Naujienos

LOGIN 2016: ką įdomaus pamatysime ir ko reikėtų nepraleisti?

2016-04-22 17:21:14

Žmonės-kiborgai, „Grammy“ laimėtojai ir Kanye Westo prodiuseriai, biohakeriai su implantuotais lustais po oda, kosminės odisėjos į mėnulį ir ne tik – dešimtajame LOGIN 2016 festivalyje laukia išties spalvingos, kontraversiškos ir kvapą gniaužiančios asmenybės.

Dvi dienas truksiančio festivalio metu dalyvių laukia 10 salių, 5 didieji renginiai, 9 sesijos, 7 dirbtuvės ir tiek pat diskusijų, daugiau nei 140 pranešėjų, beveik 130 pranešimų.

foto

Kaip nepasiklysti tokioje renginių gausoje ir ko reikėtų nepraleisti?

9 asmenybės, kurias būtina pamatyti:

Neil Harbisson – oficialiai pripažintas pirmasis žmogus-kiborgas, kurio kaukolėje implantuota antena, priimanti garso bangas ir leidžianti suvokti matomas ir nematomas spalvas, o antenos ryšys iš kosmoso geba perduoti ir kitus vaizdus. N. Harbisson pirmąją LOGIN 2016 dieną skaitys pranešimą „The future of our species“.

Robert Bohme – „Audi“ kosminės misijos į mėnulį vadovas, planuojantis į mėnulį išsiųsti „Audi Lunar quattro“ mėnuleigį, pasakos apie robotikos sprendimus, siekiant tyrinėti kosmosą, ir „Audi“ misiją į mėnulį (pranešimas – „Audi mission to the moon“). Visame pasaulyje žinomo technologijų ir inovacijų žurnalo „Wired“ redaktorius

David Rowan, dirbęs su tokiais prekių ženklais kaip „WhatsApp“, „LinkedIn“, „Google“, „Spotify“, „Nest“, atskirame Teo Business Summit @ LOGIN renginyje dalinsis įžvalgomis apie skaitmenines galimybes prekių ženklams (pranešimas – „Digital possibilities for brands“).Rusijos meno ir politinio protesto grupės „Pussy Riot“ narė

Nadežda Tolokonnikova pirmąją festivalio dieną pasakos apie skaitmenines priemones, kurios suteikia daugiau galimybių aktyvistams skleisti savo idėjas visam pasauliui (pranešimas – „Digital empowerment“).Praėjusiais metais „Coca-Cola“ klasikinio dizaino buteliukas šventė 100 metų jubiliejų, o kompanijos prekės ženklas yra bene labiausiai atpažįstamas visame pasaulyje. Festivalyje apie tai, kaip kompanija derina tradicinę formulę su naujausiomis technologijomis, pasakos greitojo vartojimo prekių rinkodaros specialistė, „The Coca-Cola Company“ vadovė Lenkijai ir Baltijos šalims

Anna Jakubowski (pranešimas – „Skonis, gėrimas ir prekės ženklas: kaip „Coca-Cola“ derina tradicinę formulę su naujomis tendencijomis“).

Moon Ribas – menininkė, choreografė ir dar vienas žmogus-kiborgas technologijų ir inovacijų festivalyje. M. Ribas, savo alkūnėje turinti implantuotą sensorinę jungtį, kuri padeda jausti kiekvieną žemės drebėjimą, LOGIN 2016 kalbės apie ryšį tarp žmonių-kiborgų ir technologijų, žmogaus pojūčių pratęsimą su kibernetika (pranešimas – „Earthbeat“).

Nicklas Bergman – futuristas, investuotojas ir verslininkas. Itin daug dėmesio skiriantis nanotechnologijų ir kompiuterių tinklų plėtrai, naujųjų medijų menui bei technologijų ir verslo plėtros sąveikai, dalinsis savo prognozėmis apie technologijų audrą. N. Bergman, kurį į festivalį atveža DNB bankas, pranešimo tema – „Future trends. Surviving the techstorm“.

Dar vienas šių metų LOGIN perlas – pasaulinio lygio žvaigždžių, tokių kaip Kanye West ar Lauryn Hill, muzikos prodiuseris, „Grammy“ apdovanojimo laimėtojas, „Vinted“ patariamosios valdybos narys ir kviestinis svetys festivalyje – Che Pope. Festivalyje charizmatiškasis prodiuseris kalbės apie mados, muzikos ir technologijų sintezę (pranešimas – „Fashion and music synthesis“).

Bene kontraversiškiausias pranešėjas, tiesiogiai teletiltu sujungsiantis Vilnių ir Londoną – „Wikileaks“ įkūrėjas Julian Assange. Iškart po pranešimo LOGIN dalyviai galės mėgautis J. Assange ir žurnalisto Edmundo Jakilaičio diskusija bei išgirsti opozicinę nuomonę iš pastaruoju metu pasaulį krečiančio „Panama Papers“ skandalo pagrindinio herojaus – Drew Sullivan.

Pranešimai, kuriuos rekomenduojama išgirsti

130 pranešimų per 2 dienas – tai beveik 100 valandų klausymo ir dalyvavimo diskusijose. Tai neįmanoma užduotis vienam LOGIN dalyviui per dvi dienas, tačiau išsirinkus tai, kas vertingiausia ir naudingiausia kiekvienam, susidėliojus savo atskirą programą – iš festivalio galima išsinešti pačių įvairiausių idėjų ir naudingiausių žinių. Štai keletas rekomendacijų:

Renginys: LOGIN Game fest

„JetCat Games: Game & Business Development“. Pranešėjai – Donatas Keras, „Practica Capital” bendra įkūrėjas, ir Raman Ulasau, „JetCat Games Interactive Entertainment“ įkūrėjas ir vadovas.

„Kas mūsų laukia virtualioje realybėje?“. Pranešėjas – Audrius Zujus, „Aresi Labs” įkūrėjas.

„Building a brand out of your game“. Pranešėja – Kaisu Karvala, „Rovio Entertainment Ltd“ viceprezidentė komunikacijai ir VR.



Sesija: Good / Initiative

„Ką gėjai veikia internete?“. Pranešėjas – kino kūrėjas Romas Zabarauskas.

„Atvėrinėjam duomenis: kas iš to?“. Pranešėjas – Povilas Poderskis, Vilniaus mero patarėjas IT ir atvirų duomenų klausimais.

„Kodėl gera daryti gera: vaikusvajones.lt istorija“. Pranešėjas – Andrius Čepkus , GETSHOPIN vadovas, „Vaikų svajonės” projekto iniciatorius.

Sesija: Women‘s track

„Kelias į interneto žvaigždes“. Dovilė Filmanavičiūtė kalbina Agnę Jagelavičiūtę.

„Sportas, technologijos ir verslas: trys viename“. Pranešėja – Vlada Musvydaitė, Lietuvos čempionė, televizijos sporto laidų ir renginių vedėja, sveikatingumo motyvatorė.

Sesija: Art / Inspiration

„Istorijos pasakojimas ir pasąmoninis kodavimas“. Pranešėjai – Gediminas Tamulynas ir Raimondas Kavaliauskas, „Wide Wings“ studijos atstovai.

„Interaktyvumas be kompiuterio“. Pranešėjas – Žygimantas Kudirka, atlikėjas, rašytojas, reklamos kūrybininkas.

„Kūrybiškumas ir technologijos: medijos priemonės – tai ne žinutė“. Pranešėjas – Antonio Bechtle, „The Atomic Garden Vilnius“ kūrybos kurso vadovas, „MILK“ kūrybos vadovas.

Sesija: Marketing

„The death of the TV Channel Brand“. Pranešėjas – strategas, instruktorius ir media industrijos lyderis Lee Hunt.

„Talking to your guts and playing with perception“. Pranešėjas – „BNP Lietuva“ vadovas Linas Šiautkulis.

„Unknown, forgotten and misinterpreted“. Pranešėjas – Girts Polis, „Møller Baltic Import SE“ marketingo specialistas.

Sesija: Business / E-commerce

„Globalization’s impact on organizational development. The Central and Eastern Europe vs. the Arabian Gulf“. Pranešėja – Indrė Bruzgytė, Talentify Co. | Talentų Valdymas ir Darbdavio įvaizdžio kūrimas.

„Startup pradžiamokslis: 30 žingsnių nuo idėjos iki sėkmingo inovacijų verslo“. Pranešėjas – Aurelijus Liubinas, „Deeper“ direktorius.

„Socialinė inžinerija: apgaulė, kurios nepastebime“. Giedrius Meškauskas, „Teo“ specialiųjų paslaugų vadovas.

Sesija: Content / Privacy / Security

„Baltic reality check: defense, technologies, and civil society“. Pranešėja – Eglė Murauskaitė, Non-resident Research Fellow - University of Maryland ICONS Project.

„BlackEnergy – Power Outages in Ukraine“. Pranešėjas – Robert Lipovsky, Vyresnysis ESET saugumo tyrimų laboratorijos kenkėjiškų programų tyrėjas.

Sesija: Social media

„Verbalinė disertacija: „Kodėl fekalijos nuolat pataiko į socialinių tinklų ventiliatorių“. Pranešėjas – Aidas Puklevičius, „VRP Hill+Knowlton Strategies“ kūrybos direktorius.

„Deja poo in social media“. Pranešėjas – Tomas Nemura, „The Chocolate” vadovas.

Sesija: Future

„Kaip laimėti kovą dėl talentų 2016–2017 metais“. Pranešėja – „People Link“ steigėja ir vadovaujanti partnerė Jurgita Lemešiūtė-Frejienė.

„Will you be replaced by a robot?“. Pranešėjas – Audrius Janulis, „Adform“ pardavimų vadovas Baltijos šalims.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-18 12:50:03

Esu mažos, iki 3 ha miško valdos savininkas. Ką turėčiau žinoti?

Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško. Vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro. Dažnai šių sklypų savininkai yra žmonės, nesusiję su miškininkyste, turintys kitų sričių išsilavinimą, gyvenantys ir dirbantys miestuose.
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
       2024-04-17 15:11:49

RRT: skaitmeninių sukčių metodams tobulėjant, esamų priemonių nebepakanka

Praėjus beveik metams nuo pirmųjų Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimų, skirtų skaitmeniniams sukčiams pažaboti, buvo apžvelgti jų rezultatai – pristatyta statistika, kurią renka tiek operatoriai, pašto paslaugų teikėjai, tiek susijusios institucijos.
       2024-04-17 15:08:56

Įminė mįslę, kaip nesutikti su vadovu ar aukštesnio statuso žmogumi?

Daugeliui mūsų labai sunku nesutikti su vadove arba bet kuo kitu, kas yra aukštesnėje galios pozicijoje. Tai gali būti ir darbinė, ir asmeninė aplinka – statusu viršesnis žmogus ar vyresnis šeimos narys, mama, tėtis ar kitas autoritetas.
       2024-04-17 15:02:57

Kaip saugiai transportuoti televizorių, skalbimo mašiną ar šaldytuvą

Persikraustymas į naujus namus paprastai būna džiaugsmingas nuotykis, tačiau kartu su juo tenka ir nelengva užduotis saugiai pervežti didelius prietaisus, pavyzdžiui, televizorius, šaldytuvus ir skalbykles.
       2024-04-17 14:56:33

5 svarbiausi dokumentai, norintiems parduoti automobilį greičiau ir brangiau

Parduodant automobilį svarbu turėti visus su jo eksploatavimu susijusius dokumentus. Tai sumažins abejones dėl pardavėjo sąžiningumo bei transporto priemonės būklės.
       2024-04-16 22:02:22

Lietuvos radijo ir televizijos komisija patyrė kibernetinę ataką

Š. m. balandžio 16 d. nuo 9 val. iki 12 val. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) interneto svetainė patyrė kibernetinę ataką, tačiau dėl greitos LRTK reakcijos ir pritaikytų techninių priemonių, jokia žala nepadaryta.
       2024-04-16 16:45:30

Kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: galite būti nepasiekiami

Be išmaniojo telefono – nė žingsnio namuose, tad tokio paties komforto norisi ir keliaujant. Likti be ryšio svetimoje šalyje – ne išeitis, tad Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, primena, ką reikėtų pasitikrinti ir kokius žingsnius būtina atlikti dar prieš kelionę.
       2024-04-16 13:41:30

7 finansiniai žmonių asmenybės tipai: pasitikrinkite, kuris esate jūs

Siekiant finansinės gerovės ir stabilumo, dažnai pamirštamas aspektas yra mūsų finansinis asmenybės tipas. Tai – pasikartojantis elgesys su pinigais ir požiūris į juos.
       2024-04-16 13:30:44

Vilniaus TV bokšto rekonstrukcija: taurėje lankytojams atvertos naujos erdvės

Šiandien aukščiausiame Lietuvos statinyje – Vilniaus televizijos bokšte – surengtos bokšto viršutinės taurės naujų erdvių rekonstrukcijos pabaigtuvės. Pabaigus šį darbų etapą, lankytojams atveriamos naujos erdvės, kuriose jų laukia naujos paslaugos bei pramogos.
       2024-04-15 14:01:19

Dirbtinio intelekto rinka 2030-aisiais: investuoti, reguliuoti ar bijoti?

Gyvename dirbtinio intelekto psichozės laikais – stebime lenktynes, kuriose neaiškios nei taisyklės, nei starto ir finišo linijos. Nežinome, kada jos baigsis, tačiau aišku viena – šiandien svarbiausia pasirinkti strategiją ir judėti kryptingai, sako advokatas, „TGS Baltic“ partneris Mindaugas Civilka.
       2024-04-15 13:37:33

Vidaus vartojimas – Lietuvos ekonomikos augimo variklis

Išankstiniai indikatoriai rodo, kad ekonominis aktyvumas Lietuvoje laipsniškai atsigauna. Vis dėlto, kol daugelis pagrįstai Lietuvos ekonomikos atsigavimą sieja su eksporto ir pramonės rodikliais, vidaus vartojimas tampa ypač svarbiu komponentu, šiemet stipriai patempsiančiu šalies ekonomiką į viršų.
       2024-04-15 13:35:07

Ne tik varlių šlaunelės ir sraigės: 2 greiti ir pigūs prancūziški patiekalai

Maisto gamyboje prancūzai išties moka panaudoti viską, kas yra geriausia: tiek šviežius ir kokybiškus ingredientus, tiek ištobulintas skonių derinimo technikas. Ką ir bekalbėti apie valgymo kultūrą, kuri skatina mėgautis ne tik maistu, bet ir kompanija.
       2024-04-15 12:56:56

Kodėl įspėjamuosius pranešimus kartais gauna ne visi gyventojai?

Jonas, gyvenantis Vilniaus Naujamiesčio mikrorajone, bet dirbantis Viršuliškėse, darbo metu negavo pranešimo apie gaisrą, įsiplieskusį netoli jo namų. Kodėl? Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2” Inovacijų eksperto, nors ši konkreti situacija išgalvota,
       2024-04-15 12:48:50

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms: atlikusi Lietuvos civilinės aviacijos valdymo ir skrydžių saugos užtikrinimo sistemos auditą, JAV federalinės aviacijos administracija (FAA) suteikė galimybes Lietuvos oro vežėjams vykdyti komercinius skrydžius JAV teritorijoje Lietuvoje registruotais orlaiviais.
       2024-04-15 12:24:48

Kuo naudinga garso terapija?

Teigiamas garso poveikis žmogui žinomas nuo senų laikų. Įvairių istorijų galima rasti jau senovės Egipte, Indijoje, Graikijoje. Tam tikri aspektai pasiekė ir dabartinį laikotarpį. Pavyzdžiui, ganėtinai populiariu užsiėmimu vis dar išlieka garso terapija.
       2024-04-15 12:17:15

Koks turėtų būti seifo saugumo lygis?

Seifas yra naudingas itin įvairių daiktų saugojimui nuo įsilaužimų ar gaisro. Dažniausiai žmonės šį įsigyja norėdami paslėpti ginklus, dokumentus, pinigus, brangią įrangą, papuošalus, raktus. Žinoma, įvairių vertingų daiktų egzistuoja ir gerokai daugiau.
       2024-04-15 12:10:41

Ką veikti lietingais vakarais porai? 5 idėjos

Nors už lango oras vis gerėja, vasarėja, tačiau saulėtas dienas anksčiau arba vėliau keičia lietingos ir tenka galvoti ką smagaus nuveikti. Žinoma, kad kai šalia yra mylimas žmogus – rasti smagias veiklas yra kur kas paprasčiau.
       2024-04-12 11:27:43

Ką būtina žinoti apie vaistų nuo skausmo vartojimą? Didžiausios klaidos

Vaistai nuo skausmo yra dažnas medikamentas kiekvieno žmogaus vaistinėlėje. Jų populiarumą didžiąja dalimi lemia universalus poveikis – jie vartojami tiek kenčiant ūminį skausmą, tiek turint lėtinių ligų.
       2024-04-10 18:52:18

Blokuojami 23 IP adresai, kuriais pasiekiama Kremliaus propaganda

2024 m. balandžio 10 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą blokuoti 23 IP adresus, kuriais sudaroma galimybė žiūrėti Lietuvos Respublikoje draudžiamas transliuoti pagrindines Kremliaus propagandos televizijos programas.
       2024-04-10 18:47:02

Ženšenis: natūralus adaptogenas jūsų sveikatai

Kas yra adaptogenai ir kodėl jie svarbūs mūsų organizmui? Adaptogenai yra natūralios kilmės medžiagos, kurios padeda organizmui prisitaikyti prie stresinių situacijų ir įveikti iššūkius. 1947 m. rusų mokslininkas Nikolai Lazarev sukūrė terminą „adaptogenas‘‘.
       2024-04-10 12:25:28

Lietuvos biudžetas nepasipildo milijonais už automobilių ridos klastojimą

Dėl didelių ridos klastojimo mastų Lietuvoje nukenčia ne tik naudotų automobilių pirkėjai, bet ir valstybės biudžetas. Automobilių duomenų įmonė „carVertical“ atliko tyrimą daugiau nei dešimtyje Europos šalių tam, kad nustatytų, kaip skirtingose valstybėse kovojama su ridos klastojimu.
       2024-04-09 20:35:59

IT Lietuvoje: trečdalis tėvų vis dar mano, kad tikslieji mokslai – berniukams

Dauguma (59 proc.) tėvų Lietuvoje mano, kad IT srities profesijos yra ir išliks perspektyviais karjeros pasirinkimais jų vaikams, o 39 proc. yra įsitikinę, kad programavimo įgūdžiai yra esminiai ir ateityje jų reikės daugeliui.
       2024-04-09 20:02:33

Ar galiu savo miške iškirsti sausuolius ir ko tam reikia?

Valstybinė miškų tarnyba pastaruoju metu sulaukia miškų savininkų klausimų apie galimybes išsikirsti nudžiūvusius medžius (sausuolius). Žmonės teiraujasi, kur kreiptis ir kokių dokumentų ar suderinimų tam reikia.
       2024-04-08 19:24:01

Ką daryti, kad turimas turtas nenuvertėtų: atkreipkite dėmesį į 4 žingsnius

Lietuvių sukauptas grynasis finansinis turtas per penkerius metus padvigubėjo, tačiau tik nedidelė dalis gyventojų žino, kaip išsaugoti sukaupto turto vertę, kad galėtų juo džiaugtis patys senatvėje ar perduoti savo ateities kartoms.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.