Naujienos

Profesorius Mindaugas Stankunas: Mes nebevaldome COVID-19 protrūkio Lietuvoje

2020-10-27 06:11:42

Profesorius Mindaugas Stankūnas mano, kad laikas pasakyti jog Karalius nuogas: "Tikriausiai po šio Facebook‘o įrašo būsiu pavadintas „Apokalipsės raiteliu“ ar pan., bet kažkas tai turi pasakyti:

1️⃣ Mes nebevaldome COVID-19 protrūkio Lietuvoje. Dabartinė epidemijos kontrolė primena kažką panašaus, kaip koks M. Jordanas varinėtųsi apie Jus kamuolį, o Jūs bėgiotumėt, mosikuotumėt rankomis ir... na tipo žaidžiat.

2️⃣ Daugelis dabar taikomų priemonių, kaip pavyzdžiui kontaktų atsekamumas realiai nebeturi didelės reikšmės. Tiesiog tų jau oficialiai diagnozuojamų atvejų yra labai daug. O mes puikiai suprantame, kad realūs skaičiai yra gerokai didesni.

3️⃣ Turime suprasti, kad vagis (virusas) yra mūsų namuose ir jis ten šeimininkauja. Svarbiausias dabar uždavinys yra apsaugoti pagrindinį turtą, t.y. sveikatos sistemą. Didelė klaida guostis, kad šiuo metu ligoninėse gydomi tik 332 pacientai. Jau iš pirmo piko žinome, kad hospitalizacijų skaičiaus augimas atsilieka nuo naujų atvejų augimo. Pavyzdžiui, pirmojo piko metu didžiausi naujų atvejų skaičiai buvo fiksuojami kovo paskutinėmis ir balandžio pirmomis dienomis, o hospitalizuotų asmenų skaičius piką buvo pasiekęs balandžio 13-26 d., vidutiniškai 135 hospitalizuoti COVID-19 pacientai. Tad hospitalizuotų pacientų skaičius augs.

4️⃣ Pačiu artimiausiu metu (t.y. per 48 val.) turėtų su labai konkrečia ir multidisciplinine mokslininkų bei specialistų pagalba parengtas ir įgyvendintas visuotinio karantino planas. Jis turėtų būti švelnesnis nei buvo pavasaryje (nes tikrai kai kurių apribojimų nereikia), bet tuo pačiu griežtesnis nei dabar yra taikomas. Šis karantinas turėtų būti su aiškia pabaigos data. Ir nuleistomis galvomis turėtume pasakyti, kad jis yra skelbiamas todėl, kad nesugebėjome padaryti savo namų darbų ir pasiruošti antrajam pikui. Šio karantino suteikta kiekviena minutė turėtų būti išnaudojama tam, kad būtų parengta aiški strategija, priemonės, algoritmai kaip valdyti šią krizę toliau.

5️⃣ Pakartoti sero-epidemiologinį tyrimą, kad realiai matytume, kiek mes esame viruso paveikti. Turime jau patirties. Išmokome savo pamokas. Daug dalykų yra paruošta. Juos pataisę galime greitai startuoti. O ir greitųjų testų turime "per akis".

6️⃣ Turi atsirasti labai aiškus mokslininkų ir specialistų patariamasis komitetas. Nesvarbu ar jis bus prie Vyriausybės ar prie Prezidentūros. Svarbu tai, kad visuomenė aiškiai žinotų kas įeiną į tą komitetą ir, kad į jo patarimus būtų įsiklausoma.

7️⃣ Nemeluokime sau. Jei neveiksime dabar... vis tiek tą darysime ateityje, bet su jau žymiai liūdnesnėmis pasekmėmis. Ta palyginus rami kalba, kuri buvo praeitą savaitę ten ir pasiliko. Šiandien yra šiandien.
Čia mano subjektyvi reakcija į pastarųjų dienų COVID-19 epidemiologinę situaciją, su kuria Jūs galite ir sutikti ir nesutikti."

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:2020-10-27 09:50:08 / Aurelijus Veryga

Mieli opozicijos atstovai, suprantu, kad porinkiminis adrenalinas dar daro savo ir emocijų labai daug, bet norėčiau priminti, kad rinkimai jau baigėsi. Jūs jau laimėjote ir formuojate valdančiąją daugumą. Jums jau nebereikia bandyti įtikinti rinkėjų, kad geriau žinote, kaip valdysite koronaviruso (COVID-19) pandemiją. Visuomenė Jumis patikėjo avansu. Beliks tik įrodyti, kad tikrai žinote, ką daryti.

Kreipiuosi į Jus su prašymu ir paraginimu baigti bereikalingą konfrontaciją ir pasakojimus, kad daroma ne tas ir ne taip. Situacija blogėja ne tik Lietuvoje, bet ir praktiškai visoje Europoje. Jei būtų stebuklingas sprendimas, neabejoju, kad kur nors jis jau būtų pritaikytas.

Deja, jo nėra ir teks labai sunkiai bei intensyviai dirbti, ieškant dar niekam nežinomų sprendimų. Iki šiol besitęsiantis konfrontavimas nepadeda valdyti situacijos, kai visuomenėje toliau sėjamos abejonės „dėl statistikos“, dėl priimamų karantino valdymo priemonių ir pan.
Tad siūlau baigti niekam nereikalingą konfrontaciją ir niekur nevedančią priešinančią retoriką dėl koronaviruso, kuris plinta visame pasaulyje.

Dar daugiau. Kviečiu kuo greičiau apsispręsti, kam naujojoje Vyriausybėje bus patikėtas sveikatos apsaugos ministro postas. Pažadu, kad tam žmogui padėsiu detaliai susipažinti su situacija, supažindinsiu su veikiančiomis institucijomis, štabo veikla, priemonėmis, kad pradėjus darbą nereikėtų nerti kaip į šaltą vandenį ir bandyti susiorientuoti prarandant brangų laiką.

Chaosas keičiantis ministrams yra mažiausiai, ko norėtųsi tokioje situacijoje. Labai svarbus susitelkimas, nes visų tikslas bendras - kuo greičiau suvaldyti šio viruso plitimą.

Aš priesaiką šiai šaliai daviau nuoširdžiai ir jai tarnausiu geriausiai kaip sugebėsiu iki paskutinės dienos šiose pareigose.

Na, o naujajam ministrui ar ministrei linkiu kuo geriausios kloties ir išmintingų sprendimų!

2020-10-27 08:47:25 / Darius

Šeštadienį skambutis į 1808, pirmadienį testas. Atsakymo laukti iki penkių dienų. Į šeimos gydytoją kreiptis po atsakymo gavimo. Jei teigiamas, gausite biuletenį. Iki atsakymo gavimo izoliuotis. Čia - realybė tokia.
Klausimas, o ką žmogui darbe sakyti? Pravaikšta?
P. S. čia jums atsakymas kodėl žmonės nesitestuoja, vaikšto ir užkrėtinėja kitus

2020-10-27 07:44:04 / Goda

Mano nuomone, reikia kuo greičiau skelbti karantiną. Reikėtų sėdėti namuose saugiai ir nepiktnaudžiauti išėjimais. Susidaro įspūdis, kad visiems viskas yra gerai tol, kol tai nepaliečia mūsų pačių. O kai palies, deja, jau gali būti per vėlu. Tikrai nėra ko laukti, susirgimų skaičiai yra milžiniški. Jau geriau dabar visi laikykimės karantino, dirbkime nuotoliniu būdu ar bent kurį laiką susilaikykime, kol aprims visa ši situacija, kai galėsime grįžti į gyvenimą, nes ligoninėse padėtis yra tikrai nekokia“, – tikino G. Alijeva.

2020-10-27 07:15:21 / Vaidotas Zemlys-Balevičius

Nauja diena nauji rekordai. Atvejų skaičiai jau nebestebina. Dabar į viršų šovė testų pozityvumo normos. Tiek atvejų skaičius, tiek teigiamų testų skaičius 100 testų istorinėse aukštumose. Jeigu pirmą galima paaiškinti NVSC darbo broku, antras verčia labai susirūpinti. Sekmadienį 14% testų buvo teigiami. Jeigu tokie procentai bus ir ateinančiomis dienomis, tai bus striuka.

Kalbant apie NVSC darbo broką, tai matosi, kad ten vyksta labai negeri dalykai. Atvejų skaičių galima gauti iš 4 šaltinių. Data.gov.lt, SAM kasdienių pranešimų ir Registrų centro skelbiamų regionų ir amžiaus grupių duomenų. Akivaizdu kad jie turi sutapti. Kaip matote lentelėje yra paskutinių 6 dienų duomenys ir sutampa jie tik pirmą dieną. Jeigu plius minus vienas nėra didelė bėda, bet šiandien skirtumai jau skaičiuojami dešimtimis.

Taip pat savotiškas rekordas yra tai kad šiandien net trijų dienų teigiamų testų suma yra mažesnė negu trijų dienų atvejų suma. Nuo penktadienio iki sekmadienio buvo padaryti 18965 testų iš jų 1720 buvo teigiami, bet atvejų buvo užfiksuota 1797 (pagal data.gov.lt, pagal SAM 1841). Kadangi taip negali būti, reiškia kad eilinį kartą buvo nepriskaičiuoti atvejai per savaitę ir jie sudėti į savaitgalio duomenis.

Anksčiau tai buvo galima pateisinti NVSC noru visiems užfiksuotiems atvejams padaryti epidemiologinį tyrimą. Bet jau nuo praeitos savaitės pradžios aišku, kad NVSC to nespėja. Kodėl tada nefiksuojami atvejai iš karto? Jeigu duomenys atsiranda laboratorijose, kodėl jie neiškarto užfiksuojami sistemoje, o vyksta kažkoks mįslingas skaičiavimas kurį daro pavargę darbuotojai? VRK vakar per 4 valandas sugebėjo suskaičiuoti per milijoną balsų, kaip NVSC nesugeba suskaičiuot kelių tūkstančių atvejų? Tiek daug klausimų, o tiek mažai atsakymų.

Iš savivaldybių duomenų tai Raseiniai galų gale užleido garbingą pirmą vietai Plungei pagal atvejų skaičių tenkantį 100k gyventojų. Vilnius ir Klaipėda prisijungė prie Šiaulių į 200+ klubą. O Kaunas būdamas Lietuvos širdis turi tokį patį rodiklį kaip ir Lietuva 160+. Pagal jį Lietuva pereina į raudoną zoną (pagal ECDC) jau pagal atvejus. Pagal testų pozityvumo normą į tą zoną jau pereita savaitgalį. Belieka tik duomenis nusiųsti Europai, ko praeitą savaitę nebuvo normaliai padaryta. Pridedu ką Europa gauna iš Lietuvos (https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19/data). Duomenys vėluoja dviem dienom ir sekmadienio duomenų iš viso nėra. Testų duomenys 37 ir 41 savaitėmis nenusiųsti. Bet milijardus tai mums duokit.

Kaip jau rašiau anksčiau duomenys rodo, kad karantinas yra būtinas. Atšaukt jį galima bus tik kai atvejų skaičius grįš na bent jau prie 100 per dieną, o teigiamų testų procentas bus mažesnis nei 4%. 100 per dieną yra daug, bet kai dabar turim po 500 per dieną 100 atrodo nostalgiškai mažai. Epidemiologinių tyrimai ir kontaktų atsekimai turi būti daromi tik ypatingais atvejais ir visas dėmesys turi būti skiriamas padaryti namų darbus, kurie nebuvo padaryti vasarą. T.y. sutvarkyti NVSC darbą, kad būtų galima taikyti dalines epidemijos valdymo priemones sėkmingai atsekant kontaktus ir matant realią situaciją, o ne kažkokią tai neaiškią duomenų mišrainę. Visuomenės pagalba irgi būtina. Pailsėjom nuo karantino, poilsis baigėsi, reikia dabar pradėti dirbti, t.y. normaliai nešioti kaukes ir laikytis distancijos. Sąžiningai tai darant karantinas truks trumpiau.

2020-10-27 06:50:48 / Ričardas Savukynas

Situacija jau peržengė normas. Itin aukštas teigiamų testų procentas reiškia, kad yra labai daug praleidžiama pozityvių neatrastų atvejų. Normalus teigiamų procentas yra iki 4%, o turime apie 14%. T.y., maždaug 3-4 kartus daugiau, nei turėtų būti.

Kadangi nebuvo jokių požymių, kad kažkaip stebuklingai būtų buvusi pagerinta testavimo metodika, tai matyt reiškia, kad išties tiesiog labai sumažėjo mažesnio įtartinumo galimų nešiotojų tyrimai, o tiriami tik aukšto įtartinumo atvejai.

Ir tai reiškia, kad realūs skaičiai yra dar didesni, nei tie, kurie skelbiami. T.y., labai padidėjo šešėlinė, nematoma nešiotojų dalis.

Žmogiškai kalbant, situacija darosi nevaldoma ir jau geriau slėptis.

Nesidrovėkite apibarti ir aprėkti durnių, kurie neužsimovę kaukės ar yra tiesiog iškištanosiai bubianosiai. Jie kelia pavojų visiems.

Sveikata: kitos panašios naujienos
       2021-04-30 09:30:04

Rengiantis nėštumui: ne tik gerti vitaminus ir atsisakyti žalingų įpročių

Ruoštis motinystei pastojus – įprasta, tačiau ar reikia specialaus pasirengimo dar prieš pastojant? Sveikatos specialistų teigimu, nuo pat pradžios prisižiūrint sveikatą, mažesnė tikimybė, kad nėštumo metu vargins skausmai ar kamuos stresas ir ligos, o laukimo periodas bus šviesesnis.
       2021-04-29 12:47:29

Amerikiečių kardiologas rekomenduoja natūralią apsaugą nuo trombų

Jei Lietuvoje kardiologas sumanytų įkurti ekologišką kavinę, daugelis pagalvotų, kad jam nepasisekė su medicina. Tačiau JAV kardiologui Joeliui Kahnui atidaryta žaliosios zonos kavinė Ferndeile, Mičigane, nė kiek netrukdė karjerai.
       2021-04-22 09:13:32

5 faktai apie Parkinsono ligą, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas

Lietuvoje Parkinsono liga kasmet diagnozuojama maždaug 1,5 tūkst. žmonių. Net ir jausdami pirmuosius ligos požymius, pacientai dažnai neįtaria, kad vertėtų pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju ir neurologu.
       2021-04-21 08:11:05

Kasdienė moters intymi higiena: klaidos, kurių privalu vengti

Tinkama intymi moters higiena ne tik užtikrina švarą ir komfortą, bet yra ir būtina sąlyga palaikyti sveikatą. Kalbėti apie intymią higieną drąsu vis dar ne kiekvienai.
Daugiau naujų naujienų
       2021-05-06 13:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1293

Atlikus 24629 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1293. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-05 18:15:30

Išmanūs namai: ką renkasi lietuviai?

Įrenginėdami būstą lietuviai vis dažniau renkasi inovatyvius namų sprendimus. Išmanūs namai turi daugybę galimybių, kurios ne tik palengvina kasdienį gyvenimą, bet ir leidžia sutaupyti.
       2021-05-05 17:56:00

Lemtingas laikas iki trejų metų: ką žinoti turi tėvai?

Pasiekimai moksluose ir darbe, kasdieniai įpročiai, santykiai ir sveikata, kaip žmogui seksis įvairiose srityse, yra nulemiama per pirmąsias 1000 jo gyvenimo dienų, sako mokslininkai.
       2021-05-05 17:49:20

Kokia IT sistema padėtų atlaikyti masinės vakcinacijos apkrovas Lietuvoje?

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys praėjusią savaitę pabrėžė, kad Lietuvoje masinė vakcinacija gali būti vykdoma tik etapais, mat suteikus galimybę vienu metu registruotis visiems norintiems – apkrovos neatlaikytų jokia informacinė sistema.
       2021-05-05 15:49:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1304

Atlikus 25132 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1304. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-04 17:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1053

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1053. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-03 16:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 714

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 714. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-02 21:36:03

K. Glavecko vizija Lietuvai: ryški šviesa niūrioje tikrovėje

Ryški šviesa, laisvo oro gūsis ir vilties spindulys – tokios buvo profesoriaus Kęstučio Glavecko paskaitos mūsų kartai. Tikrovė, kurioje mes visi dusome, nuo jo žodžių prarasdavo savo niūriuosius kerus.
       2021-05-02 20:50:27

Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai – vieningai apie regioninį bendradarbiavimą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene pradėjo vizitą Lenkijos sostinėje Varšuvoje, kur pirmadienį dalyvaus iškilmingoje Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-ųjų metinių minėjimo ceremonijoje.
       2021-05-02 16:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 951

Atlikus 16934 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 951. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-01 20:10:06

Premjerė: per 17 narystės ES metų daug pasiekėme ir išmokome

Sveikindama piliečius Lietuvos narystės Europos Sąjungos (ES) 17-ųjų metinių proga, Premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė narystės svarbą Lietuvos vystymuisi ir stiprėjimui.
       2021-05-01 12:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1415

Atlikus 17053 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1415. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 15:38:47

Iki 5 tūkst. eurų bus didinamos išmokos gyventojams už įsigytą elektromobilį

Siekdama mažinti neigiamą transporto keliamos taršos poveikį klimatui, Aplinkos ministerija numato padidinti Klimato kaitos programos kompensacines išmokas gyventojams už įsigytą elektromobilį.
       2021-04-30 15:36:16

Kaip dirbtinis intelektas gali išgelbėti sveikatos apsaugos ateitį?

Pandemijai atskleidus sveikatos apsaugos sistemos pažeidžiamumą, Europos inovacijų ir technologijų bendruomenė „EIT Health“ skatina Europos sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus naudotis dirbtinio intelekto ir technologijų teikiamomis galimybėmis.
       2021-04-30 12:32:42

Laikas pasirūpinti lauko terasa: kaip ją papuošti?

Atėjus šiltajam sezonui laukiame, kada galėsime kuo daugiau laiko praleisti lauke, gryname ore besidžiaugdami saulės spinduliais ir šiluma. Natūralu, kad tokiu metu didelis dėmesys skiriamas terasoms, kur gera leisti kiekvieną laisvą akimirką.
       2021-04-30 10:21:56

Vestuvės per pandemiją: ar įmanoma susikurti išskirtinę šventę?

Panašu, kad ir šiais metais vestuvės vyks su tam tikrais pandemijos padiktuotais apribojimais. Nors tai jaukia įsimylėjėlių planus, sukurti gražiausią gyvenimo šventę padeda ir išmaniosios technologijos.
       2021-04-30 10:19:37

6 sėkmingų žmonių įpročiai, kurie padeda taupyti ir nesukti galvos dėl pinigų

Dar mokykloje esame išmokyti skaičiuoti ir įveikti sudėtingas formules. Tačiau su tikrais gyvenimiškais finansais susiduriame, kai tenka žengti koją į suaugusiųjų pasaulį ir pradėti valdyti savus pinigus.
       2021-04-30 10:09:55

Vegetariškos alternatyvos: daržovės ant grilio įtiks išrankiausiam skoniui

Pavasarį įsibėgėjant kepsninių sezonui, grilio tradicijos tampa vis universalesnės ir ant grotelių dažnai atsiduria ne tik mėsa ar dešrelės, bet ir daržovės. Kepsninėje ruoštos daržovės gali tapti ir gardžiu garnyru, ir puikiu pagrindiniu patiekalu.
       2021-04-30 10:05:19

Kaip susigrąžinti dingusį šunį: į pagalbą ateis mobilioji programėlė

Jungtinėse Valstijose šiuo metu kuriama ir jau vartotojų testuojama mobilioji programėlė gali išvaduoti keturkojų augintinių šeimininkus nuo vieno didelio rūpesčio – „NOSEiD“ aplikacija padės dingusiems šunims rasti savo namus.
       2021-04-30 10:03:00

Į kosmosą pakilo antras lietuvių „NanoAvionics“ JAV bendrovei sukurtas palydovas

Ankstų ketvirtadienio rytą Lietuvos laiku iš Prancūzijos Gvianos mieste Kourou esančio kosmodromo pakilo Europos kosmoso bendrovės „Arianespace“ raketa „Vega“, kurioje – dar vienas Lietuvos mažųjų palydovų kūrėjos „NanoAvionics“ pagamintas palydovas.
       2021-04-30 09:57:04

Mirė Seimo narys Kęstutis Glaveckas

Balandžio 30 d. mirė ilgametis Seimo narys, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, ekonomistas Kęstutis Glaveckas. K. Glaveckas gimė 1949 m. balandžio 30 d. Vilniuje medicinos darbuotojo Vlado Glavecko (1926–2002) ir buhalterės Veronikos Laurinavičiūtės Glaveckienės (1927–2010) šeimoje.
       2021-04-30 09:54:31

Penkeri „Lidl“ metai Lietuvoje: 5 permainos, kurias lėmė prekybos tinklo startas

Lietuvoje prieš penkerius metus veiklą pradėjęs „Lidl“ į šalį įnešė naujų tarptautinių vėjų ir šviežių idėjų. Tai lėmė ne tik sėkmingą prekybos tinklo įsitvirtinimą, bet ir aukštesnę kartelę daugybėje mažmeninės prekybos sričių.
       2021-04-30 09:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1351

Atlikus 18724 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1351. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 09:30:04

Rengiantis nėštumui: ne tik gerti vitaminus ir atsisakyti žalingų įpročių

Ruoštis motinystei pastojus – įprasta, tačiau ar reikia specialaus pasirengimo dar prieš pastojant? Sveikatos specialistų teigimu, nuo pat pradžios prisižiūrint sveikatą, mažesnė tikimybė, kad nėštumo metu vargins skausmai ar kamuos stresas ir ligos, o laukimo periodas bus šviesesnis.
       2021-04-30 09:17:05

Švenčiame motinos dieną: 10 idėjų, kaip nustebinti mylimą mamą

Jau šį sekmadienį minėsime gražią pavasario šventę – motinos dieną. Šia proga technologijų ekspertai dalinasi idėjomis, kaip originaliai pasveikinti savo mamą.
       2021-04-29 19:29:25

Rusijos veiksmai prie Ukrainos sienų – priminimas Europai

Šiandien Europos Parlamento plenarinės sesijos balsavimo metu buvo priimta rezoliucija dėl Rusijos, Aleksejaus Navalno atvejo, kariuomenės telkimo prie Ukrainos sienos ir Rusijos išpuolių Čekijoje.
       2021-04-29 18:15:56

Vasariška gaiva ant jūsų stalo: šaltsriubių receptai

Šiltąjį sezoną, ko gero, niekas taip gerai neatvėsina kaip dubuo šaltos gaivinančios sriubos. Tačiau visai nebūtina kasdien mėgautis vis tuo pačiu šaltibarščių skoniu. Jolanta Sabaitienė, prekybos tinklo „Iki“ vaisių ir daržovių ekspertė, kviečia eksperimentuoti virtuvėje bei atrasti vis naują šaltsriubės receptą.
       2021-04-29 12:47:29

Amerikiečių kardiologas rekomenduoja natūralią apsaugą nuo trombų

Jei Lietuvoje kardiologas sumanytų įkurti ekologišką kavinę, daugelis pagalvotų, kad jam nepasisekė su medicina. Tačiau JAV kardiologui Joeliui Kahnui atidaryta žaliosios zonos kavinė Ferndeile, Mičigane, nė kiek netrukdė karjerai.
       2021-04-29 12:14:09

Galvos skausmas perspėja ir apie tai, kad metas išgerti vandens

Vaistininkai vieningai teigia, kad galvos skausmas lydi beveik kiekvieną žmogų. Bent kartą per mėnesį jį patiria daugelis, tačiau svarbu atkreipti dėmesį tiek į jo stiprumą, tiek į pasikartojimo dažnumą.
       2021-04-29 12:11:49

Su papildomomis sąlygomis išplėsta galimybė vairuoti lengvuosius motociklus

Seimas priėmė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-3778(3), kuriomis nuo 2021 m. rugpjūčio 1 d. nuspręsta praplėsti teises vairuoti lengvuosius motociklus (A1 kategorijos transporto priemones) B kategorijos pažymėjimą turintiems vairuotojams.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.