Naujienos

Profesorius Mindaugas Stankunas: Mes nebevaldome COVID-19 protrūkio Lietuvoje

2020-10-27 06:11:42

Profesorius Mindaugas Stankūnas mano, kad laikas pasakyti jog Karalius nuogas: "Tikriausiai po šio Facebook‘o įrašo būsiu pavadintas „Apokalipsės raiteliu“ ar pan., bet kažkas tai turi pasakyti:

1️⃣ Mes nebevaldome COVID-19 protrūkio Lietuvoje. Dabartinė epidemijos kontrolė primena kažką panašaus, kaip koks M. Jordanas varinėtųsi apie Jus kamuolį, o Jūs bėgiotumėt, mosikuotumėt rankomis ir... na tipo žaidžiat.

2️⃣ Daugelis dabar taikomų priemonių, kaip pavyzdžiui kontaktų atsekamumas realiai nebeturi didelės reikšmės. Tiesiog tų jau oficialiai diagnozuojamų atvejų yra labai daug. O mes puikiai suprantame, kad realūs skaičiai yra gerokai didesni.

3️⃣ Turime suprasti, kad vagis (virusas) yra mūsų namuose ir jis ten šeimininkauja. Svarbiausias dabar uždavinys yra apsaugoti pagrindinį turtą, t.y. sveikatos sistemą. Didelė klaida guostis, kad šiuo metu ligoninėse gydomi tik 332 pacientai. Jau iš pirmo piko žinome, kad hospitalizacijų skaičiaus augimas atsilieka nuo naujų atvejų augimo. Pavyzdžiui, pirmojo piko metu didžiausi naujų atvejų skaičiai buvo fiksuojami kovo paskutinėmis ir balandžio pirmomis dienomis, o hospitalizuotų asmenų skaičius piką buvo pasiekęs balandžio 13-26 d., vidutiniškai 135 hospitalizuoti COVID-19 pacientai. Tad hospitalizuotų pacientų skaičius augs.

4️⃣ Pačiu artimiausiu metu (t.y. per 48 val.) turėtų su labai konkrečia ir multidisciplinine mokslininkų bei specialistų pagalba parengtas ir įgyvendintas visuotinio karantino planas. Jis turėtų būti švelnesnis nei buvo pavasaryje (nes tikrai kai kurių apribojimų nereikia), bet tuo pačiu griežtesnis nei dabar yra taikomas. Šis karantinas turėtų būti su aiškia pabaigos data. Ir nuleistomis galvomis turėtume pasakyti, kad jis yra skelbiamas todėl, kad nesugebėjome padaryti savo namų darbų ir pasiruošti antrajam pikui. Šio karantino suteikta kiekviena minutė turėtų būti išnaudojama tam, kad būtų parengta aiški strategija, priemonės, algoritmai kaip valdyti šią krizę toliau.

5️⃣ Pakartoti sero-epidemiologinį tyrimą, kad realiai matytume, kiek mes esame viruso paveikti. Turime jau patirties. Išmokome savo pamokas. Daug dalykų yra paruošta. Juos pataisę galime greitai startuoti. O ir greitųjų testų turime "per akis".

6️⃣ Turi atsirasti labai aiškus mokslininkų ir specialistų patariamasis komitetas. Nesvarbu ar jis bus prie Vyriausybės ar prie Prezidentūros. Svarbu tai, kad visuomenė aiškiai žinotų kas įeiną į tą komitetą ir, kad į jo patarimus būtų įsiklausoma.

7️⃣ Nemeluokime sau. Jei neveiksime dabar... vis tiek tą darysime ateityje, bet su jau žymiai liūdnesnėmis pasekmėmis. Ta palyginus rami kalba, kuri buvo praeitą savaitę ten ir pasiliko. Šiandien yra šiandien.
Čia mano subjektyvi reakcija į pastarųjų dienų COVID-19 epidemiologinę situaciją, su kuria Jūs galite ir sutikti ir nesutikti."

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:2020-10-27 09:50:08 / Aurelijus Veryga

Mieli opozicijos atstovai, suprantu, kad porinkiminis adrenalinas dar daro savo ir emocijų labai daug, bet norėčiau priminti, kad rinkimai jau baigėsi. Jūs jau laimėjote ir formuojate valdančiąją daugumą. Jums jau nebereikia bandyti įtikinti rinkėjų, kad geriau žinote, kaip valdysite koronaviruso (COVID-19) pandemiją. Visuomenė Jumis patikėjo avansu. Beliks tik įrodyti, kad tikrai žinote, ką daryti.

Kreipiuosi į Jus su prašymu ir paraginimu baigti bereikalingą konfrontaciją ir pasakojimus, kad daroma ne tas ir ne taip. Situacija blogėja ne tik Lietuvoje, bet ir praktiškai visoje Europoje. Jei būtų stebuklingas sprendimas, neabejoju, kad kur nors jis jau būtų pritaikytas.

Deja, jo nėra ir teks labai sunkiai bei intensyviai dirbti, ieškant dar niekam nežinomų sprendimų. Iki šiol besitęsiantis konfrontavimas nepadeda valdyti situacijos, kai visuomenėje toliau sėjamos abejonės „dėl statistikos“, dėl priimamų karantino valdymo priemonių ir pan.
Tad siūlau baigti niekam nereikalingą konfrontaciją ir niekur nevedančią priešinančią retoriką dėl koronaviruso, kuris plinta visame pasaulyje.

Dar daugiau. Kviečiu kuo greičiau apsispręsti, kam naujojoje Vyriausybėje bus patikėtas sveikatos apsaugos ministro postas. Pažadu, kad tam žmogui padėsiu detaliai susipažinti su situacija, supažindinsiu su veikiančiomis institucijomis, štabo veikla, priemonėmis, kad pradėjus darbą nereikėtų nerti kaip į šaltą vandenį ir bandyti susiorientuoti prarandant brangų laiką.

Chaosas keičiantis ministrams yra mažiausiai, ko norėtųsi tokioje situacijoje. Labai svarbus susitelkimas, nes visų tikslas bendras - kuo greičiau suvaldyti šio viruso plitimą.

Aš priesaiką šiai šaliai daviau nuoširdžiai ir jai tarnausiu geriausiai kaip sugebėsiu iki paskutinės dienos šiose pareigose.

Na, o naujajam ministrui ar ministrei linkiu kuo geriausios kloties ir išmintingų sprendimų!

2020-10-27 08:47:25 / Darius

Šeštadienį skambutis į 1808, pirmadienį testas. Atsakymo laukti iki penkių dienų. Į šeimos gydytoją kreiptis po atsakymo gavimo. Jei teigiamas, gausite biuletenį. Iki atsakymo gavimo izoliuotis. Čia - realybė tokia.
Klausimas, o ką žmogui darbe sakyti? Pravaikšta?
P. S. čia jums atsakymas kodėl žmonės nesitestuoja, vaikšto ir užkrėtinėja kitus

2020-10-27 07:44:04 / Goda

Mano nuomone, reikia kuo greičiau skelbti karantiną. Reikėtų sėdėti namuose saugiai ir nepiktnaudžiauti išėjimais. Susidaro įspūdis, kad visiems viskas yra gerai tol, kol tai nepaliečia mūsų pačių. O kai palies, deja, jau gali būti per vėlu. Tikrai nėra ko laukti, susirgimų skaičiai yra milžiniški. Jau geriau dabar visi laikykimės karantino, dirbkime nuotoliniu būdu ar bent kurį laiką susilaikykime, kol aprims visa ši situacija, kai galėsime grįžti į gyvenimą, nes ligoninėse padėtis yra tikrai nekokia“, – tikino G. Alijeva.

2020-10-27 07:15:21 / Vaidotas Zemlys-Balevičius

Nauja diena nauji rekordai. Atvejų skaičiai jau nebestebina. Dabar į viršų šovė testų pozityvumo normos. Tiek atvejų skaičius, tiek teigiamų testų skaičius 100 testų istorinėse aukštumose. Jeigu pirmą galima paaiškinti NVSC darbo broku, antras verčia labai susirūpinti. Sekmadienį 14% testų buvo teigiami. Jeigu tokie procentai bus ir ateinančiomis dienomis, tai bus striuka.

Kalbant apie NVSC darbo broką, tai matosi, kad ten vyksta labai negeri dalykai. Atvejų skaičių galima gauti iš 4 šaltinių. Data.gov.lt, SAM kasdienių pranešimų ir Registrų centro skelbiamų regionų ir amžiaus grupių duomenų. Akivaizdu kad jie turi sutapti. Kaip matote lentelėje yra paskutinių 6 dienų duomenys ir sutampa jie tik pirmą dieną. Jeigu plius minus vienas nėra didelė bėda, bet šiandien skirtumai jau skaičiuojami dešimtimis.

Taip pat savotiškas rekordas yra tai kad šiandien net trijų dienų teigiamų testų suma yra mažesnė negu trijų dienų atvejų suma. Nuo penktadienio iki sekmadienio buvo padaryti 18965 testų iš jų 1720 buvo teigiami, bet atvejų buvo užfiksuota 1797 (pagal data.gov.lt, pagal SAM 1841). Kadangi taip negali būti, reiškia kad eilinį kartą buvo nepriskaičiuoti atvejai per savaitę ir jie sudėti į savaitgalio duomenis.

Anksčiau tai buvo galima pateisinti NVSC noru visiems užfiksuotiems atvejams padaryti epidemiologinį tyrimą. Bet jau nuo praeitos savaitės pradžios aišku, kad NVSC to nespėja. Kodėl tada nefiksuojami atvejai iš karto? Jeigu duomenys atsiranda laboratorijose, kodėl jie neiškarto užfiksuojami sistemoje, o vyksta kažkoks mįslingas skaičiavimas kurį daro pavargę darbuotojai? VRK vakar per 4 valandas sugebėjo suskaičiuoti per milijoną balsų, kaip NVSC nesugeba suskaičiuot kelių tūkstančių atvejų? Tiek daug klausimų, o tiek mažai atsakymų.

Iš savivaldybių duomenų tai Raseiniai galų gale užleido garbingą pirmą vietai Plungei pagal atvejų skaičių tenkantį 100k gyventojų. Vilnius ir Klaipėda prisijungė prie Šiaulių į 200+ klubą. O Kaunas būdamas Lietuvos širdis turi tokį patį rodiklį kaip ir Lietuva 160+. Pagal jį Lietuva pereina į raudoną zoną (pagal ECDC) jau pagal atvejus. Pagal testų pozityvumo normą į tą zoną jau pereita savaitgalį. Belieka tik duomenis nusiųsti Europai, ko praeitą savaitę nebuvo normaliai padaryta. Pridedu ką Europa gauna iš Lietuvos (https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19/data). Duomenys vėluoja dviem dienom ir sekmadienio duomenų iš viso nėra. Testų duomenys 37 ir 41 savaitėmis nenusiųsti. Bet milijardus tai mums duokit.

Kaip jau rašiau anksčiau duomenys rodo, kad karantinas yra būtinas. Atšaukt jį galima bus tik kai atvejų skaičius grįš na bent jau prie 100 per dieną, o teigiamų testų procentas bus mažesnis nei 4%. 100 per dieną yra daug, bet kai dabar turim po 500 per dieną 100 atrodo nostalgiškai mažai. Epidemiologinių tyrimai ir kontaktų atsekimai turi būti daromi tik ypatingais atvejais ir visas dėmesys turi būti skiriamas padaryti namų darbus, kurie nebuvo padaryti vasarą. T.y. sutvarkyti NVSC darbą, kad būtų galima taikyti dalines epidemijos valdymo priemones sėkmingai atsekant kontaktus ir matant realią situaciją, o ne kažkokią tai neaiškią duomenų mišrainę. Visuomenės pagalba irgi būtina. Pailsėjom nuo karantino, poilsis baigėsi, reikia dabar pradėti dirbti, t.y. normaliai nešioti kaukes ir laikytis distancijos. Sąžiningai tai darant karantinas truks trumpiau.

2020-10-27 06:50:48 / Ričardas Savukynas

Situacija jau peržengė normas. Itin aukštas teigiamų testų procentas reiškia, kad yra labai daug praleidžiama pozityvių neatrastų atvejų. Normalus teigiamų procentas yra iki 4%, o turime apie 14%. T.y., maždaug 3-4 kartus daugiau, nei turėtų būti.

Kadangi nebuvo jokių požymių, kad kažkaip stebuklingai būtų buvusi pagerinta testavimo metodika, tai matyt reiškia, kad išties tiesiog labai sumažėjo mažesnio įtartinumo galimų nešiotojų tyrimai, o tiriami tik aukšto įtartinumo atvejai.

Ir tai reiškia, kad realūs skaičiai yra dar didesni, nei tie, kurie skelbiami. T.y., labai padidėjo šešėlinė, nematoma nešiotojų dalis.

Žmogiškai kalbant, situacija darosi nevaldoma ir jau geriau slėptis.

Nesidrovėkite apibarti ir aprėkti durnių, kurie neužsimovę kaukės ar yra tiesiog iškištanosiai bubianosiai. Jie kelia pavojų visiems.

Sveikata: kitos panašios naujienos
       2020-11-18 08:33:52

PSO perspėja dėl vaistams atsparios gonorėjos pasekmių

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) atkreipia dėmesį, kad pasaulyje didėja atsparios vaistams gonorėjos plitimas, kuris gali turėti neigiamų pasekmių lytinei ir reprodukcinei sveikatai.
       2020-11-16 07:41:45

Psichinė sveikata svarbu – 12 patarimų, kaip sumažinti stresą Covid-19 metu

Lietuvos Raudonasis Kryžius pastebi, kad įsibėgėjus antrajam karantinui, vis daugiau žmonių patiria stresą ir nerimą, todėl dabar itin svarbu atkreipti dėmesį ne tik į fizinę, bet ir į psichinę sveikatą.
       2020-11-12 13:50:57

Gydytoja pataria: kaip gydytis ir ilsėtis peršalus?

Į Lietuvą sugrįžus ne tik karantinui, bet ir sezoninėms peršalimo ligoms, pacientams neretai kyla klausimas, kaip apsisaugoti ir pasirūpinti savo sveikata. Vilniuje įsikūrusioje „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Kornelija Pumputienė sako, kad laikantis kelių pagrindinių taisyklių galima sumažinti susirgimo sezoninėmis ligomis tikimybę.
       2020-11-09 12:38:16

Kaip imunitetui padėti, o ne pakenkti: vaistininkas įvardijo 5 dažnas klaidas

Dėl COVID-19 plitimo šiemet kaip niekad daugelis susirūpino savo imuniteto pajėgumu ir pasinėrė į stiprinimąsi. Visgi „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas pastebi, kad norėdami sau gero, pacientai neretai perlenkia lazdą ir, tikėdamiesi efektyvios bei greitos naudos, prisidaro žalos.
Daugiau naujų naujienų
       2020-11-25 16:38:57

Į koronaviruso skyrius bus kviečiamas pastiprinimas iš kitų gydymo įstaigų

Ligoninėms patiriant spaudimą dėl išaugusių koronaviruso (COVID-19) pacientų srautų, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su gydymo įstaigų vadovais ieško būdų, kaip sustiprinti medicinos personalą, dirbantį pirmosiose fronto linijose.
       2020-11-25 16:34:39

NVSPL planuoja greitai ir skaidriai įsigyti priemonių koronaviruso tyrimams

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) informuoja, kad siekdama užtikrinti tyrimų tęstinumą ir nenutrūkstamą šalies laboratorijų darbą, kurios atlieka koronaviruso (COVID-19) tyrimus, priėmė sprendimą taikyti patobulintas ir pažangias viešųjų pirkimų procedūras.
       2020-11-25 16:25:27

Karantinas pratęsiamas iki gruodžio 17 d., tačiau leidžiamas muziejų lankymas

Atsižvelgdama į nepalankią koronaviruso (COVID-19) epidemiologinę situaciją Lietuvoje ir pasaulyje, Vyriausybė trečiadienį nusprendė pratęsti šalyje galiojantį karantiną iki gruodžio 17 d.
       2020-11-25 13:44:43

Ministras Aurelijus Veryga kreipėsi į valdančiuosius

"Mieli kolegos parlamentarai, valdantieji, Vėl kreipiuosi su prašymu į Jus dėl prastos epidemiologinės situacijos Seime.
       2020-11-25 12:15:03

Agnė Kulitaitė: kaip geriausia sutaupyti?

Kartais niekas taip nepradžiugina, kaip sutaupyti pinigai. Ypač, jei namuose pakvimpa naujais daiktais, o piniginė išsipūtus šypsosi. Galbūt kas nors perskaitęs šiuos žodžius pagalvos, kad esu tikra materialistė, bet aš tiesiog esu taupi.
       2020-11-25 10:08:23

Santaros žinios. Vilnius

Lapkričio 25 dienos ryto duomenimis, VUL Santaros klinikose gydomi 163 COVID-19 sergantys pacientai, iš jų 33 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Iš 163 COVID-19 sergančiųjų – 4 vaikai.
       2020-11-25 09:58:49

Diskriminacija įsidarbinant: kandidatė buvo priversta kalbėti angliškai

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė įspėjo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovus, diskriminavusius įsidarbinti norėjusią kandidatę dėl konkursui pasirinktos kalbos.
       2020-11-25 09:45:31

VILNIUS TECH ekspertai pataria: kaip išsirinkti tinkamą kompiuterinę įrangą?

Ekspertai pastebi, kad pasaulyje siaučiant COVID-19 pandemijai, išaugo kompiuterinės įrangos pardavimai. Taip yra todėl, kad darbas, mokymasis ir kitos įvairios veiklos persikėlė į namus.
       2020-11-25 09:42:25

„Sodra“: ši pandemija – išbandymas moterims

Tarp karantininiu laikotarpiu – trečiąjį šių metų ketvirtį – atsitiesė ir dirbančiųjų skaičius, ir vidutinių darbo pajamų augimas, kuris vėl buvo dviženklis. Vis dėlto, karantinas paliko ir randų, ypač moterims.
       2020-11-25 08:42:28

Virusas nebijo tokio karantino. Patvirtinti 2289 nauji koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 2289 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai.
       2020-11-24 15:53:39

Lietuva veržiasi į pasaulio lyderius - registruoti dar 1169 koronaviruso atvejai

Atlikus 7,289 tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 1169 koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 16,3% Lietuvoje 14 dienų sergamumas COVID-19 liga 100 tūkstančių gyventojų: 808,4
       2020-11-24 15:01:02

Nesaugi, ankstyva lytinė patirtis gali būti ir rizikos sveikatai veiksnys

Nors terminas „saugus seksas“ paaugliams yra žinomas, informacijos apie lytiškai plintančias infekcijas (LPI) ir prevenciją, galimą slaptą jų eigą bei simptomus yra nepakankamai ir ji, deja, ne visada adekvati.
       2020-11-24 13:34:43

Kas patogiau judriame mieste: nuosavas automobilis ar alternatyvios priemonės?

Nors nuosavo automobilio turėjimas ilgą laiką buvo vertinamas kaip didžiulis privalumas, pastaruoju metu ši nuostata palengva kinta. Tai lemia ne tik vis labiau augantys automobilio išlaikymo kaštai, bet ir įvairių alternatyvių susisiekimo priemonių pasirinkimas.
       2020-11-24 13:32:04

Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui

Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją, kai kyla pavojus žmonių sveikatai ir (arba) gyvybei, Seimo posėdžiuose dirbti nuotoliniu būdu.
       2020-11-24 10:44:46

Seimas pritarė I. Šimonytės kandidatūrai į Ministro Pirmininko pareigas

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nutarė pritarti Respublikos Prezidento teikiamai Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderės Ingridos Šimonytės kandidatūrai į Ministro Pirmininko pareigas.
       2020-11-24 09:15:27

Vytautas Getautis: kartais naujų išradimų idėjos kyla ir bėgiojant stadione

KTU Cheminės technologijos fakulteto (CTF) profesorius Vytautas Getautis labiausiai žinomas už pasiektą pasaulinį saulės elementų efektyvumo rekordą – kartu su kitais mokslininkais sukurtas saulės elementas net 29,15 proc. krintančios šviesos paverčia elektros energija.
       2020-11-24 09:03:25

„iGEM“ nugalėtojų komandos vadovė: pandemija netapo kliūtimi siekti rezultato

Lapkričio 13–22 d. vykusiame didžiausiame tarptautiniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM“ iš Vilniaus universiteto (VU) studentų sudaryta komanda laimėjo didįjį prizą.
       2020-11-24 08:09:15

Ekspertai pataria, kaip išsirinkti tinkamiausią elektros tiekėją

Ko gero, pats tamsiausias ir niūriausias mėnuo lapkritis yra ir pats tinkamiausias laikas pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją. Mat kuo juodžiau už lango, tuo vertingesnė tampa elektros lemputės teikiama šviesa.
       2020-11-24 08:02:42

IT ir IRT sektoriai: per pirmą karantiną išryškėjusios tendencijos

Per 8 mėnesius, kuomet Lietuva gyvena pandemijos sąlygomis, praktiškai neliko nei vieno sektoriaus, kurio vienaip ar kitaip nepalietė koronavirusas. Vieniems verslams šis pasaulinio masto iššūkis tapo rimtu išbandymu ir privertė iš esmės peržiūrėti verslo strategiją, tuo tarpu kitus palietė mažiau ir netgi atvėrė naujų galimybių.
       2020-11-24 07:55:37

Ilja Laurs: nekilnojamojo turto rinkos ateitis – tokenizacija

„Jau daugiau nei šimtmetį nekilnojamasis turtas išlieka didžiausia pasaulyje turto klase. Paradoksalu, jog nepaisant technologinės pažangos, vartotojams investuoti į nekilnojamąjį turtą dėl mažo supratimo ir menko pasitikėjimo šia turto klase išlieka sudėtinga.
       2020-11-23 14:50:15

Sveikatos ekspertų taryba: būtina saugoti visuomenės emocinę sveikatą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, pirmadienį mišriu nuotoliniu būdu susitikęs su Sveikatos ekspertų tarybos nariais, aptarė atnaujintas COVID-19 pandemijos plėtros prognozes, taip pat rekomendacijas dėl asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbo organizavimo bei visuomenės informavimo COVID-19 klausimais.
       2020-11-23 14:36:20

Apie lytinį raštingumą pirmiausiai iš šeimos

Lytinis raštingumas yra svarbi kiekvieno mūsų sveikatos ir gerovės dalis, kuris, kaip sako psichologai, pradedamas formuotis šeimos aplinkoje. Tai, kokia čia tvyro emocinė atmosfera, daro įtaką vaiko, vėliau ir paauglio socialinei raidai, jo asmenybės formavimui.
       2020-11-23 14:08:21

Pirmajam autoservisui Lietuvoje suteiktas skaidraus verslo ženklas

Sunkiojo transporto priemonių remonto bendrovei „Autokurtas“ suteiktas skaidraus verslo ženklas „Baltoji banga“. Atsparumą šešėliui ir nesąžiningoms verslo praktikoms liudijantis įvertinimas pirmą kartą skirtas autoservisų paslaugas teikiančiai bendrovei.
       2020-11-23 12:20:36

„Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ vaistininkė Jovita Juodsnykytė nuramina, kad pajutus peršalimo simptomus naudinga kuo skubiau kreiptis į vaistininką ir gydytojo gali net neprireikti.
       2020-11-23 11:48:35

Besidomintiems grybais VDU Botanikos sodas – tikras rojus

Apie gausias ir unikalias Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo kolekcijas buvo rašyta ne kartą. Tačiau apie įvairių formų ir spalvų grybus, augančius kartu su introdukuotais ir vietinių rūšių kolekciniais augalais – dar nekalbėjome.
       2020-11-23 09:11:20

Akcijos magija: kaip nepamesti galvos ir sutaupyti

Ar analizuojate savo pirkimo įpročius? Jei taip, ko gero, pastebėjote, kad žodžiai „akcija“ ir „nuolaida“ daugumą mūsų veikia tikrai magiškai.
       2020-11-23 08:57:59

Perspėja, kad vienas pirkėjų įprotis šiemet gali kelti problemų

Tarptautinė rinkos tyrimų bendrovė „Nielsen“ perspėja, kad net ir atradę apsipirkimą internetu Lietuvos gyventojai kalėdines dovanėles vis tiek nori pirkti gyvai, o maistą įsigyja paskutinėmis dienomis.
       2020-11-23 08:42:40

Tyrimų rezultatai - autobuse užsikrėsti „Covid-19” rizika yra labai maža

„Covid-19” krizė parodė, koks svarbus yra keleivinis transportas, norint užtikrinti susisiekimą ir pagrindinių paslaugų tęstinumą. Šalyje įvedus karantiną ir drastiškai sumažėjus keleivių skaičiui, keleivinio susisiekimo rinką sukrėtė smūgis.
       2020-11-23 08:09:43

Gera žinia verslui – „Sodra“ su Briuseliu suderino didesnę mokestinę pagalbą

Gera žinia Covid-19 poveikį patyrusiam verslui – „Sodrai“ su Europos Komisija (EK) suderino pagalbą įmonėms, net jeigu pagalbos suma viršija EK nustatytą maksimalios valstybės pagalbos (de minimis) sumą.
       2020-11-23 08:04:29

Regionuose trūksta virš 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima kritiškai trūkti. Lietuvos vaistinių asociacijos (LVA) skelbia, kad šiuo metu rinkoje trūksta 145-ių vaistininkų.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.