iliustracija iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija
Naujienos

Fejerverkai: kaip juos naudoti saugiau

2019-12-31 13:37:40

Kiekvienų švenčių metu mes galime girdėti aplink sproginėjant fejerverkams – tai ypač populiaru kasmetinių Naujametinių švenčių laikotarpiu. Tačiau nors fejerverkai geba sukurti labai nuostabų grožį ir prisidėti prie jaukesnės atmosferos sukūrimo mūsų šventės metu, vis dėlto jei juos netinkamai naudosime, galime susidurti su nemenkais sunkumais.

Todėl jei jūs taip pat planuojate savo šventės metu pasitelkti fejerverkus, turėtumėte pasinaudoti šiais saliutas.lt – fejerverkų ekspertų paruoštais, naudingais patarimais saugesniam fejerverkų naudojimui.

Vaikai niekuomet neturėtų uždegti fejerverkų

Kiekvienas suaugusysis privalo suprasti, kad niekuomet negalima leisti vaikams uždegti fejerverkų. Net jei jūs manote, kad tai nėra nieko pavojingo, nedarykite tokios didelės klaidos. Fejerverkus gali naudoti tik suaugusieji, kurie taip pat privalo atsižvelgti į visus keliamus reikalavimus ir saugumo standartus.

Naudodami fejerverkus nevartokite alkoholio

Kuomet norite naudoti fejerverkus, jokiu būdu nevartokite alkoholio. Fejerverkai turėtų būti naudojami tik tų asmenų, kurie yra blaivūs, adekvatūs ir atsakingi. Jei žmogus, kuris yra apsvaigęs, naudos fejerverkus, bus labai nesudėtinga susidurti su didele nelaime, kartu sukeliant pavojų ne tik sau, tačiau ir aplinkiniams žmonėms.

Laikykitės įstatymų ir elkitės adekvačiai

Jūs turėtumėte pasidomėti, kokie yra vietos įstatymai, reglamentuojantys fejerverkų naudojimą. Kaip bebūtų gaila, tačiau pakankamai daug žmonių apie tai niekuomet nesusimąsto ir net neįsivaizduoja, kad fejerverkų naudojimui galėtų galioti tam tikri įstatymai. Bet kuriuo atveju, jūs turite elgtis adekvačiai ir saugiai, į fejerverkų naudojimą žvelgdami ypač atsakingai, neleisdami sau priimti nei vieno neapgalvoto ar skuboto sprendimo.

Fejerverkus pirkite iš patikimų ir licencijuotų pardavėjų

Fejerverkai visuomet turėtų būti įsigyjami tik iš patikimų ir licencijuotų pardavėjų, primena „Vilniaus saliutas“. Jokiu būdu fejerverkų neturėtumėte pirkti iš „trečių rankų“, kuomet fejerverkus parduoda neaiškūs fiziniai asmenys, negalintys jums pateikti pirkimo čekio. Bet kuriuo atveju, šiuolaikinėje rinkoje yra daugybė fejerverkais teisėtai prekiaujančių ir visas reikalingas licencijas turinčių bendrovių, todėl jums neturėtų būti sudėtinga surasti šios srities specialistus, kurių siūloma įsigyti produkcija būtų labai kokybiška.

Fejerverkus naudokite ant kieto paviršiaus

Visuomet fejerverkus naudokite tik ant kieto ir lygaus paviršiaus. Tai reiškia, kad fejerverkai turėtų būti pastatomi tiesiai ir stabiliai. Dėl šios priežasties fejerverkų niekuomet nereikėtų naudoti ant žolės ar savo namo vejos. Jei tai yra neišvengiama, tuomet ant vejos padėkite storą lentą, kuri būtų tiesi ir galėtų užtikrinti, kad jūsų fejerverkai bus stabilioje padėtyje.

Fejerverkus naudokite atviroje vietoje, toliau nuo stebinčiųjų

Fejerverkai privalo būti naudojami atviroje vietoje, kuo toliau nuo įvairių pašalinių objektų, kurie galėtų sukelti papildomą pavojų fejerverkų naudojimo metu. Be to, būtina atsižvelgti ir į atstumą, esantį tarp fejerverkų ir juos stebinčiųjų žmonių. Kuo didesnis atstumas bus pasirinktas, tuo saugiau galės jaustis fejerverkų šou stebėtojai.

Fejerverkus uždekite būdami tinkamoje padėtyje

Niekada fejerverkų uždegimo metu neturėtumėte būti pasilenkę arti fejerverkų ar jų uždengę savo galva ar visu korpusu. Jūs niekuomet negalite žinoti ar fejerverkas nesprogs. Todėl siekdami apsisaugoti, privalote laikytis visų būtinų saugumo priemonių. Taip pat jokiu būdu neturėtumėte fejerverkų laikyti savo rankose, kuomet jos uždegate ir leidžiate į dangų.

Vienu metu nenaudokite daugybės fejerverkų

Neturėtumėte vienu metu uždegti daugiau nei vieno fejerverko. Tai galėtų sukelti papildomą pavojų tiek jums, tiek ir aplinkiniams žmonėms. Jūs turite elgtis atsakingai ir vienu naudoti tik vieną konkretų pasirinktą fejerverką.

Nenaudokite nekokybiškų ar tinkamai neveikiančių fejerverkų

Kartais net ir įsigijus fejerverkus iš patikimų pardavėjų, galima susidurti su papildomais nepatogumais, pvz., tuomet, kai uždegus fejerverką, jis staiga ima ir užgęsta. Tokioje situacijoje jūs jokiu būdu neturėtumėte akimirksniu eiti prie fejerverko ir jį bandyti uždegti iš naujo. Vietoje to, jūs turėtumėte kurį laiką palaukti, o tuomet neužsidegusį fejerverką įdėti į vandenį, galiausiai juo atsikratant. Trumpiau tariant, turite nepamiršti, kad jei fejerverkas užgeso, jo pakartotinai bandyti uždegti tikrai niekuomet neturėtumėte. Lygiai tas pats galioja ir fejerverkams, kurie jų naudojimo metu atrodo pažeisti ar manote, jog jų būklė nėra tinkama.

Pasirūpinkite papildomu vandens šaltiniu

Naudojant fejerverkus, visuomet yra būtina iš anksto pasirūpinti ir papildomu vandens šaltiniu. Tam galite pasitelkti tiek keletą vandens kibirų, tiek ir bet kokią kitą vandens pripildytą talpą. Be to, jūs taip pat galite pasirūpinti ir gesintuvu. Tai būtų puikus sprendimas, kuris galėtų labai efektyviai apsaugoti, jei vis dėlto fejerverkų naudojimo metu iškiltų gaisro pavojus.

Vėjuotos oro sąlygos

Jei oro sąlygos yra vėjuotos, turite suprasti, kad fejerverkų naudojimas nėra rekomenduotinas. Tuo tarpu, jei nenorite atsisakyti fejerverkų šou, būtinai privalu atsižvelgti į vėjo kryptį. Tai reiškia, kad fejerverkai tokiu atveju turėtų būti leidžiami ta kryptimi, kuria vėjas juos pūstų nuo stebėtojų, o ne į juos.

Su nenaudojamais fejerverkais elkitės labai atsakingai

Natūralu, kad fejerverkus jūs įsigysite gerokai anksčiau nei prasidės jūsų organizuojama šventė, todėl turėtumėte didelį dėmesį skirti ir tinkamam jų laikymui. Tai reiškia, kad įsigijus fejerverkus, privalote užtikrinti, kad jie bus saugūs ir jų neveiks jokie neigiami pašaliniai veiksniai.

Tinkamai atsikratykite panaudotais fejerverkais

Kuomet panaudosite fejerverkus, jų likučiais turėtumėte tinkamai ir saugiai atsikratyti. Jokiu būdu akimirksniu neturėtumėte jų išmesti į savo šiukšlių dėžę. Tai būtų labai pavojingas sprendimas. Visų pirma turėtumėte leisti jiems atvėsti. Tuomet būtų naudinga juos įmerkti į vandenį ir kurį laiką jame palaikyti. Tik tuomet galėsite juos išmesti į atitinkamus šiukšlių konteinerius, pritaikytus tokio tipo atliekoms.

Fejerverkai turėtų būti naudojami tik lauke

Fejerverkai visuomet ir visais atvejais privalo būti naudojami tik lauke, t.y. po atviru dangumi, kuomet aplink nėra jokių pašalinių objektų. Nei vienas vartotojas neturėtų jų naudoti savo namuose ar kitose uždarose patalpose. Be to, fejerverkai negali būti naudojami ir daugiabučių namų balkonuose, todėl jei turėjote tokių minčių, kaip įmanoma greičiau jų atsisakykite.

Dėvėkite apsauginius akinius

Galbūt jums tai skamba pakankamai neįprastai, nes jūs iki šiol niekuomet nematėte nei vieno žmogaus, kuris fejerverkus naudotų dėvėdamas apsauginius akinius. Tačiau nepaisant to, dėvėti apsauginius akinius rekomenduojama visais atvejais, kai yra naudojami fejerverkai. Jūs privalote imtis visų saugumo priemonių.

Fejerverkai ir gyvūnai

Turite suprasti, kad didžioji dalis gyvūnų labai neigiamai reaguoja į fejerverkus. Todėl jei jūs turite naminių augintinių, kurie dažnai būna jūsų nuosavo namo kieme, naudodami fejerverkus jokiu būdu neleiskite, kad jie būtų netoliese. Pasirūpinkite, kad jūsų naminiai augintiniai būtų saugiai uždaryti namuose ir neturėtų jokios galimybės ištrūkti. Taip pat turėtumėte savo namuose sukurti augintiniams tinkamas ir saugias sąlygas, kad fejerverkų leidimo metu jie galėtų jaustis saugiau ir sumažinti savo jaučiamą stresą. Be to, jei fejerverkai bus leidžiami netoliese jūsų namo, būtų naudinga tuo metu savo namuose įjungti muziką ar televizorių, tokiu būdu susilpninant jūsų augintinių girdimus pašalinius fejerverkų skleidžiamus garsus.

Bendrijų konsultavimas
paslauga
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-02-22 17:15:21

Kaip Bendrojo pagalbos centro operatoriai pažeidėjus auklėjo

Auklėjimas – tai tinkamo elgesio formavimas. Paprastai auklėjami yra vaikai ir lemiamas vaidmuo tenka jų tėvams. Bet ką daryti, jei žmogus suaugęs, o jo elgesys vis tiek yra neatsakingas ir nebrandus? Tokiais atvejais auklėjimu gali tekti užsiimti ir Bendrojo pagalbos centro pareigūnams.
       2020-02-22 17:06:23

Istorinis pasiekimas – pirmą kartą Lietuvai suteiktas A+ kredito reitingas

Lietuva užkopė į istorines kredito reitingų aukštumas – pirmą kartą istorijoje mūsų šaliai buvo suteiktas A+ ilgalaikio skolinimosi reitingas. Tokį įvertinimą Lietuvai suteikusi tarptautinė kredito reitingų agentūra „Standard & Poor’s“ pažymi spartų ir subalansuotą šalies ekonomikos augimą bei tvirtą fiskalinę politiką.
       2020-02-22 11:54:59

Prezidentas: sutarimui dėl ES biudžeto reikia daugiau laiko

Pasibaigus Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui, lyderiai sutarė toliau tęsti diskusijas dėl Daugiametės finansinės programos 2021 – 2027 metams. Pasak Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos, derybos įvairiuose dvišaliuose ir daugiašaliuose formatuose buvo ilgos ir intensyvios.
       2020-02-22 11:51:16

Aštuoni Lietuvos objektai, nustebinsiantys net visko mačiusius

Dangaus krantu vadinamas miestas, supamas beveik 300 ežerų; neaprėpiami, visoje Europoje saugomų paukščių perimviečių horizontai; XVIII a. dvaro teritorijoje įkurta fizinio krūvio terapijos klinika – šių išskirtinių turistinių objektų toli ieškoti nereikia.
       2020-02-21 15:48:19

Koronavirusas – tai didelis smūgis Ukrainai

Pareigūnai mėgino išvaikyti protestuotojus nuo kelio, kad galėtų pravažiuoti autobusai, kuriuose yra žmonės, galimai užsikrėtę koronavirusu. Tai toli gražu buvo ne vienas autobusas, o šeši. Jiems miesto gyventojai trukdė važiuoti į gydymo įstaigą, o keli iš jų netgi pasipriešino ir susirėmė su policininkais.
       2020-02-21 14:44:58

Regionų virtuvė: iš kur atėjo patiekalai, neatsiejami nuo mūsų kasdienybės?

Skanaudami cepelinus ar šaltibarščius esame tikri, kad tai nacionaliniai mūsų šalies patiekalai – jie pirmiausia šauna į galvą, pagalvojus apie lietuvišką virtuvę. Bet yra ir daugybė kitų lietuviškų valgių ar maisto produktų, kuriais mėgaujamės kasdien, tačiau net nesusimąstome, iš kur jie atsirado.
       2020-02-21 14:39:33

Priemonės koronaviruso prevencijai – konsultavimas ir kontaktų vengimas

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) jau beveik mėnesį visuose trijuose Lietuvos oro uostuose aktyviai vykdo Kinijoje keliavusių žmonių konsultavimą, informuoja visuomenę. Per visą laikotarpį iš viso registruoti 176 keliavusieji Kinijoje.
       2020-02-21 08:19:22

Ar sulankstomi telefonai pakeis telefonų rinką?

Pasaulinis sulankstomų telefonų krepšelis praėjusią savaitę pasipildė dar vienu, kompanijos „Samsung“ antruoju modeliu – „Galaxy Z Flip“. „Huawei“ ir „Motorola“ savo sulankstomus sprendimus pristatė jau anksčiau, todėl rinkoje šiuo metu turime jau keturis skirtingus sulankstomus telefonus, iš kurių vienas oficialiai parduodamas ir Lietuvoje.
       2020-02-21 08:17:23

Ar žinote, kam renkami jūsų asmeniniai duomenys?

Viešas socialinių tinklų profilis su laisvai prieinamomis asmeninėmis nuotraukomis, elektroniniu paštu ir įrašais, programėlėms suteikta prieiga prie buvimo vietos ir bankinių duomenų – visa tai būdinga tiek dažnam paaugliui, tiek ir suaugusiam.
       2020-02-21 08:13:39

Karpos – neestetiškas apie imuniteto problemas signalizuojantis negalavimas

Nors karpos estetiškai nepatrauklus, tačiau dažniausiai nepavojingas negalavimas, vis tik nereiktų į jų atsiradimą numoti ranka – dažnai jos signalizuoja apie suprastėjusią organizmo imuninę sistemą, o vyresnio amžiaus žmonėms derėtų jas parodyti gydytojui dėl vėžio prevencijos.
       2020-02-20 11:07:57

Legalaus turinio platformos – vaistai nuo piratavimo

Nors Lietuva priskiriama prie labiausiai technologijų srityje pažengusių pasaulio šalių, taip pat esame įtraukti ir į daugiausiai pirataujančių šalių dešimtuką. Autorių teisių gynėjų nuomone, augantis legalaus turinio platformų populiarumas rodo ir didėjantį visuomenės sąmoningumą.
       2020-02-19 15:25:21

Lietuvių įmonė – tarp geidžiamiausių JAV darbdavių

Lietuvių įkurta logistikos kompanija „GP Transco“ pripažinta viena geidžiamiausių darbdavių Jungtinėse Amerikos Valstijose. Taip mano Kanados ir JAV vežėjus vertinantys „Smart-Trucking“ ekspertai.
       2020-02-19 15:18:42

Mitybos patarimai senjorams: į ką atkreipti dėmesį?

Rūpintis sveikata ir mityba reikia visiems, tačiau rekomenduojama atsižvelgti ir į savo amžių. Nors atrodo, kad esant vyresnio amžiaus mitybos principai neturėtų skirtis nuo anksčiau galiojusių, tačiau yra dalykų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį.
       2020-02-19 15:12:12

Kaip tvarka šaldytuve susijusi su maisto švaistymu?

Preliminariais Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) skaičiavimais, kiekvienas Europos Sąjungos gyventojas kasmet išmeta apie 173kg, o kiekvienas lietuvis – apie 60 kg maisto. Kodėl jo išmetama tiek daug?
       2020-02-18 18:07:22

Rekordiškai šilta žiema ir kenkėjai: ko tikėtis pavasarį?

Socialiniuose tinkluose gyventojai dalijasi pirmųjų žibučių, snieguolių bei pumpurus kraunančių medžių fotografijomis. Meteorologai taip pat patvirtino: ši žiema pati šilčiausia per daugiau nei 200 metų, kai Lietuvoje atliekami meteorologiniai stebėjimai.
       2020-02-18 17:59:18

Antžeminės televizijos DVB-T eteryje - nauja programa Delfi.tv

Pasikeitimai DVB-T eteryje į TV programų skaičiaus didėjimo pusę. Iš vienos pusės - gerai, kad TV programų daugėja, o iš kitos pusės - liūdina, nes tai pasikeitimai ne į aukštesnės kokybės pusę.
       2020-02-18 06:42:43

Lietuviško medaus galia: gydo gerklės skausmą, gaivina odą ir stiprina organizmą

Senovės lietuviai sakydavo, kad medus – ne tik maistas, bet ir vaistas. Šiandien jo naudą sveikatai patvirtina ir mokslas. Visgi medus naudingas ne tik malšinant gerklės skausmą ar kovojant su peršalimo simptomais.
       2020-02-18 06:40:37

Vilkas ėriuko kailyje: kaip apsisaugoti nuo apgaulingų programėlių

Kompanija „Google“ šį mėnesį iš savo programėlių parduotuvės „Google Play“ ištrynė 382 milijonus parsisiuntimų turėjusias 24 programėles, kurios pripažintos apgaulingomis. Vartotojams nieko neįtariant jų duomenys galėjo būti naudojami be jų žinios.
       2020-02-15 06:37:41

„Microsoft“ tyrimas: 70 proc. interneto vartotojų patiria internetines grėsmes

Viso pasaulio interneto vartotojų elgesys šiandien vertinamas prasčiausiai per pastaruosius ketverius metus, rodo kompanijos „Microsoft“ kasmet sudaromas Skaitmeninio mandagumo indeksas (angl. Digital Civility Index, DCI).
       2020-02-14 11:15:01

Marius Liatukas: Ar koronavirusas gali pavirsti nenugalima jėga?

Pasaulio fabriku vadinama Kinija pastarosiomis savaitėmis sukaustyta koronaviruso baimės. Tą netruko pajusti ir verslas: nukeliamos kelionės pas šioje Azijos valstybėje veikiančius partnerius, atšaukiami skrydžiai, pristabdytas siuntų ir krovinių gabenimas iš kai kurių Kinijos regionų, neveikia dalis tenykščių fabrikų.
       2020-02-13 21:30:54

Vienas dūris išgelbės gyvybę

„Džiaugiuosi, kad mano vaikas nevakcinuotas. Pasiskaitykite apie skiepus, ten vieni nuodai. Autizmas garantuotas“, - savo įžvalgomis dalijasi vaikų neskiepijantys tėvai. Kai vaikas atsiduria intensyviosios terapijos skyriuje, nuomonę gimdytojai pakeičia. Tik kad nebūtų vėlu.
       2020-02-13 21:27:38

Ką pasirinkti: skalbyklę su džiovinimo funkcija ar atskirą džiovyklę?

Šiais laikais skalbyklių ir džiovyklių pasiūla tokia didelė, kad kartais sunku apsispręsti, kuris variantas būtų tinkamesnis. Kiekvienas prietaisas turi savo pliusų ir minusų, kuriuos pirkėjui verta apsvarstyti prieš įsigyjant naują prietaisą.
       2020-02-12 18:10:10

Dirbtinis intelektas atskleidė aiškiausiai kalbančius TV žinių vedėjus

Šneką paverčiantis tekstu dirbtinis intelektas nustatė, kurie šalies TV žinių vedėjai kalba aiškiausiai. Tyrimą antrąsyk inicijavusi bendrovė „Kantar“ išanalizavo robotų šifruotą žinių medžiagą ir sudarė aiškiausiai kalbančių TV vedėjų dešimtuką.
       2020-02-12 16:14:27

9 iš 10 lietuvių baiminasi dėl robotų keliamų grėsmių darbo rinkai

Daugelį rutininių darbų už mus jau daro robotai, tačiau jie vis labiau kėsinasi ir į profesijas, kurios tradiciškai priskiriamos žmogaus rankų darbui. Kaip parodė naujausias tyrimas*, ši robotizacija sėja nerimą: 88 proc. lietuvių mano, kad robotai kelia grėsmę darbo vietoms.
       2020-02-12 16:11:18

Robotizacija neišvengiama, tačiau bijoti jos nereikia

Gamyba ir sandėliavimas, kaip ir dauguma kitų pramonės šakų, nestovi vietoje. Kuriamos naujos, žmonių darbą palengvinančios technologijos. Diegiami nauji, turimus resursus optimaliau išnaudoti leidžiantys sprendimai. Kaip neatsilikti nuo permainų?
       2020-02-12 15:19:21

Sekstingo ribos: nuo žaidimo iki psichologinių traumų

Sekstingą (angl. sexting – dviejų žodžių „sex“ ir „texting“ kombinacija) Oksfordo žodynas oficialiai įtraukė prieš penkmetį. Tai atviro seksualaus turinio žinučių, apnuoginto ar nuogo kūno nuotraukų, filmukų siuntimas ar gavimas, naudojantis bet kokia skaitmenine priemone.
       2020-02-11 14:08:00

Ką darote ne taip, kad vaikas domisi tik kompiuteriniais žaidimais?

Kompiuteriniai žaidimai ir buvimas virtualioje erdvėje šiandien ne tik užima didelę dalį žmonių laisvalaikio, bet ir kursto karštas diskusijas. Ypač tarp tėvų, kurių vaikai, pasak suaugusiųjų, per daug laiko praleidžia prie kompiuterio ar telefono.
       2020-02-11 14:01:06

Apie propagandos technikas ir kaip jas atpažinti

Parodoje „Studijos 2020“ būsimus studentus Vilniaus universiteto (VU) bendruomenė ne tik kvietė sužinoti aktualią informaciją apie stojimą ir gyvenimą VU, bet ir siūlė įdomių paskaitų ciklą įvairiomis aktualiomis temomis.
       2020-02-07 17:33:10

Įsigijote brangų pirkinį? Patarimai, kaip pasirūpinti, kad jis tarnautų ilgai

Prekybininkams skelbiant finalinius žiemos išpardavimus, gyventojai skuba pasinaudoti nuolaidomis ir įsigyti brangesnių pirkinių: buitinės technikos, elektronikos prietaisų ar išmaniųjų įrenginių. Išsvajotus pirkinius įsigiję gyventojai vis atidžiau jais rūpinasi, ir vis dažniau siekia užsitikrinti papildomą apsaugą nuo rizikų.
       2020-02-07 17:27:53

Pavilnionių gatvė sujungs trūkinėjantį gatvių tinklą

Vilnius vienu etapu priartėjo prie itin reikšmingos miesto susisiekimo sistemai magistralinės gatvės statybos – vyriausiasis miesto architektas Mindaugas Pakalnis pritarė Pavilnionių gatvės nuo Vakarinio aplinkkelio iki Ukmergės gatvės ir Ukmergės – L. Zamenhofo gatvių sankryžos rekonstravimo projektiniams pasiūlymams.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama