Naujienos

„Lidl“ ir „Nemateko“ partnerystė – patobulinti „Pikok“ mėsos gaminiai

2021-02-10 09:51:09

„Lidl“ nuolat glaudžiai bendradarbiauja su savo partneriais, peržiūri ir tobulina produktų sudėtį tam, kad pirkėjus pasiekianti produkcija būtų kuo aukštesnės kokybės.

„Nematekas“, viena didžiausių Lietuvoje mėsos perdirbimo įmonių, gaminantis ir dalį privataus „Lidl“ prekių ženklo „Pikok“ produkcijos, atsakingai ėmėsi šios misijos įgyvendinimo – 2020 metais prekybos tinklo lentynas papildė net 8 „Lidl“ ir „Nemateko“ kartu patobulinti „Pikok“ mėsos gaminiai.

„Lidl Lietuva“ mėsos asortimento vadovas Stasys Gineitis pasakoja, kad prekybos tinklas nuolat vykdo tarptautinius įsipareigojimus ir pasižadėjimus savo klientams dėl nuolatinio produktų kokybės gerinimo. Keli iš jų – druskos ir cukraus mažinimas bei maisto priedų, kurie nėra būtini, pašalinimas arba pakeitimas natūralesnėmis alternatyvomis.

„Tobulindami maisto produktų sudėtį stengiamės prioritetą skirti tiems produktams, kurie yra vartojami kasdien. Klientai daro reikšmingą įtaką, kuriant mūsų privačių prekės ženklų produktus – itin didelį dėmesį skiriame pirkėjų pageidavimams, atsižvelgiame ir į tendencijas visuomenėje. Todėl, išanalizavę asortimente esamus lietuviškus „Pikok“ mėsos gaminius, teikiame pasiūlymus bei rekomendacijas mūsų partneriams, pagal kuriuos kartu galėtume pagerinti jų kokybę“, – sako S. Gineitis.

Produktus stengiasi gerinti nuolatos

Rūta Vaicekauskaitė, „Nematekas“ Naujų produktų kūrimo ir diegimo skyriaus vadovė pasakoja, kad bendrovė deda maksimalias pastangas siekdama užtikrinti visų jos gaminamų produktų kokybę, tačiau pastaruoju metu yra pastebimas ir augantis naujų gaminių su patobulinta sudėtimi poreikis.

„Mes visuomet ieškome būdų, kaip pagerinti mūsų gaminamus produktus ir orientuojamės į natūralesnių priedų, kaip alternatyvų cheminės kilmės priedams, paiešką. Žinoma, tuo pat metu siekiame, kad nenukentėtų nei skoninės, nei funkcinės produktų savybės“, – sako pašnekovė.

Ilgas tobulinimo kelias baigėsi sėkmingai

„Lidl Lietuva“ atstovo teigimu, įmonės partneriai noriai priėmė „Lidl“ iniciatyvas ir ryžosi intensyviam darbui. Anot pašnekovo, produktų tobulinimas yra ilgas procesas ir kelias nuo idėjos iki gaminio su pakeista sudėtimi užtrunka ne vieną mėnesį.

„Iš pradžių konsultavomės su produktų tiekėjais, tarėmės dėl alternatyvų sudėtyse, o jų maisto technologai ruošė naujus pavyzdžius. Šiuos pasiūlymus atsakingai tikrinome, organizavome tiek vidines, tiek vartotojų degustacijas, nes norėjome įsitikinti, kad klientams įprastos skoninės ir išvaizdos savybės liks nepakitusios. Galiausiai, pavyko iš daugumos „Pikok“ asortimento produktų išimti nebūtinus dažiklius, išlaikant vizualinę produkto kokybę bei pakeisti dirbtines kvapiąsias medžiagas natūraliomis, išsaugant gerą produktų skonį“, – sako S. Gineitis.

Dirbtinį dažiklį pakeitė natūralūs burokėlių dažai

R. Vaicekauskaitės teigimu, gavus prašymą iš „Lidl Lietuva“ patobulinti dalies asortimento sudėtį, „Nematekas“ noriai ėmėsi šios užduoties ir remdamiesi sukaupta patirtimi kruopščiai gerino „Pikok“ produktų sudėtį. Kadangi įmonė su prekybos tinklu bendradarbiauja jau ne pirmus metus, toks prašymas nebuvo staigmena.

Iš viso buvo patobulinti 8 asortimento produktai – virtoje aukščiausios rūšies dešroje „Baroni“, šaltai rūkytoje aukščiausios rūšies saliami dešroje, griežinėliais, virtose „Hot Dog“ dešrelėse ir virtoje aukščiausios rūšies kiaulienos dešroje buvo pakeistos arba pašalintos dirbtinės kvapiosios medžiagos.

Taip pat šaltai rūkytame pjaustytame skilandyje, virtoje kiaulienos ir vištienos dešroje su tinkleliu bei aukščiausios rūšies vytintoje kumpinėje dešroje nebeliko karmino dažų. Jie buvo pakeisti natūraliais dažikliais, pavyzdžiui, burokėlių dažais, arba pašalinti visai. Galiausiai, aukščiausios rūšies pjaustytoje vytintoje dešroje ne tik nebėra karmino dažų, joje buvo sumažintas ir druskos kiekis.

„Džiaugiamės, kad mums pavyko išlaikyti tą patį produktų skonį, kvapą bei išvaizdą ir šis daugybės pastangų pareikalavęs procesas buvo sėkmingas, o jo rezultatais jau gali įsitikinti ir šalies gyventojai“, – sako „Nematekas“ Naujų produktų kūrimo ir diegimo skyriaus vadovė.

Iki mažiausių detalių sustyguoti gamybos procesai

Anot pašnekovės, „Nematekas“ dirba pagal galiojančius Europos reglamentus ir turi aukščiausią IFS standarto įvertinimą, kuris atspindi griežtą visų gamybinių procesų kontrolę.

Pasak jos, įmonėje taip pat veikia „Navision“ procesų valdymo sistema, kuri padeda papildomai sustyguoti bendrovės vidinę virtuvę. Joje yra fiksuojami ir valdomi visi gamybiniai procesai, pradedant žaliavos, prieskonių, priedų ir pakavimo medžiagų priėmimų ir baigiant produktų išleidimu į rinką.

„Gamybos metu mūsų technologai ir meistrai vertina produktų pjūvio vaizdą, konsistenciją, kvapą ir skonį, o visi technologiniai procesai vyksta pagal kiekvienai gaminių grupei sukurtas kompiuterines programas. Tuomet ženkliname ir pakuojame produktus pagal visus reglamentus, o paruoštos produkcijos sandėlyje esantys gaminiai yra tikrinami matuojant jų dujas, svorį ir vidaus temperatūrą“, – sako R. Vaicekauskaitė.

Atidus rūpestis neaplenkia nė vieno produkto

„Nematekas“ Naujų produktų kūrimo ir diegimo skyriaus vadovė pažymi, kad „Lidl“ gaminami „Pikok“ asortimento produktai, kaip ir visa įmonės produkcija, yra atidedami referenciniams pavyzdžiams, kad būtų galima patikrinti, ar jie tinkamai išlaiko nustatytą galiojimo terminą.

„Be to, turime atrinkę specialistų komandą, kuri degustuoja produktus iš visų atitinkamą dieną pagamintų partijų. Tokiu būdu galime garantuoti, kad ir į „Lidl“ parduotuves pristatysime tik vartojimui tinkamus gaminius. Taip pat siekiant įvertinti produktų sudėtį ir jų atitikimą nustatytiems standartams, gaminiams yra atliekami maisto tyrimai „FoodScan“ maisto produktų analizatoriumi. Galiausiai, tyrimus atliekame ir išorės laboratorijose – nuo žaliavos, prieskonių, priedų, oro, vandens ir ledo tyrimų iki paruoštų gaminių, nuoplovų nuo darbuotojų ar įrenginių patikrų“, – teigia R. Vaicekauskaitė.

Išskirtinis dėmesys – visų prekybos tinklo prekių kokybei

S. Gineitis akcentuoja, kad „Lidl Lietuva“ taiko nuoseklią produktų kokybės užtikrinimo sistemą visiems prekybos tinkle siūlomiems produktams ir griežtai rūpinasi jų kokybe nuo derybų su tiekėjais apie galimą bendradarbiavimą iki kasdienės prekybos.

„Mūsų kokybės nuostatos galioja ne tik „Pikok“ gaminiams, bet ir kitiems „Lidl“ privatiems prekių ženklams – reikalaujame iš partnerių reguliariai tirti produkciją, o paraleliai atliekame tiek laboratorinius analitinius, tiek sensorinius tyrimus, atitinkamai inicijuojame ir procesų patikras tiekėjų gamybos vietose“, – sako „Lidl Lietuva“ mėsos asortimento vadovas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-05-07 16:30:46

SM apgailestauja dėl neišsamiai išdiskutuoto skaitmeninio radijo projekto

Susisiekimo ministerija atsiprašo dėl visuomenėje ažiotažą sukėlusio skaitmeninio radijo projekto, pasiūlius jį įtraukti į Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą (toliau – RRF).
       2021-05-07 13:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1244

Atlikus 26729 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1244. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-06 13:49:15

Belaidžių ausinių priežiūra: ką daryti, kad tarnautų ilgai ir laimingai?

Ne kartą kalbėta apie tai, kad išmanieji telefonai mums gali tarnauti geriau bei ilgiau, jeigu jiems padėsime ir patys. Pavyzdžiui, nepaliksime krauti per naktį, naudosime nuo smūgių apsaugančius dėkliukus arba saugosime nuo išorinių veiksnių – karščio, šalčio ar smėlio.
       2021-05-06 13:46:46

Klaidos, kurias daro įsigijusieji vejos robotus: toks elgesys – kelias į gedimus

Robotizacija iš vidaus patalpų keliasi į lauką. It ant mielių Lietuvoje auga robotų vejapjovių populiarumas. Šių išmanių vejos priežiūros pagalbininkų gamintoja „Husqvarna“ atskleidžia, kad 2020 m. robotų vejapjovių pardavimai šoktelėjo 77 proc., palyginti su ankstesniais metais.
       2021-05-06 13:43:32

Greitai išsikraunantis telefonas – kaip to išvengti?

Išmanieji telefonai šiandien tampa vis galingesni ir naudotojams suteikia daugiau galimybių. Tačiau šie technologiniai pasiekimai ir inovacijos netenka prasmės, jei telefonas nespėja vytis šiandienio gyvenimo ritmo ir nuolat išsikrauna – dažniausiai pačiu netinkamiausiu metu.
       2021-05-06 13:39:13

Pensinio amžiaus kartelė pasaulyje: riba svyruoja nuo 49 iki 70 metų

Senstanti visuomenė ir ilgėjanti žmonių gyvenimo trukmė visame pasaulyje skatina diskusijas apie valstybių socialinės apsaugos sistemų stabilumą. Dalis šalių – tarp jų ir Lietuva – jau imasi atitinkamų priemonių bei ilgina pensinį piliečių amžių.
       2021-05-06 13:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1340

Atlikus 24629 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1340. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-05 18:15:30

Išmanūs namai: ką renkasi lietuviai?

Įrenginėdami būstą lietuviai vis dažniau renkasi inovatyvius namų sprendimus. Išmanūs namai turi daugybę galimybių, kurios ne tik palengvina kasdienį gyvenimą, bet ir leidžia sutaupyti.
       2021-05-05 17:56:00

Lemtingas laikas iki trejų metų: ką žinoti turi tėvai?

Pasiekimai moksluose ir darbe, kasdieniai įpročiai, santykiai ir sveikata, kaip žmogui seksis įvairiose srityse, yra nulemiama per pirmąsias 1000 jo gyvenimo dienų, sako mokslininkai.
       2021-05-05 17:49:20

Kokia IT sistema padėtų atlaikyti masinės vakcinacijos apkrovas Lietuvoje?

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys praėjusią savaitę pabrėžė, kad Lietuvoje masinė vakcinacija gali būti vykdoma tik etapais, mat suteikus galimybę vienu metu registruotis visiems norintiems – apkrovos neatlaikytų jokia informacinė sistema.
       2021-05-05 15:49:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1304

Atlikus 25132 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1304. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-04 17:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1055

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1055. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-03 16:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 714

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 714. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-02 21:36:03

K. Glavecko vizija Lietuvai: ryški šviesa niūrioje tikrovėje

Ryški šviesa, laisvo oro gūsis ir vilties spindulys – tokios buvo profesoriaus Kęstučio Glavecko paskaitos mūsų kartai. Tikrovė, kurioje mes visi dusome, nuo jo žodžių prarasdavo savo niūriuosius kerus.
       2021-05-02 20:50:27

Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai – vieningai apie regioninį bendradarbiavimą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene pradėjo vizitą Lenkijos sostinėje Varšuvoje, kur pirmadienį dalyvaus iškilmingoje Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-ųjų metinių minėjimo ceremonijoje.
       2021-05-02 16:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 951

Atlikus 16934 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 951. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-01 20:10:06

Premjerė: per 17 narystės ES metų daug pasiekėme ir išmokome

Sveikindama piliečius Lietuvos narystės Europos Sąjungos (ES) 17-ųjų metinių proga, Premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė narystės svarbą Lietuvos vystymuisi ir stiprėjimui.
       2021-05-01 12:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1415

Atlikus 17053 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1415. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 15:38:47

Iki 5 tūkst. eurų bus didinamos išmokos gyventojams už įsigytą elektromobilį

Siekdama mažinti neigiamą transporto keliamos taršos poveikį klimatui, Aplinkos ministerija numato padidinti Klimato kaitos programos kompensacines išmokas gyventojams už įsigytą elektromobilį.
       2021-04-30 15:36:16

Kaip dirbtinis intelektas gali išgelbėti sveikatos apsaugos ateitį?

Pandemijai atskleidus sveikatos apsaugos sistemos pažeidžiamumą, Europos inovacijų ir technologijų bendruomenė „EIT Health“ skatina Europos sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus naudotis dirbtinio intelekto ir technologijų teikiamomis galimybėmis.
       2021-04-30 12:32:42

Laikas pasirūpinti lauko terasa: kaip ją papuošti?

Atėjus šiltajam sezonui laukiame, kada galėsime kuo daugiau laiko praleisti lauke, gryname ore besidžiaugdami saulės spinduliais ir šiluma. Natūralu, kad tokiu metu didelis dėmesys skiriamas terasoms, kur gera leisti kiekvieną laisvą akimirką.
       2021-04-30 10:21:56

Vestuvės per pandemiją: ar įmanoma susikurti išskirtinę šventę?

Panašu, kad ir šiais metais vestuvės vyks su tam tikrais pandemijos padiktuotais apribojimais. Nors tai jaukia įsimylėjėlių planus, sukurti gražiausią gyvenimo šventę padeda ir išmaniosios technologijos.
       2021-04-30 10:19:37

6 sėkmingų žmonių įpročiai, kurie padeda taupyti ir nesukti galvos dėl pinigų

Dar mokykloje esame išmokyti skaičiuoti ir įveikti sudėtingas formules. Tačiau su tikrais gyvenimiškais finansais susiduriame, kai tenka žengti koją į suaugusiųjų pasaulį ir pradėti valdyti savus pinigus.
       2021-04-30 10:09:55

Vegetariškos alternatyvos: daržovės ant grilio įtiks išrankiausiam skoniui

Pavasarį įsibėgėjant kepsninių sezonui, grilio tradicijos tampa vis universalesnės ir ant grotelių dažnai atsiduria ne tik mėsa ar dešrelės, bet ir daržovės. Kepsninėje ruoštos daržovės gali tapti ir gardžiu garnyru, ir puikiu pagrindiniu patiekalu.
       2021-04-30 10:05:19

Kaip susigrąžinti dingusį šunį: į pagalbą ateis mobilioji programėlė

Jungtinėse Valstijose šiuo metu kuriama ir jau vartotojų testuojama mobilioji programėlė gali išvaduoti keturkojų augintinių šeimininkus nuo vieno didelio rūpesčio – „NOSEiD“ aplikacija padės dingusiems šunims rasti savo namus.
       2021-04-30 10:03:00

Į kosmosą pakilo antras lietuvių „NanoAvionics“ JAV bendrovei sukurtas palydovas

Ankstų ketvirtadienio rytą Lietuvos laiku iš Prancūzijos Gvianos mieste Kourou esančio kosmodromo pakilo Europos kosmoso bendrovės „Arianespace“ raketa „Vega“, kurioje – dar vienas Lietuvos mažųjų palydovų kūrėjos „NanoAvionics“ pagamintas palydovas.
       2021-04-30 09:57:04

Mirė Seimo narys Kęstutis Glaveckas

Balandžio 30 d. mirė ilgametis Seimo narys, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, ekonomistas Kęstutis Glaveckas. K. Glaveckas gimė 1949 m. balandžio 30 d. Vilniuje medicinos darbuotojo Vlado Glavecko (1926–2002) ir buhalterės Veronikos Laurinavičiūtės Glaveckienės (1927–2010) šeimoje.
       2021-04-30 09:54:31

Penkeri „Lidl“ metai Lietuvoje: 5 permainos, kurias lėmė prekybos tinklo startas

Lietuvoje prieš penkerius metus veiklą pradėjęs „Lidl“ į šalį įnešė naujų tarptautinių vėjų ir šviežių idėjų. Tai lėmė ne tik sėkmingą prekybos tinklo įsitvirtinimą, bet ir aukštesnę kartelę daugybėje mažmeninės prekybos sričių.
       2021-04-30 09:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1351

Atlikus 18724 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1351. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 09:30:04

Rengiantis nėštumui: ne tik gerti vitaminus ir atsisakyti žalingų įpročių

Ruoštis motinystei pastojus – įprasta, tačiau ar reikia specialaus pasirengimo dar prieš pastojant? Sveikatos specialistų teigimu, nuo pat pradžios prisižiūrint sveikatą, mažesnė tikimybė, kad nėštumo metu vargins skausmai ar kamuos stresas ir ligos, o laukimo periodas bus šviesesnis.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.