Naujienos

Fejerverkai: kaip juos naudoti saugiau

2019-12-31 13:37:40

Kiekvienų švenčių metu mes galime girdėti aplink sproginėjant fejerverkams – tai ypač populiaru kasmetinių Naujametinių švenčių laikotarpiu. Tačiau nors fejerverkai geba sukurti labai nuostabų grožį ir prisidėti prie jaukesnės atmosferos sukūrimo mūsų šventės metu, vis dėlto jei juos netinkamai naudosime, galime susidurti su nemenkais sunkumais.

Todėl jei jūs taip pat planuojate savo šventės metu pasitelkti fejerverkus, turėtumėte pasinaudoti šiais saliutas.lt – fejerverkų ekspertų paruoštais, naudingais patarimais saugesniam fejerverkų naudojimui.

Vaikai niekuomet neturėtų uždegti fejerverkų

Kiekvienas suaugusysis privalo suprasti, kad niekuomet negalima leisti vaikams uždegti fejerverkų. Net jei jūs manote, kad tai nėra nieko pavojingo, nedarykite tokios didelės klaidos. Fejerverkus gali naudoti tik suaugusieji, kurie taip pat privalo atsižvelgti į visus keliamus reikalavimus ir saugumo standartus.

Naudodami fejerverkus nevartokite alkoholio

Kuomet norite naudoti fejerverkus, jokiu būdu nevartokite alkoholio. Fejerverkai turėtų būti naudojami tik tų asmenų, kurie yra blaivūs, adekvatūs ir atsakingi. Jei žmogus, kuris yra apsvaigęs, naudos fejerverkus, bus labai nesudėtinga susidurti su didele nelaime, kartu sukeliant pavojų ne tik sau, tačiau ir aplinkiniams žmonėms.

Laikykitės įstatymų ir elkitės adekvačiai

Jūs turėtumėte pasidomėti, kokie yra vietos įstatymai, reglamentuojantys fejerverkų naudojimą. Kaip bebūtų gaila, tačiau pakankamai daug žmonių apie tai niekuomet nesusimąsto ir net neįsivaizduoja, kad fejerverkų naudojimui galėtų galioti tam tikri įstatymai. Bet kuriuo atveju, jūs turite elgtis adekvačiai ir saugiai, į fejerverkų naudojimą žvelgdami ypač atsakingai, neleisdami sau priimti nei vieno neapgalvoto ar skuboto sprendimo.

Fejerverkus pirkite iš patikimų ir licencijuotų pardavėjų

Fejerverkai visuomet turėtų būti įsigyjami tik iš patikimų ir licencijuotų pardavėjų, primena „Vilniaus saliutas“. Jokiu būdu fejerverkų neturėtumėte pirkti iš „trečių rankų“, kuomet fejerverkus parduoda neaiškūs fiziniai asmenys, negalintys jums pateikti pirkimo čekio. Bet kuriuo atveju, šiuolaikinėje rinkoje yra daugybė fejerverkais teisėtai prekiaujančių ir visas reikalingas licencijas turinčių bendrovių, todėl jums neturėtų būti sudėtinga surasti šios srities specialistus, kurių siūloma įsigyti produkcija būtų labai kokybiška.

Fejerverkus naudokite ant kieto paviršiaus

Visuomet fejerverkus naudokite tik ant kieto ir lygaus paviršiaus. Tai reiškia, kad fejerverkai turėtų būti pastatomi tiesiai ir stabiliai. Dėl šios priežasties fejerverkų niekuomet nereikėtų naudoti ant žolės ar savo namo vejos. Jei tai yra neišvengiama, tuomet ant vejos padėkite storą lentą, kuri būtų tiesi ir galėtų užtikrinti, kad jūsų fejerverkai bus stabilioje padėtyje.

Fejerverkus naudokite atviroje vietoje, toliau nuo stebinčiųjų

Fejerverkai privalo būti naudojami atviroje vietoje, kuo toliau nuo įvairių pašalinių objektų, kurie galėtų sukelti papildomą pavojų fejerverkų naudojimo metu. Be to, būtina atsižvelgti ir į atstumą, esantį tarp fejerverkų ir juos stebinčiųjų žmonių. Kuo didesnis atstumas bus pasirinktas, tuo saugiau galės jaustis fejerverkų šou stebėtojai.

Fejerverkus uždekite būdami tinkamoje padėtyje

Niekada fejerverkų uždegimo metu neturėtumėte būti pasilenkę arti fejerverkų ar jų uždengę savo galva ar visu korpusu. Jūs niekuomet negalite žinoti ar fejerverkas nesprogs. Todėl siekdami apsisaugoti, privalote laikytis visų būtinų saugumo priemonių. Taip pat jokiu būdu neturėtumėte fejerverkų laikyti savo rankose, kuomet jos uždegate ir leidžiate į dangų.

Vienu metu nenaudokite daugybės fejerverkų

Neturėtumėte vienu metu uždegti daugiau nei vieno fejerverko. Tai galėtų sukelti papildomą pavojų tiek jums, tiek ir aplinkiniams žmonėms. Jūs turite elgtis atsakingai ir vienu naudoti tik vieną konkretų pasirinktą fejerverką.

Nenaudokite nekokybiškų ar tinkamai neveikiančių fejerverkų

Kartais net ir įsigijus fejerverkus iš patikimų pardavėjų, galima susidurti su papildomais nepatogumais, pvz., tuomet, kai uždegus fejerverką, jis staiga ima ir užgęsta. Tokioje situacijoje jūs jokiu būdu neturėtumėte akimirksniu eiti prie fejerverko ir jį bandyti uždegti iš naujo. Vietoje to, jūs turėtumėte kurį laiką palaukti, o tuomet neužsidegusį fejerverką įdėti į vandenį, galiausiai juo atsikratant. Trumpiau tariant, turite nepamiršti, kad jei fejerverkas užgeso, jo pakartotinai bandyti uždegti tikrai niekuomet neturėtumėte. Lygiai tas pats galioja ir fejerverkams, kurie jų naudojimo metu atrodo pažeisti ar manote, jog jų būklė nėra tinkama.

Pasirūpinkite papildomu vandens šaltiniu

Naudojant fejerverkus, visuomet yra būtina iš anksto pasirūpinti ir papildomu vandens šaltiniu. Tam galite pasitelkti tiek keletą vandens kibirų, tiek ir bet kokią kitą vandens pripildytą talpą. Be to, jūs taip pat galite pasirūpinti ir gesintuvu. Tai būtų puikus sprendimas, kuris galėtų labai efektyviai apsaugoti, jei vis dėlto fejerverkų naudojimo metu iškiltų gaisro pavojus.

Vėjuotos oro sąlygos

Jei oro sąlygos yra vėjuotos, turite suprasti, kad fejerverkų naudojimas nėra rekomenduotinas. Tuo tarpu, jei nenorite atsisakyti fejerverkų šou, būtinai privalu atsižvelgti į vėjo kryptį. Tai reiškia, kad fejerverkai tokiu atveju turėtų būti leidžiami ta kryptimi, kuria vėjas juos pūstų nuo stebėtojų, o ne į juos.

Su nenaudojamais fejerverkais elkitės labai atsakingai

Natūralu, kad fejerverkus jūs įsigysite gerokai anksčiau nei prasidės jūsų organizuojama šventė, todėl turėtumėte didelį dėmesį skirti ir tinkamam jų laikymui. Tai reiškia, kad įsigijus fejerverkus, privalote užtikrinti, kad jie bus saugūs ir jų neveiks jokie neigiami pašaliniai veiksniai.

Tinkamai atsikratykite panaudotais fejerverkais

Kuomet panaudosite fejerverkus, jų likučiais turėtumėte tinkamai ir saugiai atsikratyti. Jokiu būdu akimirksniu neturėtumėte jų išmesti į savo šiukšlių dėžę. Tai būtų labai pavojingas sprendimas. Visų pirma turėtumėte leisti jiems atvėsti. Tuomet būtų naudinga juos įmerkti į vandenį ir kurį laiką jame palaikyti. Tik tuomet galėsite juos išmesti į atitinkamus šiukšlių konteinerius, pritaikytus tokio tipo atliekoms.

Fejerverkai turėtų būti naudojami tik lauke

Fejerverkai visuomet ir visais atvejais privalo būti naudojami tik lauke, t.y. po atviru dangumi, kuomet aplink nėra jokių pašalinių objektų. Nei vienas vartotojas neturėtų jų naudoti savo namuose ar kitose uždarose patalpose. Be to, fejerverkai negali būti naudojami ir daugiabučių namų balkonuose, todėl jei turėjote tokių minčių, kaip įmanoma greičiau jų atsisakykite.

Dėvėkite apsauginius akinius

Galbūt jums tai skamba pakankamai neįprastai, nes jūs iki šiol niekuomet nematėte nei vieno žmogaus, kuris fejerverkus naudotų dėvėdamas apsauginius akinius. Tačiau nepaisant to, dėvėti apsauginius akinius rekomenduojama visais atvejais, kai yra naudojami fejerverkai. Jūs privalote imtis visų saugumo priemonių.

Fejerverkai ir gyvūnai

Turite suprasti, kad didžioji dalis gyvūnų labai neigiamai reaguoja į fejerverkus. Todėl jei jūs turite naminių augintinių, kurie dažnai būna jūsų nuosavo namo kieme, naudodami fejerverkus jokiu būdu neleiskite, kad jie būtų netoliese. Pasirūpinkite, kad jūsų naminiai augintiniai būtų saugiai uždaryti namuose ir neturėtų jokios galimybės ištrūkti. Taip pat turėtumėte savo namuose sukurti augintiniams tinkamas ir saugias sąlygas, kad fejerverkų leidimo metu jie galėtų jaustis saugiau ir sumažinti savo jaučiamą stresą. Be to, jei fejerverkai bus leidžiami netoliese jūsų namo, būtų naudinga tuo metu savo namuose įjungti muziką ar televizorių, tokiu būdu susilpninant jūsų augintinių girdimus pašalinius fejerverkų skleidžiamus garsus.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-02-26 11:15:14

Pavasario polaidis gali pakoreguoti kelionių maršrutus

Dėl pavasario polaidžio, kai kuriuose valstybinės reikšmės rajoninių kelių ir atskirais atvejais krašto kelių ruožuose, ribojamas eismas sunkiasvorėms transporto priemonėms. Ribojimai priklauso nuo kelio būklės.
       2021-02-26 11:12:23

ESO pataria kaip saugiai elgtis potvynio metu

Dėl staigiai pakilusios oro temperatūros ir sukilusio vandens, hidrometeorologijos specialistai perspėja apie didelio pavasarinio potvynio riziką. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) reaguodama į prognozes ir rūpindamiesi žmonių saugumu informuoja kaip saugiai elgtis potvynio metu.
       2021-02-26 10:28:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 624 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8209 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 624 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-26 09:54:55

Dietologė pataria: ką valgyti, kad pavasarį pasitiktume kupini energijos

Pirmosiomis pavasario dienomis dažniau atsigręžiame į sveikos gyvensenos tendencijas. Žmonės bando keisti mitybos įpročius ir šiuo metu daugiau dėmesio pradeda kreipti į tai, ką perka ir deda į savo lėkštes.
       2021-02-26 09:50:38

Gedimino kalno ilgalaikio tvarkymo darbai prasidės rugsėjį

Praėjusių metų pabaigoje buvo baigtas rengti pirmojo etapo Gedimino kalno ilgalaikio sutvarkymo darbų projektas. Atlikti vieni sudėtingiausių Lietuvoje geologiniai tyrimai leido projektą rengusiai UAB „Hidroterra“ suprojektuoti priemones, kurios užtikrins ilgalaikį stabilumą.
       2021-02-26 09:36:43

Atlyginimai ir toliau didėjo: per antrąjį karantiną darbo rinka paveikta mažiau

Šiandien paskelbti 2020 m. ketvirtojo ketvirčio darbo užmokesčio duomenys parodė, kad atlyginimų kilimas metų pabaigoje pagreičio neprarado ir per metus padidėjo net 12,2 proc.
       2021-02-26 08:47:59

Darbo keitimas karantino metu: kaip sėkmingai įsilieti į naują kolektyvą?

Jau beveik metus trunkanti COVID-19 pandemija ne tik perkėlė daugelį darbų į namus ir darbuotojus išmokė dirbti nuotoliniu būdu, bet ir ne vieną paskatino ieškoti naujo darbo ar, likus be jo, išbandyti jėgas visiškai naujoje srityje.
       2021-02-26 08:40:29

Lietuva tampa žalesnė: vėjo jėgainės pernai pagamino 1,49 TWh elektros

Didžiausias vėjo energijos gamintojas Baltijos šalyse „Enefit Green“ praėjusiais metais Lietuvos teritorijoje veikiančiose vėjo jėgainėse pagamino 468 gigavatvalandžių (GWh) elektros energijos.
       2021-02-26 08:37:32

Nuolat pamesti daiktus – žmogiška, tačiau kainuojanti savybė: kaip to išvengti?

Daugeliui pažįstamas jausmas, kai kur nors vėluoji ir, kaip tyčia, negali surasti tarytum skradžiai žemę prasmegusių automobilio raktų, piniginės ar kito svarbaus daikto.
       2021-02-26 08:33:28

Mini LED“ televizoriai: LCD televizorių technologijos evoliucija tęsiasi

Dar visai neseniai terminą „Mini LED“ buvo girdėję gal tik didžiausi televizorių technologijų entuziastai. Nors tarp specialistų šis terminas minimas jau kelerius metus, plačioji visuomenė jį išgirdo gana neseniai.
       2021-02-26 08:24:05

Senos ir neprižiūrėtos sistemos – lengvas grobis programišiams

Beveik 800 000. Tiek įvairių sistemų ir paslaugų vartotojų duomenų buvo nutekinta vos per savaitę. Drįstu spėti, kad tai – tik ledkalnio viršūnė, ir apie pavogtus asmeninius duomenis išgirsime dar ne kartą.
       2021-02-26 08:21:23

Oro transporto ateitis: ar aviacija gali būti tvari?

Dėl koronaviruso pandemijos 2020 m. aviacijos poveikis Europos aplinkai sumažėjo, tačiau apie ilgalaikius pokyčius tvarumo srityje nenustojama kalbėti.
       2021-02-25 13:33:20

Būsto pirkėjų elgsenos tyrimas: ar žmonės būstą perka mažiau pasiruošę?

Konkrečiai prognozuoti, kaip pandemija pakeis būsto rinką Lietuvoje ir jos klientų bei dalyvių lūkesčius bei elgseną, kol kas dar per anksti: nepraėjo ir pats koronaviruso pavojus, o rinkos aktyvumo svarstyklės, kaip matėme, per metus gali apsiversti ne vieną kartą.
       2021-02-25 13:07:55

Bausmės tikslas – ne keršyti, o padėti pasitaisyti

„Tai ko nepasiuntė už grotų?“, „Kodėl taip švelniai nubaudė?“, „Teismas pagailėjo“ arba „Teismas nulinčiavo“ ir „Teismo kirtis“ – tokios antraštės ir komentarai po jais lydi teismų nuosprendžius baudžiamosiose bylose.
       2021-02-25 13:01:35

Šiemet brandos egzaminai prasidės anksčiau nei pernai

Valstybiniai brandos egzaminai šiemet prasidės birželio 7 dieną arba dviem savaitėmis anksčiau nei pernai. Pagrindinė egzaminų sesija baigsis liepos 2 dieną. Abiturientams bus teikiamos papildomos konsultacijos padedant geriau pasirengti egzaminams.
       2021-02-25 12:58:22

Technologijos keičia baldų gamybos sektorių: kokių žinių ir įgūdžių reikia?

Lietuvoje veikiančios pramonės įmonės, siekdamos sėkmingai konkuruoti tiek vietos, tiek ir tarptautinėje erdvėje, nuosekliai investuoja į modernius šiuolaikinius sprendimus. Tai turi reikšmingos įtakos ir specialistų darbui – jie turi žengti koja kojon su naujomis tendencijomis ir tobulėjančiomis technologijomis.
       2021-02-25 11:04:06

Kodėl pasveikus nuo koranoviruso pravartu pasitikrinti sveikatą?

Nemaža dalis COVID-19 infekcija persirgusių pacientų ir toliau jaučia varginančius simptomus, o dalis ir gerai besijaučiančių net neįtaria, kad jų organizme toliau vyksta uždegiminiai procesai ar itin trūksta naudingų mineralų.
       2021-02-25 10:12:25

Bulvių augintojas apie šalčius: tai turėtų daryti įtaką ir būsimam derliui

Po ilgos pertraukos šią žiemą Lietuvoje vėl fiksuoti didžiuliai šalčiai reikšmingai ūkio darbų plano nekoreguos, tačiau įtakos šviežiam derliui tikriausiai turės.
       2021-02-25 10:10:11

Jauni žmonės aktyviau renkasi galimybę sudaryti testamentą

Pernai Testamentų registrui patikėta saugoti 19,5 tūkst. naujų testamentų. Registruoti turto palikimą ryžtasi vis jaunesni žmonės. Vidutiniškai testamentų registrui perduodama apie 20 tūkstančių naujų testamentų per metus. Dažniausiai testamentus sudaro vyresni kaip 70 metų asmenys.
       2021-02-25 09:53:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 554 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 7494 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 554 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-25 09:42:31

Patarimai naujakuriams: kaip išsirinkti grindų dangą

Grindys – vienas svarbiausių elementų kuriant namų interjerą. Grindų dangos pasirinkimas itin platus, todėl siekiant namuose sukurti vieningą dizaino liniją, svarbu atsižvelgti į jų spalvas ir raštus, faktūras ir funkcionalumą.
       2021-02-25 09:36:43

„Ignitis grupė“ apsisprendė plėsti Kruonio HAE

Tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ sieks įgyvendinti Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (HAE) plėtros projektą iki Lietuvos energetikos sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais.
       2021-02-25 09:08:56

Tarptautinė optimistų diena: 4 išmanūs patarimai gerai nuotaikai

Savaitgalį švęsime tarptautinę optimistų dieną. Šia proga technologijų ekspertai dalinasi inovatyviais sprendimais, kurie pakels nuotaiką ir praskaidrins jūsų dieną.
       2021-02-25 08:58:50

Vaistininkai pataria: kaip sustabdyti prakaitavimą nežalojant sveikatos?

Dezodorantai – nepamainoma higienos priemonė. Jie ne tik leidžia jaustis patikimai ir nebijoti dėl prakaitavimo, bet ir apsaugo nuo mikrobų. Perkant dezodorantą, svarbu jį rinktis ne tik pagal kvapą ar gamintoją, bet ir kitus rodiklius.
       2021-02-25 08:50:48

Finansinių duomenų apsauga: kaip saugoti, kad apsaugotum?

Per Lietuvą nuvilnijęs kelių e. paslaugų platformų klientų duomenų nutekėjimo skandalas turėjo tapti įspėjamuoju skambučiu gyventojams nenaudoti vieno slaptažodžio skirtingoms paskyroms ir įmonėms, nespėjusioms atlikti namų darbų.
       2021-02-25 08:38:41

Per savaitę NVSC patikrino beveik 600 prekybos ir paslaugų teikimo vietų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai per praėjusią savaitę visoje Lietuvoje patikrino 568 ūkinės veiklos vietas, 15-likoje jų nustatyti pažeidimai.
       2021-02-25 08:34:55

„Sodros“ konsultacijos telefonu – daugiau gyventojų

„Sodros“ konsultantai kasdien telefonu aptarnauja apie 5 tūkstančius klientų. Karantino metu skambučių srautas trumpuoju numeriu 1883 arba (8-5) 250 0883 išaugo kelis kartus.
       2021-02-25 08:29:44

Kokias investicijas planuoti šalies verslui 2021 m. ir vėliau?

Šiuo metu vis dar modeliuojami, tačiau artėja nauji priemonių kvietimai, nukreipti į su pandemijos iššūkiais kovojantį verslą. Tokias verslui aktualias naujienas, susijusias su Europos Sąjungos investicijomis, taip pat dabar ir artimiausiu metu verslą pasieksiančiomis nacionalinėmis subsidijomis,
       2021-02-25 08:26:05

Motociklai: kuo svarbu pasirūpinti, kad pirma kelionė nesibaigtų nelaime

Vis ilgiau šviečiant saulei motociklininkai su nekantrumu laukia kovo mėnesio ir pirmųjų šiltų dienų, kai po žiemos pertraukos vėl galės į gatves išvažiuoti su „plieniniais žirgais“.
       2021-02-25 08:20:05

Neveikia „Wi-Fi“: inžinieriams įrangą teko traukti net iš širšių lizdo

Pandemijai išvijus dirbti iš namų žmonės atrado netikėtas erdves darbui: prieškambaryje tyliau, taigi patogiau kalbėti; prie miegamojo lango gimsta genialios idėjos; virtuvė – VIP zona su visais patogumais. Bet tada paaiškėjo, kad anaiptol ne visus namų kampelius pasiekia vienodai geras „Wi-Fi“ ryšys.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.