Naujienos

Matematikos ar informatikos žinios privalomos ne visada

2020-12-30 07:31:01

Internetinio mados žurnalo „Abstract Stylist“ įkūrėja ir redaktorė Lina Survila savo pavyzdžiu rodo, jog keisti karjeros kryptį ir mokytis naujų dalykų niekada nevėlu. Tiesa, pati Lina perėjimo iš mados į technologijų sritį drastišku pokyčiu nevadina.

Ji sako, kad naujienos, tendencijos bei technologijos ją domino visuomet, o dabartinė veikla leidžia panaudoti tiek mados pasaulio, tiek technologines žinias.

Pasak L. Survilos, mažai žmonių iš mados lauko pereina į technologijų sritį, nebent ji būtų susijusi su tekstile ar kita artima profesija, tačiau jos kelias buvo kitoks. „Aš visada buvau linkusi į technologijas. Todėl ne technologijos, o darbas mados srityje buvo atsitiktinis. Ne paslaptis, jog Lietuvoje mados rinka yra pakankamai maža ir darbo vietų joje nedaug – tai labai apriboja profesines galimybes. Po septynerių metų darbo mados žurnale supratau, kad arba lieku madoje, arba keičiu profesiją ir bandau kažką naujo“, – pasakoja pašnekovė.

Technologijos – ne tokios jau sudėtingos

Taip ji prieš keletą metų paliko darbą žurnale „L’Officiel Lithuania“ ir sukūrė internetinį žurnalą „Abstract Stylist“, laimėjusį geriausio naujienų portalo apdovanojimą „LOGIN 2019“ konferencijoje. L. Survila pasakoja, jog palikusi darbo vietą aktyviai sėmėsi naujų žinių – mokėsi programavimo kalbos. Pašnekovės teigimu, programavimas vis dar yra apipintas stereotipais, pavyzdžiui, kad tai labai sudėtinga sritis.

„Iš tiesų ši sritis nėra neįveikiama. Be abejo, yra ir labai sudėtingų programavimo kalbų, kurioms įvaldyti reikia didelio įdirbio bei nuolatinio mokymosi. Tačiau yra ir kur kas paprastesnių bei lengviau išmokstamų kalbų, kurias perpratus galima ilgai nelaukiant ieškoti praktikos vietos arba darbo startinėje pozicijoje“, – drąsina ji.

Dar vienas stereotipas – jog būtina puikiai išmanyti matematiką ar informatiką. „Technologijų sritis įdomi tuo, kad norint joje dirbti nebūtinai reikia turėti daug techninių žinių. Aš esu puikus to pavyzdys – mokykloje man nesisekė matematika. Tačiau šioje srityje yra daug kitų rolių, pavyzdžiui, rinkodaros ar komunikacijos specialisto, kuriam svarbesni kitokie įgūdžiai. Įgyti technologinių žinių, kurios reikalingos konkrečiai darbo pozicijai, įmanoma ir darbo eigoje“, – galimybes atskleidžia ji.

Ji pati, išėjusi iš mados žurnalo ir pradėjusi savo projektą, sulaukė pasiūlymo dirbti kibernetinio saugumo portale, kuriame darbuojasi iki šiol, tik šiuo metu yra vaiko priežiūros atostogose. „Kiek leidžia galimybės, šį laiką stengiuosi išnaudoti savo tinklaraščiui, kuris įgyja vis didesnį pagreitį“, – sako L. Survila.

Socialinius tinklus naudoja tikslingai

L. Survilos veiklų sąraše – turinio kūrimas IT srities specialistams skirtam naujienų portalui „Hacker Noon“. Prie portalo komandos ji prisijungė manydama, kad rašymas apie technologijų pasaulį gali būti efektyviausias būdas jį perprasti. Tačiau jos tekstai pasiekė daugiau – šiemet vykusiuose kasmetiniuose portalo apdovanojimuose L. Survila laimėjo „Metų moters technologijų srityje“ apdovanojimą.

„Man didelė garbė būti pastebėtai tarptautinės bendruomenės, ypač atstovauti Lietuvą. Juo labiau, kad nominaciją gavau iš pačios portalo redakcijos – tai atrodo neįtikėtina, bet tikrai didelis ir malonus įvertinimas“, – džiaugiasi pašnekovė.

L. Survilos tekstai ir veikla nelieka nepastebėti ir socialiniuose tinkluose – „Instagram“ paskyroje ji turi 17 tūkst. sekėjų. „Socialiniai tinklai yra mano darbo įrankis, juose tikrai praleidžiu nemažai laiko, bet labai tikslingai, nes žinau, kodėl tai darau, neskiriu dėmesio „tuščiam“ turiniui“, – sako ji, didžiąją laiko dalį skirianti informacijos paieškai rengiamiems straipsniams.

Anot jos, socialinės medijos yra unikalios, nes suteikia galimybę užsidirbti be pradinių investicijų, naudojant vien savo žinias bei kompetencijas ir jų pagalba kuriant prekes ar paslaugas. „Be abejo, nereikia į paskyrą socialiniame tinkle iš karto žiūrėti kaip į verslą, bet verta turėti omenyje, kad veikla laisvalaikiu gali išsivystyti ir į kažką daugiau“, – pataria L. Survila.

Lietuvoje situacija geresnė nei pasaulyje

IT srityje dirbanti moteris sako, kad nuolat girdi, jog moterų šioje srityje yra mažai – Lietuvoje situacija yra kiek geresnė nei kitose šalyse. „Mokydamasi programavimo buvau viena iš 12 merginų, tik lektorius buvo vyras. Besisukdama tarp bendraminčių retai sutinku nuomonę, kad mergina šioje srityje yra kažkas netikėto – veikiau priešingai. Seniai mačiau, kad biure sėdėtų vien vyrai. Tiesa, likusiame pasaulyje vaizdas yra kiek liūdnesnis“, – sako ji.

Statistikos duomenys rodo – moterų gretos rinkoje po truputį gausėja. Šių metų Eurostato duomenimis, mūsų šalyje IT specialistės moterys sudaro 24 proc., kai Europos Sąjungos vidurkis tesiekia apie 18 proc.

Prie gerėjančių tendencijų prisideda ir įvairios iniciatyvos šalyje, pavyzdžiui, projekto „Prisijungusi Lietuva“ veiklos, skirtos jaunimui. Projekto organizatoriai ypatingą dėmesį skiria merginų švietimui – skatina jas naudotis informacinėmis technologijomis ir sieti su jomis savo karjerą. Jie išsikėlė iššūkį, kad rengiamuose kūrybiniuose konkursuose, motyvaciniuose programavimo užsiėmimuose, hakatonuose ir kitose veiklose merginos sudarytų ne mažiau kaip 50 proc. dalyvių.

„Mūsų vykdomo projekto jaunimo veiklų tikslas – paskatinti jaunus žmones rinktis su informacijos ir ryšių technologijų (IRT) naudojimu susijusias profesijas. Ypatingą dėmesį skiriame merginų skatinimui domėtis šia sritimi, padedant užtikrinti lygias galimybes IT sektoriuje. Mūsų duomenimis, jaunimui organizuotose veiklose 51 proc. dalyvių buvo būtent merginos“, – pastebi asociacijos „Langas į ateitį“ veiklų vadovė Jurgita Vasilavičiūtė-Garunkštienė.

Anot L. Survilos, besidominčioms IT sritimi merginoms kelių tikrai yra ne vienas. „Universitetas yra labai geras kelias, jei iš anksto žinai, kad tikrai nori dirbti šioje srityje. Tačiau ir be jo yra daugybė kursų bei iniciatyvų, kur galima daugiau sužinoti apie technologijų sritį bei galimas profesijas. Be to, atradus įdomią sritį, natūraliai pradedi domėtis ir ieškoti atsakymų, tai atrandi knygų, kursų, renginių, kuriuose susipažįsti su žmonėmis, gauni iš jų patarimų ir idėjų – taip gali būti karjeros technologijų pasaulyje pradžia“, – teigia ji.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-05-07 16:30:46

SM apgailestauja dėl neišsamiai išdiskutuoto skaitmeninio radijo projekto

Susisiekimo ministerija atsiprašo dėl visuomenėje ažiotažą sukėlusio skaitmeninio radijo projekto, pasiūlius jį įtraukti į Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą (toliau – RRF).
       2021-05-07 13:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1244

Atlikus 26729 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1244. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-06 13:49:15

Belaidžių ausinių priežiūra: ką daryti, kad tarnautų ilgai ir laimingai?

Ne kartą kalbėta apie tai, kad išmanieji telefonai mums gali tarnauti geriau bei ilgiau, jeigu jiems padėsime ir patys. Pavyzdžiui, nepaliksime krauti per naktį, naudosime nuo smūgių apsaugančius dėkliukus arba saugosime nuo išorinių veiksnių – karščio, šalčio ar smėlio.
       2021-05-06 13:46:46

Klaidos, kurias daro įsigijusieji vejos robotus: toks elgesys – kelias į gedimus

Robotizacija iš vidaus patalpų keliasi į lauką. It ant mielių Lietuvoje auga robotų vejapjovių populiarumas. Šių išmanių vejos priežiūros pagalbininkų gamintoja „Husqvarna“ atskleidžia, kad 2020 m. robotų vejapjovių pardavimai šoktelėjo 77 proc., palyginti su ankstesniais metais.
       2021-05-06 13:43:32

Greitai išsikraunantis telefonas – kaip to išvengti?

Išmanieji telefonai šiandien tampa vis galingesni ir naudotojams suteikia daugiau galimybių. Tačiau šie technologiniai pasiekimai ir inovacijos netenka prasmės, jei telefonas nespėja vytis šiandienio gyvenimo ritmo ir nuolat išsikrauna – dažniausiai pačiu netinkamiausiu metu.
       2021-05-06 13:39:13

Pensinio amžiaus kartelė pasaulyje: riba svyruoja nuo 49 iki 70 metų

Senstanti visuomenė ir ilgėjanti žmonių gyvenimo trukmė visame pasaulyje skatina diskusijas apie valstybių socialinės apsaugos sistemų stabilumą. Dalis šalių – tarp jų ir Lietuva – jau imasi atitinkamų priemonių bei ilgina pensinį piliečių amžių.
       2021-05-06 13:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1340

Atlikus 24629 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1340. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-05 18:15:30

Išmanūs namai: ką renkasi lietuviai?

Įrenginėdami būstą lietuviai vis dažniau renkasi inovatyvius namų sprendimus. Išmanūs namai turi daugybę galimybių, kurios ne tik palengvina kasdienį gyvenimą, bet ir leidžia sutaupyti.
       2021-05-05 17:56:00

Lemtingas laikas iki trejų metų: ką žinoti turi tėvai?

Pasiekimai moksluose ir darbe, kasdieniai įpročiai, santykiai ir sveikata, kaip žmogui seksis įvairiose srityse, yra nulemiama per pirmąsias 1000 jo gyvenimo dienų, sako mokslininkai.
       2021-05-05 17:49:20

Kokia IT sistema padėtų atlaikyti masinės vakcinacijos apkrovas Lietuvoje?

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys praėjusią savaitę pabrėžė, kad Lietuvoje masinė vakcinacija gali būti vykdoma tik etapais, mat suteikus galimybę vienu metu registruotis visiems norintiems – apkrovos neatlaikytų jokia informacinė sistema.
       2021-05-05 15:49:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1304

Atlikus 25132 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1304. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-04 17:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1055

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1055. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-03 16:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 714

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 714. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-02 21:36:03

K. Glavecko vizija Lietuvai: ryški šviesa niūrioje tikrovėje

Ryški šviesa, laisvo oro gūsis ir vilties spindulys – tokios buvo profesoriaus Kęstučio Glavecko paskaitos mūsų kartai. Tikrovė, kurioje mes visi dusome, nuo jo žodžių prarasdavo savo niūriuosius kerus.
       2021-05-02 20:50:27

Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai – vieningai apie regioninį bendradarbiavimą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene pradėjo vizitą Lenkijos sostinėje Varšuvoje, kur pirmadienį dalyvaus iškilmingoje Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-ųjų metinių minėjimo ceremonijoje.
       2021-05-02 16:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 951

Atlikus 16934 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 951. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-01 20:10:06

Premjerė: per 17 narystės ES metų daug pasiekėme ir išmokome

Sveikindama piliečius Lietuvos narystės Europos Sąjungos (ES) 17-ųjų metinių proga, Premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė narystės svarbą Lietuvos vystymuisi ir stiprėjimui.
       2021-05-01 12:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1415

Atlikus 17053 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1415. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 15:38:47

Iki 5 tūkst. eurų bus didinamos išmokos gyventojams už įsigytą elektromobilį

Siekdama mažinti neigiamą transporto keliamos taršos poveikį klimatui, Aplinkos ministerija numato padidinti Klimato kaitos programos kompensacines išmokas gyventojams už įsigytą elektromobilį.
       2021-04-30 15:36:16

Kaip dirbtinis intelektas gali išgelbėti sveikatos apsaugos ateitį?

Pandemijai atskleidus sveikatos apsaugos sistemos pažeidžiamumą, Europos inovacijų ir technologijų bendruomenė „EIT Health“ skatina Europos sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus naudotis dirbtinio intelekto ir technologijų teikiamomis galimybėmis.
       2021-04-30 12:32:42

Laikas pasirūpinti lauko terasa: kaip ją papuošti?

Atėjus šiltajam sezonui laukiame, kada galėsime kuo daugiau laiko praleisti lauke, gryname ore besidžiaugdami saulės spinduliais ir šiluma. Natūralu, kad tokiu metu didelis dėmesys skiriamas terasoms, kur gera leisti kiekvieną laisvą akimirką.
       2021-04-30 10:21:56

Vestuvės per pandemiją: ar įmanoma susikurti išskirtinę šventę?

Panašu, kad ir šiais metais vestuvės vyks su tam tikrais pandemijos padiktuotais apribojimais. Nors tai jaukia įsimylėjėlių planus, sukurti gražiausią gyvenimo šventę padeda ir išmaniosios technologijos.
       2021-04-30 10:19:37

6 sėkmingų žmonių įpročiai, kurie padeda taupyti ir nesukti galvos dėl pinigų

Dar mokykloje esame išmokyti skaičiuoti ir įveikti sudėtingas formules. Tačiau su tikrais gyvenimiškais finansais susiduriame, kai tenka žengti koją į suaugusiųjų pasaulį ir pradėti valdyti savus pinigus.
       2021-04-30 10:09:55

Vegetariškos alternatyvos: daržovės ant grilio įtiks išrankiausiam skoniui

Pavasarį įsibėgėjant kepsninių sezonui, grilio tradicijos tampa vis universalesnės ir ant grotelių dažnai atsiduria ne tik mėsa ar dešrelės, bet ir daržovės. Kepsninėje ruoštos daržovės gali tapti ir gardžiu garnyru, ir puikiu pagrindiniu patiekalu.
       2021-04-30 10:05:19

Kaip susigrąžinti dingusį šunį: į pagalbą ateis mobilioji programėlė

Jungtinėse Valstijose šiuo metu kuriama ir jau vartotojų testuojama mobilioji programėlė gali išvaduoti keturkojų augintinių šeimininkus nuo vieno didelio rūpesčio – „NOSEiD“ aplikacija padės dingusiems šunims rasti savo namus.
       2021-04-30 10:03:00

Į kosmosą pakilo antras lietuvių „NanoAvionics“ JAV bendrovei sukurtas palydovas

Ankstų ketvirtadienio rytą Lietuvos laiku iš Prancūzijos Gvianos mieste Kourou esančio kosmodromo pakilo Europos kosmoso bendrovės „Arianespace“ raketa „Vega“, kurioje – dar vienas Lietuvos mažųjų palydovų kūrėjos „NanoAvionics“ pagamintas palydovas.
       2021-04-30 09:57:04

Mirė Seimo narys Kęstutis Glaveckas

Balandžio 30 d. mirė ilgametis Seimo narys, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, ekonomistas Kęstutis Glaveckas. K. Glaveckas gimė 1949 m. balandžio 30 d. Vilniuje medicinos darbuotojo Vlado Glavecko (1926–2002) ir buhalterės Veronikos Laurinavičiūtės Glaveckienės (1927–2010) šeimoje.
       2021-04-30 09:54:31

Penkeri „Lidl“ metai Lietuvoje: 5 permainos, kurias lėmė prekybos tinklo startas

Lietuvoje prieš penkerius metus veiklą pradėjęs „Lidl“ į šalį įnešė naujų tarptautinių vėjų ir šviežių idėjų. Tai lėmė ne tik sėkmingą prekybos tinklo įsitvirtinimą, bet ir aukštesnę kartelę daugybėje mažmeninės prekybos sričių.
       2021-04-30 09:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1351

Atlikus 18724 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1351. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 09:30:04

Rengiantis nėštumui: ne tik gerti vitaminus ir atsisakyti žalingų įpročių

Ruoštis motinystei pastojus – įprasta, tačiau ar reikia specialaus pasirengimo dar prieš pastojant? Sveikatos specialistų teigimu, nuo pat pradžios prisižiūrint sveikatą, mažesnė tikimybė, kad nėštumo metu vargins skausmai ar kamuos stresas ir ligos, o laukimo periodas bus šviesesnis.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.