Naujienos

Verslo atsakomybė – ir apsaugoti darbuotojus, ir tęsti veiklą

2020-10-28 17:03:42

Lietuvoje augant susirgimų koronavirusu atvejų skaičiui, atsakingo verslo įmonės į epidemiologinę situaciją reaguoja operatyviai ir, nelaukdamos oficialių nurodymų, pačios imasi iniciatyvos užtikrinti tiek savo darbuotojų, tiek visuomenės saugumą.

Tokia verslo pozicija siunčia aiškią žinutę – verslas prisiima atsakomybę taikyti visas būtinas priemones apsaugoti darbuotojų sveikatą ir saugiai tęsti gamybą bei paslaugų teikimą.

„Lyginant su pavasariu, dabar verslas yra daug geriau pasiruošęs ir prisitaikęs dirbti padidintos rizikos sąlygomis. Dabar matome, kad patys darbdaviai prisiima atsakomybę teikti patikimą informaciją, kad darbuotojai žinotų, kaip elgtis susidūrus su virusu.“,– sako komunikacijos agentūros „Fabula“ vadovė Raminta Rimkienė. Agentūros vadovė pastebi, kad Lietuvoje daug verslų dabartinei situacijai ruošėsi iš anksto, o organizuodami naują darbo modelį naudojasi dar per pirmąjį karantiną sukaupta patirtimi.

Didieji pokyčiai jau yra įvykę

Didžiosios verslo įmonės, ypač vykdančios gamybinę veiklą, per pastarąjį pusmetį sukūrė unikalius darbo padidintos rizikos sąlygomis modelius, kurie veikia ne tik teoriškai, bet ir praktiškai. „Verslas suprato, kad antroji banga – tik laiko klausimas, todėl sąlyginės ramybės mėnesius išnaudojo tam, kad sukurtų ir įdiegtų naują darbo tvarką, ypač tuose sektoriuose, kur visiškas nuotolinis darbas negalimas. Iš tiesų, daugelis įmonių nelaukė, kol situacija taps bloga, ir jau nuo pavasario dirba pandemijos režimu.“, – pastebi R. Rimkienė.

Kaune įsikūrusios medicininės įrangos gamyklos „Hollister Lietuva“ generalinis direktorius Shane Caher sako, kad antroji koronaviruso banga įmonės planų nekeičia, nes jau nuo kovo mėnesio darbas vyksta laikantis visų saugumo reikalavimų, o įmonės kolektyvas yra apmokytas dirbti pandemijos sąlygomis: „Dabar karantine esančiose savivaldybėse grąžintas privalomas kaukių dėvėjimas, tačiau mūsų darbuotojams nereikia iš naujo prie to pratintis, nes privalomo kaukių dėvėjimo nuo kovo mėnesio taip ir neatsisakėme. Nors pradžioje kai kurie sprendimai atrodė griežti, daug investavome į vidinę komunikaciją, aiškinome visų apsaugos priemonių svarbą, todėl dabar darbuotojai tokius sprendimus vertina ir supranta jų naudą.“

Įmonė darbą gamybinėse patalpose organizuoja taip, kad jose būtų tik gamybos užtikrinimui būtini darbuotojai, todėl taikomas pamaininis darbas, o siekiant kontroliuoti darbuotojų srautus, sudarytas net restorano lankymo grafikas. „Tie komandos nariai, kurių tiesioginės pareigos gali būti atliktos nuotoliniu būdu, dirba iš namų. Suprantame, kad darbuotojai šiuo metu turi derinti darbą ir rūpinimąsi šeima, todėl taikome lankstų darbo grafiką.“, – sako „Hollister Lietuva“ generalinis direktorius.

Panašias priemones Varėnoje esančioje „Neptūno“ gamykloje taiko ir „Coca-Cola HBC Lietuva“, kur pastarąjį pusmetį apsauginių kaukių dėvėjimas buvo privalomas.

Darbas iš namų – pasaulinė tendencija

R. Rimkienė pastebi, kad pandemijos akivaizdoje darbas per atstumą – vienas dažniausių informacinių technologijų ar B2B principu dirbančių verslo įmonių pasirinkimų: „Saugumo prasme tai turbūt geriausias variantas, nes kontakto tikimybė sumažinama iki minimumo, tačiau pasirinkusios šį sprendimą įmonės turi imtis papildomų priemonių darbuotojų emocinei sveikatai užtikrinti, investuoti į komandos formavimą.“

Pasak IT klausimais konsultuojančios įmonės „Baltic Amadeus“ Personalo ir marketingo vadovo Dariaus Dužinsko, praeitą savaitė įmonė įvertino visas rizikas ir nedelsdama priėmė sprendimą nuo spalio 23 d. visus darbus organizuoti per atstumą. Tai jau antras kartas šiemet, kai įmonė uždaro biurų duris ir visam be išimties 200 žmonių kolektyvui, dirbančiam visoje Lietuvoje, sudaro sąlygas dirbti nuotoliniu būdu. „Teikiame IT paslaugas, todėl sėkmingai galime dirbti visur, kur yra kompiuteris ir internetas. Pavasarį jau išbandėme visišką nuotolinio darbo režimą, o pastaraisiais mėnesiais analizavome per pirmąją bangą sukauptą patirtį ir darbuotojų poreikius, todėl esame paruošę ne tik technologinius, bet ir personalo valdymo sprendimus.“, – sako D. Dužinskas.

Kai kurių įmonių darbuotojai ir anksčiau turėjo galimybę dirbti nuotoliniu būdu. Pavyzdžiui, SEB bankas nuotolinio darbo principus taiko jau kelerius metus, todėl pavasarį sklandžiai perėjo prie darbo iš namų, dalis organizacijos taip dirba iki šiol. „Pastarąjį mėnesį, kai sergančiųjų skaičiai sparčiai didėja, skatiname vadovus suplanuoti darbus taip, kad kuo daugiau komandos narių galėtų dirbti nuotoliniu būdu. Nuotolinį darbą skatiname ir siekdami sumažinti biure dirbančių žmonių skaičių, nes taip apsaugome darbuotojus, kurie negali dirbti iš namų. Kaip chirurgas negali operuoti namuose, taip ir banke yra tam tikros kritinės funkcijos, tokios kaip dalis IT ar operacijų, kurios dėl saugumo ir rizikos valdymo prevencijos negali būti vykdomos nuotoliniu būdu. Kritines funkcijas atliekančias komandas esame padalinę ir fiziškai – siekiant sumažinti riziką, dalis komandos dirba skirtingose patalpose ir nesusitinka – bendrauja tik nuotoliniu būdu“, – sako Ugnius Vipartas, SEB banko Personalo departamento direktorius.

Nuo kovo mėnesio nuotoliniu būdu dirba ir daugiau nei 1000 „Lietuvos draudimo“ darbuotojų visoje Lietuvoje. Pasak įmonės Personalo departamento direktorės Virginijos Mikutaitės, net ir atšaukus karantiną visa komanda dirbti į biurą negrįžo – darbo vietose dirba tik tiek darbuotojų, kiek būtina efektyviai aptarnaujant klientus. „Per pusę metų mūsų darbuotojai priprato prie nuotolinio darbo, o įmonė atrado būdus, kaip spręsti darbo per atstumą keliamus personalo valdymo iššūkius. Stipriname bendruomenę virtualioje erdvėje: organizavome „Naujokų dieną“, nuolat rengiame nuotolinius komandos formavimo renginius, suteikiame darbuotojams žinių į nuotolines mūsų organizuojamas konferencijas pakviesdami ekonomikos, psichologijos, epidemiologijos ekspertus.“, – sako V. Mikutaitė.

Išaugę krizių valdymo įgūdžiai

Pasak R. Rimkienės, dalis verslo įmonių renkasi į situaciją reaguoti realiu metu, todėl yra investavusios į krizių valdymo komandų sukūrimą ir efektyvią vidinę komunikaciją. „Per pandemiją labai sustiprėjo įmonių gebėjimai valdyti krizes, reaguoti greitai ir priimti būtinus sprendimus. Darbdavys kai kur tampa pagrindiniu informacijos šaltiniu, ką ir kaip daryti susidūrus su virusu, kokia yra izoliacijos tvarka. Dalis stambiųjų verslų investavo į krizių valdymo komandų sukūrimą, o tai leidžia tiksliau taikyti apsaugos priemones, priklausomai nuo realios situacijos konkrečiuose regionuose.“

„Coca-Cola HBC Lietuva“ viešųjų ryšių ir komunikacijos vadovė Gabrielė Šerėnienė pabrėžia, kad jos atstovaujama įmonė yra globalios sistemos dalis, todėl nuolatinė Coca-Cola HBC Lenkijos ir Baltijos šalių padalinio krizių valdymo grupė, atsižvelgdama į augančius sergamumo rodiklius ir naujus valstybės reguliavimus visose keturiose šalyse, reguliariai peržiūri organizacijoje taikomas prevencines COVID-19 priemones. „Jau tapo įprasta, kad biure kasdien yra ne daugiau kaip 50 proc. darbuotojų, saviizoliuojamės pajutus bet kokius į peršalimą panašius simptomus, laikomės atstumo, nekeliaujame, susitikimuose dalyvaujame virtualiai.“, – sako G. Šerėnienė. „Coca-Cola HBC Lietuva“ biurų bendrose erdvėse kaukės jau tapo privalomos, kaip ir biuruose Lenkijoje.

Epidemiologinę situaciją kasdien stebi ir telekomunikacijų ir IT sprendimų lyderė „Telia“, kuriai darbuotojų, o taip pat klientų saugumas yra didžiausias prioritetas. Bendrovė visada laikosi valstybinių institucijų rekomendacijų, taip pat priimant sprendimus atsižvelgiama į darbuotojų nuotaikas, emocinę būseną ir bendrą atmosferą. „Imamės visų reikiamų ir papildomų priemonių, kad mūsų biuruose dirbti būtų saugu. Didesnių atsargumo priemonių jau ėmėmės karantino zonose esančiuose „Telia“ biuruose – juose dabar vienu metu gali dirbti ne daugiau kaip 50 proc. darbuotojų. Už tai atsakingi komandų vadovai, sprendžiantys, kaip paskirstyti darbuotojus, atsižvelgiant į jų darbo pobūdį, taip pat jų pačių poreikius, sveikatą, gyvenimo aplinkybes. Žaliojoje ir geltonojoje zonose darbuotojų skaičiaus ribojimai netaikomi, o darbuotojai patys sprendžia dėl mišraus darbo pobūdžio“, – sako Birutė Eimontaitė, „Telia“ komunikacijos vadovė. Ji priduria, kad „Telia“ jau ilgus metus ugdo nuotolinio darbo kultūrą, taigi, kaip ir iki šiol, darbuotojai gali pasirinkti dirbti namuose ar biure.

Pasak B. Eimontaitės, „Telia“ teikiamos paslaugos gyventojams ir verslui yra kritinės, ypač karantino metu, todėl klientų aptarnavimo salonai ir inžinierių komandos toliau dirba pilnu pajėgumu. Jie yra aprūpinti visomis saugumo priemonėmis, su šiais darbuotojais nuolat palaikomas ryšys ir nuosekli komunikacija. „Prašome ir klientų elgtis atsakingai: mūsų salonuose privalu dėvėti kaukes, visur yra dezinfekcinio skysčio stotelės, įrengtos pertvaros, ribojamas vienu metu salone esančių žmonių skaičius. Tai yra labai svarbu mūsų visų saugumui“, – sako B. Eimontaitė.

Patarimai efektyviam ir saugiam darbui

R. Rimkienė pastebi, kad visus sprendimus verslas priėmė savo iniciatyva, pritaikydamas juos prie darbuotojų poreikių ir galimybių: „Suveikė kūrybiškumas ir atsakomybės jausmas. Matome, kad nėra vieno modelio, kuris tiktų visiems, todėl verslas labai kūrybiškai ir nuosekliai imasi iniciatyvos ir randa puikius sprendimus. Tai didelis pokytis lyginant su pirmąja banga pavasarį“.

R. Rimkienė dalinasi patarimais, kaip efektyviai organizuoti darbą karantino sąlygomis:

· Turėkite planą, kaip vykdysite darbą, jei kolektyve patvirtinamas užsikrėtimas koronavirusu. Kontaktą su užsikrėtusiu asmeniu turėję asmenys, net ir nejaučiantys simptomų, nustatyta tvarka turi saviizoliuotis. Darbdavys turi imtis iniciatyvos informuoti darbuotojus apie būtinas apsaugos ir saviizoliacijos priemones, ir sudaryti sąlygas jų laikytis.
· Stiprinkite vidinę komunikaciją – svarbu prisiminti, kad dėl sudėtingos ir neaiškios situacijos darbuotojai patiria nerimą, atskirties jausmą ir nežinią. Dabar ypač reikia stiprinti komandos dvasią, skirti dėmesį komandos formavimo veikloms, sudaryti sąlygas darbuotojams su vadovais ar personalo specialistais pasikonsultuoti ne tik darbiniais klausimais. Sukurkite atmosferą, kurioje darbuotojai jaustųsi saugūs pranešti apie sveikatos ar emocines problemas.
· Turėkite aiškias ir suprantamas darbo organizavimo taisykles, pasidalinkite jomis su darbuotojais ir nebijokite jų pakartoti kelis kartus. Užsitikrinkite, kad visas kolektyvas jas supranta ir taiko vienodai ir nepalikite erdvės taisyklių interpretavimui. Priminkite darbuotojams, kad viruso grėsmė yra reali, o geriausias būdas jį sustabdyti – laikytis nustatytų taisyklių.
· Organizuokite darbo procesus taip, kad būtų kuo mažiau tiesioginio kontakto tarp žmonių. Jei turite galimybę organizuoti nuotolinį darbą, rekomenduokite darbuotojams dirbti iš namų. Nesant galimybės visam kolektyvui dirbti per atstumą, valdykite žmonių srautus organizuodami pamaininį darbą, sudarydami bendrų erdvių naudojimo grafikus. Visus susirinkimus organizuokite nuotoliniu būdu arba, jei tai neįmanoma, nedidelėse grupėse, dėvint apsaugos priemones. Aiškiai komunikuokite darbuotojams, kad jaučiant bent menkiausius peršalimo simptomus jie turi likti namuose.
· Rodykite lyderystę savo veiksmais. Dėvėkite apsaugines priemones ir laikykitės visų darbo organizavimo taisyklių, kad darbuotojai galėtų sekti Jūsų pavyzdžiu. Investuokite į naujus žemesnės grandies lyderius, sudarykite sąlygas jiems teikti siūlymus dėl darbo organizavimo ir apsaugos priemonių, nes sujungus skirtingas patirtis galėsite rasti Jūsų įmonei tinkamiausią sprendimą.
· Palaikykite nuolatinį ryšį su klientais, informuokite juos apie Jūsų įmonėje taikomas prevencines priemones, taip pat sutarkite ir parenkite planą tam atvejui, jei įmonėje patvirtinamas užsikrėtimas. Dalinkitės savo patirtimi su klientais ir visuomene.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-05-18 16:22:44

Svarbiausių atsiskaitymų metas studentams: kodėl geriau nesukčiauti?

Apie artėjančią vasaros pradžią praneša ne tik pražystanti gamta, bet ir studentų grupelės, besibūriuojančios šalia viešųjų bibliotekų ir kavinių. Šiuo metu studentai rašo savo kursinius ar baigiamuosius rašto darbus, kurie dažnam jų sukelia nemalonius jausmus, kelia stresą.
       2022-05-18 16:14:18

Darbas iš namų: kaip padaryti, kad ir vilkas būtų sotus, ir avis sveika

Nors pastaraisiais metais pandemijos pastūmėtas verslas į darbo laiko organizavimą ėmė žiūrėti gerokai lanksčiau, vienos nuomonės kur, kaip ir kada geriausia dirbti, nėra.
       2022-05-18 16:11:00

Žolės smulkinimas nerekomenduojamas nuolatinei pievų priežiūrai

Aplinkos ministerija kviečia susipažinti su rekomendacijomis, kurios apibendrina neigiamą žolės smulkinimo poveikį pievų buveinėms. Pagal šias rekomendacijas, biologinei įvairovei palankiausi pievų tvarkymo būdai yra šienavimas ir ganymas.
       2022-05-18 16:05:58

Kur kas įdomesni, nei galima pamanyti: 5 faktai apie bananus

Patogus užkandis, greita pagalba nuo alkio, įvairių desertų ar kepinių ingredientas – bananai, be kurių daugelis neįsivaizduoja savo pirkinių krepšelio. Mėgstami dėl skonio ir naudingų savybių, bananai seniai tapę neatsiejama raciono dalimi – ir visgi apie bananus dar yra ką atrasti.
       2022-05-18 15:57:15

Paspirtukininko etiketas: 3 auksinės taisyklės, šį sezoną virs įpročiais

Šylant orams Lietuvos miestuose prasideda elektrinių paspirtukų sezono įkarštis. Kasmet šios ekologiškos transporto priemonės tampa vis populiaresnės, todėl didėja ne tik kelionių, bet ir parkavimo vietų poreikis.
       2022-05-18 09:31:31

Naudingi patarimai, padėsiantys vaikams susidomėti maistu

Maistas – didžiulė gyvenimo dalis, todėl domėtis skirtingais produktais, sveika mityba ir valgymo kultūra svarbu pradėti nuo vaikystės: leisti vaikams patiems suktis virtuvėje, vežtis juos kartu apsipirkinėti.
       2022-05-18 09:25:11

Prezidentas paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį savo dekretu paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą, kuri pareigas pradės eiti gegužės 18 dieną.
       2022-05-18 09:20:43

Hipertenzija – liga, varginanti vis jaunesnio amžiaus žmones

Aukštas kraujospūdis – vienas dažniausių Lietuvos gyventojus varginančių sveikatos sutrikimų. Gegužės 17-ąją, minint Pasaulinę hipertenzijos dieną, siekiama atkreipti ne tik ja sergančių, bet ir sveikų žmonių dėmesį – laikantis kelių paprastų kasdienių taisyklių, šios ligos galima išvengti.
       2022-05-18 09:15:48

Mano artimasis ruošiasi operacijai – kaip jam padėti?

Operacija yra iššūkis organizmui, todėl jam reikia tinkamai pasiruošti. Dažnai šiuo sudėtingu laikotarpiu pacientą lydi jo artimieji, kurie rūpinasi jo sveikata. Chirurgas dalijasi patarimais, kaip padėti šeimos nariams pasiruošti laukiančiai operacijai ir kuo sparčiau atsigauti po jos.
       2022-05-18 09:12:48

Barzdą irgi reikia prižiūrėti: ką pravartu žinoti kiekvienam barzdočiui?

Skaitmeninėje erdvėje gausų moteriškas ir vyriškas grožio priemones lyginti bandančių nuotraukų: ji grožio priemonių turi daugiau nei galėtų suskaičiuoti, jam kasdien pakanka tik muilo ir vandens.
       2022-05-18 09:08:02

Seimas NPD padidino iki 540 eurų

Seimas priėmė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus, kuriais nuspręsta neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) padidinti 80 eurų – iki 540 eurų gyventojams, uždirbantiems iki 1 vidutinio darbo užmokesčio (VDU).
       2022-05-18 09:03:26

Diagnostiniai testai – tai ne žaidimai, o svarbi profilaktikos priemonė

Šiomis dienomis vaistinėje galima rasti testų, skirtų pačioms įvairiausioms reikmėms: nuo ŽIV ar storosios žarnos vėžio diagnostikos iki narkotikų ar gastritą sukeliančių bakterijų nustatymo.
       2022-05-14 16:01:45

Mėsos technologo rekomendacijos patyrusiems kepėjams ir grilio naujokams

Šylant orams sparčiai įsibėgėja ir maisto gamybos ant grilio sezonas. Anot prekybos tinklo „Rimi“ mėsos technologo Vido Nadzeikos, įprasta, kad ant kepsninės ar laužo atsiduria šašlykai, kiaulienos šonkauliukai, dešrelės ar vištienos kepsneliai, tačiau grilinti galima ir daug įdomesnius produktus.
       2022-05-14 08:42:47

VERT: vartotojo mokėtina prijungimo įmoka ESO turėtų būti perskaičiuota

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kilusio ginčo aplinkybes, priėmė sprendimą tenkinti vartotojo reikalavimą įpareigoti bendrovę iš naujo apskaičiuoti prijungimo prie elektros tinklų įmoką.
       2022-05-14 08:27:49

Artėja Pasaulinė hipertenzijos diena: kodėl vis dar mažai dėmesio prevencijai?

Kitą savaitę, gegužės 17-ąją, minima Pasaulinė hipertenzijos diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į kraujotakos sistemos ligas. Lietuvos sergamumo širdies ir kraujagyslių ligomis bei mirštamumo nuo jų rodikliai beveik triskart didesni už Europos Sąjungos vidurkį, skelbia Lietuvos širdies asociacija.
       2022-05-14 08:15:32

Maistinga, greita ir gardu: receptai su špinatais, patiksiantys išrankiausiems

Sklidini įvairiausių vitaminų, mineralų bei kitų vertingųjų medžiagų – špinatai tokie maistingi, kad juos sunku kuo nors pakeisti gaminant mėgstamus pavasarinius valgius. Be to, špinatai puikiai tinka ne tik salotoms: iš jų kepami blynai, gaminami įvairiausi padažai, lazanijos, pyragai.
       2022-05-13 20:52:09

8 priežastys, dėl kurių įsimylėsite ypatingą Graikijos pusiasalį

Dažnai keliautojai atostogoms rinkdamiesi Graikiją susitelkia į jos salas arba sostinę Atėnus. Tačiau kelionių ekspertai išskiria tikrą Graikijos perlą – Peloponeso pusiasalį, kurį turistai iš viso pasaulio įsimyli dėl įvairiausių priežasčių.
       2022-05-13 19:28:30

Pokalbiai apie karą: psichologas aiškina, kodėl svarbu nubrėžti ribas?

Pokalbiai apie karą netyla – nuolat dalijamės naujienomis, pasakojame, kaip jaučiamės ar išsakome savo nuomonę, tačiau kai kuriems žmonėms nepertraukiamas tokios informacijos srautas gali sukelti emocinės sveikatos sunkumų.
       2022-05-13 18:52:27

Žvėriena – išskirtinės biologinės vertės, tvariai gaunamas maistas

Mėgta ir vertinta Lietuvos didikų, per sovietmetį praradusi populiarumą ir pasitikėjimą, žvėriena vėl grįžta ant lietuvių stalo. Laukinių žvėrių mėsa gerai įsisavinama, tinkama dietinei mitybai, biologiškai vertinga, medžiojant pagal griežtus reikalavimus – gaunama tvariai.
       2022-05-13 18:43:16

Romantiški užkandžiai lietuviškos meilės dienos iškylai

Gegužės 13 - ąją, kai žaliuojantis pavasaris pasipuošia įvairiaspalviais kvapniais žiedais, minima baltų meilės deivės Mildos diena. Skanūs užkandžiai gamtoje ir laikas skirtas mylimajam – tai puikus būdas paminėti lietuvišką meilės dieną, o romantiškai mylimųjų iškylai gamtoje pravers keli nesudėtingi receptai.
       2022-05-13 18:38:32

Svarbu ukrainiečiams – teisė vairuoti ir automobilio registracija Lietuvoje

Advokatų profesinės bendrijos AVOCAD teisininkės Viktoriios Vynohradovos patarimai ukrainiečiams Lietuvoje – apie teisę vairuoti ir kada reikia registruoti automobilį Lietuvoje (ukrainiečių kalba).
       2022-05-13 18:36:12

Romas Kalanta suprato, kad jo pasiaukojimas šauks, kvies ir ragins

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį dalyvavo diskusijoje „Romas Kalanta: pilietinio pasipriešinimo fenomenas“, skirtoje 50-osioms Romo Kalantos mirties metinėms paminėti.
       2022-05-13 15:18:02

Atėjo laikas naikinti pavojingą invazinį augalą - Sosnovskio barštį

Nors pavasaris šiemet vėlyvas, savivaldybės jau pradėjo suplanuotus Sosnovskio barščio naikinimo darbus. Šį invazinį augalą purkšti herbicidais, šienauti arba iškasti yra numačiusios 16 savivaldybių.
       2022-05-13 15:11:39

TV tendencijos Lietuvoje: „Eurovizija“ muša rekordus

Didžiausią išmaniosios televizijos platformą Lietuvoje valdančios bendrovės „Telia“ statistika rodo, kad Lietuvos žiūrovų favoritais lieka „Eurovizija“, krepšinis ir Dakaras.
       2022-05-13 11:42:01

Ruošiatės draugų susibūrimui? Išmėginkite šiuos tris greitų užkandžių receptus

Planuojantiems šeimos susibūrimą savaitgalį ar „Eurovizijos“ finalo žiūrėjimą su draugais, tikru galvos skausmu gali tapti vaišės, kuriomis reikės nudžiuginti svečius.
       2022-05-13 11:35:54

3 pasaulio turtingieji, kurių karjera susiklostė tik sulaukus 40 metų

· Kai kurių milijonierių karjera susiklostė tik sulaukus 40 arba net daugiau metų. · Harlandas Sandersas įkūrė „KFC“ („Kentukio keptos vištienos“) bendrovę būdamas 62 metų. · 45 metų Henris Fordas tapo turtingu pristatęs automobilį „Model T“. · Rėjaus Kroko karjera susiklostė būnant 52 m. ir tapus „McDonald‘s“ franšizės agentu.
       2022-05-13 11:32:11

Kokio technologinio proveržio tikėtis ateityje ir kas laukia pasirinkusių IT?

„Programavimo sritį ar IT profesiją šiandien turi rinktis tie, kurie nori kūrybiško ir dinamiško darbo“, – įsitikinęs JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ Technologijų direktorius Rimantas Benetis.
       2022-05-13 09:47:11

Šildymo sistemos siurblio keitimas – efektyvus būdas sutaupyti

Kylant kainoms ir didėjant nerimui dėl ekonominės padėties ir infliacijos, kaip niekad aktualu mažinti vartojimo kaštus ir ieškoti tvarių sprendimų. Nemažą dalį išlaidų sudaro šildymo bei vėdinimo kaštai.
       2022-05-13 09:41:07

Atgaivinantys burbuliukai: kokteilių receptai lietuvių meilės dienai paminėti

Lietuvių įsimylėjėliai gali džiaugtis, kadangi meilės garbei mūsų šalyje yra švenčiama ne viena, bet dvi šventės. Vasario mėnesį minime aistringąją Valentino dieną, o šiandien, gegužės 13 d. švenčiame lietuvių meilės deivės Mildos šventę.
       2022-05-13 08:46:17

Sukčiai įžūlėja: pernai išviliojo dvigubai daugiau pinigų

Praėjusiais metais sukčiai iš gyventojų elektroninėmis priemonės, Lietuvos bankų asociacijos duomenimis, išviliojo 10,2 mln. eurų - tai dvigubai daugiau nei 2020-aisiais.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.