Naujienos

Galingas ir kompaktiškas: „iPhone SE“ apžvalga

2016-05-04 19:08:54

Kodėl „iPhone SE“ ir kodėl dabar?

Į „iPhone SE“ būtų neteisinga žiūrėti kaip į mums jau įprastus „iPhone“ įrenginių atnaujinimo ciklus. Iki „iPhone 5S/5C“ „Apple“ išmanieji telefonai pasirodydavo gana nuspėjama tvarka: nauja versija, po metų patobulintas vidinės konstrukcijos „įdaras“ sename korpuse, dar po metų – vėl nauja versija.

foto

„iPhone 5С“ plastmasiniame korpuse ir mažesnės kainos buvo pirmas naujas žingsnis. Kitas nukrypimas nuo „Apple“ telefonų leidimo strategijos tapo vienalaikis „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“ įrenginių išleidimas. Ir štai šių metų pavasarį sulaukėmė naujo telefoninio obuolio derliaus – „iPhone SE“.

Varle.lt mobiliųjų įrenginių specialistų manymu, šio telefono užduotis nėra sužavėti naujomis technologijomis ar šviežiu dizainu. „iPhone SE“ – tai grynas pragmatikas ir pimiausia, tai yra rinkodarininkų ir tik vėliau – inžinierių vaikas. Telefoną sukūrė tam, kad „Apple“ kompanijai jis atrastų naujas rinkas ir priviliotų anksčiau nepasiekiamus naudotojų segmentus. Galbūt „iPhone SE“ – tas, kuris sukels pabėgėlių iš „Android“ įrenginių srautą? Parodys laikas, o mes kol kas pažiūrėkime išsamiau, kas tai per vienas.

https://www.youtube.com/watch?v=hYvQsLj4ySk

Dizainas ir svoris

Išoriškai ir pagal svorį „iPhone SE“ niekuo nesiskiria nuo „iPhone 5S“ modelio. Tai lengvas korpusas su metaliniais rėmeliais, kuris patogiai guli rankoje. Dydis toks, kad leidžia lengvai dideliu pirštu pasiekti bet kokį ekrano tašką. Lyginant su „iPhone 5S“, buvo pakeista nupjautų metalinio korpuso apvado kraštų danga, kurie taip pat pasitarnauja kaip antena ir dabar yra matiniai.

Kai kas mano, kad 2013 metų dizaino panaudojimas naujame įrenginyje yra nesėkmingas žingsnis. Pademonstruoti aplinkiniams tai, kad jūsų rankose naujas modelis bus nelengva – reikės pirkti rožinį ar auksinį „iPhone SE“ modelį ir naudotis juo be dėkliuko.

Ekranas

Du pagrindiniai „Apple“ išmaniųjų telefonų pasirinkimo frontai – kaina ir ekrano įstrižainė. Pasinaudojus ir „iPhone SE“, ir „iPhone 6S Plus“ ko gero daugelis nuspręstų nepirkti pirmojo ir pataupytų antrajam. Taip pasielgtų tie, kuriems didelė ekrano įstrižainė nekelia naudojimosi nepatogumų. Tačiau yra labai daug žmonių, (be to ir užsienio žiniasklaidoje taip pat buvo apie tai rašyta), kuriems 4 coliai yra idealaus telefono dydis. Todėl nuostabu, kad „Apple“ atsižvelgė į žmonių pageidavimus ir pasiūlė tokį sprendimą. Naudotis įrenginiu viena ranka tikrai labai patogu ir nebaisu, kad jis gali lengvai išslysti iš delno.

„Retina“ ekranas pasižymi 326 ppi colyje tankiu ir užtkrina ryškius bei tikslius vaizdus.

Kartu su „iPhone SE“ buvo išleistas ir „iOS 9.3“ atnaujinimas. Pagrindinė naujovė mobilioje operacinėje sistemoje yra „Naktinis režimas“, kuris pašalina iš vaizdų šaltus atspalvius. Teoriškai tai padeda daryti ne tokią stiprią įtaką melatonino, kuris yra būtina medžiaga patogiam miegui, gamybai.

Kamera

Kamera čia buvo rimtai patobulinta. Išmaniajame telefone yra tas pas jutiklis, koks integruotas „iPhone 6S“ kameroje. 12 megapikselių čia lemia, kad vaizdai silpno apšvietimo sąlygomis yra geresni, nes juose akivazdžiai matome mažiau triukšmo. Naujasis obuoliukas gavo naują fokusavimo sistemą „Focus Pixels“, kuri padeda greičiau į kadrą pagauti objektus. „iPhone SE“ taip pat turi „Live Photos“ funkciją, kurios dėka telefono atmintyje išsaugomi trumpučiai 3 sekundžių vaizdo įrašai iki ir po nuotraukų.

Priekinėje kameroje atsirado „Retina Flash“ režimas, kurio esmė – veido apšvietimas asmenukių metu. Tačiau raiška vis dar čia nedidelė – viso labo 1,2 megapikselio.

Išmanusis telefonas pajėgus užfiksuoti nuostabios raiškos panoraminius vaizdus ir suklijuoti juos į didžiulius 63 megapikselių paveikslus. Be to, „iPhone SE“ išmoko filmuoti 4K raiškoje. Kalbant apie kamerą, neįmanoma nepastebėti ir tokio praktiško niuanso, kaip kad kiek storesnio korpuso dėka ji čia nėra iš jo išsikišusi, kaip kad „iPhone 6S“ telefone.

https://www.youtube.com/watch?v=aIX5z3IOZe4

Viskas, kas svarbu – viduje

Jei išorinių pakeitimų ne taip jau ir daug, ties „įdaru“ padirbėta kaip reikiant. „iPhone SE“ gavo topinį „A9“ procesorių ir 2 GB operatyviosios atminties, todėl ir taip sparti „iOS 9.3“ operacinė sistema jame veikia labai greitai ir sklandžiai. Jei pažiūrėtume į grafinę posistemę, lyginant su „iPhone 5S“, pastebimas trigubas skirtumas „iPhone SE“ naudai. Žaisti su šiuo įrenginiu galima praktiškai bet ką, jei mažas ekranas jums čia ne kliūtis.

Apie „TouchID“ gamintojas kalba taip: „iPhone SE“ modelyje jis veikia sparčiau nei „iPhone 5S“ atveju, tačiau lėčiau nei „iPhone 6S“ modelyje. Tačiau pusės sekundės skirtumą galbūt pastebės tik tie, kuriems yra tekę naudotis „TouchID“ funkcija „iPhone 6S“ įrenginyje. Deja, ekrano paspaudimo jėgos „3D Touch“ čia nėra.

Pagrindinė įrenginio versija siūlo naudotojui 16 GB atminties. Ar tiek saugyklos pakanka aktyviam naudojimui? Jei atmintyje nelaikysime didelės apimties nuotraukų, vaizdo įrašų ir muzikos failų ir naudosimės saugyklomis debesyje – taip, gyventi galima. Tačiau patogesniam naudojimui rekomenduojama rinktis 64 GB versiją tam, kad užtektų talpos 4K vaizdo įrašams.

Baterija ir veikimo laikas

Baterijos talpa buvo šiek tiek padidinta ir dabar siekia 1624 mAh (palyginimui, „iPhone 5S“ turėjo 1560 mAh), o šiuolaikiškesnių vidinės konstrukcijos elementų dėka „iPhone SE“ veikia ilgiau nei senasis „iPhone 5S“. Specialių baterijos testų neatlikome, tiesiog naudojomės telefonu įprastu režimu ir pastebėjome, kad „iPhone SE“ baterija veikia ilgiau nei „iPhone 6S Plus“. Aktyvaus naudojimosi metu baterija išgyvena apie pusantros paros laiko.

„iPhone SE“ – tai našiausias šiuo metu rinkoje esantis 4 colių išmanusis telefonas. Ir nors jis ir neišsiskiria nauju dizainu ir jį lengva supainioti su senais „iPhone“ modeliais, jo funkcionalumas yra „iPhone 6S“ flagmano lygio. Didybės manijos išmaniųjų telefonų pasaulyje pasekme tapo tai, kad įsigyti nedidelį įrenginį, kuris pasižymėtų pažangiausiomis charakteristikomis, tampa vis sunkiau. Ne kiekvienas dar pasiruošęs vaikščioti su milžinišku įrenginiu, ypač, kad delnai neauga taip sparčiai, kaip išmaniųjų telefonų įstrižainės. Todėl „iPhone SE“ – puikus pasirinkimas tiems, kam svarbus pažangių techninių charakteristikų ir dydžio balansas. Na, ir tiems, kurie seniai svajojo apie „iPhone“ savo delne.

Šaltinis: www.varle.lt/blog/galingas-ir-kompaktiskas-iphone-se-apzvalga/

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-03-08 09:39:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 213 naujų koronaviruso atvejų

Atlikus 2806 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruota 213 naujų koronaviruso atvejų. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-08 08:08:18

Pajamų deklaravimas ir įmokos „Sodrai“: dirbantiems savarankiškai

Prasidėjus pajamų deklaravimui, savarankiškai dirbantys gyventojai turėtų nepamiršti, kad nuo pajamų taip pat reikia sumokėti ir socialinio draudimo įmokas. „Sodra“ primena, kiek, kada ir kaip mokėti bei kodėl svarbu tai padaryti.
       2021-03-08 07:42:36

Kovo 8-oji: Moterys, pakeitusios technologijų istoriją

Šiais metais pasaulis mini 110-ąją Tarptautinę moters dieną. Idėja kasmet švęsti Kovo 8-ąją kilo moterų teisių gynėjai Clara Zetkin, kuri ją pasiūlė 1910 m. Tarptautinėje dirbančių moterų konferencijoje Kopenhagoje.
       2021-03-08 07:36:33

Kolektyvinis intelektas: ar kartu esame protingesni?

Šeima, kariuomenė, valstybė, organizacija – jas sieja ne tik tam tikros bendruomenės sukūrimas, bet ir kiek paradoksaliai skambanti kolektyvinio intelekto (KI) sąvoka. Kas tai yra? Kaip KI gali pasitarnauti mūsų kasdieniame gyvenime?
       2021-03-08 07:32:50

Pieno produktų vartojimas: ką valgo vaikai, tačiau vengia suaugusieji?

Nors pieno produktai – neatsiejama daugelio šeimų kasdieninės mitybos dalis, vaikų ir suaugusių pasirinkimai stipriai skiriasi. Suaugusieji daugiausia vartoja pieną, grietinę ar sviestą.
       2021-03-07 11:15:51

Siuntos Lietuvoje jau gabenamos naudojant degalus iš atliekų

Logistika ir transportas yra vienas iš didžiausius šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekius išmetančių sektorių pasaulyje. Siekdamos sumažinti daromą poveikį klimato kaitai, logistikos įmonės ieško įvairių būdų sumažinti išmetamų teršalų kiekius:
       2021-03-07 09:39:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 392 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 5398 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 392 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-07 07:52:20

Profesorius Vytautas Kasiulevičius apie COVID-19 anglišką atmainą

"Savaitė. Angliškoji SARS-CoV-2 atmaina B.1.1.7 įsitvirtina Europoje. Vokiečiai ir prancūzai tai atvaizdavo savo ataskaitose. Šiose šalyse jau pusė Covid-19 atvejų sudaro angliška atmaina."
       2021-03-06 09:39:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 473 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8226 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 473 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-06 07:40:35

Nauji karantino atlaisvinimai: leidžiamos veiklos atvirose erdvėse

Įsigaliojus Vyriausybės sprendimui, nuo šeštadienio atnaujinamos sporto, laisvalaikio ir kultūros veiklos atvirose erdvėse, leidžiami renginiai, kurių metų neišlipama iš automobilio.
       2021-03-05 14:35:54

Lietuviai vis aktyviau domisi maisto tausojimo idėjomis

Vis aktyviau pasaulyje kalbant apie maisto tausojimo naudą, šiai idėjai nelieka abejingi ir lietuviai. Maisto švaistymas yra viena didžiausių šiuolaikinių vartotojų problemų, o norint jai užkirsti kelią, dažnai užtenka pradėti nuo savo virtuvės.
       2021-03-05 11:45:06

Matvei Linov apie mus internete rašo:

"Šiandien baigėsi mano leidimas laikinai gyventi Lietuvoje. Aš retai rašau tokiomis temomis, tačiau norėčiau pasidalinti užsieniečio, kuris čia gyvena daug metų, pastebėjimais.
       2021-03-05 11:41:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 447 naujų koronaviruso atvejų

Atlikus 7763 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruota 447 naujų koronaviruso atvejų. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-05 11:17:58

Praktiniai patarimai ieškantiems naujo televizoriaus

Renkantis naują televizorių, verta atkreipti dėmesį ne tik į svarbius jo techninius parametrus. Norint išsirinkti tinkamiausią variantą, svarbūs ir praktiniai kriterijai: koks rekomenduojamas televizoriaus dydis, kabinimo būdas, kokie kiti pasirinkimą lemiantys veiksniai.
       2021-03-05 11:08:32

Žiema priminė skaudžią problemą – saugiai šildyti būstą moka ne visi gyventojai

Pasibaigusi žiema kai kuriems atnešė skaudžių pamokų – pirmuosius šių metų mėnesius ugniagesiams gesinti gaisrų teko skubėti 18 proc. dažniau nei praėjusių metų pradžioje.
       2021-03-05 11:06:15

Po dviejų karantinų atoslūgis gali parodyti visiškai naują vartotojo veidą

„NielsenIQ“: po dviejų karantinų atoslūgis gali parodyti visiškai naują vartotojo veidą. Lietuvoje vasarį kiek sušvelninus karantino suvaržymus, klientai plūstelėjo į grožio salonus bei išsirikiavo prie nedidelių parduotuvių.
       2021-03-05 11:03:52

Daiktų interneto technologija: ko reikia, kad Lietuva taptų lydere

Telefonu įjungiama skalbimo mašina, laikrodžiu valdoma šaldytuvo temperatūra ar ryte suskambęs žadintuvas, automatiškai įjungiantis kavos aparatą ir ruošiantis jums skanią kavą, kol jūs keliatės iš lovos.
       2021-03-05 11:01:03

Įvaldykite savo „Android“ išmanųjį: 7 funkcijos, kurias mažai kas atradę

Kaip pasaulyje, taip ir Lietuvoje pirmaujanti mobilioji operacinė sistema yra „Android“. Visgi daug žmonių išnaudoja tik nedidelę dalį jos suteikiamų galimybių, o kai kurios naudingos „Android“ funkcijos yra kone paslėptos ir jas žino tik labiausiai įgudę naudotojai.
       2021-03-05 10:58:04

Vaistininkė apie makšties negalavimus: moterims vis dar gėda dėl jų prisipažinti

Makšties negalavimai – tai problemos, kuriomis moterys dar nedažnai drįsta pasidalinti atėjusios į vaistinę. Vaistininkai pastebi, kad pirmą kartą preparatus nuo makšties sausumo perkančios moterys nenoriai prisipažįsta turinčios šią problemą.
       2021-03-05 10:54:43

Iššūkis IT sektoriuje – stiprinti darbuotojų lojalumą

Informacinių technologijų specialistai jau dešimtmetį yra viena iš populiariausių ir paklausiausių profesijų Lietuvoje. Lietuvoje IT sektorius auga – šalis patraukli užsienio įmonėms, startuoliams.
       2021-03-05 10:52:18

Pandemija – ne priežastis atidėlioti skiepus nuo erkinio encefalito

Lietuva – didžiausias erkinio encefalito židinys Europoje. Net 30 proc. visų persirgusiųjų virusas visam gyvenimui palieka sunkių padarinių, tokių kaip atminties, koordinacijos sutrikimai ar net paralyžius.
       2021-03-05 10:44:15

Derlingi 2020 metai - kaip tuo pasinaudos Lietuvos agrosektorius?

Prieš metus visas agrosektorius su nerimu laukė naujojo sezono pradžios. Prieš tai buvęs trijų metų nederliaus ciklas stipriai paveikė viso sektoriaus investicinį potencialą. Žemės ūkio technikos pardavimai paprastai atspindi rinkos pajėgumą.
       2021-03-04 14:06:19

8 statiškai dažniausiai netoleruojami maisto produktai

Maisto netoleravimą galima apibūdinti kaip žalingą organizmo reakciją į tam tikrus maisto produktus ar jų priedus. Šis sutrikimas sukelia į alergiją panašius simptomus – slogą, astmą, kosulį, odos bėrimus, galvos skausmą ar netgi nuovargį bei nuotaikos svyravimus.
       2021-03-04 10:20:11

Siekiame liberalesnių taisyklių verslui ir paprastesnio reguliavimo

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitikusi su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovu Dariumi Remeika aptarė, kaip mažinti administracinę naštą verslui, užtikrinti liberalesnes smulkiojo verslo priežiūros taisykles bei prognozuojamą priežiūros institucijų veiklą.
       2021-03-04 09:58:05

Kelias į automobilių patikimumo olimpą grįstas patikrintomis technologijomis

Vieni automobilių gamintojai stengiasi patikimų kūrėjų vardą išsikovoti naujausiomis technologijomis, itin aukštais reikalavimais medžiagoms ar precizišku procesų valdymu, kiti siekia naudoti tik išbandytus ir tiksliai veikiančius produktus, kuriuos nuolat tobulina.
       2021-03-04 09:41:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 533 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8163 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 533 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-04 09:28:22

Telecentras ragina institucijas atlikti pasiūlymų dėl VKRT vertinimą

Pastaruoju metu žiniasklaidoje yra aktyviai platinamas dar vasario mėnesį agentūros ELTA pagal „Žinių radijo“ pokalbį parengtas tekstas „VRM atstovas: kompromisas – kurti valstybinį kritinio ryšio tinklą su operatoriais“.
       2021-03-04 08:58:43

Siekiantiems vidinės ramybės psichologė pataria susitvarkyti namus

Pavasaris Lietuvoje jau tradiciškai vadinamas švaros laiku – nuo seno įprasta, jog vis ryškesnė saulė ir bundanti gamta suteikia daugiau jėgų bei įkvėpimo susitvarkyti, atsišviežinti namus.
       2021-03-04 08:49:06

3 iš 4 studentų patiria stiprų stresą, beveik kas trečias – panikos atakas

Vasario mėnesio viduryje Lietuvos studentų sąjunga (LSS) atliko tyrimą „Psichologinė studentų būsena ir pagalba“, kuriuo buvo siekiama įvertinti studentų psichologinę būseną ir jos pokyčius lėmusius veiksnius, atsižvelgiant į paskutinius dvejus metus aukštosiose mokyklose inicijuotų pokyčių efektyvumą bei karantiną.
       2021-03-04 08:31:51

Vilnius kviečia pasaulio architektus: konkursas stoties teritorijai pertvarkyti

Vilniui ruošiantis iš esmės pertvarkyti Stoties rajoną, konkrečių idėjų laukiama iš architektų. Miesto savivaldybė kartu su „Lietuvos geležinkeliais“ (LTG) paskelbė tarptautinį architektūros konkursą geriausiam pasiūlymui atrinkti.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.