Naujienos

Vaidotas Zemlys-Balevičius apie sprendimus

2020-12-14 08:43:18

"Šiandien teko garbė sudalyvaut pirmajame naujos Vyriausybės posėdyje. Posėdis neeilinis, sušauktas sekmadienį, nes ir padėtis yra neeilinė.

Lietuvos epideminė situacija yra labai sudėtinga, nes pagal visus rodiklius paskutinėm savaitėm pasiekti epidemijos rekordai pagal atvejus, mirtis ir teigiamų tyrimų dalį. Situacija vienodai bloga visoje Lietuvoje. Palyginus su kitom šalim, Lietuva patenka tarp šalių kuriose epidemijos situacija yra prasčiausia.

Epidemija plinta per žmonių kontaktus, todėl priimti sprendimai buvo skirti maksimaliai juos mažinti. Pagrindinis naujo karantino principas yra kad visos veiklos susijusios su žmonių kontaktu yra draudžiamos, paliekant tik būtiniausias. Toliau prasideda techninės detalės kaip tai pasiekti. Turint omenyje, kad žmonių veiklų yra labai daug, detalių derinimas ir užėmė daugiausiai laiko. Buvo laikomasi protingumo ir solidarumo kriterijaus, leidžiamos veiklos, kurių uždraudimas paralyžiuotų valstybės gyvenimą, bet visos kitos veiklos leidžiamos tik tokiu atveju jeigu galima užtikrinti, kad jos vyktų be kontakto.

Taigi dirbs maisto parduotuvės, vaistinės, veterinarijos, optikos ir ortopedijos priemonių parduotuvės. Dirbs visos sveikatos įstaigos, įskaitant odontologijos, bei psichologinę pagalbą teikinčios įstaigos. Taip pat notarai ir antstoliai. Visos kitos veiklos leidžiamos jeigu galima užtikrinti kad nebus kontakto.

Tam kad užtikrinti kontaktų mažinimą bus ribojamas judėjimas ir bendravimas tarp skirtingų namų ūkių. Tai reiškia, kad negalima susitikinėti su žmonėmis kurie kartu su jumis nuolatos negyvena. Tai deja reiškia, kad Kalėdas ir Naujus metus teks sutikti vieniems. Šventiniu laikotarpiu papildomai bus ribojimas ir judėjimas tarp savivaldybių. Išeiti iš namų bus galima tik nuvykti į darbą, parduotuvę, sveikatos priežiūros įstaigą ir pasivaikščioti pakvėpuoti grynu oru. Turint omenyje, kokios veiklos yra leidžiamos, tai daug priežasčių išeiti iš namų nelabai ir yra.

Visi apribojimai bus taikomi iki sausio 31 d. Reikia suprasti, kad apribojimai reikalingi suvaldyti epidemiją ir deja vienintelis būdas sustabdyti epidemijai yra kontaktų mažinimas. Pagal kitų šalių patirtį deja apribojimai pradeda veikti savaitė, dvi po apribojimų ir kol atvejai nukrenta iki tokio lygio kai galima kalbėti apie epidemijos suvaldymą praeina dar kelios savaitės. Todėl buvo pasirinktas kelias karantiną nustatyti ilgesniam laikui. Jeigu epideminė situacija leis apribojimus atšaukti anksčiau taip ir bus padaryta. Kol kas net modeliuoti tokią situaciją dar pakankamai sudėtinga. Kažkokius preliminarius skaičiavimus galima padaryti, bet patikimesnės prognozės bus galimos, kai pamatysim pirmuosius apribojimų veikimo požymius. Todėl labai svarbu suprasti, kad kiek karantinas truks priklauso nuo to, kiek kiekvienas iš mūsų jo laikysis.

Visuomenė viena epidemijos nesuvaldys. Jai turi padėti valdžia. Numatoma ekonominė ir socialinė pagalba. Kokias formas tai įgaus dar nėra visiškai aišku, nes per šį posėdį tiesiog nebuvo laiko tai aptarti. Vis dėlto reikia suprasti, kad beveik nėra valstybės sričių, kurios išliks nepaliestos įvedamų apribojimų. Visas detales sudėlioti yra didžiulis darbas, kurį dar reiks padaryti. Prieš jį darant reikia sutarti dėl esminių principų ir tas šiandien ir buvo padaryta.

Posėdis man paliko gerą įspūdį. Sprendimų priėmėjai gavo kokybišką duomenų analizę ir moksliniais argumentais paremtą ekspertų nuomonę. Tai kad pirmam Vyriausybės posėdyje argumentai buvo grindžiami straipsniais iš Lancet ir Nature nuteikia optimistiškai. Matyti Jonas Bačelis boxplotus puikiai iliustruojančius excess mortality buvo ypatingai smagu, nors tai ką jie rodė deja nėra nieko smagaus. Tikiuosi tai buvo pirmas žingsnis, kad išgyvendinti iš viešos erdvės visus siaubingus Excelio grafikus.

Kaip sakoma gera pradžia yra pusė darbo. Jo dar liko labai daug. Vyriausybės laukia didžiulis darbas sudėlioti visus likusius akcentus ir detales ir viską iškomunikuoti. Tai ką mačiau šiandien mane nuteikia optimistiškai.

Visą ką čia surašiau yra mano asmeniniai pastebėjimai ir nuomonė. Aš neišvengiamai kažką praleidau ir kažką parašiau ne taip. Visos klaidos yra mano. Oficialios informacijos reikia ieškoti oficialiuose šaltiniuose, o ne facebook postuose. Pagrindinis informacijos šaltinis tikriausiai išliks koronastop.lt tik jis bus pertvarkytas, kad visą reikalingą informaciją bus galima lengvai rasti, o svarbiausi punktai ką reikia žinoti bus aiškiai surašyti."

2020-12-15 08:45:18

"Dėl vaizdų prekybos centruose jau daugelis pasisakė. Aš negėdinsiu žmonių, visi mes esam sąmoningi ir darom savo pasirinkimus. Aš galiu tik pakomentuoti esamą situaciją ir kas galimai nusimato. Visi per pirmą karantiną su pasibaisėjimu žiūrėjo kas buvo Italijoje. Tai va Italijoje sergamumas 100k gyventojų aukščiausiai buvo pakilęs iki 800. Pas mus dabar netoli 1200. Mirtingumo rodiklis aukščiausias buvo 17.6. Virš 10 laikėsi 60 dienų. Lietuvos mirtingumo rodiklis jeigu ignoruosim tą figos lapelį kitos mirtys nuo covid19 dabar yra 17.6 ir virš 10 laikosi jau 20 dienų. Jeigu prisidengsim tuo lapeliu tai dabar yra 11.6. Tai pas mus jau yra Italija, o epidemija dar tik įsibėgėja.

Kad situacija yra blogesnė nei yra iš tikrųjų gana vaizdžiai rodo Alytaus pavyzdys. Ten savivaldybėje yra nekvailų žmonių kurie nusprendė, kad reikia kuo įmanoma daugiau testuoti, kad pabandyti sugaudyti visus sergančius. Per pastarąsias dvi savaites Alytus daro 11000 testų 100k gyventojų, kai Lietuvos vidurkis yra 5800. Padidinus testavimą natūraliai pagauni daugiau sergančių ir dabar Alytus yra pirmas pagal sergamumą. Šiandien peržengta 2000 riba. Tai galima spėt, kad jeigu išplėstumėme testavimo pajėgumus toks sergamumas būtų visoje Lietuvoje.

Natūraliai pacientų ligoninėse ir mirčių skaičiai seka po atvejų skaičių. Tai net įsivedus ilgai lauktas priemones mes dar nematysim pagerėjusios situacijos. Epidemija taip plačiai paplitus, kad ji iš inercijos "generuos" atvejus bent savaitę. Sveikatos apsaugos sistema turi dar šiokį tokį lovų rezervą, bet jis yra skirtas tam būtent tam savaitiniui padidėjimui. Po to basta. Nemaža dalis medikų jau dabar galvoja apie išėjimą iš darbo, tai kai tas rezervas bus išnaudotas tikriausiai sulauksim visiško sveikatos apsaugos sistemo kolapso. Na ką, mano seneliai išgyveno karą, tai bus proga ant savo kailio patikrinti bent dalelę to ką jie patyrė.

Aš vis tiek tikiu Lietuvos žmonių sąmoningumu ir tai kad dauguma jų laikysis naujų apribojimų ir mes suvaldysim epidemiją. Deja nieko gero negaliu pasakyti apie tuos (jų nėra daug) kurie dabar šneka apie apribojimų sumažinimą ir aktyviai atakuoja dabartinę vyriausybę, kad va žiūrėkit čia galima biškį sušvelnint kad va man asmeniškai būtų biškį geriau, tegu tas šešias savaites kenčia ir mane saugo kiti, o aš kaip nors praslysiu. Mes iškentėsim už jus, bet jūs esat šiukšlės ir jūs tai žinot. Visos tos mirtys kurias čia mes pamatysim (ir jau dabar matom) ir dėl kurių gedėsim bus ant jūsų sąžinės."

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Korona virusas: kitos panašios naujienos
       2022-01-05 12:00:21

COVID-19 ligos pasekmės – ne visada apčiuopiamos: į ką vertėtų atkreipti dėmesį?

COVID-19 liga gali pasireikšti įvairiais būdais – nuo besimptomių ar lengvus simptomus sukeliančių formų iki sunkių sutrikimų, kurie gali turėti ilgalaikių pasekmių.
       2021-12-22 13:55:37

COVID-19 liga persirgęs Vaidas: dariau viską, kad tik grįžčiau namo pas dukras

Po beveik 2 mėnesius trukusio intensyvaus gydymo Kauno klinikose Vaidas grįžo į namus. Spalio mėnesį jaunas vyras susirgo COVID-19 liga. „Gydymo laikotarpis buvo sudėtingas, bet mano vaikai maži, todėl norėdamas pasveikti dariau viską, kad tik mano trys dukrytės neliktų be tėčio“, – pasakojimą pradeda jis.
       2021-11-02 18:14:06

Lietuva nusidažė juodai

Nuo šiol visos mūsų savivaldybės juoduoja, paskutinė raudonoji išnyko iš mūsų žemėlapio. Ir ta juoda - ne tik spalva. Tai blogiausias ženklas apie tai, ko labiausiai bijojome nuo pat pandemijos pradžios.
       2021-09-12 12:36:40

COVID-19 pandemijos valdymo priemonės nuo rugsėjo 13 d.

Sparčiai didėjant sergančiųjų skaičiui ir COVID-19 lovų užimtumui ligoninėse, pirmadienį, rugsėjo 13 d., baigsis pereinamasis laikotarpis ir įsigalios patvirtintos papildomos pandemijos valdymo priemonės.
       2021-09-09 16:43:46

Duomenų apžvalga: stebimas naujas koronaviruso atvejų šuolis

Lietuvoje nuo praeitos savaitės vidurio stebimas naujų koronaviruso atvejų šuolis – jų skaičius auga daugumoje Lietuvos savivaldybių.
       2021-06-30 11:03:46

Nustatyti 536 alfa, 1 gama, 11 delta atvejai bei 8 B.1.620 viruso atvejai

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje, informuoja, kad šią savaitę aptikti 536 B.1.1.7 (alfa variantas), 8 – B.1.620, 11 – B.1.617.2 (delta variantas) ir 1 – P.1 (gama variantas) viruso linijų atvejai.
       2021-06-12 11:46:32

Rytoj vilniečiams – 2000 „Janssen“ vakcinų be registracijos

Šį sekmadienį vilniečiams bus pasiūlyta kiek daugiau nei 2000 laisvų „Janssen“ vakcinų – norintys pasiskiepyti galės atvykti į „Litexpo“ be registracijos, nuo 10 iki 16 valandos.
       2021-04-27 15:50:28

Duomenų apžvalga: imunitetą nuo koronaviruso turi jau per 30 proc. asmenų

Lietuvoje imunitetą nuo SARS-CoV-2 viruso šiuo metu, tikėtina, turi jau virš 30 % asmenų, o naujų atvejų augimas pastarąsias 10 dienų buvo nedidelis.
       2021-04-22 10:50:13

Duomenų apžvalga: toliau auga atvejų ir hospitalizacijų skaičius

Lietuvoje toliau auga atvejų ir hospitalizacijų skaičius – vyrauja Vilniaus ir Kauno regionai, tačiau taip pat didėja ir testavimo apimtys – per savaitę PGR, kaupinių PGR ir greitaisiais antigeno testais ištestuojama virš 140 tūkst. asmenų.
       2021-04-13 15:32:36

Epidemiologai: pastarąsias savaites didžiausią susirūpinimą kelia darželiai

Šalies ugdymo įstaigose praėjusios savaitės pabaigoje fiksuoti 87 aktyvūs koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkiai, kai savaitę prieš tai – pusantro karto mažiau, t. y. 49.
       2021-04-07 09:01:22

Duomenų apžvalga: pusė šalies yra eksponentinio augimo fazėje

Pusė Lietuvos šiuo metu yra eksponentinio augimo fazėje, rodo naujausia COVID-19 situacijos Lietuvoje apžvalga.
       2021-04-07 08:23:31

Viskas apie serologinį COVID-19 IgG antikūnų tyrimą vienoje vietoje!

Šiandieninėje COVID-19 pandemijos akivaizdoje internete galima rasti daug skirtingos informacijos apie šio viruso tyrimus. Tam, kad būtų lengviau, pateikiame Jums susistemintą ir konkrečią informaciją apie COVID-19 antikūnų (COVID-19 IgG serologinį) tyrimą.
       2021-04-02 08:58:52

Vilniau, yra reikalų - užkuriam vakcinavimo fabrikėlį

Vietoje Velykinių margučių siūlome daug "AstraZeneca" vakcinų. Jei jūs esate senjoras, mokytojas, dėstytojas, pilnametis abiturientas, turite lėtinių ligų (o šis sąrašas labai platus, nuo plaučių, kepenų, širdies ligų iki diabeto ar nutukimo, kai KMI virš 35)
Daugiau naujų naujienų
       2022-08-10 12:05:26

Valgomų laukinių augalų galima rasti ir mieste: kaip jais praturtinti patiekalus

Paskutinis vasaros mėnuo skatina išnaudoti visas įmanoma progas ir keliauti į gamtą – ar tai būtų miesto parkas, tolėliau žaliuojantis miškas ar besidriekianti pieva.
       2022-08-10 11:27:23

Prezidentas iš M. Drobiazko, P. Vanago ir V. Jakunino atima apdovanojimus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.
       2022-08-10 10:56:23

Atgal į mokyklą: kaip išsirinkti kompiuterį mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalis. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams – įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui.
       2022-08-10 10:27:38

Naudotų automobilių trūkumas – ir elektromobilių rinkoje

Su naudotų automobilių trūkumu susiduriantys Lietuvos gyventojai vis dažniau žvalgosi į elektromobilius ar hibridinius variklius turinčias transporto priemones – pastarųjų populiarumą lemia ir augančios degalų kainos.
       2022-08-09 20:27:54

Lietuvos eksportas pirmo pusmečio ekonominius iššūkius įveikė 27,4 proc. augimu

Lietuvos eksportas per 2022 m. pirmąjį pusmetį paaugo 27,4 proc. lyginant su 2021 m. pirmu pusmečiu. Tokį rezultatą lėmė sparčiai didėjantis lietuviškos kilmės prekių eksportas ir išlaikytas reeksporto augimo tempas.
       2022-08-09 15:49:03

Automobiliai su mechaninėmis pavarų dėžėmis: sudie ar dar ne?

Automobiliai su mechaninėmis pavarų dėžėmis nyksta. Tą sutartinai pripažįsta apžvalgininkai ir rinkos specialistai, o neseniai sužinojome ir oficialią tokių modelių pabaigos Europos Sąjungoje datą.
       2022-08-09 15:41:03

Tyrimas atskleidė: aukščiausios klasės automobilių markės nuvertėja sparčiausiai

Vos išvažiavęs iš salono naujas automobilis iškart praranda nemažą dalį savo mažmeninės vertės. Nors transporto priemonės vertė laikui bėgant toliau mažėja, tam tikros markės nuvertėja labiau nei kitos.
       2022-08-09 14:59:50

Kol vieni ilsisi, kiti imasi karjeros: kodėl vasara – geras metas ieškoti darbo?

Jei suplanavote rudeniop imtis naujo darbo paieškų, verta apsvarstyti galimybę vėstančių orų nelaukti ir į norimą įmonę pasibelsti jau dabar.
       2022-08-09 14:47:29

Stebinanti augalinio „pieno“ įvairovė: tinka ir desertams, ir šaltibarščiams

Žmonėms pradėjus vis labiau domėtis augaline mityba ir jos privalumais, neišvengiamai jų akiratyje atsiranda ir pieno alternatyvos – įvairūs augaliniai gėrimai.
       2022-08-09 14:36:59

Ar augant infliacijai darbdavys turi didinti atlyginimus

Metinei infliacijai Lietuvoje viršijus 20 proc. ribą, vis daugiau darbuotojų, iki šiol buvę patenkinti savo atlyginimais, pasijaučia uždirbantys per mažai: kainoms augant, o atlyginimui nesikeičiant, žmogaus perkamoji galia menksta – už tą pačią sumą nusiperkama mažiau.
       2022-08-09 12:59:38

Paskutinis mėnuo pamatyti Vokietiją vos už 9 Eur: kaip tą padaryti?

Vienas bilietas, kuris galioja visam viešajam transportui, visą mėnesį, leidžia keliauti po nuostabaus grožio šalį ir tekainuoja 9 eurus? Tai, kas skamba kaip pati beprotiškiausia idėja, visą vasarą yra realybė Vokietijoje.
       2022-08-09 12:24:08

Vaisių ir daržovių derlių džiovinkite: sutaupysite, išsaugosite vitaminus

Vasara – sodo, daržo bei miško sezoninių gėrybių metas. Šiuo laikotarpiu naudinga derlių ne tik valgyti kasdien, kad gautume organizmui reikalingą kiekį vitaminų bei mineralų, bet ir ruošti jį žiemai.
       2022-08-09 12:13:54

Keliaujantiems: pamiršus Europos sveikatos draudimo kortelę yra kita išeitis

Kaip reikiant įsibėgėjus atostogų sezonui ir nesant karantino suvaržymų kelionėms, Europos valstybes užplūdo keliautojai iš Lietuvos. Daugelis jų žino, kad saugesnes keliones po Europą užtikrina Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK).
       2022-08-09 12:07:20

Pirmieji lietuviški svogūnai – jau parduotuvėse: koks derlius laukia šįmet

Šviežių lietuviškų svogūnų derlius jau pasiekė parduotuves. Juos auginantis ūkininkas Linas Šateika teigia, kad dėl šalto pavasario ir dažno lietaus, pirmuosius svogūnus rauti pradėjo vėliau nei planuota.
       2022-08-09 11:56:19

Penkios naudos perkeliant valstybės informacinius išteklius į debesiją

Seimui priėmus Valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymo pataisas, leidžiančias valstybės institucijoms duomenis laikyti ne tik Lietuvoje, bet ir saugiose valstybėse bei viešojoje debesijoje, atsivėrusios naujos galimybės yra aktualios bei svarbios tiek organizacijoms, tiek gyventojams.
       2022-08-09 11:47:12

7 skirtingi meilės veidai knygų puslapiuose

Vasara – ko gero pats romantiškiausias metų laikas, kai gimsta nauji romanai, jaunieji sumaino žiedus, o pajūrį užplūsta besiglėbesčiuojantys ir saulėlydžius stebintys įsimylėjėliai.
       2022-08-09 11:40:24

Hibridiniai vėjo ir saulės parkai skinasi kelią Lietuvoje: kuo jie pranašesni?

Sparčiai augant atsinaujinančios energetikos poreikiui ir įsibėgėjant plėtrai, garsiau kalbama apie hibridinius vėjo ir saulės elektrinių parkus, kai į vieną prijungimo prie elektros tinklo vietą jungiami keli skirtingų atsinaujinančių energijos išteklių technologijų įrenginiai.
       2022-08-08 15:28:12

Naujausi duomenys patvirtina – infliacija netrukus turėtų sumažėti

Remiantis naujausiais paskelbtais Lietuvos statistikos departamento liepos mėn. duomenimis, metinės infliacijos spartėjimas Lietuvoje slopsta. Vis labiau įtraukiant aukštesnės palyginamosios bazės efektą, kai kainos lyginamos su jau padidėjusiomis kainomis prieš metus, metinė infliacija prasidėjus rudeniui turėtų sumažėti.
       2022-08-08 14:46:55

Sprendimui dėl nepriklausomo elektros tiekėjo priimti ESO suteikia daugiau laiko

Nepriklausomas elektros energijos tiekėjas „Perlas Energija“ pranešė, jog naikina fiksuotos elektros energijos kainos planus ir visiems klientams taikys tiesiogiai su birža susietą planą. Svarbu pabrėžti, jog elektros energija ir toliau bus tiekiama.
       2022-08-08 14:42:15

„Ignitis“ gyventojams teikia specialų pasiūlymą

„Ignitis“ specialus pasiūlymas – pirmus 4 mėn. kilovatvalandė kainuos 33 ct (24 ct su valstybės kompensacija), nuo 2023 m. – 39,5 ct/kWh; Sutarties trukmė – 40 mėn., ją sudaryti galima tik ribotą laiką – rugpjūtį;
       2022-08-08 14:37:10

Kaip atostogauti, kad norėtųsi grįžti į darbą?

Atostogos – vienas labiausiai laukiamų mūsų metų įvykių. Į jį sudedame daug lūkesčių ir planų pailsėti, patirti naujų įspūdžių, pamatyti naujų kraštų arba tiesiog pasimėgauti ramybe. Kaip leisime atostogas, priklauso nuo mūsų poreikių, įpročių ir draugijos, su kuria ilsėsimės.
       2022-08-08 14:33:28

Sumanus pirkinių planavimas: 5 naudingi patarimai, kurie padės sutaupyti

Sutaupyti norime kiekvienas. Nesvarbu, ar planuojame savaitės pirkinius šeimai ar ruošiame stalą svečiams. Nors daugeliui gali atrodyti kitaip, visgi, taupiai apsipirkti – misija įmanoma.
       2022-08-08 14:15:24

Nesulaukiate paaukštinimo? Ekspertė pataria, ką daryti

Jei dažnai jaučiate, kad dirbdami dabartinėje savo pozicijoje nebesusiduriate su maloniais iššūkiais, o darbe kamuoja rutina – didelė tikimybė, kad atėjo laikas siekti paaukštinimo.
       2022-08-08 14:09:10

VERT: UAB „Perlas energija“ privalo vykdyti sutartinius įsipareigojimus

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau – VERT), atsižvelgdama į UAB „Perlas energija“ pateiktus vienašališkus siūlymus vartotojams keisti sudarytas sutartis ir pereiti nuo fiksuoto tarifo į tiesiogiai su birža susietą planą, pabrėžtinai akcentuoja, kad šie UAB „Perlas energija“ veiksmai neteisėti ir pažeidžia vartotojų interesus.
       2022-08-06 14:37:04

RRT skelbia preliminarius 5G aukciono rezultatus

Aukciono komisija nustatė aukciono dėl 3400‒3700 MHz radijo dažnių juostos naudojimo didžiausiosios kainos siūlytojus. Jais tapo „Telia Lietuva“, AB už 100 MHz radijo dažnių bloką pasiūliusi 7 mln. Eur. ir UAB „Bitė Lietuva“ bei UAB „Tele2“ už du kitus tokio pat pločio radijo dažnių blokus pasiūliusios po 3 mln. Eur.
       2022-08-06 13:06:19

Raškome slyvų derlių: rauginkite kaip agurkus ar kepkite elegantiškus desertus

Puikiai pažįstamos slyvos yra ne tik skanios, naudingos sveikatai, bet ir nuostabiai atsiskleidžia įvairiuose patiekaluose. Ekspertų teigimu, jų panaudojimo galimybės itin plačios: nuo prancūziškų desertų klafučių iki pagardų blynams, varškės ar mėsos patiekalams.
       2022-08-05 19:48:44

3 receptai su bananais, kuriais verta pasilepinti savaitgalį

Bananiniai keksiukai, bananų tortas ar duona – desertai, kuriuose puikiai atskleidžiamas šio, daugelio pamėgto, vaisiaus skonis. Visgi, bananas yra pakankamai universalus vaisius – įmantresnius derinius mėgstantys gurmanai juos derina net prie mėsos ar žuvies, o kartais ir marinuoja.
       2022-08-05 15:29:45

Išplėsta TVP kuriamų TV programų retransliavimo Lietuvoje aprėptis

Telecentras informuoja, kad pagal susitarimą su Lenkijos visuomeniniu transliuotoju „Telewizija Polska S. A.“ (toliau – TVP) rugpjūčio pradžioje buvo daugiau negu trigubai išplėsta TV programų „TVP Wilno“, „TVP Polonia“, „TVP Info“, „TVP Historia 2“, „TVP World“ ir „Belsat TV“ retransliavimo per nemokamos eterinės televizijos tinklus aprėptis.
       2022-08-05 15:03:05

Nuotoliu dirbančių darbuotojų algos per pusmetį išaugo du kartus

Darbuotojų paklausa vis dar viršija pasiūlą, tad įmonės dažniau ieško talentų už savo šalių ribų. Duomenys rodo, kad per 2022 m. pirmą pusmetį nuotoliu samdomų darbuotojų skaičius Europoje išaugo 155 proc., o Azijoje, Ramiojo vandenyno šalyse ir Lotynų Amerikoje – dar daugiau.
       2022-08-05 14:55:35

Ekspertas pataria: kaip atpažinti, kad jūsų kompiuteris užkrėstas?

Kompiuteriuose kaupiame ne tik svarbią informaciją, bet ir asmeninius duomenis, kuriems gali kilti grėsmė, susidūrus su virusu. Merilendo universiteto duomenimis, kas 39 sekundes internete įvykdoma nauja kibernetinė ataka.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.