Naujienos

Fejerverkai: kaip juos naudoti saugiau

2019-12-31 13:37:40

Kiekvienų švenčių metu mes galime girdėti aplink sproginėjant fejerverkams – tai ypač populiaru kasmetinių Naujametinių švenčių laikotarpiu. Tačiau nors fejerverkai geba sukurti labai nuostabų grožį ir prisidėti prie jaukesnės atmosferos sukūrimo mūsų šventės metu, vis dėlto jei juos netinkamai naudosime, galime susidurti su nemenkais sunkumais.

Todėl jei jūs taip pat planuojate savo šventės metu pasitelkti fejerverkus, turėtumėte pasinaudoti šiais saliutas.lt – fejerverkų ekspertų paruoštais, naudingais patarimais saugesniam fejerverkų naudojimui.

Vaikai niekuomet neturėtų uždegti fejerverkų

Kiekvienas suaugusysis privalo suprasti, kad niekuomet negalima leisti vaikams uždegti fejerverkų. Net jei jūs manote, kad tai nėra nieko pavojingo, nedarykite tokios didelės klaidos. Fejerverkus gali naudoti tik suaugusieji, kurie taip pat privalo atsižvelgti į visus keliamus reikalavimus ir saugumo standartus.

Naudodami fejerverkus nevartokite alkoholio

Kuomet norite naudoti fejerverkus, jokiu būdu nevartokite alkoholio. Fejerverkai turėtų būti naudojami tik tų asmenų, kurie yra blaivūs, adekvatūs ir atsakingi. Jei žmogus, kuris yra apsvaigęs, naudos fejerverkus, bus labai nesudėtinga susidurti su didele nelaime, kartu sukeliant pavojų ne tik sau, tačiau ir aplinkiniams žmonėms.

Laikykitės įstatymų ir elkitės adekvačiai

Jūs turėtumėte pasidomėti, kokie yra vietos įstatymai, reglamentuojantys fejerverkų naudojimą. Kaip bebūtų gaila, tačiau pakankamai daug žmonių apie tai niekuomet nesusimąsto ir net neįsivaizduoja, kad fejerverkų naudojimui galėtų galioti tam tikri įstatymai. Bet kuriuo atveju, jūs turite elgtis adekvačiai ir saugiai, į fejerverkų naudojimą žvelgdami ypač atsakingai, neleisdami sau priimti nei vieno neapgalvoto ar skuboto sprendimo.

Fejerverkus pirkite iš patikimų ir licencijuotų pardavėjų

Fejerverkai visuomet turėtų būti įsigyjami tik iš patikimų ir licencijuotų pardavėjų, primena „Vilniaus saliutas“. Jokiu būdu fejerverkų neturėtumėte pirkti iš „trečių rankų“, kuomet fejerverkus parduoda neaiškūs fiziniai asmenys, negalintys jums pateikti pirkimo čekio. Bet kuriuo atveju, šiuolaikinėje rinkoje yra daugybė fejerverkais teisėtai prekiaujančių ir visas reikalingas licencijas turinčių bendrovių, todėl jums neturėtų būti sudėtinga surasti šios srities specialistus, kurių siūloma įsigyti produkcija būtų labai kokybiška.

Fejerverkus naudokite ant kieto paviršiaus

Visuomet fejerverkus naudokite tik ant kieto ir lygaus paviršiaus. Tai reiškia, kad fejerverkai turėtų būti pastatomi tiesiai ir stabiliai. Dėl šios priežasties fejerverkų niekuomet nereikėtų naudoti ant žolės ar savo namo vejos. Jei tai yra neišvengiama, tuomet ant vejos padėkite storą lentą, kuri būtų tiesi ir galėtų užtikrinti, kad jūsų fejerverkai bus stabilioje padėtyje.

Fejerverkus naudokite atviroje vietoje, toliau nuo stebinčiųjų

Fejerverkai privalo būti naudojami atviroje vietoje, kuo toliau nuo įvairių pašalinių objektų, kurie galėtų sukelti papildomą pavojų fejerverkų naudojimo metu. Be to, būtina atsižvelgti ir į atstumą, esantį tarp fejerverkų ir juos stebinčiųjų žmonių. Kuo didesnis atstumas bus pasirinktas, tuo saugiau galės jaustis fejerverkų šou stebėtojai.

Fejerverkus uždekite būdami tinkamoje padėtyje

Niekada fejerverkų uždegimo metu neturėtumėte būti pasilenkę arti fejerverkų ar jų uždengę savo galva ar visu korpusu. Jūs niekuomet negalite žinoti ar fejerverkas nesprogs. Todėl siekdami apsisaugoti, privalote laikytis visų būtinų saugumo priemonių. Taip pat jokiu būdu neturėtumėte fejerverkų laikyti savo rankose, kuomet jos uždegate ir leidžiate į dangų.

Vienu metu nenaudokite daugybės fejerverkų

Neturėtumėte vienu metu uždegti daugiau nei vieno fejerverko. Tai galėtų sukelti papildomą pavojų tiek jums, tiek ir aplinkiniams žmonėms. Jūs turite elgtis atsakingai ir vienu naudoti tik vieną konkretų pasirinktą fejerverką.

Nenaudokite nekokybiškų ar tinkamai neveikiančių fejerverkų

Kartais net ir įsigijus fejerverkus iš patikimų pardavėjų, galima susidurti su papildomais nepatogumais, pvz., tuomet, kai uždegus fejerverką, jis staiga ima ir užgęsta. Tokioje situacijoje jūs jokiu būdu neturėtumėte akimirksniu eiti prie fejerverko ir jį bandyti uždegti iš naujo. Vietoje to, jūs turėtumėte kurį laiką palaukti, o tuomet neužsidegusį fejerverką įdėti į vandenį, galiausiai juo atsikratant. Trumpiau tariant, turite nepamiršti, kad jei fejerverkas užgeso, jo pakartotinai bandyti uždegti tikrai niekuomet neturėtumėte. Lygiai tas pats galioja ir fejerverkams, kurie jų naudojimo metu atrodo pažeisti ar manote, jog jų būklė nėra tinkama.

Pasirūpinkite papildomu vandens šaltiniu

Naudojant fejerverkus, visuomet yra būtina iš anksto pasirūpinti ir papildomu vandens šaltiniu. Tam galite pasitelkti tiek keletą vandens kibirų, tiek ir bet kokią kitą vandens pripildytą talpą. Be to, jūs taip pat galite pasirūpinti ir gesintuvu. Tai būtų puikus sprendimas, kuris galėtų labai efektyviai apsaugoti, jei vis dėlto fejerverkų naudojimo metu iškiltų gaisro pavojus.

Vėjuotos oro sąlygos

Jei oro sąlygos yra vėjuotos, turite suprasti, kad fejerverkų naudojimas nėra rekomenduotinas. Tuo tarpu, jei nenorite atsisakyti fejerverkų šou, būtinai privalu atsižvelgti į vėjo kryptį. Tai reiškia, kad fejerverkai tokiu atveju turėtų būti leidžiami ta kryptimi, kuria vėjas juos pūstų nuo stebėtojų, o ne į juos.

Su nenaudojamais fejerverkais elkitės labai atsakingai

Natūralu, kad fejerverkus jūs įsigysite gerokai anksčiau nei prasidės jūsų organizuojama šventė, todėl turėtumėte didelį dėmesį skirti ir tinkamam jų laikymui. Tai reiškia, kad įsigijus fejerverkus, privalote užtikrinti, kad jie bus saugūs ir jų neveiks jokie neigiami pašaliniai veiksniai.

Tinkamai atsikratykite panaudotais fejerverkais

Kuomet panaudosite fejerverkus, jų likučiais turėtumėte tinkamai ir saugiai atsikratyti. Jokiu būdu akimirksniu neturėtumėte jų išmesti į savo šiukšlių dėžę. Tai būtų labai pavojingas sprendimas. Visų pirma turėtumėte leisti jiems atvėsti. Tuomet būtų naudinga juos įmerkti į vandenį ir kurį laiką jame palaikyti. Tik tuomet galėsite juos išmesti į atitinkamus šiukšlių konteinerius, pritaikytus tokio tipo atliekoms.

Fejerverkai turėtų būti naudojami tik lauke

Fejerverkai visuomet ir visais atvejais privalo būti naudojami tik lauke, t.y. po atviru dangumi, kuomet aplink nėra jokių pašalinių objektų. Nei vienas vartotojas neturėtų jų naudoti savo namuose ar kitose uždarose patalpose. Be to, fejerverkai negali būti naudojami ir daugiabučių namų balkonuose, todėl jei turėjote tokių minčių, kaip įmanoma greičiau jų atsisakykite.

Dėvėkite apsauginius akinius

Galbūt jums tai skamba pakankamai neįprastai, nes jūs iki šiol niekuomet nematėte nei vieno žmogaus, kuris fejerverkus naudotų dėvėdamas apsauginius akinius. Tačiau nepaisant to, dėvėti apsauginius akinius rekomenduojama visais atvejais, kai yra naudojami fejerverkai. Jūs privalote imtis visų saugumo priemonių.

Fejerverkai ir gyvūnai

Turite suprasti, kad didžioji dalis gyvūnų labai neigiamai reaguoja į fejerverkus. Todėl jei jūs turite naminių augintinių, kurie dažnai būna jūsų nuosavo namo kieme, naudodami fejerverkus jokiu būdu neleiskite, kad jie būtų netoliese. Pasirūpinkite, kad jūsų naminiai augintiniai būtų saugiai uždaryti namuose ir neturėtų jokios galimybės ištrūkti. Taip pat turėtumėte savo namuose sukurti augintiniams tinkamas ir saugias sąlygas, kad fejerverkų leidimo metu jie galėtų jaustis saugiau ir sumažinti savo jaučiamą stresą. Be to, jei fejerverkai bus leidžiami netoliese jūsų namo, būtų naudinga tuo metu savo namuose įjungti muziką ar televizorių, tokiu būdu susilpninant jūsų augintinių girdimus pašalinius fejerverkų skleidžiamus garsus.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-05-09 20:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 883

Atlikus 13039 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 883. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-08 19:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1512

Atlikus 25684 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1512. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-07 16:30:46

SM apgailestauja dėl neišsamiai išdiskutuoto skaitmeninio radijo projekto

Susisiekimo ministerija atsiprašo dėl visuomenėje ažiotažą sukėlusio skaitmeninio radijo projekto, pasiūlius jį įtraukti į Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą (toliau – RRF).
       2021-05-07 13:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1244

Atlikus 26729 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1244. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-06 13:49:15

Belaidžių ausinių priežiūra: ką daryti, kad tarnautų ilgai ir laimingai?

Ne kartą kalbėta apie tai, kad išmanieji telefonai mums gali tarnauti geriau bei ilgiau, jeigu jiems padėsime ir patys. Pavyzdžiui, nepaliksime krauti per naktį, naudosime nuo smūgių apsaugančius dėkliukus arba saugosime nuo išorinių veiksnių – karščio, šalčio ar smėlio.
       2021-05-06 13:46:46

Klaidos, kurias daro įsigijusieji vejos robotus: toks elgesys – kelias į gedimus

Robotizacija iš vidaus patalpų keliasi į lauką. It ant mielių Lietuvoje auga robotų vejapjovių populiarumas. Šių išmanių vejos priežiūros pagalbininkų gamintoja „Husqvarna“ atskleidžia, kad 2020 m. robotų vejapjovių pardavimai šoktelėjo 77 proc., palyginti su ankstesniais metais.
       2021-05-06 13:43:32

Greitai išsikraunantis telefonas – kaip to išvengti?

Išmanieji telefonai šiandien tampa vis galingesni ir naudotojams suteikia daugiau galimybių. Tačiau šie technologiniai pasiekimai ir inovacijos netenka prasmės, jei telefonas nespėja vytis šiandienio gyvenimo ritmo ir nuolat išsikrauna – dažniausiai pačiu netinkamiausiu metu.
       2021-05-06 13:39:13

Pensinio amžiaus kartelė pasaulyje: riba svyruoja nuo 49 iki 70 metų

Senstanti visuomenė ir ilgėjanti žmonių gyvenimo trukmė visame pasaulyje skatina diskusijas apie valstybių socialinės apsaugos sistemų stabilumą. Dalis šalių – tarp jų ir Lietuva – jau imasi atitinkamų priemonių bei ilgina pensinį piliečių amžių.
       2021-05-06 13:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1340

Atlikus 24629 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1340. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-05 18:15:30

Išmanūs namai: ką renkasi lietuviai?

Įrenginėdami būstą lietuviai vis dažniau renkasi inovatyvius namų sprendimus. Išmanūs namai turi daugybę galimybių, kurios ne tik palengvina kasdienį gyvenimą, bet ir leidžia sutaupyti.
       2021-05-05 17:56:00

Lemtingas laikas iki trejų metų: ką žinoti turi tėvai?

Pasiekimai moksluose ir darbe, kasdieniai įpročiai, santykiai ir sveikata, kaip žmogui seksis įvairiose srityse, yra nulemiama per pirmąsias 1000 jo gyvenimo dienų, sako mokslininkai.
       2021-05-05 17:49:20

Kokia IT sistema padėtų atlaikyti masinės vakcinacijos apkrovas Lietuvoje?

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys praėjusią savaitę pabrėžė, kad Lietuvoje masinė vakcinacija gali būti vykdoma tik etapais, mat suteikus galimybę vienu metu registruotis visiems norintiems – apkrovos neatlaikytų jokia informacinė sistema.
       2021-05-05 15:49:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1304

Atlikus 25132 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1304. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-04 17:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1055

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1055. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-03 16:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 714

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 714. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-02 21:36:03

K. Glavecko vizija Lietuvai: ryški šviesa niūrioje tikrovėje

Ryški šviesa, laisvo oro gūsis ir vilties spindulys – tokios buvo profesoriaus Kęstučio Glavecko paskaitos mūsų kartai. Tikrovė, kurioje mes visi dusome, nuo jo žodžių prarasdavo savo niūriuosius kerus.
       2021-05-02 20:50:27

Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai – vieningai apie regioninį bendradarbiavimą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene pradėjo vizitą Lenkijos sostinėje Varšuvoje, kur pirmadienį dalyvaus iškilmingoje Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-ųjų metinių minėjimo ceremonijoje.
       2021-05-02 16:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 951

Atlikus 16934 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 951. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-01 20:10:06

Premjerė: per 17 narystės ES metų daug pasiekėme ir išmokome

Sveikindama piliečius Lietuvos narystės Europos Sąjungos (ES) 17-ųjų metinių proga, Premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė narystės svarbą Lietuvos vystymuisi ir stiprėjimui.
       2021-05-01 12:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1415

Atlikus 17053 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1415. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 15:38:47

Iki 5 tūkst. eurų bus didinamos išmokos gyventojams už įsigytą elektromobilį

Siekdama mažinti neigiamą transporto keliamos taršos poveikį klimatui, Aplinkos ministerija numato padidinti Klimato kaitos programos kompensacines išmokas gyventojams už įsigytą elektromobilį.
       2021-04-30 15:36:16

Kaip dirbtinis intelektas gali išgelbėti sveikatos apsaugos ateitį?

Pandemijai atskleidus sveikatos apsaugos sistemos pažeidžiamumą, Europos inovacijų ir technologijų bendruomenė „EIT Health“ skatina Europos sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus naudotis dirbtinio intelekto ir technologijų teikiamomis galimybėmis.
       2021-04-30 12:32:42

Laikas pasirūpinti lauko terasa: kaip ją papuošti?

Atėjus šiltajam sezonui laukiame, kada galėsime kuo daugiau laiko praleisti lauke, gryname ore besidžiaugdami saulės spinduliais ir šiluma. Natūralu, kad tokiu metu didelis dėmesys skiriamas terasoms, kur gera leisti kiekvieną laisvą akimirką.
       2021-04-30 10:21:56

Vestuvės per pandemiją: ar įmanoma susikurti išskirtinę šventę?

Panašu, kad ir šiais metais vestuvės vyks su tam tikrais pandemijos padiktuotais apribojimais. Nors tai jaukia įsimylėjėlių planus, sukurti gražiausią gyvenimo šventę padeda ir išmaniosios technologijos.
       2021-04-30 10:19:37

6 sėkmingų žmonių įpročiai, kurie padeda taupyti ir nesukti galvos dėl pinigų

Dar mokykloje esame išmokyti skaičiuoti ir įveikti sudėtingas formules. Tačiau su tikrais gyvenimiškais finansais susiduriame, kai tenka žengti koją į suaugusiųjų pasaulį ir pradėti valdyti savus pinigus.
       2021-04-30 10:09:55

Vegetariškos alternatyvos: daržovės ant grilio įtiks išrankiausiam skoniui

Pavasarį įsibėgėjant kepsninių sezonui, grilio tradicijos tampa vis universalesnės ir ant grotelių dažnai atsiduria ne tik mėsa ar dešrelės, bet ir daržovės. Kepsninėje ruoštos daržovės gali tapti ir gardžiu garnyru, ir puikiu pagrindiniu patiekalu.
       2021-04-30 10:05:19

Kaip susigrąžinti dingusį šunį: į pagalbą ateis mobilioji programėlė

Jungtinėse Valstijose šiuo metu kuriama ir jau vartotojų testuojama mobilioji programėlė gali išvaduoti keturkojų augintinių šeimininkus nuo vieno didelio rūpesčio – „NOSEiD“ aplikacija padės dingusiems šunims rasti savo namus.
       2021-04-30 10:03:00

Į kosmosą pakilo antras lietuvių „NanoAvionics“ JAV bendrovei sukurtas palydovas

Ankstų ketvirtadienio rytą Lietuvos laiku iš Prancūzijos Gvianos mieste Kourou esančio kosmodromo pakilo Europos kosmoso bendrovės „Arianespace“ raketa „Vega“, kurioje – dar vienas Lietuvos mažųjų palydovų kūrėjos „NanoAvionics“ pagamintas palydovas.
       2021-04-30 09:57:04

Mirė Seimo narys Kęstutis Glaveckas

Balandžio 30 d. mirė ilgametis Seimo narys, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, ekonomistas Kęstutis Glaveckas. K. Glaveckas gimė 1949 m. balandžio 30 d. Vilniuje medicinos darbuotojo Vlado Glavecko (1926–2002) ir buhalterės Veronikos Laurinavičiūtės Glaveckienės (1927–2010) šeimoje.
       2021-04-30 09:54:31

Penkeri „Lidl“ metai Lietuvoje: 5 permainos, kurias lėmė prekybos tinklo startas

Lietuvoje prieš penkerius metus veiklą pradėjęs „Lidl“ į šalį įnešė naujų tarptautinių vėjų ir šviežių idėjų. Tai lėmė ne tik sėkmingą prekybos tinklo įsitvirtinimą, bet ir aukštesnę kartelę daugybėje mažmeninės prekybos sričių.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.