Naujienos

Nepavyks būti sėkmingu, jeigu į darbą eisi tik dėl pinigų

2020-12-23 07:10:51

Pastaraisiais metais keičiasi statybos aikštelių vaizdai. Jau greitai matysime daug statybų ir renovacijų dengtose, apšviestose ir saugiai elektrifikuotose statybos aikštelėse, kuriose darbus bus galima atlikti 24/7.

Progresuoja ir statybos robotizacija – kranai, mechanizmai, įrankiai, įvairūs davikliai, optika. Dauguma šių inovacijų leidžia pagreitinti statybas, mažinti rizikas. Akivaizdu, kad norint paspartinti šias inovacijas, reikalingi ir savo darbą išmanantys specialistai.

Statybų įmonės vadovas L. Adomavičius: nepavyks būti sėkmingu, jeigu į darbą eisi tik dėl pinigų

Kokios naujovės laukia statybos sektoriaus artimiausiu metu? Kokiomis savybėmis turės pasižymėti šiame sektoriuje dirbantys žmonės? Apie tai pasakoja ne vieną dešimtmetį statybos sektoriuje dirbantis Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) alumnas, „Prorentus“ direktorius Linas Adomavičius.

Įvardykite, Jūsų manymu, svarbiausius pokyčius statybų sektoriuje, įvykusius pastaraisiais metais. Kaip manote, kas tai lėmė?

Lietuvos statybos sektorius sparčiai artėja prie tokio lygio, koks yra lyderiaujančiose Europos šalyse. Mažėja technologinė bei ekonominė atskirtis. Tam įtaką daro ir Europos sąjungos (ES) kapitalo bei specialistų mobilumas – Lietuvos statybos sektorius tampa atviras.

Vyresnio amžiaus specialistai sunkiau ir lėčiau priima naujus IT darbo įrankius, kaip ir užsienio kalbas.

Statybos inžinieriai, projektuotojai tapo pusiau programuotojais, o statybos vadovai ir techniniai prižiūrėtojai – pusiau juristais. Projektuotojų atveju tai natūralu, nes abiem atvejais reikia išmanyti tiksliuosius mokslus. Statybos vadovams ir techniniams prižiūrėtojams – sudėtingiau, juk juristai geriau išmano humanitarinius mokslus. Statybos inžinierius yra retai paruošiamas, kaip geras juristas.

Kaip pasaulyje siaučianti COVID-19 pandemija paveikė statybų sektorių? Ką reikėtų daryti, norint išvengti neigiamų padarinių?

Mes dirbame dėkingame sektoriuje. Statybininkai daugiausiai dirba lauke. Mūsų darbai mažai kur pasaulyje sustoja dėl pačios darbo specifikos. Tam įtakos turi ir investicijos. Jei yra tokių, kurie investuoja ir stato – mes turime darbo.

Dėl neigiamų padarinių išvengimo viskas galioja kaip ir kituose sektoriuose – svarbiausia laikytis visų saugumo reikalavimų. Pastebima, kad prasidėjus COVID-19 pandemijai, daugelis vyresnio amžiaus žmonių, dirbančių statybos sektoriuje, nusprendė išeiti į pensiją.

Kokiomis savybėmis turi pasižymėti statybų sektoriuje dirbantys inžinieriai?

Mes turime turėti labai aiškią ir tvirtą vertybinį stuburą. Jis turi tarnauti ne tik darbdaviui, bet ir visuomenei. Statybos inžinierius yra kūrėjas. Taip pat ir šiek tiek finansininkas, personalo specialistas, teisininkas, IT specialistas, vadybininkas.

Visų šių savybių reikia kasdieniniame darbe. Statybos inžinierius privalo turėti atsakomybės jausmą. Jis yra kūrybingas, kruopštus, nuoseklus specialistas. Tuo ši specialybė ir žavi, ir sudėtinga.

Esu įsitikinęs, kad tu turi degti noru pakeisti pasaulį – jį patobulinti, padaryti geresniu. Nepavyks būti sėkmingu, jei į darbą eisi dėl pinigų.

Ką, Jūsų manymu, turėtų daryti darbdaviai, norėdami į statybų sektorių pritraukti daugiau inžinierių?

Statybos inžinierius, savo kaip specialisto veikloje, turi laikytis profesinio etikos kodekso, juk statybos inžinerija – reglamentuojama įstatymais.

Kaip gydytojas turi duoti hipokrato priesaiką, taip ir inžinierius priima etikos kodeksą, kuris įpareigoja kasdieninėje veikloje vadovautis tam tikrais principais. Motyvacija, noras dirbti mažėja tuomet, kai rangovai nori viską atlikti už mažiausią kainą, o darbdaviai reikalauja atlikti viską kuo greičiau.

Statybos inžinierius per savo karjerą kaupia darbų krepšelį: taip formuoja savo, kaip specialisto, veidą. Kitaip tariant, jeigu mano tikslas – tapti puikiu projektų vadovu, tuomet turiu tobulėti su kiekvieni projektu, gerinti savo įgūdžius, etiškai elgtis su savo pavaldiniais, rangovais, klientais.

Darbdavys turi sukurti tinkamas sąlygas šiam specialistui augti, privalo juo pasitikėti, bendradarbiauti. Statybos inžinierių demotyvuoja tai, kad kai jis sukuria projektą, sprendimą, o šis „nupjaustomas iki kaulo” ir parduodamas už mažiausią kainą.

Kaip manote, kiek laiko toks kūrybingas specialistas turės motyvacijos kurti sprendimus? Darbdaviui labai svarbu atsakyti į klausimą, su kokiais rangovais, projektais aš dirbsiu: ar tai bus pigūs ir primityvūs ir neišrankūs rangovai?

Jeigu taip, tuomet man nereikia ambicingo, perspektyvaus specialisto, samdysiu nebrangų, daug iš savęs ir kitų nereikalaujantį, neturintį tikslų augti ir tobulėti, mokytis. O jeigu aš, kaip darbdavys, sugebu parduoti kompetencijas, pridėtinę vertę kuriančius sprendimus, tuomet aš prisiimu atsakomybę auginti ir, žinoma, pats kartu augti su aukštos prabos specialistais ir mes kartu kursime aukštą pridėtinę vertę kuriančius sprendimus klientui, kuris tai vertina.

Rinkoje yra visko, tačiau svarbiausia abiems pusėms atsirinkti, kas svarbiausia, aiškiai tai įsivardyti. Statybos inžinierius gyvena savo darbu, be reikalo nekeičia darbo vietų. Jeigu geras specialistas nusprendžia palikti savo darbo vietą, tai reiškia, kad jis palieka ne į įmonę, o netinkamą vadovą.

Esate statybų įmonės UAB „Prorentus“ vadovas, Lietuvos statybų inžinierių sąjungos vykdantysis direktorius. Papasakokite apie šias veiklas plačiau. Kodėl nusprendėte sukti būtent šiuo keliu?

Nuo vaikystės man buvo įdomu išsiaiškinti, kaip daiktai veikia, kaip jie sukonstruoti, buvau smalsus vaikas. Mano tėtis taip pat inžinierius, todėl turėjau daug progų eksperimentuoti.

Dėl specialybės pasirinkimo daug dvejonių nebuvo. Būdamas ne tik įmonės vadovu, bet pirmiausia inžinieriumi, aš esu neabejingas savo profesijai, savo gyvenimo būdui. Darbas Lietuvos statybos inžinierių sąjungoje (LSIS) – didelė atsakomybė prieš savo kolegas.

Prieš kelis metus sukūrėme grotažymę „#DidžiuojamėsBūdamiInžinieriais“ (angl. #ProudToBeAnEngineer), kuria žymime visus mūsų projektus. Ji stipriai papildo mūsų viziją, tikslus. Tai atspindi, kaip mes dirbame, kokie mūsų darbuotojai, tiekėjai, partneriai ir klientai – mūsų bendras vardiklis.

Šias grotažymes atsinešiau ir į LSIS, nes turiu tikslą, kad kiekvienas statybos inžinierius dirbtų ir gyventų taip, kad šią grotažymę galėtų pritaikyti sau, ji atspindėtų, kaip specialistas dirba ar jaučiasi. Lietuvoje norisi sukurti savo profesiją ir darbą gerbiančių, jai neabejingų, keliančių aukštus standartus sau ir kitiems, nuolatos tobulėjančių statybos inžinierių bendruomenę, besididžiuojančių ir vertinančių savo profesiją.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Statyba: kitos panašios naujienos
       2024-04-19 12:19:30

Ekspertai: norite statyti moderniai? Atsigręžkite į natūralumą ir tradicijas

Mes tikimės, kad statybų technologijos nuolat tobulės ir taps futuristiškesnės, tačiau klimato kaita verčia suabejoti, ar aklas progresas yra geriausias pasirinkimas.
       2024-03-04 12:26:29

Ką daryti norint išlaikyti savo nekilnojamojo turto vertę

Beveik 60 proc. visų Lietuvos gyventojų gyvena daugiabučiuose namuose ir jame esantis butas, dažniausiai, yra vienintelis nekilnojamasis turtas, kuris jiems priklauso. Kokia bus jo vertė priklauso ne tik nuo buto, bet ir viso daugiabučio, techninės būklės.
       2024-01-10 13:09:36

Projektuojant kiemus remiamasi Suomijos patirtimi: kiemai atiduodami kaimynams

Jei įsivaizduojate tipinį daugiabučių rajono kiemą, tikriausiai mintyse iškyla asfaltuotos automobilių aikštelės vaizdas. O žiemą apsnigtuose daugiabučių kiemuose vietos automobiliams net neužtenka, todėl vairuotojai palieka juos ant takų ar pievelių.
       2024-01-09 17:29:22

Įsigaliojo vienas svarbiausių Statybos įstatymo pakeitimų. Ką svarbu žinoti?

Prasidėjus naujiesiems metams įsigaliojo vienas svarbiausių Statybos įstatymo pakeitimų, susijusių su naujų būstų įsigijimu bei gyvenamųjų pastatų statybos užbaigimu. Nuo š. m. sausio 1 dienos naują būstą bus galima įsigyti tik visiškai baigtame statyti pastate.
       2023-12-07 19:36:48

Vilniuje bus įrengtas butas, kurio interjerą sukūrė dirbtinis intelektas

Vilniuje bus įrengtas pirmasis butas Baltijos šalyse, kurio interjerą sukūrė dirbtinis intelektas. Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ Vilniuje įrengs pirmąjį butą Baltijos šalyse, kurio interjeras sukurtas pasitelkiant dirbtinį intelektą (DI).
       2023-12-05 14:51:51

Tyrimas: kokį NT kainų likimą prognozuoja gyventojai?

Nors nekilnojamo turto (NT) rinka atrodo aprimusi, dauguma šalies gyventojų mano, kad butai brangs –atskleidė NT plėtros bendrovės „Omberg group“ užsakymu atliktas tyrimas. Ar tokios gyventojų prognozės NT rinkai sparčiai kintančioje ekonominėje aplinkoje gali išsipildyti?
       2023-05-02 11:17:42

„Realco“: balandį parduotas 191 būstas, dauguma – pastatytuose projektuose

Vienos didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ duomenimis, šių metų balandžio mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 191 būstai ir fiksuota 40 sutarties nutraukimų.
       2023-02-20 20:32:13

Senų pastatų modernizavimas: kodėl verta ryžtis ir nuo ko pradėti?

Energijos taupymas – būtinybė. Kylančios energijos išteklių kainos paveikė absoliučiai visus - tiek privataus verslo atstovus, tiek valstybines institucijas, tiek gyventojus.
       2022-09-23 17:00:56

5 ekspertės patarimai naujakuriams: ką žinoti apie būsto planą ir perskaityti?

Šalies ekonomistai prognozuoja, kad situacija Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje netrukus stabilizuosis – kainos turėtų išsilyginti, o naujų butų pasiūla pradėti augti.
       2022-08-22 12:05:20

Namo stogas: kokį pasirinkti, kad džiugintų ilgus metus?

Namo stogas – vienas iš svarbiausių namo elementų, tad renkantis jį kyla nemažai klausimų: kokią stogo dangą pasirinkti, kaip tinkamai prižiūrėti?
       2022-08-12 15:39:44

Nauji langai jaukiems namams

Reikalingi nauji langai? Kreipkitės į patyrusius langų meistrus, kurie suteiks jūsų namams tinkamiausius pasiūlymus. Su specialistų pagalba lengviau susigaudysite, kokie langai būtų visais atžvilgiais praktiškiausi ir tinkamiausi, leistų sutaupyti išlaidų.
       2022-08-12 10:23:41

Komfortiškos darbo erdvės įrengimas namuose: nuo ko pradėti?

Nors į biurus sugrįžome jau senokai – visgi daugelis vis dar dažnai renkasi hibridinį darbą arba dirba iš namų. O tam, kad darbas namuose eitųsi kuo sklandžiau – privalu įsirengti komfortišką erdvę: pasirinkti patogią kėdę, stalą, dėmesį atkreipti į apšvietimą bei kitas jaukumo darbo zonai suteiksiančias detales.
       2022-04-29 15:04:47

Naujakurių pasirinkimai keičiasi: ankščiau - minusas, dabar - privalumas

Pirmas arba paskutinis aukštas, kampinis butas – tai pirkėjų akimis nebėra minusai ieškant naujo būsto. Kaip ir kodėl pasikeitė pirkėjų poreikiai, prioritetai bei tam tikrų stereotipų vertinimas, atskleidžia nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ ekspertė Vytautė Autukė.
       2022-04-29 11:19:11

Nuo gegužės 1-osios – statybos užbaigimo pokyčiai

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) atkreipia dėmesį į svarbiausią informaciją gyventojams ir statinio ekspertizės įmonėms, susijusią su nuo gegužės 1 d. įsigaliosiančia reforma.
       2022-02-24 17:36:14

Kaip nepasiklysti unitazų įvairovėje?

Vargu ar kas užginčys, jog iš tiesų tualetas yra tokia vieta, kurioje norisi jaustis patogiai ir jaukiai. Kad tai taptų tikrove, jį reikia aprūpinti nepriekaištingos kokybės įranga. O bene pats svarbiausias dalykas toje patalpoje, į kurią net karaliai pėsčiomis ateina, yra kokybiškas klozetas.
       2022-02-04 15:26:34

Naujų būstų pardavimai Vilniuje mažėjo, kainos – augo

Sausį pirminėje Vilniaus nekilnojamojo turto (NT) rinkoje parduota 7 proc. mažiau būstų nei gruodį, o laisvų būstų kainos per šį laikotarpį padidėjo 2 proc. Ekspertų vertinimu, sausį daugiau nei 15 skirtingų projektų pakėlė savo parduodamų būstų kainas.
       2022-02-04 13:45:53

PST pastatytai didelio efektyvumo Kauno kogeneracinei jėgainei - aukso medalis

Įmonė „Panevėžio statybos trestas“ (PST), kaip pagrindinis statybos rangovas, įgyvendino valstybei svarbų projektą – pastatė Kauno kogeneracinę jėgainę (Kauno KJ) ir pelnė „Lietuvos metų gaminys 2021“ aukso medalį.
       2022-02-01 12:54:35

Patarimai, kaip atnaujinti namus: atrodys, lyg prasisuko dizainerė

Artėjant pavasariui gali kilti mintis atnaujinti namų interjerą, tačiau toks noras gali dingti vos tik pradėjus skaičiuoti norimų pokyčių kainą. Kartais atrodo, kad vienintelė išeitis yra skolintis arba toliau taupyti ir laukti kito pavasario, kol galėsite sau leisti atsinaujinti pagal savo svajones.
       2021-12-27 13:25:35

Vaikų kambario lentynos: kaip pasirinkti tinkamą lentyną?

Vaiko kambarys - saugumo ir linksmybių oazė. Savo kambaryje, vaikas gali žaisti ir jaustis saugiai, o turėdamas asmeninę erdvė jis mokosi savarankiškumo. Ir iš tiesų, savo kambaryje vaikas ilgainiui praleidžia vis daugiau ir daugiau laiko.
       2021-12-27 12:59:30

Dirbtinės žolės pliusai ir minusai

Dirbtinės žolės dangos į mūsų kraštą atkeliavo dar šio amžiaus pradžioje. Jos praktikoje naudojamos kaip tikros žolės pakaitalas tose vietose, kur nėra sąlygų šiai normaliai augti.
       2021-12-02 14:25:59

„YIT Lietuva“ Viršuliškėse statys naują 18 aukštų verslo centrą

Vilniuje, Viršuliškių rajone, iškils naujas draugiškas aplinkai 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Jo vystytoja, darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, į projektą investuos 21 mln. eurų.
       2021-10-28 15:21:29

Taupome šilumą: kodėl negalima šiltinti namų iš vidaus ir kiti svarbūs dalykai

Nesustabdomai brangstanti šiluma ne vieną verčia dar kartą įvertinti savo būstą – galbūt galima ką nors padaryti, kad šilumos nuostoliai būtų mažesni. Atsakymas, kaip to pasiekti, labai paprastas – geresnė šilumos izoliacija.
       2021-10-27 12:27:00

Kaip sukurti privatumą atviros erdvės biuruose

Jeigu jūsų biuro stilius atvira erdvė, turėsite pagalvoti apie tai, kaip sukurti savo darbuotojams privatumo jausmą. Atviros erdvės biurai išpopuliarėjo dėl mažesnių įrengimo išlaidų, tokio tipo biuruose bendradarbiams lengviau bendrauti tarpusavyje.
       2021-10-18 07:22:25

Kad nenusipirktumėt nesandaraus namo: kuo naudingas kontrolinis tyrimas

Laikas, kai namai perkami iš brėžinių, naudingas tik statytojams. Patiklių pirkėjų gali laukti ne tik dideli nusivylimai, bet ir piniginiai nuostoliai.
       2021-09-22 06:00:55

Investuotojų akys krypsta į mažiausios kvadratūros NT

Rinkos analitikai kalba apie aukso amžių sostinės NT rinkoje. Tiesa, išaugusios būsto kainos užduoda daug klausimų ne tik svajojantiems apie pirmąjį būstą, bet ir investuotojams.
       2021-05-19 08:17:33

Laisvos erdvės nebus laisvos – kur pasitikrinti dėl tolesnių NT plėtros planų?

Pirkote būstą su gražiu vaizdu pro langą, tačiau po kelerių metų priešais išdygo kitas daugiabutis, prekybos centras ar judrus kelias?
Daugiau naujų naujienų
       2024-04-19 12:19:30

Ekspertai: norite statyti moderniai? Atsigręžkite į natūralumą ir tradicijas

Mes tikimės, kad statybų technologijos nuolat tobulės ir taps futuristiškesnės, tačiau klimato kaita verčia suabejoti, ar aklas progresas yra geriausias pasirinkimas.
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-18 12:50:03

Esu mažos, iki 3 ha miško valdos savininkas. Ką turėčiau žinoti?

Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško. Vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro. Dažnai šių sklypų savininkai yra žmonės, nesusiję su miškininkyste, turintys kitų sričių išsilavinimą, gyvenantys ir dirbantys miestuose.
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
       2024-04-17 15:11:49

RRT: skaitmeninių sukčių metodams tobulėjant, esamų priemonių nebepakanka

Praėjus beveik metams nuo pirmųjų Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimų, skirtų skaitmeniniams sukčiams pažaboti, buvo apžvelgti jų rezultatai – pristatyta statistika, kurią renka tiek operatoriai, pašto paslaugų teikėjai, tiek susijusios institucijos.
       2024-04-17 15:08:56

Įminė mįslę, kaip nesutikti su vadovu ar aukštesnio statuso žmogumi?

Daugeliui mūsų labai sunku nesutikti su vadove arba bet kuo kitu, kas yra aukštesnėje galios pozicijoje. Tai gali būti ir darbinė, ir asmeninė aplinka – statusu viršesnis žmogus ar vyresnis šeimos narys, mama, tėtis ar kitas autoritetas.
       2024-04-17 15:02:57

Kaip saugiai transportuoti televizorių, skalbimo mašiną ar šaldytuvą

Persikraustymas į naujus namus paprastai būna džiaugsmingas nuotykis, tačiau kartu su juo tenka ir nelengva užduotis saugiai pervežti didelius prietaisus, pavyzdžiui, televizorius, šaldytuvus ir skalbykles.
       2024-04-17 14:56:33

5 svarbiausi dokumentai, norintiems parduoti automobilį greičiau ir brangiau

Parduodant automobilį svarbu turėti visus su jo eksploatavimu susijusius dokumentus. Tai sumažins abejones dėl pardavėjo sąžiningumo bei transporto priemonės būklės.
       2024-04-16 22:02:22

Lietuvos radijo ir televizijos komisija patyrė kibernetinę ataką

Š. m. balandžio 16 d. nuo 9 val. iki 12 val. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) interneto svetainė patyrė kibernetinę ataką, tačiau dėl greitos LRTK reakcijos ir pritaikytų techninių priemonių, jokia žala nepadaryta.
       2024-04-16 16:45:30

Kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: galite būti nepasiekiami

Be išmaniojo telefono – nė žingsnio namuose, tad tokio paties komforto norisi ir keliaujant. Likti be ryšio svetimoje šalyje – ne išeitis, tad Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, primena, ką reikėtų pasitikrinti ir kokius žingsnius būtina atlikti dar prieš kelionę.
       2024-04-16 13:41:30

7 finansiniai žmonių asmenybės tipai: pasitikrinkite, kuris esate jūs

Siekiant finansinės gerovės ir stabilumo, dažnai pamirštamas aspektas yra mūsų finansinis asmenybės tipas. Tai – pasikartojantis elgesys su pinigais ir požiūris į juos.
       2024-04-16 13:30:44

Vilniaus TV bokšto rekonstrukcija: taurėje lankytojams atvertos naujos erdvės

Šiandien aukščiausiame Lietuvos statinyje – Vilniaus televizijos bokšte – surengtos bokšto viršutinės taurės naujų erdvių rekonstrukcijos pabaigtuvės. Pabaigus šį darbų etapą, lankytojams atveriamos naujos erdvės, kuriose jų laukia naujos paslaugos bei pramogos.
       2024-04-15 14:01:19

Dirbtinio intelekto rinka 2030-aisiais: investuoti, reguliuoti ar bijoti?

Gyvename dirbtinio intelekto psichozės laikais – stebime lenktynes, kuriose neaiškios nei taisyklės, nei starto ir finišo linijos. Nežinome, kada jos baigsis, tačiau aišku viena – šiandien svarbiausia pasirinkti strategiją ir judėti kryptingai, sako advokatas, „TGS Baltic“ partneris Mindaugas Civilka.
       2024-04-15 13:37:33

Vidaus vartojimas – Lietuvos ekonomikos augimo variklis

Išankstiniai indikatoriai rodo, kad ekonominis aktyvumas Lietuvoje laipsniškai atsigauna. Vis dėlto, kol daugelis pagrįstai Lietuvos ekonomikos atsigavimą sieja su eksporto ir pramonės rodikliais, vidaus vartojimas tampa ypač svarbiu komponentu, šiemet stipriai patempsiančiu šalies ekonomiką į viršų.
       2024-04-15 13:35:07

Ne tik varlių šlaunelės ir sraigės: 2 greiti ir pigūs prancūziški patiekalai

Maisto gamyboje prancūzai išties moka panaudoti viską, kas yra geriausia: tiek šviežius ir kokybiškus ingredientus, tiek ištobulintas skonių derinimo technikas. Ką ir bekalbėti apie valgymo kultūrą, kuri skatina mėgautis ne tik maistu, bet ir kompanija.
       2024-04-15 12:56:56

Kodėl įspėjamuosius pranešimus kartais gauna ne visi gyventojai?

Jonas, gyvenantis Vilniaus Naujamiesčio mikrorajone, bet dirbantis Viršuliškėse, darbo metu negavo pranešimo apie gaisrą, įsiplieskusį netoli jo namų. Kodėl? Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2” Inovacijų eksperto, nors ši konkreti situacija išgalvota,
       2024-04-15 12:48:50

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms: atlikusi Lietuvos civilinės aviacijos valdymo ir skrydžių saugos užtikrinimo sistemos auditą, JAV federalinės aviacijos administracija (FAA) suteikė galimybes Lietuvos oro vežėjams vykdyti komercinius skrydžius JAV teritorijoje Lietuvoje registruotais orlaiviais.
       2024-04-15 12:24:48

Kuo naudinga garso terapija?

Teigiamas garso poveikis žmogui žinomas nuo senų laikų. Įvairių istorijų galima rasti jau senovės Egipte, Indijoje, Graikijoje. Tam tikri aspektai pasiekė ir dabartinį laikotarpį. Pavyzdžiui, ganėtinai populiariu užsiėmimu vis dar išlieka garso terapija.
       2024-04-15 12:17:15

Koks turėtų būti seifo saugumo lygis?

Seifas yra naudingas itin įvairių daiktų saugojimui nuo įsilaužimų ar gaisro. Dažniausiai žmonės šį įsigyja norėdami paslėpti ginklus, dokumentus, pinigus, brangią įrangą, papuošalus, raktus. Žinoma, įvairių vertingų daiktų egzistuoja ir gerokai daugiau.
       2024-04-15 12:10:41

Ką veikti lietingais vakarais porai? 5 idėjos

Nors už lango oras vis gerėja, vasarėja, tačiau saulėtas dienas anksčiau arba vėliau keičia lietingos ir tenka galvoti ką smagaus nuveikti. Žinoma, kad kai šalia yra mylimas žmogus – rasti smagias veiklas yra kur kas paprasčiau.
       2024-04-12 11:27:43

Ką būtina žinoti apie vaistų nuo skausmo vartojimą? Didžiausios klaidos

Vaistai nuo skausmo yra dažnas medikamentas kiekvieno žmogaus vaistinėlėje. Jų populiarumą didžiąja dalimi lemia universalus poveikis – jie vartojami tiek kenčiant ūminį skausmą, tiek turint lėtinių ligų.
       2024-04-10 18:52:18

Blokuojami 23 IP adresai, kuriais pasiekiama Kremliaus propaganda

2024 m. balandžio 10 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą blokuoti 23 IP adresus, kuriais sudaroma galimybė žiūrėti Lietuvos Respublikoje draudžiamas transliuoti pagrindines Kremliaus propagandos televizijos programas.
       2024-04-10 18:47:02

Ženšenis: natūralus adaptogenas jūsų sveikatai

Kas yra adaptogenai ir kodėl jie svarbūs mūsų organizmui? Adaptogenai yra natūralios kilmės medžiagos, kurios padeda organizmui prisitaikyti prie stresinių situacijų ir įveikti iššūkius. 1947 m. rusų mokslininkas Nikolai Lazarev sukūrė terminą „adaptogenas‘‘.
       2024-04-10 12:25:28

Lietuvos biudžetas nepasipildo milijonais už automobilių ridos klastojimą

Dėl didelių ridos klastojimo mastų Lietuvoje nukenčia ne tik naudotų automobilių pirkėjai, bet ir valstybės biudžetas. Automobilių duomenų įmonė „carVertical“ atliko tyrimą daugiau nei dešimtyje Europos šalių tam, kad nustatytų, kaip skirtingose valstybėse kovojama su ridos klastojimu.
       2024-04-09 20:35:59

IT Lietuvoje: trečdalis tėvų vis dar mano, kad tikslieji mokslai – berniukams

Dauguma (59 proc.) tėvų Lietuvoje mano, kad IT srities profesijos yra ir išliks perspektyviais karjeros pasirinkimais jų vaikams, o 39 proc. yra įsitikinę, kad programavimo įgūdžiai yra esminiai ir ateityje jų reikės daugeliui.
       2024-04-09 20:02:33

Ar galiu savo miške iškirsti sausuolius ir ko tam reikia?

Valstybinė miškų tarnyba pastaruoju metu sulaukia miškų savininkų klausimų apie galimybes išsikirsti nudžiūvusius medžius (sausuolius). Žmonės teiraujasi, kur kreiptis ir kokių dokumentų ar suderinimų tam reikia.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.