Naujienos

Psichologijos knygų TOP5: kas aktualu šiais metais

2020-10-23 07:57:22

Stresas, nerimas, depresija, nepasitenkinimas savo karjera ir santykiais, irzlumas, pervargimas, nemiga – XXI amžiaus žmogaus kasdienybė. Tačiau 2020-ieji metai į kiekvieno mūsų gyvenimą įnešė dar daug sumaišties.

Pasaulinė pandemija nusistovėjusią rutiną sudrebino iš pagrindų. Nuotolinis mokslas ir darbas, apriboti kontaktai su kolegomis ir artimaisiais, žlugusios atostogos ir prarastos darbo vietos, sukėlė daug psichologinių problemų.

Rimtas bėdas būtina spręsti su specialistų pagalba, tačiau šalia visada verta daugiau dėmesio skirti savo emocinei ir psichologinei savijautai.

Vienas iš būdų pažinti ir suprasti save bei atrasti geriausius problemų sprendimo metodus yra skaityti geriausių pasaulio specialistų parengtas psichologines knygas. Interneto knygynas Patogupirkti.lt rekomenduoja penkis 2020-tais metais pasirodžiusius leidinius, kurie kalba šiandien itin aktualiomis temomis:

Henrik Fexeus, Catharina Enblad „Persikrauk! Išmok laiku sustoti“. Daug dirbate ar mokotės? Nuolat patiriate stresą ir nemokate ilsėtis? Ši knyga jums! Švedų autoriai kalba apie streso žalą mūsų organizmui. Jie teigia, kad labiausiai nukenčiame ne tada, kai mus veikia stresas, o tada, kai jį patyrę nepersikrauname. Deja, daugelis nemokame to padaryti.

„Persikrauk! Išmok laiku sustoti“ – praktinis vadovas, kuriame, remdamiesi naujausiais moksliniais tyrimais, autoriai paruošė metodikas, padėsiančias atsigauti mūsų kūnui ir protui.

David Epstein „Žmogaus ribos. Kodėl universalai triumfuoja specializuotame pasaulyje“. Provokuojanti knyga, tapusi tarptautiniu bestseleriu. Jau mokykloje esame verčiami apsispręsti kuo norime būti „užaugę“. Programuotojais? Kirpėjais? Dizaineriais? Vieni pasirenka, o kiti blaškosi tarp kelių specialybių ir jaučia kaltę dėl savo nepastovumo.

David Epstein tyrinėjo geriausių pasaulio sporto, meno ir mokslo atstovų profesinę karjerą bei pastebėjo, kad žmonės, kurių domėjimosi interesai platūs, pasiekia daug geresnius laimėjimus greitų sprendimų reikalaujančiose veiklose. Universalai sugeba į problemas pažiūrėti gerokai platesniu žvilgsniu nei siaurą specializaciją turintys profesionalai, taip pat jie yra lankstesni, kūrybiškesni ir lengviau užmezga ryšius.

Knyga „Žmogaus ribos“ įkvėps į savo profesijos paieškas pažvelgti kiek kitaip ir patirti mažiau streso, dėl to, kad ir vėl keičiate veiklos sritį.

Michail Litvak „Psichologinis aikido“. Šiomis dienomis komunikacijos problemos yra kaip niekada aktualios. Susiduriate? Autorius knygą skiria vadovams, pedagogams, psichologams ir visiems, kuriems savo gyvenime tenka bendrauti. Jei nesate atsiskyrėlis – tai jūs!

Psichologinis aikido – medicinos mokslų daktaro Michail Litvak sukurtas metodas, kurį praktikuoja ne tik psichologai, bet ir įvairūs verslo, studijų ir kitų sričių konsultantai. Knygoje kalbama apie konfliktų sprendimą ir prevenciją, nukreipiant agresorių energiją į juos pačius. Pritaikoma visur! Knyga apima tiek teoriją, tiek praktinius pavyzdžius, kaip spręsti konfliktines situacijas gatvėje, namuose ar darbe.

Bessel van der Kolk „Kūnas mena viską: kaip išgydyti kūno, proto, ir sielos traumas“. Knygos ašis – žmonės kenčiantys nuo traumų sukelto streso. Tai ne tik karo veteranai ir jų artimieji, kaip įprasta manyti, bet ir asmenys, augę alkoholikų šeimose, gyvenantys su smurtaujančiais partneriais, ar patyrę kitokių traumų. Deja, visi išgyvenimai palieka žymę protuose, stresas perduodamas aplinkiniams, o žmonės nuolat kovoja su pykčiu, bejėgiškumu ir agresija.

Autorius Bessel van der Kolk turi ilgametę darbinę patirtį ir knygoje atskleidžia kaip potrauminis stresas veikia smegenų sritis, atsakingas už pasitikėjimą, malonumą, norą džiaugtis gyvenimu, domėjimąsi aplinka. Rašytojas pataria, kaip suaktyvinti šias sritis. Jis naudoja novatoriškus gydymo būdus, kurie apima jogą, žaidimus, neurologinį grįžtamąjį ryšį, meditaciją ir kt. Bessel van der Kolk rekomenduoja medikamentų ir tradicinių psichoterapijos pokalbių alternatyvas.

Susan David „Emocinis lankstumas: kaip geriau suprasti savo emocijas ir išmokti jas priimti“. Ši knyga – naujas požiūris į žmogaus galimybes. Autorė – žymi amerikiečių psichologė ir lektorė. Ji daug metų tyrinėjo žmogaus emocijas ir teigia, kad visai daug svarbiau už žmogaus charakterį yra tai, kaip jis sugeba valdyti savo mintis ir jausmus. Mūsų reakcija į vidinę patirtį valdo karjerą, asmeninius santykius bei sveikatą.

Autorė teigia, kad nors emociškai lankstūs žmonės taip pat patiria stresą ir susiduria su nesėkmėmis, tačiau jie lengviau prisitaiko, paprasčiau priima blogus jausmus ir greičiau juos paleidžia. Šiuolaikiniame greitame pasaulyje emocinis lankstumas yra ypač pravarti savybė, kurią išugdyti ir padeda rekomenduojama knyga.

Populiariosios psichologijos knygos problemų neišspręs. To norėti ir siekti turi pats skaitytojas. Tačiau, be jokios abejonės, šie leidiniai padeda įsigilinti į save, suteikia motyvacijos ieškoti sprendimų, įkvepia tobulėti ir ieškoti harmonijos su aplinkiniu pasauliu. Pasinaudoję autorių siūlomomis metodikomis, skaitytojai atras būdą kontroliuoti savo jausmus, priimti teisingus sprendimus ir tiesiog jaustis saugesniais. Vos keli patarimai gali tapti motyvuojančiu postūmiu gilinti savo žinias ir stiprinti dvasinę sveikatą.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-11-27 14:20:17

Sveikesnė duona: kaip išsirinkti?

Daugelis žmonių į kasdienį mitybos racioną įtraukia duoną. Gamintojai, atsižvelgdami į pirkėjų poreikius, siūlo įvairių jos rūšių: kvietinės, ruginės, visų grūdo dalių, su saulėgrąžomis, bemielės, be pridėtinio cukraus ir daug kitų.
       2020-11-27 13:58:33

Dirbtinis intelektas išspręs pandemijos keliamas problemas?

Stropiai besimokantis, bet nesuprantantis ironijos ir neskiriantis blogio nuo gėrio. Būtent tokie dirbtiniam intelektui priskiriami bruožai suteikia argumentų skeptikams, o algoritmų kūrėjus verčia sukti galvas, kaip jį patobulinti ir paversti kuo draugiškesniu žmogui.
       2020-11-27 13:48:14

Konkurencijos taryba leido „Bitei“ įsigyti „Mezon“

Konkurencijos taryba „Bitei Lietuva“ leido įsigyti „Mezon“, valdomą AB Lietuvos radijo ir televizijos centro („Telecentro“). Dar šių metų gegužę „Telecentras“ su „Bite“ pasirašė sutartį, pagal kurią bendrovė perka interneto, duomenų perdavimo ir IPTV verslą, plėtojamą su „Mezon“ prekės ženklu.
       2020-11-27 13:39:17

Būsimam aplinkos ministrui – užduotis išsaugoti Žuvinto turtus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, penktadienį apsilankęs Žuvinto biosferos rezervate, pabrėžė, kad šios unikalios Lietuvos vietovės išsaugojimas bus pirmas rimtas darbas būsimam aplinkos ministrui.
       2020-11-27 13:15:22

REKORDAS! Praėjusią parą patvirtinti 2339 nauji koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 2339 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 595 iš jų registruoti Vilniaus, 470 Kauno, 299 Klaipėdos, 266 Šiaulių, 203 Panevėžio, 167 Marijampolės apskrityse.
       2020-11-26 11:29:22

Mitai apie kontracepciją

Apklausos rodo, kad Lietuvos jaunimo žinios apie kontracepciją nėra teisingos - tikima visiškai nepagrįstais teiginiais. Matyt, ir dėl tos pačios priežasties maždaug kas ketvirtas paauglių nėštumų baigiasi abortu.
       2020-11-26 09:56:10

Ar žinote, kurio prietaiso naudojimas karantino metu augo kone 70 proc.?

Televizorius jau senai praaugo savo pradines panaudojimo galimybes ir nebėra vien tik prietaisas, kuriame galima sužinoti pagrindines dienos naujienas. „Samsung“ atlikta apklausa atskleidė, kad karantino metu naudojimasis televizoriumi augo net 69 proc. – labiausiai iš visų įrenginių.
       2020-11-26 08:40:14

ES kompensuos virš 5 mln. eurų už medikams skirtas apsaugos priemones ir įrangą

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad Ekstremalių sveikatai situacijų centras (ESSC) sėkmingai baigia įgyvendinti ES fondų lėšomis kompensuojamą projektą asmens apsaugos priemonėms ir įrangai įsigyti.
       2020-11-26 08:34:04

NVSC: viešai pateikiamas situacijos Seime vertinimas yra netiesa

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), atsižvelgęs į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, neva situacija dėl Lietuvos Respublikos Seimo narių izoliacijos susiklostė dėl kažkokių kažkieno politinių motyvų, atkreipia dėmesį,
       2020-11-26 08:30:42

Jus nori atleisti iš darbo? Darbo inspekcija pataria, kokių skubių veiksmų imtis

Valstybinė darbo inspekcija pastebi, kad karantino laikotarpiu į inspekciją kreipiasi daugiau žmonių, kurie atleidžiami iš darbo.
       2020-11-26 08:20:07

Į ką atkreipti dėmesį vairuojant žiemą, pataria padangų ekspertai

Artėjant žiemai vairavimo sąlygos tampa sudėtingesnės. Ryte važiuojant į darbą tenka įveikti apledėjusius kelius, važiuojant ilgesnius atstumus sutinkame snieguotų kelio ruožų, tad svarbu pasirengti įvairioms situacijoms.
       2020-11-26 08:17:11

Baltijos šalių pirkėjų įpročiai: kas apsipirks saugiausiai, o kas – išlaidaus?

Koronavirusas formuoja naujus pirkėjų įpročius Baltijos šalyse. „Pigu.lt“ prekybos centro internete užsakymu lapkritį atliktos apklausos duomenimis, Lietuvoje, lyginant su kaimynais latviais ir estais, pirkėjai labiausiai linkę saugiai apsipirkti neišėję iš namų – kalėdinių dovanų jie šiemet ieškos internete.
       2020-11-26 07:40:34

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 2104 koronaviruso atvejai

Atlikus 11,312 tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 2104 koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 16,6% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 13,305
       2020-11-26 07:33:56

Psichologinės priežastys, kurios trukdo mums taupyti savo ateičiai

Nors Lietuvoje daug kalbama apie tai, kad žmonėms reikia papildomai kaupti pensijai, penktadalis lietuvių nieko nedaro, kad jų senatvė būtų finansiškai saugesnė.
       2020-11-25 16:38:57

Į koronaviruso skyrius bus kviečiamas pastiprinimas iš kitų gydymo įstaigų

Ligoninėms patiriant spaudimą dėl išaugusių koronaviruso (COVID-19) pacientų srautų, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su gydymo įstaigų vadovais ieško būdų, kaip sustiprinti medicinos personalą, dirbantį pirmosiose fronto linijose.
       2020-11-25 16:34:39

NVSPL planuoja greitai ir skaidriai įsigyti priemonių koronaviruso tyrimams

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) informuoja, kad siekdama užtikrinti tyrimų tęstinumą ir nenutrūkstamą šalies laboratorijų darbą, kurios atlieka koronaviruso (COVID-19) tyrimus, priėmė sprendimą taikyti patobulintas ir pažangias viešųjų pirkimų procedūras.
       2020-11-25 16:25:27

Karantinas pratęsiamas iki gruodžio 17 d., tačiau leidžiamas muziejų lankymas

Atsižvelgdama į nepalankią koronaviruso (COVID-19) epidemiologinę situaciją Lietuvoje ir pasaulyje, Vyriausybė trečiadienį nusprendė pratęsti šalyje galiojantį karantiną iki gruodžio 17 d.
       2020-11-25 13:44:43

Ministras Aurelijus Veryga kreipėsi į valdančiuosius

"Mieli kolegos parlamentarai, valdantieji, Vėl kreipiuosi su prašymu į Jus dėl prastos epidemiologinės situacijos Seime.
       2020-11-25 12:15:03

Agnė Kulitaitė: kaip geriausia sutaupyti?

Kartais niekas taip nepradžiugina, kaip sutaupyti pinigai. Ypač, jei namuose pakvimpa naujais daiktais, o piniginė išsipūtus šypsosi. Galbūt kas nors perskaitęs šiuos žodžius pagalvos, kad esu tikra materialistė, bet aš tiesiog esu taupi.
       2020-11-25 10:08:23

Santaros žinios. Vilnius

Lapkričio 25 dienos ryto duomenimis, VUL Santaros klinikose gydomi 163 COVID-19 sergantys pacientai, iš jų 33 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Iš 163 COVID-19 sergančiųjų – 4 vaikai.
       2020-11-25 09:58:49

Diskriminacija įsidarbinant: kandidatė buvo priversta kalbėti angliškai

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė įspėjo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovus, diskriminavusius įsidarbinti norėjusią kandidatę dėl konkursui pasirinktos kalbos.
       2020-11-25 09:45:31

VILNIUS TECH ekspertai pataria: kaip išsirinkti tinkamą kompiuterinę įrangą?

Ekspertai pastebi, kad pasaulyje siaučiant COVID-19 pandemijai, išaugo kompiuterinės įrangos pardavimai. Taip yra todėl, kad darbas, mokymasis ir kitos įvairios veiklos persikėlė į namus.
       2020-11-25 09:42:25

„Sodra“: ši pandemija – išbandymas moterims

Tarp karantininiu laikotarpiu – trečiąjį šių metų ketvirtį – atsitiesė ir dirbančiųjų skaičius, ir vidutinių darbo pajamų augimas, kuris vėl buvo dviženklis. Vis dėlto, karantinas paliko ir randų, ypač moterims.
       2020-11-25 08:42:28

Virusas nebijo tokio karantino. Patvirtinti 2289 nauji koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 2289 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai.
       2020-11-24 15:53:39

Lietuva veržiasi į pasaulio lyderius - registruoti dar 1169 koronaviruso atvejai

Atlikus 7,289 tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 1169 koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 16,3% Lietuvoje 14 dienų sergamumas COVID-19 liga 100 tūkstančių gyventojų: 808,4
       2020-11-24 15:01:02

Nesaugi, ankstyva lytinė patirtis gali būti ir rizikos sveikatai veiksnys

Nors terminas „saugus seksas“ paaugliams yra žinomas, informacijos apie lytiškai plintančias infekcijas (LPI) ir prevenciją, galimą slaptą jų eigą bei simptomus yra nepakankamai ir ji, deja, ne visada adekvati.
       2020-11-24 13:34:43

Kas patogiau judriame mieste: nuosavas automobilis ar alternatyvios priemonės?

Nors nuosavo automobilio turėjimas ilgą laiką buvo vertinamas kaip didžiulis privalumas, pastaruoju metu ši nuostata palengva kinta. Tai lemia ne tik vis labiau augantys automobilio išlaikymo kaštai, bet ir įvairių alternatyvių susisiekimo priemonių pasirinkimas.
       2020-11-24 13:32:04

Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui

Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją, kai kyla pavojus žmonių sveikatai ir (arba) gyvybei, Seimo posėdžiuose dirbti nuotoliniu būdu.
       2020-11-24 10:44:46

Seimas pritarė I. Šimonytės kandidatūrai į Ministro Pirmininko pareigas

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nutarė pritarti Respublikos Prezidento teikiamai Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderės Ingridos Šimonytės kandidatūrai į Ministro Pirmininko pareigas.
       2020-11-24 09:15:27

Vytautas Getautis: kartais naujų išradimų idėjos kyla ir bėgiojant stadione

KTU Cheminės technologijos fakulteto (CTF) profesorius Vytautas Getautis labiausiai žinomas už pasiektą pasaulinį saulės elementų efektyvumo rekordą – kartu su kitais mokslininkais sukurtas saulės elementas net 29,15 proc. krintančios šviesos paverčia elektros energija.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.