Naujienos

Fejerverkai: kaip juos naudoti saugiau

2019-12-31 13:37:40

Kiekvienų švenčių metu mes galime girdėti aplink sproginėjant fejerverkams – tai ypač populiaru kasmetinių Naujametinių švenčių laikotarpiu. Tačiau nors fejerverkai geba sukurti labai nuostabų grožį ir prisidėti prie jaukesnės atmosferos sukūrimo mūsų šventės metu, vis dėlto jei juos netinkamai naudosime, galime susidurti su nemenkais sunkumais.

Todėl jei jūs taip pat planuojate savo šventės metu pasitelkti fejerverkus, turėtumėte pasinaudoti šiais saliutas.lt – fejerverkų ekspertų paruoštais, naudingais patarimais saugesniam fejerverkų naudojimui.

Vaikai niekuomet neturėtų uždegti fejerverkų

Kiekvienas suaugusysis privalo suprasti, kad niekuomet negalima leisti vaikams uždegti fejerverkų. Net jei jūs manote, kad tai nėra nieko pavojingo, nedarykite tokios didelės klaidos. Fejerverkus gali naudoti tik suaugusieji, kurie taip pat privalo atsižvelgti į visus keliamus reikalavimus ir saugumo standartus.

Naudodami fejerverkus nevartokite alkoholio

Kuomet norite naudoti fejerverkus, jokiu būdu nevartokite alkoholio. Fejerverkai turėtų būti naudojami tik tų asmenų, kurie yra blaivūs, adekvatūs ir atsakingi. Jei žmogus, kuris yra apsvaigęs, naudos fejerverkus, bus labai nesudėtinga susidurti su didele nelaime, kartu sukeliant pavojų ne tik sau, tačiau ir aplinkiniams žmonėms.

Laikykitės įstatymų ir elkitės adekvačiai

Jūs turėtumėte pasidomėti, kokie yra vietos įstatymai, reglamentuojantys fejerverkų naudojimą. Kaip bebūtų gaila, tačiau pakankamai daug žmonių apie tai niekuomet nesusimąsto ir net neįsivaizduoja, kad fejerverkų naudojimui galėtų galioti tam tikri įstatymai. Bet kuriuo atveju, jūs turite elgtis adekvačiai ir saugiai, į fejerverkų naudojimą žvelgdami ypač atsakingai, neleisdami sau priimti nei vieno neapgalvoto ar skuboto sprendimo.

Fejerverkus pirkite iš patikimų ir licencijuotų pardavėjų

Fejerverkai visuomet turėtų būti įsigyjami tik iš patikimų ir licencijuotų pardavėjų, primena „Vilniaus saliutas“. Jokiu būdu fejerverkų neturėtumėte pirkti iš „trečių rankų“, kuomet fejerverkus parduoda neaiškūs fiziniai asmenys, negalintys jums pateikti pirkimo čekio. Bet kuriuo atveju, šiuolaikinėje rinkoje yra daugybė fejerverkais teisėtai prekiaujančių ir visas reikalingas licencijas turinčių bendrovių, todėl jums neturėtų būti sudėtinga surasti šios srities specialistus, kurių siūloma įsigyti produkcija būtų labai kokybiška.

Fejerverkus naudokite ant kieto paviršiaus

Visuomet fejerverkus naudokite tik ant kieto ir lygaus paviršiaus. Tai reiškia, kad fejerverkai turėtų būti pastatomi tiesiai ir stabiliai. Dėl šios priežasties fejerverkų niekuomet nereikėtų naudoti ant žolės ar savo namo vejos. Jei tai yra neišvengiama, tuomet ant vejos padėkite storą lentą, kuri būtų tiesi ir galėtų užtikrinti, kad jūsų fejerverkai bus stabilioje padėtyje.

Fejerverkus naudokite atviroje vietoje, toliau nuo stebinčiųjų

Fejerverkai privalo būti naudojami atviroje vietoje, kuo toliau nuo įvairių pašalinių objektų, kurie galėtų sukelti papildomą pavojų fejerverkų naudojimo metu. Be to, būtina atsižvelgti ir į atstumą, esantį tarp fejerverkų ir juos stebinčiųjų žmonių. Kuo didesnis atstumas bus pasirinktas, tuo saugiau galės jaustis fejerverkų šou stebėtojai.

Fejerverkus uždekite būdami tinkamoje padėtyje

Niekada fejerverkų uždegimo metu neturėtumėte būti pasilenkę arti fejerverkų ar jų uždengę savo galva ar visu korpusu. Jūs niekuomet negalite žinoti ar fejerverkas nesprogs. Todėl siekdami apsisaugoti, privalote laikytis visų būtinų saugumo priemonių. Taip pat jokiu būdu neturėtumėte fejerverkų laikyti savo rankose, kuomet jos uždegate ir leidžiate į dangų.

Vienu metu nenaudokite daugybės fejerverkų

Neturėtumėte vienu metu uždegti daugiau nei vieno fejerverko. Tai galėtų sukelti papildomą pavojų tiek jums, tiek ir aplinkiniams žmonėms. Jūs turite elgtis atsakingai ir vienu naudoti tik vieną konkretų pasirinktą fejerverką.

Nenaudokite nekokybiškų ar tinkamai neveikiančių fejerverkų

Kartais net ir įsigijus fejerverkus iš patikimų pardavėjų, galima susidurti su papildomais nepatogumais, pvz., tuomet, kai uždegus fejerverką, jis staiga ima ir užgęsta. Tokioje situacijoje jūs jokiu būdu neturėtumėte akimirksniu eiti prie fejerverko ir jį bandyti uždegti iš naujo. Vietoje to, jūs turėtumėte kurį laiką palaukti, o tuomet neužsidegusį fejerverką įdėti į vandenį, galiausiai juo atsikratant. Trumpiau tariant, turite nepamiršti, kad jei fejerverkas užgeso, jo pakartotinai bandyti uždegti tikrai niekuomet neturėtumėte. Lygiai tas pats galioja ir fejerverkams, kurie jų naudojimo metu atrodo pažeisti ar manote, jog jų būklė nėra tinkama.

Pasirūpinkite papildomu vandens šaltiniu

Naudojant fejerverkus, visuomet yra būtina iš anksto pasirūpinti ir papildomu vandens šaltiniu. Tam galite pasitelkti tiek keletą vandens kibirų, tiek ir bet kokią kitą vandens pripildytą talpą. Be to, jūs taip pat galite pasirūpinti ir gesintuvu. Tai būtų puikus sprendimas, kuris galėtų labai efektyviai apsaugoti, jei vis dėlto fejerverkų naudojimo metu iškiltų gaisro pavojus.

Vėjuotos oro sąlygos

Jei oro sąlygos yra vėjuotos, turite suprasti, kad fejerverkų naudojimas nėra rekomenduotinas. Tuo tarpu, jei nenorite atsisakyti fejerverkų šou, būtinai privalu atsižvelgti į vėjo kryptį. Tai reiškia, kad fejerverkai tokiu atveju turėtų būti leidžiami ta kryptimi, kuria vėjas juos pūstų nuo stebėtojų, o ne į juos.

Su nenaudojamais fejerverkais elkitės labai atsakingai

Natūralu, kad fejerverkus jūs įsigysite gerokai anksčiau nei prasidės jūsų organizuojama šventė, todėl turėtumėte didelį dėmesį skirti ir tinkamam jų laikymui. Tai reiškia, kad įsigijus fejerverkus, privalote užtikrinti, kad jie bus saugūs ir jų neveiks jokie neigiami pašaliniai veiksniai.

Tinkamai atsikratykite panaudotais fejerverkais

Kuomet panaudosite fejerverkus, jų likučiais turėtumėte tinkamai ir saugiai atsikratyti. Jokiu būdu akimirksniu neturėtumėte jų išmesti į savo šiukšlių dėžę. Tai būtų labai pavojingas sprendimas. Visų pirma turėtumėte leisti jiems atvėsti. Tuomet būtų naudinga juos įmerkti į vandenį ir kurį laiką jame palaikyti. Tik tuomet galėsite juos išmesti į atitinkamus šiukšlių konteinerius, pritaikytus tokio tipo atliekoms.

Fejerverkai turėtų būti naudojami tik lauke

Fejerverkai visuomet ir visais atvejais privalo būti naudojami tik lauke, t.y. po atviru dangumi, kuomet aplink nėra jokių pašalinių objektų. Nei vienas vartotojas neturėtų jų naudoti savo namuose ar kitose uždarose patalpose. Be to, fejerverkai negali būti naudojami ir daugiabučių namų balkonuose, todėl jei turėjote tokių minčių, kaip įmanoma greičiau jų atsisakykite.

Dėvėkite apsauginius akinius

Galbūt jums tai skamba pakankamai neįprastai, nes jūs iki šiol niekuomet nematėte nei vieno žmogaus, kuris fejerverkus naudotų dėvėdamas apsauginius akinius. Tačiau nepaisant to, dėvėti apsauginius akinius rekomenduojama visais atvejais, kai yra naudojami fejerverkai. Jūs privalote imtis visų saugumo priemonių.

Fejerverkai ir gyvūnai

Turite suprasti, kad didžioji dalis gyvūnų labai neigiamai reaguoja į fejerverkus. Todėl jei jūs turite naminių augintinių, kurie dažnai būna jūsų nuosavo namo kieme, naudodami fejerverkus jokiu būdu neleiskite, kad jie būtų netoliese. Pasirūpinkite, kad jūsų naminiai augintiniai būtų saugiai uždaryti namuose ir neturėtų jokios galimybės ištrūkti. Taip pat turėtumėte savo namuose sukurti augintiniams tinkamas ir saugias sąlygas, kad fejerverkų leidimo metu jie galėtų jaustis saugiau ir sumažinti savo jaučiamą stresą. Be to, jei fejerverkai bus leidžiami netoliese jūsų namo, būtų naudinga tuo metu savo namuose įjungti muziką ar televizorių, tokiu būdu susilpninant jūsų augintinių girdimus pašalinius fejerverkų skleidžiamus garsus.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-10-27 11:45:44

ULAC medikai primena: kaip tinkamai dėvėti kaukę?

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad netaisyklingas veido kaukės dėvėjimas gali sumažinti jos veiksmingumą. Veido kaukių dėvėjimas yra viena iš infekcijos šaltinio kontrolės priemonių, kuri sumažina infekcijos plitimą visuomenėje.
       2020-10-27 11:33:25

Lietuvoje – 413 koronaviruso atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 413 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 108 iš jų registruota Vilniaus, 104 Kauno, 90 Šiaulių, 52 Klaipėdos, 15 Panevėžio apskrityse.
       2020-10-27 09:37:23

Ką daryti, jeigu šeimos nariui diagnozuotas koronavirusas?

Koronavirusu Lietuvoje užsikrečiant vis daugiau žmonių, „Eurovaistinės“ farmacininkai sako sulaukiantys vis dažnesnio klausimo, ką daryti jeigu koronavirusas buvo nustatytas artimajam?
       2020-10-27 09:02:03

Pradeda dominuoti nevaldomi COVID-19 židiniai, gali laukti Čekijos likimas

Šiuo metu Lietuvoje galimi net keturi koronaviruso epidemijos vystymosi scenarijai. Vadovaujantis pačiu pesimistiškiausiu, jau lapkričio pradžioje reikėtų ruoštis griežtoms karantino priemonėms, pastebi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Lietuvos energetikos instituto (LEI) mokslininkai.
       2020-10-27 07:30:36

Žmonės tikisi kaimynų pagalbos bėdoje, bet patys su jais – tik pasisveikina

Tyrimas parodė, kad daugiau negu pusė Baltijos šalyse gyvenančių žmonių su kaimynais nekuria ir nepalaiko draugiškų santykių, o apsiriboja mandagiu pasisveikinimu. Tik vienas iš dešimties Baltijos šalių gyventojų į kaimynus kreipiasi pagalbos.
       2020-10-27 07:24:39

Vienišais jaučiasi vis daugiau žmonių: kaip niekada svarbus tampa bendravimas

„Kai pasidalini džiaugsmu, džiaugsmas padvigubėja. O kai pasidalini skausmu, tai skausmas perpus sumažėja“, – sakydavo ilgametė „Sidabrinės linijos“ pašnekovė Teodora iš Vilniaus.
       2020-10-27 06:11:42

Profesorius Mindaugas Stankunas: Mes nebevaldome COVID-19 protrūkio Lietuvoje

Profesorius Mindaugas Stankūnas mano, kad laikas pasakyti jog Karalius nuogas: "Tikriausiai po šio Facebook‘o įrašo būsiu pavadintas „Apokalipsės raiteliu“ ar pan., bet kažkas tai turi pasakyti:
       2020-10-26 17:20:20

Ne puošmena, bet pagrindinis deserto ingredientas: 3 receptai su moliūgais

Artėjant Helovinui tėveliai iš dėžių pradeda traukti specialius kostiumus savo atžaloms ir kartu su jais iš moliūgų skaptuoti įvairaus dydžio ir formų žibintus.
       2020-10-26 17:00:12

Vietiniai karantinai įvedami dar aštuoniose savivaldybėse

Atsižvelgiant į blogėjančią epidemiologinę situaciją šalyje, nuo 2020 m. spalio 28 d. 00:00 val. iki 2020 m. lapkričio 11 d. 24:00 val. vietinis karantinas įvedamas dar 8 savivaldybėse: Kauno, Klaipėdos, Vilniaus miestų, Šilalės, Širvintų, Telšių, Trakų, Vilniaus rajonų savivaldybėse.
       2020-10-26 11:50:32

REKORDAS po penkių iš eilės REKORDŲ! Lietuvoje – 766 koronaviruso atvejai

Šią savaitę, nuo spalio 26 d. iki lapkričio 1 d. imtinai, remiantis naujuoju šviesoforo principus, raudonajai zonai priskiriamos dar aštuonios šalies savivaldybės: tai Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų savivaldybės, taip pat Vilniaus, Širvintų, Šilalės, Trakų ir Telšių rajonų savivaldybės.
       2020-10-26 10:12:12

Trijų partijų vadovai paskelbė bendrą deklaraciją

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis šiandien paskelbė bendrą deklaraciją dėl koalicijos formavimo pradžios.
       2020-10-26 09:42:46

Kaip spręsti problemą su pardavėju, kilusią apsiperkant internetu? 6 žingsniai

Nors gyvename internetinės prekybos aukso amžiuje, sunku rasti žmogų, kuris nebūtų bent kartą nusivylęs nuotoliniu būdu įsigytomis prekėmis ar paslaugomis.
       2020-10-26 09:09:06

Kaip technologijos padeda išlikti sveikam ir palaikyti gerą savijautą?

Sveika gyvensena ir rūpestis savo fiziniu kūnu yra šiuolaikinės visuomenės bruožas, taip pat – ir kasdien naudojamos technologijos. Iš pradžių su išmaniaisiais laikrodžiais ar išmaniosiomis apyrankėmis entuziastingai skaičiavome ir kontroliavome per dieną nueitus žingsnius.
       2020-10-26 05:28:42

2020 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų rezultatai

Baigėsi Seimo rinkimų antrasis turas. Rinkėjai dabartiniams valdantiesiems siūlo padirbėti opozicijoje. Tačiau ir dešiniesiems prireiks ne mažiau kaip trijų politinių partijų koalicijos norint užsitikrinti daugumą Seime.
       2020-10-25 18:35:32

Ruduo – tinkamas metas pagauti gyvenimo žuvį: ko prireiks sėkmingai žvejybai?

Pasaulyje siaučiant pandemijai, siekdami išvengti masinių susibūrimo vietų bei uždarų patalpų, vis daugiau žmonių laisvą laiką leidžia gamtoje.
       2020-10-25 17:51:09

REKORDAS po keturių iš eilės REKORDŲ! Lietuvoje – 603 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad buvo patikslinta šiandien (spalio 25 d.) centro skelbiama koronavirusinės infekcijos (COVID-19) statistika už spalio 24 d.
       2020-10-24 10:05:22

Karantinas: į raudoną zoną pateko ir didieji šalies miestai

Ateinančią savaitę, nuo spalio 26 iki lapkričio 1 d. imtinai, remiantis naujuoju šviesoforo principus, raudonajai zonai priskiriamos dar aštuonios šalies savivaldybės: tai Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų savivaldybės, taip pat Vilniaus, Širvintų, Šilalės, Trakų ir Telšių rajonų savivaldybės.
       2020-10-24 10:03:12

Paskelbtas pagal šviesoforo principą atnaujintas paveiktų šalių sąrašas

Nuo pirmadienio, spalio 26 d. įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų šalių sąrašas. Kartu su Lietuva geltonojoje zonoje atsidūrė kaimyninės Latvija ir Estija, taip pat Norvegija, Danija, Suomija, Kipras.
       2020-10-24 09:56:59

Nauja tvarka dėl izoliacijos: kas keičiasi

Europoje Tarybai pateikus rekomendacijas dėl suderinto požiūrio į laisvo judėjimo apribojimą reaguojant į koronaviruso infekcijos (COVID-19) pandemiją ir numačius šalių skirstymo į atskiras kategorijas, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją jose, tvarką,
       2020-10-24 09:52:14

REKORDAS po trijų iš eilės REKORDŲ! Lietuvoje – 474 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 474 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 188 iš jų registruoti Vilniaus, 89 Kauno, 75 Klaipėdos, 54 Šiaulių, 21 Marijampolės, 20 Telšių, 14 Tauragės, 9 Alytaus, 3 Utenos ir 1 Panevėžio apskrityse.
       2020-10-23 18:58:01

Kam senjorui išmanusis? Nustebsite, ką jie moka ir veikia su telefonu

Visuomenėje susiformavusi nuomonė, neva garbaus amžiaus žmonėms technologijos svetimos, o jei senjoras ir moka naudotis išmaniuoju, tai juo tik skambina ir žinutes siunčia. Šį mitą griauna „Telia“ salonų darbuotojai: daugybė garbaus amžiaus žmonių yra įvaldę išmaniuosius, o jų užduoti klausimai neretai nustebina.
       2020-10-23 12:11:55

NVSC budės Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinės pajėgos

Lietuvos kariuomenė gavusi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) vadovybės prašymą pasitelkti karius į pagalbą aktyvavo Taikos meto užduočių operacines pajėgas. Kariai ruošiasi padėti NVSC specialistams atlikti pirminės atvejų apklausos procedūras ir suvesti duomenis į jų sistemas.
       2020-10-23 12:04:43

REKORDAS po dviejų iš eilės REKORDŲ! Lietuvoje – 442 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 442 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 215 iš jų registruota Vilniaus, 72 Kauno, 45 Klaipėdos, 41 Šiaulių, 25 Panevėžio, 24 Telšių, 10 Marijampolės, 7 Tauragės ir 3 Utenos apskrityse.
       2020-10-23 08:09:19

Kaip parenkama vieta vėjo elektrinėms: palankus vėjas – dar ne viskas

Lietuvai siekiant jau po kelių dešimtmečių visą reikalingą elektros energiją gaminti iš atsinaujinančių šaltinių, itin reikšmingą vaidmenį vaidins vėjo energetika. Sąlygos vystyti šią energetikos rūšį mūsų šalyje iš tiesų palankios – vėjo elektrines galima statyti beveik visoje Lietuvos teritorijoje.
       2020-10-23 08:05:52

Covid-19 verčia kavines ir barus duomenų valdytojais – kaip neprisidaryti bėdų?

Trečiadienį Vyriausybė priėmė nutarimą, pagal kurį visos laisvalaikio, pramogų ir viešojo maitinimo įstaigos įpareigotos registruoti lankytojus. Su nauja prievole verslininkų pečius užgulė ir Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) reikalavimai.
       2020-10-23 07:57:22

Psichologijos knygų TOP5: kas aktualu šiais metais

Stresas, nerimas, depresija, nepasitenkinimas savo karjera ir santykiais, irzlumas, pervargimas, nemiga – XXI amžiaus žmogaus kasdienybė. Tačiau 2020-ieji metai į kiekvieno mūsų gyvenimą įnešė dar daug sumaišties.
       2020-10-23 07:55:23

Taisyklės darbo rinkoje: prie nuotolinio darbo grįžta ne tik dėl pandemijos

Nuotolinio darbo principas plačiai aptarinėtas dar gerokai iki pandemijos, tačiau pastaroji aplinkybė privertė jį suklestėti. Įmonių atliekamos darbuotojų apklausos rodo, kad toks darbo organizavimas pasiteisina, o tiesioginiai susitikimai biuruose pageidaujami tik norint retkarčiais pamatyti kolegas.
       2020-10-23 07:51:21

Priemonės bus bereikšmės, jei kiekvienas mūsų jų nesiimsime

R. Lingienė apie pandemijos eigą: „Priemonės bus bereikšmės, jei kiekvienas mūsų jų nesiimsime“. Lietuvoje toliau augant susirgimų COVID-19 infekcijos atvejų skaičiui ir keliolikoje šalies regionų paskelbus lokalų karantiną, ekspertai kalba apie kelis galimus situacijos scenarijus.
       2020-10-23 07:45:55

3 paprasti patarimai, kaip taupyti: pirmiausiai išvenkite spyruoklės principo

Praradus pagrindinį pajamų šaltinį kas trečias Lietuvos namų ūkis nesiskolindamas sugebėtų išgyventi iki 3 mėnesių. Lietuvos banko apklausoje dalyvavusių respondentų atsakymai atskleidžia, kad artimiausią pusmetį nusiteikę taupyti dauguma šalies gyventojų.
       2020-10-22 11:30:59

Skaitmeninės rinkodaros strategas T. Nemura: apie Z kartą

Tendencijas keičianti ir naują informacijos vartojimo kultūrą atnešanti Z karta kelia kitokius reikalavimus tiek įmonėms, norinčioms pasiekti jaunąją auditoriją, tiek darbdaviams, sprendžiantiems kitokio profesinio bendravimo ir bendradarbiavimo klausimus.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.