Naujienos

Karantino pamoka: kaip internetiniai prekių katalogai virto e. parduotuvėmis

2020-07-08 08:14:00

Koronaviruso pandemija supurtė tiek mažesnius, tiek didesnius verslus, o dalį jų privertė arba persiorientuoti bei skaitmenizuotis, arba nutraukti savo veiklą. Taip nutiko ir nedideliam šeimos verslui „Urban Food“, gaminančiam maisto miltelius.

Išnaudoję skaitmenizacijos galimybes ir į pagalbą pasitelkę socialinius tinklus bei nuomonės formuotojus, inovatyvaus maisto kūrėjai išgelbėjo savo verslą ir surado raktą į pirkėjų širdis.

„Urban Food“ prekiauja funkciniais maisto produktais – uogų, daržovių, žolelių, sėklų milteliais ir jų mišiniais. Šie produktai yra sukurti bendradarbiaujant su mokslininkais. Vos vienas šaukštelis tokių miltelių prilygsta 100 gramų realaus produkto, todėl kitaip jie dar vadinami „supermaistu“. Kadangi tai nėra pirmo būtinumo prekė, koronaviruso pandemija šio produkto gamintojus privertė rimtai pasukti galvas, kaip neprarasti klientų.

„Vienas iš didesnių iššūkių, su kuriuo susidūrėme koronaviruso metu – pirkėjai nebegalėjo eiti į fizines parduotuves, kuriose ir apžiūrėdavo mūsų produktus, išgirsdavo pardavėjų komentarus bei rekomendacijas. Prieš karantiną sparčiai plėtėme vietų, kuriose pardavinėjami mūsų produktai tinklą, tačiau turėjome sustoti. Žmonių srautas fizinėse parduotuvėse ženkliai sumažėjo, tad teko rimtai pasukti galvą, kaip atvesti klientą į elektroninę parduotuvę, kaip ją patobulinti, kad būtų patogu apsipirkti“, – „Verslios Lietuvos“ organizuotos tiesioginės transliacijos „Karantino pamokos“ metu teigė „Urban Food“ bendrasavininkė ir rinkodaros vadovė Gintarė Laucė.

Iki karantino laikotarpio „Urban Food“ internetinėje svetainėje pirkėjai turėjo galimybę e. būdu įsigyti produkciją, bet kaip sako G. Laucė, tai labiau buvo ne e. parduotuvė, o prekių katalogas. „Ten buvo sudėti visi produktai, bet jų pristatymai buvo gana siauri, internetinės svetainės lankytojų analizė rodė, jog peržiūrėję produkcijos sąrašą jie vietoj to, kad iš karto įsigytų, eidavo į kontaktų skiltį ieškoti, kur fiziškai galima nusipirkti. Karantino metu iš esmės pertvarkėme savo tinklalapį, pakeitėme tiekėją, patobulinome prekių aprašymus, įtraukėme receptų ir patarimų skiltis, sukėlėme daugiau nuotraukų ir šiuo metu turime funkcionalią e. parduotuvę, kurios dėka galėjome išlaikyti pirkėjus ir toliau vystyti šį pardavimo kanalą“, – pasakojo G. Laucė.

Siekiant neprarasti klientų, įmonė ėmė naudotis naujais komunikacijos būdais – pradėjo aktyviai bendrauti su nuomonės formuotojais, reklamuotis socialiniuose tinkluose. Iki karantino pagrindiniai įmonės klientai buvo sveiko maisto parduotuvėlės, konditeriai, restoranai, sveikesnių produktų gamintojai, tad pritrūkdavo laiko, o ir poreikio didelio nebuvo, vystyti elektroninę parduotuvę. Verslo savininkai net turėjo mintį visai pašalinti pirkimo galimybę ir pasilikti tik internetinę svetainę.

Visgi, karantino laikotarpis įmonę paskatino pakeisti požiūrį į klientus ir aktyviau įsitraukti į elektroninės prekybos vystymą bei elektroninės parduotuvės tobulinimą. Dabar ji tapo vienu iš aktyvių pardavimo kanalų, taip pat buvo sukurtas glaudesnis ryšys su klientais.

Kad tokiam nedideliam šeimos verslui ryšys su klientais ypatingai svarbus, teigia ir „Verslios Lietuvos“ Verslumo departamento direktorė Inga Juozapavičienė. „Dėmesys ir rūpestis savo klientais yra be galo svarbus dalykas, ypatingai tokiu laikotarpiu, kaip karantinas. Svarbu ne tik, ką parduodame, bet kaip tai darome, kokį vertės pasiūlymą pateikiame klientui“, – sako I. Juozapavičienė.

Pasak jos, karantino laikotarpis buvo aukso amžius internetinį verslą plėtojančioms įmonėms ir tapo problema tiems, kurie nespėjo persiorientuoti ir suteikti klientui vertę – patogumą ir paprastumą įsigyti reikiamas prekes internetu. „Staiga paaiškėjo, kad internetinėse svetainėse patalpinti prekių katalogai nieko verti, nes negalimas tiesioginis pardavimas, bet dėka to įvyko ir svarbus lūžis – paprastos bei nefunkcionalios prekybinio verslo internetinės svetainės virto e. parduotuvėmis“, – pažymi I. Juozapavičienė.

„Visa ši COVID-19 situacija, e. komerciją stumtelėjo į priekį trejais ar penkeriais metais. Vartotojai, kurie nebuvo pirkę internetu, arba nelabai dažnai naudojo šį apsipirkimo būdą, buvo priversti tai pradėti daryti ar bent jau pabandyti. Net ir po karantino, sugrįžus į kasdieninį gyvenimą, dalis žmonių liks prie naujų įpročių, nes pamatė, kokios didžiulės naudos čia slepiasi. Žinoma, dalis žmonių grįš prie senų apsipirkimo būdų, tačiau nemaža dalis liks prie naujų ir į tai labai svarbu atkreipti dėmesį“, – sako internetinių projektų mentorius, „OlyBet.lt“ vadovas Karolis Baleiša.

Įvertinant naujus vartotojų įpročius, verslui svarbu atkreipti dėmesį ir kaip bus atliekami mokėjimai už prekes bei paslaugas. Ekspertai pastebi, kad internetu apsipirkinėjantys klientai atsiskaitymams renkasi bankus, o ne mokėjimo platformas.

„Apie 80–90 proc. visų Lietuvoje perkančiųjų klientų atsiskaitymui renkasi būtent savo banką. Išsirinkę produktų krepšelį, klientai yra automatiškai nukreipiami į savo banką, tada jiems tereikia suvesti duomenis ir yra pamatomas jau suformuotas pavedimas konkrečiai elektorinei parduotuvei. Tokių mokėjimų Lietuvos rinkoje yra apie 90 proc. Tad elektroninėms parduotuvėms labai svarbu atsižvelgti į tai, koks mokėjimo būdas yra populiarus rinkoje, kurioje jie teikia savo paslaugas“, – sako „Luminor“ banko Lėšų valdymo departamento vadovas Baltijos šalims Modestas Juonys.

„Verslios Lietuvos“ inicijuota pagalbos iniciatyva „Internete karantino nėra“ padeda verslui skaitmenizuoti savo verslą, jį perkelti į internetą, tapti labiau žinomiems, pradėti e. komerciją ir neprarasti pajamų karantino laikotarpiu bei toliau augti ir plėstis jam pasibaigus.

Iniciatyvos duomenų bazėje – jau daugiau nei 1100 Lietuvoje veikiančių e. parduotuvių, kurioms teikiama „Verslios Lietuvos“ ir partnerių pagalba. Prie iniciatyvos prisijungė daugiau kaip 110 verslo mentorių, kurie neatlygintai konsultuoja mažiau patyrusius e. komercijos klausimais. Iniciatyva vienija apie 25 verslo partnerius, kurie suteikia išskirtines nuolaidas ar nemokamas paslaugas, susijusias su verslo skaitmenizavimu. Finansinis partneris bankas „Luminor“ suteikė „Versliai Lietuvai“ paramą iniciatyvos tęstinumui ir inicijavo socialinio verslo skaitmenizavimo mentorystės programą.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2020-08-13 13:31:11

Pasirašyta sutartis dėl 112 naujų vidutinio greičio matuoklių įrengimo

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Kelių direkcija) pasirašė rangos darbų sutartį dėl 112 (56 ruožų) vidutinio greičio matavimo sistemų (VGMS) įrengimo valstybinės reikšmės keliuose.
       2020-08-13 13:13:54

NVSC ragina keliautojus anketas pildyti elektroniniu būdu

Nuo pirmadienio įsigaliojo prievolė, kai kiekvienas oro ar jūrų transportu į Lietuvą grįžtantis ar į ją atvykstantis keliautojas privalo pateikti savo asmens duomenis, užpildydamas anketą.
       2020-08-13 13:10:11

Praėjusią parą COVID-19 liga patvirtinta 21 žmogui

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtintas 21 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. 8 iš jų registruoti Vilniaus, 7 – Klaipėdos, 5 – Kauno apskrityse. Dar 1 COVID-19 ligos atvejis patvirtintas Panevėžio apskrityje.
       2020-08-13 11:54:14

Prezidentas: Lietuvai reikalingas stiprus ir socialiai teisingas žemės ūkis

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, ketvirtadienį susitikęs su žemės ūkio ministru Andriumi Palioniu, aptarė galimybes išnaudoti augančią ES paramą Lietuvos žemės ūkiui, siekiant tvarių ir ilgalaikių pokyčių šiame šalies regionams ir visai ekonomikai svarbiame sektoriuje.
       2020-08-13 08:23:25

Neišlaikiusiems matematikos egzamino – VGTU tiesia pagalbos ranką

Rugpjūčio 5 d. buvo paskelbti valstybinio matematikos brandos egzamino rezultatai. Deja, šiais metais skaičiai nedžiugina – egzamino neišlaikė kas trečias abiturientas. Moksleiviai, neišlaikę lietuvių kalbos, matematikos ar užsienio kalbos egzamino, negali pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas Lietuvos aukštosiose mokyklose.
       2020-08-13 08:17:12

Mokyklinė matematika ir brandos egzamino rezultatai: ką turėtume keisti?

Šiais metais iš daugiau kaip 28 tūkstančių abiturientų matematikos valstybinį brandos egzaminą laikė 15 241 mokinys. Egzaminą išlaikė 10305 mokiniai – tai sudaro 67,61% laikiusiųjų. 2019 metais šį egzaminą išlaikė 82,09%, o 2018 metais – 87,21%.
       2020-08-13 08:10:24

Išmanūs senjorai: 3 būdai išmokti naudotis mobiliosiomis technologijomis

Koronaviruso situacija atrodo miglota, tad vis dar rūpi klausimas – kaip bendrausime toliau? Ypač tai aktualu senjorams, gyvenantiems vieniems, ar dėl viruso besiizoliuojantiems namuose, o ryšį su artimaisiais galintiems palaikyti tik nuotoliniu būdu.
       2020-08-13 08:07:35

Šuo automobilyje: kada vasaros kelionės augintiniui kelia pavojų

Didžioji dalis Lietuvos žmonių šią vasarą į atostogų keliones leidžiasi automobiliais, todėl kartu su šeimininkais šiemet dažniau keliauja ir jų augintiniai. Draudikai pastebi, kad prisisegti saugos diržus ir daugiau dėmesio skirti vaikų saugumui automobilyje žmonės jau įprato, tačiau į augintinių keliavimą vis žiūri aplaidžiai.
       2020-08-13 07:55:35

Mitai apie saulės elektrines: nuo žaibo pritraukimo iki būtinybės plauti

Pritraukia žaibą, kenkia gamtai, žiemą negamina elektros, po kelių metų pasieks NASA lygį – tokius ir panašius mitus tenka neigti apie saulės elektrines, kurių daugėja ir ant namų stogų, ir saulės elektrinių parkuose laukuose
       2020-08-12 09:21:03

Lietuvoje praėjusią parą patvirtini 26 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtinti 26 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 11 iš jų registruota Vilniaus, 9 – Kauno apskrityse. Dar 5 atvejai patvirtinti Klaipėdos ir 1 Šiaulių apskričių gyventojams.
       2020-08-12 09:02:42

Liepą Baltijos šalyse elektra atpigo, pirmąkart užfiksuota ir neigiama kaina

Liepos mėnesį vidutinė elektros energijos didmeninė kaina visose Baltijos šalyse sumažėjo penktadaliu: Estijoje elektra atpigo 20 proc. iki 30,10 EUR/MWh, Lietuvoje ir Latvijoje – 18 proc. atitinkamai iki 31,70 EUR/MWh ir 31,80 EUR/MWh.
       2020-08-12 07:29:32

Kelionė su kemperiu: 5 patarimai, ką būtina žinoti

Galimybė keliauti sau priimtinu tempu, po ranka turėti ne tik visus reikiamus daiktus, bet ir nakvynės vietą – tuo dažną patraukia atostogos su kemperiu. Pastarosios dar labiau išpopuliarėjo šiemet, kai atsirado daugiau neapibrėžtumo dėl kelionių lėktuvais, autobusais ar traukiniais.
       2020-08-12 07:20:00

Trys iš penkių tuno rūšių nyksta. Kaip padėti gali Lietuvos pirkėjai?

Viena populiariausių Lietuvoje žuvų – tunas – dėl intensyvios komercinės žvejybos ir jos aplinkai daromos žalos, išmetamo anglies dvideginio kiekio, šiuo metu yra toks pat taršus, kaip kiauliena. Kaip įmanoma, kad žuvis, laikyta aplinkai draugiška, dabar jai kelia pavojų?
       2020-08-12 06:54:07

Kaip pasirinkti ateities pokyčiams atsparią karjerą?

Galvojant apie ateities karjerą ir darbo vietas kyla daug neaiškumų: ką verta rinktis? kurioje srityje daugiausia galimybių? kaip išsikelti profesinius gyvenimo tikslus, jei dar net nežinome pavadinimų darbų, kurie vyraus po dešimtmečio? ar tada dar egzistuos mums įprastos pozicijos?
       2020-08-11 10:13:17

Pokyčiai elektros rinkoje suteiks naujas galimybes elektromobilių turėtojams

Pokyčiai elektros tiekimo rinkoje ir jų metu atsirasiantys įvairesni pasiūlymai klientams gali tapti papildomu stimulu pagalvoti apie elektromobilio įsigijimą.
       2020-08-11 10:08:10

Praėjusią parą koronavirusas patvirtintas aštuoniolikai žmonių

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtinta aštuoniolika naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. Dvylika iš jų registruoti Kauno, 5 – Vilniaus apskrityse. Dar vienas atvejis patvirtintas Klaipėdos apskrities gyventojui.
       2020-08-11 10:02:23

Gudrybės, padėsiančios greitai ir paprastai susmulkinti daržoves

Nuo svogūno perštinčios akys, išsibarsčiusios paprikos sėklytės, nelygiai supjaustyti pomidorai – ar ir jūs virtuvėje susiduriate su šiais iššūkiais? Prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertai dalijasi gudrybėmis, padėsiančiomis paprasčiau susmulkinti šviežias daržoves.
       2020-08-10 14:18:37

Ekspertas pataria: kaip paruošti įmonės IT ūkį antrajai COVID-19 bangai

Ne visoms pasaulio šalims pilnai atsigavus po pirmosios COVID-19 bangos, prasidėjusios dar 2020-ųjų pradžioje, ekspertai jau perspėja apie antrąją. Augantis susirgimų skaičius Lietuvos Vyriausybę jau pastūmėjo viešosiose uždarose erdvėse grąžinti reikalavimą dėvėti kaukes.
       2020-08-10 14:16:19

Miško gėrybės – grybai: kaip džiovinti ir kur laikyti?

Džiovinimas – vienas paprasčiausių ir veiksmingiausių konservavimo būdų. Tačiau norint šiuo būdu išsaugoti miško grybų skonines ir maistines savybes, reikėtų nepamiršti kelių svarbių taisyklių.
       2020-08-10 14:13:57

Lietuvoje registruota trylika naujų koronaviruso atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtinta trylika naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. Devyni iš jų registruoti Kauno, keturi – Vilniaus apskrityse.
       2020-08-09 11:28:28

Per vakar patvirtintas dvidešimt vienas koronaviruso atvejis

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtintas dvidešimt vienas koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. Didžioji dalis jų – 14 registruoti Kauno apskrityje, 5 – Vilniaus, 2 – Utenos.
       2020-08-08 17:38:49

Lietuvoje – trisdešimt septyni koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtinti trisdešimt septyni koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Dvidešimt devyni iš jų registruoti Kauno apskrityje, keturi – Vilniaus, trys – Klaipėdos, taip pat vienas atvejis registruotas Panevėžio apskrities gyventojui.
       2020-08-07 17:45:20

Kelionės į Nidą – ar tikrai pamatyti Negyvąsias kopas yra prabanga?

Nida – vienas populiariausių Lietuvos kurortų, kasmet sulaukianti kelis šimtus tūkstančių turistų iš Lietuvos bei užsienio. Nors nemažai šurmulio sukėlė šiais metais Neringoje smarkiai padidinta rinkliava už automobilį, žmonės toliau plūsta mėgautis nuostabiu šalies kampeliu.
       2020-08-07 17:12:17

Dirbtinis intelektas – sritis, kuri savo piko dar nepasiekė

„Daugeliui dirbtinis intelektas (DI) asocijuojasi su filmų brukamais protingais, tačiau pavojingais robotais-mašinomis, keliančiais grėsmę žmonių egzistencijai, tačiau oficiali sąvoka gana greitai nuleidžia ant žemės“, – teigia Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Informatikos fakulteto prof. dr. Tomas Krilavičius.
       2020-08-07 17:09:54

Vairuotojų kultūra: užstatyti automobiliai ir atlenkti valytuvai

Vasaros karščiai ir mintys apie atostogas priverčia atsipalaiduoti bei prarasti budrumą ne vieną vairuotoją. Skubėdami ilsėtis ar pramogauti jie kartais neatkreipia dėmesio, ar laikosi kelių eismo taisyklių, rizikuodami išprovokuoti kitų vairuotojų nepasitenkinimą ar net sulaukti policijos dėmesio.
       2020-08-07 16:56:37

Tarptautinė alaus diena: 3 ypatingi patiekalai iš šio gėrimo

Alus – vienas populiariausių gėrimų visame pasaulyje. Tačiau maisto gurmanams jis žinomas ir kaip puikus ingredientas, suteikiantis patiekalams išskirtinį skonį. Rugpjūčio 7-ąją minima Tarptautinė alaus diena.
       2020-08-07 16:52:33

Laužo dūmo aromatu kvepiantys desertai: 3 idėjos vasaros iškylai

Vasaros iškylos neapsieina be ant laužo kepamų šašlykų ar dešrelių, tačiau ar bandėte ant kepimo grotelių ruošti desertus? Prekybos tinklo „Maxima“ maisto gamybos ekspertė Brigita Baratinskaitė dalinasi idėjomis, kaip ant laužo ugnies pasigaminti desertą.
       2020-08-07 16:45:41

Praėjusią parą patvirtinti dvidešimt trys koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtinti dvidešimt trys nauji koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Devyni iš jų registruoti Vilniaus apskrityje, septyni – Kauno, penki – Utenos ir du Panevėžio apskrityje.
       2020-08-06 17:42:04

Pristatyta kompiuteriui nenusileidžianti planšetė „Galaxy Tab S7“

Vakar vykusio virtualaus „Samsung“ produktų pristatymo metu bendrovė pristatė naujausią planšetinį kompiuterį „Galaxy Tab S7“ ir didesnę jo versiją „Tab S7+“. Abu įrenginiai turi didelį ekraną, galingą procesorių, patobulintą „S Pen“ rašiklį, klaviatūrą ir kitas funkcijas, kurios vartotojams leis planšetėmis naudotis kaip kompiuteriu.
       2020-08-06 15:37:29

Draugystės per atstumą: kaip išmaniai palaikyti ryšį ar susirasti naujų draugų

Pokalbiai ir susitikimai su draugais būtini draugystei išsaugoti, tačiau vis dažniau tai turime daryti nuotoliniu būdu. Bendravimas per atstumą bus smagesnis, jei pasitelksite keletą išmanių sprendimų.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.