Naujienos

Praėjusią parą Lietuvoje registruotas 491 naujas koronaviruso atvejis

2021-02-07 09:42:33

Atlikus 3803 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas 491 naujas koronaviruso atvejis.

Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 8,4%

Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 4207

Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 14 dienų: 10053

Naujų atvejų pokytis lyginant su praėjusia savaite: -28%

Serga Lietuvoje šiuo metu: 43364

Patvirtinti atvejai Lietuvoje viso: 186770

Pasveiko Lietuvoje: 138108

Mirė Lietuvoje nuo koronaviruso viso: 2937

Iš viso nuo SARS-CoV-2 paskiepyta asmenų: 78552

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius.

Per praėjusią parą izoliuoti 810 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 66 553 asmenys.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruoti 68.

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Naujas protrūkis šeštadienį registruotas Šilutės socialinių paslaugų centre. Iš viso su protrūkiu siejami keturi koronavirusinės infekcijos atvejai.

Taip pat naujas protrūkis fiksuotas Klaipėdos statybų įmonėje – patvirtinti du COVID-19 ligos atvejai.

Dar vienas naujas protrūkis registruotas Tauragės rajone veikiančioje žuvies perdirbimo įmonėje. Vakar koronavirusinė infekcija patvirtinta dviem darbuotojams. Iš viso su protrūkiu siejami trys infekcijos atvejai.

Šeštadienį nustatyti nauji COVID-19 ligos atvejai, susiję su protrūkiais Klaipėdos miesto lopšeliuose-darželiuose „Giliukas“, „Pušaitė“, „Pakalnutė“, Panevėžio lopšelyje-darželyje „Vaivorykštė“ (Pelėdžiukų grupėje), Šiaulių lopšelyje-darželyje „Pasaka“, Kelmės lopšelyje-darželyje „Kūlverstukas“.

Taip pat registruoti atvejai, siejami su protrūkiais Klaipėdos laivų remonto įmonėje, Gargždų, Marijampolės statybų įmonėse, baldų gamybos įmonėje Kaune, automobilių remonto įmonėje Panevėžyje, siuvimo įmonėje Radviliškio rajone, baldų gamybos įmonėje Visagine, Vilniaus elektros instaliacijos darbų įmonėje.

Be to, šeštadienį patvirtinti infekcijos atvejai, siejami su protrūkiais Alytaus pataisos namuose, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Telšių departamente.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 94.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

14 dienų sergamumas 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje: 359.8

Visagino sav.: 866.1

Rokiškio r. sav.: 780.1

Biržų r. sav.: 735.1

Molėtų r. sav.: 559.7

Elektrėnų sav.: 487.8

Trakų r. sav.: 482.5

Klaipėdos m. sav.: 479.5

Alytaus m. sav.: 461

Ukmergės r. sav.: 445

Šilutės r. sav.: 438.4

Utenos r. sav.: 435.7

Vilniaus m. sav.: 432.9

Panevėžio m. sav.: 423.8

Vilniaus r. sav.: 422.4

Švenčionių r. sav.: 388.2

Kauno m. sav.: 383.6

Pagėgių sav.: 370.6

Kazlų Rūdos sav.: 370.4

Neringos sav.: 368.3

Varėnos r. sav.: 359.8

Marijampolės sav.: 351.5

Klaipėdos r. sav.: 350.9

Zarasų r. sav.: 348.6

Joniškio r. sav.: 337.7

Panevėžio r. sav.: 325.5

Šalčininkų r. sav.: 317.8

Kauno r. sav.: 312.2

Kretingos r. sav.: 310

Prienų r. sav.: 306.1

Telšių r. sav.: 302.8

Jonavos r. sav.: 298.9

Alytaus r. sav.: 285.9

Širvintų r. sav.: 285.3

Kaišiadorių r. sav.: 277.7

Anykščių r. sav.: 273.5

Ignalinos r. sav.: 270.3

Palangos m. sav.: 268.1

Druskininkų sav.: 261.5

Kėdainių r. sav.: 260.6

Šiaulių m. sav.: 260.1

Radviliškio r. sav.: 260

Tauragės r. sav.: 230.1

Raseinių r. sav.: 227.3

Plungės r. sav.: 209.1

Akmenės r. sav.: 202.4

Kelmės r. sav.: 197

Šiaulių r. sav.: 188.2

Šakių r. sav.: 168.5

Kupiškio r. sav.: 159

Pakruojo r. sav.: 155.9

Mažeikių r. sav.: 154.7

Vilkaviškio r. sav.: 152.9

Skuodo r. sav.: 149.2

Lazdijų r. sav.: 147.3

Pasvalio r. sav.: 135.8

Kalvarijos sav.: 117.8

Jurbarko r. sav.: 104.7

Šilalės r. sav.: 100.5

Birštono sav.: 98.4

Rietavo sav.: 41.3

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



2021-02-07 13:42:35 / Mindaugas Stankunas

EGZZZPERTAI

Jei koks tūlas mūsų šalies pilietis nubustų iš porą mėnesių besitęsusios komos ir pavartytų šios savaitės laikraščius ar pašmirinėtų po interneto portalus, tai greičiausiai pamanytų, kad įvyko kažkoks perversmas ir dabar Lietuvą valdo slapta egzzzpertų sekta. Šios sektos atstovai visiškai dominuoja visose žiniose. Premjerė, ministrai, merai juos mini su nuolankia baime ir vis pakartodami, kad mes darysime tik tai, ką egzzzpertai pasakys. O visa likusi šalis sulaikiusi kvapą laukia bent kokios žinutės iš jų. O jie nieko nesako. Ir taip reikia. Juk tai šiuo metu patys įtakingiausi žmonės ir jie nuspręs ką, kiek ir kam pasakyti.

Nors čia taip gana sarkastiškai pradėjau, tačiau manau, kad dalis žiniasklaidos portalų ar socialinių tinklų komentatorių panašiai ir mano. Ir nepaisant to, kad jie nebuvo komoje. Nesu naivus ir nemanau, kad šis mano įrašas kiek pakeis jų nuomonę, bet bent jau jį perskaitys tie, kurie nori skaityti ir stengiasi skaitydami suprasti autoriaus žodžius.

Mes puikiai žinome, kad Lietuvoje prie Vyriausybės yra įsteigta nepriklausomų ekspertų taryba. Bet prisipažinsiu ir pasakysiu, kad man tas žodis „ekspertas“ nepatinka. Tikrai tokiu nesijaučiu. Kaip ir manau daugelis jos narių. Mano supratimu, kad šioje situacijoje „ekspertu“ galėtų vadintis toks žmogus, kuris jau turi labai konkrečios praktinės patirties valdant tokius populiacinius infekcinių ligų protrūkius, kaip pavyzdžiui ebola Siera Leonėje ar koks MERS 2015 m. protrūkis Pietų Korėjoje ir pan. Tačiau mes tokių neturime. Neįsižeiskit kolegos, bet tai ne tas pats kaip hospitalinių infekcijų kontrolė ar AIDS prevencija. Tai visai kito lygio iššūkis. Ir tą sakau ne tik aš. Manau, kad po šios pandemijos mums reikės labai gerai pergalvoti savo visuomenės sveikatos specialistų rengimo strategijas ir turėti tikrų šios srities ekspertų, jei tokia pandemiją pasikartos. O šiuo metu mes turime suktis su tokiais pajėgumais, kokius turime. T.y. vietoj vieno „super eksperto“ yra sutelkiami įvairių sričių profesionalai ir jie dirbdami kartu bando tos pandemijų valdymo žvaigždės nebuvimą kompensuoti bendru darbu. Rašydamas šias eilutes prisiminiau 2011 m. Bennett Miller‘io filmą „Moneyball“. Ten riboto biudžeto beisbolo klubas renkasi strategiją, kad geriau vietoj vienos pervertintos žvaigždės nusipirkti tris mažiau žinomus beisbolininkus, kurie puikiai kompensuotų jos nebuvimą. Ir aš kartais pagalvoju, kad jei mes turėtume tikrą pandemijų „super karį“, tai tikriausiai juo akliai tikėtume ir net bijotume klausti. Tiesiog jo siūlymų ir sprendimų nerecenzuotume, gal ir pabijotume paprašyti pagrindimų ir pan. Juk negražu. Juk jis viską žino.

Dabar taip nėra. Mes visi Taryboje esame savo sričių specialistai, tačiau nesame pandemijų superžvaigždės. Todėl kiekvieno posėdžio metu vyksta diskusijos ir jos tikrai būna aštrios. Mokslininkai teigdami savo siūlymus ar sakydami „Taip/Ne“ turi pateikti rimtus argumentus. Todėl bent jau kiekvienas man tarybos posėdis prasideda išsamiu mokslinės literatūros skaitymu. Jau tapo įprastas dalykas, kad prieš posėdžius einu miegot 3 val. ir vėliau. Tiesiog skaitau, analizuoju, svarstau. Nesu tikras, kad visi mano siūlymai ar pasisakymai yra teisingi, bet esu tikras (ir tai galiu visiems žiūrint į akis pasakyti), kad tą minutę aš būnu padaręs viską, kas yra mano jėgoms, kad pateikčiau patį geriausią patarimą. Negaliu kalbėti už visus ekspertus, bet tikiu, kad jie galvoja ir daro taip pat.

Labai normaliai priimu ir ekspertų adresu siunčiamą kritiką. Galite ją rašyti ir po šiuo mano postu. Prašau tik vieno dalyko - gerbkime vieni kitus. Chamizmo netoleruosiu. Vienas, kitas įspėjimas ir tikrai blokuosiu tokius komentatorius. Sulaukiu po savo Facebook įrašais daug klausimų. Į kai kuriuos bandau atsakyti, tačiau tikrai negaliu ir negalėsiu atsakyti į visus. Vienas Facebook‘o sekėjas savo komentare uždavė man net 21 klausimą. Norint kokybiškai į juos atsakyti reikėtų pateikti mažiausiai 20 puslapių ataskaitą su mažiausiai 100 nuorodų į publikacijas ar kitus dokumentus. Tai užtruktų bent porą dienų. Tada pradedi galvoti ar tikrai tas asmuo nori sužinoti, ar tik šiaip užversti klausimais.

Šią savaitę ekspertai ir Vyriausybė susilaukė nemažai kritikos. Ir sakyčiau pelnytos. Manau, kad kai kurie Vyriausybės nariai ar ekspertai tikrai padarė rimtų komunikacijos klaidų. Premjere jau už tai atsiprašė. Tačiau suprantu kodėl tos klaidos atsirado. Yra patiriamas beprotiškas spaudimas. Ekspertai šios savaitės pradžioje peržiūrėjo gautus siūlymus dėl „atlaisvinimų“. Neperlendamas galėčiau pasakyti, kad jei visiems šiems pasiūlymas būtų pritartą, tai mes gyventume A lygyje. Tik nežinia kiek ilgai. Daug minčių tada sukilo. Tačiau bene pagrindinė – ar žmonės tikrai suvokia ir įvertina situaciją? Taip. Mūsų epidemiologinė situacija yra nepalyginamai geresnė nei gruodžio pabaigoje. Tačiau ji dar nėra gera. Juk mes esame šešti pagal sergamumą ir mirtingumą nuo COVID-19 Europoje. Jei ir mūsų naujai nustatomų atvejų skaičius mažėja, tai į ligonines kiekvieną šios savaitės dieną dėl COVID-19 buvo stacionarizuojama po 100 ir daugiau naujų pacientų. O vis dar neramina ta britiška atmaina...

Tiek mano gal kiek padrikų pasvarstymų apie ekspertus ir jų darbą. Jau esu daug kartų minėjęs ir pakartosiu dar kartą, kad ši su kiekviena diena gerėjanti situacija yra JŪSŲ nuopelnas. Pažvelkite į pridedamą skaidrę, kad pamatytumėt kiek JŪS jau padarėt. Čia Lietuvos COVID-19 naujų atvejų skaičius per 7 dienas / 100 000 gyv. Tai dar nėra pergalė, bet tai turėtų JUMS parodyti ką JŪSŲ pastangos padarė, visus mus įkvėpti ir padėti surasti jėgų likučius įveikti šio sudėtingo maratono paskutinius kilometrus.

Sveikatos visiems

2021-02-07 13:38:35 / Andrius Kubilius

AR TIKRAI NORIME TREČIOS BANGOS?

Lietuvoje kyla nepasitenkinimas griežtais karantino suvaržymais. Smulkieji verslininkai demonstracijose skelbia apie tai, kad jie tariamai buvo apgauti, nes jiems jau priklauso karantino palengvinimas. Vyriausybė ir Premjerė priėmė sprendimą, kad kol kas skubėti su palengvinimais būtų perdaug rizikinga. Žiniasklaida ir kai kurie save priskiriantys prie politikos ekspertų jau skuba skelbti apie Vyriausybės krizę.

Nesiimu spręsti kada ir kaip turėtų būti pradėtos švelninti karantino priemonės. Tam yra pandemijų ekspertai ir Vyriausybė. Vienintelis dalykas, ką tikrai žinau, yra tai, kad valstybės gyvenime greičiausiai ateinanti ir pavojingiausia yra “sveiko proto” krizė.

Tiems, kurie labai nori karantino palengvinimų ir aršiai kritikuoja Vyriausybę, nieko daug neaiškinsiu. Siūlau tiesiog įsižiūrėti į oficialiai skelbiamus įvairių Europos Sąjungos ir kitų šalių pandemijos duomenis (Šaltinis: https://www.worldometers.info/coronavirus/...).

Nesunku pamatyti, kad Didžiojoje Britanijoje, Čekijoje, Olandijoje, Portugalijoje, Airijoje, Ispanijoje, net ir Izraelyje stebimos ryškios trečiosios pandemijos bangos, Prancūzijoje atvejų skaičius vėl nuosekliai auga. Ir visiškai akivaizdu, kad tai susiję su karantino atpalaidavimu, kuris šias šalis “ištiko” per Kalėdas.

Įdėjau ir Belgijos bei Lietuvos duomenis. Belgija kol kas išvengia trečios bangos, nes kol kas čia niekas nieko neatpalaiduoja. Kaip įvedė suvaržymus lapkričio mėn. pradžioje, taip jie ir lieka. Nes tie suvaržymai suveikė ir antroji banga Belgijoje buvo efektyviai suvaldyta. Lietuvai didelėmis pastangomis taip pat pavyko antros bangos augimą sustabdyti, bet tai visai nereiškia, kad Lietuvoje karantino atpalaidavimas suveiks kitaip, nei tai suveikė kitose šalyse, kur iškarto sukėlė trečią bangą.

Taigi yra galimybė Lietuvai pasirinkti: ar išvengiame “sveiko proto” krizės ir tuo pačiu trečios bangos, ar pasidžiaugiame kelių savaičių atlaisvinimu, o tada stačia galva neriame į trečią bangą?

Daugiau naujų naujienų
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-18 12:50:03

Esu mažos, iki 3 ha miško valdos savininkas. Ką turėčiau žinoti?

Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško. Vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro. Dažnai šių sklypų savininkai yra žmonės, nesusiję su miškininkyste, turintys kitų sričių išsilavinimą, gyvenantys ir dirbantys miestuose.
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
       2024-04-17 15:11:49

RRT: skaitmeninių sukčių metodams tobulėjant, esamų priemonių nebepakanka

Praėjus beveik metams nuo pirmųjų Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimų, skirtų skaitmeniniams sukčiams pažaboti, buvo apžvelgti jų rezultatai – pristatyta statistika, kurią renka tiek operatoriai, pašto paslaugų teikėjai, tiek susijusios institucijos.
       2024-04-17 15:08:56

Įminė mįslę, kaip nesutikti su vadovu ar aukštesnio statuso žmogumi?

Daugeliui mūsų labai sunku nesutikti su vadove arba bet kuo kitu, kas yra aukštesnėje galios pozicijoje. Tai gali būti ir darbinė, ir asmeninė aplinka – statusu viršesnis žmogus ar vyresnis šeimos narys, mama, tėtis ar kitas autoritetas.
       2024-04-17 15:02:57

Kaip saugiai transportuoti televizorių, skalbimo mašiną ar šaldytuvą

Persikraustymas į naujus namus paprastai būna džiaugsmingas nuotykis, tačiau kartu su juo tenka ir nelengva užduotis saugiai pervežti didelius prietaisus, pavyzdžiui, televizorius, šaldytuvus ir skalbykles.
       2024-04-17 14:56:33

5 svarbiausi dokumentai, norintiems parduoti automobilį greičiau ir brangiau

Parduodant automobilį svarbu turėti visus su jo eksploatavimu susijusius dokumentus. Tai sumažins abejones dėl pardavėjo sąžiningumo bei transporto priemonės būklės.
       2024-04-16 22:02:22

Lietuvos radijo ir televizijos komisija patyrė kibernetinę ataką

Š. m. balandžio 16 d. nuo 9 val. iki 12 val. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) interneto svetainė patyrė kibernetinę ataką, tačiau dėl greitos LRTK reakcijos ir pritaikytų techninių priemonių, jokia žala nepadaryta.
       2024-04-16 16:45:30

Kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: galite būti nepasiekiami

Be išmaniojo telefono – nė žingsnio namuose, tad tokio paties komforto norisi ir keliaujant. Likti be ryšio svetimoje šalyje – ne išeitis, tad Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, primena, ką reikėtų pasitikrinti ir kokius žingsnius būtina atlikti dar prieš kelionę.
       2024-04-16 13:41:30

7 finansiniai žmonių asmenybės tipai: pasitikrinkite, kuris esate jūs

Siekiant finansinės gerovės ir stabilumo, dažnai pamirštamas aspektas yra mūsų finansinis asmenybės tipas. Tai – pasikartojantis elgesys su pinigais ir požiūris į juos.
       2024-04-16 13:30:44

Vilniaus TV bokšto rekonstrukcija: taurėje lankytojams atvertos naujos erdvės

Šiandien aukščiausiame Lietuvos statinyje – Vilniaus televizijos bokšte – surengtos bokšto viršutinės taurės naujų erdvių rekonstrukcijos pabaigtuvės. Pabaigus šį darbų etapą, lankytojams atveriamos naujos erdvės, kuriose jų laukia naujos paslaugos bei pramogos.
       2024-04-15 14:01:19

Dirbtinio intelekto rinka 2030-aisiais: investuoti, reguliuoti ar bijoti?

Gyvename dirbtinio intelekto psichozės laikais – stebime lenktynes, kuriose neaiškios nei taisyklės, nei starto ir finišo linijos. Nežinome, kada jos baigsis, tačiau aišku viena – šiandien svarbiausia pasirinkti strategiją ir judėti kryptingai, sako advokatas, „TGS Baltic“ partneris Mindaugas Civilka.
       2024-04-15 13:37:33

Vidaus vartojimas – Lietuvos ekonomikos augimo variklis

Išankstiniai indikatoriai rodo, kad ekonominis aktyvumas Lietuvoje laipsniškai atsigauna. Vis dėlto, kol daugelis pagrįstai Lietuvos ekonomikos atsigavimą sieja su eksporto ir pramonės rodikliais, vidaus vartojimas tampa ypač svarbiu komponentu, šiemet stipriai patempsiančiu šalies ekonomiką į viršų.
       2024-04-15 13:35:07

Ne tik varlių šlaunelės ir sraigės: 2 greiti ir pigūs prancūziški patiekalai

Maisto gamyboje prancūzai išties moka panaudoti viską, kas yra geriausia: tiek šviežius ir kokybiškus ingredientus, tiek ištobulintas skonių derinimo technikas. Ką ir bekalbėti apie valgymo kultūrą, kuri skatina mėgautis ne tik maistu, bet ir kompanija.
       2024-04-15 12:56:56

Kodėl įspėjamuosius pranešimus kartais gauna ne visi gyventojai?

Jonas, gyvenantis Vilniaus Naujamiesčio mikrorajone, bet dirbantis Viršuliškėse, darbo metu negavo pranešimo apie gaisrą, įsiplieskusį netoli jo namų. Kodėl? Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2” Inovacijų eksperto, nors ši konkreti situacija išgalvota,
       2024-04-15 12:48:50

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms: atlikusi Lietuvos civilinės aviacijos valdymo ir skrydžių saugos užtikrinimo sistemos auditą, JAV federalinės aviacijos administracija (FAA) suteikė galimybes Lietuvos oro vežėjams vykdyti komercinius skrydžius JAV teritorijoje Lietuvoje registruotais orlaiviais.
       2024-04-15 12:24:48

Kuo naudinga garso terapija?

Teigiamas garso poveikis žmogui žinomas nuo senų laikų. Įvairių istorijų galima rasti jau senovės Egipte, Indijoje, Graikijoje. Tam tikri aspektai pasiekė ir dabartinį laikotarpį. Pavyzdžiui, ganėtinai populiariu užsiėmimu vis dar išlieka garso terapija.
       2024-04-15 12:17:15

Koks turėtų būti seifo saugumo lygis?

Seifas yra naudingas itin įvairių daiktų saugojimui nuo įsilaužimų ar gaisro. Dažniausiai žmonės šį įsigyja norėdami paslėpti ginklus, dokumentus, pinigus, brangią įrangą, papuošalus, raktus. Žinoma, įvairių vertingų daiktų egzistuoja ir gerokai daugiau.
       2024-04-15 12:10:41

Ką veikti lietingais vakarais porai? 5 idėjos

Nors už lango oras vis gerėja, vasarėja, tačiau saulėtas dienas anksčiau arba vėliau keičia lietingos ir tenka galvoti ką smagaus nuveikti. Žinoma, kad kai šalia yra mylimas žmogus – rasti smagias veiklas yra kur kas paprasčiau.
       2024-04-12 11:27:43

Ką būtina žinoti apie vaistų nuo skausmo vartojimą? Didžiausios klaidos

Vaistai nuo skausmo yra dažnas medikamentas kiekvieno žmogaus vaistinėlėje. Jų populiarumą didžiąja dalimi lemia universalus poveikis – jie vartojami tiek kenčiant ūminį skausmą, tiek turint lėtinių ligų.
       2024-04-10 18:52:18

Blokuojami 23 IP adresai, kuriais pasiekiama Kremliaus propaganda

2024 m. balandžio 10 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą blokuoti 23 IP adresus, kuriais sudaroma galimybė žiūrėti Lietuvos Respublikoje draudžiamas transliuoti pagrindines Kremliaus propagandos televizijos programas.
       2024-04-10 18:47:02

Ženšenis: natūralus adaptogenas jūsų sveikatai

Kas yra adaptogenai ir kodėl jie svarbūs mūsų organizmui? Adaptogenai yra natūralios kilmės medžiagos, kurios padeda organizmui prisitaikyti prie stresinių situacijų ir įveikti iššūkius. 1947 m. rusų mokslininkas Nikolai Lazarev sukūrė terminą „adaptogenas‘‘.
       2024-04-10 12:25:28

Lietuvos biudžetas nepasipildo milijonais už automobilių ridos klastojimą

Dėl didelių ridos klastojimo mastų Lietuvoje nukenčia ne tik naudotų automobilių pirkėjai, bet ir valstybės biudžetas. Automobilių duomenų įmonė „carVertical“ atliko tyrimą daugiau nei dešimtyje Europos šalių tam, kad nustatytų, kaip skirtingose valstybėse kovojama su ridos klastojimu.
       2024-04-09 20:35:59

IT Lietuvoje: trečdalis tėvų vis dar mano, kad tikslieji mokslai – berniukams

Dauguma (59 proc.) tėvų Lietuvoje mano, kad IT srities profesijos yra ir išliks perspektyviais karjeros pasirinkimais jų vaikams, o 39 proc. yra įsitikinę, kad programavimo įgūdžiai yra esminiai ir ateityje jų reikės daugeliui.
       2024-04-09 20:02:33

Ar galiu savo miške iškirsti sausuolius ir ko tam reikia?

Valstybinė miškų tarnyba pastaruoju metu sulaukia miškų savininkų klausimų apie galimybes išsikirsti nudžiūvusius medžius (sausuolius). Žmonės teiraujasi, kur kreiptis ir kokių dokumentų ar suderinimų tam reikia.
       2024-04-08 19:24:01

Ką daryti, kad turimas turtas nenuvertėtų: atkreipkite dėmesį į 4 žingsnius

Lietuvių sukauptas grynasis finansinis turtas per penkerius metus padvigubėjo, tačiau tik nedidelė dalis gyventojų žino, kaip išsaugoti sukaupto turto vertę, kad galėtų juo džiaugtis patys senatvėje ar perduoti savo ateities kartoms.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.