Naujienos

Emocinė savijauta komandoje: ką dažniausiai pamiršta darbdaviai

2020-11-12 13:44:46

Pirmoji pandemijos banga ir kartu su ja užklupęs karantinas daugeliui vadovų tapo galvosūkiu, kaip užtikrinti sklandų darbo procesą ir kartu organizacijoje išlaikyti teigiamą emociją.

Nors baimių būta daug ir įvairių, tačiau vienas iš šiandien labiausiai nerimą keliančių klausimų – kaip antrojo karantino metu išlaikyti procesų efektyvumą, darbuotojų įsitraukimą bei laiku pastebėti suprastėjusią darbuotojo emocinę savijautą.

JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ Žmonių ir organizacijos vystymo direktorės dr. Raimondos Alonderienės teigimu, vadovams, kurie nuolat galvoja apie savo komandas, labiausiai rūpi, kad darbuotojai ne tik jaustųsi komfortiškai dirbdami namuose, turėtų visas darbui reikalingas priemones ir galėtų išsinešti į namus nuo stalo iki kėdės ar kelių monitorių, bet kad žmogus nejaustų atskirties nuo kolegų.

„Pirmojo karantino metu įmonėje darbas nuotoliniu būdu vyko stebėtinai sklandžiai. Rezultatai karantino metu buvo ypač geri – mūsų IT specialistų produktyvumas išaugo. Tačiau išryškėjo ir sunkumų, pavyzdžiui, darbuotojams būna sunku suderinti darbą ir namų aplinką, rasti tinkamą ritmą sau ir susiderinti su sutuoktiniu bei vaikais. Kitiems žmonėms sunku „išeiti“ iš darbo režimo, kyla pagunda į užklausas atsakyti po darbo valandų, nes namai tapo kartu ir biuro erdve. Abiem atvejais darbuotojui yra sudėtinga rasti balansą, todėl vadovui svarbu ne tik motyvuoti siekti rezultatų, bet ir padėti darbuotojui prisitaikyti prie naujų darbo sąlygų“, – sako R. Alonderienė.

Personalo vadovė atkreipia dėmesį, kad ne visada darbuotojai turi galimybes patogiai dirbti iš namų. Galbūt nėra galimybių ar sąlygų dirbti lygiai taip pat patogiai, kaip ir biure, todėl jiems rami darbo aplinka yra žūtbūt reikalinga.

„Pirmojo karantino metu uždarėme biurus, tačiau vėliau atlikta darbuotojų apklausa parodė, kad kai kuriems kolegoms tai sukėlė labai daug nepatogumų. Todėl šį karantiną, nors ir rekomenduojame likti namuose, bet esant išskirtiniams atvejams, suteikiame galimybę bent kelias dienas saugiai dirbti biure. Suprantame, kad situacijų būna įvairiausių ir kartais namuose tiesiog neįmanoma susikaupti“, – teigia „Devbridge“ atstovė.

Nuotaikų svyravimus lemia ne vien darbas

Anot pašnekovės, derėtų nepamiršti, kad emocinės savijautos klausimą lemia ir aplinka. Pirmojo karantino metu žmonės turėjo staiga prisitaikyti prie niekada anksčiau nepatirtos situacijos – nežinomas virusas, sunkiai suvokiamas pavojaus laipsnis, nauji apribojimai, asmeninės saugos priemonės, darbas iš namų. Šis karantinas jau kitoks ir norint išlaikyti tokį efektyvumą, kokį turėjome pavasarį, reikės dar daugiau pastangų ir įdirbio.

„Dalį įvestų apribojimų jau esame išbandę, darbą iš namų ėmėme jaukintis. Tačiau pavasarį nuotaiką skaidrino ilgėjančios šviesios dienos, o vasarą – mažesnė viruso tikimybė. Dabar suvokiame, kad dar 4 mėnesius darbo dienai pasibaigus bus tamsu ir šalta. Tad nenuostabu, kad esant sunkiai prognozuojamai aplinkai, žmonės jautriau reaguoja į situacijas darbe. Šiuo atveju gali padėti individualus vadovo dėmesys, psichologinės priemonės ir įvairios įtraukiančios iniciatyvos. Reikėtų įsivertinti ir, poreikiui esant, organizacijoje inicijuoti psichologo konsultacijas, surengti meditacijos užsiėmimus nuotoliniu būdu. Šias iniciatyvas šiuo metu įgyvendiname ir „Devbridge“, nes esame tikri, kad psichologinis palaikymas antrojo karantino metu bus kaip niekada svarbus ir reikalingas“, – įsitikinusi vadovė.

R. Alonderienės teigimu, jei įprasti vadovo pokalbiai (1-on-1) vyksta kartą per mėnesį, nuotolinius susitikimus, kad ir trumpesnius, reikėtų organizuoti dažniau. Pasitarnauti gali ir nuotolinė kavos pertrauka, ir pokalbiai ne apie darbą.

Emocinį ryšį sustiprina komandinės veiklos

„Komandų nuotaikas praskaidrinti galima, įtraukiant pačius darbuotojus, rengiant įvairius nuotolinius renginius – protmūšius ar klausantis kviestinių svečių pasakojimų. Galima sukurti patirčių pasidalijimo renginius – kaip pasigaminti greitus pietus namuose ar pan. Padėtų kitų komandos narių pasidalijimas ir paslaptys, kaip jiems pavyksta suderinti darbo ir namų režimą, pavyzdžiui, naujienlaiškis, kuriame kalbiname kolegas. Tai puikiai suveikė ir mūsų organizacijoje, žmonės kiekvieną savaitę į savo pašto dėžutes gaudavo savaitės apžvalgą, kurioje savo karantino dienoraščiu ir patarimais dalijosi tiek vadovai, tiek ir daugelis kolegų. Žengiant papildomą žingsnį, galima pagalvoti ir apie nuotolinių veiklų namuose esantiems vaikams organizavimą. O gal įprastą komandos susirinkimą suorganizuoti kartu su vaikais? Juk taip galima įvairiapusiai pažinti savo kolegas“, – sako „Devbridge“ Žmonių ir organizacijos vystymo direktorė.

R. Alonderienės teigimu, nors kompiuterio ekranas tapo siena, atskiriančia komandos narius vieną nuo kito, tačiau jį galima panaudoti vienijančioms veikloms. Pavyzdžiui, kartu pažiūrėti kino filmą, kompiuteriu sužaisti stalo žaidimus, aptarti perskaitytas knygas ar tiesiog pasišnekučiuoti, valgant užsakytas picas.

„Prisiminkime ir fizinį aktyvumą, pavyzdžiui, „Devbridge“ įmonėje jogos ritualus ir bendras treniruotės pakeitėme į nuotolines, siekiame ir dar daugiau sporto treniruočių perkelti online ir taip skatinti kolegų sveiką gyvenseną. Taip pat galima susirungti ir komandomis, kas daugiau žingsnių praeis ar daugiau pažintinių takų aplankys. O galbūt dabar tinkamiausias laikas geriau pažinti kito skyriaus kolegą? Išbandykite programėlę, kviečiančią atsitiktinius kolegas „prie kavos“. Tad nors ir dėl įvestų apribojimų ko nors laikinai netekome, tačiau verta pasidairyti aplinkui ir su komanda išnaudoti naujas patirtis bei palaikyti šviesią nuotaiką bet kokiu metu“, – patirtimi dalijosi „Devbridge“ atstovė.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-05-05 18:15:30

Išmanūs namai: ką renkasi lietuviai?

Įrenginėdami būstą lietuviai vis dažniau renkasi inovatyvius namų sprendimus. Išmanūs namai turi daugybę galimybių, kurios ne tik palengvina kasdienį gyvenimą, bet ir leidžia sutaupyti.
       2021-05-05 17:56:00

Lemtingas laikas iki trejų metų: ką žinoti turi tėvai?

Pasiekimai moksluose ir darbe, kasdieniai įpročiai, santykiai ir sveikata, kaip žmogui seksis įvairiose srityse, yra nulemiama per pirmąsias 1000 jo gyvenimo dienų, sako mokslininkai.
       2021-05-05 17:49:20

Kokia IT sistema padėtų atlaikyti masinės vakcinacijos apkrovas Lietuvoje?

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys praėjusią savaitę pabrėžė, kad Lietuvoje masinė vakcinacija gali būti vykdoma tik etapais, mat suteikus galimybę vienu metu registruotis visiems norintiems – apkrovos neatlaikytų jokia informacinė sistema.
       2021-05-05 15:49:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1235

Atlikus 25132 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1235. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-04 17:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1052

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1052. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-03 16:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 714

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 714. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-02 21:36:03

K. Glavecko vizija Lietuvai: ryški šviesa niūrioje tikrovėje

Ryški šviesa, laisvo oro gūsis ir vilties spindulys – tokios buvo profesoriaus Kęstučio Glavecko paskaitos mūsų kartai. Tikrovė, kurioje mes visi dusome, nuo jo žodžių prarasdavo savo niūriuosius kerus.
       2021-05-02 20:50:27

Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai – vieningai apie regioninį bendradarbiavimą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene pradėjo vizitą Lenkijos sostinėje Varšuvoje, kur pirmadienį dalyvaus iškilmingoje Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-ųjų metinių minėjimo ceremonijoje.
       2021-05-02 16:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 951

Atlikus 16934 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 951. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-01 20:10:06

Premjerė: per 17 narystės ES metų daug pasiekėme ir išmokome

Sveikindama piliečius Lietuvos narystės Europos Sąjungos (ES) 17-ųjų metinių proga, Premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė narystės svarbą Lietuvos vystymuisi ir stiprėjimui.
       2021-05-01 12:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1415

Atlikus 17053 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1415. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 15:38:47

Iki 5 tūkst. eurų bus didinamos išmokos gyventojams už įsigytą elektromobilį

Siekdama mažinti neigiamą transporto keliamos taršos poveikį klimatui, Aplinkos ministerija numato padidinti Klimato kaitos programos kompensacines išmokas gyventojams už įsigytą elektromobilį.
       2021-04-30 15:36:16

Kaip dirbtinis intelektas gali išgelbėti sveikatos apsaugos ateitį?

Pandemijai atskleidus sveikatos apsaugos sistemos pažeidžiamumą, Europos inovacijų ir technologijų bendruomenė „EIT Health“ skatina Europos sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus naudotis dirbtinio intelekto ir technologijų teikiamomis galimybėmis.
       2021-04-30 12:32:42

Laikas pasirūpinti lauko terasa: kaip ją papuošti?

Atėjus šiltajam sezonui laukiame, kada galėsime kuo daugiau laiko praleisti lauke, gryname ore besidžiaugdami saulės spinduliais ir šiluma. Natūralu, kad tokiu metu didelis dėmesys skiriamas terasoms, kur gera leisti kiekvieną laisvą akimirką.
       2021-04-30 10:21:56

Vestuvės per pandemiją: ar įmanoma susikurti išskirtinę šventę?

Panašu, kad ir šiais metais vestuvės vyks su tam tikrais pandemijos padiktuotais apribojimais. Nors tai jaukia įsimylėjėlių planus, sukurti gražiausią gyvenimo šventę padeda ir išmaniosios technologijos.
       2021-04-30 10:19:37

6 sėkmingų žmonių įpročiai, kurie padeda taupyti ir nesukti galvos dėl pinigų

Dar mokykloje esame išmokyti skaičiuoti ir įveikti sudėtingas formules. Tačiau su tikrais gyvenimiškais finansais susiduriame, kai tenka žengti koją į suaugusiųjų pasaulį ir pradėti valdyti savus pinigus.
       2021-04-30 10:09:55

Vegetariškos alternatyvos: daržovės ant grilio įtiks išrankiausiam skoniui

Pavasarį įsibėgėjant kepsninių sezonui, grilio tradicijos tampa vis universalesnės ir ant grotelių dažnai atsiduria ne tik mėsa ar dešrelės, bet ir daržovės. Kepsninėje ruoštos daržovės gali tapti ir gardžiu garnyru, ir puikiu pagrindiniu patiekalu.
       2021-04-30 10:05:19

Kaip susigrąžinti dingusį šunį: į pagalbą ateis mobilioji programėlė

Jungtinėse Valstijose šiuo metu kuriama ir jau vartotojų testuojama mobilioji programėlė gali išvaduoti keturkojų augintinių šeimininkus nuo vieno didelio rūpesčio – „NOSEiD“ aplikacija padės dingusiems šunims rasti savo namus.
       2021-04-30 10:03:00

Į kosmosą pakilo antras lietuvių „NanoAvionics“ JAV bendrovei sukurtas palydovas

Ankstų ketvirtadienio rytą Lietuvos laiku iš Prancūzijos Gvianos mieste Kourou esančio kosmodromo pakilo Europos kosmoso bendrovės „Arianespace“ raketa „Vega“, kurioje – dar vienas Lietuvos mažųjų palydovų kūrėjos „NanoAvionics“ pagamintas palydovas.
       2021-04-30 09:57:04

Mirė Seimo narys Kęstutis Glaveckas

Balandžio 30 d. mirė ilgametis Seimo narys, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, ekonomistas Kęstutis Glaveckas. K. Glaveckas gimė 1949 m. balandžio 30 d. Vilniuje medicinos darbuotojo Vlado Glavecko (1926–2002) ir buhalterės Veronikos Laurinavičiūtės Glaveckienės (1927–2010) šeimoje.
       2021-04-30 09:54:31

Penkeri „Lidl“ metai Lietuvoje: 5 permainos, kurias lėmė prekybos tinklo startas

Lietuvoje prieš penkerius metus veiklą pradėjęs „Lidl“ į šalį įnešė naujų tarptautinių vėjų ir šviežių idėjų. Tai lėmė ne tik sėkmingą prekybos tinklo įsitvirtinimą, bet ir aukštesnę kartelę daugybėje mažmeninės prekybos sričių.
       2021-04-30 09:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1351

Atlikus 18724 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1351. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 09:30:04

Rengiantis nėštumui: ne tik gerti vitaminus ir atsisakyti žalingų įpročių

Ruoštis motinystei pastojus – įprasta, tačiau ar reikia specialaus pasirengimo dar prieš pastojant? Sveikatos specialistų teigimu, nuo pat pradžios prisižiūrint sveikatą, mažesnė tikimybė, kad nėštumo metu vargins skausmai ar kamuos stresas ir ligos, o laukimo periodas bus šviesesnis.
       2021-04-30 09:17:05

Švenčiame motinos dieną: 10 idėjų, kaip nustebinti mylimą mamą

Jau šį sekmadienį minėsime gražią pavasario šventę – motinos dieną. Šia proga technologijų ekspertai dalinasi idėjomis, kaip originaliai pasveikinti savo mamą.
       2021-04-29 19:29:25

Rusijos veiksmai prie Ukrainos sienų – priminimas Europai

Šiandien Europos Parlamento plenarinės sesijos balsavimo metu buvo priimta rezoliucija dėl Rusijos, Aleksejaus Navalno atvejo, kariuomenės telkimo prie Ukrainos sienos ir Rusijos išpuolių Čekijoje.
       2021-04-29 18:15:56

Vasariška gaiva ant jūsų stalo: šaltsriubių receptai

Šiltąjį sezoną, ko gero, niekas taip gerai neatvėsina kaip dubuo šaltos gaivinančios sriubos. Tačiau visai nebūtina kasdien mėgautis vis tuo pačiu šaltibarščių skoniu. Jolanta Sabaitienė, prekybos tinklo „Iki“ vaisių ir daržovių ekspertė, kviečia eksperimentuoti virtuvėje bei atrasti vis naują šaltsriubės receptą.
       2021-04-29 12:47:29

Amerikiečių kardiologas rekomenduoja natūralią apsaugą nuo trombų

Jei Lietuvoje kardiologas sumanytų įkurti ekologišką kavinę, daugelis pagalvotų, kad jam nepasisekė su medicina. Tačiau JAV kardiologui Joeliui Kahnui atidaryta žaliosios zonos kavinė Ferndeile, Mičigane, nė kiek netrukdė karjerai.
       2021-04-29 12:14:09

Galvos skausmas perspėja ir apie tai, kad metas išgerti vandens

Vaistininkai vieningai teigia, kad galvos skausmas lydi beveik kiekvieną žmogų. Bent kartą per mėnesį jį patiria daugelis, tačiau svarbu atkreipti dėmesį tiek į jo stiprumą, tiek į pasikartojimo dažnumą.
       2021-04-29 12:11:49

Su papildomomis sąlygomis išplėsta galimybė vairuoti lengvuosius motociklus

Seimas priėmė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-3778(3), kuriomis nuo 2021 m. rugpjūčio 1 d. nuspręsta praplėsti teises vairuoti lengvuosius motociklus (A1 kategorijos transporto priemones) B kategorijos pažymėjimą turintiems vairuotojams.
       2021-04-29 10:25:28

Saldus IT specialistų gyvenimas: 10 pasiūlymų per dieną ir vilionės

Nors jau bene 15 metų informacinių technologijų sritis yra laikoma populiariausia ir perspektyviausia sfera karjerai, Lietuvoje susiduriama su nuolatiniu šių specialistų trūkumu.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.