Naujienos

Psichologijos knygų TOP5: kas aktualu šiais metais

2020-10-23 07:57:22

Stresas, nerimas, depresija, nepasitenkinimas savo karjera ir santykiais, irzlumas, pervargimas, nemiga – XXI amžiaus žmogaus kasdienybė. Tačiau 2020-ieji metai į kiekvieno mūsų gyvenimą įnešė dar daug sumaišties.

Pasaulinė pandemija nusistovėjusią rutiną sudrebino iš pagrindų. Nuotolinis mokslas ir darbas, apriboti kontaktai su kolegomis ir artimaisiais, žlugusios atostogos ir prarastos darbo vietos, sukėlė daug psichologinių problemų.

Rimtas bėdas būtina spręsti su specialistų pagalba, tačiau šalia visada verta daugiau dėmesio skirti savo emocinei ir psichologinei savijautai.

Vienas iš būdų pažinti ir suprasti save bei atrasti geriausius problemų sprendimo metodus yra skaityti geriausių pasaulio specialistų parengtas psichologines knygas. Interneto knygynas Patogupirkti.lt rekomenduoja penkis 2020-tais metais pasirodžiusius leidinius, kurie kalba šiandien itin aktualiomis temomis:

Henrik Fexeus, Catharina Enblad „Persikrauk! Išmok laiku sustoti“. Daug dirbate ar mokotės? Nuolat patiriate stresą ir nemokate ilsėtis? Ši knyga jums! Švedų autoriai kalba apie streso žalą mūsų organizmui. Jie teigia, kad labiausiai nukenčiame ne tada, kai mus veikia stresas, o tada, kai jį patyrę nepersikrauname. Deja, daugelis nemokame to padaryti.

„Persikrauk! Išmok laiku sustoti“ – praktinis vadovas, kuriame, remdamiesi naujausiais moksliniais tyrimais, autoriai paruošė metodikas, padėsiančias atsigauti mūsų kūnui ir protui.

David Epstein „Žmogaus ribos. Kodėl universalai triumfuoja specializuotame pasaulyje“. Provokuojanti knyga, tapusi tarptautiniu bestseleriu. Jau mokykloje esame verčiami apsispręsti kuo norime būti „užaugę“. Programuotojais? Kirpėjais? Dizaineriais? Vieni pasirenka, o kiti blaškosi tarp kelių specialybių ir jaučia kaltę dėl savo nepastovumo.

David Epstein tyrinėjo geriausių pasaulio sporto, meno ir mokslo atstovų profesinę karjerą bei pastebėjo, kad žmonės, kurių domėjimosi interesai platūs, pasiekia daug geresnius laimėjimus greitų sprendimų reikalaujančiose veiklose. Universalai sugeba į problemas pažiūrėti gerokai platesniu žvilgsniu nei siaurą specializaciją turintys profesionalai, taip pat jie yra lankstesni, kūrybiškesni ir lengviau užmezga ryšius.

Knyga „Žmogaus ribos“ įkvėps į savo profesijos paieškas pažvelgti kiek kitaip ir patirti mažiau streso, dėl to, kad ir vėl keičiate veiklos sritį.

Michail Litvak „Psichologinis aikido“. Šiomis dienomis komunikacijos problemos yra kaip niekada aktualios. Susiduriate? Autorius knygą skiria vadovams, pedagogams, psichologams ir visiems, kuriems savo gyvenime tenka bendrauti. Jei nesate atsiskyrėlis – tai jūs!

Psichologinis aikido – medicinos mokslų daktaro Michail Litvak sukurtas metodas, kurį praktikuoja ne tik psichologai, bet ir įvairūs verslo, studijų ir kitų sričių konsultantai. Knygoje kalbama apie konfliktų sprendimą ir prevenciją, nukreipiant agresorių energiją į juos pačius. Pritaikoma visur! Knyga apima tiek teoriją, tiek praktinius pavyzdžius, kaip spręsti konfliktines situacijas gatvėje, namuose ar darbe.

Bessel van der Kolk „Kūnas mena viską: kaip išgydyti kūno, proto, ir sielos traumas“. Knygos ašis – žmonės kenčiantys nuo traumų sukelto streso. Tai ne tik karo veteranai ir jų artimieji, kaip įprasta manyti, bet ir asmenys, augę alkoholikų šeimose, gyvenantys su smurtaujančiais partneriais, ar patyrę kitokių traumų. Deja, visi išgyvenimai palieka žymę protuose, stresas perduodamas aplinkiniams, o žmonės nuolat kovoja su pykčiu, bejėgiškumu ir agresija.

Autorius Bessel van der Kolk turi ilgametę darbinę patirtį ir knygoje atskleidžia kaip potrauminis stresas veikia smegenų sritis, atsakingas už pasitikėjimą, malonumą, norą džiaugtis gyvenimu, domėjimąsi aplinka. Rašytojas pataria, kaip suaktyvinti šias sritis. Jis naudoja novatoriškus gydymo būdus, kurie apima jogą, žaidimus, neurologinį grįžtamąjį ryšį, meditaciją ir kt. Bessel van der Kolk rekomenduoja medikamentų ir tradicinių psichoterapijos pokalbių alternatyvas.

Susan David „Emocinis lankstumas: kaip geriau suprasti savo emocijas ir išmokti jas priimti“. Ši knyga – naujas požiūris į žmogaus galimybes. Autorė – žymi amerikiečių psichologė ir lektorė. Ji daug metų tyrinėjo žmogaus emocijas ir teigia, kad visai daug svarbiau už žmogaus charakterį yra tai, kaip jis sugeba valdyti savo mintis ir jausmus. Mūsų reakcija į vidinę patirtį valdo karjerą, asmeninius santykius bei sveikatą.

Autorė teigia, kad nors emociškai lankstūs žmonės taip pat patiria stresą ir susiduria su nesėkmėmis, tačiau jie lengviau prisitaiko, paprasčiau priima blogus jausmus ir greičiau juos paleidžia. Šiuolaikiniame greitame pasaulyje emocinis lankstumas yra ypač pravarti savybė, kurią išugdyti ir padeda rekomenduojama knyga.

Populiariosios psichologijos knygos problemų neišspręs. To norėti ir siekti turi pats skaitytojas. Tačiau, be jokios abejonės, šie leidiniai padeda įsigilinti į save, suteikia motyvacijos ieškoti sprendimų, įkvepia tobulėti ir ieškoti harmonijos su aplinkiniu pasauliu. Pasinaudoję autorių siūlomomis metodikomis, skaitytojai atras būdą kontroliuoti savo jausmus, priimti teisingus sprendimus ir tiesiog jaustis saugesniais. Vos keli patarimai gali tapti motyvuojančiu postūmiu gilinti savo žinias ir stiprinti dvasinę sveikatą.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-05-26 16:44:58

4 dažniausiai sutinkami kibernetiniai pavojai – taisyklės leis apsisaugoti

Kasdienybė vis labiau priklauso nuo skaitmeninių technologijų, o tai reiškia, kad kibernetiniai nusikaltimai kelia vis daugiau grėsmių vartotojams ir įmonėms.
       2022-05-25 12:56:15

Dar neragavote baltųjų smidrų? Ūkininkas pasidalijo patarimais ir receptais

Pavasarį visi būname pasiilgę Lietuvoje užaugintų šviežių daržovių, vaisių ir uogų. Šiltėjant orams, lengvėja ir patiekalai lėkštėse. Daržoves dietologai rekomenduoja valgyti visą dieną – pusryčiams, pietums ir vakarienei.
       2022-05-25 12:49:37

Vėsinimosi taisyklės vasarą: geriau mažiau nei daugiau

Tvyrant karščiams norisi atsivėsinti greitai, todėl automobiliuose ir namuose jungiame oro kondicionierius stipriai šaldančiu režimu ir... peršąlame. Bet ar tikrai dėl to kalti oro kondicionieriai ir ką daryti, kad vasarą netektų gydytis peršalimo ligų, atsako ekspertai.
       2022-05-25 12:43:14

Virusai gali taikytis ir į mobiliuosius: požymiai, kurie padės juos pastebėti

Privačios mobiliojo ryšio saugos įmonės „Zimperium“ užsakymu parengta atskaita rodo, kad daugiau nei penktadalis mobiliųjų įrenginių visame pasaulyje yra susidūrę su kenkėjiškomis programomis.
       2022-05-25 12:40:11

Riminio kurortas – itališka įvairovė, nepaliksianti abejingų

Italijos kurortas Riminis – vienas seniausių ir žinomiausių Europos kurortų, kasmet pritraukiantis milijonus lankytojų. Ilgi ir platūs smėlio paplūdimiai, daugybė pramogų ir patogus susisiekimas su kitais žymiausiais Italijos miestais – šis uostamiestis turi viską, kad atostogos paliktų neišdildomus įspūdžius.
       2022-05-21 15:47:44

Stato tiltus iš netradicinės medžiagos – ji geresnė nei betonas?

Didžiausi pasaulio tiltai sveria tūkstančius tonų. Tačiau tai nieko nestebina – juk jie privalo atlaikyti didžiulę apkrovą. Daugiau klausimų ir nuostabos kelia visame pasaulyje statomi tiltai iš makaronų – iki 1 kg sveriantys statiniai atlaiko du ar tris šimtus kartų už savo svorį didesnę apkrovą.
       2022-05-20 11:05:13

5 įdomūs faktai apie vilkžuvę

Vilkžuvė savo neįprasta išvaizda gali negundyti, tačiau nepaprastu skoniu nustebina net ir išrankiausius gurmanus. Ją pagaminti nesudėtinga, be to, ji patiks tiems, kurie šiltuoju metų sezonu maistą gaminti mėgsta kepsninėse.
       2022-05-20 10:42:26

Vadovas sporto sirgaliams, kaip mėgautis sporto renginiais namuose

Sportą mėgstantys žmonės dažnai skirstomi į dvi kategorijas: tie, kurie patys sportuoja, ir tie, kurie mieliau ilsisi ant sofos ir stebi, kaip geriausi pasaulio sportininkai kovoja dėl pergalės ir šlovės.
       2022-05-20 10:37:05

Panikos ataka – minučių reikalas

„Galvojau, kad išprotėjau“, – taip kalba susidūrusieji su panikos ataka, kuri dar yra vadinama šio amžiaus jaunų žmonių liga. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, net ketvirtadalis europiečių kenčia nuo nerimo sutrikimų, o kiek dar yra patiriančių vienkartinių panikos atakų. Tik daliai jų nustatomas panikos sutrikimas.
       2022-05-20 10:31:00

7 marinatų receptai, puikiai tiksiantys vištienai

Kai svarstome, ką kepti ant žarijų, vienas pasirinkimų – vištiena. Šią mėsą mėgsta daugelis, ją nesudėtinga paruošti, be to, galima derinti su pačiais įvairiausiais priedais: prie vištienos puikiai dera ne tik pikantiški, bet ir saldūs pagardai, svarbiausia – teisingai pasirinkti skonių balansą.
       2022-05-20 10:28:44

Technologijos, kurios pakeis pasaulį, – ateinantį dešimtmetį bus pokyčių

Lietuvoje veikianti pasaulinė IT bendrovė „Accenture“ pirmą kartą mūsų šalyje pristatė tyrimą „Technology Vision 2022“, kurį šiemet apibendrina posakiu „Susitikime metavisatoje“.
       2022-05-20 10:21:24

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsaugoti save ir savo įrenginius?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Visgi turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui.
       2022-05-20 09:47:22

Pasaulinė bičių diena: patarė, kiek medaus vartoti per dieną ir kur jo nelaikyti

Bitės, besirūpinančios augalų apdulkinimu, yra gyvybiškai svarbios Žemės ekosistemos išlikimui. Deja, jų populiacija kasmet mažėja, todėl stengiamasi, kad bitininkystė įgautų naują kvėpavimą:
       2022-05-19 16:52:14

Šaknų kanalų gydymas – dar ne mirties nuosprendis dančiui

Nors pagal profilaktinių vizitų pas odontologą skaičių tikrai nepirmaujame, suskaudus dančiui neturime kitos išeities. Nežinia, kas skamba blogiau – kad dantį teks traukti, ar kad reikės gydyti dantų šaknų kanalus.
       2022-05-18 16:22:44

Svarbiausių atsiskaitymų metas studentams: kodėl geriau nesukčiauti?

Apie artėjančią vasaros pradžią praneša ne tik pražystanti gamta, bet ir studentų grupelės, besibūriuojančios šalia viešųjų bibliotekų ir kavinių. Šiuo metu studentai rašo savo kursinius ar baigiamuosius rašto darbus, kurie dažnam jų sukelia nemalonius jausmus, kelia stresą.
       2022-05-18 16:14:18

Darbas iš namų: kaip padaryti, kad ir vilkas būtų sotus, ir avis sveika

Nors pastaraisiais metais pandemijos pastūmėtas verslas į darbo laiko organizavimą ėmė žiūrėti gerokai lanksčiau, vienos nuomonės kur, kaip ir kada geriausia dirbti, nėra.
       2022-05-18 16:11:00

Žolės smulkinimas nerekomenduojamas nuolatinei pievų priežiūrai

Aplinkos ministerija kviečia susipažinti su rekomendacijomis, kurios apibendrina neigiamą žolės smulkinimo poveikį pievų buveinėms. Pagal šias rekomendacijas, biologinei įvairovei palankiausi pievų tvarkymo būdai yra šienavimas ir ganymas.
       2022-05-18 16:05:58

Kur kas įdomesni, nei galima pamanyti: 5 faktai apie bananus

Patogus užkandis, greita pagalba nuo alkio, įvairių desertų ar kepinių ingredientas – bananai, be kurių daugelis neįsivaizduoja savo pirkinių krepšelio. Mėgstami dėl skonio ir naudingų savybių, bananai seniai tapę neatsiejama raciono dalimi – ir visgi apie bananus dar yra ką atrasti.
       2022-05-18 15:57:15

Paspirtukininko etiketas: 3 auksinės taisyklės, šį sezoną virs įpročiais

Šylant orams Lietuvos miestuose prasideda elektrinių paspirtukų sezono įkarštis. Kasmet šios ekologiškos transporto priemonės tampa vis populiaresnės, todėl didėja ne tik kelionių, bet ir parkavimo vietų poreikis.
       2022-05-18 09:31:31

Naudingi patarimai, padėsiantys vaikams susidomėti maistu

Maistas – didžiulė gyvenimo dalis, todėl domėtis skirtingais produktais, sveika mityba ir valgymo kultūra svarbu pradėti nuo vaikystės: leisti vaikams patiems suktis virtuvėje, vežtis juos kartu apsipirkinėti.
       2022-05-18 09:25:11

Prezidentas paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį savo dekretu paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą, kuri pareigas pradės eiti gegužės 18 dieną.
       2022-05-18 09:20:43

Hipertenzija – liga, varginanti vis jaunesnio amžiaus žmones

Aukštas kraujospūdis – vienas dažniausių Lietuvos gyventojus varginančių sveikatos sutrikimų. Gegužės 17-ąją, minint Pasaulinę hipertenzijos dieną, siekiama atkreipti ne tik ja sergančių, bet ir sveikų žmonių dėmesį – laikantis kelių paprastų kasdienių taisyklių, šios ligos galima išvengti.
       2022-05-18 09:15:48

Mano artimasis ruošiasi operacijai – kaip jam padėti?

Operacija yra iššūkis organizmui, todėl jam reikia tinkamai pasiruošti. Dažnai šiuo sudėtingu laikotarpiu pacientą lydi jo artimieji, kurie rūpinasi jo sveikata. Chirurgas dalijasi patarimais, kaip padėti šeimos nariams pasiruošti laukiančiai operacijai ir kuo sparčiau atsigauti po jos.
       2022-05-18 09:12:48

Barzdą irgi reikia prižiūrėti: ką pravartu žinoti kiekvienam barzdočiui?

Skaitmeninėje erdvėje gausų moteriškas ir vyriškas grožio priemones lyginti bandančių nuotraukų: ji grožio priemonių turi daugiau nei galėtų suskaičiuoti, jam kasdien pakanka tik muilo ir vandens.
       2022-05-18 09:08:02

Seimas NPD padidino iki 540 eurų

Seimas priėmė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus, kuriais nuspręsta neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) padidinti 80 eurų – iki 540 eurų gyventojams, uždirbantiems iki 1 vidutinio darbo užmokesčio (VDU).
       2022-05-18 09:03:26

Diagnostiniai testai – tai ne žaidimai, o svarbi profilaktikos priemonė

Šiomis dienomis vaistinėje galima rasti testų, skirtų pačioms įvairiausioms reikmėms: nuo ŽIV ar storosios žarnos vėžio diagnostikos iki narkotikų ar gastritą sukeliančių bakterijų nustatymo.
       2022-05-14 16:01:45

Mėsos technologo rekomendacijos patyrusiems kepėjams ir grilio naujokams

Šylant orams sparčiai įsibėgėja ir maisto gamybos ant grilio sezonas. Anot prekybos tinklo „Rimi“ mėsos technologo Vido Nadzeikos, įprasta, kad ant kepsninės ar laužo atsiduria šašlykai, kiaulienos šonkauliukai, dešrelės ar vištienos kepsneliai, tačiau grilinti galima ir daug įdomesnius produktus.
       2022-05-14 08:42:47

VERT: vartotojo mokėtina prijungimo įmoka ESO turėtų būti perskaičiuota

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kilusio ginčo aplinkybes, priėmė sprendimą tenkinti vartotojo reikalavimą įpareigoti bendrovę iš naujo apskaičiuoti prijungimo prie elektros tinklų įmoką.
       2022-05-14 08:27:49

Artėja Pasaulinė hipertenzijos diena: kodėl vis dar mažai dėmesio prevencijai?

Kitą savaitę, gegužės 17-ąją, minima Pasaulinė hipertenzijos diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į kraujotakos sistemos ligas. Lietuvos sergamumo širdies ir kraujagyslių ligomis bei mirštamumo nuo jų rodikliai beveik triskart didesni už Europos Sąjungos vidurkį, skelbia Lietuvos širdies asociacija.
       2022-05-14 08:15:32

Maistinga, greita ir gardu: receptai su špinatais, patiksiantys išrankiausiems

Sklidini įvairiausių vitaminų, mineralų bei kitų vertingųjų medžiagų – špinatai tokie maistingi, kad juos sunku kuo nors pakeisti gaminant mėgstamus pavasarinius valgius. Be to, špinatai puikiai tinka ne tik salotoms: iš jų kepami blynai, gaminami įvairiausi padažai, lazanijos, pyragai.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.