Naujienos

Karantino skaitiniai – nuo elektroninių iki audioknygų

2020-12-27 08:07:49

Namuose šiuo metu leidžiame gerokai daugiau laiko nei esame įpratę. Susigalvoti naujų būdų paįvairinti laisvalaikį gali tapti iššūkiu. Tad norintiems išnaudoti laiką naudingai – sprendimai, padėsiantys elektronines knygas skaityti ar net klausyti tiesiog savo išmaniuosiuose.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi patarimais apie skaitymui patogius įrenginius ir skirtingas skaitymo platformas bei pristato amerikiečių dienraščio „The New York Times“ sudarytą geriausių 2020 m. knygų dešimtuką.

Skaityti išmaniai

Knygynai laikinai užvėrė duris, o internetu užsakytų knygų gali tekti palūkėti. Tobulėjant technologijoms norimas knygas skaityti ar jas dovanoti galima ir elektroniniu formatu.

Joms skaityti galima rinktis ne tik specialias skaitykles, bet ir planšetinius kompiuterius, išmaniuosius telefonus. Žinoma, skaitymui verčiau rinktis įrenginį didesniu ekranu – taip skaityti bus tiesiog patogiau.

Puikiai vertinama programėlė išmaniems įrenginiams – „Google Play Books“. Knygas į ją galite parsisiųsti iš visų oficialių, elektroninėmis knygomis prekiaujančių šaltinių. Ji patogi, nes galima pakeisti teksto šriftus ir jų dydį, pasižymėti teksto dalį ar pridėti savo užrašus. Taip pat čia veikia ir žodyno bei „Google Translate“ vertimo funkcijos.

Galite išbandyti ir „Amazon Kindle“ programėlę, kuria naudotis galite ir neturėdami pačios „Kindle“ skaityklės. Aplikacija yra pritaikyta išmaniesiems įrenginiams – ja naudotis itin patogu, nes visada primenama, kur baigėte skaityti. Joje taip pat lengvai galėsite keisti šrifto dydį, koreguoti ekrano ryškumą bei pasirinkti kitą fono spalvą.

Lietuviškos elektroninės knygos

Užsienio kalbomis el. knygų gausu, tačiau kasmet vis daugiau literatūros skaitmenizuojama ir lietuvių kalba.

Internetinėje parduotuvėje „Skaityk.lt“ rasite net 14 skirtingų kategorijų apimantį knygų katalogą, kuriame – ir nemažas nemokamos literatūros pasirinkimas.

Elektroninių knygų galima pasiskolinti svetainėje „Interaktyvi biblioteka“. Galėsite pasirinkti iš daugiau nei 2000 skirtingų kūrinių. Skolintis el. knygas paprasta – tam tereikia turėti LIBIS skaitytojo pažymėjimą. Pasiskolintų elektroninių knygų skaitymui reikalingas interneto ryšys. Jas galima skaityti ir mobiliuosiuose įrenginiuose.

Knygas galite ir prenumeruoti. Internetinėje svetainėje ir programėlėje „Milžinas.lt“ už mėnesinį mokestį galite perskaityti tiek knygų, kiek tik spėjate. El. knygas galite įsigyti – patogu ir tai, kad prieš jas pirkdami, galite perskaityti ištrauką ir nuspręsti, ar ji tikrai jums patinka.

Daugiau nei 500 tūkst. elektroninių knygų rasite „Knygos.lt“ internetinėje parduotuvėje.

Perskaitytas knygas galite pasižymėti ir įvertinti vartotojų pamėgtoje aplikacijoje arba svetainėje „Goodreads“. Čia galėsite skaityti įvairių knygų apžvalgas ir atrasti naujų skaitinių idėjų. Taip pat matysite kokias knygas skaito jūsų draugai.

Audioknygos

Vis labiau populiarėja ir audioknygos. Tokiu būdu „skaityti“ knygas dar patogiau. Klausytis garso įrašo galite atlikdami kitus darbus – tvarkydamiesi, vaikščiodami ar važiuodami automobiliu. Audioknygų pasiūla sparčiai auga, tad šiandien jų rasti tikrai nesudėtinga.

Didelę tokio formato knygų anglų kalba biblioteką yra sukaupusi populiari muzikos platforma „Spotify“. Atsidarę ją į paieškos laukelį įveskite „Audiobooks“ (liet. „Audioknygos“). Tuomet gausite sąrašą knygų grojaraščių, iš kurių galėsite išsirinkti jus labiausiai sudominusį kūrinį. Šioje platformoje rasite pasaulio literatūros klasikų – Franco Kafkos, Fiodoro Dostojevskio, Čarlzo Dikenso, Džeko Londono ir daugelio kitų rašytojų kūrinius.

Platų audioknygų asortimentą gali pasiūlyti ir populiari „Audible“ aplikacija. Ji veikia ir gali būti susieta su daugeliu įrenginių: knygų anglų kalba galėsite klausytis telefone, planšetėje, automobilyje ir per išmaniąją garso kolonėlę. Aplikacija naudotis labai paprasta – tereikia susikurti savo paskyrą, išsirinkti norimą skaitinį ir pradėti jo klausytis. Įsigytas knygas galima parsisiųsti į savo telefoną ar kitą įrenginį ir jų klausytis be interneto ryšio. Be to, kiekvienas naujas narys pirmąją knygą gauna dovanų.

Lietuviškai įgarsintų kūrinių galite įsigyti vartotojų pamėgtoje aplikacijoje arba svetainėje „Audioteka LT“. Čia galima rasti įvairaus žanro audioknygų: grožinės literatūros, asmeninio tobulėjimo, verslo, populiariosios psichologijos, pasakų ir knygų jaunimui. Virtualus katalogas yra nuolat pildomas naujais užsienio ir lietuvių autorių kūriniais.

Jei dar neišsirinkote, ką skaityti rekomenduojame peržvelgti „The New York Times“ rekomenduojamų knygų TOP 10:

1. Lydia Millet „A Children’s Bible“

Romanas apie kartų susiskaldymą ir suaugusiųjų bei paauglių susvetimėjimą.

2. James McBride „Deacon King Kong“

Kriminalinė novelė apie sudėtingą 60-ųjų Bruklino bendruomenės socialinį paveikslą.

3. Maggie O’Farrell „Hamnet“

Tragiška Šekspyro sūnaus Hamneto gyvenimo istorija.

4. Ayad Akhtar „Homeland Elegies“

Įtraukiantis romanas apie imigraciją ir tapatybės paieškas.

5. Brit Bennett „The Vanishing Half“

Romanas apie dvynių seserų ryšį ir asmeninį identitetą.

6. Robert Kolker „Hidden Valley Road“

Pasakojimas apie šizofrenija sergančius vaikus, šeimos skausmą ir medikų pastangas suprasti ligą.

7. Barack Obama „A Promised Land“

Buvusio Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento prisiminimai.

8. James Shapiro „Shakespeare in a Divided America“

Šekspyro pjesių įtakos Amerikos kultūrai analizė.

9. Anna Wiener „Uncanny Valley“

Reikšmingų įžvalgų pateikianti knyga apie šiuolaikinę technologijų pramonę.

10. Margaret MacMillan „War“

Knyga, analizuojanti karo poveikį visuomenei ir žmogiškumui.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-05-18 20:08:48

Populiarėjančios bepilotės skraidyklės kelia naujų iššūkių

Dronai jau nėra naujiena, tačiau spartus technologijų vystymasis augina bepiločių orlaivių prieinamumą tiek karo pramonėje ir komerciniame sektoriuje, tiek laisvalaikiui bei pramogoms.
       2021-05-18 20:04:29

LG Lietuvoje pristato naujus „NanoCell“ televizorius

„LG Electronics“ (LG) Lietuvoje pristato 2021 metų „NanoCell“ televizorius. Jie ypač išsiskiria aiškiomis, tiksliomis spalvomis, dėl kurių vaizdas yra ryškesnis, realistiškesnis, o rodomas turinys tiesiog atgyja.
       2021-05-18 19:56:09

Galingiausias autotransformatorius atgabentas iki „LitPol Link“ jungties

Antradienį ryte į prie Alytaus esančią „LitPol Link“ keitiklių stotį sėkmingai atgabentas ir iškrautas galingiausias Baltijos šalyse autotransformatorius. Tai yra vienas iš kertinių įrenginių, reikalingas užbaigti Lietuvos ir Lenkijos elektros sistemų jungties „LitPol Link“ išplėtimo projektą.
       2021-05-18 13:51:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 685

Atlikus 18354 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 685. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-18 13:25:44

Priklausomybė nuo skaitmeninio gyvenimo: kaip išmokti atsijungti?

Ar pastebite, kiek laiko praleidžiate internete? Tyrimai rodo, kad prasidėjus pasaulinei pandemijai, šis laikas stipriai išaugo. Ne tik dirbame iš namų, tačiau ir pramogaujame, bendraujame internetu.
       2021-05-18 13:20:46

Per trisdešimt metų sukūrėme mobingo valstybę

Daug skeletų kabo lietuvių spintose, bet vienas apsivilko juodą lietpaltį, iš senelio pašiūrės pavogė senai begaląstą dalgį ir išėjo rinkti aukų valstybės abejingumo aukurui.
       2021-05-17 16:40:18

Autotransformatorius atplukdytas Nemunu

Šiandien krovininėje Marvelės prieplaukoje Kaune iškrautas iš Klaipėdos jūrų uosto Nemunu atplukdytas autotransformatorius (164 tonos), skirtas Lietuvos ir Lenkijos elektros sistemų jungties „LitPol Link“ išplėtimui.
       2021-05-17 10:31:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 504

Atlikus 5594 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 504. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-16 10:31:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 740

Atlikus 11892 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 740. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-15 20:31:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1141

Atlikus 19715 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1141. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-14 16:10:01

Vyrai dažniau renkasi pomidorų, o moterys – saldžių vaisių sultis

Sultis Lietuvoje mėgsta ir maži, ir dideli – šalyje kasmet išgeriama virš 40 mln. litrų įvairių sulčių, nektarų ir sulčių gėrimų. Visgi, mėgstamiausios sultys skiriasi – tai priklauso nuo vartotojų amžiaus, lyties ir net išsilavinimo.
       2021-05-14 16:04:41

ESO testuoja pirmąjį Lietuvoje reaktyvios galios moduliatorių

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kartu su „Ignitis grupė“ įsteigtu Inovacijų centru testuoja naujas įtampos reguliavimo technologijas, kurios leistų elektros skirstomųjų tinklų įtampą valdyti lanksčiai.
       2021-05-14 12:14:21

Du nuodai jūsų širdžiai – cukrus ir druska

„Eurovaistinės“ vaistininkai pastebi, kad pandemijos metu dažnas gyventojas pamiršta pasirūpinti savo širdies ir inkstų sveikata, todėl paūmėjo šių organų ligos, padidėjo kraujospūdis. Gegužę farmacininkai skatina skirti daugiau dėmesio širdžiai.
       2021-05-14 12:10:03

Aktualu abiturientams: stojimai į aukštąsias mokyklas – ką šiemet būtina žinoti?

Birželio 1 d. prasideda bendrasis priėmimas į aukštąsias mokyklas. „Kasmet nemažai streso abiturientams kelia ne tik egzaminai, bet ir pats stojimo į aukštąsias mokyklas procesas.
       2021-05-14 12:03:31

Ką daryti, kai skauda galvą: kaip gydytis ir netapti priklausomu?

Kaip numalšinti galvos skausmą – tai klausimas, kurį vaistininkai kasdien išgirsta bent kelis kartus. Jų teigimu, galvos skausmas yra antras pagal dažnumą žmones kankinantis susirgimas po peršalimo ligų.
       2021-05-14 11:59:58

V. Lašas: medicina nebegalės apsieiti be matematikų ir IT specialistų

Kuriant skiepus ir naujus vaistus, vis geriau pažįstant žmogaus genomą ir analizuojant neurosignalus, medicina nebegalės apsieiti be matematikos ir informacinių technologijų (IT) specialistų.
       2021-05-14 10:31:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1125

Atlikus 25180 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1125. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-13 13:05:34

Saugūs namuose: 5 žingsniai, kaip išvengti kibernetinės atakos

Pasaulyje kas 30 sekundžių įvyksta kibernetinė ataka ir 95 proc. jų pasitaiko dėl neatsargaus žmogaus elgesio. Paspausta provokuojanti antraštė, užsilikę gamykliniai parametrai ar atidarytas nesaugus draugo laiškas – kviečiame programišių užsukti vidun!
       2021-05-13 10:31:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1136

Atlikus 21832 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1136. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-13 10:06:22

5 mitai apie žuvų taukus

Žuvų taukai – omega-3 – žinomi ne vieną šimtmetį. O per ilgą produkto istoriją kilo ne vienas mitas, kuris yra gajus iki šių dienų. Žuvų taukai nuo seno žinomi kaip sveikatos šaltinis. O jeigu tuo abejojate, greičiausiai įtikėjote kokiu nors mitu.
       2021-05-12 21:57:00

Neišnaudotas potencialas: 8 iš 10 Lietuvos gyventojų neturi interneto svetainės

Nepaisant to, jog internetinės svetainės vis dar išlieka bene populiariausia vieta ieškoti informacijos, absoliuti dauguma Lietuvos gyventojų asmeninio interneto puslapio neturi, rodo „Interneto vizijos“ iniciatyva atlikto tyrimo duomenys.
       2021-05-12 21:15:40

Atidėliojimas – kaip jį įveikti?

Naują mokslo metų semestrą studentai dažnai pradeda išsikeldami sau naujus akademinius tikslus, pvz., „padidinti savo bendrą pažymių vidurkį“, „skirti daugiau laiko namų darbams“ ar apskritai tikėdamiesi, jog naują semestrą viskas vyks daug geriau – „daugiau mokysiuosi“, „skaitysiu papildomą literatūrą“ ir pan.
       2021-05-12 21:06:10

Šios vasaros makiažo tendencijos – 3 taisyklės, kurias privalote žinoti

Temperatūra už lango pagaliau peržengė dvidešimties laipsnių ribą, o tai reiškia tik viena – saulėtos vasaros dienos ir atostogos jau visai ne už kalnų. Virtualius susitikimus prie kompiuterio ekrano vis dažniau keis gyvi pasimatymai, todėl progų pasipuošti ir pasidažyti – tik daugės.
       2021-05-12 21:00:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1230

Atlikus 23900 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1230. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-11 20:00:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1226

Atlikus 22054 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1226. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-11 19:13:07

Aptikus 10 tūkst. tonų asbesto atliekų aplinkos ministras kreipsis į teisėsaugą

Vilniaus miesto pakraštyje aptikus nelegalų pavojingų atliekų sąvartyną, aplinkos ministras Simonas Gentvilas žada kreiptis į prokuratūrą kaltininkams surasti.
       2021-05-10 20:42:33

Elektriniai paspirtukai: kaip išsirinkti ir saugiai naudotis?

Šiltojo sezono metu elektriniai paspirtukai tampa viena populiariausių judėjimo mieste ar kurortuose priemone. Technologijų ekspertai dalinasi patarimais, į ką atsižvelgti renkantis paspirtuką ir primena svarbiausias saugaus važiavimo taisykles visiems paspirtukų vairuotojams.
       2021-05-10 20:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 786

Atlikus 6734 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 786. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-09 20:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 883

Atlikus 13039 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 883. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-08 19:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1512

Atlikus 25684 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1512. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.