Naujienos

5 patikrintos rekomendacijos: ką karantino metu veikia kiti?

2020-04-15 10:43:14

Daugelis jau spėjo priprasti prie naujos karantino rutinos ir ofiso namuose, tačiau idėjos, ką nuveikti su šeima, po truputį senka. Todėl į namus persikėlę dirbti skaitmeninių finansinių paslaugų įmonės „Credit24“ darbuotojai dalijasi geriausiais savo patarimais ir atradimais, kaip praskaidrinti šeimyniškus vakarus ir lengviau tvarkytis su buitimi.

„Credit24“ vadovė Rūta Mylė teigia, kad problemų darbo perkėlimas į namus komandai nesukėlė, kadangi įmonė savo paslaugas teikia skaitmeninėje erdvėje. Tačiau kalbėdami tarpusavyje pastebėjo, jog karantino metu tapo sunkiau atskirti darbą nuo laisvalaikio.

„Nors prie naujos dienos rutinos daugelis jau spėjo priprasti, visgi ir savo komandoje pastebime, kad nėra lengva „persijungti“ į laisvalaikio režimą ir skirti kokybiško laiko šeimai. Tačiau reikia vertinti šį turimą laiką kartu, o kam ima trūkti idėjų, norime ne kaip ekspertai, o kaip žmonės su kitais žmonėmis pasidalinti, kas mums padeda susidoroti su karantinu“, - sako R. Mylė.

1. Po darbo dienos darbus pamirškite

Karantino metu įmonės vadovė savo komandą ragina išlaikyti buvusį dienos režimą ir darbus pradėti bei baigti tuo pačiu metu.

„Manau, kad būtina atskirti darbą nuo laisvalaikio ir rasti veiklų, kurios padės tai padaryti. Pavyzdžiui, aš mėgstu pavedžioti šunį – taip po darbo išeinu iš namų ofiso, bet grįžtu jau tik namo“, - pasakoja R. Mylė.

Įmonės darbuotojai pataria pasistengti dėl namiškių ir net įprastas vakarienes paįvairinti kūrybiškesniais sprendimais – pakvieskite artimuosius į naują šeimos restoraną, kuris kaip tik atsidarė valgomajame. Arba antrajai pusei paskirkite pasimatymą ir išvažiuokite į pikniką automobilyje su gražiu nuošaliu vaizdu. Išsitraukite stalo žaidimus – daugiausiai rekomendacijų sulaukė „Dixit“, „I know“ ir „Uno“.

2. Mokykitės kartu

Įmonės darbuotojai sutaria, kad karantinas yra puikus metas pasimokyti to, kam niekad neturėdavo laiko. Laisvu nuo darbo metu jie pataria išmokti piešti, megzti ar pasimokyti naujos užsienio kalbos – net ir žiūrint filmus kita kalba.

Tačiau užsiimti savęs lavinimu galima ir kartu, pavyzdžiui, garsiai skaityti knygas arba „googlinti“ atsakymus į dominančius klausimus. „Credit24“ klientų aptarnavimo specialistė turi įdomią idėją – vakarais su šeima žiūri laidą „Kas ir kodėl?“ ir žaidžia kartu. Kas pralaimi, turi pagaminti vakarienę, o kas laimi – turi 1 valandą laiko sau ir daro ką nori, pavyzdžiui, pasilepina grožio procedūromis.

Taip pat pasinaudokite nemokamais kultūriniais užsiėmimais – pasiklausykite operos portale „metopera.org“, pasižiūrėkite įkeltus Juozo Miltinio Dramos Teatro arba Oskaro Koršunovo spektaklius.

3. Tvarkymąsi paverskite žaidimu

Tvarkos namuose palaikymas šiuo metu gali tapti sunkesniu išbandymu, tačiau neturėtų virsti pykčių priežastimi. Pasiskirstykite kambariais ir palenktyniaukite – lengvai pavargę po azartiško švarinimosi laiko, anot Klientų aptarnavimo specialistės, nebeturėsite jėgų pyktis.

Įmonės kolegos taip pat sutaria, kad bendrai tvarkai namuose palaikyti reikia turėti taisykles – aiškias ir visiems matomoje vietoje. Galite sutarti niekada nepraeiti pro ne vietoje padėtą daiktą – iškart padėkite jį į savo vietą.

Tvarkymuisi skirkite iki 30 minučių kasdien ir darykite tai tuo metu, kuriuo paprastai važiuotumėte į darbą arba namo. Tokiu būdu tvarkos palaikymas neatims laiko, nepervargsite ir neleisite namų užkariauti netvarkai, kuri gali sukelti konfliktus.

4. Kūrybiškiau sportuokite

Nors į sporto klubą nuvykti šiuo metu negalima, tai nereiškia, kad negalima mankštintis kitaip. Sportuodami ne tik palaikysite gerą fizinę būklę, bet ir gerą nuotaiką bei imunitetą. Įvairių mankštų galite išmokyti vienas kitą arba susirasti nemokamai sporto klubų paskyrose. O norintiems lavinti ne tik kūną, bet ir sielą, įmonės Fizinių kanalų palaikymo koordinatorė rekomenduoja programėlę „Balance“, kuri šiuo metu yra nemokama ir išmoko visų meditacijos pagrindų.

Laisvesniais vakarais arba savaitgaliais galite siekti nueitų žingsnių rekordo. Kad išvengtumėte žmonių ir nepažeistumėte karantino sąlygų, „Credit24“ darbuotojai rekomenduoja savo atrastus maršrutus pasivaikščiojimui su šeima:

Karmazinų pažintinis takas,
Varnikų pažintinis takas,
Dubravos rezervatinė apyrubė,
Neries regioninis parkas
Vanaginės geomorfologinis draustinis,
Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas,
Kernavės piliakalniai,
Ribiškių pažintinis takas,
Krekenavos pažintiniai takai ir Pojūčių takas,
Šeirės pažintinis takas.

5. Naudokitės nemokamomis platformomis

Daugelis dar prieš karantiną jau neįsivaizdavo savo laisvalaikio be „Netflix“ ar „filmai.in“ platformų, tačiau dabar filmų ir kitokio turinio internete kaip niekad daug. Jei „Kino pavasario“ filmus jau peržiūrėjote, apsilankykite „zmonescinema.lt“ – čia pirmą mėnesį daug filmų rasite nemokamai.

Jei mėgstate filmus žiūrėti pagal rekomendacijas, štai keli kitų jau patikrintų filmų bei serialų pasiūlymai anglų kalba, kad jos nepamirštumėte:

Fantastinis trileris „10 Cloverfield Lane“,
Fantastinė komedija „The Hitchhiker's Guide to the Galaxy“,
Veiksmo komedija „The Hitman's Bodyguard“,
Dalinai Kaune filmuota drama „Tulipani: Love, Honour and a Bicycle“,
Komiška drama „Three Billboards Outside Ebbing, Missouri“,
Serialas „Vikings“,
Serialas „The Witcher“,
Serialas „Dark“,
Serialas „Money Heist“,
Mistinė komedija „Knives Out“,
Serialas „Unorthodox“,
Serialas „Mindhunter“.

Beje, šie pasiūlymai netiks vaikams, tačiau kol juos žiūrėsite, atžaloms galite įjungti vieną iš begalės filmų ir pasakų portale „pasakos.lt“.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-07-10 13:40:04

Greiti užkandžiai: kaip paprastai nustebinti netikėtai užklupusius svečius?

„Esu šalia, galiu užsukti?“ – netikėtas bičiulio ar giminaičio skambutis kartais išverčia iš kojų, nes šaldytuvas – tuščias. O išleisti iš namų nepavaišintą svečią – ne išeitis.
       2020-07-10 13:30:51

Saulės belaukiant: maisto produktai, kurie padės gražiai įdegti

Ne paslaptis, kad vasarą norime gražiai ir tolygiai įdegti, todėl neretai mūsų paplūdimio krepšiuose atsiduria įdegį skatinantys kremai. Tačiau nereikėtų jais piktnaudžiauti, o padėti odai šiek tiek parusti gali ir įvairūs maisto produktai.
       2020-07-10 13:27:35

Įvežtiniai koronaviruso atvejai į Lietuvą – iš visų žemynų

Įvežtiniai COVID-19 atvejai Lietuvoje registruoti iš visų žemynų, išskyrus Antarktidą, kurioje atvejų nėra užfiksuota. Nuo šių metų vasario 28 d., kai mūsų šalyje buvo patvirtintas pirmasis koronaviruso atvejis, iki liepos 6 d. iš viso užregistruoti 362 įvežtiniai atvejai.
       2020-07-10 12:57:44

Dėl karantino pasikeitęs gyvenimo ritmas, keitė ir vandens vartotojų įpročius

Didžiausios Lietuvoje vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bendrovės „Vilniaus vandenys“ duomenimis, įprastai per parą Vilniaus mieste ir aplinkiniuose rajonuose sunaudojama apie 94 tūkst. kubinių metrų vandens, tačiau per karantiną jo sunaudota maždaug 7 proc. mažiau.
       2020-07-10 11:35:14

Koronavirusas (COVID-19) - liepos 9 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 4.
       2020-07-10 09:40:36

Nuo metų pradžios – 14 žuvusių darbe

Per pirmąjį šių metų pusmetį Valstybinė darbo inspekcija (VDI) gavo 14 pranešimų apie įvykius darbe, dėl kurių darbuotojai mirė, ir 58 pranešimus apie įvykius darbe, kurių metu buvo sunkiai pakenkta darbuotojų sveikatai.
       2020-07-10 09:37:55

Skrydžiai su vaikais arba kaip tėvams paruošti atžalas kelionei lėktuvu?

Šalies aviacijai atgaunant pagreitį, Lietuvos oro uostai sulaukia vis daugiau klausimų apie taisykles, galiojančias keliaujant su vaikais arba nepilnamečių pasiruošimą savarankiškam skrydžiui.
       2020-07-10 09:35:25

Kasdien daugiau nei 3 valandos prie ekranų: kaip apsaugoti akis?

Vidutiniškai suaugęs žmogus kasdien į išmaniojo telefono ekraną žiūri 3 valandas ir 15 minučių, o tūkstantmečio vaikai beveik 7 valandas. Išmaniųjų prietaisų ekranai spinduliuoja nenatūralią, violetinę ir mėlyną šviesą, kuria piknaudžiaujant, ši gali sukelti perštėjimą, nuovargį ar netgi lemti suprastėjusią miego kokybę.
       2020-07-10 09:31:09

Neteisėtas valstybės pagalbos teikimas LRT

Interneto žiniasklaidos asociacija ir UAB „All Media Lithuania“ viešina skundo, pateikto prieš Lietuvos valstybę, tekstą. Skundą Europos Komisijai (EK) dėl valstybės pagalbos teikimo Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai (LRT), pažeidžiant Europos Sąjungos valstybės pagalbos taisykles, minėtos bendrovės pateikė prieš dvi savaites.
       2020-07-10 06:45:34

Lietuvos paštas iš Gedimino pr. kelsis į Totorių gatvę

Nuo liepos 21 d. Vilniaus centre esantis AB Lietuvos pašto skyrius klientus priims naujose, pagal modernią koncepciją įrengtose patalpose, adresu Totorių g. 8.
       2020-07-09 16:22:36

Liepos danguje įspūdingi sidabriškieji debesys ir nauja kometa

Liepos naktimis šiaurinėje padangėje galima išvysti slaptingą, į šiaurės pašvaistę panašų švytėjimą. Tai paslaptingieji sidabriškieji debesys.
       2020-07-09 11:40:24

Pagaminkite patiekalą neišėję iš namų arba kuo pakeisti trūkstamus ingredientus?

Turbūt daugelis yra susidūrę su ta erzinančia situacija, kuomet nori pradėti gaminti patiekalą, kurio taip trokšti ir pastebi, jog tam trūksta vieno ar dviejų ingredientų.
       2020-07-09 09:35:14

Koronavirusas (COVID-19) - liepos 8 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 3.
       2020-07-09 07:48:32

Tyrimas: tik 5 proc. lietuvių jaučiasi saugūs išeiti į pensiją

Beveik ketvirtadalis Lietuvos gyventojų šiųmetės krizės akivaizdoje patyrė didelį stresą dėl savo finansinės situacijos, tačiau pradėti taupyti ar investuoti neplanuoja.
       2020-07-09 07:29:45

Smulkios vairuotojų nuodėmės – didelė rizika kitiems eismo dalyviams

Į eismo įvykį patekę vairuotojai paprastai neprisipažįsta, kad kritiniu momentu buvo užimti kitais dalykais: naršė telefone ar skambino, valgė, žaidė su vaikais ar nesusitvarkė su automobilio salone nerimstančiu naminiu gyvūnu.
       2020-07-09 07:23:40

Nuo spūsčių iki gamtos stichijų: kas išspręs šiuolaikinių miestų problemas?

Šiandien miestuose gyvena per 50 proc. pasaulio gyventojų. Skaičiuojama, kad 2050-aisiais šis rodiklis išaugs iki 75 procentų. Lietuva jau artėja prie šių skaičių – statistikos departamento duomenimis, 2019 m. Lietuvos miestuose gyveno 67,1 proc. nuolatinių šalies gyventojų.
       2020-07-08 18:24:58

Makaronai lietuviškai? 3 vasariški ir greiti receptai iš šviežių daržo gėrybių

Ar makaronai – tai būtinai tik itališkas patiekalas? O galbūt krapų pestas, karamelizuoti burokėliai ar rūkytas varškės sūris ne ką prasčiau dera nei trinti pomidorai ar parmidžianas?
       2020-07-08 18:24:05

Teismų krūvio svarstyklės – ne ginčo bylas gali perimti notarai

Lietuvos teismai pagal gaunamų civilinių bylų skaičių yra vieni labiausiai apkrautų teismų Europos Sąjungoje. Todėl Teisingumo ministerija parengė įstatymų pataisų paketą, kuriuo siūloma kai kurias teismų funkcijas, nesusijusias su ginčų sprendimu, perduoti kitoms institucijoms.
       2020-07-08 18:19:27

Atvykusiems iš dar 7 šalių bus privaloma izoliacija

Rumunija, Bulgarija, Mergelių salos, Seišeliai, Džibutis, San Marinas ir Svazilandas – naujos šalys, iš kurių grįžus bus privaloma 14 dienų izoliacija.
       2020-07-08 18:15:02

Kelionių organizatorius „Tez Tour" stabdo keliones į Bulgariją

Dėl pastaruoju metu blogėjančios epidemiologinės situacijos Bulgarijoje, kuomet fiksuojamas padidėjęs sergamumo rodiklis Covid-19 liga, tarptautinis kelionių organizatorius „Tez Tour“ stabdo užsakomuosius skrydžius į Bulgariją.
       2020-07-08 18:12:30

LRTK stabdo TV programų „RT“ laisvą priėmimą

2020 m. liepos 8 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą sustabdyti Lietuvos Respublikoje retransliuojamų ar platinamų internete televizijos programų „RT“, „RT HD“, „RT SPANISH“, „RT DOCUMENTARY“ ir „RT DOCUMENTARY HD“ laisvą priėmimą.
       2020-07-08 12:24:01

Koronavirusas (COVID-19) - liepos 7 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 10.
       2020-07-08 11:42:44

Ypatingi augalai: švarus ir drėgnas kambario oras be papildomų pastangų

Kambariniai augalai ne tik kuria namų jaukumą, bet ir gerina patalpų oro kokybę. Didžiąją dalį vandens, kurį naudojame jų laistymui, augalai vėliau išgarina per lapus bei sugeria ore esančius teršalus, tad gali būti naudojami kaip natūralus, orą drėkinantis ir jį valantis filtras.
       2020-07-08 08:17:09

M.Dubnikovas: Pigūs pinigai – galimybė tapti stipresniais nei prieš krizę

Ne veltui sakoma, kad krizė gali tapti ir puikia galimybe sustiprėti. Tik reikia laiku ir protingai tuo pasinaudoti. Ši pandemija, kurią su visais jos padariniais, vis dar išgyvena pasaulis, neišvengiamai įeis į istoriją kaip vienas didžiausių iššūkių verslui.
       2020-07-08 08:14:00

Karantino pamoka: kaip internetiniai prekių katalogai virto e. parduotuvėmis

Koronaviruso pandemija supurtė tiek mažesnius, tiek didesnius verslus, o dalį jų privertė arba persiorientuoti bei skaitmenizuotis, arba nutraukti savo veiklą. Taip nutiko ir nedideliam šeimos verslui „Urban Food“, gaminančiam maisto miltelius.
       2020-07-08 08:07:42

Kardiologė: cholesterolį įmanoma kontroliuoti ir be vaistų

Žmogus negali pakeisti savo biologinio amžiaus, bet gali atitolinti lėtines širdies ir kraujagyslių ligas, jei jo kraujagyslės bus „švarios“. Mokslas įrodė, kad šiuolaikiniai būdai kontroliuoti mažo tankio cholesterolį, dar vadinamą „bloguoju“, gali padėti išvengti infarkto ir insulto.
       2020-07-08 08:03:44

Lietuvos žmonių kiemuose – vis daugiau išmanių ir prabangių daiktų

Lietuvos gyventojai kiekvienais metais ne tik namus, bet ir kiemus papildo išmaniaisiais elektronikos prietaisais. Draudikai pastebi, kad namų kiemuose naudojamas turtas kasmet brangsta, nes tautiečiai žengia koja kojon su technologijomis.
       2020-07-07 17:15:31

Lietuva įsigys vaisto koronavirusui gydyti

Lietuva planuoja įsigyti antivirusinio vaisto remdesiviro, skirto koronaviruso infekcijai (COVID-19 ligai) gydyti. Dalis suplanuoto vaisto kiekio bus perkama centralizuotai, t. y. kartu su kitomis Europos Sąjungos (ES) valstybėmis, kitą dalį Lietuva įsigys individualiai.
       2020-07-07 13:30:36

Frankfurtas – vieta, kurią privalote aplankyti

Ar galite įsivaizduoti nuostabų rezultatą, kai vienoje vietoje dera spindintys dangoraižiai ir tuo pačiu nuostabios gamtos plotmės? Nereikia net įsivaizduoti, jeigu turite galimybę apsilankyti Frankfurte.
       2020-07-07 13:30:33

Tinkama pagalvės priežiūra garantuoja ilgaamžiškumą

Ar patalynei reikia skirti dėmesio, kad ji kuo ilgiau tarnautų? Žinoma, tačiau tai daro retas. Štai užvalkalus, užtiesalus daugelis mūsų skalbia kartą per savaitę ir dar dažniau, tačiau tinkamai nesirūpina pačia patalyne.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.