Naujienos

E–prekyba Lietuvoje: kokias 3 esmines klaidas daro verslas

2021-02-10 09:54:36

Pandemija daugelį verslų privertė žaibiškai transformuotis ir fizinę prekybą perkelti į elektroninius kanalus per rekordiškai trumpą laiką. Vieniems tai atvėrė neregėtas galimybes, o kitiems skubotas persikėlimas į virtualią erdvę atnešė net tik nuostolius, bet ir neigiamai paveikė ilgai kurtą reputaciją.

Kokias esmines klaidas daro verslai, norėdami perkelti sėkmingą fizinę prekybą į e–platformą?

Daugiau nei 20 metų Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenantis bei ten sėkmingai IT verslą plėtojantis Aurimas Adomavičius teigia, kad daugelis amerikiečių verslų jau kur kas anksčiau persikėlė į elektroninę erdvę, pandemija tam lemiamos įtakos neturėjo. Lietuvoje verslas kol kas atsilieka šioje srityje.

„Amerikiečių e–prekyba ir visa industrija yra labai stipriai išvystyta ir pažengusi į priekį. Natūralu, čia tai daryti yra ganėtinai paprasta. JAV daugiau nei 300 mln. vartotojų šneka viena kalba ir naudojasi ta pačia valiuta, tai palengvina visus procesus. Pamenu, kai dar 1999 metais prekės ženklas „Zappos“ vieni pirmųjų verslą pradėjo nuo internetinės parduotuvės, kurioje pardavinėjo batus. Tai sėkmingai daro jau daugiau nei dvidešimt metų ir nesustoja vystyti verslą. Tokių pavyzdžių, kur paslaugos virtualioje aplinkoje itin kokybiškai išvystytos, galima įvardyti ne vieną, tačiau Lietuvos industrija dar nėra tiek toli pažengusi“, – teigia JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ prezidentas Aurimas Adomavičius ir įvardija dažniausiai pasitaikančias e–prekybos veiksmų klaidas.

E–platformos pasirinkimas.

Norint susikurti e–prekybos platformą nereikia milžiniškų pastangų ar didelių investicijų. Tačiau būtina įsivertinti, ar platforma įgyvendins visus reikiamus parduotuvės funkcinius reikalavimus. Ar bus patogiai apskaičiuoti prekių likučiai, patogi ir saugi atsiskaitymo sistema, ar svetainės veiks keliomis kalbomis, ir atlaikys didesnius pirkėjų srautus. Dėl šios priežasties geriau viską iš anksto įsivertinti ir pasirinkti geriausiai kliento ir pardavėjų lūkesčius atliepiančią sistemą.

Derėtų pirkti patikimas e–komercijos platformas, ir naudoti tokias, pavyzdžiui, kaip „Shopify“, kurios turės visus reikalingus šablonus interneto parduotuvei sukurti, leis išsibandyti ir įsitikinti, kad e–prekyba gali būti vystoma sėkmingai. Svarbu pasitikrinti ar klientai jus tikrai ras interneto paieškose, pirks būtent pas jus. Jau vėliau įsitikinus galima ir daugiau investuoti į funkcionalesnius sprendimus.

„Devbridge“ programuotojai yra kūrę ir vienam didžiausių JAV industrinių prekių tiekėjų milžinišką funkcionalumą suteikiančią sistemą, kuri aptarnauja milijonus vartotojų visame pasaulyje. Ši e–komercijos platforma per metus sugeneruoja apie 5-6 mlrd. dolerių apyvartos per metus. Tad galima įsivaizduoti, kiek funkcionalumo, saugumo parametrų reikėjo sukurti, kad viskas veiktų nepriekaištingai ir padėtų verslui veikti bei auginti pardavimus. Tokios sistemos integravimas, žinoma, kainuoja ne vieną milijoną, tačiau to prireikia tik milžiniškoms industrijoms, mažieji rinkos žaidėjai sėkmingai išsivers ir su minimaliais kaštais.

Nuvertina savo klientų lūkesčius.

Kita, viena iš dažniausiai pasitaikančių klaidų, kai verslo kūrėjai sėkmingai vystę fizinę prekybą, pamiršta, kad klientui turi suteikti lygiai tokias pat malonias patirtis apsiperkant ir internetu, kaip ir užsukus į tikrą parduotuvę. Pirkėjas pirkdamas prekę internetu turi jaustis net dar geriau ir komfortabiliau aptarnautas, nei lankydamasis fizinėje parduotuvėje.

Jeigu vartotojas užsisakė konkrečią prekę, tai privalu, kad jis būtent ją ir gautų. Idealu, kad ji atitiktų interneto svetainėje pateiktą išvaizdą bei aprašymą, o pristatymas įvyktų sklandžiai. Nėra gerai, kai vartotojas prekę sėkmingai užsisako, bet galiausiai paaiškėja, kad reikiama prekė vis dėlto buvo išparduota, o kitos teks laukti nedovanotinai ilgai. Jei prekės neliko parduotuvėje, geriau jos jau neberodyti svetainėje arba tiksliai nurodyti, kada ji vėl bus prieinama. Vartotojo kelionė turi būti apibrėžta, maloni ir nesukelti nepatogumų. Tam, neabejotinai, kartais reikia ir investicijų į reklamą, rinkodaros sprendimus, patrauklų įvaizdį ir funkcionalią e-parduotuvę.

Neužtikrina vartotojų teisių.

Vartotojas, užsukęs apsipirkti į bet kokią elektroninę parduotuvę, nori jaustis saugus ir būti užtikrintas, kad svetainėje pateikti jo asmeniniai duomenys bus apsaugoti ir jais nebus neteisėtai pasinaudota, o pats apsipirkimas bus sklandus. Tačiau dažnai įvyksta įvairiausių situacijų, kai tenka aiškintis, kodėl atkeliavo ne ta prekė, ar iškyla sunkumų dėl prekės grąžinimo, keitimo, arba mokėjimas nuo sąskaitos buvo nuskaičiuotas net kelis kartus. Žinoma, prekyboje pasitaiko visko, tačiau JAV pirkimas internetu yra toks populiarus ne tik tarp jaunų žmonių, bet ir senjorų.

Daugelis Amerikos bankų užtikrina įvairiapusę vartotojo apsaugą, jei pirkėjas negauna prekės, ji pasimeta, pirkėją apgavo, ar nuskaičiavo pinigus – vartotojas pats niekada to neturi aiškintis. Tačiau jis gali jaustis visiškai saugus, kad nepraras nei savo siuntos, nei pinigų. Užtenka paskambinti bankui, ir jam iš karto grąžina visus pinigus be jokių papildomų įrodinėjimų, banko atstovai patys aiškinasi su pardavėju, o klientas nesuka sau dėl to galvos. Tad pagrindinė taisyklė – jei verslas nori perkelti prekybą į virtualią erdvę, turi apgalvoti, kaip operatyviai spręs keblias situacijas ir kaip sugebės užtikrinti saugų vartotojo apsipirkimą ir teigiamą patirtį.

Apie įmonę:

„Devbridge“ – JAV programavimo paslaugų įmonė, kurios centrinė būstinė yra Čikagoje. Komandų branduolius sudaro patirties turintys aukščiausio lygio programuotojai, kuriantys sudėtingus programinės įrangos sprendimus Vakarų Europos ir Šiaurės Amerikos rinkoms. Įmonę Čikagoje prieš daugiau nei dešimtmetį įkūrė lietuviai. Pagrindinis kompanijos tikslas išliko nepakitęs iki šių dienų – kurti pažangiausią programinę įrangą ir taip suteikti neįkainojamus įrankius, kurie padėtų sėkmingai augti įvariausioms kompanijoms, industrijoms ir verslo organizacijoms. Tarptautinę įmonės komandą sudaro daugiau nei 500 darbuotojų, įsikūrusių Čikagos, Toronto, Londono, Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos padaliniuose. Įmonės klientai – „Fortune 1000“ sąrašo įmonės, pasaulinės finansų, paslaugų ir gamybos sektorių kompanijos.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-05-18 20:08:48

Populiarėjančios bepilotės skraidyklės kelia naujų iššūkių

Dronai jau nėra naujiena, tačiau spartus technologijų vystymasis augina bepiločių orlaivių prieinamumą tiek karo pramonėje ir komerciniame sektoriuje, tiek laisvalaikiui bei pramogoms.
       2021-05-18 20:04:29

LG Lietuvoje pristato naujus „NanoCell“ televizorius

„LG Electronics“ (LG) Lietuvoje pristato 2021 metų „NanoCell“ televizorius. Jie ypač išsiskiria aiškiomis, tiksliomis spalvomis, dėl kurių vaizdas yra ryškesnis, realistiškesnis, o rodomas turinys tiesiog atgyja.
       2021-05-18 19:56:09

Galingiausias autotransformatorius atgabentas iki „LitPol Link“ jungties

Antradienį ryte į prie Alytaus esančią „LitPol Link“ keitiklių stotį sėkmingai atgabentas ir iškrautas galingiausias Baltijos šalyse autotransformatorius. Tai yra vienas iš kertinių įrenginių, reikalingas užbaigti Lietuvos ir Lenkijos elektros sistemų jungties „LitPol Link“ išplėtimo projektą.
       2021-05-18 13:51:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 685

Atlikus 18354 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 685. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-18 13:25:44

Priklausomybė nuo skaitmeninio gyvenimo: kaip išmokti atsijungti?

Ar pastebite, kiek laiko praleidžiate internete? Tyrimai rodo, kad prasidėjus pasaulinei pandemijai, šis laikas stipriai išaugo. Ne tik dirbame iš namų, tačiau ir pramogaujame, bendraujame internetu.
       2021-05-18 13:20:46

Per trisdešimt metų sukūrėme mobingo valstybę

Daug skeletų kabo lietuvių spintose, bet vienas apsivilko juodą lietpaltį, iš senelio pašiūrės pavogė senai begaląstą dalgį ir išėjo rinkti aukų valstybės abejingumo aukurui.
       2021-05-17 16:40:18

Autotransformatorius atplukdytas Nemunu

Šiandien krovininėje Marvelės prieplaukoje Kaune iškrautas iš Klaipėdos jūrų uosto Nemunu atplukdytas autotransformatorius (164 tonos), skirtas Lietuvos ir Lenkijos elektros sistemų jungties „LitPol Link“ išplėtimui.
       2021-05-17 10:31:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 504

Atlikus 5594 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 504. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-16 10:31:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 740

Atlikus 11892 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 740. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-15 20:31:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1141

Atlikus 19715 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1141. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-14 16:10:01

Vyrai dažniau renkasi pomidorų, o moterys – saldžių vaisių sultis

Sultis Lietuvoje mėgsta ir maži, ir dideli – šalyje kasmet išgeriama virš 40 mln. litrų įvairių sulčių, nektarų ir sulčių gėrimų. Visgi, mėgstamiausios sultys skiriasi – tai priklauso nuo vartotojų amžiaus, lyties ir net išsilavinimo.
       2021-05-14 16:04:41

ESO testuoja pirmąjį Lietuvoje reaktyvios galios moduliatorių

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kartu su „Ignitis grupė“ įsteigtu Inovacijų centru testuoja naujas įtampos reguliavimo technologijas, kurios leistų elektros skirstomųjų tinklų įtampą valdyti lanksčiai.
       2021-05-14 12:14:21

Du nuodai jūsų širdžiai – cukrus ir druska

„Eurovaistinės“ vaistininkai pastebi, kad pandemijos metu dažnas gyventojas pamiršta pasirūpinti savo širdies ir inkstų sveikata, todėl paūmėjo šių organų ligos, padidėjo kraujospūdis. Gegužę farmacininkai skatina skirti daugiau dėmesio širdžiai.
       2021-05-14 12:10:03

Aktualu abiturientams: stojimai į aukštąsias mokyklas – ką šiemet būtina žinoti?

Birželio 1 d. prasideda bendrasis priėmimas į aukštąsias mokyklas. „Kasmet nemažai streso abiturientams kelia ne tik egzaminai, bet ir pats stojimo į aukštąsias mokyklas procesas.
       2021-05-14 12:03:31

Ką daryti, kai skauda galvą: kaip gydytis ir netapti priklausomu?

Kaip numalšinti galvos skausmą – tai klausimas, kurį vaistininkai kasdien išgirsta bent kelis kartus. Jų teigimu, galvos skausmas yra antras pagal dažnumą žmones kankinantis susirgimas po peršalimo ligų.
       2021-05-14 11:59:58

V. Lašas: medicina nebegalės apsieiti be matematikų ir IT specialistų

Kuriant skiepus ir naujus vaistus, vis geriau pažįstant žmogaus genomą ir analizuojant neurosignalus, medicina nebegalės apsieiti be matematikos ir informacinių technologijų (IT) specialistų.
       2021-05-14 10:31:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1125

Atlikus 25180 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1125. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-13 13:05:34

Saugūs namuose: 5 žingsniai, kaip išvengti kibernetinės atakos

Pasaulyje kas 30 sekundžių įvyksta kibernetinė ataka ir 95 proc. jų pasitaiko dėl neatsargaus žmogaus elgesio. Paspausta provokuojanti antraštė, užsilikę gamykliniai parametrai ar atidarytas nesaugus draugo laiškas – kviečiame programišių užsukti vidun!
       2021-05-13 10:31:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1136

Atlikus 21832 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1136. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-13 10:06:22

5 mitai apie žuvų taukus

Žuvų taukai – omega-3 – žinomi ne vieną šimtmetį. O per ilgą produkto istoriją kilo ne vienas mitas, kuris yra gajus iki šių dienų. Žuvų taukai nuo seno žinomi kaip sveikatos šaltinis. O jeigu tuo abejojate, greičiausiai įtikėjote kokiu nors mitu.
       2021-05-12 21:57:00

Neišnaudotas potencialas: 8 iš 10 Lietuvos gyventojų neturi interneto svetainės

Nepaisant to, jog internetinės svetainės vis dar išlieka bene populiariausia vieta ieškoti informacijos, absoliuti dauguma Lietuvos gyventojų asmeninio interneto puslapio neturi, rodo „Interneto vizijos“ iniciatyva atlikto tyrimo duomenys.
       2021-05-12 21:15:40

Atidėliojimas – kaip jį įveikti?

Naują mokslo metų semestrą studentai dažnai pradeda išsikeldami sau naujus akademinius tikslus, pvz., „padidinti savo bendrą pažymių vidurkį“, „skirti daugiau laiko namų darbams“ ar apskritai tikėdamiesi, jog naują semestrą viskas vyks daug geriau – „daugiau mokysiuosi“, „skaitysiu papildomą literatūrą“ ir pan.
       2021-05-12 21:06:10

Šios vasaros makiažo tendencijos – 3 taisyklės, kurias privalote žinoti

Temperatūra už lango pagaliau peržengė dvidešimties laipsnių ribą, o tai reiškia tik viena – saulėtos vasaros dienos ir atostogos jau visai ne už kalnų. Virtualius susitikimus prie kompiuterio ekrano vis dažniau keis gyvi pasimatymai, todėl progų pasipuošti ir pasidažyti – tik daugės.
       2021-05-12 21:00:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1230

Atlikus 23900 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1230. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-11 20:00:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1226

Atlikus 22054 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1226. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-11 19:13:07

Aptikus 10 tūkst. tonų asbesto atliekų aplinkos ministras kreipsis į teisėsaugą

Vilniaus miesto pakraštyje aptikus nelegalų pavojingų atliekų sąvartyną, aplinkos ministras Simonas Gentvilas žada kreiptis į prokuratūrą kaltininkams surasti.
       2021-05-10 20:42:33

Elektriniai paspirtukai: kaip išsirinkti ir saugiai naudotis?

Šiltojo sezono metu elektriniai paspirtukai tampa viena populiariausių judėjimo mieste ar kurortuose priemone. Technologijų ekspertai dalinasi patarimais, į ką atsižvelgti renkantis paspirtuką ir primena svarbiausias saugaus važiavimo taisykles visiems paspirtukų vairuotojams.
       2021-05-10 20:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 786

Atlikus 6734 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 786. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-09 20:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 883

Atlikus 13039 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 883. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-08 19:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1512

Atlikus 25684 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1512. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.