Naujienos

Regitros egzaminas: praktika ir teorija - ką reikia žinoti?

2020-07-29 21:40:31

Kaip žinia, vairavimo mokyklos rengia būsimuosius vairuotojus vairavimo pradžiai ne tik keliuose, bet ir žinių patikrinimui Valstybės įmonėje "Regitra", kurioje privalomai atliekami atitinkamos kategorijos teorijos ir praktikos egzaminai (išskyrus AM kategorija, kuomet laikomas tik teorijos egzaminas).

Regitros egzaminai baimina ne vieną būsimą vairuotoją, kadangi pasiruošimas jiems yra ganėtinai ilgas procesas, trunkantis nuo dviejų savaičių iki, dviejų, trijų ar net keturių mėnesių.

Regitros teorijos egzaminas

Ką reikia turėti vykstant laikyti teorijos žinių patikrinimo egzaminą?

Privalomi dokumentai, kuriuos turite turėti su savimi vykstant laikyti teorijos egzaminą yra:

- Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas
- Galiojanti vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma įrodanti, kad Jūsų sveikatos būklė leidžia vairuoti atitinkamos kategorijos transporto priemones
- Sveikatos žinių atestavimo pažymėjimas (apie išklausytus pirmosios pagalbos kursus)
- Galiojantis vairuotojo pažymėjimas, jeigu buvo išduotas anksčiau

Atkreipiame dėmesį, jog asmens dokumentas privalo būti galiojantis, o medicininė pažyma išduota vienai kategorijai nėra tinkama kitai, pavyzdžiui, turėdami galiojančią B kategorijos medicininę pažymą, negalėsite laikyti A arba CE kategorijos teorijos egzamino.

Kiek klausimų sudaro teorijos egzaminą?

Dažniausiai laikomą B kategorijos vairuotojų teorijos egzaminą sudaro 30 testo klausimų. Norint išlaikyti šį egzaminą, maksimalus leidžiamas klaidų kiekis, kurį galite padaryti - 6 klaidos. Visas kitas kategorijas - A (A1, A2, AM), B (B1), BE, C kategoriją (C1), CE (C1E), D (D1), DE (D1E) sudaro 35 klausimų testas. Egzaminas laikomas išlaikytu, kuomet padaroma ne daugiau nei 7 klaidos.

Pastebėsime, jog tuo pačiu metu galite laikyti kelių kategorijų teorijos egzaminą, pavyzdžiui C+D, tačiau kiekvienai papildomai kategorijai prisideda papildomi 5 klausimai, tad šiuo atveju egzamino klausimyną sudarytų 40 testo klausimų.

Kokia teorijos žinių patikrinimo egzamino trukmė?

Laukdami savo egzamino laiko galite pamatyti, jog iš vykstančio egzamino dažnai vos po 10 minučių išeina egzaminuojamieji, tad gali kilti klausimas, "Kiek laiko trunka pats egzaminas ir ar man užteks laiko jį išspręsti?". Kiekvienam klausimui atsakyti yra skiriama 1 minutė, todėl tai pakankamai ilgas laikas tiek įsigilinti į klausimą, tiek perskaityti atsakymo variantus net kelis kartus. Bendrai 30-ies klausimų egzaminas trunka 30 minučių, atitinkamai 35-ių klausimų - 35 minutes, 40-ies - 40 minučių. Mūsų vairavimo mokyklos mokinių atsiliepimai rodo, jog nėra pasitaikę atvejų, kuomet sprendžiant egzaminą pritrūktų laiko, tad tai įrodo, jog baimintis dėl laiko stygiaus tikrai nereikia.

Kokie klausimai sudaro teorijos egzaminą?

Ne kartą esame girdėję atsiliepimų, jog kai kurie egzamine pateikti klausimai, atrodo, beveik nesusiję su vairavimu. Taip yra todėl, kadangi teorijos egzamino metu siekiama patikrinti ne tik kelių eismo taisyklių žinias, bet ir būsimojo vairuotojo elgesį vienoje ar kitoje situacijoje. Teorijos egzaminas įvertina tai, kaip asmuo, dalyvaudamas realiame eisme, bandytų išvengti avarinių situacijų bei elgtųsi esant ekstremalioms sąlygoms. Kadangi daug klausimų teste yra itin glaudžiai susiję su praktinėmis situacijomis kelyje, vieniems toks egzaminas gali pasirodyti itin sunkus, o kitiems - priešingai, trukti vos 10-15 minučių tam, kad būtų sėkmingai išlaikytas. Būsimiems vairuotojams, kurie į VĮ "Regitra" vyksta laikyti teorijos egzamino jau baigę arba šiuo metu atlikinėdami praktines vairavimo pamokas vairavimo mokykloje, dažnai būna lengviau iš pirmo karto išlaikyti teorijos egzaminą, kadangi eisme teko susidurti su konkrečiomis situacijomis, iš kurių sudaromi klausimai Regitros egzamine.

Internete, Regitros puslapyje, visų norinčiųjų išbandyti savo turimas žinias, laukia bandomasis teorijos egzaminas. Jame ne tik pamatysite, kokia klausimų išdėstymo struktūra Jūsų laukia egzamino metu, bet ir susipažinsite su dalimi klausimų, kurie gali pasitaikyti egzamino metu.

Kam reikalingas teorijos egzaminas?

Norint Regitroje laikyti bet kurios kategorijos praktinį vairavimo egzaminą (išskyrus AM kategorija), turite būti išlaikę teorijos egzaminą.

Kaip žinia, būsimieji B kategorijos vairuotojai, norintys vairuoti automobilį su vienu iš šeimos narių, tai daryti gali išlaikę teorijos egzaminą.

Teorijosf egzaminas reikalingas ir tuo atveju, jeigu A (A1, A2), B ar D kategoriją nusprendėte mokytis eksternu. Tik išlaikius teorijos egzaminą Regitroje galėsite pradėti atlikinėti praktinius pravažiavimus vairavimo mokyklos aikštelėje bei mieste.

Patarimai besiruošiantiems laikyti teorijos egzaminą.

- Registracija į teorijos egzaminą vykdoma internetu, telefonu arba VĮ "Regitra" padalinyje. Registruojantis internetu turėsite galimybę matyti visas laisvas egzaminų datas ir laikus, tad galėsite rinktis Jums patogiausią laiką.
- Jeigu po egzamino išlaikymo nusprendėte atidėti praktinių važiavimų pradžią vairavimo mokykloje (mokantis eksternu) atminkite, jog vairavimo mokykla, gavusi Jūsų teorijos egzamino išlaikymo pažymą gautą Regitroje, patikrins, kada išlaikytas teorijos egzaminas. Sekite, kiek dar laiko galioja Jūsų išlaikytas egzaminas, kadangi nuo išlaikymo datos turite metus laiko tam, kad vairavimo mokykloje užbaigtumėte praktinį kursą, išlaikytumėte galutinę įskaitą ir bent kartą pabandytumėte laikyti Regitros praktikos egzaminą. Po metų laiko, baigus galioti teorijos egzaminui, turėsite jį laikyti iš naujo.
- Nepriklausomai nuo kategorijos ir nuo to, kelių kategorijų teorijos egzaminą laikote, kaina yra vienoda - 10,14 Eur (kaina fiksuota oficialioje Regitros interneto svetainėje 2020-07-27).

Regitros praktikos egzaminas

Kaip vyksta praktinis vairavimo egzaminas?

Būsimasis vairuotojas egzamino metu turi pademonstruoti transporto priemonės valdymo gebėjimus, taipogi, kaip geba vadovautis kelio ženklais, reaguoja į kitų eismo dalyvių veiksmus, kylančius pavojus kelyje ir priima tinkamus sprendimus.

Kiekvienos kategorijos praktinio vairavimo egzamino pradžioje egzaminuotojas pateikia 3 praktikos egzamino klausimus, skirtus atitinkamai kategorijai. Neteisingai arba ne pilnai atsakius nors į vieną iš jų - fiksuojama pirmoji egzamino klaida. Jeigu tam, kad atsakytumėte į pateiktą klausimą reikia atidaryti variklio gaubtą (išskyrus A1, A2, A kategorija), tai turi atlikti egzaminuotojas.
Vėliau seka vairavimo manevrų patikrinimas aikštelėje, kuomet vairuotojo įgūdžiai vertinami remiantis standartizuotais vertinimo kriterijais (Motorinių transporto priemonių valdymo įgūdžių ir gebėjimų vertinimo kriterijų bei metodų aprašu).

Sėkmingai atlikus manevrus aikštelėje - egzaminas tęsiamas mieste, realiame eisme, kur užtruksite ne mažiau kaip 25-45 minutes (priklausomai nuo transporto priemonės kategorijos).

Kiek laiko trunka Regitros praktikos egzaminas?

Nors įprastai esame pratę girdėti, jog egzaminas trunka valandą laiko, oficiali egzamino trukmė gali būti nuo 60 iki 90 minučių. Egzamino trukmė susideda iš:

- Kandidato į vairuotojus sutikimo
- Su eismo sauga susijusio techninio transporto priemonės patikrinimo
- Susipažinimu su transporto priemone ir pasirengimu vairuoti
- Specialiųjų vairavimo manevrų
- Vairavimo realiomis eismo sąlygomis
- Egzamino metu padarytų klaidų išaiškinimo ir rezultato paskelbimo

Iš kur žinoti, kada išlaikytas egzaminas?

Tam, kad išlaikytumėte egzaminą, galite padaryti ne daugiau kaip 8 nekritines klaidas ir nė vienos kritinės ir specifinės pasikartojančios klaidos. Jeigu egzamino metu padarysite kritinę klaidą, egzaminuotojas turi teisę sustabdyti Jūsų egzaminą bei pasiteirauti, ar norėsite toliau tęsti važiavimą. Jeigu egzaminą sėkmingai išlaikėte - egzaminuotojas Jus informuos apie tai egzamino pabaigoje grįžus į egzaminavimo aikštelę bei išaiškins Jūsų padarytas klaidas (jeigu tokių buvo).

Patarimai ir atmintinė besiruošiantiems laikyti Regitros vairavimo egzaminą.

- Atminkite, jog kiekvienam vairuotojui yra skiriamos kelios minutės susipažinimui su transporto priemone ir jos valdymo įtaisais, o atliktos klaidos nebus fiksuojamos susipažinimo metu.
- B kategorija, šiai dienai, yra vienintelė kategorija, kurios negalima laikyti su savo mašina. Visas kitas TP praktikos egzaminui galite išsinuomoti JAGO vairavimo mokykloje. Taipogi galite naudoti ir savo TP, jeigu ji atitinka Regitros reikalavimus.
- Registracija į praktinį vairavimo egzaminą vykdoma internetu, telefonu arba VĮ "Regitra" padalinyje.
- Atminkite, jog norėdami VĮ "Regitra" laikyti pasirinktos kategorijos praktikos egzaminą, turite būti vairavimo mokykloje atlikę privalomus praktinius atitinkamos kategorijos pravažiavimus ir išlaikę mokyklinę galutinę praktikos įskaitą! Tik išlaikius įskaitą galėsite laikyti egzaminą Regitroje.
- Egzaminų kaina skiriasi ir priklauso nuo to, kokią kategoriją laikysite bei ar su savo transporto priemone, ar su Regitros. Paminėsime ir tai, kad nepriklausomai nuo to, jeigu egzamino neišlaikėte iš pirmo ar antro karto - egzamino kaina dėl to nesikeičia.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-03-08 14:09:46

Skelbiami „Auksinių scenos kryžių“ nominantai

Kultūros ministerija sulaukė 75 siūlymų skirti Profesionaliojo scenos meno premijas už 2020 m. darbus. Kovo 27-ąją, Tarptautinę teatro dieną, Profesionaliojo scenos meno premijos laureatams bus įteiktos Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.
       2021-03-08 11:35:23

Žaisti namie ar išvykoje – ar yra skirtumas, jei nėra sirgalių?

„Nors vieną „langą“ padarykite be širdies smūgių ir stresų“, – toks buvo Arvydo Sabonio prašymas Lietuvos rinktinei vasarį vykusiame „burbule“. Komanda be streso neapsiėjo ir kelialapį į Europos čempionatą vieno taško skirtumu Vilniuje išplėšė tik paskutinėmis mačo su Danija sekundėmis, bet svarbiausia – laimėjo.
       2021-03-08 09:39:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 213 naujų koronaviruso atvejų

Atlikus 2806 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruota 213 naujų koronaviruso atvejų. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-08 09:28:35

Protiniai dantys: šalinti ar palikti?

Penktadaliui žmonių pasisekė – jiems neišdygo protiniai dantys. Tuo tarpu kitiems teks pasirūpinti, kad su šia mūsų organizmo nebūtina dalimi būtų gyvenama taikiai arba atsisveikinta pačiu saugiausiu ir neskausmingu būdu.
       2021-03-08 08:08:18

Pajamų deklaravimas ir įmokos „Sodrai“: dirbantiems savarankiškai

Prasidėjus pajamų deklaravimui, savarankiškai dirbantys gyventojai turėtų nepamiršti, kad nuo pajamų taip pat reikia sumokėti ir socialinio draudimo įmokas. „Sodra“ primena, kiek, kada ir kaip mokėti bei kodėl svarbu tai padaryti.
       2021-03-08 07:42:36

Kovo 8-oji: Moterys, pakeitusios technologijų istoriją

Šiais metais pasaulis mini 110-ąją Tarptautinę moters dieną. Idėja kasmet švęsti Kovo 8-ąją kilo moterų teisių gynėjai Clara Zetkin, kuri ją pasiūlė 1910 m. Tarptautinėje dirbančių moterų konferencijoje Kopenhagoje.
       2021-03-08 07:36:33

Kolektyvinis intelektas: ar kartu esame protingesni?

Šeima, kariuomenė, valstybė, organizacija – jas sieja ne tik tam tikros bendruomenės sukūrimas, bet ir kiek paradoksaliai skambanti kolektyvinio intelekto (KI) sąvoka. Kas tai yra? Kaip KI gali pasitarnauti mūsų kasdieniame gyvenime?
       2021-03-08 07:32:50

Pieno produktų vartojimas: ką valgo vaikai, tačiau vengia suaugusieji?

Nors pieno produktai – neatsiejama daugelio šeimų kasdieninės mitybos dalis, vaikų ir suaugusių pasirinkimai stipriai skiriasi. Suaugusieji daugiausia vartoja pieną, grietinę ar sviestą.
       2021-03-07 11:15:51

Siuntos Lietuvoje jau gabenamos naudojant degalus iš atliekų

Logistika ir transportas yra vienas iš didžiausius šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekius išmetančių sektorių pasaulyje. Siekdamos sumažinti daromą poveikį klimato kaitai, logistikos įmonės ieško įvairių būdų sumažinti išmetamų teršalų kiekius:
       2021-03-07 09:39:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 392 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 5398 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 392 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-07 07:52:20

Profesorius Vytautas Kasiulevičius apie COVID-19 anglišką atmainą

"Savaitė. Angliškoji SARS-CoV-2 atmaina B.1.1.7 įsitvirtina Europoje. Vokiečiai ir prancūzai tai atvaizdavo savo ataskaitose. Šiose šalyse jau pusė Covid-19 atvejų sudaro angliška atmaina."
       2021-03-06 09:39:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 473 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8226 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 473 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-06 07:40:35

Nauji karantino atlaisvinimai: leidžiamos veiklos atvirose erdvėse

Įsigaliojus Vyriausybės sprendimui, nuo šeštadienio atnaujinamos sporto, laisvalaikio ir kultūros veiklos atvirose erdvėse, leidžiami renginiai, kurių metų neišlipama iš automobilio.
       2021-03-05 14:35:54

Lietuviai vis aktyviau domisi maisto tausojimo idėjomis

Vis aktyviau pasaulyje kalbant apie maisto tausojimo naudą, šiai idėjai nelieka abejingi ir lietuviai. Maisto švaistymas yra viena didžiausių šiuolaikinių vartotojų problemų, o norint jai užkirsti kelią, dažnai užtenka pradėti nuo savo virtuvės.
       2021-03-05 11:45:06

Matvei Linov apie mus internete rašo:

"Šiandien baigėsi mano leidimas laikinai gyventi Lietuvoje. Aš retai rašau tokiomis temomis, tačiau norėčiau pasidalinti užsieniečio, kuris čia gyvena daug metų, pastebėjimais.
       2021-03-05 11:41:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 447 naujų koronaviruso atvejų

Atlikus 7763 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruota 447 naujų koronaviruso atvejų. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-05 11:17:58

Praktiniai patarimai ieškantiems naujo televizoriaus

Renkantis naują televizorių, verta atkreipti dėmesį ne tik į svarbius jo techninius parametrus. Norint išsirinkti tinkamiausią variantą, svarbūs ir praktiniai kriterijai: koks rekomenduojamas televizoriaus dydis, kabinimo būdas, kokie kiti pasirinkimą lemiantys veiksniai.
       2021-03-05 11:08:32

Žiema priminė skaudžią problemą – saugiai šildyti būstą moka ne visi gyventojai

Pasibaigusi žiema kai kuriems atnešė skaudžių pamokų – pirmuosius šių metų mėnesius ugniagesiams gesinti gaisrų teko skubėti 18 proc. dažniau nei praėjusių metų pradžioje.
       2021-03-05 11:06:15

Po dviejų karantinų atoslūgis gali parodyti visiškai naują vartotojo veidą

„NielsenIQ“: po dviejų karantinų atoslūgis gali parodyti visiškai naują vartotojo veidą. Lietuvoje vasarį kiek sušvelninus karantino suvaržymus, klientai plūstelėjo į grožio salonus bei išsirikiavo prie nedidelių parduotuvių.
       2021-03-05 11:03:52

Daiktų interneto technologija: ko reikia, kad Lietuva taptų lydere

Telefonu įjungiama skalbimo mašina, laikrodžiu valdoma šaldytuvo temperatūra ar ryte suskambęs žadintuvas, automatiškai įjungiantis kavos aparatą ir ruošiantis jums skanią kavą, kol jūs keliatės iš lovos.
       2021-03-05 11:01:03

Įvaldykite savo „Android“ išmanųjį: 7 funkcijos, kurias mažai kas atradę

Kaip pasaulyje, taip ir Lietuvoje pirmaujanti mobilioji operacinė sistema yra „Android“. Visgi daug žmonių išnaudoja tik nedidelę dalį jos suteikiamų galimybių, o kai kurios naudingos „Android“ funkcijos yra kone paslėptos ir jas žino tik labiausiai įgudę naudotojai.
       2021-03-05 10:58:04

Vaistininkė apie makšties negalavimus: moterims vis dar gėda dėl jų prisipažinti

Makšties negalavimai – tai problemos, kuriomis moterys dar nedažnai drįsta pasidalinti atėjusios į vaistinę. Vaistininkai pastebi, kad pirmą kartą preparatus nuo makšties sausumo perkančios moterys nenoriai prisipažįsta turinčios šią problemą.
       2021-03-05 10:54:43

Iššūkis IT sektoriuje – stiprinti darbuotojų lojalumą

Informacinių technologijų specialistai jau dešimtmetį yra viena iš populiariausių ir paklausiausių profesijų Lietuvoje. Lietuvoje IT sektorius auga – šalis patraukli užsienio įmonėms, startuoliams.
       2021-03-05 10:52:18

Pandemija – ne priežastis atidėlioti skiepus nuo erkinio encefalito

Lietuva – didžiausias erkinio encefalito židinys Europoje. Net 30 proc. visų persirgusiųjų virusas visam gyvenimui palieka sunkių padarinių, tokių kaip atminties, koordinacijos sutrikimai ar net paralyžius.
       2021-03-05 10:44:15

Derlingi 2020 metai - kaip tuo pasinaudos Lietuvos agrosektorius?

Prieš metus visas agrosektorius su nerimu laukė naujojo sezono pradžios. Prieš tai buvęs trijų metų nederliaus ciklas stipriai paveikė viso sektoriaus investicinį potencialą. Žemės ūkio technikos pardavimai paprastai atspindi rinkos pajėgumą.
       2021-03-04 14:06:19

8 statiškai dažniausiai netoleruojami maisto produktai

Maisto netoleravimą galima apibūdinti kaip žalingą organizmo reakciją į tam tikrus maisto produktus ar jų priedus. Šis sutrikimas sukelia į alergiją panašius simptomus – slogą, astmą, kosulį, odos bėrimus, galvos skausmą ar netgi nuovargį bei nuotaikos svyravimus.
       2021-03-04 10:20:11

Siekiame liberalesnių taisyklių verslui ir paprastesnio reguliavimo

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitikusi su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovu Dariumi Remeika aptarė, kaip mažinti administracinę naštą verslui, užtikrinti liberalesnes smulkiojo verslo priežiūros taisykles bei prognozuojamą priežiūros institucijų veiklą.
       2021-03-04 09:58:05

Kelias į automobilių patikimumo olimpą grįstas patikrintomis technologijomis

Vieni automobilių gamintojai stengiasi patikimų kūrėjų vardą išsikovoti naujausiomis technologijomis, itin aukštais reikalavimais medžiagoms ar precizišku procesų valdymu, kiti siekia naudoti tik išbandytus ir tiksliai veikiančius produktus, kuriuos nuolat tobulina.
       2021-03-04 09:41:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 533 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8163 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 533 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-04 09:28:22

Telecentras ragina institucijas atlikti pasiūlymų dėl VKRT vertinimą

Pastaruoju metu žiniasklaidoje yra aktyviai platinamas dar vasario mėnesį agentūros ELTA pagal „Žinių radijo“ pokalbį parengtas tekstas „VRM atstovas: kompromisas – kurti valstybinį kritinio ryšio tinklą su operatoriais“.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.