizacijoms. Tarptautinė kailio federacija taip pat kreipėsi į Šveicarijos gyvūnų apsaugos organizaciją prašydama originalaus nemontuoto vaizdo įrašo.

Pirmoji sėkminga netikra naujiena prieš pusę amžiaus

1964 m kanadietis ruonių medžiotojas Gustave Poirier gavo piniginį atlygį iš gyvūnų gynėjų už tai, kad prieš kameras aštriu medžioklės įrankiu kruvinai sužeistų ruonio jauniklį.

„Gyvam ruoniukui diriamas kailis!“,- buvo skelbiama platinant šį vaizdo įrašą. Tai buvo pirmoji vieša kampanija, nukreipta prieš ruonių medžioklę. Vaizdo įrašas apskriejo televizijas ir didžioji dauguma žmonių įtikėjo, jog ruonių medžioklė yra žiaurus barbariškas užsiėmimas.

Medžiotojas pripažino savo kaltę Kanados parlamento komisijai ir pripažino, kad nieko panašaus nėra daręs anksčiau. Vaizdo įrašą transliavusi televizija CBC po įvykio tyrimo ir teisinių išvadų pripažino, jog be jokio informacijos patikrinimo išplatino sensacingą vaizdo reportažą ir 1968 m. už jį atsiprašė ir paskelbė apie įvykusią klaidą. Visa ši istorija išdėstyta knygoje „Second Natute: The Animal-Rights Controversy“ (vert. „Antroji gamta: gyvūnų teisių kontroversija“, leid. CBC 1985, General Publishing 1991, 76 psl.). Tačiau žala tiek medžiotojų, tiek kailio sektoriaus reputacijai nebuvo atitaisyta.

Iki šiol žmonės dosniai remia kovotojus prieš ruonių medžioklę arktyje, nepaisant to, kad ruoniai suėda labai daug žuvies, nes jų populiacija per pastaruosius dešimtmečius išaugo bent šešis kartus. Tai nutiko dėl pažeistos gamtos pusiausvyros: natūralių ruonių priešų - baltųjų lokių – dėl klimato kaitos drastiškai sumažėjo.

Patikrinta strategija - „kamera nemeluoja“

Pasaulyje seniai sklando posakis: „kamera nemeluoja“. Tačiau sumaniai surežisuoti ir sumontuoti „tikri“ slapta filmuoti įrašai nesunkiai virsta pinigais. Tipinis pavyzdys. 2010 m. JAV Naujosios Meksikos valstijos Portales gyvulių aukcione įsidarbina organizacijos Human Society (vert. Humaniška visuomenė) aktyvistas. Jis surenka šimtus valandų filmuotos medžiagos ir galiausiai į viešumą paleidžia sumontuotą įrašą apie jėga guldomą vieną karvę. Aukciono atstovai prašo originalaus įrašo, kad galėtų ištirti tikrą situaciją, tačiau Human Society tiesiog išplatina pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais ir paskelbia lėšų rinkimo akciją jų gelbėjimui.

Apie gyvūnų aktyvistus, užsiimančius tokia vaizdo medžiagos kūryba, galima pasakyti – šiuos „darbus“ galėjo padaryti labai stiprių nervų žmonės, galintys ramiai stebėti siaubingą gyvūno kančią, arba fanatikai, pasirengę bet kam vardan neva kilnaus tikslo. Joks žmogus negali žiūrėti ramiai į šiuos žiaurumus, po patirto šoko stebinti vaizdo įrašus norisi kažko imtis. Tačiau, kaip sako patyrę kriminalistai, dažniausios nusikaltimų priežastys yra dvi, tai – meilė ir pinigai. Pasaulyje yra daugybė puikių organizacijų, kurios su meile rūpinasi beglobiais gyvūnais. Deja daugėja tokių, kurios puikiai įvaldžiusios melavimo meną. Jų sąskaitose tyliai šlama milijonai. Tad prieš aukodami paieškokite informacijos internete apie gyvūnų gynėjų organizacijų patikimumą.

Lietuvos pavyzdys

Lietuvos ūkininkai dar nėra pratę prie šios praktikos. Dažniausiai viešumą pasiekia VšĮ „Tušti narvai“ vaizdo įrašai, daryti kailinių žvėrelių ar vištų fermose. Dėl kailinių žvėrelių atvejo patys augintojai kreipėsi į prokuratūrą, norėdami išsiaiškinti, kodėl sunkiai sužalotas audines radę aktyvistai nesikreipia į policiją (tuomet grėstų ne baudos, o laisvės atėmimimas), kodėl tokių vaizdų neranda Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Galiausiai, jei mūsų fermose audinės būtų laikomos sužalotos, jų kailis būtų nieko vertas ir visas šis sektorius jau būtų bankrutavęs. Įrašuose matomos lietaus balos šalia stoginių ir aiškinama, kad tai srutos, nors iš tiesų žvėrelių ekskrementai yra kieti. Visa tai – darganoto verkiančio dangaus fone.

Prieš kelerius metus lenkų ūkininkai išplatino savo slapta darytus vaizdo įrašus, kuriuose gyvūnų aktyvistai įsilaužę į audinių fermą daužo kastuvu per narvus, šviečia ryškiu prožektoriumi ir skatina gyvūnus kovoti tarpusavyje. Po tokios „akcijos“ vaizdai tikrai šokiruoja.

Pernai ta pati organizacija platino vaizdus apie paukštynuose skriaudžiamas vištas. Bet ar kas atkreipė dėmesį, kuomet žurnalistų kalbinti nustebę vienos fermos darbininkai sakė: „bet pas mus nėra tokios spalvos vištų, kaip rodė“?

Protas prieš jausmus

Labai retas skaitytojas ar žiūrovas susimąsto apie paprastus dalykus. Pavyzdžiui, jei jau kailis neša didžiulius, tebūnie kruvinus pinigus, kuriems galams lupti jį nuo gyvo žvėries? Pirmiausia, tai nežmoniška, ir kur surasti tiek psichopatų šiam darbui? Maža to, tai pavojinga, sužeistas gyvūnas gali apkandžioti. Kailis tikrai bus sugadintas, laiko prireiks daugiau, tad kam prarasti pinigus? Deja šie klausimai mažai kam kyla.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-08-10 14:18:37

Ekspertas pataria: kaip paruošti įmonės IT ūkį antrajai COVID-19 bangai

Ne visoms pasaulio šalims pilnai atsigavus po pirmosios COVID-19 bangos, prasidėjusios dar 2020-ųjų pradžioje, ekspertai jau perspėja apie antrąją. Augantis susirgimų skaičius Lietuvos Vyriausybę jau pastūmėjo viešosiose uždarose erdvėse grąžinti reikalavimą dėvėti kaukes.
       2020-08-10 14:16:19

Miško gėrybės – grybai: kaip džiovinti ir kur laikyti?

Džiovinimas – vienas paprasčiausių ir veiksmingiausių konservavimo būdų. Tačiau norint šiuo būdu išsaugoti miško grybų skonines ir maistines savybes, reikėtų nepamiršti kelių svarbių taisyklių.
       2020-08-10 14:13:57

Lietuvoje registruota trylika naujų koronaviruso atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtinta trylika naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. Devyni iš jų registruoti Kauno, keturi – Vilniaus apskrityse.
       2020-08-09 11:28:28

Per vakar patvirtintas dvidešimt vienas koronaviruso atvejis

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtintas dvidešimt vienas koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. Didžioji dalis jų – 14 registruoti Kauno apskrityje, 5 – Vilniaus, 2 – Utenos.
       2020-08-08 17:38:49

Lietuvoje – trisdešimt septyni koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtinti trisdešimt septyni koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Dvidešimt devyni iš jų registruoti Kauno apskrityje, keturi – Vilniaus, trys – Klaipėdos, taip pat vienas atvejis registruotas Panevėžio apskrities gyventojui.
       2020-08-07 17:45:20

Kelionės į Nidą – ar tikrai pamatyti Negyvąsias kopas yra prabanga?

Nida – vienas populiariausių Lietuvos kurortų, kasmet sulaukianti kelis šimtus tūkstančių turistų iš Lietuvos bei užsienio. Nors nemažai šurmulio sukėlė šiais metais Neringoje smarkiai padidinta rinkliava už automobilį, žmonės toliau plūsta mėgautis nuostabiu šalies kampeliu.
       2020-08-07 17:12:17

Dirbtinis intelektas – sritis, kuri savo piko dar nepasiekė

„Daugeliui dirbtinis intelektas (DI) asocijuojasi su filmų brukamais protingais, tačiau pavojingais robotais-mašinomis, keliančiais grėsmę žmonių egzistencijai, tačiau oficiali sąvoka gana greitai nuleidžia ant žemės“, – teigia Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Informatikos fakulteto prof. dr. Tomas Krilavičius.
       2020-08-07 17:09:54

Vairuotojų kultūra: užstatyti automobiliai ir atlenkti valytuvai

Vasaros karščiai ir mintys apie atostogas priverčia atsipalaiduoti bei prarasti budrumą ne vieną vairuotoją. Skubėdami ilsėtis ar pramogauti jie kartais neatkreipia dėmesio, ar laikosi kelių eismo taisyklių, rizikuodami išprovokuoti kitų vairuotojų nepasitenkinimą ar net sulaukti policijos dėmesio.
       2020-08-07 16:56:37

Tarptautinė alaus diena: 3 ypatingi patiekalai iš šio gėrimo

Alus – vienas populiariausių gėrimų visame pasaulyje. Tačiau maisto gurmanams jis žinomas ir kaip puikus ingredientas, suteikiantis patiekalams išskirtinį skonį. Rugpjūčio 7-ąją minima Tarptautinė alaus diena.
       2020-08-07 16:52:33

Laužo dūmo aromatu kvepiantys desertai: 3 idėjos vasaros iškylai

Vasaros iškylos neapsieina be ant laužo kepamų šašlykų ar dešrelių, tačiau ar bandėte ant kepimo grotelių ruošti desertus? Prekybos tinklo „Maxima“ maisto gamybos ekspertė Brigita Baratinskaitė dalinasi idėjomis, kaip ant laužo ugnies pasigaminti desertą.
       2020-08-07 16:45:41

Praėjusią parą patvirtinti dvidešimt trys koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtinti dvidešimt trys nauji koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Devyni iš jų registruoti Vilniaus apskrityje, septyni – Kauno, penki – Utenos ir du Panevėžio apskrityje.
       2020-08-06 17:42:04

Pristatyta kompiuteriui nenusileidžianti planšetė „Galaxy Tab S7“

Vakar vykusio virtualaus „Samsung“ produktų pristatymo metu bendrovė pristatė naujausią planšetinį kompiuterį „Galaxy Tab S7“ ir didesnę jo versiją „Tab S7+“. Abu įrenginiai turi didelį ekraną, galingą procesorių, patobulintą „S Pen“ rašiklį, klaviatūrą ir kitas funkcijas, kurios vartotojams leis planšetėmis naudotis kaip kompiuteriu.
       2020-08-06 15:37:29

Draugystės per atstumą: kaip išmaniai palaikyti ryšį ar susirasti naujų draugų

Pokalbiai ir susitikimai su draugais būtini draugystei išsaugoti, tačiau vis dažniau tai turime daryti nuotoliniu būdu. Bendravimas per atstumą bus smagesnis, jei pasitelksite keletą išmanių sprendimų.
       2020-08-06 14:41:21

Pasitikrinkite ar žinote: 5 išmanūs „Google Maps“ triukai

Kelionių po Lietuvą ar svetur planavimas dažnam kelia nemenkų iššūkių. Žinodami ir įvaldę šias patogias programėlės „Google Maps“ funkcijas, išvykas planuosite kaip profesionalai ir sutaupysite daug brangaus laiko.
       2020-08-06 10:16:03

Šalies ekonomika kol kas pandemiją atlaikė kur kas geriau, nei tikėtasi

Naujausi šalies ekonomikos rodikliai rodo, kad kol kas pandemija atlaikyta kur kas geriau, nei tikėtasi. Tolygūs išlieka mokėjimai pagal Ekonomikos skatinimo planą, baigiant įgyvendinti vienas priemones, įsibėgėja ir/arba pradedamos vykdyti kitos.
       2020-08-06 09:18:11

Grūdiniai produktai: kodėl juos verta įtraukti į savo kasdienę mitybą

Vaisių ir daržovių nauda sveikatai – nenuginčijama, tačiau apie grūdinių produktų vartojimą vis dar sklando įvairūs mitai. Dietistė Živilė Dumbraitė teigia, kad tinkamai parinktus grūdinius produktus kiekvienas turėtume įtraukti į savo racioną ir dalijasi patarimais, kaip teisingai juos vartoti ir išsirinkti parduotuvių lentynose.
       2020-08-06 08:50:59

Registrų sutrikimai tęsiasi – notarų klientams teks semtis kantrybės

Notarų klientams, ypač norintiems atlikti nekilnojamojo turto perleidimo sandorius, teks gerokai pasisemti kantrybės – dalis valstybinės įmonės Registrų centro valdomų registrų vis dar stringa.
       2020-08-06 08:44:22

Termometro pasirinkimo vingrybės: kas temperatūrą matuoja tiksliausiai?

Nuo koronaviruso proveržio pradžios temperatūrą šalies gyventojai matuojasi dažniau ir atidžiau. Nors dar prieš dešimtmetį pardavinėti uždraustų gyvsidabrio termometrų vis dar galima rasti kai kurių šalies gyventojų namuose, pastaruosius iš vaistinių lentynų jau seniai išstūmė kitokių technologijų ir modelių prietaisai.
       2020-08-06 08:40:14

Kodėl žindyti viešai vis dar yra stigma?

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, dėl pasirinkimo maitinti krūtimi kiekvienais metais daugiau kaip 823 tūkst. vaikų ir daugiau kaip 20 tūkst. motinų išvengia mirties.
       2020-08-06 08:30:23

Naujausi COVID-19 atvejai: daugiausia užsikrėtimų – Kauno apskrityje

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtinti dvidešimt keturi nauji koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Trylika registruota Kauno apskrityje, po keturis atvejus – Utenos ir Vilniaus apskrityse.
       2020-08-05 14:42:11

Aviečių metas: 3 skanių ir sveikų desertų idėjos

Saldžios ir sodrios spalvos avietės – vienos populiariausių vasaros uogų. Mitybos specialistai jas rekomenduoja vartoti dėl sveikatai naudingų maistinių savybių, konditeriai avietes giria dėl jų universalumo gaminant desertus, o prekybininkai teigia, kad sezono metu šios uogos yra vienos populiariausių.
       2020-08-05 14:30:54

Kaip sutvarkyti automobilį, kad atrodytų lyg ką tik iš salono?

Kodėl vienas naudotas automobilis atranda naują šeimininką vos per kelias dienas, o kitas ištisus mėnesius „kabo“ skelbimų lentose? Pasirodo, kaip gyvenime, taip ir dėvėtų automobilių rinkoje viską lemia pirmas įspūdis, prie kurio labiausiai prisideda transporto priemonės švara, tvarka.
       2020-08-05 14:27:16

Ar durys į universitetą uždarytos neišlaikius matematikos egzamino?

Liepos 5 dieną Nacionalinė švietimo agentūra paskelbė matematikos, chemijos, fizikos, informacinių technologijų, užsienio kalbų rusų ir anglų, istorijos, geografijos ir biologijos valstybinių brandos egzaminų rezultatus.
       2020-08-05 11:25:34

Per parą koronavirusas patvirtintas dešimčiai žmonių

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakar parą Lietuvoje patvirtinta dešimt naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. Keturi atvejai registruoti Kauno apskrityje, trys – Vilniaus, du – Panevėžio, dar vienas atvejis patvirtintas Šiaulių apskrityje.
       2020-08-05 07:56:03

Apklausa: elektrą taupo devyni iš dešimties gyventojų

Karantino metu daugelyje namų ūkių išaugus elektros suvartojimui ir sąskaitoms, devyni iš dešimties gyventojų stengiasi mažinti energijos naudojimą. Bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa parodė, kad populiariausias ir paprasčiausias būdas taupyti elektrą – išjungti šviesą vos tik išėjus iš patalpos.
       2020-08-05 07:54:13

IT sektorius: ar talentų trūkumą išspręstų moterų atėjimas į rinką?

Užimtumo tarnybos duomenimis, karantino metu darbo neteko daugiau moterų. Negana to, pastarąjį mėnesį moterų nedarbo rodiklis pralenkė vyrų. Viena iš pagrindinių to priežasčių – dauguma moterų vis dar dirba ekonominiams nuosmukiams jautresniame paslaugų sektoriuje.
       2020-08-05 07:49:17

Nesugebantiems pailsėti per atostogas: kaip išsimiegoti ir atsipalaiduoti?

Net 70 proc. žmonių pripažįsta, jog atostogų metu jiems sunkiai sekasi atsipalaiduoti ir netikrinti darbinio elektroninio pašto, rodo „LinkedIn Summer Vacation data“ tyrimo duomenys.
       2020-08-04 15:31:42

Atgaiva karštą vasaros dieną: kaip pasigaminti skanią šaltą arbatą namuose?

Šalta arbata – gaivinantis ir troškulį karštą vasaros dieną malšinantis gėrimas, kurį lengvai galime pasidaryti ir namų sąlygomis. Tačiau kaip išsirinkti, kokius ingredientus geriausia derinti tarpusavyje?
       2020-08-04 15:24:59

Mokytojas: profesija ar pašaukimas?

Charizmatiškas, inovatyvus, kūrybiškas, lankstus, lyderis – tik keli žodžiai, apibūdinantys šiuolaikinį mokytoją. Dažnai žodį „mokytojas“ lydi ir kitas – „pašaukimas“.
       2020-08-04 11:56:30

Lietuvoje – septyniolika naujų koronaviruso atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakar parą Lietuvoje patvirtinta septyniolika naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. Šeši atvejai registruoti Vilniaus apskrityje, po penkis – Panevėžio ir Kauno, dar vienas atvejis patvirtintas Šiaulių apskrityje.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.