Naujienos

Y kartos klientų iššūkis verslininkams – kaip išlaikyti lojalumą?

2016-04-26 17:54:46

Dešimtys nuolaidų kortelių, elektroninio pašto dėžutė, kupina reklaminio šlamšto, – tai jau tampa klientų lojalumo viduramžiais. Šiuolaikinės rinkos konkurencijos sąlygomis, verslininkai, siekdami pritraukti klientus, ieško naujų ir modernių klientų lojalumo išlaikymo būdų.

foto

Vienas iš jų – nuolaidas iš lankomų vietų gauti tiesiog į savo banko kortelę.

Anot verslo, galimybė dalyvauti lojalumo programoje be jokių papildomų kortelių, tiesiog atsiskaitant banko kortele, gali tapti nauja ir efektyvia klientų pritraukimo ir išlaikymo priemone. Vartotojas parsisiunčia nemokamą programėlę, prisijungia prie lojalumo programos ir susigražiną iki 100 procentų nuo išleistos sumos tiesiog atsiskaitydamas savo banko kortele. Apie tokias perspektyvas šalyje komentuoja lojalumo platformos „startuolio“ „Dealoyal“ vadovas Paulius Valatkevičus.

„Kalbame su kolegomis iš Baltijos šalių, kad su nuolaidų kortelėmis situacija Lietuvoje primena beprotnamį – kiekvienas, net mažiausias verslas, turi savo nuolaidų korteles ir dalina jas į kairę ir į dešinę. Tačiau ar jos tikrai parodo klientų lojalumą? Daugelis tų nuolaidų kortelių panaudojamos tik keletą kartų arba nepanaudojamos apskritai. Ši nuolaidų kortelių sistemos era jau einą į pabaigą“, – teigia pašnekovas.

Nuolaidų kortelių bumas Lietuvoje ypač sustiprėjo mažiau nei prieš dešimtmetį, kuomet šalyje vyravo ekonominė krizė. Tada daugelis verslininkų siūlė didžiules nuolaidas ir taip bandė pritraukti klientus. Tačiau šiais laikais vartotojai yra pasirengę mokėti daugiau, todėl svarbi tampa ne tik kaina, bet ir personalizuoti pasiūlymai, technologinis inovatyvumas ir patrauklumas klientui.

Atsižvelgiant į tai, naująją lojalumo platformą pastebėjo ir stambūs šalies verslininkai – picerijų tinklas „Čili pica“, tapdamas stambiausiu „Dealoyal“ programos partneriu. Įmonės rinkodaros direktorius Vytautas Romeika teigia, kad jų tinklas nuolat analizuoja rinkos tendencijas, įvertina šiandienos pasaulio iššūkius ir ieško būdų stiprinti ryšį su klientais, tad ši lojalumo platforma atitiko jų bendravimo su klientu viziją.

„Lojalumą suprantame kaip ilgalaikį ryšį, todėl nuolat ieškome naujų sprendimų jam išlaikyti. Iki šiol veikusios nuolaidų sistemos, be abejo, niekur nedingsta, tačiau manome, kad naujoji platforma praturtins mūsų ryšį su picerijos svečiais: padės juos pažinti, suprasti individualius kiekvieno poreikius ir suteikti galimybę pateikti asmeninius pasiūlymus. Šiuolaikinėje, individualėjančioje visuomenėje tai yra labai svarbūs sėkmingo verslo kriterijai“, – tvirtina V. Romeika.

Tūkstantmečio karta – iššūkis verslininkams

P. Valatkevičius teigia, kad lietuviai vis dar skeptiškai vertina asmeninių duomenų pasidalinimą su verslo atstovais. Tačiau būtent tai leidžia pateikti asmeninius ir kiekvienam naudingus pasiūlymus bei išvengti „brukalo”. Pašnekovas komentuoja, kad pasaulyje pirmaujanti rinkos tyrimų agentūra „Mintel“ neseniai atliko tyrimą, kuriame buvo apklausti „millennials“ (dar vadinamos Y kartos) atstovai. Tyrimo rezultatai aiškiai sufleruoja, kokia kryptimi turėtų eiti šiuolaikiniai verslininkai.

„Tiriamiesiems buvo duoti skirtingų, žinomų prekės ženklų pasiūlymai. Pirmasis – bendras, bukleto dydžio pasiūlymas, o antrasis – trumpesnis ir personalizuotas, skirtas kiekvienam iš tiriamųjų asmeniškai. Tačiau už asmeninį pasiūlymą buvo reikalaujama suteikti duomenų apie save. Ir ką jūs manote? Žinoma, apie 70-80 proc. Y kartos atstovų pasirinko pastarąjį“, – sakė P. Valatkevičius.

Kiek lojalumo kortelių telpa lietuvio piniginėje?

„Geriausiai veikiančios verslo sistemos gali pasigirti rezultatais, kuomet 30-40 procentų jų klientų turi lojalumo korteles kiekvieno apsipirkimo metu, tačiau tai labai didžiuliai skaičiai. Didžiųjų prekybos tinklų korteles turi daugelis, nes tai yra tarsi būtinybė, padedanti gauti nuolaidas. Visi kiti susiduria su problema – ar iš tikrųjų pas klientą piniginėje lieka vietos?“ – komentuoja „Dealoyal“ atstovas.

Pašnekovas teigia, kad išeitis galėtų būti mokėjimas banko kortele. Tačiau ši idėja dar tik vystoma, nes lietuviams mokėjimas kortele vis dar nėra įprastas reiškinys, kaip, pavyzdžiui, Skandinavijos valstybėse. Būtent į šias valstybes ateityje planuoja plėstis ir „Dealoyal“ startuolis.

„Pradėję partnerystę su „Čili pica“, mes galime plėstis į Baltijos šalis, visų pirma – Latviją. Kylant labiau į Europos šiaurę, atsiskaitymas kortelėmis yra populiaresnis, tad rinkos edukuoti nebereikia. Mūsų planas yra toks, kad atsiskaitydami banko kortele ir taip kaupdami „Dealoyal Eurus“, už juos galėsite atsiskaityti bet kur pasaulyje, kur mes turėsime partnerių. Kas žino, gal vieną dieną už sukauptus eurus „Čili picoje“ galėsime atsiskaityti Niujorke?“ – pokalbį baigia P. Valatkevičius.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-03-07 11:15:51

Siuntos Lietuvoje jau gabenamos naudojant degalus iš atliekų

Logistika ir transportas yra vienas iš didžiausius šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekius išmetančių sektorių pasaulyje. Siekdamos sumažinti daromą poveikį klimato kaitai, logistikos įmonės ieško įvairių būdų sumažinti išmetamų teršalų kiekius:
       2021-03-07 09:39:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 390 naujų koronaviruso atvejų

Atlikus 5398 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruota 390 naujų koronaviruso atvejų. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-07 07:52:20

Profesorius Vytautas Kasiulevičius apie COVID-19 anglišką atmainą

"Savaitė. Angliškoji SARS-CoV-2 atmaina B.1.1.7 įsitvirtina Europoje. Vokiečiai ir prancūzai tai atvaizdavo savo ataskaitose. Šiose šalyse jau pusė Covid-19 atvejų sudaro angliška atmaina."
       2021-03-06 09:39:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 473 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8226 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 473 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-06 07:40:35

Nauji karantino atlaisvinimai: leidžiamos veiklos atvirose erdvėse

Įsigaliojus Vyriausybės sprendimui, nuo šeštadienio atnaujinamos sporto, laisvalaikio ir kultūros veiklos atvirose erdvėse, leidžiami renginiai, kurių metų neišlipama iš automobilio.
       2021-03-05 14:35:54

Lietuviai vis aktyviau domisi maisto tausojimo idėjomis

Vis aktyviau pasaulyje kalbant apie maisto tausojimo naudą, šiai idėjai nelieka abejingi ir lietuviai. Maisto švaistymas yra viena didžiausių šiuolaikinių vartotojų problemų, o norint jai užkirsti kelią, dažnai užtenka pradėti nuo savo virtuvės.
       2021-03-05 11:45:06

Matvei Linov apie mus internete rašo:

"Šiandien baigėsi mano leidimas laikinai gyventi Lietuvoje. Aš retai rašau tokiomis temomis, tačiau norėčiau pasidalinti užsieniečio, kuris čia gyvena daug metų, pastebėjimais.
       2021-03-05 11:41:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 447 naujų koronaviruso atvejų

Atlikus 7763 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruota 447 naujų koronaviruso atvejų. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-05 11:17:58

Praktiniai patarimai ieškantiems naujo televizoriaus

Renkantis naują televizorių, verta atkreipti dėmesį ne tik į svarbius jo techninius parametrus. Norint išsirinkti tinkamiausią variantą, svarbūs ir praktiniai kriterijai: koks rekomenduojamas televizoriaus dydis, kabinimo būdas, kokie kiti pasirinkimą lemiantys veiksniai.
       2021-03-05 11:08:32

Žiema priminė skaudžią problemą – saugiai šildyti būstą moka ne visi gyventojai

Pasibaigusi žiema kai kuriems atnešė skaudžių pamokų – pirmuosius šių metų mėnesius ugniagesiams gesinti gaisrų teko skubėti 18 proc. dažniau nei praėjusių metų pradžioje.
       2021-03-05 11:06:15

Po dviejų karantinų atoslūgis gali parodyti visiškai naują vartotojo veidą

„NielsenIQ“: po dviejų karantinų atoslūgis gali parodyti visiškai naują vartotojo veidą. Lietuvoje vasarį kiek sušvelninus karantino suvaržymus, klientai plūstelėjo į grožio salonus bei išsirikiavo prie nedidelių parduotuvių.
       2021-03-05 11:03:52

Daiktų interneto technologija: ko reikia, kad Lietuva taptų lydere

Telefonu įjungiama skalbimo mašina, laikrodžiu valdoma šaldytuvo temperatūra ar ryte suskambęs žadintuvas, automatiškai įjungiantis kavos aparatą ir ruošiantis jums skanią kavą, kol jūs keliatės iš lovos.
       2021-03-05 11:01:03

Įvaldykite savo „Android“ išmanųjį: 7 funkcijos, kurias mažai kas atradę

Kaip pasaulyje, taip ir Lietuvoje pirmaujanti mobilioji operacinė sistema yra „Android“. Visgi daug žmonių išnaudoja tik nedidelę dalį jos suteikiamų galimybių, o kai kurios naudingos „Android“ funkcijos yra kone paslėptos ir jas žino tik labiausiai įgudę naudotojai.
       2021-03-05 10:58:04

Vaistininkė apie makšties negalavimus: moterims vis dar gėda dėl jų prisipažinti

Makšties negalavimai – tai problemos, kuriomis moterys dar nedažnai drįsta pasidalinti atėjusios į vaistinę. Vaistininkai pastebi, kad pirmą kartą preparatus nuo makšties sausumo perkančios moterys nenoriai prisipažįsta turinčios šią problemą.
       2021-03-05 10:54:43

Iššūkis IT sektoriuje – stiprinti darbuotojų lojalumą

Informacinių technologijų specialistai jau dešimtmetį yra viena iš populiariausių ir paklausiausių profesijų Lietuvoje. Lietuvoje IT sektorius auga – šalis patraukli užsienio įmonėms, startuoliams.
       2021-03-05 10:52:18

Pandemija – ne priežastis atidėlioti skiepus nuo erkinio encefalito

Lietuva – didžiausias erkinio encefalito židinys Europoje. Net 30 proc. visų persirgusiųjų virusas visam gyvenimui palieka sunkių padarinių, tokių kaip atminties, koordinacijos sutrikimai ar net paralyžius.
       2021-03-05 10:44:15

Derlingi 2020 metai - kaip tuo pasinaudos Lietuvos agrosektorius?

Prieš metus visas agrosektorius su nerimu laukė naujojo sezono pradžios. Prieš tai buvęs trijų metų nederliaus ciklas stipriai paveikė viso sektoriaus investicinį potencialą. Žemės ūkio technikos pardavimai paprastai atspindi rinkos pajėgumą.
       2021-03-04 14:06:19

8 statiškai dažniausiai netoleruojami maisto produktai

Maisto netoleravimą galima apibūdinti kaip žalingą organizmo reakciją į tam tikrus maisto produktus ar jų priedus. Šis sutrikimas sukelia į alergiją panašius simptomus – slogą, astmą, kosulį, odos bėrimus, galvos skausmą ar netgi nuovargį bei nuotaikos svyravimus.
       2021-03-04 10:20:11

Siekiame liberalesnių taisyklių verslui ir paprastesnio reguliavimo

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitikusi su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovu Dariumi Remeika aptarė, kaip mažinti administracinę naštą verslui, užtikrinti liberalesnes smulkiojo verslo priežiūros taisykles bei prognozuojamą priežiūros institucijų veiklą.
       2021-03-04 09:58:05

Kelias į automobilių patikimumo olimpą grįstas patikrintomis technologijomis

Vieni automobilių gamintojai stengiasi patikimų kūrėjų vardą išsikovoti naujausiomis technologijomis, itin aukštais reikalavimais medžiagoms ar precizišku procesų valdymu, kiti siekia naudoti tik išbandytus ir tiksliai veikiančius produktus, kuriuos nuolat tobulina.
       2021-03-04 09:41:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 533 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8163 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 533 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-04 09:28:22

Telecentras ragina institucijas atlikti pasiūlymų dėl VKRT vertinimą

Pastaruoju metu žiniasklaidoje yra aktyviai platinamas dar vasario mėnesį agentūros ELTA pagal „Žinių radijo“ pokalbį parengtas tekstas „VRM atstovas: kompromisas – kurti valstybinį kritinio ryšio tinklą su operatoriais“.
       2021-03-04 08:58:43

Siekiantiems vidinės ramybės psichologė pataria susitvarkyti namus

Pavasaris Lietuvoje jau tradiciškai vadinamas švaros laiku – nuo seno įprasta, jog vis ryškesnė saulė ir bundanti gamta suteikia daugiau jėgų bei įkvėpimo susitvarkyti, atsišviežinti namus.
       2021-03-04 08:49:06

3 iš 4 studentų patiria stiprų stresą, beveik kas trečias – panikos atakas

Vasario mėnesio viduryje Lietuvos studentų sąjunga (LSS) atliko tyrimą „Psichologinė studentų būsena ir pagalba“, kuriuo buvo siekiama įvertinti studentų psichologinę būseną ir jos pokyčius lėmusius veiksnius, atsižvelgiant į paskutinius dvejus metus aukštosiose mokyklose inicijuotų pokyčių efektyvumą bei karantiną.
       2021-03-04 08:31:51

Vilnius kviečia pasaulio architektus: konkursas stoties teritorijai pertvarkyti

Vilniui ruošiantis iš esmės pertvarkyti Stoties rajoną, konkrečių idėjų laukiama iš architektų. Miesto savivaldybė kartu su „Lietuvos geležinkeliais“ (LTG) paskelbė tarptautinį architektūros konkursą geriausiam pasiūlymui atrinkti.
       2021-03-04 08:18:00

Prezidentas skiria naują Prezidentūros kanclerę ir Komunikacijos grupės vadovę

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda vadovauti Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijai nuo kovo 15 dienos skiria Agilą Barzdienę, o naująja Prezidento vyriausiąja patarėja ir Komunikacijos grupės vadove taps Raminta Stanaitytė-Česnulienė.
       2021-03-04 07:59:32

Svarbi informacija projektuotojams

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad nuo 2021 m. vasario 23 d. įsigaliojo nauja statybos techninio reglamento STR 2.06.04:2014 „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai.
       2021-03-04 07:53:30

„Ignitis“ pataria: ką reikia žinoti sudarant sutartis telefonu?

Prieš daugiau nei metus pasaulį sukausčiusi COVID-19 pandemija paslaugų teikimą nuotoliniu būdu pavertė kasdienybe. Konsultavimui įvairiais klausimais persikeliant į virtualią erdvę, vis daugiau žmonių pasinaudoja ir galimybe sutartis sudaryti telefonu.
       2021-03-04 07:49:28

Saugumo ekspertų patarimai tėvams: kaip pasirūpinti vaikų telefonų saugumu?

Vaikai pirmąjį savo mobilųjį telefoną gauna dar iki sulaukdami septynerių metų, rodo „ChildWise“ duomenys. Todėl jau ypač jauname amžiuje gali tapti programišių taikiniu – sulaukti melagingų laiškų ar žinučių,
       2021-03-04 07:36:00

Lietuvių abejingumas gaisro atveju: dūmų detektorių turi kas 5 gyventojas

Nors nuo reikalavimo privalomai gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominį dūmų detektorių praėjo jau beveik treji metai, lietuviai vis dar linkę rizikuoti savo pačių sveikata ir gyvybe.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.